Een flink Café Notaris Rant Notaris RANT j Notaris Canters N Advertentiën. 1 Aankomend Jongmensch B. 8 Hitten en 3 Vractitpaarden G Bericht van Inzet. Ci BUITENLAND. Rusland. Reclame. Marokko. BINNENLAND. Rechtzaken Kleine Advertentiën. r G. J. HEIJMANS G. VAN VEGTEN. Ingezonden Stukken. publiek verkoopen 4 verkoopt Op een kantoor alhier kan een geplaatst worden- aan de Berkelsche Steenfabriek te Berkel bij Tilburg. Te koop gevraagd te Waalwijk waarin Vergunning met netten Inventaris. Huis, Erf en Werkplaats, sectie D No. 1210, groot 004.35 H.A., behoorende aan Antoon van Delft te Besoijen c. s. Pri zij tei Ea lag ba he uit Ongeveer 200 koopen Spaan ders, Schabben, Strookën, Keu kenblokken, Boomen, Planke> Timmerhout en Brandhout. va ge va tol de vo Het laatste cholera-bnlietin luidtIn de laatste 24 uren kwaaien 263 nieuwe gevallen voor en 102 sterfgevallen. Het aantal lij ders bedraagt 1846. De directie van den keizerlijken schouw burg last de voorstellingen bijwonen door twee dokters en een aantal verpleegsters, die bij voorkomende gevallen dadelijk hulp heb ben te bieden. In alle Bchouwburgcaiés wordt gratis thee geschonken. Het publiek laat zich die thee uitstekend smaken en on- geloofelijko hoeveelheden worden ervan naar binnen gespoeld.- Gedurende de Zondag avondvoorstelling in den Alexanaraschouw- burg kwamen twee bezoekers van de eerste rangen bij de dokters, met de mededeeling, dat zij cholera meenden te hebben. De zieken werden zorgvuldig onderzocht, maar van de ziekte was geen spoor te ont dekken. Onaertusschen hadden dc patiën ten ieder zes glazen groc gedronken I Afschuwelijk zijn nog steeds de toestan den in de lijkenkamer? der ziekenhuizen.In sommige liggen tot 200 dooden op begraven te wachten. Ook de toestand op het Preo- braschensky-kerkhof spot nog met elke be schrijving. Een correspondent vertelt er het volgende van Aan den ingang van de begraafplaats staan twee houten kapellen. Een daarvan was ge sloten, en daarin lagen 47 doodkisten, die niet meer onder den grond hadden gestopt kunnen worden. Rondom den toren van de andere kapel zwermde krijschend een vlucht kraaien. Bui ten de kapel stonden 34 kisten op een rij boven op een paar planken, die lagen over een paar pakkisten. Bijna alle doodkisten waren zoo armoedig mogelijk van smalle dunne planken raw in elkaar getimmerd met wijde naden en kuoestgaten. Op sommige waren kruisen van wit lint of papier ge plakt of gespijkerd. Op enkele stonden de namen der gestorvenen met blauw potlood geschreven aan andere hing enkel het hos pitaal-papiertje en op sommige stond in 't geheel geen naam. Het publiek liep heen en weer, om zijn dooden te zoeken, lichtte zelfs de deksels der kisten op, waarvan er sommige niet eens dichtgespijkerd waren. Binnen in de kerk wr.g het schouwspel nog tragischer. Daar stonden een-en-negentig doodkisten o,i rijen, de meeste van hetzelfde maaksel als die buiten stonden. Dertig waren er vrij goed gemaakt een of twee zelfs behoorlijk Deze stonden dan ook vlak voor het altaar Achter en naast «Ie kisten, bevonden zich do treurenden, zich kruisend, buigend, knie lend en voorovervallend. Het gesnik der vrouwen overstemde bijna het eentonig gebed van den ouden, grijzen priester. De lucht was zwaar v»n den stank der desiu fectantia, dommeligen wierookdamp en lijk lucht. Er moeten lijken liggen, vertelde men den correspondent, die al bij het begin der epi demie op het kerkhof zijn gebracht en nog op begraven wachten. De treinoverval te B.sdany is wel een van de brutaalste, die er nog ooit is ge pleegd. Een dertigtal roovers hadden van te vo ren den gendarme neergeschoten, alle sta- tionsbeambteu in hun kamers opgesloten en de telegrafische verbindingen afgesneden. Zoodra de posttrein voor het station stil hield, klonken revolverschoten en werden bommen gegooid. Spoedig zag men de meeste treinbeambten geboeid naar de wacht kamer brengen. Daarna werd uit den ba gagewagen een bedrag van 40.000 roebel geroofd en bovendien nog 200.000 roebel particulier bezit. De geheime politie moet van te \oren onderricht zijn geweest van den overval en de spoorwegdirectie hebben gewaarschuwd, maar deze hechtte daaraan geen gewicht. Er heeft een bedenkelijk incident plaats gehad, dat ten gevolge heeft gehad een pro test van den Duitschen consul te Casablanca bij den Franschen gezant. De gendarmerie hield toezicht op een vijftal soldaten van het Vreemdelingenlegioen, die gedeserteerd en naar Casablanca gevlucht waren, waar zij vei blijf zochten in een huis, dat, uaar be weerd wordt, in eigendom behoort aan den Duitschen consul. Vrijdag scheepten de deserteurs zich in, in gezelsehap *au een ambtenaar van het consulaat en een rijder van den Duitschen consal. De gendarmes herkenden de dasej-teurs en hielden de sloep •an. De rijder bedreigde de gendarmes en dezen nameu hem in hechtenis, waarna zij zich meester maakten van de deserteurs. Volgens Dnitsche lezing zou de havenka pitein op den beambte van het consulaat een revolver hebben gericht. De rijder werd korten tijd later in vrij heid gesteld. Er is een onderzoek ingesteld. De Eranschen beroepen zich er, naar aan dding van het incident te Casablanca op, er feitelijk oorlogsrecht heerschte en ge neraal d'Amade zegt dan ook onomwonden, dat de Fransehen eigenlijk de Duitschr de serteurs, toen zij zich inscheepten, hadden mogen neerschieten. Zij zijn er. toen zij gevangen genomen werden, das nog genadig afgekomen. De Dnitschers ontkennen dat natuurlijk en leggen meer den nadruk er op, dat de Duitachers, dienende in het Fransane vreem delingenlegioen, hun Duitsche nationaliteit niet hadden verloren. Nieuws van belang voor Waalwijk. Wanneer het schip is gezonken weet iedereen U te vertellen, hoe het gered had kuunen worden. Hoeveel waarheid is niet in dit oude gezegde. De eenige raad die waarheid voor ons heeft, is diegene welke ons bijtijds gegeven wordt. Dit is juist waarom een C'ulemborgsche raadgeving zoo goed en waar devol is, want zij geeft hoop en moed aan iederen nierlijder. Zij zegt U hoe ge weder gezond kuut worden, doch gij moet dezen raad tijdig opvolgen. Mejuffrouw G. v. d. Haji, Goilberdiugen- pooit 7 teCuleraborg meldt ons Het is ruim twee jaar geleden sinds de pijn in den rug en lendenen begon. Ik had snijdende steken in den rug gepaard met hoofdpijn en dui zelingen en meestentijds waren mijne enkels en polsen dik opgeloopon. Doorloopend ge voelde ik mij zwaar vermoeid, vooral 's mor gens bij het opstai.n. Mijn urine bevatte veel bezinksel en was steeds vuil en troebelik was totaal ongeschikt geworden om eenig werk te verrichten en op mijn jeugdigen leeftijd van 24 jaar, was ik zeer melancho liek door de gedachte, dat ik op deze wijze verder zon moeten sukkelen. Ik hoorde toen van Foster's Rugpijn Nieren Pillen en hoe veel goed d ze pillen hier in de buurt duen toen ik er mee begon ondervond ik dat dit de medicij'i was die ik moest hebben. Ik ging voort met Uw pillen en na een dag of acht gevoelde ik veel verlichting; mijn nieren werken thans weer natuurlijk, ik be weeg mij weer met gemak en gevoel mij inderdaad een geheel ander mensch dan eenige maauden geleden. Proefondervindelijk kan ik zeggen dat Uw geneesmiddel prachtig werkt. Ik ondergeteekende verklaar dat het bo venstaande waar is en machtig U het pu bliek te maken op elke wijze die U goed dunkt. (Wateizucht) Deze gevaarlijke kwaal dient te worden toegeschreven aan het overvloedig water afkomstig uit het bloed, dat doorge- drongen is tot in het weefsel der huid en dat eigenlijk had moeten worden uitgedreven door filtreering indien de nieren in goeden toestand geweest waren. Door een groot aantal dankbare mensciieu werd ons mede gedeeld dat dergelijke gevallen volkomen ge nezen werden door Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die de heer Van Osch gehad heeft. Wij waar schuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de hand tekening van James Foster voorkomt. Zij zijn te Waalwijk verkrijgbaar bij de firma Wed. Orie-Dumouün, Markt. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel h f 1,76 voor één off 10. voor zes doozen. een d it Verbooging aecijns gedistilleerd. Bij de Tweede Kamer is ingediond wetsontwerp tot verhooging van den accijns op het gedistilleerd en voorloopige regeling van de bestemming van de opbrengst dier verhooging. Voorgesteld wordt den accijns per hecto liter gedistilleerd ad 50 percent sterkte, bij de wet van 27 Sept. 1892 bepaald op f 63 te verhoogen tot f 90. Hoewel, na het tot stand komen van de voorgestelde accijnsverhooging mogelijk eeni ge versterking van douane-personeel nood zakelijk zal blijken, zal toch in het begin van 1909 wanneer er door het afloopen van de suikercampagno een aantal kommiezen beschikbaar komt waarschijnlijk niet terstond versterking van personeel noodig zijn. Mocht zulks nader blijken wèl het geval te zijn, dan zullen tijdig snppletoire credieten daartoe worden aangevraagd; meer dan Vj ton goods zal daarmede echter naar alle waarschijnlijkheid niet gemoeid zijn, terwijl na invoking van de verlaging van den suikeraccijns, vermindering of minder sterke uitbreiding van personeel zal kunnen volgen. Blijkt in werkelijkheid ten gevolge 7an het meevallen van de opbrengst van de andere belastingen en inkomsten al of niet gepaard met het opbrengen van meer dan f 32.400,000 door den verhoogden gedistilleerd-accijns niet het volle bedrag, dat uit dien accijns boven de f 25.800.000 wordt verkregen, noodig om de gewone uitgaven te dekken, dau behoort, naar de meening van den minister van Financiën, het resteerende bedrag reeds dadelijk voor de verlaging van den suikeraccijns te word- n gereserveerd.. Bepaald ia, dat de opbrengst van den verhoogden gedistilleerd-accijns over 1909 slechts tot ten hoogste zoodanig bedrag aan d« middelen ter goedmaking van de uitgaven over 1908 zal worden toegevoegd, als oodig is om de totale opbrengst der n.id- delen te brenDen op f 194.800.000. Strenge eischen. Men meldt aan liet Iitgzn Dezer dagen circuleerde in de pers ern b'richt, dat de minister Sabron strei.go eischen stelt aan de vorming der aanstaaitde, officieren. Maar even strenge eischen stelt deze minister van Oorlog aan de bestraffingen, die de militairen worden toegediend. Wij vernemen, dat alle legerautoriteiteu, die bevoegd zijn mindere straffen op te leggen, van den minister van Oorlog een circulaire ontvangen hebben, die geheel aan deze zaak gewijd is. De mini»ter wil, dat de straffen worden opgelegd eerst na een degelijk onderzoek en dan met kalmte, met overleg, ra 'l liefde voor den soldaat. Alle zaken, die tot ver lichting dieuen, moeten haar invloed doen gelden. Men moot rekeuing houden met de personen, die gestraft worden, hun gedrag en antecedenten. Rekening houden ook, dat de tijden en toestauden veranderd zijn en de strafwijze van vroeger voor thans niet meer deugdelijk is. De minister ver oordeelt het opleggen van vaste straftijden. Men kent geen andere tijden meer dan 4, 8, 14 dagen kwartier, kamer-arrest, poli tie-kamer, enz. Waarom geen tijder. daartussc'nen Ook moeten de strafopleirgers er aan denken, d.»t een straf, waarin een Zondag valt, veel zwaarder is en dat dus de tijd daardoor moet verminderen. Zoo schrijft de minister zijn wenschen voor, die getuigen ran zijn nobelen, 'ïumanen geest en zijn edel karakter B. van R. K Kiesverccnlgingcn. De Algemeene bond van R. K. Kiesver- oenigingen in Nederland hield gisteren een vergadering in Utrecht. De voornaams ie beslissingen zijn als volgt Met 89 tegen 10 steramen i9 bevextigend geantwoord op de vraag, dat gezinshoofd een uitmuntend kenteeken ie bij het vf-r- leenen van kiesrecht; met 62 tegen 32 stemmen is uitsluiting van alle blijvend bedeelden gewenscht geniemd; met 77 tegen 18 stemmen heeft men zich uitge sproken vóór opkomstplichtmet 83 tegen 10 stemmen is meervoudig kiesrecht voor Nederland ongewenseht verklaard en met 73 tegen 4 stemmen achtte men het tijdstip nog niet gekomen om aan de vrouw kies recht te geven. Met 71 tegen 29 stenmen heeft hij zich tegen het algemeen kiesrecht verklaard, principiëel ertegen en met 93 tegen 7 ertegen onder de tegenwoordige politieke omstandigheden. Voor E. V. met 75 tegen 25 stemmen. De vergadering heeft zich met 52 tegen 43 (10 blanco) uitgesproken ten gunste van organisch kiesrecht, en met 71 tegen 30 maakte zij uit, dat ^et geziüshoofdenkies- reclit geacht kan worden een eerste stap in de richting van organisch kiesrecht te zijn. Nederland en Venezuela. Het pantserdckschip Utrecht wordt, na afloop der oefeningsreis met adelborsten cn jonge matrozen, gedirigeerd naar West Jndië, ter aflossing van de Gelderland. Belangrijke muntrcgcl. De Roosendaalsche Grondwet schrijft: Uit goede bron vernemen wij, dat door een der Spoorwegmaatschappijen aan de hoofden van diensten up stations en werk plaatsen een opdracht werd verstrekt om hun onmiddellijk de namen te doen weten- van die beambten die zich ertoe leenen, om mede ie werken tot het oprichten of zijde lings steun verleenen voor het oprichten van vereenigingen van spoorwegpersoneel, die de revolutionnaire of socialistische ideeën verkondigen of lid worden of reeds lid zijn van dergelijke vereeniginger. Zulks moet een gevolg zijn van het revolutionaire optreden van sommigen van het spoorwegpersoneel in de laatste dagen Nu men hier ter stede tracht dergelijke ideeën onder het spoorwegpersoneel te ver kondigen eu ingang te doen vinden, heeft het wellicht zijne goede zijde de ordelievende spoorwegman op de door de spoorwegdirectie genomen maatregel te wijzen, wil men niet met haar in contact komen, door hetzij disciplinair te worden gestraft uf naar gelang omstandigheden uit haren dienst te worden ontslagen, waartoe het spoorwegbestuur ten fdlen tijde recht heeft. De O. IJ. S. M. en Van Gend A Loes. Naar het Vad. verneemt, zal de Hollaud- sche Spoorweg-Maatschappij ook een contract sluiten voor het vervoer van goederen van de expeditie-onderneming van Van Gend Loos. Tot dusver kon deze expeditie-onderneming geen goederen met de H. IJ. S. M. ver zenden en moesten deze voor plaatsen, alleen met dien spoorweg te bereiken, van het naaste station der Staatsspoor met andere middelen van vervoer naar de plaatsen van bestemming worden verzonden. Dit nieuwe contract zou, zoo vernemen wij verder, 1 Januari van kracht worden. Naar men aan de Leeuw. C. mede deelt, wenscht de Staatsspoor het coutract met van Gend Loos, dat 1 Januari 1909 afloopt, niet meer te hernieuwen. Volgens dit contract was van Gend Loos o.m, verplicht om haar ve voer zooveel mogelijk over de Staatsspoor te leiden. Het is tengevolge der vermoedelijke niet vernieuwing van het contract met de S S. dat van Gend en Loos met de lloilaudsche Spoor gecontracteerd heeft. i 1 wa— verkeerde inlichtingen. Zij moesten zich schamen tegenover het burgelijk gezag zoo op te staan, 't Is ook jammer dat er voor zoo iemand die hier vreemd in Drunen komt. Eu die het volk tot zich wil trekken meten milde giften niet eene aubade moet gebracht worden. Zij durven dan o.a. te schrijven dat het verschil van Burgemeester zoo is waar te nemen. Dat de een ijvert voor zijne gemeente, de andere er koud voor blijft, en denkt aan andere zaken. Ziedaar twee zinnen waar ik als Drunenaar sterk tegenschrijf. Zijn hier in de omliggende dórpen van Drunen, ja zelfs in de grootste steden waar de Burgemeester meer ijvert voor zijne gemeente dan hier? zijn er die de belangen van hun gemeente meer ter harte gaan Aan wie is het te danken dat hier o.a. een Stoomzuivelfabriek een Cristelijke boerenbond, een veeverze kering enz. enz. zijn opgericht, en onder zijne vaderlijke zorg blijft groeien en bloeien. Wie is het die zijne gemeentenaren met raad en daad bijstaat, wie is het die met geen huigelarij of omkooperij om gaat. Maar die allen het zij groot of klein, rijk of arm behulpzaam is. Dat is onze geachte en hulpvaardige Burgemeester. Ik als Drunenaar zal hem blijve eeren, en vele met mij al durven zij er niet opelijk voor uit te komen. En zoolang het dorp Drunen zal regeerd worden, door onzen tegenwoor- digen Burgemeester zal het bestaan door eerlijkheid en openhartigheid. Moge hij nog vele jaren aan Drunes hoofd staan de rechtschapen man Ziehier een bewijs van erkentelijkheid aan het hoofd van Drunes gemeente. Moge het door de gemeentenaren worde ter harte genomen, en de plichten vervullen die de dankbaarheid van ons vraagt. U geachte Redactie, dankend voor de mij verleende plaatsruimte. Een Drunenaar. eischte hij 4 jaar gevangenisstraf. De toegevoegde verdediger Mr. H.J. J- v. d. Biesen riep met 't oog op de zware straf die geëischt werd de clemen- der rechtbank voor beide bekl. in. De rechtbank te 's-Hertogenbosch heeft heden C. W. d. B., 43 jaar, land bouwer te Reek, wegens poging tot doo'd- slag op 10 Juli aldaar, op den veldwach ter J. A. van den Bogaard, veroordeeld, ovoreenkoinstig den eisch van het O. M. tot 8 jaar gevangenisstraf. Er wordt gevraagd tegen 1 een R. K. Bakkersknecht, getuigen voorzien, bij G. J. VAN AALST, Mr. Bakker aan de Haven te Raamsdonks veer. November van goede Te koop wegens plaatsgebrek een prach tige Treuresch voor prieel. Tevens te bekomen aan hetzelfde adres mooie versch geplukte dubb. Beurrée en Jodenperen. Te bevragen aan het bureau dezer courant m&a Loo leer met K III 2( oo X f het e.a. 1 Oct het den ONDERTROUWD: EN Vrijhoeven-Cappel. Breeveld-Woerden, 24 pt' 1908" Brieren onder letter B- aan het bureau van De Echo van het Zuiden. is V aam sprf verf aam leve (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Geachte Redacteur. Naar aanleiding van het ingezonden stuk op 20 September in uw veel ge lezen blad, acht ik mij als een gemeen- tenaar verplicht eenige letteren daarvan tegen te spreken. Was het schrijven van 20 September alleen over het verbieden van den op tocht, dan wilde ik er mijn hand niet voor op het papier zetten. Want, dat schrijven over die optocht is alleen jaloersheid dat niet eene andere partij de baas kon spelen. En nog het meest Diefstal van schoenen en ieder. Toen in den vroegen morgen van den zesden Augustus de machinist der schoenfabriek van den heer S- te Dongen de fabriek binnen trad, bemerkte hij dat dien nacht ongenoode gasten een bezoek aan de fabriek hadden gebracht. Hij waarschuwde onmiddelijk zijn patroon, den heer S. die weldra ter plaatse was. Men vond eene deur der fabriek open staan. Vermoed werd dat de inbrekers door het stuk slaan van een ruit uit het raam boven de nooddeur aan de achter zijde der fabriek zich toegang tot de fa briek hebben verschaft. Dit raam bevindt zich op vrij aanzienlijke hoogte, zoodat de inbrekers eerst op een kist hebben moeten gaan staan en toen nog elkaar hebben moeten helpen om door het raam te komen. In het kantoor der fabriek was nogal aardig huisgehouden. Een lesse naar was met geweld opengebroken en al wat daarin lag door elkaar gesmeten, Uit dezen lessenaar werd voor ongeveer drie gulden aan postzegels vermist. Uit de fabriek werden voorts vermist zes paren chroomleeren laarzen en eenige vellen chraomleer, hoeveel dat kon niet worden geconstateerd. Aan de politie werd van den diefstal kennis gegeven en dank zij haar ijverig onderzoek mocht het haar gelukken de vermoedelijke daders in handen te krijgen. Verleden Donderdag stonden twee hun ner voor dit feit terecht. Het wareD A. A. S. 29 jaar smid wo nende te Breda en P. V. 29 jaar, brood bakker zonder vaste woonplaats. S. bekende met V. en met nog een derde, zekere J. S.. afspraak te hebben gemaakt om in te breken. Met hun drieën hebben ze den inbraak in de fabriek van den heer S. te Dongen gepleegd en als buit 6 paar schoenen, 11 of 12 vellen chroomleder en voor ongeveer drie gul den aan postzegels meegenomen. Aan den koopman G. uit Breda hebben ze in den loop van 6 Augustus te Terheijden twee paar der gestolen schoenen ver kocht voor f 3.50. Deze heeft kort daar op, de beide paren schoenen aan de wed. K. verkocht voor f5.00. Toen G. later op den dag te Zevenbergschen Hoek k'vam ontmoette hij daar de bekl- weer. Naar G. beweert heeft hij daar nog een vel leer van hen gekocht voor fl.10. De beklaagde S. daarentegen en vrouw v. V. beweren dat G. daar ook nog 3 paar schoenen heeft gekocht. G. ontkende dit echter. Het vel leder dat G. gekocht had, verkocht hij weer met 40 ets winst aan den schoenmaker Ant. D. Voorts heeft nog een zekere J. M. schoenmaker te Zevenb. Hoek van den derden schuldige J. S. die nog voortvluch tig is een vel leer voor f 1,75 gekocht. Toen S. dit leer aan hem verkocht was de eerste bekl. daarbij tegenwoordig. Beide bekl. gaven voor dat ze den diefstal gepleegd hebben uit gebrek. Nergens konden ze werk vinden. De officier van justitie wees er op dat de bekl. allerbrutaalst te werk zijn gegaan en reeds zeer vele malen met de justitie in aanraking zijn geweest. Daarom meen de hij dat beiden zeer streng moesten worden gestraft. Tegen de beide bekl. Te bevragen aan het Bureau van dit blad. te Waalwijk, z .1 voor zijne principalen bij intet op Dins dag 6 October 1908, ten koffiehuize van DENIS VAN DER ZAKEN te Besoijen, bij toeslag; op Dinsdag 20 October 1908, len koffiehuize van ANTOON DE GROOT aldaar, telkens om 7 uur des avonds, ONDER BESOIJEN. In gebruik te aanvaarden 1 Januari 1909. De lasten gaan in op dienzelfden datum I Baa ran I te Waalwijk, maakt bekend dat de »-a«te goederen van JOHANNES eu ANTONIA IJPELAAR te Sprang, zijn ingezet eu verhoogd als roigt GEMEENTE SPRANG. KOOP 1. Landbouwershuis, Schuur en Tuin, groot 0.31.88 H.A. op f 800. KOOP 2. Bouwland, achter koop 1, groot ongeveer 1.20 H.A. op f 400. KOOP 3. Bouwland achter koop 2, groot ongeveer 1.42.60 n.A. op f 1700. Bij den toeslag komen koopen 1, 2 3 ook in massa. KOOP 4. Bouwland, op Toeslag Vrijdag 's avonds 7 uur, ton MAHIEU te Sprang. Dagelijks kan ten kantore van genoemden Notaris gehoogd worden. en groot 0.99.80 H.A. f 700.— 9 October 1908, koffiehuize van C. ege hed imi I '11 te Drunen, zal op Maandag 12 October 1908, des voormiddags 9 uur bij het Klooster >0*- senoort» te Nieuwkuik Koopen tot en met f 2. C0£aljl rest betaaldag Kerstmis 1908, mits .oliede borestelling. van

Echo van het Zuiden | 1908 | | pagina 4