DE IS EE OP A4RDE. L, VAN 8LADEL en ZONEN, De Wed, Joh, Verhulst Zonen, Gemengd Nieuws. Adverteeren in dit Blad is voor iederen winkelier noodzake lijk. Burgerlijken Stand. Advertentiën. JAN COPPENS, J. G. Coppens, MONSTERBOEKEN Antoon Tielen. GEEN KACHELS. E. M. Jaarsma Correspondentie, H andelsbericht en Bi Dirk Struys Zoon. Dordrecht. Visite- en Trouwkaarten, Adreskaarten en Menu's Eenig Agent Groote voorraad. op Jaarmarkt te Waalwijk Donderdag 26 November. aarmarkt te Made op Woens dag 25 November Distillateurs, Likeurstokers eu Wijnhandelaars Waalwijk. Waalwykache Stoomdrukkerijk tuin laten aanleggen of veranderen alvorens men teekening en prijs opgaaf heeft gevraagd bij voor Waalwijk en omstreken te HILVERSUM, fabrieksmerk «De Bijenkorf.» Haarden worden in alle steilen geleverd binnen enkele dagen. Vraagt Catalogus. fa onderzeek. Als men hier in het begin van deze week avonds wat laat over straat ging, liep men evsar een steen naar het hoofd te krijgen. :erschillende personen althans hebben het mdcrvonden. Wie het deed De dader s zoek, doch de politie doet onderzoek. LOONOPZAND, J.l. Maandag had Sint Jrispijnfeest. Het trok te acht uur naar le kerk met ontplooid vaandel en onder liet roffelen der trom, om een II. Mis voor lo overledenen leden bij te wonen, en bracht verder den dag gezellig in het lokaal van Mej. dn Wed. Wijtvliet-Biemana door. liet ziekenfonds, aan de gilde verbonden, beejt volgens de rekening en verantwoording nog ruim f 100 in kas, zoodat de toestand gezond is. 19 Nov. Bij Mej. M. alhier kwam een konijnenopkooper, de vraag was 16, het bod 14 stuivers. Men kwam tot geen ac- coo'd. 's Anderendaags 's mo gens vond men 't hok ledig. Wie is de dief Gissen zal hier wel niet missen. Verleden jaar om streeks dezen tijd heelt men denzelfdan „truc* hier en daar gebruikt om polshoogte te nemen en met succes. Konijnenfokkers, zijt dus op uw hoede. Opruiming. Bij de vierdaagsche drijf jacht door de jhr. Verheijcn over een deel der gemeente gehouden zijn er 178 hazen en 185 konijuen geschoten, wat een mooie opruiming geeft ouder die schadelijke beest jes voor de veldvruchten en de landbouwers goed aanstaat. Op instructie uit. Ze waren nit Loou- op-zand. De een beweerde, dat de andere hem had uitgemaakt voor kale echoenmaker, de andere zei, dat de een hem had uitgescholden voor kale klerk. De klerk ging een instructie instellen omtrent dit gewichtig vraagpunt bij den zegsman. Onderweg ontmoette hij dtn schoenmaker in gezelschap van kameraden. Er werd uitleg gevraagd en gegeven en zoo ont spon zich een woordewisseling. De schoenma ker zei tegen den klerk »Ga maar eens mee achterom, dan zal ik met je afrekenen." En pas waren ze een eindje het voetpad op of de schoenmaker zei heel gemoedelijk Blk zal je eeu cognacje met suiker geven", en tegelijkertijd kreeg de klerk een slag op zijn hersens, dat ie er haast miserabel van wierd. Daarop begonnen ook de vrienden vau den schoenmaker den klerk te behandelen zooals de tamboer met een dikke trom doet. Maar uit den klerk kwam een heel ander geluid dan ait een trommelvel. Een trio van trommelaars stond thans terecht Zij ontkenden tegen de klippen der hel op, maar de officier eischte tegen twee ieder een geldboete van 15 gulden of 30 dagen, terwyl hy voor nummer drie vrijspraak eischte, Mr. Or. v.Zinnicq Bergmann pleitte clementie. Lijkberooving Zooals Woensdag bij de telegrammen in ons blad vermeld werd is in de Vugt, onder Teteringen een treurig ongeluk gebeurd. Luitenant S., die met een geladen buks over een sloot wilde springen, kreeg door het plotseling afgaan van het geweer een kogel in een der oogen en was na wei nige oogenblikken een lijk. De eerste die 't lijk ontdekte was zekere de K. aldaar aan de Leuvenaarstraat woonachtig 't Trok gisteren zeer de aandacht dat de K. die anders alles behalve ruim in z'n centen zit, groote verteeringen maak te en bankpapier wisselen liet. De politie achtte zich verplicht de K, die in dron ken toestand was uit het café van V. te halen, waar hij gisterenavond ver toefde. Op hem werd nog een bankbil jet van 25 gulden gevonden en gebleken is dat hij nog twee briefjes een poosje te voren heeft doen wisselen. Wijl de politie 't zeer verdacht vindt dat de K. in t bezit was van zooveel geld is bij haar de vraag gerezen of de K. er wel eerlijk aangekomen is. Gedacht wordt aan de mógelijkheid dat de K., toen hij 't lijk van luitenant S. vond diens zakken doorsnuffeld heeft en daarin het geld heeft gevonden. De politie doet ijverig onderzoek om te weten te komen of dit vermoeden al of niet juist is. Intusschen wordt de K. op het bureau van politie in verzekerde bewaring gehouden. Nader vernemen wij, dat luitenant S. eenige dagen geleden f 750 had gebeurd Van dit geld had hij slechts enkele kleine uitgaven gedaan en de rest is naar de K. thans heeft bekend, door dezen van het lijk gestolen. Hij heeft nog een f25 in zijn bezit; waar de rest is zegt hij niet te weten, daar hij dronken is geworden. Een gruwelijke moord is nabij Pforz heim gepleegd op een 6-jarig meisje, Else Bauer genaamd. Om 5 uur 's mid dags was het meisje door de ouders uitgezonden om een boodschap in de buurt te doen, doch het keerde niet terug. Toen alle zoeken vruchteloos bleef werd om 9 uur 's avonds aangifte bij de politie gedaan. Deze zocht den geheelen nacht en den volgenden mor gen vond men in een dennenbosch, een kwartier buiten de stad, het lijk van het meisje, afschuwelijk verminkt. Het lichaam was van den buik tot den hals open gesneden en de longen waren er uitge haald, die men circa 100 meter verder vond. Van den dader heeft men nog geen spoor ontdekt. Een Chineesche schouwburgramp Hoe groote liefhebbers van den schouwburg ét Chineezen zijn, is alge meen bekend. Hun voorstellingen zijn zeer dikwijls het hoogtepunt van een feest in den tempel, zoodat bij eiken grooten tempel boven de voorhalle de ruimte is voorzien, waarin op bepaalde dagen tei eere der godheid vertooningen worden gegeven. Een troep wordt ook dikwijls door de beambten of notabelen eener plaats verplicht door een vertoo ning een gevaarlijke gisting onder de bevolking te stillen. Ook wanneer men den toorn eener godheid wil afwenden en vooral wanneer men regen, een goe den oogst en dergelijke wil afsmeken, wordt deze godheid met schouwburg voorstellingen bedacht. Voor dit laatste doel hebben de ver tooningen dikwijls plaats in tijdelijk op gerichte gebouwen, die enkel uit bam boesriet, losse planken en balken bestaan. Welke gevolgen zulks, bij het volledig gebrek aan een bouwpolitie, hebben kan, bewijst het volgende Voor een paar dagen sloeg een too- neelspelersgezelschap te Hongkong een licht schouwburggebouw op, wijl de beambten het noodig achtten, het volk in deze slechte tijden over zijn nood te troosten. Om noodelooze kosten te sparen, had men eenvoudig het heele gebouw boven een vrijliggenden vijver opgericht, maar daarbij niet bedacht wat voor stormen hier onberekenbaar plots kunnen losbreken. De voorstelling begon, het lichte ge bouw was heelemaal vol met toeschou wers, die met aandacht het spel volgden tot er omstreeks middernacht eensklaps een storm in sterkte nagenoeg een tai foen gelijk, opstak die het heele schouw- burggebouw als een kaartenhuis deed ineenstorten en het als een deksel over den vijver uitspreidde. Onder dit deksel hadden er vreeselijke tooneelen plaats tusschen de in het water geworpen toe schouwers, welke door balken en planken in het zwemmen gehinderd werden. Eer er hulp kwam, waren dertig menschen verdronken, zestig andere werden erg gekwetst, uit de puinen gehaald en velen waren zoo uitgeput, dat zij na korten tijd stierven. Deze gebeurtenis heeit een diepe schaduw geworpen op de door de spelen zoo hooggestemde bevolking. Een bom ontploft. Dinsdagmorgen om 8 uur is in de protechnische inrichting te Lorient een bom ontploft, waarbij een opzichter en 2 werklieden zijn ge dood. Er zijn geen gewonden. De oor zaak is onbekend. Trambotsing. Weder heeft op den Berlijnschen stadsspoorweg een ongeluk plaats gehad, gelukkig niet met zulke ernstige gevolgen als het vorige. Dins dagmorgen om 7 uur reden nabij het station Janno»vitzbrug 2 trams tegen el kaar, waarbij 7 passagiers min of meer ernstig verwond werden. De overstroomingen in Italië. Volgens een telegram uit Palermo aan de Mes- sagero hebben de overstroomingen, waarvan wij Woensdag reeds melding maakten, op Sicilië en in Calabrië bui tengewoon groot nadeel aangericht. On geveer 12 personen kwamen om het leven en 200 werden er gewond, ten gevolge van het invallen van huizen ook zijn een aantal kudden in gevaar. Er is hulp afgezonden. Te Riposto zijn 20 huizen ingestort, waarbij 2 personen om het leven kwamen Ook te Guarre werden twee personen gedood en 3 gewond. Vijftig personen zijn zonder onderdak. Uit Gardini wordt gemeldDe streek wordt geteisterd door een overstrooming, waardoor een aantal huizen werden ver woest en beschadigd. Vier personen ver loren het leven, een groot aantal werd gewond de geleden schade is buiten gewoon groot. Tusschen Gardini en de omliggende dorpen zijn alle verbindingen verbroken. Een ijselijken val deed Harvey Wat- terson, uitgever van de St. Louis-Cou rier, die uit het venster van zijn kantoor viel, gelegen op de 9e verdieping van een der luchtkrabbers te St. Louis. De ongelukkige werd op de straatsteenen tot een vormelooze massa verbrijzeld. Drama te Qplevrain. Donderdagmor gen is een schrikkelijk drama gebeurd te Qulevrain. Een jongeling van 19 jaar, Clement Legay, paswerker, had zijn weekloon getrokken en daarmee den nacht doorgebracht in eene herberg, 's Morgens kwam hij in zijn logement, bij 2ijne schoonzuster. Toen deze zag dat hij dronken was, verweet zij hem, al zijn geld te verkwisten aan den drank, in plaats van haar zijn kostgeld te be talen. Legay was door deze verwijten zeer misnoegd. Toen zijn schoonzuster in de keuken ging, volgde de jongeling haar, nam 'n groot broodmes en sprong op de vrouw toe, roepende„Ik zal u gaan betalen 1" Met een wreede woede begon hij zijn slachtoffer te doorsteken, die wanhopig om hulp riep. Doch weldra zakte zij ten grondezij had negen messteken be komen, in 't gelaat, de borst, den buik en den rechterarm. De moordenaar vluchtte de grens over en ging zich gevangen geven bij de gendarmerie van Blanc-Misseron. Het parket van Bergen werd verwittigd en eischte de uitlevering van den moordenaar, die naar de ge vangenis van Valencijn werd overge bracht, waar hij zal verblijven in af wachting zijner uitlevering. Het slachtoffer werd naar het gasthuis van Qulevrain overgebrachtzij ligt op sterven. Limburgsche gruwelen. In een dans huis in de Boschbarakken te Maastricht trok Zondagavond de met verlof zijnde koloniaal L. H-, die eenigzins onder den invloed van drank verkeerde, plotseling zijn mes en stak en sloeg er mee naar naar iedereen, dien gij treffen kon. Toen reeds een tweetal bezoekers waren verwond, trachtte de zoon des huizes den koloniaal, die zich zeer woest aanstelde, te kalmeeren. Toen wierp H. zich ook op dezen en bracht hem enkele messteken toe. Nog meer personen kregen verwon dinhen, terwijl van enkelen de kleederen werden stukgesneden. De politie arresteerde H. en bracht hem naar het bureau over. Het mes werd in beslag genomen, evenals enkele ge heel met bloed doortrokken kleeding stukken van de mishandelden, die naar Calvarienberg werden gebracht om er verbonden te worden. Zekere M. M. kreeg een steek in linkerarm en been, U. P. een in den pols, W. D. in den rechterbovenarm. Na verbonden te zijn, konden zij huiswaarts keeren. P. Gelieve bij inzending van ingezon den stukken, alsook thans weer over toestanden in Dussen, duidelijk eene handteekening te voegen. Tot zoolang moet het blijven liggen. Een gewoon schoenmaker. Uw in gezonden stuk kwam veel te laat voor dit nummer. RED. Hoevele menschen zouden volmaakt ge lukkig zijn zonder hun maag en de pij ui- gingen die deze hen doet verduren. Voor velen, iu der d&ad, is het, dank zij hun slechte maag, de hel op aarde, volgens de woorden van de persoon over wie wij hier gaau spreken. En daarbij te weten dat voor zoovele anderen de maag een bron der keurigste genoegens is. Zij die het meest de genoegens, die een goede maag bezorgt, op prijs stellen, zijn zij die er het. meest door geleden hebben en er van genezen zijn, zooals Mejuffrouw Dora Wilhelmina Berend- sen, geb. Ileugeveld, 43 jaren, van wie wij hier het portret geven. Mej. Berendsen (Cl. Kuijper, Zutfen) Mejuffrouw Berendsen, echlgenoote van den heer Willem Berendsen, landbouwer te Toldijk bij Steeuderen, bewoont een lief huis aan den weg, eu daar hebben wij het ge noegen gehad met haar te spreken, bij welke gelegenheid zij ons heeft meegedeeld hoe gunstig de Pink Pillen voor hare gezond heid waren geweest. „Deuk eeDs, zeide zij ons, dat ik sedert vijf jaren leed en dat mijne maagpijnen zoo hevig waren dat ik zeer dikwijls na mijne maaltijden bavangen weid door walgingen en brakiugeu die mij van stuur brachten. Ik had een uitgezocht voedsel noodig, en nog kon ik dat dikwijls niet verdragen en was ik verplicht mij met melk te voeden. Ik had mijne krachten verloren, mijne beenen weigerden mij te dragen en ik had zulke hevige pijuen in den rug, dat, als ik mij bukte, ik weifelde om weer overeind te komen. Alleen het ge- gebruik der Pink Pilleu heeft mij hersteld, mij de verloren krachten weergegeven en mijn zieke maag genezen. Sedert ik de Pink Pilleu heb genomen, ben ik uitmuntend gezond*. Wat de Pink Pillen voor Mej. Berendsen henben goda-n, zullen zij ook voor u doen wee8t daarvau zeker u heden nog een doosje aan, begin dezen avond de behandeling en wij zijn overtuigd dat gij binnen acht dagen zult zeggen Wel ik gevoel mij veel beter. ,9e Pink Pillen zullen uw slechte maag gi'neren en gij zult zonder aarzeling van alles kunnen elen. Gij zult niet noodig hebben u terug te houden van het drinken van een of twee potten bier, uit vree* voor zuur, voor branding in do maagholte of voor een gestoorde spijsverteering. De Pink Pillen zijn ook onovertroffen te gen bloedarmoede, bleekzucht, algemeene zwakte, schele hoofdpijnen, zenuwpijnen, ver- schietenne pijnen, zenuwuitputting. Prijs f 1.7 5 de doos, f9.- per zes doozen Verkrijgbaar bij Snabilié, Hoofddepot- ''ouder voor Nederland, 7 Groote Markt le Rotterdam. Voor 's Bosch en on streken bij de firma v. DRIES, Vischmarkt, Apot heek VBosch Drogisterij „EXCELSIOR", Koninginnelaan, Herman J, A. Zegers, firma P, J. van Gils Apotheek te Waalwijk, en verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. Prijs f 1.75 de doos, f 9per 6 doozen. WAALwIJK. GEBOORTEN: Johannes z. v. W, van den Heuvel en L. M. Herman. OVERLIJDEN; Aloysius Johannes Baptist Aarts 3 maanden Hendrikus van Wel echr. v. M. J. van Es 65 jaren. HUWELIJKEN: Jacobus Johannes Ei;kens 28 jaren en Johanna Maria Masuger 23 jaren Ludovicus Cornelia Maaywee 39 jaren en Jucominu Anna van Balkom 30 jaren. WASPIK. van 1 «ot 16 November. GEBOREN: Johannes I'. z. van Bernardus Din- gemans en Pietronella Kantens Theodorus A. z. van Peter J. Harks en Johanna F, C. Vromane Maria A. d. van Petrus Smits Dympheua C. Kamp Petrus C. z. van Cornelia Schellekens en PetronelU E. Koop- mans. OVERLEDEN Fraucitca A. de Zeeuw, 4 mnd. Lauerina van tiieaen, wed van Jacobus de Vos 79 j. DUSSEN. van 1 tot 15 November. GEBOORTEN Marinus Adiinnus, zoon van Johannes Walraven en Elisabeth Meijers Elisabeth Maii», dochter van Jacobus van Dortmond en Elisnbnh Kouwenberg Leonardus zoon van Aotonie van Steiju en Adiiana Schellen Johane9 Willem, zoon van Peter Netten eu Wilhelmina Honcoop. Marinus z. Th. van Wijngaarden en Jo hanna Pruissen Jan zoon van Willem Domcnie en Wilhelmina Sgrcot Adds dochter van Kla^inus Pellikuau en Alida van Maastricht Jenneke Agatha dochter van Cornelia van Vuuren cn Chatarina Roubos Wilhelmus Cornelia zoon van Jscobua van der Pluijm en Joh .nna Anto- netta Heere. OVERLIJEENLnrubcrius Wijnen 20 jaar Richardua Petrus Meijer a 8 maanden Johannes Heijmaua 68 jaar. HUWELIJKEN Cornelia van Dinteren 32 jaar eD Johanna van Dinteren 24 j Herjdrikus Moufchouwer 21 jaar en Antonia van de Water 23 jaar. RAAMSDONK. van 7 tot 20 November. GEBOORTEN Gaido Evert z. van Evert van Dijk en Grietje C. v. d. Sloot Martinus z v. Pieter Schellekens en Pctronella Fijneman Corneies Johannes z. van Bartholomeus J. 11, de Bont en Maria J. van Dongen Maria Catharina d. van Joannes de Wijs» en Maria C. Broeders Jacoba Johanna d. v. Wouter van Raams- donk en Jacoba J. van Suijlekom Jo— hanaes z. van Cornelis Boezer en Geertrui- da Johanna Mouthaan Catharina Pe tronella a. v. Hubertus Broeders en Cornelia A. van Loon Helena d. van Kortielis Ch. Prlna eu Agina v. d. Wiel Maria Adrianad. van Laureutius Laureijssen en Johanna Fens. OVERLEDEN; Hendrik van Schijodel wedn. van Hubert» van Son 69 j. Johan van Seeters lj. Adriaau Jocobus Kp.aap4j. Jlaria Peirouella Koopmacs 1 j. JohauDa Coinelia Kieboom 2 ra. - - Antonie Hu berdina Verhulst 10 m. Antonius Ignatius Akkermans wedn van Petronella van Hooydonk 74 j. Maria v. Schijudel echtg van Adriuan Soeters. GEHUWD. Adrianus Antonius Bossers en Jo hanna Goverdina Maria de Ruijter Christianus Marinus Broeders eu Huiberdin» Adriana Snijders Hubertus Adrianus van Schijndel eu Jacoba Hendriea van Strien. WAALWIJK, 20 November 1908. Beesten weinig aanvoer, weinig h»Bdel Koeien f170 260. Vaarzen f130— f200. Varkens aangevoerd 60 stuks. Prijzen van f 4 tot f 8. Boter aangevoerd 630 KG Boter prijzen t 1,05 tot f 1,15. Eieren prijzen van 7>/j tot8J/i cent per stuk. De aanhoudende hausse-beweging in La Plata influenceert de huidenmarkt over de geheele wereld. Bijna alle soorten van elke herkomst nemen min of meer deel aan de opgaande beweging. In- landsche huiden en vellen, die overal reeds een hoog standpunt hebben inge nomen worden bij iedere nieuwe veiling weer duurder betaald. Het zelfde zou men kunnen zeggen van de inschrijvingen te Amsterdam en Rotterdam, betreffende O.-I. runder en buffelhuiden. De be richten uit Havie, Antwerpen en van Duitsche stapelplaatsen zijn homogeen omtrent voorraad en stemming. Er is dus weinig keus vooral in prima soorten en de prijzen zijn aldoor stijgende. De Londensche markt is zeer vast, huiden en vellen l/s tot V* pence per pond hooger. Paardenhuiden liepen voor goede soorten 3 tot 6 pence op. Te Antwerpen zijn vorige 8 dagen afgedaan 27177 stuks waarvan 19702 gezouten, 6974 droge en 500 droge paardehuiden. Nadien verkocht men nog 1913 diverse gezouten Saladeros en Ma- taderos huiden, waaronder zelfs 200 B. A. Eiigorifiques van 2025 Kilo tot frs. 81 per 50 Kilogram. Alles weer met veel kooplust aan hoogere prijzen. De voor raad bedroeg op 18 dezer 87676, waar onder slechts p.m. 38000 gezouten huiden en daaraan bestaat juist de meeste be hoefte. Onder al deze omstandigheden gaat de leermarkt nog maar zeer lang zaam vooruit en toch, alle buiten en binnenlandsche vakbladen zijn 't er over- eens, dat eenmaal eene beduidend snelle en waarschijnlijk met de grondstoffen evenredige prijsverbetering moet komen. Tot dusverre is men daar echter nog ver af. De leerfabrikanten in België o.a. klagen steen en been zoowel over onereuse toestanden der looierij als der schoenennijverheid. In vreemde looi- middelen gaat voortdurend voor behoefte nogal wat om aan weinig veranderde prijzen. KAATSHEUVEL, 20 Nor. De prijs der boter was heden op de mijn hoogste prijs f 1.11, middelprijs t 1.05, laagste prijs 098,. DUSSEN, 20 Nov. Boterprijs per K.G. van f 1.f 1.24. Middelprijs f 1.14. Aanvoer 229 K.G. Eieren fl.80 per 26 stuks. TILBURG, 20 Nov. Boter f 1.00 a f 1.20. Eieren 7 a 8 cent per stak. ij deze betuigen wij onzen hartelijken dank voor de zeer vele blijken van deelne ming ondervonden tijdens de ziekte en bij het overlijden van onzen dierbaren echtge noot, vader, behuwd- en grootvader. Wed. H. VAN WELL- van Es. Kindereu en Kleinkinderen. Waalwijk 21 Nov. 1908 Voor de hartelijke blijken van deelne ming ondervonden bij het overlijden van onzen geliefden Vader en grootvader, de heer JOHANNES PEINCEN betuigen wij bij deze onzen besten dank. A. PRINCEN G. W. M. PRINCEN- van de Pas en Kind. Waalwijk 22 Nov. 1908. B deze hebben wij de eer het publiek van Waalwijk en omstreken mede te deelen dat in plaats van den heer Gérard Brekel- mans», als vertegenwoordiger is aangesteld, de heer te Waalwijk, welke wij bi leefd in uwe gunst aanbevelen. Mij refeerende aan 't bovenstaande, be veel ik mij beleefdelijk voor uwe geëerde orders aan. met prijslijst en letterproef van worJeu steeds gaarne ter inzage verstrekt. Aanbevelend, Bloemisterij, nabij het Postkantoor WAALWIJK. van de ouds bekende kachelfabriek van de Firma MECANICIENS, Waalwijk. STATIONSTRAAT. GROOTE STRAAT.

Echo van het Zuiden | 1908 | | pagina 6