Derde Blad. Provinciaal Nieuws BUITENLAND. Ouitschland. Amerika. Balkanfctaten. BINNENLAND. 3 Nummer 87. Zond. g 1 November 1908. 31e Jaargang. L5 50 t5 Ï0 to 0 0 5 De Duitsche keizer cn de Boeren, Be curieuze onthullingen van de Daily Telegraph worden niet alleen van Berlijn uit niet tegengesproken, inaar zelfs wordt in een officieus telegram erkend, dat het gesprek met den keizer jnist is weergege ven Het zou lord Waerdalc zijn, die het blad het gesprek heeft meegedeeld. Het gesprek moet plaats gehad hebben gedu rende 's keizers laatste verblijf in Engeland. Niet onwaarschijnlijk is het, dat de keizer van de publicatie geweten heeft en ze heeft goed gevonden. Allereerst zei de keizer in dat gesprek, dat er geen rede was voor Engelands arg waan trn opzichte van Duitrchland. De voortdnrende twijfel van Engelsche zijde aan 's keizers vredelievende bedoelingen achtte hij beleedigcnd. Het belangrijkste deel van het gesprek wss wel, waar do kei zer o»er den Boerenoorlog handelde en o a. .meedeelde, dat het aan zijn weigering o*n de Boerengedelegeerdeu te ontvangen, te danken was geweest, dat hun zending op niets was uitgeloopen. Z j zouden anders evenals in Nederland en Frankrijk met groote gee tdrift in Duit.'chland ontvangen zij Verder vertel de de keizer, dat DuitschLnd geweigerd h» l zich bij Frankrijk cn Rusland aan te sluiten ten einde een beroep te doen op Engeland om den oorlog te doen beëindigen de mogendheden waren vau plan niet alleen de Boerenrepublieken te redden, maar ook om Engeland te vernederen en in het stof te doen knielen. Dat dit niet gebeurde is te danken geweest aan Duilschland. Het feit, dat de keizer ecu veldtochtplan heeft uitgewerkt, hetwelk door lord Roberts in zijn succesvollen strijd tegen de Boeren is gebruikt, doet wel de deur toe. Natuurlijk wek en de woorden des keizers over de geheele wereld groot opzien. Op sommige punten wordt aan da waarheid er ▼ao wel getwijfeld. a Een storm van verontwaardiging is opge gaan in de geheele pers zoowel Duits. be Fransche als Engelsche; nu alles juist blijkt En werkelijk er is een vlek gekomen op 's keizers beeld, dat niet makkelijk is af le wisselen Nooit heeft de kranige keizer voor ons een droevig» r figuur gemaakt dan thans, nu hii da%r staal de gunst afsmeekende van Engeland, de Boeren verstootende. De Duitsche pers laat zich zeer veront waardigd uit eu terecht. De Duitsche staatkunde wint noch aan kracht, noch aan betrouwbaarheid. Ook in Engeland blijkt de bom verkeerd sprongen. Men twijfelt er wel niet aan, zoo zegt men dat de keizer persoonlijk geen vijand V3n Engeland is, maar het hoofdmo- ^ment voor de Duitsch-Engelsche verkoeling I is immers het steeds aangroeien van de Duitsche vloot. En als de keizer gehoopt heeft tweedracht tusschen Engeland en ziju vrienden te zaaien, is zijn toeleg al even- ■fezeer mislukt. „Wij geven onze vriendschap met Frank rijk niet op, zegt de liberale Daily News, zyomdat dit land den Zuid-Afrikaanschen oorlog niet kon goedkeuren. Wat de Fransche bladen betreft, in de Temps worden de uitlatingen van keizer Wilhelm omtrent de rol, die de groote mo gendheden gedurende lange jaren gespeeld zouden hebben, voor niet juist verklaard. De Temps constateert, dat de keizer er niet in ia geslaagd Eugelaud gerust te stellen. Duitschland grondt blijkbaar zijn hoop op de verdeeldheid van anderen. Ook de Débats protesteert en verklaart, dot de keizer de rollen der verschillende diplomatien omkeert en dat de Fransche diplomatie geen reden heeft om zich te Londen te moeten rechtvaardigen. A.s. Dinsdag heeft de presidentsverkie zing plaats. De candidaten Taft en Bruyan houden van 10 tot 20 redevoeringen per dag. Ze zijn ongeveer beiden op Taft is dezer dagen i.a eene rede negen tien minuten toegejuicht. Ook een record Een schryver in een Hongaarsch blad waarschuwt zijn landgenooten er voor te lichtzinnig over een oorlog met Servië te denken. Binnen enkele weken na de oor logsverklaring zou het Oostemijksche leger Servië op alle punten bezet hebbeu, dat is waar, maar daarmee zou de oorlog nog niet zijn geëindigd. Zij, die zich den opstand in Bosnië herinneren, zegt de schrijver, en nog weten, hoe do Serviërs de ingewanden der nog levende soldaten uit het lichaam sneden eu de honden voorwierpen, zullen begrij pen, wat ik bedoel. Een Turksch blad beweert, dat Servië als schadevergoeding verlangt een strook gror.d van Bosnië voor Servië zelf en een strook van Herzegowina voor Montenegro nadere vaststelling der grens op zekere punten terwijl het ten slotte verlangt dat Turkije die eischen ondersteunen zal. De Montenegrijuen, die met een zen ding iu Rome zijn, geven voortdurend van hun oorlogszuchtige bedoelingen blijk. Uit Cattaro wordt gem dd dat alle mauncn van 16 tot 25 jaar, die wapenen dragen kunnen, opgeroepen zijn. Iemand van de Neue Freie Pressc heeft een onderhoud gehad met den voor zitter der Bulgaarsche Sobranie SLweikof. Deze verklaarde, dat de onderhandelingen tusscheu Turkije cn Bulgarije, thans langs indirecten weg gevoerd, zeker tot een goeden uitslag zullen leiden. Volgens een telegram uit Kanea hebben de visr beschermende mogendheden een nota gezonden aan de Ki?teuzer regeering. Zij geven daarin hun bereidwilligheid te kemien om de Kretenzer kwestie aan ean onderzoek te onderwerpen en met Turkije daarover besprekingen t« openen, mits de orde worden gehandhaafd eu het Moham- medaausche deel der bevolking beschermd worde. Deze nota heeft begrijpelijkerwijze onder de Kretenzers veel vreugde verwekt De Temps maakt melding van ven telegram uit Sofia van den volgenden inhoud Nadat de voorloopige overeenkomst tus schen Turkije en Bulgarije was gesloten, verklaarde minister Paprikoff aan de ver tegenwoordigers van Rusland, Frankiijk en Engeland, dat Turkije de onafhankslijlt- heid van Bul.arije zou erkennen wauneer Bulgarije geneigd was zich niet met fintn- cieele concessies in te laten. Bulgarije zon etu schadeloosstelling lot een rond bedrag betalen voor de Oosten- rijksche spoorwegen, eu voor de Roenu- lisohe schatting. De besprekingen duicn voort, om het bedrag der schadeloosstelling vast te stellen. Kamerverkiezing Sneck. Bij enkele candidaatstelling is in het district Sneek, gekozen tot lid van de Tweede Kamer, de heer H. Pollema. 11 nip aan Curupao. Het hoofdbestuur van het Algemeen Nederl. Verbond brengt een oproep ter kennis aan het Nederlandsche volk, waarin het iedereen opwekt naar krach ten bij te dragen tot ieniging van den nood, waarin onze stamverwanten op Curagao verkeeren. De heer C. van Son, administrateur v/h Alg. Nederl. Verbond te Dordrecht, Wijnstraat 81, stelt zich^beschikbaar de gelden in ontvangst te nemen. Dc regeering cn de werkeloosheid. Wij lezen in Het Volk Bij de behandeling van de interpel latie-Troelstra werd o. m. de wensch geuit, dat ook de provinciale en ge meentebesturen zooveel mogelijk de uitvoering van werken in den komenden winter zouden bespoedigen. In een aan de Gedeputeerde Staten der verschillende provinciën gerichte missive betoogt nu de minister van binnenlandsche zaken, dat ook naar zijn meening, mits althans, waar eenigszins mogelijk, aan Nederlandsche gegadigden de voorkeur wordt geschonken, een en ander een krachtig wapen kan zijn in den strijd tegen werkeloosheid. De minister doet daarom door tus- schenkomst van Gedep. Staten een dringend beroep op de gemeentebe sturen, opdat aan deze aangelegenheid aanstonds de volle aandacht worde ge schonken. Verhoogde invoerrechten in Finland. De invoerrechten voor schoenwerk in Finland zijn belangrijk verhoogd, en wel in die mate, dat invoer zoo goed als onmogelijk wordt tenzij van fijn en duur schoeisel. Tariefnummer 204 bepaalt het invoer recht op schoenen, als volgt a. met heel of half zijden boven werk 564,70 Finsche mark (is 8+ cent) per 100 K.G. b. met bovenwerk van paardenleder of geiten—-kalfs—schapen of ander fijn leder, pngekleurd en gekleurd, glad, geperst, generfd of verlakt, paarden leder, chevreau, chagrin, boxcalf, glacé, saffiaan, zeemgaar leer en dergelijke, echt en imitatie, zoomede van wollen of katoenen lasting of onderwefsel, be halve zeildoek een zijde 282.40 Finsche mark per 100 K.G. c- klompen met lederen bovenkap 58.80 Finsche mark per 100 K G. d. met bovenwerk van vetleder of ander gewoon, niet onder a, b, en c behoorend schoenwerk, waaronder schoei sel van zeildoek 141.20 Finsche mark per 100 K.G. Noot 1. Schoeisel van biezen is vrij volgens tariefnummer 39. Schoeisel van caoutchouc wordt volgens tariefnummer 187 belast. Schoeisel met bovenwerk van leder of stof en met zolen en hakken van caoutchouc wordt volgens de tarie ven van dit nummer belast. Noot 2. Ongestikte of gestikte boven werken voor schoenen worden als ge maakt schoenwerk belast. Noot 3. Wanneer schoenwerk in doo- zen of papier en dergelijke emballage ingevoerd wordt, telt het gewicht daar van bij de inklaring mede. WAAL WIJK, ji Oct. EEN J.DEÉ. iqo8. We koesteren reeds lang een idee, 't welk we meermalen van plan waren te publiceeren. Nu werden we kortelings een keer te meer daartoe aangezet. Ziehier dan we zouden in overweging willen geven of het niet zeer gewenscht, nuttig, ja haast noodzakelijk is, tot op richting te komen van eene ambachts school in onze gemeente. Waar moet dat heen, hooren we een zeggen. Wat grootsch idéé is dat, zegt de ander. Nu dat zal nog al gaan bij kalm over wegen. We zeiden hierboven, dat we korte lings een keer te meer aandrang voelden dit idéé te publiceeren. En waarom Omdat we deze week te Tilburg ver schillende degelijke menschen over de ambachtsschool aldaar hoorden spreken, een ambachtsschool die een kolossaal succes heeft, zulke prachtige resultaten afwerpt. Van Breda lezen we, dat ze zich in voortdurenden bloei verheugt, en telkens uitbreiding behoeft. Ja, dat zijn steden, 5 10, maal zoo groot als de onze, werpt ge tegen 1 Tot je dienst, maar Waalwijk behoeft niet alleen 't contingent leerlingen te leveren. Waalwijk i? 't middelpunt der Langstraat, en ook de gemeenten Baard wijk, Druren, Besoijen, Capelle, Waspik, Kaatsheuvel zullen gesteld zijn op de gelijke ambachtslieden. Óveral wordt het leerlingswezen ter deze onder oogen gezien en 't wordt ook tijd voor onze plaats en streek. De tijd moet voorbij zijn, dat een jong- mensch na voldoenden leertijd eerst een paar jaar boodschappen-jongen, kinder meid moet spelen, alvorens iets van zijn vak te leeren en dan misschien nog half bij een halven baas, of langs heerenstraten moet slenteren. Wij noemden hier boven Breda en Tilburg, maar ook eene plaats als Middelharnis heeft zijn am bachtsschool geopend en met groot succes, en dagelijks volgen anderen, Eindhoven b. v- O. i. is 't een vraag van groot gewicht, van grcot belang. Onze tijd vraagt knappe ambachtslieden, knappe schoenmakers, knappe timmerlieden, schilders, smeden enz. Voor halve werklieden wordt de plaats steeds kleiner. Kennis is macht, ontwikkeling ook voor den werkman heeft de toekomst. De beslissing over eene groote vak school voor de schoenmakerij laat maar steeds wachten. Mogen we bij de pakken blijven zitten, of moeten we zelf beginnen, nogmaals wij geven ook dit ter dringende over weging. Voor ambachtsonderwijs is subsidie van provincie en rijk te krijgen in ruime mate. Wij bieden bovenstaand ten ernstige overdenking aan ons bestuur. Laten we toch tijdig maatregelen nemen, opdat we niet achter 't net visschen. We mogen wel wat voortvarend zijn, men kon ons anders wel eens te vlug af worden. Wij geven ons idéé voor beter, maar is 't de overweging waard, dat men het dan ook doet en niet wachte wij zijn benieuwd of dit balletje aan 't rollen zal gaan. Gemeenteraad van Waalwijk. Openbare vergadering van den Raad dezer Gemeente, op Woensdag den 4 November 1908 des namiddags ten ó1/* ure, belegd tot 1. Aanbieding der gemeente rekening 1907. 2 Aanbieding der begrooting 1909. 3. Ingekomen stukken (ter visie). 4 Huur overeenkomst met het Rijk van 2 strooken grasland bij de Maurits- plaat (ter visie). 5. Voorstel van Burgemeester en Wet houders, naar aanleiding van het advies der gascommissie, betreffende een nadere prijsregeling van het gas te Besoijen. 6. Benoeming van een stembureau voor de verkiezing van een lid van den gemeente-raad. 7. Mededeeling van kasopneming bij de Ontvanger. 8. Vaststelling van het le sup. kohier Hoofd. Omslag. 9. Reclames H Omslag. R. K. Kiesvereeniging. Onze centrale kiesvereeniging begint meer teekenen van leven te geven. Op Zondag 8 of 22 November (dit is nog niet definitief bepaald), zal de heer van Oostdam, redacteur van de Residentie- Dode, te 's Gravenhage eene lezinghouden over Lectuur, daartoe uitgenoodigd door onze kiesvereeniging. Mede heeft het bestuur der Afdeeling Waalwijk besloten tot oproeping eener algemeene vergadering ter aanvulling van het bestuur. Het bestuur zal in de a. s. Maandag te houden vergadering den datum daarvan bepalen. Liederlafel. Naar wij uit goede bron vernemen heeft de bekende musicus G. v. d. Weij- den te Oosterhout zijne medewerking toegezegd voor het eerste winterconcert onzen Liedertafel op 1 5 Nov. a. s. Bij die gelegenheid zal deze dan een drietal fraaie vioolsoli ten gehoore brengen, welke ook hier, evenals overal elders, wel een groot succes zullen hebben. Voor het groote Winterconcert in Januari is de vereeniging er in geslaagd le engageeren den heer van Druinen, eerste bas der Ned. Opera. De naam van dezen grooten zanger heeft in en buiten ons land zoo'n goeden klank, dat wij het overbodig achten hieraan nog iets toe te voegen. Veel en hoogstaand muzikaal genot staat ons alzoo te wachten. ~M.' Door deze deelen wij mede de ontvangst van een serie prachtige SCHRIJFLETTERS, voor huwelijkskaar ten en -brieven, ge boorte-aankondigingen, visite- en adres kaarten, circulaires enz. Aanbevelend, AN TO ON TIELEN. Waalwijksche Stoomdrukkerij Uivoering. 't Vorig jaar heeft de tooneelclub der St. Paulusvereeniging met zeer veel suc ces voor leden en genoodigden opge voerd het bekende drama «de pauselijke zouaaf«. Blijkens vorenstaande advertentie zal thans ter gelegenheid van het jubelfeest van Z. H. den Paus, dit prachtige treur spel nogmaals worden uitgevoerd op Zondag 8 November a. s., en zal deze uitvoering uitsluitend toegankelijk zijn voor dames. Een goed idéé zeer zeker onze moeders en dochters in de gelegen heid te stellen van dit boeiende en pakkende tooneelwerk ook te genieten- Wij verwachten dan ook een druk bezoek. „Waalwijk Vooruit." Sjonge, Sjonge, dat kan er spannen morgen, Waalwijk Vooruit« krijgt be zoek van de kampioenen harer afdeeling, n.l. van «Sparta4 uit Geertruidenberg. Deze club is dit seizoen enorm sterk. Dat ondervond yerleden Zondag B. V. C. (Bosch), want met een 6—0 neder laag, werden dezen naar huis gestuurd. Hieruit zou men besluiten, dat het hier morgen een slachtpartij zal worden doch voetbal is een vreemd spel en is de uitslag van een wedstrijd moeilijk te raden. Zou «Waalwijk Vooruit« dit morgen den Spartanen niet duidelijk kunnen toonen Ja, doch, dan moet er met een onge kend vuur gespeeld worden. Niet den ken, »we verliezen toch,4 maar met het idéé »we moeten winnen," er op los gestormd ende overwinning is nog geenszins voor «Sparta.4 Doch moeten wij ondanks onze uiterste krachtsinspan ning nog verliezen een 60 mag het in geen geval worden. «Waalwijksche voetbal-enthousiasten4 wilt gij een spannenden strijd zien, komt dan morgen naar het voetbalveld. Ge zult van zoo'n wandelingetje met dit prachtig weer geen spijt hebben en moedigt hierdoor de sympathieke voet balclub »W. V-4 in 't algemeen en de le elftal-spelers in 't bijzonder aan. Van het bondsbestuur is toestemming verkregen om half drie te beginnen Voor het Waalwijksche publiek een reden te meer, om in dichte drommen naar het voetbalveld te trekken. Verkiezing ran een lid voor de Gedeputeerde Staten. In de Woensdag-namiddag ten 3 uur aangevangen vergadering der Provinciale Staten werd een lid van Gedeputeerd - Staten gekozen, zooals wij in ons vorig nummer nog mededeelen. Bij eerste stemming bekwamen Mr. P. H. Loeff 25 stemmen V. A- M. Van den Heuvel 20 stemmen; W. J. F. Juten 10; Jhr. T. C- M. Van Rijckevorsel 3; blanco 1. Bij de tweede vrije stemming bekwa men Mr. Loeff 29 stemmen V. Van den Heuvel 21 stemmen Juten 9 stem men 1 blanco, zoodat herstemming moest plaats hebben tusschen de heeren Mr Loeff en V. Van den Heuvel. Bij de herstemming werden uitgebracht: op Mr. P. H. Loeff 35 stemmen, op V- Van den Heuvel 23 stemmen, zoodat gekozen isMr. P. H. Loeff, die de benoeming heeft aangenomen. Scbeepvaartkanaui Zuid—Willemsvaart de Alurk. Ingediend is een wetsontwerp voor de onteigening van eigendommen ten be hoeve voor den aanleg van een scheep vaartkanaal ter verbinding van de Zuid- Willemsvaart en de rivier de Mark onderling en met de rivier de Amcr. BAARDWIJK. Vrijdag j.l. werd het geboortefeest wederom gevierd van den Z.E. heer pastoor bij de Eerw. Zusters. De kin deren die voor deze gelegenheid verschillende voordrachten en toepasselijk tooneeUtakjes hadden geleerd voe'den hun spel onberispelijk uit. 't Is onbegrijpelijk on bewonderenswaar- dig hoe de Eerw. Zusters de kinderen zulke mocielijke voor meer ontwikkelden zelfs nog lastige numui'Ts kunnen inprenten. Wel een bewijs dat hut.ne gewone onderwijzersmethode op hoogen prijs te stellen is. De belangstelling bij die gelegenheid neemt hier elk jaar al meer toe als bewijs van sympathie voor den Z.E. herd r en tevens tot dankbaarheid voor het opofferend werk der Eerw. Zusters. Daar wijl telken jare de kinderen verlangend naar dezen dag uitzien zoo hopen we dat God nog vele jaren het leven mogen spareu van or-zen kindervriend en Herder en hij 't volgend jaar in gezo: dheid zijn 25 jarig jubileum als pastoor moge vieren- DRUNEN. Naar men verneemt heeft bet bestuur van Crispinus en Crispinianus besloten den teerdag een week of vier uit te stellen wegens st< tfg.wal van een hunner oudste eu ijverigste IedeD. Woensdagnamiddag had alhier een pijnlijk ongeluk plaats. Terwijl de meid van mevr. L. bezig was met het smelten van was, sloeg de vlam in de pot, waarop zij de pot pakte om buiten te zetten. Door onbekende oorzaak vatten bare kleederen en haren vlam, zoodat ,sij deerlijk gewond bewusteloos op den brandenden pot viel waardoor zij nog meer brandwonden bekwam. Door de helpster die op het hulpgeroep kwam toeloopen werden de vlammen ge- bluscht. Hoewel zeer ernstig gewond, is de toestand toch niet levensgevaarlijk. Deze week is een begin gemaakt voor »le ontginning van 10 H.A. gemeentegronden. Wij twijfelen niet of deze ontginning zal een rijke bron van inkomsten worden voor de gemeentekas. Aaustaanden Dinsdag en Woensdag zal door het oudste gilde dezer gemeente ffSt. Huhertus" haar teerdag gevierd worden. Door de goeden geest welke steeds onder de leden van dit gild heeft geheerscht en de, royale bediening van M. Pulles kastelein kuuuen we verwachten dat den leden weer een paar prettige dagen te wachten staan. Vrijdagmorgen reedeen heerkomende van 's Bosch met zijn met pakjes beladen fiets door deze gemeente toen op eens een bond naar hem toeschoot die onder zijn fiets raakte, waardoor de berijder, na heel wat acrobatische toeren tegen aeu boom terecht kwam en zich zoodanig bezeerde dat hij zich onder geneeskun 'ige behandeling moest stellen. NIEUWKUIK, 29 Oct. Maandag j.l. had alhier pene droevige plechtigheid plaats. W. de Hurk, een ruim dertigjarige jonge man, is na eene kortstondige ziekte overleden. Ofschoon op Vlijmens groudgeoied wonen de, vertoefde de overledene steeds in onze jfeiaeerite en was een der verdienstelijkste werkende leden onzer Harmonie *de Een dracht. Het was daarom dan ook dat liet bestuur van laatstgenoemde vereeniging gemeend had, zijn stoffelijk overschot, dat in Vlijmen ter aarde besteld werd en corps naar z(jne laatste rustpLats te moeten be geleiden. Voorafgegaan door het Bestuur der Harmonie, waarbij wij opmerkten den sympathieken beschermheer Jhr. W. de la Court, begaf zich de lijkstoet van de woning des overledenen naar Vlijmen. Aldaar nabij de R. K. kerk aangekomen speelde. *de Eendracht", zich langzaam voortbewegende, op voortreffelijke wijze de teurmarsch yCuu- ronne d'Immortelles" van Ed. Waucampt, terwij! op het kerkhof het weemoedige ,/8ur la tombe" van Caromt werd geblazen, daar mede een laatsten afscheidsgroet brengende aan haar overleden vriend. En hiermede was deze plechtigheid af- geloope». Met het heengaan van de Hurk verliezen zijne ouders een oppassend zoon, terwijl ffde Eendracht" in hem een harer beste krachten betreurt. VLIJMEN 80 Oct. 1908. De tooneel- vereeuiging //Les Amateurs" zal in den loop der volgende maand weder eene uitvoering geven in het café van den heer J. Honnef. Zij heeft in studie genomen het blijspel „Het Invitatiekaarlje" en het tooneelspel /rHet bekroonde Treurspel.- Liep hier al sedert een paar maanden het gerucht, dat onze gemeente weder eene mandenfabriek rijker ging worden, thans kunnen wij met zekerheid melden, dat- de heeren Prinsen en Van Halder met ingaug van het volgende jaar eene nieuwe fabriek in oDze gemeente zullen vestigeu. Moge ook deze w:der aan tal van handen werk ver schaffen. WASPIK, Deze week is van de werf der Heeren Gebrs. van de Rijken met goed ge volg te water gelaten de stalen sleekhaan z/Marie", groot 530 last voor rekening van den heer C. Radeoiakers te Roosendaal. Deze week werd van de werf der Heeren P. en A. Ruitenberg met goed gevolg te water gelaten de stalen sleepkaan ,/Polle Nord" groot 550 tonnen voor rekening van den Heer E Simon te Nimen (Belgie) en de kiel gelegd voor le een stalen Rijnschip, groot 450 tonnen voor rekening van den heer A. de Bos te Vrijenban en 2e een dalen Hevelsak, groot 180 tonnen voor rekening van den Heer A. de Lange te ILnnerden. ALMKERK. In de heden gehouden raads vergadering werd tot Gemeente-Ontvanger benoemd, in plaats van wijlen den heerW. N. de Laeuw, den heer Gerrit de Leeaw (broeder van den overledene).

Echo van het Zuiden | 1908 | | pagina 9