jiiilüWS UIT KAATSHEUVEL Ce traal Bureau voor de Statistiek. Waalwijk Besoijen hier nog breed uit te weiden. Beter nog dan onze Kamer weet Uwe Maatschappij welke aanzien lijke quantums vee, huiden, schors, graan, steenkolen, mijnhout, petroleum enz. hier geregeld aankomen of verzonden worden, en hoe eene vaste weegbrug daarbij het allergrootste nut en gemak zou opleveren. Nu bestaat er bier wel eene brug tei weging van kar en paard, toebehoorende aan een industrieel te Besoijen, waarvan ook door welwillende beschikking van den eigenaar belanghebbenden desge- wenscht gebruik kunnen maken, doch door de omstandigheid, dat de aange stelde weger dikwijls niet ter plaatse is en dan met opoffering van veel tijd en moeite opgezocht moet worden, is deze bescheiden brug van uiterst gering be lang 't Is daarom dat onze Kamer zich met het volst vertrouwen tot Uwe Maatschap pij wendt met het verzoek Iste. Zoo spoedig mogelijk eene vaste brug, als boven bedoeld, bij het sta tion WaalwijkBesoijen te plaatsen. 2de. Zoo mogelijk te willen bevorderen, dat die brug tot stand kome, vóór half Mei a. s. den tijd, waarop aan komst, verzending o. a. der nieuwe schors in vollen gang zijn. 3de. te willen toestaan, dat zoo lang die brug nog niet gereed is, iemand van het arbeiderspersoneel uwer Maat schappij als weger dienst te laten doen voor het geval de aangestelde weger, waarvan boven sprake is, niet ter plaatse mocht zijn. De inwilliging van dit verzoek zou evenzeer zijn in het belang van Uwe Maatschappij als van den handel en de industrie in deze streek. Redenen waarom wij eene gunstige beschikking met vertrouwen en belang stelling te gemoet zien. De Kamer van Koophandel en Fabrieken te Waalwijk. Post Telegraaf en Telefoondienst Kantoor Waalwijk! Op Zaterdag 26 December a. s 2den Kerstdag, zal het Kantoor voor het pu bliek zijn opengesteld 77a— S'/a voorm., 12'/s47a nam- (Greenwichtijd). Dien dag zal éénmaal besteld worden, terwijl de verzending plaats zal vinden als op werkdagen. De Directeur, WINTERS. Cursus iu eerste hulp bij ongevallen. In overleg met de Staatscommissie, ingesteld tot het bevorderen van Cursus sen in het verleenen van eerste hulp bij ongevallen, zal de R. C Leobond te Waalwijk bij voldoende deelname en indien de gevraagde subsidie verleend wordt, in het begin van 1909 een zoo- danigen cursus door een inwonend ge neesheer doen houden. Alle inwoners van Wnalwijk, Baardwijk en Besoijen, onverschillig van welken godsdienst zij zijn, zijn bevoegd den cursus te volgen. Het is wenschelijk dat van iedere fabriek een werkman aan den cursus deelneme en verder die personen, die uit den aard van hun ambacht of hunne betrekking het meeste voordeel daaruit kunnen trek ken. Zij, die wenschen aan den cursus deel te nemen, worden verzocht zich schriftelijk bij den WelEerw. Heer de Wijs, adviseur van den Leobond of bij Dr. Sweens aan te melden. De opgaven van namen, indertijd ge schied bij gelegenheid van eene verga dering van den Leobond zijn bij deze nietig verklaard. Kicsrcrecuiging. Wij vestigen nogmaals de aandacht op de hoofdbestuursvergadering van morgen, waar eene bespreking der can- didaten plaats heeft en die voor ieder een toegankelijk is. Voor nadere bijzon derheden verwijzen we naar een desbe treffende annonce in dit blad en hetgeen we daarover 1.1. Woensdag schreven. Onze export naar Denemarken. Volgens officieele Deensche statistiek is naar Denemarken van uit Nederland ingevoerd 1906 1907 zoolleder voor 85000 kr. 162000 kr. schoeisel voor 30000 kr. 232000 kr. Men weet dat 1 kroon ongeveer f 0,67 is. Onze export onderging dus een zeer belangrijke uitbreiding. Onze export naar Zwitserland. Volgens de Zwitsersche statistiek be droeg de invoer uit Nederland in Zwit serland van 1906 1907 overleder 23,400 fr. 232,530 fr. drijfriemen 48,100 fr. 70,300 fr. schoenen 40,800 fr. 117,300 fr. Ook hier dus een verblijdende toename van onzen export. Onze industrieën zijn dus wel op den goeden weg. Met moed voorwaarts dus 1 Handel met Rumcnië. Door de schepen van den Rumeeschen scheepvaartdienst werden gedurende 1907 voor Rumenië te Rotterdam o. m. ingeladen 3,273 K.G. leder en 57,626 K.G. huiden. Armeueoncert. Mejuffrouw Jo Kortmann, alt te Leiden, die op 't a s. Armenconcert zoo welwil lend hare hooggeschatte Medewerking verleend, is niet de eerste de beste. Zij is in onze groote steden met 't beste succes opgetreden. Wij geven enkele recensies. »Welk een tegenstelling met mej. Kort mann, die voortdurend boeide door haar mooi en regelmatig ontwikkeld stemge luid 1 De hooge g en gis kwamen hier met meer toon uit dan bij haar collega de sopraan. En dan eene warmte van voordracht, die slechts in den aanvang eenigszins leed onder een overdreven vibrato, wel het gevolg van de zenuwen. Van deze vertolking genoten wijzij bleef voor ons het glanspunt van den avond.» »In de plaats van den heer v. Oort. die verhinderd was op te treden, ver leende mej. Joanna Kortman altzange res (Leiden) hare medewerking. Het deed goed weer eens een echte mooie volle altstem te hooren, eene nobele vrouwe lijke altstem, met weeken klank en toch metaal- en glansrijk. »En een jonge zangeres uit Leiden, mej. Kortmann, zong in plaats van den heer v. Oort, die verhinderd was, een paar liederen. Mej. Kortmann heeft een prachtige altstem, die ze ook goed weet te gebruikenvooral in het midden- register is haar stem buitengemeen mooi »Met bizonder genoegen maakten we verder kennis met de alt-zangeres mej. J. Kortmann, van Leiden, leerlinge van mevrouw De Haan, die zich hier liet hooren in liedeVen van G. Henschel en de alt-solo in Brahms' »Rhapsodie" (op een tekst van Goethe). Deze jonge zan geres doet hare leermeesteres eer aan. Bezitster van een mooie hooge altstem, van een warm en sympathiek timbre, gaf zij in haar zangkunst tevens over tuigende bewijzen van artistiek muzikaal gevoel en talent. Dat het haar goed ge schoolde stem niet aan kracht en sono riteit ontbreekt, bewees vooral de uit voering der alt-solo in het koorwerk van Brahms, waarin zij zich met succes tegen over het ensemble wist te handhaven. Bovenstaande recenties ontleenen wij aan »Land en Volk4, >Avondpost4 »Centrum« e.a. Attentie. Wij vragen even de aandacht van 't publiek voor 7 mooie doekje dat ge ëxposeerd is in het meubelmagaziju van den heer Jos. van Gils, werk van onzen amateur-schilder den heer Gidus Madiol. 't Is een heel lief interieurtje dat aan genaam aandoet, zoowel wat opvatting, kleur- en licht-eftect betreft Vooral 't laatste valt te prijzen, 't Is een frisch stukje werk, dat de heer Madiol in zijne vrije uren heelt op doek gebracht en den goeden naam dien hij gaat krijgen op kunstgebied, alle eer aandoet. Men ga 't eens zien- Wij vestigen de attentie op de mooie bloem-etalage voor Kerstmis bij den heer Nic. van Dongen. Van avond en morgenavond is 't geillummerd en 't zal een mooi eftect geven. „Wuuiwijk Vooruit". Morgen viert koning voetbal in Waal wijk weer hoogtij en zal >W V.' een tweetal wedstrijden spelen. Het 2e elftal zal n.l. oml27suurmct de Besoijensche voetbalclub den strijd aanbinden, terwijl het le elftal aan Wil lem II 2 (Tilburg) partij zal geven. Beide wedstrijden worden op »W.V.« terrein gespeeld. Alloh jongens 1, laat ons probeeren morgen Tilburg en Besoijen den baas te blijven en aan het Waalwijksche publiek een spannenden strijd te geven. Ook met de Kerstdagen zal »W.V.4 haar beste beentje vooruit zetten en één of twee prachtige wedstrijden spelen. Zondag 27 Dec. (3en Kerstdag) zal n.l. »Wilhelmina II (Bosch) een bezoek aan »W.V.« brengen terwijl men voorden 2en Kerstdag, met een Rotterda msche Ver. in onderhandeling is. Nog een voornaam, ja voor de Ver. buitengewon voornaam punt, dient ver melding. De voetbalclub »Waalvvijk Vooruit4, zoekt n.l. naar een nieuw terrein, in Waalwijk gelegen. Het oog viel op 2 stukken land, ge legen aan de spoorlijn n.l. de weide achter het huis van den Heer Witlox en de helft van de weide, achter het huis van den Heer Gragtmans. Deze beide stukken vormen een prachtig terrein. Kom »Waalw. voetbalenthousiasten4 u hebt zoo laDg geroepen »Het terrein is veel te ver4. Er bestaat nu gelegen heid aan een beter terrein te komen. Helpt >Waalwijk Vooruit4 en went uw invloed bij de eigenaars van het terrein aan, opdat een Waalwijksche voetbalclub, haar wedsttijden niet in Kaatsheuvel be hoeft te gaan spelen, maar ten voordeele van 't algemeen haar wedstrijden in Waalwijk kan houden- Prins Hendrik. De voetbalclub Prins Hendrik zal morgen een match spelen tegen Sparta I te Tilburg. Wij wenschen Prins Hen driks elftal mooi weer toe, te meer nog daar allen in een zeer mooi costuum zijn gestoken, geleverd door den heer L. v. Aéelberg alhier. Aanbesteding. Woensdag is in het café vaD den heer A. Gerris-Simons te Waalwijk, aanbesteed Het verbouwen van een winkelhuis met aanhooren, gelegen aan de Groote straat, wijk A 140 alhier. Ingeschreven werd door de heeren G. Van Huiten, Waalwijk f 1916 H. Michels, Capelle - 1665 C. Michels, - 1579 J. De Bont. Nieuwkuik - 1565 J. Trompen, Waalwijk - 1550 G. De Bont, Nieuwkuik - 1522 Ant. Treffers, Waalwijk - 1460 P. Van Huiten, - 1459 C. P. Treffers, Capelle - 1397 W. G. Schoep, Baardwijk - 1383 Gegund aan den laagsten inschrijver. Tilburg Garnizoensplaats. In de zitting van de Tweede Kamer verklaarde gisteren de minister dat een geheel of minstens een half regiment huzaren (uit Venlo en Roermond) te Tilburg in garnizoen zal worden gelegd. Met 67 tegen 8 stemmen werd aange nomen het voorstel om f 76.000 als eerste termijn voor het bouwen van een kazerne in Noord-Brabant op den post der be grooting uit te trekken. Binnen een paar jaren waarschijnlijk zal Tilburg dus een militaire stad worden Volksmatinée. Met den tweeden Kerstdag, dus Za terdag 26 December, zal de Liedertafel op Musis eene volksmatinée geven. Waarschijnlijk zal een solist van buiten daarop zijn medewerking verleenen. In een volgend nummer hopen wij nader hierop teiug te komen. Den volgenden dag zal de Waalwijk sche Harmonie bij den heer Chr. van de Werff eene volksmatinée geven. Stlercnkcuring. De laatste van dit jaar, de zoogenaamde tusschenkeuring van springstieren werd Woensdagmiddag alhier op het markt terrein gehouden. Het aantal aangebrachte stieren bedroeg 28 waarvan Ï1 om te dekken werden afgekeurd. Onder de goedgekeurde bevonden zich fraaie jonge dieren, die in den toe komst heel wat voor de fokkerij belo ven. Tentoonstelling „Stad Tilburg" 1909. Met de tentoonstelling, die alhier het volgend jaar gehouden wordt, begint het er goed uit te zien. Wij hadden dezer dagen de gelegen heid een plattegrond-teekening te zien. Wanneer in de plannen geen wijziging wordt gebracht, dan komen op dit ter rein, dat 60.000 vierkante Meter groot is, 1 gebouw voor Nijverheidsproducten, 1 voor Machines, Motoren, enz., 1 voor diverse machines voor groot- en klein- industrie, waar vooral de textiel-, de schoen- en metaalindustrie goed verte genwoordigd zullen zijn, benevens vele inzendingen voor kleinere bedrijven als voor slagers, bakkers, smeden, timmer lieden enz. Verder 1 gebouw voor verschillende kunsten waaraan verbonden wordt eene tentoonstelling van werken van levende meesters, zoowel van Holland als van België. Als een aantrekkelijkheid wordt op de tentoonstelling ingelicht een eigen aardig Turksch plein, met talrijke win keltjes, restaurants, theehuizen, enz. Voor verdere ontspannings- en op- luisteringsfeesten en feestelijkheden wor den een volledige kermis en een groot sportterrein ingericht. Tien speciale commissies zorgen, onder leiding van het hoofd-comité voor de goede regeling. De inschrijvingen voor deze tentoon stelling is alsnog geopend tot 15 Jan. a.s. De kwestie te Golrle. Uit Goirle meldt men aan de »Tel.4 dat de burgemeester als scheidsrechter in het aanhangige arbeidsgeschil is op getreden, Waaruit men voorziet, dat de uitsluiting binnenkort zal worden opge heven. Langstraat en aangrenzende gemeenten WAALWIJK. De loonen voorde werklieden in het ressort dezer Kamer worden per uur, per dag, per week en per stuk berekend. Van standaardloonen kan niet ge sproken worden. Premiën, winstaandeelen of andere toeslagen worden niet toegekend. De fabrieksarbeiders, met uitzondering van snijders, naaiers en verdere machi nebestuurders, moeten voor gereedschap pen en verdere benoodigdheden (o a. schoenpinnen, lijm, was, enz.) zorgen, welke onkosten van 5 tot 10 pCt. van het loon (soms nog iets meer) bedragen. Voor overwerk wordt vaak het ge wone loon uitgekeerdin een enkele gemeente worden echter nog patroons aangetroffen, die voor overwerk niets betalen. Zondagsarbeid komt niet voor. Onder normale omstandigheden be dragen de verdiensten van een fabrieks arbeider van gewone bekwaamheid f 8, per week alleen snijders verdienen iets meer. De loonen van de stiksters, die in fabrieken werkzaam zijn, loopen uiteen en bedragen in sommige gemeenten f 3 f 5,in andere f 5f 6,per week. Met betrekking tot de verdiensten der thuiswerkers kan worden meegedeeld, dat zij. die voor fabrieken bij zich aan huiswerken, dezelfde loonen verdienen als de fabrieksarbeiders. De verdiensten der overige thuiswerkers zijn echter 25 pCt. lager te stellen en bedragen te Loon op Zand, Kaatsheuvel, Sprang, Vrijh -Capelle, Capelle en Waspik f 4,50 f6,te Waalwijk, Besoyen, Drunen en Baardwijk f 6f 8,per week. Stiksters, die thuis arbeiden, verdienen naar gelang van de hoeveelheid werk, welke voorhanden is, f 1,50—f 5,(enke len ook meer) per week. Over het algemeen bedraagt de ar beidsduur in het gebied dezer Kamer in den zomer lOVs, in den winter 10 uur per dag. Des zomers wordt te Waalwijk en Besoyen gewerkt van 6 uur 's mor gens tot 7 's avonds, met schafttijden van 887j uur 's morgens en van 12l1 2 en van 47s~ 5 uur's middags, te Kaatsheuvel van 6 uur 'smorgens tot 8 (des Maandags en Zaterdags 7) uur 's avonds, met schafttijden van 87b9 uur 'smorgens en van 12— U/a en van 47s5 uur 's middags. In den winter wordt zoowel te Waalwijk en Besoyen als te Kaatsheuvel later met werken begonnen (te Waalwijk en Besoyen om 7, 77b of 8 uur v m.)bij sommige pa troons vervalt dan de morgenschafttijd. De arbeidsdag der thuiswerkers is zeer ongeregeld. Arbeid met ploegen komt niet voor. Sedert 1906 ondergingen de loonen en de arbeidstijden geen verandering; wel bestond er eenige neiging om den aibeidsduur in de fabrieken te verkorten. BAARDWIJK, 17 Deo. Onder de op 8 December j.l. in de Algemeene Vergadering van het Kruisverbond gekozen Bestuursleden zijn de funcliën 15 d< zer als volgt verdeeld: de heer Jos. van H"ijrt, Voorzitter; Ger. Ermeis W.zti., Secretaris-Penningmeester; P. van de Wiel en Lnmb. van Mier, Com missarissen. Handelscursus Hanze.De lessen des Maandags en Donderdags van iedere week, worden gevolgd door een 25 tul leer- li gen uit onze gemeenten. Er bestaat flink ambiiie onder hen tot groote voldoening der onderwijzers. Deze wetk hebben zich uog een Stal leerlingen aangemeld. Er is dan hier ook een reep over het nuttige dezer instelling der tfHxnze." Voorloopig worden de lessen nog gegeven bij de Eerw. Zusters. Moge onze Gemeenteraad spoedig meer gunstig beschikken over .het gebruik van de lo kalen d*r openbare school daar elke rang en stand en iedere gezindheid van dize schoone gelegenheid kan profiteeren. HAARSTEEG. In de gisteren morgen ten 10 uur gehouden vergadering is op voorstel van Burg. en Weth. besloten de regeling met de slierhouder te laten zooals trjt heden is geweest. Tot lid van het algemetn armbestuur werd herbenoemd de heer A. de Kort. In een volgend nummer geven wij van deze vergadering een uitgebreid verslag. VLIJMEN. Dezer dagen is de hrer Gabr. van Heivoort alhier gekozen tot di aken bij de Ned. Herv. Gemeente te Vlijmen. Met liet a s. Kerstfeest zullen tijdens de godsdienstoefeningen in onze parochie erk door de zangers van het koor en een aan tal jongens, bcrlingeE van openbare en bij zondere school, eenige liederen gezongen worden, betrekking hebbende op het feest. Dit zal rchter veel bijdragen tot verhooging der plechtigheden en tot stichting der ge- loc vi gen. In de gisteren gehouden vergadering van de gemeenteraad zijn herbenoemd tot leden van de landerijen-commissie de heeren M. II. Boom, A. de Vaan en M. Mowmer- steeg. Op voorstel van Burg. en Wetb. is bs- slote.n tot pooting over te gaan van eiken- hoot in de Peperstraat. Verder werd nog op voorstel van den heer Boom, overgenomen door Burg. en eth., ten einde de werkeloosheid eenigszins te bestrijden, besloten f 200 uitte trekken op de begrooting van bet loopende dienstjaar, te einde, zoolang als het weer zulks toelaat, te laten werken aan de ontginning van de woeste gronden. Van deze vergadering geven wij in een volgend nummer een gedetailleerd vei slag. VRIJH.-CAPPEL, 18 Dec De aangifte van de Nationale Militie zal voor deze ge meente plaats hebben gedurende de maand JanuaM* 1909, meer bepaald op Zaterdag deu 16en der maand v.m.tusscheu 1012 uur, Vanwege de vereeuiging „Het Groene Kruis" is alhier een loods geplaatst voor het verplegiugsmaterieel. CAPELLE, 18 Dec. Voor o itrent 6 weken verkocht een ingezetene dezer ge meente een hond aan een inwoner van H.- Zwsluwe. Hedenmorgen vond de vroegere eigenaar het dier in zijn hok alhier liggen Bij het zien vaii zyn ouden meester toonde het trouwe dier buitengewoon veel vriend schap. Over de belangrijke vergadering, die onze verslaggever door 't noodweer tot onze spijt niet kon bijwonen vernemen we nog het volgende. Nadat zich in de gemeenten 's Capelle Vrijhoeveu-Cappel en Sprang commissies hadden gevormd tot 't verkrijgen van aan deelhouder en teveus het aantsl koeien voor de op te richten zuivelfabriek bid Maandag avond bij den beer L. F. van Dongen Niruwevanrt eene bijeenkomst plaats voor de leden der Hndbouw-vereeniging en be langhebbenden. De zaal was eivol Ten ongeveer 6 uur opende de voorzitter, de Iver M. Rijken Azn. deze bijeenkomst met een hartelijk welkom der aanwezigen, spr. gaf te kennen, dat hij zijne al jaren gedane pogingen thans geslaagd ziet, aangezien het kapitaal bijna was volgestort. De plaats van het bouwen zal zijn het station Kaats- h<uvel-Capelle en de naam der fabriek zal „de Toekomst" zijn. Daarna werd het woord gegeven aan den heer Winterman», zuivilconsulent, die in zeer duidelijke en verstaanbare woorden statuten, reglement en werking der fabriek uiteenzette. Vervolgens weiden nog voor- gelezeu statuten en reglement en sommige artikels recht begrijpelijk gemaakt, waarop door niemand der aanwezigen op of aanmer king vrerd gemaakt, zoodat de voorzitter der rereeniging tol deaanwezigen e.cn ver zoek richtte een voorloopig contract te teeken, hetgeen door een tachtig leden ge- sohiedd Voor niet-aanwezige leden is da&rtoc nog bij verschillende commissiën relrgei heid als te Capelle bij de heeren M. Rijken en J. v. d. Hoeven te Vrij— hoeven-Cappel bij den beer G. lleijmans eD te Sprang bij de heeren B. Verhoeven en J. Meijer. Deze belangrijke bijeenkomst werd ge sloten met een woord van dank door den voorzitter aan den heer Wintermans die den dooislag heeft gegeven voor da oprichting der fabriek. E'n woord van hulde aan de verschillende ijveraars, speciaal den heer M. J, Rijken is hier zeker op zijn plaats. WASPIK, Gisterenavond w«rd eene openbare raadsvergadi ring gehouden. Ver slag in een volgend nummer. RAAMSDONK. De gistereu en heden gehoudeu collecte ten behoeve van het aan, den oud Burgemeester dezer gemeente, Mr. G. J. H. Heere, aan le bitden huldeblijk is buitengewoon meegevallen. Van alle kanten stroomen ruime giften in, zoodat de commissie met een en ander wel succes beeft. Zooals wij gisterenavond per bulletin aan onze abonné's bekend gemaakt hebben is benoemd tot burgemeester dezer gemeente F. M. J. Ridder de van der Schueren. RAAMSDONK(DORP) 18 Dez. Aan de Stooinzuivelfabriek zijn ia de maand No vember verwerkt 210366 L melk, met een gemiddeld vetgehalte van 3.18#/o» w»arvoor werd uitbetaald f 9925.88. Op de gisteren gehouden aanbesteding werd dc levering van het armenbrood aan genomen door den heer P. v. Arendonk. Prijs onbekend. RAAMSDONKSVEER. IJ s c 1 u b. Het aantal personen, hetwelk zich tot nu toe als lid der „Raamsdonksche IJsclub" opgaf bedraagt thans 80. Door het bestuur ii bereids met de voorbereidende werkzaam heden begonnen, zoodat., indien het voor Kerstmis wil vriezen, men alsdan van de banen gebruik zal kunnen maken. DESSEN, 18 Dec. In het kerkgebouw der Ned. Herv. gemeente zal op le Kerstdag des avonds ten 5 ure voor de kinderen der Zondagsschool het Kerstfeest gevierd worden. Een mooie kerstboom met verschillende nuttige cn degelijke cadeaux voor de minder bedeelden, met speelgoed en versnaperingen voor deu meergegoeden zal worden aange bracht. De Zangveieeniging David" zal alsdan enkele nummers ten beste geven. Wij twijfelen er niet aan of de b langstelling z»l groot zijn. Bij de Donderdag alhier gehouden verkooping van boomen was de kooplust groot. Vooral voor de eikenboomen waren vele liefhebbers van heinde en verre komen opdagen. Verschillende dezer boomen, die 800 jaren oud waren, brachten fl 100.en meer op. Er werd zelfs een koop (2 eiken- boomen) verkocht voor f 286. Ook voor de overige boomen werden flinke prijzen besteed. Druk is tegenwoordig de vangst op mollen. Sommige personen weten er op een dag soms 40 h 50 te bemachtigen. Er wordt 6 cent per stuk besteed zoodat vele er een mooi daggeld mee verdienen. Door een opkooper werden in één week ruim 1200 dezer diertjes opgekocht. Kaatsheuvel, 19 December 1908. Armcnconecrt. Deze week zullen de leden van het Be stuur der Harmonie „Euphonia" hunnen jaar- lijkschen rondgang aanvangen, tot verkoop vau z.g. bon», welke recht van toegaHg tot het Armenconcert op 6 Jan. (H. H. Drie koningen). Elke bon kost f 0.25 en minstens 2 bons moet men nemen. Te wenschen is het dat een groot aantal wordt verkocht, welke de vele armen ten goede komt. Bij den secretaris kunnen deze bons later wor den ingewissel. Geestelijke oefening. Waren het op 8 December 1.1. de Con- greganisten van O. L. Vrouw, welke door twee Eerw. Paters werden voorbereid tot de Geuerale H. Communie en plechtige opdracht der nieuwe leden, met het a.s. Kerstteeit

Echo van het Zuiden | 1908 | | pagina 2