Tweede Blad Gemeenteraad rrovinciaal Nieuws BUITENLAND. België. Duitschland. Engeland. Turkije. NENLAN1X Ingezonden Stukken. Correspondentie, Nummer 100. Donderdag 17 December 1908. 31e Jaargang, stad Nederland en Venezuela. BESOIJEN. Qt. Tengevolge rail de debatten die in de Katner over de militaire kwestie zijn ge voerd hebben zich eenige personen, behoo- rende to} verschillende partijen, tot eene groep vereenigd om de basis te vormen van een op te richten verhoud voor de Nationale Défensie, waarvan het doel zal zijn om den gevaarlijken toestand, waarin het land zich bevindt uit het oogpunt der Nationale Defensie, ter kennis van het publiek te biengen en het aandringen bij de Kamer tot het nemen van de noodige aiaitregeleu om de onafhankelijkheid der natie te verzekeren. Een beroep' tot toetreding zal aan alle bekende personen verzonden worden. - De justitie hee/t op het gemeentehuis te Laeken een onderzoek ingesteld naar de knoeierijen, die daar moeten hebben plaats gehad. Alle dossiers op het raadhuis zijn door de justitie in beslag genomen. Ook deed de justitie huiszoeking bij den burge meester van Laeken, den heer Bockstael. De lessenaars in het kabinet van dsn bur gemeester werden op hst van het parket door een smid geopend en alle papieren werden in beslag genomen. De gemeente secretaris Houba werd aan een langdurig verboor ouderworpen. De burgemeester van Laeken meet bij het gunnen van tal van gemeentewerken „toelagen" in zijn zak ge stoken hebben. Sedert de uitbarsting van het bekende schandaal van Schaerbeek re gende het klachten tegen Bockstael. Te Frankfort, Berlijn en Kassei is een luchtscheepvaartma.-.tschappij gevestigd, die eeu geregelden dienst door heel Duitschland aal out werpen. Er zijn drie lijnen ontworpen twee die van Friedrichshafeu uit een rond reis door Duitschland m^kou en een van Friedrichshafeu over Keulen, Berlijn naar Kopenhagen. Hoewel met voordracht over bet schoeps bouwprogramma voor het volgend jaar een sluier wordt gelegd, is toch bekend gewor den, dat op de verschillende werreu des lands do kiel /oor zes nieuwe slagschepen zal worden gelegd. De regeering wil in he', vervolg alle in het voorjaar door het par lement bewilligde schepen d-.delijk in den volgenden zomer laten bouwen. Dat komt oolr met de Duitsche gewoonte overeen, merkt de Standard op. l)c werven aan de Tyno en da CiyJe hebben bereids mede- deeling gekregen, dat de schepen, waarvan in 1909 de kiel zal worden gelegd in 1911 klaar moeten zijn. Het grootste der te bouwen schepen is da achtste „Dread nought*, waarvan de bouw in Januari le Portsmouth begonnen wordt. Het wordt „Neptune* gedoopt en zal een lengte hebhen van 610 voet, een breedte van 60 voet en een waterverplaalsing van 20.250 ton. Zijn turbine-machines zullen 25,000 paardekrach- ten ontwikkelen en het zal van acht 12 duimskanonnen voorzien zijn. In diplomatieke kringen te Konstantinopel is men algemeen ingenomen met de her vatting der onderhandelingen tusschen Tnj_, kije en de Douau-monarchie en men zou gaarne zj^ff,' dat die onderhandelingen thans cfig tot een eind-resultaat worden ge bracht. In de troonrede bij de opening van het parlement zou er dan met trots op ge wezen kunnen worden als op eeu succes der Turksohe politiek. Zoo gauw zal het echter dunkt ons, niet gaan, tenminste niet als de opening van het Turkschs parlement inder daad, zooals is aangekondigd, op den l^en dezer plaats heeft. In de Staatscourant lezen wij het volgende Door Harer Majesteits pantserdekschip Gelderland is op 12 dezer in open zee, nabij Puerto Cabello, de Venezolaansche kustwachter Alix genomen, waarvan de bemanning terstond is geland. Het vaar tuig zelf is den 14u dezei te Willemstad op Curagao in bewaring genomen, terwijl aan de Venezolaansehe regeering de kennisgeving is verzonden, dat de maat regel niet gericht is tegen het Venezo laansche volk, doch tegen het persoonlijk bestuur van president Castro, en dat de Nederlandsche regeering daartoe is over gegaan, om zich te vrijwaren tegen herhaling van molestaties van schepen onder Nederlandsche vlag, als gedurende de laatste jaren herhaaldelijk zijn voor gekomen en ten opzichte waarvan presi dent Castro geenerlei toezegging voor de toekomst heeft willen doen. Het aanhouden en opbrengen van Venezolaansche kust-, recherche- en andere gouvet nementsvaartuigen van de aanhouding van een dezer schepen door' den kruiser Gelderland is hier te lande ambtelijk bevestiging ontvangen moet worden aangemerkt als een begin van uitvoering van represaille maatregelen, welke in overleg met de Nederlandsche regeering genomen zijn ter zake van een incer werkdadig op treden van onze oorlogschepen, die met het oog op de verwikkelingen met Venezuela naar de West-Indische wateren gezonden zijn. Zooals reeds gemeld is, beperkt de opdracht van dc Hollandsche marine zich voorloopig tot het buiten gaats aanhouden en naar de haven van Curagao voeren van Venezolaansche marine- en gouvernementsvaartuigen, die de havens der republiek verlaten met oorlogsmatariaal voor andere havens en zich in zee vertoonen, met dien verstande, dat particuliere schepen, behoorende tot de handelsvloot van dat land, onge moeid worden gelaten. Deze gedragslijn moet haar grond vinden in de beginselen van volkenrecht en zeerecht, die onder een verhouding als thans nog tusschen Nederland en Venezuela bestaat, door gezaghebbende geleerden op het gebied van internationaal recht als geldende worden aangenomen. Reuter seinde gisteren uit Caracas Paul, de Venezolaansche minister van buitenlandsche zaken, heeft een nota aan het diplomatieke korps gezonden, waarin krachtig verzet wordt aangeteekend tegen de herhaalde schending van de territo riale rechten van Venezuela door de Nederlandsche oorlogschepen, die sedeit 2 dezer in de Venezolaansche wateren kruisen. In de nota wordt er de aandacht op gevestigd, dat geen blokkade is afgekondigd en dat de bemoeienis met de kustvaart schadelijk is voor den handel van onzijdige mogendheden. De tijding van het inbeslagnemen van het Venezolaansche kustbewakingsschip Alexis door de Gelderland werd hier hedenmorgen bekend. Een volksmenigte op het Bolivarplein verzameld hield een betooging ten gunste van de regeering. Een tegenbetooging van een menigte, waaronder ele studenten had plaats voor het bureau van het blad El Constilucional het orgaan van Castro. Het gevolg hier van was een geregeld gevecht met de beambten van het blad, waarbij schoten werden gewisseld. Het gevecht duurde 5 minuten er werden verscheiden per sonen gewoud, van wie er een reeds is gestorven. De te hulp geroepen politie verscheen, gewapend met geweren. De menigte werd verstrooid. De kapitein van de Alexis is te Puerto Cabello aan land gezet en heeft naar Caracas het volgende, 12 December gedateerde bericht doorgezonden, dat hem door een officier van de Gelderland, die aan boord van de Alexis was geko men, werd ter hand gesteld H. M. de koningin der Nederlanden heeft haar oorlogsschepen opgedragen alle Venezo laansche regeeringsvaartuigen aan te houden en tijdelijk in beslag te nemen. Dit is een représaille-maatregel. Wij verzoeken u de vlag te strijken en uw schip met alle opvarenden aan den commandant van de «Gelderland» over te geven- Alle weerstand is nutteloos. Indien ge uw verzet, zal het gevolg zijn -ckt uv.' schip verloren gaat en velen uwer den dood vinden. Generaal Gomez vaardigde een decreet uit, waarin de inbeslagneming van de Alexis» wordt medegedeeld, waarna het stuk vervolgdIk beschouw deze daden als een wezenlijke schending van het grondgebied van Venezuela, een aanval tegen de Venezolaansche regee ring, als een ernstige aanslag op de nationale souvereiniteit, als een bedreiging van de territoriale onschendbaarheid, de eer en de waardigheid van Venezuela. Het vaderland in gevaar zijnde, verklaar ik de natie te zijn in staat van ver dediging. Dientengevolge neemt het hoofd van het uitvoerend bewind op zich en zal hij uitvoeren de buitengewone bevoegdheden hem bij afdeeling 8 art. 80 der Venezolaansche grondwet toe gekend. Naar uit Willemsoord wordt ge seind is heden H. Ms. »De Ruyter,» na geinspecteerd te zijn, naar West-Indië vertrokken- De «Utrecht kwam heden binnen en wordt spoedig voor het vertrek naar West-Indië gereed gemaakt. Van den gouverneur van Curagao is per telegram d.d. 14 dezer officieel in Den Haag bericht ontvangen, dat het pantserschip »Jacob van Heemskerk» 13 dezer noordelijk van Cumana den schoener der Venezulaansche gouver nementsmarine »23 De Mayo» heeft genomen, de bemanning met de wapenen geland zijn en verwacht wordt, dat het schip en de schoener heden te Willem- op Curagao zullen binnen vallen. Reuter seint heden uit Willemstad aan de »N. R. Ct.» De inbeslagneming van de »23 de Mayo» had 13 dezer noordelijk van Cumana plaats. Van de «Jacob van Heemskerk» ging er een bemanning over op het genomen schip, waar de Nederlandsche vlag aan den fokkemast werd geheschen. De Venezolaansche bemanning werd met de sloepen aan wal gezet, juist als bij het nemen van de Alexis. De kruiser Gelderland vertrok gisteren naar de Venezolaansche kust met ervaren zeelieden aan boord, die goed bekend zijn met de baaien en inhammen. De bedoeling is z'ch meester te maken van de torpedoboot Margarita. (De torpedoboot Margarita, de eenige die de Venezolaansche marine bezit, is indertijd van de Spaansche regeering overgenomen. Het is een groot model torpedoboot, die bij de overneming in goeden toestand verkeerde en wel wat beteekende. Er bestaan echter gegronde vermoedens, dat de Margarita thans door onvoldoende onderhoud in slechten toe stand verkeerd Red.) Later De »Jacob van Heemskerx is heden morgen te Willemstad aangekomen met de »23 de Mayo» op sleeptouw Men seint uit New.-York De Amerikaansche regeering bevestigt officieel de berichten omtrent het uit breken eener revolutie in het binnenland van Venezuela. Men tn wei-eilanden. Blijkens een uit Nederlandsch-Indië ontvangen telegram is op het eiland Zuid-Pageh (gouvernement Sumatra's Westkust) eene patrouille onverhoeds met vergiftigde pijlen beschoten, waarbij e n Europeesch militair sneuvelde en een inlandsch militair, beiden beneden den rang van officier gewond werd. (Stct.) reizigers die met de lokaaltrein mee gaan en een retour biljet nemen waarop zij ook met de gewone trein kunnen meegaan (maar niet voor de z g sneltreinen) bij terugkeer mogen door rijden tot Waalwijk, wijl dan de treiu in de Besoijenscho Stseg niet stopt Als er op wordt dan zou de gemeente Haarsteeg ook volgens den Heer de Kort «Heer en Meester" zijn I? VVnarvau Van een andermans stier Natuurlijk zou het niet bij me opkomen om een cathegoriech antwoord te verlangen op mijn stukje. Dit ligt gansch niet in mijne z n 'ut d- w n i n >o vuil zijn en do bedoeling, afstand voor valen zoo groot is, zal de directie DlcIi ik zette me ertoe om deze paar op wellicht too8temmini verleunen. merkingen to maken omdat ik als belang Openbare vergadering van den gemeenteraad op Maandag 14 Dec. 1908, des voormiddags ten 11 uur. Voorzitter de Edelachtbare heer Vcrwiel. Ongeveer 11.15 uur opent de Voorzitter de vergadering Aanwezig allo leden. De Voorzitter verzoekt den secretaris voor lezing te geven van ee notulen der vorige vergadering na voorlezing worden deze on veranderd goedgekeurd en vastgesteld. Aan de orde 1. Wijziging begrooting 1908. De rente betaling van de tijdelijke geld— koning was geraamd op f 4.50 dat moest ziin f 7 50. Wordt besloten af en over te schrijven. 2. Schrijven van den Raad van State. De Voorzitter. Zooals de heeren weten hebben Ged. Staten naar aanleiding van ons schrijven, de salaris regeling voor onderwijzers goedgekeurd; De heeren van der Hamme, van Liempt en Kemperman, ziju daarop bij den Raad van State in hooger beroep gegaan. De Vice—president vrangt ons nu of wij nog nadere gegevens wenschen te verstrekken, zoo ja, dat wij deze dan voor den 25en Dec. moeten zenden. Wordt besloten dit in handen te stellen van Burg. en Weth. 3. Aangehouden adres Kermis. De Voorzitter. Dit adres is genoegzaam besproken. Wenscht een dor den echter hierover het woord nog te voeren, dan zal ik hem daartoe evenwel vergunning verkenen. De heer Brok. Een vorige maal is door Both gezegd dat de bakkers door gelijkstelling der kermis geen schade zullen lijden. Ik heb echter heel anders hooren beweren. He: is trouwens wel na te gaan. Met kermis worden de potten verdeeld en dat is zoownt ongeveer eeu f 1600 a f 1800. Verleden jaar is daar van geen cent in Besoijen verteerd. Andere jaren hadden de herbergiers, slagers en winkeliers er toch ook nog wat aan. De Voorzitter. Er wordt ook veel steen kolen voor gekocht alles is niet bestemd voor verteering. De heer Brok. Nu, dat weet ik wel, maar dat is niet noodig ook. De Voorzitter. Het meeste is dit jaar naar Waalwijk gebracht. Da heer Both. Ik heb persoonlijk niemand over deze quaestio gesproken, maar ze hebben mij er over gesproken en vroegen Hoe zit 't nu, wat hebben jullie nou toch eigenlijk be sloten. Maakt tocli alsjeblieft dat de kermis weer gelijk wordt gesteld met die vau Waalwijk. De Leier, van Dam en Both hebben mij zelf verklaard tot zij liever hebben dat de kermis gelijk met die van Waalwijk wordt gesteld. De heer Brok. En van Dam heeft mij zelf gezegd dat er veel tegen was. De Voorzitter. Dan heeft hij op tweeerlei wijzen gesproken. De heer Klerkx. De slachters hebben er geen schade bij als de kermis gelijk blijft, waiit voor mijn part is er Dooit geen kermis meer, maar in princiep bun ik tegen gelijk stelling omdat de prcof die wij hebben ge nomen, heeft bewezen, dat 't dan heelemaal niets meer is. De heer v. d. Heijden. Ik heb 't van mor gen miju knechts eens afgevraagd wat zij het wenschelijkst achten, de kermis te houden zooals vroeger of gelijk te stellen met die van Waalwijk en allen antwoordden zij Gelijk stellen met die van Waalwiik. De heer Both zegt overtuigd te zijn in het algemeen belang te handelen als hij voor gelijk stelling stemt. Het voorstel van den heer Groenen, om nogmaals, bij wijze van proef, de kermis ge lijk te stellen met die van Waalwijk, in om vraag gebracht wordt verworpen met 4 tegen 3 stemmen. Voor gelijkstelling stemmen de heeren v. d. Heijden, Groenen en Both tegen de heeren Broeders, Klerkx, Brok cn Verwiel. Do heer Groenen vraagt hierna nog of de raad bij de directie van de Staatsspoor geen pogingen kan aanwenden om te verkrijgen dat Da Voorzitter zegt er bij de directie van de Staatsspoor op te zulieu aandringen, doch gelooft niet dat het zal worden verkregen. Verdor zegt bij dan meteen nogmaals te zullen verzoeken om eeu betere afsluiting aan de Bosoijensche steeg. Hierna wordt de vergadering gesloten. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Besoijen 14 Dec. 1908. WelEd. Heer Redacteur 1 Mag ik UEd. iets vragen U verkoopt toch geen sterken drank Neen f Dan wou ik U wel iets ver tellen. U weet dat we vroeger een kermis hadden in Augustus. Nu wil ons volk, niettegenstaande eene goede, bloedeigen kermis, altijd nog eens Waalwijksche kermis houden. Veel of weinig. Waal wijksche kermis wordt niet verzuimd. Volgens instelling en vast ingeworteld gebruik hebben we dus twee kermissen. Tegenwoordige financiën in aanmer king genomen minstens één te veel, dunkt mij. Maar niet alleen financiën, maar ook de fabrikanten komen er tegen op, daar tegenwoordig een fabriek een geheel is, waaruit geene deelen gemist kunnen worden en Waalwijksche knechts naar Besoijen en Besoijensche knechts naar Waalwijk gaan werken. Zulke knechts mogen dus geen of moeten twee kermissen houden. Nu had de raad verleden jaar beslo ten de kermis met die van Waalwijk gelijk te stellen. De last en schade der fabrikanten was weg, en alles had ééne kermisweek in plaats van twee. Maar och, arme I Besoijsche kermis was slap en de Waalwijksche kermis was slap, het liedje dat we al 15 jaar van buiten kennen en dus ook niet mee zingen. Maar onze kasteleins schreeuwden het zoo hard dat dezen morgei* 14 Dec 1908, ongeveer 11 uur, dezelfde raad besloot de kermis weer op Augustus vast te stellen. De industrie legt hier toch geen ge wicht in de schaal en we kunnen goed van de kasteleins bestaan. Mijnheer de Redacteur, 't is wezent lijk waar. Hoogachtend, UEd. dw. Dienaar DORLS. stellende en belanghebbende de voorkeur goef nan eeno vruchtbare samenwerking van de twee gemeentebesturen waar dit pas geeft boven eeu scherp tegenover—elkander 8tauu, om nog niet te spreken van het oefenen van ougegroude en ongeoorloofde critiek. Met beleefden dank voor de plaatsing heb de eer te ziju Uw bestendige lezer, Een »boer van den Viijmenscben kant." Dassen, 13/12 '08. Geachte Redactie Mng ik U verzoeken onderstaande een plaatsje te willen inruimen in Uw veelgelezen blad. Bij voorbaat betuig ik U daarvoor mijn dank. Ik wenschte langs dezen weg oven het woord te richten tot dien 0v. d. P.« uit wijk C onzer gemeente. Is de moed u in de schoenen gezonken durft ge uwe antipathie tegen ons achtbaar hoofd der gemeente niet verder te luchten Kom v. d. P. bestijg nog eens uw stokpaard en ranselt er naar olie zijden op los of zijt ge bang geworden, soms Zijt ge indelijk dan toch iu gaan zien, dat ga u belachelijk aanstelt Want gelachen heb ik, toen ik al dien onzin moest slikken, die ge ons Dussenaren als zoetekoek voorzette. Eerst die f 5000 Waar haalt u dat verschil toch vandaan Ik begrijp er niets van een schoolhuis kost toch zoo'n groote scm niet Dan schermt u EOg met zulke groote woorden, dat ik er bang van zou wordeu hebt u echter bewijzen dat een onderwijzer tegen het hoofd der school werd opgezet door onzen burgemeester.? Ik wil hier eindigen met een rand aan v d. P. Zwijg over de toestanden, want ge hebt er geen verstand van. In ander gemeentes is de toestand nog slechter dan bij ons We kunnen tevreden zijn. Het kon nog erger wezen, dan v. d. P. het wil doen voorkomen, en die overdreef niet weinig. U, mijnheer de Redacteur nogmaals uiijn dank voor de verleende plaatsruimte. Een Dussenaar. M. de Redacteur Als getrouw lezer van nw blad komen mij ook geregeld de verslagen van de verschillend Gemeenteraadszittingen onder de oogen. Volgens mijne moening is dit de interes sautste rubriek in uw blad. Niet omdat het andere nieuws in uwe courant niet lezenswaard zou zijn 1 Integendeel Maar in de boven genoemde verslagen kan mcu eens zien op hoe lofwaardige wijze vele raadsleden hun mandaat vervullen en welke scrupuleuse opvattingen sommigen hebben van hun recht om controle nit te oefenen over do inkomsten en uitgaven der Gemeentekas. Doch, zooals immer, elke regel laat nitaon deringen toe, zoo lees ik b.v. in uw nummer van 6 Dcc. het verslag van de Gemeente raadszitting van Haarsteeg, gehouden op Dec. 1.1., eu, als »boer in hart en Diereu" neem in hoofdzaak kenDis van het verhnn delde omtrent den stier, en de - daarmee verband houdende subsidiën van de gemjento Vlijmen en Haarsteeg aau den houder, den Heer Vermeulen, die tevens onbetwist eigenaar van het dier is, bewijzen de vergoedingen die hij nit twee gemeentekassen ontvangt. Nu beweren de Heeren do Kort on Verhoeven dat Vlijmen te weinig bijdraagt in de bosten van den stier, wat beaamd wordt door het lid van den Brand. De heer Verhoeven gelooft niet meer dan f 30.00. (Te zijner inlichting ziju hier opgemerkt dat de bijdrag van Vlijmen niet f30.00 is, maar f 60.00.) Maar daar gaal het niet om I Het wil mij niet duidelijk worden hoe de gemeenteraadsleden van Haarsteeg er toe komen om over de kns van Vlijmen te be schikken ten bate van een stier die, niet hun maar 's Heeren Vermeulen's eigendom is Ware de zaak anders en bezat de gemeente Haarsteeg don stier in vollen eigendom, dan voorzeker zouden de opmerkingen van boven genoemde heeren grond knunen hebben, maar, zooals gezegd, nu begrijp ik hunne redeneering niet. Waar da heeren toch bij eenig nadenken moeten toegeven dat als er sprake is van eene overeenkomst in deze questie de onderhandelingen alléén knunen gevoord worden tusschen de gemeente Vlijmen eenar zijds en den Heer Vermeulen anderzijds daar zullen zij vermoedelijk ook het ongerijmde beseffen van het feit dat zij zich in eene open bare Raadsvergadering critiek veroorloofden, èn op het financieel beleid eener aangrenzende gemeente, èn op eene overeenkomst die totaal buiten het terrein hunner bemoeiïngen ligt. En weet U, M. de R., waarheen dit ten Blotte zou kunnen leiden Als men in aanmerking neemt dat Vlijmen in de kom der gemeente een stal met keurige stieren heeft en genoemde vergoeding aan den Heer Vermeulen alléén toekent op grond van het gemak eu de tijdsbesparing voor de op Vlijmensch grondgebied wonende Haarsteege— naars, düs waar VJijmen méér doet dan streng genomen plicht zou zijn daar zou zulke ondoordachte critiek bepaald afbrekend kunnen werken op de verstandhouding tusschen de twee gemeenten. En stel nu eens de moge lijkheid dat Vlijmen om welke reden dan ook zijne subsidie aan den lieer Vermeulen introk 1 Dan zou natuurlijk de gemeente Haarsteeg alléén voor de kosten moeten dokken 1 Maar Eenige advertenties en een tweetal ingezonden stukken moeten weer voor dit nummer blijven liggen. RED. WAAL WIJK, 16 Dec 1908. Eerbied voor den Doode Hulde den held! Mogen wij als Nederlanders met fierheid eerbied hebben voor de Helden van ons roemrijk voorgeslacht, niet minder mogen wij trotsch zijn op onze helden van den tegenweordigen tijd, vooral voor hen, die hun leven opofferen in den strijd voor Vorstin en Vaderland. Met een zekere voldoening las ik dezer dagen in een der couranten en zeker zullen alle Waalwijkers diezelfde vol doening smaken, dat een eenvoudig e jongen, die voor eenige jaren als kolo niaal dienst nam bij het Indische leger in de tweede helft van het jaar 1907 op een excursie (Celebes, Menado, Timor) onder commando van kapitein Christoffel sneuvelde in den strijd tegen den vijand, op 't slagveld van eer voor Vorstin en Vaderland. Het was de dappere Waalwijksche jongen, P. H. PULLES, fuselier, alg. stamboek no. 56496, die den heldendood stierf, in onze bezittingen aan de over zijde van den oceaan. Dat hij een held was bewijst, dat hij dezer dagen, gerui- men tijd na zijn dood bij Koninkl. Besluit van 8 December, in de registers der Ned. Kanselarij werd ingeschreven als ridder der Militaire Willemsorde 4e klasse, het schoone kruis voor Moed, Beleid en Trouw. Als ingezetene van Waalwijk, vermeen ik den tolk te zijn van allen, wanneer ik den jeugdigen Held, baar voor zijn manmoedig, hel gedrag, toeroep rust zacht, gij wijksche held in de tropische gewesten* ver van familie en vrienden verwijderd en ond palmen van ons schoon Insullnde. Uw naam zal bij ons in herinnering blijven voortleven en tot voorbeeld ge steld worden, evenals diegenen, die voor hunne overtuiging den marteldood stierven. Waalwijk14 Dec. 1908. Herman J. A. ZEEGERS. Verkiezing Prov. Staton. A.s. Zondag 20 December, des na middags ten 4 uur, zal op de bovenzaal van den heer Christ, van de Werff, eene vergadering plaats hebben van het Hoofd bestuur der Centrale Kiesvereeniging in 't kiesdistrict Heusden, in verband met de aanstaande verkiezing van een Lid der Prov. Staten wegens het overlijden van den heer P. H. de Bekker. Wij vestigen er de aandacht op dat deze vergadering toegankelijk is voor alle leden der verschillende afdee- lingen. die ook aan de beraadslagingen kunnen deelnemen, doch geen stemrecht hebben. Het doel dezer vergadering is eene bespreking der vacature, zonder meer. De beslissing omtrent den candidaat ligt, zooals uit de statuten blijkt, geheel in handen der afdeelingen. Deze vergaderen later afzonderlijken

Echo van het Zuiden | 1908 | | pagina 5