TROOSTEND BOXTEL, L, VAN BLAOEL en 'ZONEN, Postzegels Burgerlijken""Stand. I (HiPPOlirCeil) In m WA A3»» Gemengd Nieuws. Advertentiën. GepËsteuiizeerde Roomhotei. J. A. Dekkers A. P. C. ROOTHAERT GEEN De Waalwijksche Stoom-Timmerfabriek scheip concuireerende prijzen Snijplanken. Standblokken. Chr.J.Klerkx.Besoijen. V er zamelt gebruikte Bureau Betlehem Vaals (Limburg,) Arbeidscontracten Fabrieksreglementen, Antoon Ttelen. Reclame. Handelsberichten Eerste Langstraat,sche Stoomz ui v el fabriek DRUNEN. Haarden en Fornuizen Rechtzaken, Droes of Hoestpoeder voor hoestende, zioke en dampige y arden en vee. Huijsman en Lankhuizen, Raamsdonk. A, de Waard, Hooge-Zwaluwe. JaC. Overbeek. Hoogerheide, Joh. van Dinteren, Hank gem. Dussen Waar nog geen Agenten zijn; kunnen die nog worden aangesteld. DEN HAAG. FIJNE Prijs deze week f 1.30 per kilo zijn in de meest volledige sor teering voorhanden bij te CAPELLE. KUNSTINRICHTING £>3 volgens de nieuwste constructie Ballen, Laken, Queuën enz, tuin laten aanleggen of veranderen alvorens men teekening en prijs opgaaf heeft gevraagd bij levert thans alle soorten Timmerwerken tegen onder de strengste keur. Aanbevelend, H. M. RAGETLIE Interc. Telef. No. 5. Waalwijk. van alle Landen zells de meest gewone, ten gunste der opleiding van minvermogende jongelieden tot priester missionaris. Als aan denken ontvangt men religieuse voorwerpen. Wij bevelen ons beleetd aan voor het drukken van benoodigd voor de wet op 't ar beidscontract, die 1 Februari a.s. in werking treedt. Waalwijksche Stoomdrukkerij. Verkrijgbaar in bussen van pi. m. 21/, G. bij FABRIKANT: eeiic Ver- week zijn de leden der H. Familie aan de beurt. Door Eerw. Paters voorbereid zullen zij op een der Kerstdagen enkele geestelijke oefe ningen houden, Generale H. Communie en plechtige opdracht der nieuwe leden, terwijl voorde oude leden de vernieuwing der op dracht wordt, gedaan. Ongetwijfeld zullen dergelijke oefeningen een heilzamen invloed uitoefenen op onze mannen en jongelingen. Kerstfeest. Naar wij uit vertrouwbare bron vernemen zijn onze beiac kerkkoren ijverig bezig met het aauleeren van verrchilleode kerstliederen, welke dan des morgens in de vroegmissen worden gezongen om alzoo de verschillende plechtigheden, 7,00 mogelijk nog meer luister bij zetten. Verschillende schoone koorstuk ken, solo's, duo's zuilen worden uitgevoerd, terwijl ook enkele knapen eenige liedjes zullen zingen hetgeen steeds een diepen indruk maakt. Machinaal Tot nu toe dreef de heer A- Sprangers zijne zaak met de hand nu is hij be sloten machinaal te beginnen. Het beste succes zij hem toegewenscht. Baldadigl Bij C. werden een paar dagen gele den 's nachts alle kooien, die nog in zijn hof stonden, uitgetrokken. Geen enkele werd echter meegenomen. Moet hier misschien aan wraakneming gedacht worden Ongeluk. De kleine J. D. op de fabriek van den heer van Nieuwstadt, had een mes voor in het zakje van ziin jas zitten Hij wil dit kleedingstuk uitschieten, doch slaat daarbij zoo met zijn pols tegen het mes dat er groote wonde ontstond. Hij moest zich direct onder geneeskundige be handeling stellen. Retraite. Met de a. s. Kerstdagen zullen vanwege de R. K. Vakvereeniging en de Propa- ganda-club een 6 tal jongelieden van hier deelnemen aan de retraite te Venlo. Een mooi voorbeeld, dat tot navolging strekt 1 l)e dankbaarheid van een inwoner van Zalt-Uommel. Dit dankbaarheid voor de verkregen wel daden en met deu wensch dat velen nut mogen trekkeu van zijue oudervinding, machtigt ons een inwoner van Zilt-Bommel zijne verklaring te publiceeren. De heer C. v. Osch, wonende Kerkstraat B. 240 te Zalt-Bommel, meldt ons Vanaf het oogeublik dat ik met Foster's Rugpijn Nicrenpillan begonnen ben, is het mij mo gen gelukken een groote verlichting te be komen in een nierziekte, waarvan ik reeds sedert drie jaren het slachtoffer g. weest ben. Ik had voortdurend een hevige pijn ia den rug en in de lenden en in de liezende urine bevatte veel bezinksel en was steeds troebel, de loozing geschiedde pijnlijk en branderig. Wat ik hier ook voor gedian had, mijn ziekte werd steeds erger in plaats van min der, ik had ook veel last van duizelingen en schemeringen voor de oogen. Vanwege de hevige pijn die zich van het beneden gedeelte van den rug tot in de schouder- bilden uitstrekte, was het mij menigmaal oumogelijk naar inija werk te gaan en dit maakte mij zeer mismoedig. Ten slotte vesiigde men mijn aandacht op Uw heilza me pillen en ik ben zeer tevreden, dat ik U kan melden, dat twee doozen mij veel verlichting geschonken hebben. Om echter zeker te zijn van eene algeheele genezing zal ik nog eenigeu tijd met de behandeling doorgaan. Ik ondergeteekende verklaar dat het bo venstaande waar is en machtig U het pu bliek te maken op elke wijze die U goed dunkt. Indien gij op de een of andere wijze lijdt aan de nieren loopt gij gevaar eene ontsteking aan de nieren te bekomen, stee- nen in de blaas, waterzucht, suikerziekte enz. want aangetaste nieren genezen nooit van zelfiudien men ze verwaarloost en zonder hulp laat, is het einde noodlottig. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die da heer v. Osch gehad heeft. Wij waarschu wen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voorkomt. Zij zijn te Waalwijk verkrijgbaai bij de firma Wed. Orie—Dumoulin, Markt. Toezending ge schiedt franco na ontvangst van postwissel h f 1.75 voor één of f 10.voor 6 doozen. De zaak StemheilOnze lezers worden nieuwsgierigis die mevrouw Steinheil onderhand opgehangen De rechter van instructie, André zette immers zoo'n vaart achter deze zaak, dat het wel leek of hij den achterstand door Leydet na gelaten, in 'n paar dagen zou inhalen. André is echter nog niet veel verder gekomen, dan Leydet reeds is geweest Wel is er een heele reeks verdachte om standigheden tegen Mevrouw Steinheil maar een grondslag voor een beschul diging schijnt er nog niet te wezen. Ziehier een deel van de reeks. De watten, waarmee de beenen van Mad. Japy waren omzwachteld blijken door Mad Steinheil gelegd. De misda digers zouden haar aanstonds na hun binnendringen eene prop in den mond hebben gestoken en die prop was een stuk watten, afgerukt van die, liggende rond de beenen van Mad- ]apy. De weduwe heeft in den avond van 30 Mei drie grogs gereed gemaakt en haar man en hare moeder er van be diend. Dat was volkomen strijdig met hare gewoonte. Een sleutel is verdwenen in geheim zinnige omstandigheden drie maanden vóór de misdaad. Waarom heeft Mad. Steinheil zich hierover in 't minst niet bekommerd Geen enkel spoor van inbraak is vast gesteld. De moordenaars moeten dus langs de deur zijn binnengekomen met een valschen sleutel, of zij moeten d<-»or door iemand van het huis zijn binnen gelaten. Het regende dat het goot en toch heb ben de vier boosdoeners niet het min ste spoor in huis achtergelaten. Mad. Steinheil zou de moordenaars gezien hebben, hoewel zij enkel dieven lantaarns bij zich hadden. De moorde naars zouden haar voor hare dochter hebben aangezien. Voor iemand die haar van dichtbij zag, was dat onmoge lijk. Mad. Steinheil had inktvlekken op het been. Hoe kwamen die daar op In de kamer, waar de schilder Steinheil ver moord werd, was een inkpot omgevallen De koordeu waarmee Mad. Steinheil gebonden was, waren volgens Couillard die ze losmaakte, zoo los aangelegd, dat zij gemakkelijk hare handen had kunnen losmaken. Zij hadden overigens nauwe lijks een spoor op haar vleesch achter gelaten. Mad. Steinheil had een geweldigen slag op het hoofd gekregen men zou letterlijk op haren buik hebben getrapt maar de geneesheeren hebben nergens een spoor van geweld gevonden. Drie .paar vrouwenhandschoenen wer den bij het lijk van Steinheil gevonden. Aan wien behoorden zij De koord, die Mad Japy en Mad Steinheil bond, kwam uit het buffet der keuken. Wie heeft ze aangewezen? De moordenaars zijn binnengedrongen om te stelen. Zij hebben de juweelen van Mad. Japy laten liggen, alsook het horloge en het geld in de zakken van Steinheil. Dit is onwaarschijnlijk daar de moordenaars elders noch geld noch ju weelen hebben gevonden. Mad. Steinheil verklaarde dat men juweelen en geld had gestolen. Dit was gelogen. Waarom Zijn hare juweelen niet door een derden persoon uit de lommerd gehaald, na de misdaad Ziedaar eene massa tegenstrijdigheden die eene reeks ernstige vermoedens vormen tegen Mad. Steinheil. Spoorwegongeluk in Servië. Tusschen Nisch en Wranja is een trein ontspoord, waarbij 2 reizigers gedood en 8 zwaar gewond zijn De dooden waren onherken baar verminkt. Mijnontplojfing in Hongarije. In de mijn Resiczn had een ontploffing plaats van mijngas Volgens geruchten zijn er 13 dooden. Een dorpsdiama. Te Avoise, in het Fransche departement der Sarthe, werd de boer Jolais vermoord en spoedig viel de verdenking op diens knecht, Joseph Foncault. Deze werd gearresteerd en be kende weldra zijn schuld, maar hij zeide er bij, dat hij den moord gepleegd had op aanstoken van vrouw Jolais, die wil de trouwen met zijn broeder Louis Fon cault, een huzaar, te Nancy in garnizoen De misdaad was allang te voren beraamd tusschen vrouw Jolais en de twee broe ders Foncault. Thans is het nobele drie tal achter de tralies. De wandaden van *De zwarte hand In een door vele gezinnen bewoond huis te New-York had een bom-ontplof- fing plaats, waardoor 20 menschen ge wond werden, 5 levensgevaarlijk. Men vermoedt, dat dit weer een der wanda den is van de beruchte misdadigersbende »De Zwarte Hand4, gericht tegen een in dit huis woonachtigen koopman, die geweigerd had zich door de schelmen te laten afpersen. f300.000 aan diamanten verduisterd. Het aangeteekende pakket, dat dc commissionnair Stokvis uit Londen naar zijn eigen adres te Amsterdam heeft gezonden, bleek te bevatten dia manten ter waarde van 23 a 24 duizend gulden en 4 a 5 duizend francs in Bel gisch geld, dus bijna de waarde, waar voor het particulier verzekerd was (f 30.000). Hij erkende gehandeld te hebben, zooals reeds dadelijk vermoed werd, n.l. te hebben verkocht beneden den prijs waarvoor hij het goed in commissie had, teneinde aan zijn verplichtingen te blijven voldoen, m.a.w., hij dekte zijn schulden door telkens nog grootere te maken. Intusschen beweert hij ook voor eigen rekening gekocht en verkocht te hebben en geeft hij op, dat daaruit een deficit van minstens een ton verklaard kan worden. Ten slotte liep het evenwel spaak en omdat hij geen uitweg meer zag, vluchtte hij van Antwerpen naar Londen. Van daar zond hij 't aangeteekende pakket naar Amsterdam, in de hoop, dat zijn vrouw met de daarin vervatte waarde de crediteuren tevreden zou kunnen stellen, waarna hij naar Amsterdam had willen terugkeeren. Op de vraag, wat hij dan gedaan zou hebben, indien de zaak met de credi teuren niet in orde zon zijn gekomen, antwoordde hij alleen, dat hij radeloos was en niet wist wat hij deed. Intusschen kon zijn vrouw natuurlijk met den inhoud van het pakket de crediteuren niet tevreden stellen, omdat het gericht was aan het adres van haar man en zij het dus niet in handen kon krijgen. Hoewel Stokvis toegeeft, dat zijn han delingen niet geheel in den haak waren, ontkent hij toch zich aan verduistering te hebben schuldig gemaakt. Wij vernemen voorts, dat tegen Stok vis nog geen bevel van inhechtenisne ming is uitgevaardigd, noch rechtsingang is verleend, en dat hij ook nog niet door de politie is gehoord, hoewel door verschillende crediteuren reeds klachten tegen hem zijn ingediend. en veroordeeling tot f100, subsidiair 60 dagen. De telefoniste te Amsterdam, die een journalist gelegenheid gaf gesprek ken af te luisteren over de diamant- crisis, werd veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf. Biönen de kora der gemeenten Drunen Baardwijk en Waalwijk Donderdag franco an huis. WAALWIJK,18 December 1908. Beesten weinig aanvoer. Koeien f 180 260. Vaarzen f130f170. Varkens aangevoerd 40 stuks. Prijzen van f 5 tot f 9. Boter aangevoerd 525 KG. Boter prijzen f 1,10 tot f 1,23. Eieren prijzen van 5 tot 6 cent per stuk. De huidenmarkt is tegen verwachting niet alleen vaster, maar de kooplust neemt nog gedurig toe. Dientengevolge zijn de Europeesche hoofdmarkten zoo als Havre, Hamburg en Antwerpen in de goede en prima gezouten La Plata en andere ZuidAmerikaansche huiden, zoo goed als uitverkocht. Bewijs hier voor te meer, dat de 30.000 Liebig Fray Bentos en Colon ossehuiden der nieuwe slachting in ons marktbericht van verl. week besproken sedert eenige dagen reeds verkocht zijn aan volle, hooge vraagprijzen zeilende, zoodat zij eerst tegen half April a.s. te Antwerpen, ge leverd kunnen worden. Ongekend hooge prijzen worden be steed voor Inlandsche huiden en voor Kalfsvellen, terwijl er te Amsterdam en Rotterdam weer verschillende partijen Java buffel- en runderhuiden, zoowel zeilende als bij inschrijving tot afdoening kwamen, alles aan hooge prijzen met kooplust voor 't binnen en buitenland. Te Antwerpen werden van 9 tot 16 dezer verkocht 34 889 huiden met inbe grip der op levering verkochte partijen. De geheele voorraad meestal ordinaire en droge huiden bedraagt 92.000 stuks. De leermarkt is ongetwijfeld in op gaande richting en toch zijn de looiers teleurgesteld daar de zoo hoognoodige evenredigheid tusschen huid en leerprij- zen, tengevolge der enorme hausse be- weging der huiden weer geheel verbro ken is. De verwachting zoowel in 't binnen- als 't buitenland is echter alge meen, dat de leerprijzen gestadig zullen stijgen tot dat er behoorlijk verband bestaat, tusschen ruwe en gefabriceerde waar. Het a.s. nieuwe «jaar en het voorjaar, zullen, naar men met alle rechtmatigheid meent te mogen hopen en verwachten, ineer leven in de leder- en ook in de schoenen industrie brengen. KAATSHEUVEL, 18 Dec. De prijs der boter wa9 heden op de mijn hoogste prijs f 1.19, middelprijs t 1.15, laagste prijs 1,09. DUSSEN, 18 Dec. Bolerprijs per K.G. van f 1.12 6 f 1.28. Middelprijs f 1.16. Aanvoer 112 K.G. Eieren fl.50 per 26 stuks. TILBURG, 18 Dec. Boter f 1.15 a f 1-30. Eieren ö'/j a 7 cent per stuk. KACHELS, is bij het verhes van dierbare personen het aanschouwen hunner beeltenis. Een fraai, sprpkend gelijkend in natuur-getrouwe olie- verfkleuren geschilderd portret is het beste aandenken. Keurig werk aan billijke prijzen levert de Bekroond met de hoogste onderschei dingen voor Schoone Kunsten, Eere diploma's, Gouden en Zilveren Medailles. Uitv. geïll. prijscouranten Gratis. Geen portret mag behouden wor den, dat niet volkomen bevredigt. TILBURG. Levert niet succes snelloopende Reparatiën en levering van spoedig en tot de minste prijzen. Vraagt teehenlngen en prijsopgaaf Bloemisterij, nabij het Postkantoor WAALWIJK. Voor verdere inlichtingen en toezending van Postegels wende men zich tot het EN W A A T. W TJ K Hl V Bi WAALWIJK. GEBOREN Helena Anna Catharina d.v, Th. F. van den Hoof en A O. Mertens Maria Elisabeth d,v. J. Rombouts en P. Leenheers Philomena Petronella Maria d.r. H. II, Keijzers en J. H. Frederiks. RAAMSDONK. GEBOREN Johanna Wilhelmina d.v. Willem Timmermans en R. v. d. Waard Ar- noldus Adriaan z.v. D Konings en C. A. J. Rijken Goverdina Hendrica d.v. E. Olislagers en C. Godefroij. OVERLEDEN: Franciscus Cornelis Knaapen oud 42 jaar echtgen. van G. v. d. Elshout Johannes vun Best oud 2 w. Cor nelia de Wit oud 3 j. HUW.-AANG. Dingeman Lankhuijzen oud 27 j. en Johanna Zijlmans 26 j. DUSSEN. GEBOREN Wijnaudus Schalken Antonetta Adrians Wilhelmina Rijkers Leonardos van den Boech. HUWELIJK RN Geece. OVERLIJDEN Marinas van Wijngaarden 19 d. Cornelius Leonardus de Bodt 7 mnd. Ad'i&nus van Beegen, oud 15 mnd. Johanna van Klootwijk 81 j. "in 'i'bwiui.i. Donderdag stond voor de rechtbank te 's Bosch terecht J. M. D. burgemees ter van Best, beklaagd de lijst van aan- geslagenen in de bedrijfsbelasting te hebben misbruikt voor 't vaststellen van den H. O Het O. M. eischte schuldigverklaring,

Echo van het Zuiden | 1908 | | pagina 3