Provinciaal Nieuws BINNENLAND. als versuft staan de menschen hongerend en dorstend bij de puinhoopen. De nood, die in de stad beerscht, gaat alle be schrijving te boven. De kwellende hon ger verleidt de menschen tot allerlei daden van geweldtoen bijvoorbeeld een hulptrein de stad naderde, werd hij eenvoudig bestormd door eene wanho pige menigte, die slechts eene gedachte koesterdeweg te komen van de ont zettende plaats der ellende. De menschen hingen aan buffers en \yierpen zich voor de machine, roepende dat zij zich zouden laten overrijden, als ze niet werden mee genomen. Zoodoende werd het vertrek van den trein urenlang vertraagd- Terwijl in de stad de grootste ellende heerscht, slaat de z« e nog voortdurend haar wilde schuimende golven tegen het strand. Wrakken en planken worden op de kust geworpen en weder in de diepte teruggeslitigerd. Ook Bagnara is grootendeels verwoest en ook hier dezelfde tooneelen van ver schrikking en vernieling. Het vervoer van gewonden uit de geteisterde streken houdt nog voortdu rend aan Uit officieele statistieken blijkt, dat tot 2 Januari door de Italiaan che marine zijn vervoerd 10 370 gewonden, door de Engelsche J209, door de Duit- sche 900 en door de Russische 880. Palermo heeft al zijn openbare gebouwen, zijn schouwburgen en zijn kazernes ge geven om gewonden en vluchtelingen op te nemen. Wanneer bedden en ma trassen ontbreken, legt men hen op stroo, dat over den grond wordt uitgespreid De d o o d e n 1 ij s t. Uit Messina wordt gemeld, dat om gekomen zijn het heele 83ste regiment met uitzondering van den soldaat Fucao, de 1ste, 2de, 3de, 4de, 9de, 10de en llde compagnie van het 22ste regiment, het 89ste regiment op 5 onderofficieren na, alle karabiniers, alle tolwachters, alle stedelijke ambtenaren en alle leden van den gemeenteraad. MESSINA, 4 Jan. Een bende roovers werd op de puinhoopen verrast. Een man werd doodgeschoten, toen hij eene gewonde dame de vingers afsneed. De anderen werden gevangen genomen. Men vond juweelen ter waarde van een half millioeu lires in hun bezit. ROME, 4 Jan. De Koning en de Koningin, vergezeld door ministers Orlando en Mirabello, zijn per auto, via Gaëte, te Rome teruggekeerd. In alle kerken van Rome zijn gisteren lijkdiensten gehouden voor de slachtof fers der aardbeving. Eene ontzaglijke menigte was tegen woordig. In de St. Pieter, waar o. a. Kardinaal Rampolla tegenwoordig was, officieerde Mgr. Ceppotelli, patriarch van Konstantinopel. Het altaar was in rouw. In het midden der kerk was een katafalk opgericht. Het kapittel der kerk, talrijke prelaten, ontelbare Italiaansche en vreem de priesters, religieusen der verschillende congregatiën en de leerlingen der ka tholieke scholen waren tegenwoordig. In alle basilieken en kerken werden collecten gehouden voor de slachtoffers. Ook in de straten is men daarmede be gonnen. PARIJS, 4 Jan. De Temps meldt, dat te Messina de autoriteiten den toe gang tot de stad verbieden, aan allen, die geen behoorlijke reden heeft om er heen te gaan. Het plunderen is onder drukt. 16 Booswichten zijn doodgeschoten en 600 zijn er gearresteerd. ROME, 4 Jan. De Koning seinde Zaterdag uit Reggio, dat Pellaro geheel verwoest en Mileto beschadigd is. De archieven te Messina stonden nog. ROME, 4 Jan. Te Messina is het een verschrikkelijke strijd van mannen vrou wen en kinderen tegen honden en katten. Nieuwe vlug. De thans op het dak van het Koninklijk Paleis in het Noordeinde te 's Gravenhage ontplooide nieuwe vlag van H. M. de Ko ningin, is een vierkante vlag van oranjekleur in vier vakken verdeeld door een over het midden geplaatst staand vierarmig kruis van Nassau's blauw, ter breedte van 7s van de zijden van de vlag, met in het midden van het krui9 het Koninklijk wapen het schild gedekt door de Koninklijke Kroon en om hangen door de versierselen (lint met orde- teek.enen) van het Grootkruis der Militaire Willemsordede boven- en onderzijde van het wapenschild liggende in de lijnen der boven- en onderzijde van den horizontalen arm van het kruis. Voorts in het midden van elk der vier door het kruis gevormde oranjevakken een jachthoorn van azuur gesnoerd en geopend van keel, beslagen met zilver (oranje). De aardbeving in ItnliC. Terstond na de ontvangst van het bericht betreffeude de verschrikkelijke ramp, welke Italië heeft getroffen, werd dooi H. M. de Koningin blijk gegeven van deelneming door het zenden van een telegram aan den ko- niug van Italië. De Prins heeft door Zijn adjudant, luit. ter zee le kl. Baron Van Asbeck, aan den Italiaanschen gezant bij het Hof Zijn deel neming doen overbrengen met de tieurige ramp, welke Italië trof. Er is een voorloopig Centraal Comité van hulpverachaffing a»n de slachtoffer» in Sicilië en Calabrië gevormd, bestaande uit He heerenjhr. mr. R. de Marees van Swinderen, minister van buitenlandsche za ken J. E N. baron Schimmelpenninck van der Oye, voorzitter der Eerste Kamer jbr. mr. J. Rö?ll, voorzitter der Tweede Kamermr. J. G. Patijn, Commissaris der Koningin in Zuid-Holland (ook de overige Commissarissen der Koningin zijn uitgenoo- digd toe te treden) E. C. baron Sweerts de Landas Wyborg, burgemeester van 's-Gra- v-nhage. mr. L. J. Plemp van Duiveland, hoofdredacteur der N. Ct., dr. J. Zaayer, hoofdredacteur der N. R. Ct, F. J. Van Paasjchen, directeur en B. J. IJsel de Schep per, redacteur van de A v d p. en mr. A. R. Zimmerman, burgemeester van Rotterdam. Nog zullen eenige burgemeesters van an^- dere groote steden worden uitgenoodigd in het Centraal Comité zitting te nemen, ook de commissarissen der Koningin. Te Amsterdam kwamen reeds de vol gende groote giften in: Hope Co. f5000 Nederl. Handt 1 Maatschappij f 5000, Kon Ncderl. Stoomboot Maatschappij t 5000, Lipmann, Rosenhal Co. f 5000, Sioom- .vaart Mij. „Nederland" f 5000, Cultuur Mij. der Vostenlanden f 1000, S. P, v. E. f 1000, H. D. f 500, H. C. R. t 500, voorts eenige van f 100 en minder. Op de lijsten te Amsterdam ter beurze was gisteren reeds tot ruim f 43.000 ge- ieekend. Bij de Kon. Ned. Stoomboot Mij. te Amsterdam kwam bericht in, dat van de 4 leden der firma, die de maatschappij te Messina vertegenwoordigen, slechts éér tot de geredden behoort. De omgekomenen zijn allen Italianen. Nederland en Venezuela. De heer Thielcn, Nederlandscb onderdaan wiens eigendommen vernield werden bij de woelingen tegen Castro's gezig te Caracas, bevindt zich thsns to 's Gravenhage ten ein de den bijstand onzer regeering in te roepen tot het verkrijgen van schadevergoeding. Aan een correspondente in den T ij d ontleenen wij de volgende bijzonderheid Terwijl de ,,Heemskerck" in den nucht voor La Guayra lag, natuurlijk buiten het bereik der kuslfoiten, werden in de stad alle lichten gedoofd La Guayra is tegen ren berg opgebouwd eu honderde lichtjes tegen de helling van den berg zeggen u, waar een huisje staat. Men had de „Heemskerck" op gemerkt, want alle licht ging als bij toover slag uitniemand wilde het mikpunt zijn van het Hollaudsche kanon. Wel een bewijs, dat de schrik er bij de luitjes in zit „El Restaurador", een der grootste oor logscheepjes van Castro, beproefde uii te varen. Het zoeklicht van. de „Heemskerck" was voldoende, om het te beletten. Prot. Israel heeft Castro gisteren ge opereerd. De blijkbaar bevredigend atgeloo- per. operatie had ten doel het wegnemen wan een euvel aan de blaas. Zij begon om streeks 10 uur en eindigde om 1 uur. Een nierafwijking was niet aanwezig, maar wel een uitgebreide etteriug in de streek van het boikvlies. Castro zeide na de operatie, dat hij vol daan was, nu men hem geopereerd had. De heele wereld vernam nu immers, dat hij niet in Europa gekomen was, om zich aan zijne verantwoordelijkheid te onttrekken, en dat hij zich geen oogenblik vermoed had, wat er tijdens zijne afwezigheid in Venezuela kon gebeuren. Tijdens de operatie van Castro zijn zijne vrouw en zijne zuster en de Ven^zolaansche dokters Ponseca, Acosta en Buis cn dr. Gue- vare Rochis uit Londen in de kliniek aan wezig geweest. WAALWIJK5 Jan1909. Kiesvereeniging. Zondagmiddag ten 12 uur had op de bovenzaal van den heer Adr. v. d. Werff een vergadering plaats van de centrale, R. K. Kiesvereeniging voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal in het district Waalwijk en de Prov. Staten in het district Heusden, afd. Waalwijk. De op komst was bevredigend. De Voorzitter, de heer A. Rubbens, deelde mede, dat het bestuur het wen- schelijk heeft geacht, om de vacaturen ontstaan door het bedanken van de hee ren Th. de Surmont de Bas Smeele en Dr. Sweens, niet meer aan te vullen, althans vooreerst niet en dat het bestuur de functien heeft verdeeld als volgtA. Rubbens president, E. Klijberg, Vice- president, Aug. v- d. Heijden, Secretaris- Penningmeester en als commissarissen de heeren P. Verwiel en W. v.d. Broek. Verder deelde de Voorzitter mede, welke heeren op de Hoofdbestuurs ver gadering als candidaten voor het lid maatschap van de Prov. Staten, ter ver vulling van een vacature ontstaan door het overlijden van den heer P. de Bekker te Empel, waren voorgedragen. Spr. merkte op, dat men voor candidaatstel- ling geheel vrij is, dat men zich niet behoeft te bepalen tot dezt personen, dat men zelfs personen buiten de kies vereeniging staande, mag candidateeren. Uitgebracht werden 28 stemmen. m Hiervan verkregen de heeien: A. Mommersteeg, Vlijmen 9. J. A. J. v. Heijst, Baardwijk 9. H. Zeegers, Waalwijk 5. Godschalk, Empel 2. G. Zuurhout, Waalwijk 1. Wagenberg Festen, Vlijmen 1. Tacx, Vlijmen 1. De Voorzitter dankte de vergadering voor de opkomst en sprak den wensch uit, dat voortaan alle vergaderingen zich in een druk bezoek mogen verheugen en de belangstelling in de kiesvereeni ging gaande zal blijven. Provinciale Staten. Zondag 1.1. had op de bovenzaal van den heer Chr. v. d. Werff, Café Har monie, andermaal eene vergadering plaats van het hoofdbestuur der centrale R. K. Kiesvereeniging voor de Prov. Staten in het district Heusden. De vergadering werd door vele be langstellenden bijgewoond. Ongeveer 4,20 uur opent de Voor zitter, de Ed.achtb. heer J. A J. v. Heijst de vergadering, heet allen welkom en deelt mede, dat de samenstelling van het bestuur van de afdceling Waalwijk eene verandering heeft ondergaan (zie bovenstaand bericht) Verder deelde de Voorzitter mede, naar aanleiding van zijne candidaatstelling, dat hij het 1100 dig acht klare wijn te schenken. Toen een vacature was ontstaan, werd spr. mededeeling gedaan, dat mijnheer Mom mersteeg te Vlijmen zou opkomen. Spreker heeft toen gezegd wat hij als Voorzitter kan zeggen, n.l. dat men dan op de vergadering van net hoofdbestuur daarover moest spreken. Later werd hem een briefje gezonden, dat mijnheer Mom mersteeg niet in aanmerking wenschte te komen; aangezocht van verschillend zijden, heeft hij toen gezegd een candi- datuur te zullen aanvaarden. Later is hem uit de stemmingen genoegzaam gebleken, dat mijnheer Mommersteeg toch wenscht op te komen. Hem is daar van echter geen mededeeling gedaan. Spreker heeft gemeend dit ter kennis te moeten brengen. Verder wijst hij er nog op, dat men in het Oostelijk gedeelte veel werkt 0111 een daarwonend persoon in de Staten te krijgen, doch dat niet vergeten moet worden, dat men het ge- heele district vertegenwoordigt. Spreker wijst in deze op Mr Loeff in 's Bosch, die niet alleen voor Baardwijk, maar voor 't geheele district zit. Hij legt hierop den nadruk. De uitslag van de stemming in de afdeelingen is als volgt geweest ELSHOUT. Uitgebracht 39 stemmen, J. A J. v. Heijst Baardwijk 1, A. Mommersteeg Vlijmen 24, Godschalk Empel 12 Wa genberg Vlijmen 2. HEDIKHUIJZEN. Uitgebracht 16 stemmen, Godschalk Empel 5, A. Mommersteeg Vlijmen 7, Tax Vlijmen 1, onwaarde 2, blanco 1 BESOIJEN Uitgebracht 14 stemmen, J. A J. v Heijst Baardwijk 10, H. Zeegers, Waal wijk 1, A. Mommersteeg Vlijmen 1, G v. d. Ven Vlijmen 1, Godschalk Empel 1 JNIEUWKUIJK. Uitgebracht 65 stemmen, A. Mom mersteeg, Vlijmen 65. WASPIK. Uitgebracht 25 stemmen, A. Mom mersteeg Vlijmen 19, J. A. J. v. Heijst Baardwijk 5, Godschalk, Empel 1. BAARDWIJK. Uitgebracht 78 stemmen, J. A. J. v Heijst, Baardwijk 77, blanco 1. DUSSEN, Uitgebracht 18 stemmen, Godschal Empel 9, A. Mommersteeg Vlijmen 6 J. A J. v. Heijst, Baardwijk 2, blanco 1 HAARSTEEG. Uitgebracht 28 sternen, A. Mommer steeg Vlijmen 23, Tax Vlijmen 3, G. v d. Ven Vlijmen 2. HERPT. Uitgebracht 10 stemmen, A. Mom mersteeg Vlijmen 10. VLIJMEN. Uitgebracht 73 stem. A. Mommersteeg Vlijmen 60, Godschalk Empel 1. G d. Ven Vlijmen 4, H. Zeegers Waalwijk 2, Wagenberg-Festen Vlijmen 1, P. v d. Kerkhof Vlijmen 2, B v. Kuijk Vlij men 1, Blanco 2. WAALWIJK. Uitgebracht 28 stemmen, A. Mom mersteeg Vlijmen 9, J. A. J. v. Heijst Baardwijk 9, H. Zeegers Waalwijk 5 Godschalk Empel 2, Tax Vlijmen Wagenberg Vlijmen 1, G. Zuurhout Waalwijk 1. HEUSDEN. Uitgebracht 16 stemmen, A. Mom mersteeg Vlijmen 12, Godschalk Empel 4. DRUNEN. Uitgebracht 25 stemmen, A. Mom mersteeg Vlijmen 20, J. A- J. v. Heijst Baardwijk 3, Canters Drunen 1, v- Hui ten Drunen l. Uitgebracht zijn dus totaal 435 stem men, verdeeld als volgt A. Mommersteeg Vlijmen 256 J. A. J. v. Heijst Baardwijk 107 P. v. d. Kerkhof Tax v. Kuijk Canters v. Huiten G. Zuurhout H. Zeegers Godschalk G. v. d. Ven Wagenberg Waalwijk Empel Vlijmen 35 7 4 2 5 v 1 Druner. 1 1 Waalwijk 1 De Voorzitter deelde mede, dat vol gens art. 12 van het reglement een vijftal personen op de voordrachtlijst worden geplaatst, waaruit de afdeelingen een candidaat kiezen. Deze lijst bestaat uit de heeren A. Mommersteeg Vlijmen. J. A. J. van Heijst Baardwijk. Godschalk, Empel- H. Zeegers Waalwijk. G. R. v. d. Ven Vlijmen. Spr. spoort 'de afdeelingen aan spoe dig de vergaderingen uit te schrijven, daar de verkiezing op 15 Jauuri is vast gesteld. Zondag 10 Januari zal het Hoofdbe stuur des namiddags ten 4 uur op de zelfde zaal wederom een vergadering houden. Naar wij vernemen zal de verga dering der Afdeeling Waalwijk der Cen trale R. K. Kiesvereeniging om eene keuze te doen uit de 5 candidaten, die in de verschillende afdeelingen de meeste stemmen verwierven, gehouden worden op Zondag 10 Januari a.?. des middags ten 12 ure op de St. Pauluszaal bij den heer Adr. van de Werft, alhier. Vukvcreciiiging. Zondag avond ten 6 uur had op de St. Pauluszaal eene algemeene vergade ring plaats van de Diocesanen Leerbe- werkers-arbeidersbond St. Crispijn en Crispinianus. in het Bisdom 's Bosch, afd. Waalwijk welke bijzonder druk was bezocht. De president opent met den christe- lijken groet de vergadering, heet allen hartelijk welkom en wenscht den adv. en leden een Zalig NieuwjaaarDe Voor zitter spreekt den wensch uit dat het den Eerw. adv. wien geen opofferingen te groot zijn, gegeven moge zijn met dezelfde kracht te blijven werken aan de belangen van de vereeniging en dat de ongeorganiseerden tot de vereeniging zullen toetreden. Hierna werd in behandeling genomen de agenda van de jaarvergadering welke te Oisterwijk wordt gehouden. Besloten werd mee te gaan met de voorstellen 's Bosch, Kaatsheuvel en Baardwijk. Aangaande het voorstel Til burg werd besloten wel in beginsel daarmede te gaan, doch voor te stellen hiermede nog wat te wachten, aangezien contributie-verhooging daardoor nood zakelijk zal worden en dit de afdeeling niet wenschelijk voorkomt daar zij het noodzakelijker acht eerst tot oprichting te komen van een werkloozenfonds. Omtrent het voorstel Oisterwijk werd besloten voor te stellen dit door de centrale R. K. werkliedenbond te doen plaats hebben. Als afgevaardigden voor deze verga dering werden gekozen de heeren Fr. Passièr, A. de Brouwer en C-Pennings. De Eerw. adviseur deelt nog mede, dat pogingen in het werk zullen worden gesteld om van de patroons een afschrift van het arbeidscontract te krijgen, om later na inzage een gecombineerde ver gadering te houden. Zoo, zonder strijd tot vaststelling van een arbeidscontract te komen, is voor de industrie het wenschelijkst. In een vorig bericht schreven wij dat de Voorzitter voorstelde om art. 19 van het reglement, bepalende dat men ver plicht is op boete van 25 cent, de H. Mis bij te wonen op de patroondag, te laten vervallen. Dit berustte echter op op een misverstand. Besloten was om aan deze bepaling wel degelijk sanctie te hechten. Na nog eenige bespreking en sloot de president met den gebruikelijken groet de vergadering. Wegkamp's Cinematographc. De hier zoo gunstig bekende Cine- matographe van Antoon Wegkamp za wederom onze gemeente bezoeken en wel op Zondag, Maandag en Dinsdag a.s Drie dagen blijft zij op Musis Sacrum en zal 's Zondags 2, Maandag en Dins dag slechts eene uitvoering geven. Het programma bevat geheel nieuwe nummers, voor welke bijzonderheden we verwijzen naar de advertentie in ons blad van a.s. Zaterdag. Waarschuwing. Er presenteert zich de laatste dagen aan de huizen der ingezetenen een per soon, voorgevende een week of zes in onze gemeente te wonen, geen werk te hebben, maar nu in staat te zijn dit te bekomen op de kistenmakerij der gloei lampenfabriek van Philips en Co' te Eindhoven. Hij komt echter nog een klein gedeelte van zijn reisgeld te kort, dat varieert tusschen 35, 45, 50 cent enz. Het zelfde spelletje, dat hij met uitstekende voordracht speelt en waarbi hij brieven van zijn broeder laat zien, die hem uitnoodigt naar die fabriek te komen, herhaalt hij op verschillende plaatsen, zoodat hij van medelijdende personen aardig wat centjes te pakken krijgt. Zijn zieke vrouw moet ook al bij dit soort oplichterij dienst doen. 't Vorig jaar is hij ook bezig ge weest hier ter plaatse, toen had hij natuurlijk een ander voorwendsel. Men zij dus gewaarschuwd. Waalwijk Vooruit." De in het vorig nummer aangekon digde wedstrijd tegen N O. A. D. had verleden Zondag niet plaats, wijl ge noemde Vereeniging op het laatste moment afseinde. Morgen trekt het le elftal naar Tilburg om »de Turken1 in eigen veste te gaan bestoken. BAARDWIJK. Concert Lieder tafel. Voor een overtalrijk publiek, waarbij velen uit naburige gemeenten gaf „Tot bloei der Toonkunst" gevestigd bij deu Heer van Cromvoirt een concert. Het prachtig, smaakvol program beloofde veel, doch het oyertrof verre ouze verwach ting, vooral het eeiste gedeelte, gewijd aan het Jubilé van Z. H. den Paus. Schoon en indrukwekkend was het fTu es Petrus" van Ele.wijek koor met kinderstemmen, maar nummer 5 „Te Deum Landamus" koor met soli uitgevoerd door 50 mannen en 20 kin derstemmen gearrangeerd door den Heer L. v. Cromvoirt bracht ons als 't ware in ver voering. liet is onbegrijpelijk en een reu zenwerk van den Directeur is het geweest den kinderen hunne partij zoo in te prenten De soliaien in dit nummer de heeren Boom en Verhoeven uit Waalwijk eu niet het minst de kleine van Iersel in duo met den heer van Cromvoirt hebben zich uitmuntend van ïunne zware taak gekweten. Het zou ons te ver voeren elk DUinmer afzonderlijk te bespreken, maar een bijzon der woord vau buide aan den Heer G. Verhoeven met zijn Tenor-solo „Mijn va derland" van v. d. Heijden, en deu heer Boom met „Ave M.<ria" van Gounod, is lier zeker niet misplaatat. Uitbundig succes had ook Waalwijks quaitet „Zang en Vriendschap," die met kracht werden teruggeroepen; hun nummer Ave Maria" van Ramshorst was den ook mede liet glanspunt van dien avond. Em zware, taak rus te dan ook op -den president der Liedertjifel den bter Fooij om isder te g-ven wat hem toekwam. Hij richtte voorn, zijn dank aan de Waalwijk- sche zangers en den heer Hurkmans pianist uit Besoijen die zooveel hadden bijgedragen tot het welslagen van dit schoone concert. Hij drukte ook hierbij den wensch dat die samenwerking niet alleen moge blijven, maar i.og zou verhoogen. Met een bijzouder woord van lof ook aan den kundigen ijve- rigen Directeur, den heer L. v. Cromvoirt voor zijn moeilijk werk in dit program, sloot de schoone toespraak van den voor zitter. Het rijwiel dat bij de politie was in bewaring gegeven, waarvan we in een vorig nummer melding maakten is aan den recht- matigen eigenaar teruggegeven, men had in den haast.vergeten 't mede te nemen. BESOIJEN. Hulppostkautoor in 1908. Postspaarbank 1908 19 0 7[ Aantal inlagen 720 698 Bedrag der inlagen 18032,98 17710,01 Aantal teiugbet-dingen 269 230 Bedrag der terugbetalingen 15739.19V8 13212,227, Meer ingelegd dan terugbetaald 2293,78VS 4496,787s Ontvangen brie/en en briefkaaiten 41743 39410 Aantal drukwerken 51481 49030 Aantal dienstbriev. 2414 2128 Aantal behandelde aangeteekende stukken postwissels en pakk. 10805 10612 Handelingen Rijksverzekeringsbank 45 45 Omzet aan geld en geldswaardig papier 180986,307s 225008.8 De bevolking dezer gemeente bedroe op 1 Januari 1908 1737 zielen, waarva 895 mannen eu 842 vrouwen. Vermeelderde door geboorte met 36 man nen en 24 vrouwen en door vestiging me 65 mannen en 66 vrouwen. Verminderde door overlijden met 17 man. 11 vrouwen en door vertrek me en 102 vrouwen, zoodat d op 1 Januari 1909 uit 871: en 819 vrouwen, totaal 1697 in nen en 101 mannen bevolking mannen woners bestond. Er werden 7 huwelijken voltrokken er 5 kindert n als levenleos geboron aangegeven De vermindering der bevolking is hoof l zakelijk een gevolg vau grensscheiding lus schen de gemeente Drongelen eu dtze ge meente Morgen ten 5 uur wordt in de R. K Kerk wederom uitgevoerd het prachtige 0 ratorium van deken Muller „de H. Drieko ningen" een prachtwerk, dat hier zulk eel kunstvolle uitvoering vindt. VRIJH CAPEL 4 Jan. 1909. Geduren de de maand Dec. 1908, werd op het hulp postkantoor alhier, iugelegd eene som ai f 1402.25. WASPIK Nu het gure jaargetijde de roofdieren uit akker eu veld dwiugt hui voedsel te zoeken meer in de nabijheid vai de woningen der menschen, is het voo h ruders van kippen en eenden zaak op hu gevogelte te passen. De heer v. d. R. alhier vond deze dage 's morgens 7 zijner kippen met afgebetei kop in de kooi leggnn. Hoogstwaarschijn lijk is hier een bunzing aan't werk geweest Als een bijzonderheid kunnen we meidei dat hier a. s. Maandag voor den eersten kee buiten de ^kermisdagen eene uitvoering voo de dames gegevea wordt.

Echo van het Zuiden | 1909 | | pagina 2