588STE SÏAMOTEKU Gemengd Nieuws. e,Z e zullen nu eens wat verder zien Ingezonden StukLen. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL Kerknieuws. Correspondentie. Handelsberichten. De pr. precise ten 61/s uur zal aanvangen. Een lijk programma met goed gekozen nummers zoowel voor zang als tooneel doet veel van deze uitvoering verwac.iten, die dus ook wel goed bezocht zal worden. Ook de harmonie //Concordia* geeft a.s. Donderdag ten huize vau den heer Daelmans eene uitvoering. Niet alleen op instrumen taal maar ook op vocaal gebied zal daar te genieten zijn, terwijl de voordrachten van den heer M. v. Vugt zeker wel het glans punt van den avond zullen vormen. Ook deze uitvoering zal dus wel bezoek trekken. Op een paar gevaarlijke punten dezer gemeente met het oog op het tramverkeer /.ijn een paar waarschuwingsborden geplaatst met het opschrift«Pas op voor de tram* Daarmede is zeker gehandeld in 'i belang der veiligheid en deze zal er zeker nog bij winnen, als er voor gezorgd wordt, dat ook bij avond deze borden met opschrift te zien zullen zijn. 's-BOSCH. De heer Walter van Son is uitgenoodigd den len December mede te werken aan het oratorium „Paulus* van Mendelssohn, uit te voeren door de ver- eeniging Gemengd koor te Rotterdam. BOXTEL. De bouwlust in Boxtel ver flauwt nog niet, althans wij hoorea nog meerdere bouwplannen. Zoo zullen uaar wij vernemen iu de Nieuwe Kerkstraat, naast den heer Jurrieus, huizen gebouwd worden door de heeren B. v. d. Made, Jb. Neelen en J. de Leijer, terwijl het terrein dat tusschen daar en de kerk overblijft, is aan gekocht door Pastoor Eras. Nog vernemen we, dat op het terrein aan de Breukelsche Straat, gelegen tusschen het buis bewoond door den heer Knirsch en den in aanleg zijnden nieuwen straatweg tegenover de Margaretha-bewasrschool een twintigtal huizen zal gebouwd worden door zekeren heer Verhoeven uit Utrecht en wel huizen, die f2.50 huur in de week zullen moeten opbrengen. VRIJ HOE VEN-CAP PEL, Vanwege de vereeuiging «Het Groene Kruis/' zal er naar wij vernemen, alhier geplaatst worden een loods met daaraan verbonden woning, voor het verplegingsmatericel. CAPELLE. Dinsdag 8 December geefi het fanfare corps Siren a uit Vrijhosven- Cappel eene uitvoering in de zaal van den heer L. F. van Dongen. Naar we met zekerheid vernemen, zal de heer Abr. de Winter dien avond als komiek optreden. Besloten is, tot het oprichten eener Stoomzuivelfabriek te Capelle voor de ge meenten Capelle, VrijhoevenCappel en Sprang. Zij komt waarschijnlijk op de Hoogevaart. RAAMSDONK. Tot leden van het kies college bij de Ned. Ilerv. Gemeente, alhier zijn herkozen da Heeren P. v. Dongen Janszen, S. D. Lirikhuijzpn en Johs. G. Knaap. DORP. Aanbesteding, om ie leveren binnen acht dagen na gunning, van onge veer; 100. b. ad 50 K.G. netto Amerik Lijn- gruis; 100 Balen, ad 50 K.G. netto Amerik, Lijumeelen 60 Balen, ad 80 K.G. netto, Erwten, op Zilerdag. den 28 November 1908, des a/onds om halfzeven, ten huize van mej. A. M. Floris te Raamsdonk(Dorp). Prijsopgaaf en garantie, met bovendien van erwten en van lijngruis, monster van min sten 3/9 Liter, tijdig in te zenden bij den secretaris der vereeniging. RAAMSDONKSVEER. In de jaarlijksche algemeeue vergadering van leden der onderl. Veeverzekering «de Eendracht* alhier zijn herkozen tot voorz. P. Lank hu" zen Johzn. en tot Secretaris-penningmeester, A. J. Lankhoijzenterwijl gekozen is tot com missaris, in plaats van S. J. Lankhuijzcn, welke niet meer wenschte in aanmerking te komen, J. A. Dorrenboom Pz. Bij het versjouwen van balen grond stof voor de papierfabricage kreeg de werk man C. K. werkzaam op de papierfabritk aan Keizers veer een baal, eerst op zijn linkerschouder, daarna in de zijde en ver volgens op zijn been. Zwaar gekneusd werd hij per rijtuig naar huis vervoerd waar Dr. G. geneeskundige hulp verleende. Tengevolge van den hevigen storm van gisteren, waaide van een der in aanbouw zijnde loodsen op de werf der firma Teissing en Co. het dak af, gelukkig zonder persoonlijke ongelukken te veroorzaken. GEERTRUIDENBERG. Voor een zeer talrijk en dankbaar publiek gaf onze har monie «Apollo" gepasseerdeu Maandag hare eerste Winteruitvoering, welke naar veler bescheiden oordeel onder directie van den heer Norbert Snyers, wie geen moeite te veel is om de harmonie flink te doen op treden, uitstekend geslaagd mag worden ge noemd. Een wuord van lof komt genoemden di recteur dan ook toe ev-?i*ls zijn leden, die allen uitstekend hebben medegewerkt om de uitvoering in alle opzichten te doen slagen. Ook de solisten Scherp en Bellaard, een woord van lof en dank voor hetgeen zij ons deden hooren, Het glanspunt van den avond was eehter het optreden van den heer de Laat uit Til burg, die met zijn nette comische voor drachten alle succes had en dig ook her haaldelijk werd teruggeroepen. Na afloop, weid de heer de Laat, op het podium verzocht, waar hij door den presi dent der harmonie en het edel. achtbaar hoofd der gemeente werd toegesproken en een spoedig weerzien toegewenscht. OOSTERHOUT. Verleden Zondagavond gaf de toonselvsreeuiging «Vendel* in de zaal van den Heer Chr. Biemans voor een talrijk publiek een uitmuntend geslaagde uitvoering. Na een pittig welkomstwoord van den Heer van Uelvert-Reichardt, presi dent der vereeniging, en de vroolijke tonen van een opwekkenden marsch, kwam de beurt aan het beroemde drama //Broeder haat* va i César de Cock, een stuk, welks natuurgetrouwe inhoud een geest van een voudigheid, diepe moraal en verheven gods dienstzin ademt. Op meesterlijke wijze hebben Vondel's Oosterhoutsche zonen de verschil lende karakters weergegeven. Mooie, doch niterst moeilijke passages, 'waarin nu eens verwondering, verbazing, schrik of onsteltenis, dan weer moedeloosheid, zwaarmoedigheid, smart, vertwijfeling of zwaren tweestrijd voorkwamen, werden met gevoelvolle stem en gepaste mimiek, gespeeld, 't Is juist», deze verdienstelijke opvoering van het zware maar pakkende drama die ons in menig oog tijdens het spel een klein schitterend pare) 1 j deed opmerken, pareltje van een momenteel edel zieleleven. Den gemoedelij ken; braven Papa Verheijden met zijnen deugdzameu zoon Kirtl, zijn boosaardig hardyochtigen zoon Daniel, zijn trouwen dienstknecht Jan, alsmede den armen maar oprechten Stien de Bedelaar en (last not least) Pnpa Veiheijden's naief kleinzoontje Willem (de picollo der club), allen onze welverdiende hulde. Het na de pauze volgend humoristisch deel van 't programma behoeft voorzeker niet voor het dauulische onder te doen. «Bad gasten" met de toegift «De Leugenaars" en «Leve Finde Siocle" waren elegante, nette nummertjes, die met en door de bijzonder goede pianobegeleiding van den Heer Martens lid dar vereeniging, zeer piquant, wij zouden haast zeggen, groolsteerls werden voorge dragen. //n Leuke Mop* was ook een rchte Oosterhoutsche soldatenmop, waarvan wij, eveöals Jaap Mop, de traditionrele soldatf n- worst, met smaak slikten. Te elf uur was het boeiende programma, een lucieus menue van tooneelkonst, afge werkt en riep praeses van Hclvert-Reiehardt de dames en heeren een hartelijk «vaarwei* en een «spoedig tot weerziens* toe. Het succes van Vondel in Oosterhout is groot. Ook naar buiten wenscht de nog jeugdige club zich te openbaren en met vrijmoedigheid durven wij daartoe bevoegde autoriteiten aanraden «Vondel* binren te laten, al» hij aan de deur der gemeente aanklopt, om zijn dichterlijken ader te laten vloeien. DUSSEN. Ds. S. O. Los te Ni uweroord heeft loor het beroep naar de Geref. ge meente alhier, bedankt. Hoorde men den laatsten tijd niets vsn ongereldheden thans schijnt dc lust hiertoe weer eenigzius opgewekt. Vrijdagavond na afloop der vrijwillige oefeningen voor den wapenhandel werd een der deelnemen zekere Tb. Ilauengraaf \an Hank plotseling door een jongen van een jaar of twaalf, dertien met een scherp mts een steek in de knie toegebracht. In 't hotel Heessels werd de toegebrachte wonde goed verbonden, waarna hij, op de fiets gezeten, door de mededeelnemers naar huis werd gebracht. De veelbelovende knaap koos na zijn hel dendaad verricht te hebben het hazenpad. Zaterdagavond werd zekere Adr. K. door zekere M. L. met ten m*s een snede op ann, pols en rug toegebracht. De verwondingen zijn echter nog al niet ernstig. Ook werden dienzeifden avond bij de ouders van genoemde M. L. enkele ruilen stuk ge slagen. Den heer Petit, onderwijzer aan de openbare lagere 6chool Wijk B is in gelijke betrekking benoemd te Heeswijk, Den benoemde proficiat. Tot directeur, van 't R. K. Zangkoor is benoemd de heer Ant. van Honsewijk en tot onderdirecteur de heer A. Pols. etelage van Adr. v. d. Wee. Fiink geëtaleerd met alles, wat de jeugd maar wenschen kan. En als de p.ijzen evenals andere jare weer zeer billijk genoemd kunnen worden, dan lijdt het geen twijfel of de H. Man zal hier een flinke portie uit betrekken. Ook voor «g r o o t e* kinderen is deze winkel ruim gesorteerd. St. Nicolaas zal zijn weg wel vinden Leiiorbc werkershond. Zondagmiddag hield de alhier gevestigde afd. van den diocesanen Leerbewerkersbond haar jaarvergadering. Door den 2e secretaris Adr. Musters werd verslag der astie uitge bracht. Blijkens verslag van den penning meester waren de ontvangsten f 1367,56, de uitgaven waarouder bijdragen voor de werk- loozenbus f811.09, saldo f 556,47. De W.Eerw. heer Tervooren, kapelaan te Berkdijk, sprak een kernachtig propaganda- woord. De heer Hoes van Tilburg wenschte den Geestelijken Adviseur geluk met zijn benoeming tot Bondsadviseur. Verder werden nog eenige punten besproken door den Bonds-Adviseur en regeling der werkloozen kas, waarna de vergadering gesloten werd In ons volgend nummer hierover meer. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Waalwijk, 18 November. Mijnheer de -Redacteur Kaatsheuvel, 24 November 1908. St. Ceeilla. Maandag en Dinsdag vierde het zangkoor hun Cicilia—feest. Evenals andere jaren ver gaderden de leden bij den heer A. SnoereD, waar hun een rijke maaltijd werd aangeboden. Muziek, zang, spel, een heerlijk potje vorm den verder het menue. Bij de deeliug van den pot kreeg ieder nog een aardig sommetje. De zangers van de kerk in het Berkdijk vierden Maandag hetzelfde feest. Ook hier hetzelfde program, 's Middags brachten zij den heer M. r. Gennep een serenade, bij gelegeuheid van diens 121/s-jarige echt vereniging. Ook hier werden zij flink ge- tracteerd. Een mooie dag voor de zangers Tridium. In jaren is dit hier niet meer geweest. Nu is besloten dit op 6 Dec. a.s. te houden voor ds leden der Congreeatie. 'a Avonds 5 Dcc. is het opening van deze driedaagsche godsdienstoefening. Het tridium zal gegeven worden door Eerw. Paters Redemptoristen. Bij die gelegenheid zullen hier 31 meisjes als lid der Vereenigiug worden aangenomen. St. Nleolaas. 't Loont de moeite, wanneer we hier 's avonds de verschillende winkels eens gaan bezichtigen, uitgestald met goederen voor het a.s. St. Nicolaas-feest. De eene al monier dan de andere. Onze huismoeders hebben hier keus om den goeden Sint den weg te wijzen. Alles opnoemen zou een onbegonnen en tevens vervelend werk zijn. Toch mogen we, dunkt ons, een kleine uit zondering maken en vooral wyzen op de ln uw blad van 12/11 trof ik o. a. een ingezonden stuk geteekend A. S. Schrijver vond het walgelijk, dat er bazen waren die er leedvermaak in hadden dat de arbeiders werkeloos waren. Nu zal dat wel niemand billijken doch wel begrijpen. Al wat men tegenwoordig leest is tegen de patroons gericht. Iemand die er buiten staat moet ten 6lotte wel gaan denken dat die patroons toch allemaal verschrikkelijk slechte menschen zijn. üm nu echter op die werkeloozeu terug te komen, het werkeloos zijn was toch in alle gevallen bun eigen schuld. Voor eenigen tijd las ik in de Echo: «Het dreigend conflict met de zwikkers van den heer van Beurden is in der minne ge schikt en vlak er onder door den heer van Beurden is besloten een zwikmachine aan te schaffen. Het verband tusschen deze twee berichten is niet erg moeielijk te snappen. Het trof mij echter dat nu juist de heer van Beurden dit eerste conflict moest treffen. Hij was toch in alle geval de man die in Kaats heuvel het meest werkte o. a. voor de af schaffing der gedwongen winkelnering en steeds bereid is waar het de belangen der industrie dit eischten, zijne medewerking te verleenen. Nu stel ik A. 8. iu gemoeae deze vraag Wanneer de vakv. nog niet bestond en de patroon achtte het in het belang zijner zaak noodig op een artikel een kleine loonsvorla ging in te voeren dit mot gezamenlijk (arbei ders) overleg niet mogelijk zoude zijn Trouwens gij schrijft zelfs, zoo zij iets misdaan hadden dit toch niet uit eigen bewegiug doch krachtens het streven der organisatie waaraan zij zich verplichten, Al ben ik nu maar een gewoon schoenmaker, dan vind ik toch dat men in den tegenwoordigen tijd niet zoo licht aan het gevaar van werkeloos te worden een aantal menschen mag blootstellen. Wat nu ten slotte betreft die goede werking der Vakvereenigiug kreeg dezer dagen in het naburig Besoijen nog een werkgever het be wijs. Er is u,l. voor eenigen tijd hisr door de Vakv. met een lijst rond geweest naar de verschillende patroons om den wederzijdschen opzeggingstermijn op 14 dagen vast te stellen. Dit werd door de patroons ingewilligd. Het eerste lid der vakv. dat bij die patroon nu vertrok vond dat 4 dagen tijd voldoende was. Dit had nu eens een patroon moeten doen. Men zou eens wat hooren. Het gevolg echter is dat ds z. g. waarborg dat men 14 dagen tijd zal nemen van nul of geener waarde meer beschouwd zal worden door de verschillende patroons. Dankend voor de verleende plaatsruimte. Een gewoon schoenmaker —o Duussen, C 21 Nov. '08. Mijnheer de Redacteur. Verleen s. v. p- onderstaande een plaatsje in uw veelgelezen blad. Daarvoor reeds bij voorbaat mijn dank. Met ongeduld zag ik uit naar de »Echo« 1.1. Donderdag. Zou men in Dussen de tot heden gevolgde struisvogeltactiek laten varen en eens fiink uit den hoek komen?zoo vroeg ik me zelf telkens af. Eindelijk bracht de post mij de langverwachte, maar niets hoor Doodsche stilte heerscht rondom het raad huis en ook daar binnen. Zouden ze allemaal slapen of zou het een stilte zijn, die aan een storm voorafgaat Ik kau me tenminste niet voorstellen, boe iemand zich op een ongezouten en vrij on kie8che manier de waarheid ouder den neus laat draaien zonder ook maar een enkele po- aan te wenden om zich te verdedigen. leerkracht, die ook reeds in September, dus zonder die tusschenruimte had kunnen worden aangesteld. Die tijdelijke leerkracht vertroktook de andere onderwijzer heeft met ingang van 1 Januari ontslag aangevraagd, zoodat na ge noemden datum het hoofd staat voor 140 leerlingen verdeeld over 6 klassen iu 3 lokalen En zulks in het prettig vooruitzicht dat het maanden kin duren, daar men tot heden geen oprotping deed. 't Is treurig, dat er zulke toestanden kun nen en mogen bestaan en dat vaD boogerhand niet wordt ingegrepen om do oorzaak van dien heelen warboel eenvoudig aan den dijk te zetten en te vervangen door een ijverig en bekwaam man, die wat minder om andere zaken denkt en een beetje meer om gemeente zaken. U mijnheer de Redacteur nogmaals dankend voor de plaatsruimte, verblijf ik v d. P. Wij waren zoo vrij een paar zinnetjes te schrappen.- RED. De nicmvc prelaat der abdij Dcrnc to llccswijk. In het gister gehouden kapittel der eerw. heer Norbertijnen van de abdij Berne te Heeswijk is tot prelaat geko zen de zeereerw. heer L. E. van den Berg. pastoor van Lithoyen bij Oss. L. de M„ Ruigenhil. Het leveren van 't analytisch verslag door onze bemid deling a f 0,50 is niet doorgegaan, omdat er te weinig inschrijvers waren. U kunt 't nu ten postkantore voor f 1 bestellen. RED. ;»Wij met tweeën rogeeren Dussen11, die merkwaardige woorden heeft nog geeu eükel Dussennar vergeten. Houdt e. v. p dat steeds voor oogen, zoo dikwijls het «stadhuis" wordt aangevallen, vooral als ge deukt aan die f 5000. Thans wenschte ik het even te hebt en over de zorgen onzer vroede vaderen (Wij met tweeën) voor het ouderwijs. Hiervoor is onze burgervader weer de rechte man op de goede plaats. Hij ontziet zich zelfs niet om een jong en onervaren onderwijzer op te zetten tegen het hoofd der school. Verbeeld je, lezer, ruzie in de school Wat moet er dan van het onderwijs terecht ko men? Wat komt er terecht van de geestelijke en zedelijke vorming der jeugd, wanneer ouderwijzer en hoofd op gespannen voet met elkander leven En had je dan altijd nog maar een voldoend aantal leerkrachten, ja, dan ging het wel. Maar nooit is het perooneel voltallig en aan wien daarvan de schuld Ik behoef het niet te zeggen miine lezers weten het wel. In Dussen B moest een hoofd benoemd worden met 1 Oot. Zulks wist men reeds zes maanden tevoren. Maar door getalm en verdere oorzaken, werd het Oct. zonder dat er een hoofd ook nog maar in 't zicht was. In wijk C vertrok een onderwijzer en twee maanden later kreeg men daar een tijdelijke Scheepsrampen bij Terschelling. Meu seinde gisterochtend van Terschelling- Er zit een schoener in de gronden. Het schip is gebroken. Sleepbooten en de reddingboot zijn er heen, maar kunnen het schip niet bereiken. Later seint men Het schip is de Italiaansche schoener Fernando het is geheel verloren. Zeven man van de equipage zijn verdronken twee man zijn op het schip gobleven vier zijn aangebracht. Bij de pogingen tot redding is de reddingsboot omgeslagen drie redders verdronken, Van Vlieland seinde men De Fernando, kapitein Francisco Arpe was met hout op weg van Riga naar Swansea. Tot de twee man, die nog aan boord zijn behoort de kapitein. Later seinde men van Terschelling De equipage der Fernando bestond uit 14 man. Fr zijn thans vijf aangebracht Van de twee, die nog op het wrak zit ten, ligt er een met gebroken beenen. Nu is de reddingboot Paul 7 uit om te trachten die twee schipbreukelingen te reeden. De omgeslagen reddingboot, de West-Terschelling, is weg. Kwaadwilligheid. Het aantal onge lukken bij de Franjche vloot neemt zóó schrikbarend toe, dat men geneigd is om aan kwaadwilligheid te gaan denken. Thans heeft er weer een ontploffing plaats gehad in een ruim van den krui ser Chasseloup-Laubat te Toulon. Een uegin van brand werd spoedig gebluscht. Ongeluk in een steengroeve. Twee Italiaansche werklieden zijn gedood door eene ontploffing in een te Cornimonte gelegen steengroeve. De slachtoffers werden verpletterd onder de steenen, die door de onverwachte ontploffing loslieten. Een millionnaire vermoord. Te Toulon is een misdaad ontdekt. De 80-jarige Frangoise Banchere, multi-millionnaire is verdronken gevonden in de badkamer van hare woning. Zij laat een aanzienlijk fortuin na. Verscheidene arrestaties wor den verwacht. Vreeselijk ongeluk. In de Brook- lijnstraat te New-York werd eene loop gracht gegraven om de riolen te her stellen, toen de voornaamste gasbuis ontplofte, waardoor eene groote scheur ontstond midden in de straat, en waarbij 12 grondwerkers, die aan de riool werk ten, begraven werden. Men denkt, dat die mannen gestikt en toen verbrand zijn, daar er aanstonds na de ontploffing bi and ontstond. Een voorbijganger poog de eene vrouw te redden, maar viel zelf in de loopgracht en verbrandde levend. De voornaamste waterleiding is gebroken midden in de vlammen en zendt eene machtige waterzuil ten hemel. Een ander bericht meldt, dat heel de Goldenstreet is ingestort. Buiten de vrouw, die in de loopgracht viel zouden er ook nog vijf kinderen zijn ingevallen. 't Schijnt, dat het ongeluk een twin tigtal menschen gedood heeft. Vier werk lieden konden zich redden, kruipend door de riool, met water tot aan den hals ze bereikten aldus de rivier. Oproer in een gevangenis. Zater dagnacht tijdens de inspectie overvielen eenige gevangenen in de gevangenis te Granada de wachter, knevelden hen, ontnamen hun de sleutels en openden daarop de overige cellen, zoodat 800 zware misdadigers zich verzamelen kon den op de binnenplaats Deze beproef den nu, nadat zij de opzichters onscha delijk hadden gemaakt, gaten ln den Hoogste prijzen der le klasse. Trekking van 23 November. Prijs van f 1500 No. 9156 1000 7593 17286 400 17706 200 8190 12973 163G5 lüO 2601 3805 4873 17000 Trekking van 24 November. van f 20000 No. 14811 1000 9220 200 17G84 100 4211 4534 6905 12716 15620 18987 Prijs ""^BESOIJEN, 24 Nov. 1 De prijs der boter, 1. 1. Dinsdag le Besoijen op de mijn aangevoerd, bedroeg, de hoogste: 1.23 de laagste: f 1,12 der eieren was 8 cent. met 7.40 GORINCHEM, 23 Nov. De aanvoer van granen was heden gering gewoneD handel. Ris tarwe J 8.75 a 9.roode dito 7,80 a witte dito f 7.90 a 8.10 tnl. rogge 17,30 a Buitenl dito 7.20 a 7.45 gerst 4,80 a 510 haver 3,70 A 3,80 <iuivenboonen 17,65 a 7 75 blauwe erwten 0.a 0.alles per hectoliter. Op de veemarkt waren beden aangevoerd 265 runderen 10 nuchtere kalveren, 2 vette varken» 246 biggen. le qual. KalfkoeieD 1190 A 260 Kalïvaarzen 1140 a 200 Guiste vaarzen 1110 140 Melkkoeien 1175 A 210 l1/, jarige ossen f 100 i 130 Pinken I 60 a 100 Graskalveren 30 4 50 Nuchtere kalv. 12 A 18 Aangevoerd vette varkens van 19 a 22'/j ct per halt kilo, biggen van i 5,— a 9— per stuk. Aangevoerd 0 schapen en 0 lammeren; scha pen f 0 a 0 en lammeren f 0 i fner stuk Kippen f 0.60 a 1 0.80 per stuk. Eieren 11.90 2. per 26 stuks. Boter 65 i 68 ct. per kilo. ROTTERDAM 23 Nov. Tarwe fS.75 a 10.50 per 100 Rogge was van f 6.15 tot f 6.50 Gerst. Winter per 100 kilo f 0.00 10.60 Zomer per 100 kilo f 0.00 a fO.OO en Chevalier per 100 kilof 9.50 A f9.85 Harer per 100 k. 6.50 a 7.50 Witte Boonen, van 10.25 11.25 Bruine boonen van 9.f 9.75 Blauwe Erwten Daar kook kwaliteit verkocht van f9.50 tot 10.— eD vertrouwde kook daarboven Koolzaad f A f ROTTERDAM 24 Nov. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 56 paarden 0 veulens, 0 ezel, 1500 magere en 597 vctto rnnderen 220 vette 149 nuchters en 400 graskalveren 5 schapeD of lammeren, vark 222 biggen, 3 bokken of geiten. Koeien 25 tot 32 ct., ossen 25 tot 32 ct., stieren 23a 26 ct., kalveren 40 a 50 ct., per kilo Melkkoeien 150 A 280 kalfkoeien f 160 a 310. stieren f 120 a 230 pinken— a gras kalveren 40 a 80. vaarzen f70 a 150 alles magor vee biggen f6.— a 14.— paarden f 110 a 170. Nuchtere kalveren fok- 14.A 20slac.bt- 8 12. Op de botermarkt werden aangevoerd 74/8 een 36/16 vn. en 248 stukken a kilo. Prijs ln qual 59 2e qual f56, 3e qual. f53 Per kilo 75a 80 et. muur te breken, maar konden daarmede niet voortgaan, doordat de schildwach ten voortdurend vuur gaven. Zes der gevaarlijkste boeven wisten over de daken te ontvluchten en de anderen verschansten zich nadat zij alle meubels hadden stukgeslagen. Intusschen waren troepen uit Cordova aangerukt, de ko- lonel liet de deuren openbreken en de soldaten drongen binnen. Daar de ge- j vangenen echter hunne dreigedde hou- ding niet opgaven, liet de kolonel eenige salvo's afvuren, waardoor de opstande lingen zich ten slotte gedwongen zagen hun verzet op te geven. Drama. In een der eerse hotels van München verklaarden Zaterdag twee reizigers niet te kunnen betalen. Men noodigde ze uit zoo spoedig mogelijk heen te gaan, maar zij maakten een zoo geweldig rumoer, dat men de politie moest gaan halen. Toen de agenten kwamen, hadden de twee reizigers zich gebarricadeerd in eene badkamer, en toen men de deur wilde openen, losten zij revolverschoten. Een agent werd erg gekwetst. Zijne kameraden schoten toen ook, en stampte eindelijk de deur in. Zij vonden de twee kerels in hun bloed badend. Een was dood, de andere doodelijk gekwetst, 't Waren hoteldieven van beroep. Een verschrikkelijke tocht. Te San Francisco is de walvischvaarder Beluga aangekomen. Het schip verloor in de Poolzee vier man tijdens een storm en drie bij de achtervolging van een wal- visch. Den lOen Sept. nam het vijf schipbreukelingen aan boord van het Fransche schip William Bayledat door een aanvaring met een ijsberg was ge zonken. De ongelukkigen verkeerden echter in zulk een toestand, dat zij kort daarna stierven en op het eiland Hersel werden begraven. De vrouzvenmoordenaar Koch, uit Obern- dorf, is Zaterdagochtend halfacht door den scherprechter Hirsch, uit Gotha, bijgestaan door drie helpers, te Erfurt met den valbijl onthoofd. Koch, die vroeger al twee moorden bekend had legde Vrijdagavond nog de bekentenis af, dat hij ook een vrouw Schmidt, uit Neustadt, een vrouw Puff, uit Unter-Alba, en een vrouw Müller, uit Apolda, in zijn huis gelokt, doodgeslagen en in stukken gesneden had. Er w s bij hem geen spoor van berouw te ontdekken. ■■i— yimu. ijj imüILIJ™11_I»J»

Echo van het Zuiden | 1908 | | pagina 6