Notaris Canters Advertentiën. Notaris DE VOCHT B. A. MIDDELKOOP Notaris DE VOCHT Reclame. Kleine Advertentiën. verkoopen 210 koopen I1EIN HOUT en TOPHOUT. verkoopen publiek verkoopen verkoopen Huis, Schuur en Erf in de Nieuwe Parochie, kadaster sectie B No. 2022, groot 12 aren centiaren Huis en Erf en Tuin in de Nieuwe Parochie, waarin brood- bakkerij kan worden uitgeoefend^ kadaster sectie B No. 1966 groot 3 aren 23 centiaren, laatst be woond geweest door P. Leijten, bakker. -S <2 Weet wat U te doen staat, wanneer uwe kinderen aan kinkhoest lijden of hoesten. Prijs per flacon van 230 Gram fl. 1.van 550 Gram f2.,— van f1000 Gram f 3.50. Hoe grooter flacon, hoe voordeeliger dus. L. I. AKKER, Van Alkemadestraat 11, Rotterdam. maar als je jongens neemt die een goede school hebben doorloopen, dan heeft men spoedig een groot gemak van zoo'n jongen, 't Is doorgaans toch maar loo pend werk wat ze hebben te verrichten. De heer v. d. Koppel. Ik stel voor f 75 uit te trekken en dit bedrag den secretaris toe te kennen, dan kan hij zelf een jongen nemen, als hij het verkiest. De heer van Beurden. Ik vind het voorstel van mijnheer v. d. Koppel veel rationeeler, dan hebben wij althans geen 'j band om den hals, want ik geef u de verzekering dat de lasten elk jaar groo- I ter zullen worden. Zoo'n jongen wordt grooter en beter en kan natuurlijk niet I op f 150 blijven staan, hij zal ieder jaar bijvragen. Heeft de secietaris nu zoo'n jongen in handen, dan zal hij hein, als hij te veel geld gaat kosten, wel weg sturen, wat wij niet zoo gemakkelijk kunnen en zullen doen. Dat cr meer werk is gekomen op de secretarie wil ik gaarne gelooven. De Voorzitter. Er komt altijd meer werk. De heer van Beurden. Dat weten wij wel, maar het is toch beter, dat wij den secretaris f 75 subsidie geven en dat V deze dien jongen dan wat geeft. Als wij er geld voor op de begrooting gaan uittrekken, dan moet je ieder jaar meer gaan geven en je komt nooit van dien - jongen af, die blijft hier hangen. De Voorzitter. Je moet zakelijk blijven en niet persoonlijk worden, 't Zal er toch wel eens van moeten komen. De heer van Beurden. Ik zou f75 geven. De Voorzitter. Wij kunnen toch niet j verlangen dat het werk voor niets wordt gedaan. De heer Verhoeven. Mijn zoon heeft voor dat hij in 't bezit was van ziju di ploma nooit een cent verdient- Na nog eenige discussie zegt de heer van Beurden het voorstel van den heer v. d. Koppel te willen steunen. De heer v. d. Koppel. Ik wil er wel f 100 van maken, ten minste om het aan den secretaris te geven en niet aan dien jongen. De heer van Beurden. Goed, ik steun het voorstel. Wil u het in omvraag brengen. De- Voorzitter. Ik zal eerst het voor stel van Burgem. en Weth. in omvraag brengen. De heer van Beurden. Moet daar niet over gestemd worden. De Voorzitter. Goed. De heer van Beurden tot den heer Leemans. Wat De Voorzitter. Ik zal de vergadering wel leiden. Bij meerderheid van stemmen wordt besloten eerst het voorstel ia omvraag te brengen van den heer v. d. Koppel. Buiten stemming bleven de heeren Lee mans en van Dalen. Het voors el van v- d. Koppel in om vraag gebracht wordt aangenomen. De heeren Leemans en v. d. Pluijm bleven buiten stemming. Naar aanleiding van een post groot f 25 voor het onderhoud van de fiets van den bode ter secretarie, zegt de heer van Beurden dat ook hij deze post onnoodig acht, en stelt derhalve voor deze te schrappen. Het voorstel van den heer vaD Beur den in omvraag gebracht wordt aange nomen met 7 tegen 4 stemmen. De heer van Beurden verzoekt den secretaris post voor post te lezen en wat langzamer. Naar aanleiding van de post f 50 voor het onderhoud van fietsen voor de veld wachters van Dussen en wijk C. zegt de heer van Beurden dat hij f 50 wel wat veel acht. In de raadsverslagen heeft hij gelezen dat in Drunen of Vlij men f 10 voor het onderhoud van een fiets is gegeven. Voor den veldwachter van Dussen acht spreker het berijden van een fiets niet zoo noodzakelijk als dien van de Polder. De afstand van het raadhuis of van de woning van den bur gemeester is voor hem te ver. De heer v' d. Koppel. Ik zou ook f 10 geven. Wordt na eenige discussie besloten f 30 uit te trekken voor het onderhoud van fietsen voor Spiegels, de veldwach ter in wijk C en voor den bode ter se cretarie Voor ieder dus f 10. De heer v. Beurden vraagt of ook de leden van den raad de bladen die voor rekening van de gemeente komen, kun nen lezen. De Voorzitter. Ja. De Secretaris Maar dan moet er eerst een raadsbesluit daarvan worden geno men. De Prov. bladen moeten iugebon- den worden. De heer van Beurden. Dan zou je op de secretarie moeten komen, neen laat dan inaar- De heer Verschoor. Voor het onder houd van- de rivier de Dusse is f 100 uitgetrokken, zou die van af de Molen tot de woning van den notaris niet wat uitgediept kunnen worden. De Voorzitter. Eerst moet de legger in orde gebracht worden. De heer Verschoor wijst er nog op dat het water zomers zeer vuil is wat zoowel voor de bewoners als voor de kinderen die 's middags in de school blijven, omdat ze te ver wonen, en daar dan uit drinken, zeer lastig en slecht is. De heer v. Honsewijk. De kinderen kunnen toch wel bij de daar wonende menschen uit den put drinkwater krijgen. De heer Verschoor Het vuil kan er toch wel eens worden uitgehaald. De Voorzitter We zullen wel eens zien. Tot den Secretaris Gaat maar door. Bij de post onderhoud van lantaarns f 35 zegt de heer L. v. d. Pluijm waar om of dat bedrag noodig is. In de pol der brandt de lantaarn zelden of nooit. De VoorzitterDat bedrag is noodig voor het onderhoud, olie en bediening. De heer Verschoor. Waarom brand in de Polder de lantaarn nooit Is ze soms kapot De heer L. v. d. Pluijm. Wel neen. Da heer Verschoor. Dan zal er geen olie in zijn, De lantaarn hier in Dussen staat ook niet goed. Als deze stond waar ze vroeger was geplaatst, dan had je er veel meer licht van. De schuur van Verhoeven staat in de weg. Het licht schijnt nu bijna allemaal in dien gang. De Voorzitter. Wij hebben ze expres daar laten zetten omdat ze vroeger altijd uit waaide. De heer Verschoor. Er zal toch wel iets zijn uitgevonden, dat lantaarns niet meer zoo gemakkelijk uitwaaien. Kijk dan eens in andere plaatsen waar ze op de hoeken van de straat staan. De Voorzitter. De proef is te nemen. De heer v. d. Pluijm Hier heeft de lampenist f 15 en bij ons heeft hij f 20. De Voorzitter. Neen, beide hebben ze 115.— doch die f5 zijn voor het onderhoud van de lantaarns. De heer van Hons wijk. Als die lantaarn verplaatst moet worden, moet de begrooting worden gewijzigd. De heer van Beurden. Dat is er ook aan. dat de lantaarn dan veel meer aan onderhoud zal kosten. De heer Verschoor. Er zal toch wel iets zijn, dat de lantaarn niet uitwaait. De Voorzitter. Wij zullen de proef nemen. De heer Verschoor is er nu f10 uit getrokken voor het uitwerpen van kraaie- nesten uit hooge boomen. Na nog eenige discussie wordt de begrooting vastgesteld in inkomsten en uitgaven van f49317 75. Wijziging van de verordeningen op de heffing en invordering van opcenten op de personeele belasting. Na voorlezing wordt besloten tot ver andering over te gaan. 4. Ingekomen stukken. Van Ged Staten is ingekomen een schrijven waarin mededeeling wordt ge daan dat de ontheffing is verleend voor de school in wijk C. van art- 48 van de onderwijswet. Op de vraag van de Voorzitter of nog iemand het woord verlangt, wijst de heer Verschoor er nogmaals op, dat bet noodzakelijk is, dat de Dusse wat dieper wordt gemaakt en wat zuiverder wordt, gehouden. De Voorzitter. Wij zul'en eens zien. Niemand meer het woord verlangend sluit de Voorzitter de vergadering. Hoe ver is het hier vandaan Een onlangs, voorgekomen geval te Go- rinch is vrij belangrijk. Daar het zoo dicht in de buurt gebeurd is, achten wij het vau belang te publiceeren. Hier is bet. De heer II. Zillig wonende Heerenlaantje 318 te Gorinc'iem, meldt ons: Sedert ge- ruimen lijd had ik voortdurend verschrik kelijk pijn in den rug en iu de lendenen. Bij mijn werk was dit zeer lastig, want iedere keer wanneer ik bukken moest was de pijn bijzonder hevig Toen ik vernam dat Fos ters Rugpijn Nieren Pillen voor .rug en lendenpijn zulk een speciaal en afdoend middel was, wensclüe ik hier dadelijk ge bruik van te maken tn de uitwerking was even vlug als krachtig, want in één week was ie totaal geuezeu en sedtrf dien tijd heb ik niets meee van mijn vroegere pijn gevoeld Proefondervindelijk kan ik dit probate middel aanbevelen. Ik ondergeteekeDde verklaar dat het bo venstaande waar is en machtig U het pu bliek te maken op elke wijze die U goed dunkt. Verwaarloos nooit een pijn in den rug, gij denkt dat bet een lichte ongesteldheid is, maar in werkelijkheid z\n het uw nieren. De natuur waarschuwt U op deze wijze dat Uw nieren de belangrijkste Uwer organen zwak zijn en hulp viagen. Zij zijn overladen geworden en kunnen hun werk niet meer volbrengen Daar de nieren de verzam lplaatseu van het lichaam zijn, is het hu werk liet bloed te filtreeren en scheiden zij 80 gram onzuiverheden af per uur. Indien zij hiertoe niet in staat zijn, hopen zieh dez« onreinheden op in het gestel, doordringen het geheele lichaam en veroorzaken rheumatiek, neuralgie, heuppijn, jicht, lendenpijn, hartzwakte, schele hoofd pijn, flauwten, enz Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, deztlfde die de heer Zillig gehad beeft. Wij waarschu wen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de haudteekening van James Foster voorkomt. Zij ziju te Waalwijk verkrijgbaai bij de firma Wed. Orie-Dumoulin, Markt. Toezending ge schiedt frauco na ontvangst van postwissel h f 1.75 voor één of f 10 voor 6 doozen. Groot Biljart Concours hij M. v. d. KOLK, Besoijen Aanvang Za'erdag a. s. Einde onvoorwaardelijk 2 F< br. Ie prijs j fraaie ReguliteurkLk, 2e prachtige .lap. Pendule inet coupr?, 3- prachtige Spiegel met grH-k<che hoeken, 4- 2 pr. Schilderijen, 5e duuhlé goud-n ILrlogekelting. Regel, café ter inzage. Breimachine, z er soliede, zoo goed als nieuw, met volledig toebehooren, door omstandigheden billijk te koop. Brieven letter B. W. bureau dezer courant. Groot Barack-Concours hij TH. HAMERS, Café rDe Witte Leeuw* Waspik. Aanvang Zond g 9 Nov. 1908. geëindigd Zondag 10 Jan. 1909. Ie prijs een prach tige phonograaf met 12 dubbele platen, voor de hoogste pun'en in 10 stooten 2« prijs f 10 voor de hoogste puuten in 3 ach tereenvolgende partijen 3e ptijs f 5 voor de minste punten zonder nieten in 10 stooten. P ijs 10 cent per 10 stooten. D-* lieer en Mcvruuw VAN DISSEL HEIJMANS betuigen hun hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling, bij de geboorte van hunnen Zoon ontvangen. GOKS, 80 November 1908. Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen bij het ove iijden van onzen dierbaren Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader CHRISTIAAN TRIMBACH, betuigen wij onzen hir'elijken dank. Wed. A. TRIMBACH-Pijnenburg er. Familie. Waalwijk, 2 Dec. 1908. te Waalwijk, zal ten verzoeke van J. ERVEN le. Oir— schot op Zaterdag 5 December 1908, 's mo'g-jis le 9 uur, in het Groolbo ch onder Loonopsand, afkomstig van de familie VAN HEIJST, publiek Betaling der kooppenningen 1 Oct. 1909. te Drunen, zal op Donderdag 10 December 1908, des voormiddags 9 uur, ten sterfhuize van de Weduwe ANTONIE VAN DER AA te Nieuwkuik, ten verzoeke harer Kinderen Een best aftands zwart Werk paard, diie kalfdragende Koeien, cene Geit, twee Karn honden, 12 Kippen en een liaan, fl een Hoogksr, een Aardkar, Ploeg, k' twee Eggen, Hondekar, Kruiwa- gen, Groep, Soijbak, Koekuipen, gyy&Huif, Paardentuig en verdere Landbou«gereedschappen,Waschkuip, partij Hooi, Toemaat, S' rouisel en Mangelwortelen, 12 koopen Erwtrijs, 10 koopen Hop- en Boonstaken, 700 hossen drooge Mulserd, p.rtij Stookhout en voons 3 koopen witte Wortelen achter het erf van Blaukers. 5 kcopen witte Wortelen achter het erf van Wout. van den Brand op het Hoog. 1 koop Groen achter het erf vaü Mej. de Wed. van Mol op het Hoog. 2 koopen Groen op het land van P. van den Braud op Onzenoort. 1 koop witte Wortelen en Kool in de Dellen. 1 koop witte Wortelen en Kool achter het erf der Wed. 'lendr. van Engelen op den Wolput en hetgeen verder ten verkoop zal worden aangeboden. Koopen tot en met f 2.contant, rest betaaldag 1 Octcber 1909, mits soliede borgstelling door deu Notaris bekende per sonen. NOTARIS te Capelie, zal op Maandag 7 December 1908, v.m. 10 uur aan hei Capel- sche Veer, voor den Aannemer van de gtondduiker» aan het Capelsche- en het Drongelsche Voer, om contant geld, DIRECTIEKEET 4x3 M. WERK MANSKEET roet asphalt g drkt 13 X 4 M., Greenen deeleu 4.70 X 0.25 X 0.05 M., 23 Kruiwagens, 70 deeleu lang 4 M. 2 Ribben 0.05 X 0.05 X 5 M. Nieuwe Ton molen lang 6.90 M. Eene dito lang 5 M. Perspomp. Partij Ribben 0.02 en 0.08 M. Twee balken 0.20 x 0.15 x 7 M. Ongeveer 100 Kruideelen lang 4 en 5 'en 6 M. Ongeveer 230 Damplanken 4.50 x 0.07 M. roo goed als nieuw. Rond hout geschikt voor schuren en gordingen van 8 tot 16 M. 8 SchotteD, 39 last bazalt en brikken. Nieuwe Metselsteeuen, Latten, Palen, Brandhout. Tafel, Petrolcummachine, Fornuiskaehel met drie ;aten en twee Stoofpotten. CEMENTLOODS staande te Diongelen 5 X 4 M. 40 E gelsche aarden Buizen 0.50 x 0.60 M. te Waalwijk, z il op Dinsdag 15 Decfmber 1908, bij inzet ter herberge van J. FRANSSEN te Waalwijk en op Dinsdag 29 December 1908, bij toeslfg, ter herbrrge van J. P. BOTER- MANS aldaar, beide dagen des avonds te 6 ure, publiek Onder de gemeente Waalwijk. Ten verzoeke van de Gebroeders DE KORT landbouwers te Waalwijk, KOOP I. NAMENS ZIJN PRINCIPAAL. KOOP II. Betaling der kooppenningen 15 Fcbr. 1909. Grond- en andere lasten voor rekening van de koopers van af 1 Januari 1909. Aaovraiding: koop I 1 Mei 1909 koop II bij de betaling der kooppenningen. Zorgt dat u«-e kinderen iu gezondheid opgroeien, laat hen vooral niet de prooi worden van dien verschrikkelijken slijm en kinkhoest, waardoor 2oovele kleinen vroegtijdig ten grave wordm gesleept. Dieu bun op tijhet juiste geneesmidd?! toe, opdit zij niet in eene benauwdheid blijven. De ABDIJSI ROOP, KLOOSTER SANCTA PAULO, maakt den slijm ge makkelijk los, verlost de kinderm vtu hunne benauwdheden ze is /olstrekl onschadelijk en wordt bovendien door de kleinen met graagte ingenomen. L°rst onderstaande vrijwillige verkla ringen van dankbare ouders en gij zult tot de oveiluiging ko men, dat de Abdijsiroop, Klooster S-ncta Paulo het eenige geneesmiddel if d»t uwe kindertjes noodig hebben. Pieter, het zoontje van A. gelede,n en was een sukkeltje, van CRUYNINGEN, smid te Door de Abdijsiroop is zij e- Axel, lei d gedurende 14 dagen nezrn en thans opgewekt, aan longontsteking en welzoo Hoera voor de Abdijsiroop, hevig, dat de ouders dachten zeide de vader ons. bun lieve'ing te moeten missen. Door het gebruik van twee flesschen Abdijsiroop, gehaa'M bij van Dixhoorn, is het kind volkomen genezen. Ard-ro kin deren van den heer sanCruij- ningen, die rauw hoesitrn, zijn ook door de Abdijsiroop genezen. De kinderen van J. NIEU WEN» UIJZEN, Hovenstraat 42 te Hilversum, zijn na de ma zelen vreeselijk gaan hoesten, zoo erD dat de een bloed opgaf, terwijl ze voortdurend niet slie pen ze aten weinig en waren in één woord ziek. De moeder wist geen raad en de familie was drardooronaangenaam gestemd. Door 5 flesschen Abdijsiroop, gekocht bij den drogist de Klerk, zijn de kinderen totaal genezen. De kinderen van M. LIGT- HART te Lekkerke,rk leden aan ingewandsziektezij hoestten veel, alen weinig en sliepen bijna niet. De slijm zat vast op de borstjes en wilde niet los komen. Ze waren er akelig aan toe. Het is alweer de Abdij siroop die hen genas. Na hei rooJvonk hebben de kinderen van BRUNO DE POTTER te Koewacht, St. An- dries (Z.) het vreeselijk op de botst gekrpgen. Zij hoestten vooral 's nachts zoo vreeselijk, dat de vader en moeder het bed uit moesten om de kiu- deren te helpen. Zij warei lus teloos eu aten niets. De slijm zat hun vast en wilde niet los komen. Door enkele flpschjes Abdijsiroop zijn de kinderen volkomen genezen en zoo ge zond als een vischjc in het water. Het oudste dochtertje heeft ook twee jaar aan de borst Mej. B. P. NELISSE, Zuid singel 84n te. Middelburg, schreef ons Mijn dochtertje Christina leed in hevige mate aan de longen en niertjes. Het kind verminderde z<56, dat ik dacht dal het zou sterven. Nscht en dag hoestte het kind, ze at en sliep bijna niet en geen enkel geneesmiddel hielp Door het gebruik van drie flesschen Abdijsiroop, gehaald bij den drogist Hubregtse, is het kind geheel genezen en is weer dik eu gezond. Het zoontje van Mevrouw D. LEMS, Tolhuislaan 59, Rotterdam, heeft zeveu maan den aan bronchitis eleden. De jongen was door bet vele hoesten afgemat en vermoeid en sliep en at weinig. Het ventje vermagerde met den d*g, zoodat Mevrouw L*ms dacht, dat zij haar lieveling zou moe- ten missen. Door elf flacons Abdijsiroop is het kind ge neden. De Heer JOH. VERHOEF te Zevenhuizen (Z.H.) deelt ons mede Miju kind Bastiaan leed aan lougontsteking en had be nauwdheden op de borst. De jongen hoestte verschrikkelijk, wat zeer afmattend voor bem was. Nadat ik hem, op aan raden van een vriend, Abdij siroop, Klooster Sancta Paulo, heb toegediend werd de hoest losser, het opgeven vau slijm ging gemakkelijker en thans, nadat hij 8 flacons Abdijsiroop heeft gebruikt, ig hij genezen. Mijn zoon Cornelis, die aan een hardnekkigen hoest leed, is ook door de Abdijsiroop, Kloos ter Sancta Paulo genezen. De Abdijsiroop bevat peen schadelijke bestanddeel en en geneest zoowel jongen als ouden van alle borst- eu longaandoeningen asthmapleurisinfluenza, bloedspuwingen, slijm- en kinkhoest Centraal-Depót Verkrijgbaar bij de bekende verkoopers en bij de meeste apothekers en drogisten.

Echo van het Zuiden | 1908 | | pagina 2