Verzamelt gebruikte Postzegels Bureau Betiehem W. Brekelmans Ml RECLAME PHüNOGMPH Prima Petroleum H,H. Landboowefs en Hoveniers, Gemengd Nieuws. Gemeenteraadsvefgadefing Advertentiën. Dames - Confectie. G. van Huiten, ÏH. A. VAN WIJGKi Het ideaal HUIS VERMAAK Prima Landbouwsout A. Schelle Zoon. Laatste berichten. Handelsberichten. Anna Kooien. Gertr, v. Huiten. W. BREKELMANS. H. van der Woude Rz. Buliiui. Ze werden uitstekend gespeeld. De scènes Moeders Pappot* en *Een rsads vergadering te Wauweldam* deed de aan wezigen meermalen schudden van het lachen. Dubbel tevreden was men over deze num mers, omdat se werden voorgedragen door eene tooneelc'ub, die slechts een paar maau« deD bestaat. Duidelijk is dan ook gebleken, dat er uitstekende krachten ouder ij 11Bij ijver en toewijding kan zij iets groots wor den. Een woord van dank aan den krani- geu regisseur, de beer Consemulder, voor zijne uitstekende leidiug. Het lijdt geen twijfel, of steeds grooter succes zal hij zijde club bereiden. Zijn naam blijft er ons borg voor. Festival. Onze harmonie Apollo zal Zondag over 8 dagen deelnemen aan het festival te Turn hout met de nummers Rhapsodic* en flSarnas*. 't Zijn twee prachtige stukken en zullen wel in den smaak vullen. Extra uitvoering. De buitengewone uitvoering welke de Kon. Harmonie Euphonia* a.s. Zondag zal geven begint 's avonds om 7 uur. Zoojls reeds gemeld is zal de Heer Karei Butter operazanger te Amsterdam zijne hoogge waardeerde medewerking verleenen, en een viertal nummers ziugen. De Harmonie zal ook een viertal nummers uitvoeren zoodat ons dus een flink program re wachten staat. Deze uitvöering is voor Eere en honoraire- leden gratis toegankelijk. Met groote belang stelling zien wij dit concert tegemoet. Beter laat dan nooit. De zoon van W. Cornelissen een echte duivenliefhebber stuurde vetleden jaar met eenige anderen een duif naar Orleans (Frank rijk). Da:r hij van dazen snehlieger se dert niets taeer vernam, waande hij haar Tarloren. Hoe verwonderd was hij dus, toen dezer dager, het doodgewaande beestje, in het hok kwam aanvliegen. Bij nader onderzoek bleken de slagveeren van een der vleugels gebrokèn, doch zorgvuldig verbonden. Onge twijfeld heeft dit beestje ergens opgesloten geweest, en zoodra het de kans zag, zijn recht- matige'n eigenaar weer opgezocht. Dauwtrap) en. De leden der Harmonie Apollo die alle gelegenheden waarnemen om het gezellig yerkeer in de hand te werken en feestjes te organiseereu, hebben besloten, om a.s. Zondag zijnde de eerste Zohdag in Mei, de traditie ge trouw, gaan dauwtrappen naar Udenhout. Bij Eupliónia, die dit gebruik tot heden ook jaarlijks haudhaafd, bestaan nog geen vaste plannen. Ongeluk. De tijd komt weer aan, dat onze jeugd zich gaat bezighouden met het opsporen van vogel nesten. Het eerst zijn de eksternesten aan de beurt van verre in de boomeu leeds zichtbaar. Doch ook hierbij zijn de gevaren het grootst. Dit ondervond de 12jarige zoon van Joh. v. G. alhier. Bezig zijnde met bedoeld werk, brak een der takken waaiop hij stond en viel hij naar beneden. Gelukkig was de boom niet heel hoog. Zijn rechtarm werd toch zoodanig gekneusd, dat de dokter moest worden ontboden, die een verband legde. LOONOPZAND. Hier is eene onderlinge vereènigiog ter verzekering van geiten op gericht. Ze'telt reeds 70 leden, 't Is een nuttige instelling voor den minderen man. .■*■,11 ft Hl li lil li. iMi'iiini 'mm'.. Een Tijl Lilenspiegel. In de wandel- gangèn van den Rijksdag had men het Vrijdag druk over de inhechtenisneming van éen van de boodschapjongens, zooals ei in groote getale in de gangen achter de perstribune op kopij voor de kranten staan te wachten. Sedert geruimen tijd werd de telefoon van den Rijksdag voor allerlei kwajongensstreken gebruikt, maar men kon er niet achterkomen, wie de boosdoener was. Op een goeden dag werd de vrouw van een journalist op gebeld- Op haar vraag>Met wien spreek ik kwam het antwoord >Lijkehhüis>, dat de dame den doód- schrik bp het lijf joeg, daar zij natuur lijk dacht, dat haar man een ongeluk overkomen was. Voor het Paasch-reces had de brandweer al eens naar den Rijksdag moeten uitrukken, omdat er >brand op de Perstribune» gemeld was. Men begteep ten laatste, dat een van de boödschaploopers in het gebouw van den Rijksdag de grappenmaker moest zijn. Een onderzoek leverde niets op. De fopperijen duurde voort. Verleden weëk werd de brandweer weer gealar meerd voor »brand in het Huis van Afgevaardigden», werden volgens tele fonische bestellingen 125 flesschen cham pagne, een menigte bloemen enz. in de koffiekamer van den Rijksdag bezorgd. Vrijdag slaagde men er pas in, den dader, die bij een ruzie met een andere jongen door dezen verraden werd, In handen te krijgen. Voor zijn euveldaden aan het licht kwamen, had hij de vorige week nog een brutale streek uitgehaald. Uit den Rijksdag werd Kirschner, de opper burgemeester van'Betfijn, op het raadhuis opgebeld. De secretaris van Kirschner vróeg, wie er was. U spreekt met prins Bülow. De opperburgemeester snelt naar de telefoon. >Hier is opper burgemeester Kirschner zelf.» U spreekt met prins Bülow. »Durchlaucht ik ben tot uwen dienst.» Mijnheer de opper burgemeester, ik wilde even vragen, hoe u het maakt,... De Tijl Uilenspiegel, die dit alles uit haalde, was 13 jaar. Hij was loopjongen voor een correspondentie-bureau, dat hem ijlings uit zijn dienst heeft ontslagen. Noodlottig ongeval. Bij het lossen van steenkolen aan de Papierfabriek te Velzen kwam de 17-jarige werkman KI. van Beverwijk met de elevator in aanraking, met het droevig gevolg, dat hij zwaar gewond werd opgenomen. Een automo biel werd ter beschikking gesteld om hem naar Haarlem te vervoeren, doch de ongelukkige was reeds overleden. Onverzichtigheid. Maandagmiddag had in de distilleerderij van de firma W. Hasekamp Co. te Schiedam een ernstig ongeval plaats. Terwijl eenige aldaar werkzaam zijnde jongens in den schafttijd aan 't stoeien waren op en over ledige spiritusfusten, wierp een der jongeDS een brandende lucifer in een der vaten met het gevolg dat het vat met een vreeselijke knal uit elkaar geslagen werd en de zich daarop bevindende jongen, de 17-jarige G., een eind de hoogte in werd geslingerd en daarop meer dood dan levend op den grond terécht kwam. In bewusteloozen toestand werd hij per brandcard naar het Stadsziekenhuis vervoerd. Verdronken. Maandagmiddag is in Zutphen bij het spoelen van goed in de Berkel bij de Beekstraat aldaar, de 25- jarige Jansje Fiet voorover gevallen en verdronken. Een sergeant van de Koloniale Reserve trachtte tevergeefs haar te redden. Het meisje zou de volgende week in het huwelijk treden. Haar lijk is nog niet gevonden. De 59-jarige vrouw V., te Breda, die in den laatsten tijd niet geheel goed bij het hoofd was heeft Zondagavond het huis verlaten en is niet teruggekeerd. Bij onderzoek bleek, dat zij in de sloot in de Kloosterlaan was geloopen en dat zij aldaar verdronken was. Een familiedrama. In de Anna Maria- straat te Rotterdam heeft zich gister middag een onverkwikkelijk familieta fereel afgespeeld met een ernstig slot: De 25-jarige Nlcolaas Van Buren, wo nende bij zijn ouders, Leliestraat 3, is gehuwd met A. v. O., van wie hij gescheiden leeft, niet wettelijk. Het paar heeft een zoontje van 21/a jaar,dat, met de moeder bij de grootouders in huis is in de Anna Mariastraat 36. Eens in dé week, Zondags, kwam de vader het kind opzoeken ten huize zijner schoon ouders. Hij ging dan wel met het ventje wandelen en bracht het ook weer thuis in de Anna Mariastraat. Als gewoonlijk ging v. Buren gistermiddag 3 uur zijn kind halen, doch vond het niet thuis. Hij gaf zijn misnoegen er over te kennen tegenover zijn schoonmoeder, die aan de deur kwam Daar hij een paar borreltjes had gedronken, wond hij zich hoe langer hoe meer op en gaf ten slotte schoon mama twee klappen in het gelaat, tot niet geringe verontwaardiging van een dochter, die intusschen ook bij het twistgesprek was gekomen. Door het geroep van kinderen op straat, was de schoonvader, de 46-jarige D. v. O., naar beneden gekomen, gewapend met een lang scheermes. Toen hij zijn vrouw zag mishandelen door Van Buren, werd hij zoo woedend, dat hij zijn-Schoon zoon met het mes twee steken toebracht, een in de linkerzij en één in den buik, waardoor de darmen op vijf plaatsen doorboord werden. Van O. ging met zijn vrouw zijn wo ning weer binnen, doch de schoonzuster van den Zwaargewonde nam dezen mee naar den stalhouder C- Roem, waar een vigilante genomen werd om Van Buren naar huis te brengen, in de Leliestraat. Daar was de gewonden echter weinig welkom, omdat zijn moeder ziek te bed lag, waarna besloten werd naar het Ziekenhuis aan den Coolsingel te rijden Hier bleek, dat Van B. levensgevaarlijk gewond was. Onmiddelijk werd hij naar de operatiekamer gebracht. Een kerkkoor ingestort. In Torbes, een plaatsje in de provincie Lugo (Spanje) is tijdens de heilige Mis het koor der kerk ingestort. Twee geloovigen werden gedood, 8 zwaar en 25 licht gewond. Dierentuin te Brussel. Brussel krijgt een dierentuin. De zaak was sinds jaren hangende bij gebrek van een geschikt terrein. Dit laatste is nu gevonden in het 39 hectaren groote domein van Cloêtre Rouge, dat voor de som van 1,400,000 fr. is aangekocht. Cloêtre Rouge is een prachtig eigendom op het grondgebied van Audergbem, gelegen nabij de Tervuerenlaan. Behalve de talrijke zalen voor de dieren bestemd, zal er een »aardsch paradijs» komen, zooals de heer Hagen beek er in den omtrek van Hamburg een oprichtte en waar de dieren, om zoo te zeggen geheel in vrijheid zullen zijn. Er is ook sprake van een aquarium, eene feestzaal, een rozenparkeen wintertuin, restaurant, enz. Ernstig ongeluk. Men meldt uit den Haag In de Vaillantlaan is gisteren een meisje door de tram letterlijk midden door gereden De vloer van de tram moest worden stukgezaagd om het lichaam er onder uit te halen. Bloedvergiftiging. Men meldt uit Heer Hugowaard De echtgenoote van den heer W. v. S. te Heer Hugowaard, die een wondje op den neus had, krabde dit stuk, waar door bloedvergiftiging ontstond. Na een smartelijklijden van eenige dagen is de ongelukkige overleden. RAAMSDONK. Openbare vergadering van den ge meenteraad op Zaterdag 24 April des voormiddags ten 10 uur. Voorzitter de Edelachtbare heer Rid der de van der Schueren. Ongeveer 10 uur opent de Voorzitter de vergaderingaanwezig de heeren van Laarhoven, de Wit, de Bruijn, Dorreboom, Timmermans, de Bont, Zijl mans, Simonis en Kamp afwezig met kennisgeving de heeren Mr- Heere en van Dongen. De Voorzitter verzocht den Secretaris voorlezing te geven van de notulen der vorige vergadering. Deze worden na voorlezing onveran derd goedgekeurd en vastgesteld. Aan de orde 1. Ingekomen stukken. a. Schrijven van den heer M. Konings en anderen houdende mededeeling, dat het terrein, door den raad aangewezen waar een weegbrug mag worden ge plaatst, door hen is aangenomen. b. Schrijven van Ged. Staten houdende goedkeuring af- en overschrijving. c. Idem, houdende goedkeuring om de oude openbare school en het oude post kantoor te verkoopen. De Voorzitter. Het verzoek van A. Verbiesen, om van wege de gemeente aangesteld te worden als omroeper hebben B. en W. overwogen, doch wij zijn tot de conclusie gekomen, dat het niet op den weg van B. en W. ligt een dergelijk persoon aan te stellen. Zonder hootdelijke stemming wordt het voorstel van B en W. aangenomen. De Voorzitter. Van den heer T. B. Zijlmans is een schrijven ingekomen, houdende verzoek om een sloot gelegen langs de Stadsweg te mogen dempen; wijl hij daar een huis wenscht te bouwen waarin het landbouwbedrijf zal worden uitgevoerd. Ik stel voor dit verzoek in handen te stellen van B. en Weth. Alsdus wordt besloten. De Voorzitter. Van den heer M. de Bruijn is een schrijven ingekomen, waarin hij verzocht hem ontheffing te verleenen van de hondenbelasting. Volgens de verordening kan hem geen ontheffing worden verleend, daarom stellen B. en W. voor afwijzend op het adres te beschikken. Aldus wordt besloten. 2. Schrijven van den heer Huijsman onderwijzer met verplichte hoofdakte aan de school te Raamsdonk(Dorp) houdende verzoek om hem zoo spoedig mogelijk eervol ontslag te verleenen. De Voorzitter. Ik geloof dat er geen bezwaar zal bestaan om den heer Huijsman eervol ontslag te verleenen- Hij vraagt zoo spoedig mogelijk, doch de veror dening zegt van 2 maanden na aanvrage. Ik stel derhalve voor het eervol ontslag te doen ingaan na 2 maanden of zooveel eerder als de nieuw te benoemen onder wijzer in dienst kan treden. De heer Timmermans. Er wordt dan zeker zoo spoedig mogelijk een oproeping gedaan. De Voorzitter. Dat is reeds gedaan, terwijl voor de verdere afwikkeling ook spoedig zal worden gezorgd. 3. Adres van den heer Konings, houdende verzoek om op de publieke weg een weegbrug huisje te mogen bouwen. De Voorzitter. Ik stel voor Ged. Staten te berichten dat er geen bezwaren bestaan en dat het publiek verkeer niet belet wordt. Hierna leest de Voorzitter voor onder welke voorwaarden kan worden gebouwd. De heer Simonis. U leest daar dal Konings alleen verantwoordelijk is, dat zou ik niet doen. ik zou alle onder teekenaars verantwoordelijk stellen. De Voorzitter. Dan krijg je een splitsing. De een zegt dan ik zorg voor dit «n een ander weer voor dat. De heer Timmermans is het geheel eens met den heer Simonis en stelt voor het bestuur verantwoordelijk te stellen, nl. de heeren M. Konings, de Bruijn, Tom en A. J. Lankhuijzen, waartoe na eene kleine discussie, wordt besloten. Hierna schorst de Voorzitter de ver gadering en gaat de raad over in ge heime vergadering. Nadat de vergadering was heropend deed de Voorzitter mededeeling dat de bezwaarschriften van de heeren A. P. de Rijer en G. de Bot niet in behande ling kunnen worden genomen, daar de bezwaarschriften te laat zijn ingekomen. Verder dat was besloten de aanslagen van de Heeren H- v. Houten en W. J. Simonis te handhaven. Daar geen der heeren het woord in openbare vergadering meer verlangt, gaat de raad over in geheim Comité ter behandeling van Vaststelling Kohier van den H. O. Per Telegram Passagiersboot omgeslagen. Voor de haven van Lemmer is een passagiersboot »De Sneek* van de lijn AmsterdamLemmerGroningen om geslagen. De kapitein en de equipage zijn gered. De eenige passagier de 55 jarige vrouw Trijntje Visser uit Woud send, is omgekomen. H. M. de Koningin. DEN HAAG. Bij een gisteravond ge houden consult van prof. Kouwer en Dr. Roessingh is gebleken dat de toestand van H. M. de Koningin uitmuntend was. Volgens heden door ons ont vangen telegrammen kan de heu gelijke gebeurtenis binnen zeer korten tijd, waarschijnlijk nog heden, worden tegemoet gezien. De prijs der boter, 1. 1. Dinsdag te Besoijen op de mijn aangevoerd, bedroeg, de hoogste f 1.39 de laagste f 1,29 De. pr. der eieren was 8 cent per stuk, Bij deze doelen wij het publiek van Waalwijk en Omstreken mede, dat wij ons gevestigd heb ben ten huize van WAALWIJK. Aanbevelend, Aan hetzelfde adres twee Naaimeisjes gevraagd. van alle Landen zelfs de meest gewone, ten gunste der opleiding van minvermogende jongelieden tot priester, missionaris. Als aan denken ontvangt men religieuse voorwerpen. Voor verdere inlichtingen en toezending van Postegels wende men zich tot het WAALWIJK. Handel in LEDER TOUWERIJ, Beslist het voordeeligste adres van alle soorten Leder- PAARDENLEDER a 75 ct. SATIN LIESEN h 23 ct. per voet. CHROOM zeer concurreerend vaDaf 30 ct. ZWAAR ZOOLLEDER uitsluitend ge schikt voor reparatiewerk, LICHTE ZOOLLEER en BINNEN- ZOOLLEER-HUIDEN, alles oud-systeem gelooid. RUNDSBOX, BOXKALFS. Verder alle soorten AFVAL aan scherp concurreerende prijzen. Aanbevelend, meubelhandel. Waalwijk. Grootestraat. Heeft thans geëxposeerd tusschen een flinke collectie Kinderwagens, de Photografie van den Kinderwagen, aangeboden door het Zeeuwsch Comité aan Hare Majesteit onze Geërbiedigde Koningin, en vervaardigd door den hier vooral voor oudereii van dagen welbekenden Kinderwagenfabrikant L. W. VAN DELFT te Tilburg. Een bewijs dat daar fijn werk gelevéH wordt, daar hij uitgekozi-D werd onder al fabrikanten, alhoe wel buiten de Provincie Zeeland wonende, om het prachtstuk te levéren. Eenige verkooper voor Waalwijk én Om streken is de Firma TH. A. VAN WIJCK. Dat de prijzen concurreerend zijn, kwaliteit in aanmerking genomen, kan ieder zien, die een kijkje in bovengenoemd magazijn neemt. Fijne afwerking. Soliede grondstoffen. Komt zien en overtuigt u voor jong en oud. De Phonograph lost de moeielijk- heid hoe zich te amuseeren, geheel op. Dit duidelijk, klankrijk instrument is een bron van vermaak die nooit uitgeput raakt. Men de PHONOGRAPH kan ieder zijn lievelingsmuziek gezongen of gespeeld hoo- ren. Hij zingt even zacht (lieflijk) en dui delijk als de ontwikkelde zanger en geeft volmaakt de tonen weer der verschillende instrumenten. met Bloemhoorn kost slechts f 3-50- De toon van deze machine is vol en zeer mooi. Met een Phonograph kan poen zijn eigen programma opmaken. Rijke keuze in Religieuse of andere zang- eu muziek stukken, ernstige of komische voordmobten, per nummer 60 cent. Niemand veizuime te bestellen. Groote sorteering GRAMOPHONES, zeer mooie, van f15, f 17, f21 en hooger, Platen in diveree soorten. Bij bestelling op te geven fcat aoor stukken verlangd worden. EBISOSS Phoaographen en Rollen. Prijscouranten verkrijgbaar. Kerkstraat 137-140, Zwartsluis. Iuterc. TelefooD No. 4. Tff 7? 7£ 7S 7t va* Ttsi ^2 W vg 7® Vraag de Hil crest Bradfort Engeland munt uit in licht en krachtvermogen boven alle merken, tevens voordeeliger voor uit venters door grootëre meting, uitmeting per 150 kilo oDge.eer 200 liters. Neemt proef met de ENGELSCUE PETRO LEUM, vergelijkt met andere merken. Vraag prijsnoteerrng ook bij jaarcontract Gebruikt voor Bemesting voordeeliger en vetter als Kainiet eigen oudervinding, probatum bij Bieten, hofvruch ten ens. Noteering 8,20 100 kilogram 30,00 1000 v Franco Huis. Voordeelige aanbod Lucifsrs. Without Lucifers per l/g kist, 10 h 50 pakjes Lu cifers 17,50, rood hout geelkop per */a kist, 10 h 50 pakjes Lucifers per 9,00. Franco naast Station of Fabriek. Aanbevelend DOSSEN. i 250 280 1140 a 220 1100 a 180 1150 180 f i I a a f8«16 vette vmken» var 19 it 23 ct biggen van I 7, a 12 per BESOIJEN, 27 April. GORINCHEM, 26 April. De aanvoer van granen was heden gering met gewonen handel. Rietarvrc I 10 10.25 roode dito 1 9,50 a 9,75 witte dito l 975 a 10. inl. rogge l 7,20 a 7,40 Buitenl dito 7.15 4 7.50 gerat 6,00 a 5 10 haver 3,70 A 3,85 lUivcnboonen f7,70 a 7-85 blauwe erwten 0.a 0.alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 934 runderen 6 nucktere kalveren, 2 vette varkens 915 biggen. Ie qual. Kal!koeien Kallvaurzen Guiste vaarzen Melkkoeien 1iariee ossé» Pinken Graskalvcren Nuchtere kal*-. Aangevoerd 2 per half kilo, stuk. Aangevoerd 2 schapen en 146 lammeren; scha pen f 10 a 12 en lammeren f 4 s f 7 per «tuk Kippen f 0.80 a f 0.90 per stuk. Eiere» 1 0.80 0.85 per 25 stuks. Boter 65 A 68 ct. per */9 kilo. ROTTERDAM 27 April. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 38 paarden 1 venlens, 0 ezel, 2426 magere en 975 vette runderen 185 vette 10';4 nuchtere en graskalveren 0 schapen of lammeren, vark 240 biggen. 0 bokken of geiten. Koeien 32 tot 36 ct., ossen 32 tot 36 ct., stieren 26 éi 32 ct., kalveren 40 a 52 ct., per 1/s kilo Melkkoeien 150 A 270 kalfkoeien f 180 a 280 'stieren f 140 a 260 pir,ken 70 a 110 grarkal veren avaarzen f 100 a 170 allee mager vee :biggen f7.50 a 16.— paarden f 60 a 120. Nuchtere kalveren fok- 12.A 20slacht.- 7.— A 9. Biggen f 1.10 a 1.30 per week. Op de botermarkt werden aangevoerd 101/8 en 62/16 vn. en 258 stukken a l/. kilo. Prijs le qual 51 2e qual f 48, 3e qual. f46 Per kilo 671/a a 72*/, ct. ROTTERDAM 26 April. Tarwe f 11.50 a 12.75 per 100 Rogge was van f tot f 0. GerBt. Winter per 100 kilo f 0.10.Zomer per 100 kilo f 0.— a f0.— en Chevalier per 100 kilo f0.A f Haver per 100 k.f 8.a 8.50 Witte Boonen, van Bruine boonen van f Blauwe Erwten naar kook kwaliteit erkocht van f tot en vertrouwdekook daarboven Koolzaad f A 1 VV 93.

Echo van het Zuiden | 1909 | | pagina 6