wMTm MkïmmL 1 »STE SÏMTSLOBMJ Gemengd Nieuws. E laatste berichten. Handelsberichten. lid- Ij Een daverend en welverdiend applans viel spreker bij 't einde ten deel. Wij gejooven dan"- ook in den geest van de talrijk aan wezigen te handelen als wij den Heer van de Wiel een spoedig tot wederziens in ons midden toeroepen. Na een woord van dank door den Voor zitter en de verkiezing van twee bestuurs leden voor de afdeeling Üussen der K. S. A., waarvan de uitslag io een volgende vt-rgadering zal worden bekend gemaakt ging de vergadering uiteen. Tot molenaar op den watermolen in den Zuid-Hollandsoheu-polder is benoemd G. van Rijswijk uit Almkerk. TILBURG, 28 Sept. De Handelsreizigers- Vereeniging ffNoord-Brabaut', alhier ontving 25 Sept. hut onderstaand schrijven van de Maatschappij tot Explotatio van Staats spoorwegen te Utrecht. yNaar aanleiding van uw ueveuvermeld schrijven (lü Juni 1908) hebben wij de eer U mede te deeleu, dat overeeokomstig Uw verzoek bij den aanstaanden Winter- dienst trein 346 RoozendaalBreda plus minus 80 minuten vro; ger gesteld wordt tc Roozendaal in aansluiting op den ten 9,28 'f avonds aaukomeude trein uit België en te Breda in aansluiting op den ten 10.35 n.m. vertrekkenden trein naar Ïilburg-Eindhoven. Aan uw verzoek om eeu nieuwen avondtrein Tilburg-'» Boech in te leggen kunnen wij niet voldoen. Kaatsheuvelgo Sept. 1908. Geen verandering der kermis. Het voorstel gedaan in onzen Gemeente raad door het lid J. v. d. Heuvel uit Loon- opzaud om de kermis iu deze gemeente in plaats van op Donderdag, in het vervolg op Zondag d. a. v. tc doen beginnen ondervindt alhier een lievigen tegenstand. Vanwege onzen R. K. Volksbond, R. K. Leesbewerkersgilde, Propagandaelub St. Barnardus en ook van wege de St. Paulu9boad, doet een adres aan onzen Gemeenteraad de ronde bij alle leden ter teekening, om genoemd College te ver zoeken, bovenbedoeld voorstel bij eventueele behandeling niet* aan te nemen. Tevens worden de motieven er bij vermeld, waarom zij in het lelang onzer werkende klas, deze verandering sterk afkeuren, nl. Ie. Dat de motieven, welke dit voorstel vergezellen en toelichten, hoegenaamd niet zwaarwichtig zijn en misschien voor slechts enkelen eenige waarde bezitten. 2e. Dat eenc vervroeging der kermis, gelijk voorgesteld, voor velen ook practisch eene verlenging zal meebrengen. 8e. Dat eene zoodanige vervroeging van t financieel nadeel zal zijn, voor de ïsgeziunen der loontrekkende arbeiders :t de werkman thans nog drie volle dagen der kcrmi8week met frissche krachten, bij een vervroeging der kermis zal in de laatste dagen der kermisweek door hem weinig ol niets gewerkt of kunnen gewerkt worden. 4e. Zulk eene vervroeging zal ook durende de dagen, verloopende tusschen Woensdag en Zondag der kermisweek, het drankmisbruik in de hand werken. In de Woensdagm. te houden Raadsver gadering komt het voorstel ter tafel. Wi; zijn benieuwd. Algemeene vergadering. „De Algemeene vergadering voor de leden van het Diocesane Ziekenfonds j.i. Zondag namiddag om half 6 gehouden op de boven zaal van „Apollo* was niet druk bezucht. Want van de ruim 170 leden, waren maar ruim 70 aanwezig. Dr. Ruding hield aan schoone lezing over het verzekeringswezen, om verder meer de ziekteverzekering en onze bestaande Dioce sane ziekenfonds te besprekeD, tot slot de nog niet toegetreden volksbondersaansporeod, om ook lid van bet ziekenfonds te worden, ook voornamelijk de jongere werklieden Een luid applaus bewees de instemming der toe hoorders. Het kranig uitgebracht veislag door den secretaris P. v. Dengen sloot met een batig saldo van ruim f 400. Bij de verkie zing van een nieuw bestuurslid werd gekozen de H. P. Schellekens met 36 van de 72 uitgebrachte stemmen. Als Pres. werd gekozen de heer Jan, v. Gestel met 26 stemmen. P. v. Dongen ver kreeg 22 stemmen. Na nog enkele mede- deelingen en practische wenken van den Geestelijken Adviseur, sprak de oudvoorzitter W. Roestenberg een woord van dank voor de achting en het "veriroHwen in hem ge steld en sloot na een wensch voor den groei en bloei van het ziekenfonds te hebben geuit, deze vergadering met den christenlijke groet, alswaarmee ze was geopend. (Uitvoeriger verslag volgend no.) Najaarsmurkt. Een massa volk was aanwezig, dank het mooie weer en ook dank het schaftuur van 12 tot half twee. Voor 12 uur en na 2 uur was de drukte minder groot. Over het geheel was de omzet niet zoo groot als vorige jaren. Er zijn zoo vele kooplui met dezelfde waar dat geen eökel bepaald goede zaken kan maken. Aan de lijn stond 1 zegge een koe die na een half uur weer verdween Alles had een ordelijk verloop. »hoogbaan,« een electrischen spoorweg die over een viaduct door de stad loopt was juist een nieuwe lijn geopend Leipzigerplatz Spittelmarkt. Deze lijn moest op zeker punt de lijnen, die van de Potsdamerplatz en van de Biilow strasse loopen, kruisen en daar had men een driehoekspoor gelegd, dat als een meesterstuk van ingenieurskunst gold Electrische wissel-omzetters en signalen zouden ongelukken daar zoo goed als onmogelijk maken. Helaas, den eersten dag dat de nieuwe lijn voor het verkeer geopend was, had er een ongeluk plaats dat verscheidene menschenlevens kostte Om half twee kwam een trein van de Leipzigerplatz, die naar de Möckcnbrug zou rijden en het driehoekspoor passee ren moest. Het sein stond op »halt« maar de bestuurder schijnt dit niet te hebben gezien, althans hij reed door Op hetzelfde oogenblik kwam een trein van de Potsdamerplatz, die eerst had moeten passeeren, ^er de trein van de Leipzigerplatz mocht doorrijden. Doordat laatstgenoemde niet gewacht had, ont moetten de treinen elkaar op het kruis punt. De bestuurder van den trein Pots damerplatz remde uit alle macht toen hij den anderen trein zag naderen, maar hij kon de botsing niet meer beletten en reed den motorwagen van den an deren trein in de flank aan, waarop zijn eigen wagen ontspoorde. De motorwagen van de Leipzigerplatz viel om en stortte tegen het hek van de viaduct. Dit kon den schok niet doorstaan en bezweek zoodat de wagen van de 6 meter hooge viaduct op de straat viel. De 2e, een bijwagen, bleef in het hekwerk van de viaduct hangen, de 2 overige wagens zijn in de rails gebleven. De wagen, die van de viaduct viel, draaide in zijn val om en kwam op het dak neer. Hij was vol passagiers en daarbinnen werd een ontzettende verwoesting aangericht. Al deze passagiers waren dood of zwaar gewond, ook de bestuurder, aan wien het onheil wordt geweten, is omgeko men. De menschen in den wagen, die nog was blijven hangen, schreeuwden wanhopig om hulp en trachtten zich ait den wagen te wringen, hetgeen hoogst gevaarlijk was, omdat deze elk oogenblik dreigde eveneens af te storten. Gelukkig heeft men dit nog weten te voorkomen en hebben de menschen den wagen kunnen verlaten. De brandweer was spoedig ter plaatse en werkte ijverig om de gewonden uit den vernielden wagen te halen, hetgeen hoogst moeielijk was. De dooden waren akelig verminkt, af gerukte hoofden, armen en beenen lagen in het rond. Er zijn in het geheel 17 menschen op slag gedood en 18.zwaar gewond, doch men vreest, dat verschei- denen daarvan ook nog sterven zullen. Alle lijken zijn herkend met uitzondering van dat eener vrouw. In het nabijgele gen hospitaal had men een zaal inge richt om de dooden neer te leggen en daar speelden zich hartverscheurende tooneelen af bij het herkennen der doo den door hun familieleden. Uit den gemeenteraad van Hilvaren- beek. De secretaris leest voor de benoe ming van burgemeester Baretta. tot hoofd der gemeente Etten-Leur, er bijvoegen de, dat thans de leiding der vergadering is opgedragen aan den oudsten wet houder, den heer C. Daamen. Bij de rondvraag* vraagt de heer M. Willekens het woord. Er is in het dorp aldus spreker veel gesproken over den klinkerweg, die van het raadhuis naar de kerk loopt, en zonder voorkennis van den raad, daar eenigen tijd geleden is gemaakt. Het spijt mij, dat burgemeester Ba retta, die bij zijne benoeming hier ter plaatse zoo luisterrijk is ingehaald en toen zoovele blijken van sympathie van alle gemeentenaren heeft ontvangen aan de eischen der welvoegelijkheid en de plichten van fatsoen thans niet voldaan heeft, omdat hij de gemeente verlaten heeft zonder een afscheids-vergadering te houden zonder ook al de leden van den raad vaarwel gezegd te hebben. Als oud-officier van het Nederlandsche leger, die weet wat zijn plicht van hem eischt, past hem dit volstrekt niet. Ik had dan in die afscheids-vergade ring over dien weg kunnen spreken, doch wijl de gelegenheid mij daartoe niet geboden is, houd ik mij voor na dere inlichtingen aanbevolen van hen, die toen de weg tot stand gekomen is, daartoe medegewerkt hebben. afscheid te nemen, zal hij daar ook wel reden voor gehad hebben. De heer Favier is het met het lid van Laarhoven volkomen eens. Ook spr. is van meening, dat er wel reden voor de handelwijze van den burgemeester zal bestaan. De heer v. Laarhoven tot den heer Willekens Als gij de gemeente verlaat, zult gij toch ook niet van iedereen af scheid nemen, 't Is'trouwens nog nooit gebeurd. En dit weet ik wel, dat de burgemeester Hilvarenbeek uitgedreven is. Ik behoef hier niet te zeggen waar om, dat weet iedereen wel- Hij is ove rigens altijd een zeer goede burgemeester geweest. De heer Willekens. Hij is aan de plicht van fatsoen tekort gekomen. De heer v. Laarhoven Daar hebben wij niets mede te maken. Hij is altijd zeer slecht door de gemeente behandeld geworden, de man heeft hier veel ver driet geleden. tot v. Laarhoven Van Gij moet hier je mond zal ik je er uit laten De voorzitter jou toch niet. Een ongeluk op den electrischen spoor- weg te Berlijn. Zaterdagmiddag heeft te Berlijn een ontzettende ramp plaats gehad, waarvan wij het telegram te laat ontvangen hebben. Op de De heer Willekens wil een motie van afkeuring uitgesproken hebben, over het gedrag van den burgemeester, die is heengegaan, zonder afscheid genomen te hebben van de raadsleden, die hem eertijds zoo hartelijk onthaald en die steeds, bij alle gemeentenaren zooveel sympathie ondervonden heeft. Door heen te gaan, zegt spr. verder, zonder afscheid van den raad, heeft hij de gemeentenaren beleedigd, omdat zij door den raad vertegenwoordigd worden. Ik wil dit een en ander in de notulen opgenomen hebben, opdat geboekt blijft hoe wij behandeld zijn. De heer van Laarhoven De burge meester moet zelf weten, hoe hij te han delen heeft, daar hebben wij niets mede te maken. Als hy heengegaan is, zonder houden, anders zetten. De heer v. LaarhovenIk houd mijn mond voor jou niet. Maar gij zoekt een knuppel om iemand te slaan. De heer WillekensNiemand kan zeggen, dat hij hier niet fatsoenlijk, niet parlementair behandeld is. Ik zou daarom willen, dat er een motie van afkeuring in de notulen werd gezet. De heer v. Laarhoven Ik ben er be slist tegen om het in de notulen te zetten. Met 4 tegen 3 stemmen werd besloten van het gesprokene in de notulen mel ding te maken (N. Tilb. Ct.) Op een advertentie. Wij lezen in het Hbld BEDIENDE gevr. op een Adv. kant. Iemand van 2540 jaarmet uitn. ref., in 't genot van pens. of pens. of bijv. alg. ontw., liefst reeds in rechts- prakt, werkz. gew. zijnde en goede hand schrijv. Aanv. sal. f6.go p. zo. met kans op verhu werkt, van 9g uur. Br. met zeer uitvinl. en ref. fr. oud. lett. K C 68, „N. v. d. D." Een net gekleed persoon wordt tot het privékantoor van mr. K. C. 68 toe gelaten. Een buiging in de richting van den rechtsmeester, welke met een genadig ïoofdknikje wordt beantwoord. De sollicitant spreekt nuchter »Ik ontving een schrijven van u, me neer, waarin u mij verzocht, heden voor u te verschijnen, en ik vermoed, dat ik deze hooge eer te danken heb aan mijn schrijven op uw advertentie onder no. K. C. 68. De advocaat welwillend »Zeer juist, waarde heer, uw schrijven viel mij bijzonder in het oog, temeer daar u schrijft een pensioen te genieten, voldoende om daarvan desnoods geheel te kunnen leven. Hoeveel bedraagt dat pensioen wel, als ik vragen magd» De sollicitant: »Vier gulden per week, meneer.» AdvocaatEn kunt u daarvan onbe- crompen leven f» Sollicitant: »0, zeker meneer, ik zal dat voorrekenen. Ik bewoon een ka mertje kf 1.25 w. -f een kop thee Ontbijt bij het Leger des Heils» - 0.90 per week. Lunch in de steeg naast »De Beursbengel» (in Riche» is wat duur) - 0.52l/s zonder thee, want op het Beurs- pleintje kan ik gratis water drinken. Middagmaal bij het »Leger» - 1.20 per week. Zoodat mijn uit gavenf 3 87Vs per week beloopen en ik dus nog 12]/s cent overhoud ter voorziening mijner garderobe en diverse kleine uitgaven. Advocaat»En wat denkt u dan met die f6.50 te doen, die ik u wekelijks zou moeten uitbetalen, indien ik er toe overga, de vacature op mijn bureau door te doen vervullen Sollicitant, na eenig ernstig nadenken In dien u de goedheid hebt, mij die looge onderscheiding waardig tekeuren, dan 'stel ik mij voor deze f6 50 per week te besteden aan de oprichting van een school tot opvoeding van heeren advocaten en andere werkgevers, die meenen dat arbeid voldoende betaald wordt met nog geen 14 cent per uur, en waarvoor men dan eischt een kennis en ervaring in zaken, die sommige ad vocaten tot sieraad zou strekken.» Advocaat (na gebeld te hebben) Hendrik, gooi dezen sollicitant de deur uit». Een man verbrand. Nadat de hevige brand in de pulpfariek »De Mark* te Oudenbosch, directeur de heer van Ros- sum, gebluscht was, vond men op een zolders het bijna geheel verkoolde lijk van den 26-jarigen arbeider R. Nageli. De man had zich vermoedelijk voor het uitbreken van den braad op den zolder te slapen gelegd. De vlammen hadden nu spoedig in den vloer van den zolder waarop Nageli lag te slapen een gat gebrand. N. viel door de zolderiag heen en kwam in de vlammen terecht en vond daar een vreeselijken dood. De ongelukkige laat een vrouw en drie kinderen achter. Een aartsoplichter. Te Gieszen is Vrijdag vde bankier en Hofrat» Rot schild wegens bedrog in 15 verschillende gevallen, waarbij het gaat om een bedrag van 100.000 mark, tot acht jaar gevan genisstraf en 5 jaar verlies van eer ver oordeeld. Zijn medehelper Acher is veroordeeld tot 1 jaar en 3 maanden gevangenisstraf. De bedriegerijen van den Hofrat bestonden voornamelijk daar in, dat hij goede effecten, de bezitters afhandig maakte en daarvoor Hessische Philipsthaler obligaties die reeds uitgeloot waren, terug gaf, nadat hij deze papieren met een stempel van langeren geldig heidsduur had gemaakt. Evenzoo had hij gedaan met vervallen Stockheimer suikerfabriek aandeelen. De volgende week staat Rothschild nog terecht we gens frauduleus bankroet. De Hofrat heeft door deze bedriege rijen van zijn cliënten in de provincie meer dan een millioen mark gestolen. Verschillende lieden hebben hun geheele vermogen verloren Vreeselijk dramaEen verschrik kelijk huiselijk drama speelde zich Don derdag te Gap nabij Lyon af waar de heer De Rousset, ridder van het Legioen van Eer, zijn zoon met een revolver doodschoot. De jonge man leed in Indo-China, waar hij zijn militairen diensttijd door bracht, aan koortsen en vertoonde sedert zijn terugkeer geestelijke stoornis. Don derdag werd hij gevaarlijk krankzinnig en, na zich met een mes gewapend de dienstboden verjaagd te hebben, wendde hij zich tot zijn moeder, die hem trachtte te kalmeeren. De moeder, daarin niet slagende, be gon te gillen en De Rousset trad bijtijds de kamer binnen om haar het leven te redden, alhoewel hij niet verhinderen kon dat de zoon haar reeds met een mes in den hals had getroffen. Ziende, dat er geen tijd te verliezen was, nam hij zijn revolver uit zijn lesse naar en loste t»vee schoten op zijn zoon, die ontzield nederviel. Een vermakelijk waterballet. Zaterdag middag heeft zich midden in het IJ, tusschen de zweminrichting van Heem stede Obelt en de Handelskade, een komisch tragische scène afgespeeld. Wij hebben het voorrecht om in Amsterdam te bezitten een tweetal zwemmers, die op de lange baan in het buitenland reeds menig schitterend succes hebben behaald. Wij noemen P. L. Ooms en Ed. Meijer. Om in het buitenland te kunnen con- curreeren, moet duchtig getraind worden. En voor een langen afstand is een zwem bassin geen geschikte traïningsplaats. Gistermiddag nu doken de Gebr. Meijer en P. L. Oon.s van uit de zwem inrichting van Obelt onder de verschil lende steigers door en kwamen zoo in het IJ, hetgeen zij voor training wilden overzwemmen en dan terugkeeren. Toen zij pl m. 100 meter gezwommen hadden, werd gestopt, aangezien een groote Suez-boot, die aan het draaien was, hun de gelegenheid ontnam ineens door te zwemmen. Terwijl zij dus kalm in het water lagen, kwam op een vletje een dienaar van de Heilige Hermandad in volle uitrusting de dreg netjes om het lichaam gerold op de voorplecht staande als een moderne Lohengrin, op de drie genoemde zwemmers af. Voor dat echter het vletje zoover was, ver scheen de boot der haven-politie, waarop een verzameling dienaren. Toen werd den heer Ed. Meijer ver zocht, om uit het water op de boot te komen, waarop deze antwoordde, geen kou te willen vatten. U moet, zei de havenpolitie-inspecteur, anders zal ik u met de dreg tot mij trekken. U wilt mij toch niet levend villen, ik ben geen wal- visch, die door 'n harpoen tot rede moet worden gebracht, was toen weer het antwoord uit het water. Tusschen de groote Suez-boot en die der havenpolitie in, werd verder nog geparlementeerd. Ofschoon de drie-genoemde heeren zich bereid verklaarden van uit het water hun naam, adres etc. op te geven, de inspec teur wilde hen aan boord zien. Op het heetste moment der discussie was de heer Ed. Meijer echter wegge doken, om ettelijke meters verder weer te voorschijn te komen. »Dreg hem, dreg hem*, beval het aanwezige hoofd der havenpolitie. De man met de dreg moest die nog afwenden, zoodat hij niet tijdig kon harpoenen. De heer K. Meijer werd gedreigd met een haak met twee ijzeren punten te zullen worden doorboord, indien hij niet aan boord kwam. Dies gaf hij daaraan gevolg, doch aan bakboord de boot op komend, sprong hij aan stuurboord on der daverende hoera's er weer af De man met den dreg en de boot hem ach terna, doch ook no. 2 was allang weer onder de steigers door met ontzettende ovaties ontvangen, toen de politieagent nog dregde. Ooms, no. 3 had zioh intusschen ach ter een due- dalf verscholen. Nauwelijks had men hem in de gaten, of een >chasse a l'homme* in het water volgde, met het voor de politie droevig resultaat, dat Ooms met 'n fermen strudgeonslag allen de baas bleef en op zijn beurt door de op den wal, op de verschillende schepen en op de steigers van Obölt staande be volking reusachtig toegejuicht werd Zoo eindigde dit grappig waterballet. Als slot-scène verscheen de gewapen de macht bij Obelt, maakte op norsche f j. wijze proces-verbaal op en nam boven dien nog een jongeling mee, die den dregger had toegeroepen »Sufferd, je kunt niet dreggen. (Tel Brand in een suikerfabriekGisteren brak brand uit in de suikerfabriek »De Mark*, van de algemeene suikermaat schappij te Oudenbosch. Omstreeks 4 uur, toen de werklieden schaften, is de brand op den stofzolder uitgebroken en nam direct zoo !n hevig heid toe dat de werklieden op de verdie pingenhals over kop naar beneden vlucht. Een 2-tal werklieden moesten langs een brandend raam uit het gebouw ko men en door een brandslang nat gespoten worden, daar hun kleeren reeds in brand waren. In allerijl werden de brandbluschmid delen van Oudenbosch gerequireerd ter wijl mede de brand-brigade der suikerfa brieken »St. Antoine* en Standdaardbui- ten aanrukte. Aan deze laatsten vooral is het te, danken, dat de fabriek zelve behouden is gebleven. De geheele drogerij is uitgebrand. Al leen de gelijkvloersstaande machinerieën zijn behouden, doch liggen bedolven on der massa's steenen en ijzer. Omtrent de oorzaak valt nog weinig te zeggen. Gisteren werd proef gedraaid en nu zegt men dat een exhauster is warm geloopen, doch weer anderen zeg gen dat er onvoorzichtigheid is het spel is. De schade zal zeer zeker f 50.000 be dragen. ter- DUSSEN In de gisterenmiddag ten 4 uur gehouden van den gemeenteraad is tot hoofd der school wijk B benoemd den heer B. van Gooi thans te Boxtel en tot onderwijzer aan school wijk B den heer Petit te Beugen. KAATSHEUVEL. In de hedenmorgen ten half tien uur gehouden vergadering van den gemeenteraad trok de heer Van den Heuvel zijn voorstel om de kermis Zondag te doen beginnen naar aanlei ding van de talrijk ingekomen adressen (omd e kermis te houden zooals ze thans is vastgesteld) in (Uitvoerige verslagen volgend nummer). Dreigend conflict. Men meldt ons Zaterdagavond is door de controleurs van de stoomschoenfabriek van den heer M. van Beurden, het zwlkkerspersoneel aangezegd, dat het loon met 3 cent per paar zal worden verlaagd, ingaande Za terdag aanstaande. De zwikkers nemen met deze loons verlaging geen genoegen en hebben de quaestie in handen gegeven van het bestuur van de R. K. Vakvereeniging voor schoenmakers. Deze heetf de zaak onderzocht en in een gisterenavond gehouden verga dering is de kwestie besproken. De genomen besluiten konden heden echter nog niet bekend worden gemaakt., Wi dit sch rai No No sal a.s Wi rep 19( nar ter I hor in lev 5e Klasse. Trekking van 29 Sept. GETROKKEN PRIJZJB*- (Nasr de voorloopig» lij11-) Prijs van f 10003409 4128 8470 13635 17160 f 400: 1307 8154 12599 f 200- 2699 13790 15998 18220 f 100: 1130 1518 6451 6606 7078 11433 13505 13587 16957 17259 Ro kei 'vat ter i var ivra beg voc too toe BESOIJEN, 29 Sept. De prijs der boter, 1. 1, Dinsdag te Besoijen op de mijn aangevoerd, bedroeg, de hoogste: t 1.45 de laagste(1,34 De pr. der eieren was 51/s h 6 cent. GORINCHEM, 28 Sept. Ie aanvoer van granen was heden gering met; gewonen hendel. Ristarwe 1 9.15 a 9.25 roode dito i 8,10 a 8,30 witte dito I 8,a 8.25 inl. rogge '-7.20 a 7,40 Buitenl dito 7.25 a 7.50 geret 5,a 5 25 haver 3,80 A 3,90 uuivenboonen 17,60 a 7.70 blauwt erwten 0.— a 0,— alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 485 runderen 23 nuchtere kalveren, 42 vette varkenik Jai^g 56 2 biggen. Ie qual. Kalfkoeieri 1190 d 260 Kalfva&rzen 1 HO a 190 Guiste vaarzen H00 Melkkoeien V/j jarige osiea Pinken Graskalveren Nuchtere kal 1170 d 210 f 4 1 60 a 100 f 30 A 50 10 4 20 a 25 ct per 3 rerd lang Falc zien Aangevoerd42 vette varkens van 23 per half kilo, biggen van t 4,— a •tuk. Aangevoerd 0 schapeD en 0 lammeren; scna pen f 0 a 0 en lammeren f 0 a f ter stuk Kippen f 0.50 a f 0.75 per stuk. Bieren 11.50 4 1.60 per 26 stuks. Boter 4 75 ct. per kilo. ROTTERDAM, 28 Sept. Tarwe f9.— a 10-75 per 100 K.G Rogge was van 16.10 tot 6.50 Gerst. Winter per 100 kilo f8.50 t9.Zomer per 100 kilo 1'8.50 a f9.— en Chevalier per 100 kilof 9.60 d f10. Haver per 100 k.i 7.40 a 7.90 Witte Boonen, van 10.— 11.— Bruine boonen van 9.50 f 1040 Blauw? Erwten naar kook kwaliteit verkocht van f9.25 tot 10.—en vertrouwde kook daarbovei Koolzaad f k f Bijn. maai Cc ?ge *0. Hot. Joop E ar f iet als een mei'.-

Echo van het Zuiden | 1908 | | pagina 2