Aanbesteding. Gemengd Nieuws. Burgerlijken Stand. Advertentiën. aanbesteden Ingezonden Stukken. U ail dels bericht Bil Kleine Advertentiën. MTcHmriTWlWËRK. Bestek No. 1. Het verbouwen van het voormalige post- en tele graafkantoor tot woon- en winkelhuis. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie^ Mijnheer de Redacteur De inzender J. maakt mij het antwoord op zijn artikel uitermate gemakkelijk. Den inhoud er van kan men gevoe gelijk terugbrengen tot de twee volgende punten. lo. Dat men het 7 Dagblad van Noord brabant niet zoo erg kwalijk nemen mag, nu zij niet positief nader omtrent het besluit heeft geinformeerd. 2o. Dat al hetgeen genoemd Dagblad van Noordbrabant schrijft over het niet- sluiten van eene overeenkomst1over het onderdrukken van den Gering sten zuenschder tegenpartij, niet slaat op het arbeidscontract, maar op het bekende boete-beding van f 1000. Op het onder lo gezegde antwoord ik, dat het inderdaad aan de Redactie van het Dagblad van Noordbrabant niet zoo erg kwalijk zou zijn genomen, hadde zij niet, alleen en uitsluitend op dat losse bericht een aantal zware publieke be schuldigingen gebaseerd, die de betref fende patroons in zóó verdacht licht stellen, dat ieder ouder hen, die nog eenigszins prijs stelt op een eerlijken en fatsoenlijken naam, niet anders dan met 'verontwaardiging en een pijnlijk gevoel van schaamte, zooveel schande op zich zag geworpen. Alvorens men tot zulk eene daad overgaat, is het wel degelijk noodzakelijk, dat men zich te voren zoo nauwkeurig mogelijk vergewisse, wie de schuldigen zijn. Doet men dit niet dan handelt men onverantwoordelijk. Wat het onder 2o gezegde betreft, ja, dat is zóó minnetjes en getuigt van zóó verregaande zucht om zelfs het on mogelijke goed te praten, dat een klein kind het dwaze en onnatuurlijke ervan kan snappen. De inzender J. beweert, dat al wat het Dagblad van Noordbrabant heeft geschre ven over niet-overeenkomst, over voor schriften geven en over onderdrukken van den geringsten wensch der werklie den, uitsluitend terugslaat op het fameuze boete-beding, en duidelijk zou dit blijken .uit de woorden; >En die deze niet aan vaardt, vliegt er niet alleen uit, maar vindt bij geen enkelen patroon ooit weer werk'. Maar beste inzender T. hoe komt ge daar toch aan Zal ik eens wat meer citeeren Luister dan- »Wij hooren er den Oud-Minister al doceeren met zijne gewone helderheid de nieuwe bepalin gen in het B. W. hebben ten doel een arbeidsovereenkomst (let welarbeids en niet boete overeenkomst) tusschen arbeider en werkgever (en dus niet tus schen werkgevers onderling) te sluiten op wettelijken grondslag, een overeen komstdie (houd s. v. pl. de betee kenis der woorden goed in 't oog door overeenkomst wordt hier verstaan arbeids- overeenkomst. Dan vervolgt het blad onmiddelijk Schoenmakerspatroons Wat drukt hij op dat woord overeenkomst (arbeids overeenkomst dus). Dat heeft hij glad mis. Wij geven voorschriften (omtrent den arbeid derhalve en niet omtrent boete) op wettelijken grondslag. En die deze (dus de voorschriften betreffende den arbeid) niet aanvaardt, vliegt er niet alleen uit, maar vindt bij geen enkelen patroon meer werk'. Bovendien geachte inzender J. als het waar is wat Gij beweert, dat de laatste door u en mij aangehaalde zinsnede be trekking heeft op het boete-beding der patroons onderling, wel dan moesten er al een heele boel werklieden uitgevlogen zijn. Immers, gij zult mij toch wel willen toegeven, dat er maar weinigen onder de werklieden zullen gevonden worden, die dat voorschrift [boete-beding) hebben aanvaard. En toch, wie het niet aan vaardt vliegt er uit en vindt bij geen enkelen patroon ooit weer werk'. Bovendien, er kan hier geen sprake zijn van aanvaarden door de werklieden van het boete-beding en de patroons zullen er al betrekkelijk koud onder blij ven of hun boete-overeenkomst al dac niet de instemming der werklieden deelt, in ieder geval zullen zij er niemand om gedaan geven zelfs niet eens onvriende lijk over aanzien. Verschoon mij lezers, dat ik zoo over dreven duidelijk ben geweest, maar tegenover personen als inzender J., is men gedwongen zoo te schrijven. Doch laat ik liever de Redactie van het Dagblad van Noordbrabantdie toch zelf het bewuste artikel heeft geschre den, den inzender J. zijn algeheel onge lijk doen inzien. In haar blad van 27 Februari zegt ge noemde Redactie, in antwoord op een artikel in Ons Dekbladdat eveneens het gewraakte besluit nader toelichtte, als volgtuit de mededeeling van Ons Dekblad blijkt, dat de schoenmakers patroons al van te voren hadden onder handeld met de vakvereeniging Wij verheugen ons «rover, dat de patroons den goeden weg hebben bewandeld en overleg hebben gepleegd. Is het nu duidelijk Is inzender J. nu overtuigd, dat hetgeen het Dagblad van Noordbrabant schreit, inderdaad betrek king had op het niet onderhandelen he' niet oi'erleg plegen van de patroons met de werklieden. Het Dagblad van Noord brabant verheugt er zich zelfs over, dat de beschuld gingen, die zij heeft uitge bracht onwaar zijn gebleken. En al schrijft nu hetzelfde blad eenige dagen later, dat het wederom nieuwe inlichtingen heeft ontvangen en daarom voorloopig zijn oordeel opschort, dit neemt Diets weg van zijne bekentenis, dat de bedoeling van het in zijn eerste artikel geschrevene is geweest, zooals die door ons is opgevat en aangetoond. Ten slotte nog een enkel woord over hetgeen ik schreef met betrekking tot het doel van het genomen boete besluit Ik heb n.l. gezegd dat het besluit be doelde »een steviger band te leggen tusschen de leden onderling, ten einde het wederzijdsch vertrouwen te versterken'. Het eenige wat inzender J. daarop antwoordt, is maak dat de poes wijs». Op welken grond ontkent gij dit, inzender J Wilt ook gij misschien, zonder eenig bewijs voor de juistheid uwer bewering aan te voeren ons verdacht maken En nog een vraag. Stel eens dat het arbeidscontract door de vakvereeniging was verworpen en eene staking gepro clameerd. Wat zoudt gij dan zeggen van een door de vakvereeniging genomen besluit, dat ook hen, die wilden werken, verplichtte op straffe van als onder- Kruipers beschouwd en behandeld te worden, geen arbeid bij de betrokken patroons te verrichten Dit zou natuurlijk alleszins billijk wor den geacht. Daartegen zou men niet protesteeren. En toch. waar ligt hier het verschil, tenzij in het meer of min zware der opgelegde verplichting Dankzeggend voor de plaatsruimte. Een lid van den Patroonsbond. Door een reuzenslang ingeslikt. Te Megta, in Duitsch-Opst-Afrika, is een volwassen neger, die de onvoorzichtig heid beging een reuzenslang aan te val len, terwijl hij alleen en slechts niet een stok gewapend was, door het dier ge heel ingeslikt. Andere inboorlingen za gen het geval van verre, maar konden hun makker niet tijdig te hulp komen. Een angstige reis maakten de passa giers van het s s- »Ville d'Alger', dat tusschen het fort If en den Maria-vuur- toren van Marseile bij nacht, aan gevaren werd door het uitgaande s.s »Orléonnais» van dezelfde lijn De passa giers werden verschrikt en smeekten den kapitein de sloepen uit te zetten, maar deze verklaarde, dat hij de haven Jeliette van Marseile in 3 kwartier be reiken kon en dat het schip nog wel zoolang boven blijven zou. Met volle kracht werd voortgestoomd en in 43 minuten kwam het schip de haven bin nen. Alle passagiers en bemanning kon den het verlaten en een kwartier later zonk het schip in de haven. Later is gebleken, dat er toch een menschenleven bij deze aanvaring is te betreuren toen duikers het gezonken schip onderzochten vonden zij een passagier in zijn hut verdronken. Juweelen-diefstal. Op een bal te San- Francisco is miss Jennie Croker, dochter van een bekenden bankier aldaar, een halssieraad ontstolen ter- waarde van f 125.000 De bestolene kan zich niet verklaren, hoe de diefstal heeft plaats ge had en van den dader, waarschijnlijk een badgast, is geen spoor gevonden. De wonderen der radiografie Sedert eenige weken is de post voor draadlooze telegrafie op 'den Eiffeltoren er in ge slaagd op regelmatige en voortdurende wijze in verbinding te komen met het radio station, dat te Glace-Bay in Cana da is opgericht, d. w. z. op een afstand van meer dan 5000 K M. van Parijs De Eiffeltoren-post kan dus de telegram men opvangen, die langs draadloozen weg van Glace-Bay naar het station van Clidden, Ierland, worden verzonden, welke posten 4000 K. M. van elkander liggen. Dit wonderbaarlijk resultaat is ver kregen in de voorloopige installatie door overste Ferrie ingericht. Het nieuwe onderaardsche radiografische station aan de Champs Elysees zal waarschijnlijk tegen het eind van dit jaar gereed komen- De officieren, die de post op den Eiffeltoren onder beheer hebben, stellen zich voor hun proefnemingen nog verder voort te zetten en te trachien, in draad looze verbinding te komen met Saigon. Wanneer dit wil gelukken, zou een afstand van 11000 K.M. moeten worden overvlogen. De hoofdman der Apachen Na 22 jaar als krijgsgevangene te hebben gezeten in het fort Sill, in den staat Oklahama, is Geronimo, de hoofdman der Apachen- Indianen, aan de gevolgen van een long ontsteking overleden. Deze roodhuid had zijn leve» gewijd aan den bitteren strijd om her land van zijn vaderen in het wilde Westen tegen de blanken, de be schaving uit het Oosten en de staats macht van de Nooidamerikaansche repu bliek. Zijn jeugd bracht hij door aan de Gila River, in Arizona, waar zijn vadei een ranch bezat, in de vredige stilte der prairie als jager en paardenfokker. Toen echter de Mexicanen Arizona maakte toen deel van Mexico uit zijn vrouw en zijn twee kinderen doodden, terwijl hij op de jacht was, werd de vreedzame Indianenboer een wraakzuchtige vijand van het blanke ras. Allereerst trof zijn tomahawk de moordenaars van zijn fami lienaar Indianenaard kwam in later jaren nooit een woord over zijn lippen, dat op deze bloedige daden betrekking had. Na den dood van Cochise, den hoofd man der Apachen, werd Geronimo hei hoofd van dezen stam. Met een grooten troep uitgelezen Apachen begaf hij zich op.'t oorlogspad. En vreeselijk woedde in het verre Westen de krijgshaftige Geronimo Heele scharen van menschen werden neeigevelr, treinen werden ge plunderd, en gansche nederzettingen verwoest. De schrik, dien de woeste Apachen alom verspreidden, werd zoo vreeselijk, dat het legerbestuur der Vei- eenigde-Staten op de dringende smeek beden om hulp der blanke bevolking een straf-expeditie tegen Geronimo uit rustte. Generaal Crook, die den strijd tegen de roodhuiden uit ervaring kende, werd met deze taak belast. In Maart 1886. nadat de soldaten reeds 14 maanden lang vergeefs jacht op den hoofdman der Apacheu hadden gemaakt, naderde deze vrijwillig het kamp van generaal Crook, met het verzoek om een onder houd. Dit weid hem toegestaan, en 't scheen toen, dat de bloeddorstige Ge ronimo zco zacht was geworden als een lam. Hij gaf zich over aan den gene raai, en zrn krijgsmannen verklaarden zich bereid, naar het Oosten te gaan. Blij dat er aan de vermoeiende jacht een einde was gekomen, begaven de soldaten zich ter rust. Maar reeds den tweeden nacht vluchtten Geronimo en 34 Apacnen uit het kamp en nestelden zij zich in de bergen. Generaal Crook moest zijn achteloosheid, v aardoor zijn troep de gevaarlijke zonen der prairie had laten ontglippen, boeten met zijn rang, en generaal Miles werd nu op Geronimo afgezonden. Meer dan 3000 mijlen volgde generaal Miles het spoor van den listigen Indianen hoofdman. Eindelijk gelukte het hem. na allerlei moeilijkheden, in Januari 1887, toen de expeditie tegen Geronimo twee jaar geduurd had, de Apachenbende te omsingelen. Na een wanhopigen strijd, waarin aan beide kanten verscheidene dooden en gewonden vielen, heesch Gero nimo eindelijk de witte vlag. Hij werd gevangen genomen en naar 't fort Sill gebracht. De thans in den ouderdom van 68 jaar overleden hoofdman heeft meer malen getracht zijn vrijheid terug te krijgen Eerst in de laatste jaren was het gemoed van den hoofdman der Apachen zachter geworde i. Hij werd Christen er> het vorige jaar werd hem toegestaan, met eenige zijner stamgenoten zich naar Washington te begeven, waar hij presi dent Roosevelt trachtte te winnen voor zijne belangen. Dit gelukte hem echter niet en toen hij zijn verzoek om invrij heidstelling zag afgewezen, keerde de vroeger zoo gevreesde hoofdman der Apachen, oud en gebroken, in de ge vangenschap terug. De ktnderpijnigers In Asnières, een voorstad van Parijs, heerscht groote op schudding over de arrestatie van het kinderpijnigers paar, de echtelieden Sar gent, Engelsch-Amerikanen. Een twaalfjarig meisje verscheen Za terdag sidderend en schreiend op 't po- litiebureau.beg'leid door een aantal per sonen, die de kleine verlaten op straat gevonden hadden. Uit de verhalen van het kind bleek, dat het gevlucht was uit de doorhet genoemde echtpaar bewoonde villa. Het kind toonde sporen van vrec- selijke mishandelingen. De politie maakte onmiddelijk werk van de zaak, doch toen zij verscheen, was het paar verdwenen. Gelukkig kon het nog vóór het verlaten van Frankrijk gepakt worden. De Sargent's hadden te Asnières 4 kin deren bij zich opgenomen uit filantropie Mevr. Sargent mocht geen kinderweelde smaken en daarom had zij de kleinen geadopteerd. Het echtpaar moet werkelijk zeer rijk zijn, maar zeer vreemd is, dat het te Asnières in de grootste terugge trokkenheid leefde. De kinderen bevinden zich in een zeer bedenkelijken toestand, niet alleen we gens mishandeling, maar ook wegens de slechte voeding. Het noodige licht in deze duistere zaak ontbreekt tot dusver. Mijnheer Sargent is een alcoholist, zijn ega is een door en door zenuwachtig mensch. Zomer- en Winterschoeisel. Het gebeurt vaak, dat een klant klaagt over de grootte of wijdte van een paar schoenen, die pas geleverd zijn, terwijl hij bij een vorig paar zeer tevreden was over het goed passen. En toch was niets aan de leesten veranderd de beide paren waren door één en denzelfden persoon gemaakt en voor beide was hetzelfde soort boven- rn ondertuig gebruikt. Waar kon dat nu inzitten Men meent we) eens de oorzaak van dit verschijnsel te moeten zoeken in het oppinnen men veronder stelt dan namelijk, dat men het eene paar •>choenen sterker opgepind heeft dan het andere, en daardoor schuld dat de schoenen nauwer zit. Zou men hier niet met weersinvloeden te rekenen hebben Bij sommige personen heeft de hitte of koude grooten invloed op den om vang der voeten, en wel van dien aard, dat een schoen, die 's winters goed gepast heeft, 's zomers veel te nauw is Klanten, die in het warme jaargetijde pijn aan de voeten krijgen, bemerken ook, dat deze gaan zwellen, wanneer de zomertijd aanbreekt, en dit is werkelijk het geval. Tijdens de koude periode is er in alle organen overvloed van bloed, om dat het verlies minder is en er genoeg sloffen voor aanvulling zijn in de hitte daarentegen is de volbloedigheid slechts kunstmatig en het gevolg daarvan is veel dunner bloed. Dc vera deringen, door de koude veroorzaakt en door de huid ondervonden veroorzaken een tijdelijk ronseling wor den der huid, wat een afname van den omvang der voeten teweeg brengt. Dit is ooi zaak, waarom men in den winter dikwijls schoenen kan dragen, die 's zo mers veel te nauw waren. De uitwaseming of uitzweeting der voeten maakt deze veelgevoeliger en daar deze uitzweeting, die merkbaar is door opzwelling van de cellen der bo- venhuid, vooral tijdens de hitte plaats grijpt, spreekt van zelf, dat de voeten 's zomers dikker zijn en grooter schoen werk vereischen dan bij deu winterdag. Men doet daarom goed bij zomermaan- de eene hausse meer op de leest te slaan dan bij winterwerk. De ongeanimeerde stemming voor Inlandsche huiden en vellen schijnt zich veider uit te breiden. Zoowel Amerika als Europa komen flauwer af, hoewel de prijzen toch nog weinig zijn gedaald. De inschrijving te Amsterdam van O. I. runder en buffel huiden op gisteren, werd niet zoo druk bezocht als men wel verwacht had Er was nog al kooplust en het bleek dat voor buitenlandsche rekening meer schrif telijke orders aanwezig waren. Sommige artikelen vonden koopers boven taxaat. Verschillende kavels, iets beneden taxatie, werden opgehouden. De jongste Londen»che veiling liep tamelijk kalm af eenige soorten b.v droge Kaaphuiden voor export, zijn zeer vast, middelwich ten en lichte dito, daarentegen zijn slechts met min of meer prijs-concessie te plaatsen Droge Columbia-huiden waar voor ook bijdeNoord-Brabantsche looiers nog al ambitie bestaat, bedoDgen weer hooge prijzen. Het oog is voortdurend gevestigd op den gang van zaken in La Plata huiden. De Europeesche markt zit zonder voorraad, afdoeningen op le vering tegen Mei en begin Juni zijn aan tegenwoordige hooge prijzen van fr. 90 ot fr. 94 per 50 Kilo zéér precair, er is zooveel risico aan verbonden, dat de looierij aarzelt op dezen langen leverings termijn te koopen- Te Antwerpen werden in de laatste 8 dagen slechts afgedaan 4344 droge en 383 gezouten huiden. Voorraad op 3 dezer 79.500 stuks, waaronder maar een klein gedeelte goede gezouten hui den. De slachtingen bedroegen van 1 Januari tot 28 Februari dezes jaars, in Montevideo, Entrerios, Urugay en Rio Grande 511.000 stuks, tegen 398.000 in 1908 op 't zelfde tijdstip. De berichten omtrent de leermarkt zijn over geheel de looierswereld niet ongunstig Overal schijnt zich dc behoefte voor over- en zooileder, zoowel als voor tuig- en indus trieleder al meer en meer doeD gevoelen. In deze streek spiegelt zich dit ook vooral at in zwaar zoolleder oud en croupons nieuw systeem, terwijl paarden- leer te plaatsen is aan iets betere prijzen. In looimiddelen is 't stil, prijzen vast. De schoenfabrikanten zijn naar wij vernemen over de voorjaarsorders goed tevreden. Er is volop werk. Eieren f 0.75 per 26 stuks. Het beste, mooiste en bil- lijkste Drukwerk bekomt men bij de Waalwijksche Stoomdrukkerij Beleefd aanbevelend, WED. TH. A. VAN DELFT. Met genoegen geven wij kennis van de geboorte vau onien ZOON JOHAN WILLEM JOSEPH. PIETER W. H. VERWIEL. H. W. M. VERWIEL-Jurrissen. Burgemeester en Wethouders vaü WAALWIJK, zullen op Dinsdag 16 Maart a.s. des voor middags elf uur ten gemeente- huize in het openbaar Bt-stek en teekeningen liug&n ter inzage op het k.«ntoor van den Gemunte-opzichter, alwaar ook nadere inlichtingen worden ver strekt. jjers zich op het bepaalde uur ten stadhuize moeten bevinden. Degenen welke zijn aan gewezen voor de winterploeg, hebben de aan zegging ge.kregeh dat die indeeling in Sept. plaats heeft De 4' maanders koine i in Mei a s. Ken heele verandering dus. WAALWIJK, 5 Maart 1909. Varkens aangevoerd 20 stuks. Prijzen van f5.— lot I 1050 Bo er (.ar.jjcvoerd 580 KG. Boter prijem f 1,28 tot f 1.43. Eieren prijzen van 3 tot cent per st»k. KAATSHEUVEL, 6 Maart. De prijs der boter was hcdeD op de mijn hoogste prijs f 154, middelprijs t 1.50, laagste prijs 1.32. DUSSEN, 5 Maart. Boterprijs per K.G. van f 1.29 6 f 1.44. Middelprijs f 1.88. Aanvoer 144 K.G. TILBURG, 26 Febr. Boter f 1.40 a f 1.50. Eieren 3'/j a 47jcent Per stuk. WASPIK 5 Maart. De prijs der boier is hier thans gesteld op f 1,44 per Kilo. WAALWIJK. GEBOREN'Martinus z v. IV. van de Wiel en G. Ooracn. Lamberta d. v. M. van Veld hoven en G. Timmermans. Jacobus Josephua z. ran N. J vun Hoof en J. M. Matsier s. Martinus Antonius z. van M. L. vun Loon cn C. van den Hoof. Johan Willem Joseph z. v. P. W. H. Verwiel en M. W. M. JurisseD. Heoiica Josepha d. v. J. H. Wijbmans en C. de Kort. OVERLIJDEN: Adriauas van Meeuwen, wedn. van J. van Beleen, oud 84 j. BAARDWIJK. GEBOREN: Maria Cornelia Wilhelmina d. ran Johannes Schilders en Cornelia deGraauw. Johanna Fraucuca d. v. Adriaan Leijtens en Johanna Papenhoven. Franclsca Pe- tronella d. van Cornelis Maas en Anthonetta Cornelia Klerkx. Amoldina Carolina d v»n C rolus Johannes de Vries en Maria Mathild- Verhoeven Francijna Petronelle J. v»n Hendrikus Jacobus van deu Heuvel an Allegonda Fiancijna van derSanden. GEHUWD,; J. b. de Kort 45 j. en W. J. de Vries 45 j. J. A. Verhoeven 39 j. en C. A. Baijens 30 j. J. H. L. Niesten 33 j. en L. van de Grindt 25 j. OVERLEüENCornelia Dekkers echtg. van Johannes *ao Herwijnen 67 j. Cornelia van Wezel wtd. van Adrianus van Leijden 75 j. DRUNEN. GEBOREN: Hendrikus z. van Cornelis de Wit eu Francijna van Huhen. Heurica Cot- nelia d. van Petrus de Man eu Pelronella vau Oers. Hendrikus Gerordus zoon en Johaunu Mechilina d. van Marinus Ver hoeven en Cornelia Couwenberg Theo dorus Hendrikus z. van Johannes van Noort en Anna van Diem. AnnaCatha- iina Gerd.ua dochter van Johannes Brok en Jacoba Johanna Brok. Emerentiana Jwtepha d. van Frtnciscus Josephus Petrus Klijr. en Joharmn Wilhelmin Huberia Loeff. AniOJius Johannes, z. van Mariinus Francircus van Drunen en Cornelia Adriana van Helveit. Cornelis z van JacoO Teunis Siuij en Wblempje de Vroomen. Martinus Antonius z. van Cornelis van der Ven en Johanna Petronella van Hullen. Gerardn» Adrianus z. van Joannes Wilhel mus Luijpen eu Josephina Johanna Maria Leijims. OVERLEDEN: Franciscus Johannes Vesters oud 10 dagen. Jan Baptist Snels oud 46 j. La-ubertus Cornelis Schellekens oud lj. en 5 m. Cornells de Gouw oud 9 nit d. lluiberdina Houët ech'g. van Martinus Hendrikus Kieik» oud 74 j. Anthonia Hello, oud 70 j. Adrianus van den Bosch echtg. van Maria Vissers, oud 73 j. HUWELIJKEN: Johannes van de Wiel oud 33 jaren en Adriana de Munnik wed. van Johannes Henricus van der Krabben oud 31 jaten. Theodorus Verhoeven oud 33 jaten en Maria Johanna Krol 34 jaren. CAPELLE. Over Februari. GEBOREN: Johanna d. van Antonie Smits en Neeitje deu Hollende- Elisabeth Hendrika d. van Pieter de Roon en Ammerentia van Iersel Munrits z. van Jan Adriaan Vos en Anna Elisabeth Soeters Soeije d. Peter Paaus en Geertrui de Bruijn Marias Ding. man z. van Pieter Kooings en Pieter- nelln Braspenning Ntcolaas z. van Johan Snijdfts en Maria van der Schans. OVERLEDEN Adriana Johanna Korsten, 2 w. Machieltje Mouthuan, 93 jaar weduwe van Jacob de Roon Geertruida van Ztlst, 22 jaar Levenloos aangegeven kind van Teunis van Campen en Hendrika Maria Verheijden. GEHUWD: Pieter Cornelis Westbroek, 32 j. te Capnlle en Jannetje Monteban 31 j. te Nieuwpoort. R AAMSDONK. van 26 Febr. tot en met 5 Maart 1909. GEBOREN Helena Cornelia d. van J. H. Kie boom en P. B»kx Johanna d.vanM.H. van Eijl en J. van der PluijmPietertje Hendiika d. van. J. Hommel cn L. Smit Petrus Autoriusz. v. J. H. Leijteu en D. J. M. Heere Jozef Theodorus Johannes z. van J. B de Graaf en M. E. de Wit. OVERI.EDKN Mariuus H. Netten oud 2 mud* G. rardus de Kok oud 34 j. echtgenoot van Johanna C. van Tilborg Cornelia van Dalen oud 52 j. ongehuwd.

Echo van het Zuiden | 1909 | | pagina 10