VERLOREN. Fraaie Teint ROUWBRIEVEN Postsei Een fraai en praktisch Modeblad. Gemengd Nieuws. Burgerleken Stand Advertentiën. gevaagd""' R. K. DIENSTBODE Correspondent Stokpaardjes-LelienmelkzeEp Verzamelt gebruikte Bureau Betlehem Inwikkelpapier Sluit uwe Levensverzekering- bfi de Algemeene Friesche Levensverzekering-Maatschappij Voordeellgste Tarieven. GEBRs. KLIJN, KUNSTMEST en KRACHT VOEDER f j mum UIT KAATSHEUVEL Laatste berichten* '/e Echo van het Zuiden ANTOON TIELEN G. SMOLDERS te Waalwijk. J. II. VAN GESTEL te Kaatsheuvel. M. OERLEMANS te Kaatsheuvel. Verschijnt tweemaal per maand Importeurs van speciale artikelen voor Landbouw en Veeteelt. i Op den weg van Besoijen naar van Gend Loos op 24 April 11. een doos inhoudend 5 paar schoenen, een paar leestklaar bottines en een paar leesten. worden binnen één uur afgele verd. van alle Landen zells de meest gewone, ten gunste der opleiding van minvermogende jongelieden tot priester missionaris. Als aan denken ontvangt men religieuse voorwerpen. Daar de Maatschappij zuiver onderling werkt, komt het overschot ten bate van de verzekerden. Reeds wordt 40°|0 het verzekerd bedrag uitbetaald. Vraagt prospectus er inlichtingen bij de Agenten geheele BOVEN telkens in ia pag'a rijk geiliostreerd, waaraan toegevoegd ean Titelblad dikwijls in klffnreBdrak,en een KBlppatroneablsd. PrÜH BB cents per 3 maanden. UITGEVER DIT BLAD. DRUNEN. W0LFSH0EK. Fabrikanten van alle soorten Handel in Ontsmettings— en Veeartsenijmiddelen. Advieskantoor voor Landbouw en Veeteelt. N B. Heeren afnemers genieten gr.itis advies r inzake bemesting enz van »Tavenu" vloog. Stand alzoo 1—0 in 't voordeel van »Nooit Gedacht". De stoom- en windmolen alhier, met huis waarin café, benevens bouw land, tuin en erf, is 1.1. Woensdag bij openbaren verkoop ingezet op f 3600 en verhoogd met t 400. RAAMSDONK(Dorp). Met ingang van 1 Juni a.s. houdt de Gemeenteont vanger zittingte Raamsdonk(dorp) op iederen Zaterdag van 2 4 uur en te Raamsdonk(Veer) in de Oude O. L- School op iederen Woensdag eveneens van 24 uur. Buiten genoemde zitdagen worden geen gelden ontvangen of uit betaald. Ter vervanging van den gemeente bode C. Jacobs wordt door B. en W. ecne oproeping gedaan voor genoemde betrekking tegen eene salaris van f234. Aangifte voor 8 Juni a.s. De badkuip in dienst van de scheep vaart. Gistermiddag voer de heer H. v. T. heel genoeglijk in een oude badkuip door de Melkhaven, tot zijn rank schuitje onverhoeds kantelt en schipper van T. in het zilte nat dompelt. Onder de hilariteit der toeschouwers spartelt de heer v. T. met zijn vaartuig naar den kant. RAAMSDONKSVEER. Fraterhuis. Op den Sandoel alhier, nabij de R. K. kerk, wordt op een terrein, toebehoorende aan den heer mr. G. Heere, oud burge meester, waardoor men door veiling eigenaar is geworden, een fraterhuis met school en jongenspatronaat gesticht. Binnen kort heeft de aanbesteding plaats. DUSSEN. In den nacht van Woensdag op Donderdag is bij den landbouwer Van Vark een varkentje uit de weide ontvreemd. Dader onbekend. WIJK EN AALBURG. De gemeen schappelijke feestviering der beide dorpen is zoozeer geslaagd dat èn feestcom missies èn bevolking vol lof zijn over deze eendrachtige huldebetooging aan ons Vorstenhuis. Het programma is correct afgewerkt en van 's morgens 7 uur, toen herauten en kanonschoten de bevolking den feestdag aankondigden, tot 's avonds elf, toen de laatste vuurpijl hoog in de lucht zijn kleurigen regen uitsiste was er blijheid, was er vooral ook eensgezindheid- De gemeenteraad heeft door finantieëlen steun voor het onthaal der kinderen en door officieële ontvangst van de feest commissie op 't raadhuis zijne zeer ge waardeerde medewerking aan het feest gegeven. Bij die ontvangst zijn door de eerevoorzitters, de h.h. M. J. de Roon en G. Zoon de oorkonden van de plan ting van Julianaboomen te Wijk en Aalburg gedeponeerd in het archief der gemeente, waarbij de heer M. J. de Roon eene toepasselijke toespraak hield, waar op de Edelachtb. Heer Burgemeester in het kort antwoordde onder het aanbieden van den eerewijn, waarbij de heer v. d. Maaden een dronk instelde op de Prinses. Buiten wachtte een drom volks op de voortzetting van het feest, dat 's morgens te Wijk was ingezet met een wedstrijd voor versierde fietsen, te Aalburg met eenen mooien optocht en plechtige plan ting van den boom door het zoontje van den heer Zoon, waarbij de eerevoorzitter Zoon eene toepasselijke rede hield. Buiten dan werd allereerst door den heer van Woerkom eene feestrede ge houden,. waarna door de jongejuffrouw vau Doveren eenen sierlijken krans werd gehangen aan den Wilhelminaboom voor 't gemeentehuis. Toen kwam het hoofdnummer der feestviering ruim tachtig versierde wagens, voorafgegaan door commissierijtuigen en Wijks' fanfare, door tal van ruiters begeleid, trekkenden door het dorp. Aan het kruis te Wijk werd halt ge houden, waar het zoontje van den heer de Roon een boom plantte, en waarbij de heer v. d. Maaden als voorzitter, de bevolking toesprak in eene gloedvolle rede. Een groot koor van jonge dochters zong daarna onder leiding van den heer Zoon plechtig: >Dankt, dankt nn allen God" enz. Voort ging het toen naar Aalburg, waar de Juliana-boom de volkshulde wachtte. In volkomen orde, die geen oogenblik werd verstoord, bereikte de stoet het. raadhuis te Wijk en werd daar ontbonden Doch de feestviering bleef en de malle molen deed zaken, 's Avonds deed de muziek eene rondwandeling en werd met fakkellicht door honderden een ovatie gebracht aan den Burgemeester. Eindelijk het vuurwerk, door de commissie als toegift aan 't volk aangeboden, en ten slotte ieders gang huiswaarts om van den ganschen dag den indruk mee te nemen, dat Wijk en Aalburg getoond hebben, samen voortreffelijk te kunnen feest vieren. Hulde aan de feestcomm ssie, die zooveel tijd en arbeid hebben geofferd, hulde aan 't volk, dat in eendrachtig samenwerken het Juliana-feest de kroon heeft opgezet. MEEUWEN. Zondagmorgen kwam de veehouder, C. v. N. tot de ontdekking, dat een kalf, door hem een vorigen dag in de weide gebracht en aan een paal vastgebonden, was verdwenen. Hoe ook werd gezocht, nergens was het dier te vinden. Is hier diefstal in 't spel Kaatsheuvel, 22 Mei 1909. Serenade. Verleden Woensdagavond, hadden onze dor pelingen een buitenkansje, dat wij in langen tijd. niet meer te zien kregen, n.m. het bren gen eener serenade door de Harmonie Apollo aan een barer leden dun Heer Antoon Schalken welke dien dag het Huwelijksbootje was in gestapt. Ii«8tig klonken de tonen der Harmonie door de straat en lokten natuurlijk «en massa volk mee. Na voor de woning van het jouge paar enkele nummers te hebben nitgevoerd en wederzijds, de beste heilwenschen te heb ben geuit, word onder een vrooiijke marscb de terugtocht aanvaard, en in het vereeni gingslokaal, den verderen avond gezellig door gebracht. Winkel eraf. Naar wij uit vertrouwbare bron vernemen zal descboonfabrikant de hr.H.v.Boxtel zijn krui donierswinkel afschaffen, en alzoo zijn knechts gelegenheid geven, om van de voordeelen der vrije winkels te profiteeren. Flink zoo De heer M. Zacht heeft naar wij veraamen de prijzen zijner winkelwaren, verminderd, tot op de zelfde prijzen der vrije winkels. Moge deze schoone vooi beelden steekhoudend zijn en ook navolging vinden. Voorbereidend militair onderricht. Yoor belanghebbende zij hier vermeld, voor de jongelingen toekomstige soldaten de ge tegenheid wordt opengesteld, om in den a. e. winter deel te neman nan het bovenbedoeld onderricht. Zij behoort, n zich hiertoe voor 1 Juni op het stadhuis, aan te melden. Het is te wenschen dat velen, uit ons dorp hieraan deelnemen daar de voordaelen hieraan verbonden n.m. de vrije keuzo van wapen en garnizoen, benevens bij gunstig afgelegd ex amen, het recht om bij 4 maanders te worden ingelijfd. Doch deuk er aan voor 1 Juni aan melden. Ongelukken. Eergisteren had de 14 jarige H v. W. het ongeluk om van een ladder te vallen welke tegen een huis stend. Bewusteloos werd hij opgenomen en huiswaarts gebracht alwaar de ontboden geneesheer een verband legde. Het 12 jarig dochterje van C. L. in den Berkdijk wandelde met een klein kindje op den arm over de straat toen een fietser in volle vaart na derde. Het b9llen schijnt niet gehoord te zijD althans toen het te laat was, week fietser en meisje dezelfde kant nit, zoodat de laatste omver gereden werd Het klein kind werd aan het hoofd ernstig gewond. Moordaanslag Te Baarn heeft de 27- jarige J. J Bree, een moordaanslag ge pleegd op zijn echtgenoote, met wie hij in onmin leefde en daarna 4 revolver schoten op zichzelf gelost. De vrouw is slechts licht gewond. De dader, die zich zelf zwaar verwond heeft, is naar Utrecht getransporteerd. Aanvaring. Woensdagavond heeft op de rivier de Maas voor Rotterdam een ernstige aanvaring plaats gehad. De mo torboot »Vlaardingen IV" kwam ten 6xh ure met een groot aantal passagiers en vele wagens boven op dek naar Rotter dam, toen de motorboot >Schiedam II" van tegenovergstelde zijde komende aan stuurboordzijde op de »Vlaardingen I V" inliep, waardoor een groot gat ontstond. Daar de boot begon te zinken, ontstond een paniek onder de passagiers, doch sleepbooten, die ter assistentie kwamen, brachten allen in veiligheid. De sleepboot »Titan« slaagde er inmid dels in de >Vlaardingen IV" bovenwa ter te houden en in de jachthaven van de Kon. Roei- en zeilvereeniging »De Maas" in veiligheid te brengen, waar toen het gat gedicht werd. De »Schiedam II" kon onbeschadigd zijn weg vervolgen. Groote brand. De groote brand, die Dinsdagavond te Rijssel in de Magasins généraux uitgebroken is, heeft onbereken bare schade aangericht. Zes groote gebouwen zijn de prooi der vlammen geworden. De magazijnen bevatten vooral suiker, graan, kemp, enz. Er is een slachtoffer te betreuren, namelijk de 54-jarige werkman Champagne, die in de vlammen is omgekomen. Het zesde gebouw, dat men lang had kunnen vrijwaren, is ten slotte ook in brand geraakt en even snel vernield als de andere. Dit gebouw bevatte voor 900.000 frank suiker en voor 400.000 fr. vlas, dat bestemd was voor verschillende spinnerijen, die nu misschien moeten stil liggen. De heele schade wordt geschat op 7 millioen. De brand zal nog verscheidene dagen duren. Dank aan een arm van het kanaal, heeft men de rest van de wijk kunnen redden, die anders onvermijdelijk zou afgebrand zijn. Groote brandte Ammerzoden- Men seint uit Ammerzoden Te ongeveer kwart over tien brak hier een vreeselijke brand uit bij den timmerman A. Dikmans. Het vuur deelde zich onmiddelijk mee aan de belendende gebouwen, die vuur vatten en tot den grond afbranden. Alle meubilair werd een prooi der vlammen benevens 5 kalveren en twee honden. De noordzijde der nieuwe pastorie vatte ondertusschen ook vlam en heeft zeer veel geleden. Een paar kamers zijn als 't ware ver woest. Op de pastorie is de brand gebluscht. De andere gebouwen en bergplaatsen branden nog voort. Een en ander is verzekerd. De schade is enorm. Moord te Sneek. Gisteren-avond na afloop van de feestelijkheden bij gelegen heid van den Intern. Kaatswedstrijd te Sneek had de 22-jarige J. Lemstra, hulp besteller der posterijen, twist met een 5-tal jongelui over zijn meisje. Deze twist liep zonder bloedvergieten af. De 19-jarige veedrijver Ale Visser pakte L. later, toen hij hem tegenkwam, beet, bracht hem een steek toe in de zijde. Het slachtoffer bezweek onmiddellijk. De steek is toegebracht met een groot zakmes. De dader, een oppassend jon geling, heeft bekend De twee mede plichtigen zijn ook gearresteerd. WAALWIJK. GEBOORTEN Catharina'Hendrika d. A. W- van der Velden en A. M. Pullens. Ma- i- a Johanna d. v. P. R. Schoemacs en M F. Baijens Mario Josephina Mathilda d. v. A. C. van den Broek en M. J. H. Hoefna- grls. OVERLIJDEN: Coruelis Henricus Antonius de Greeff 2 jsren. Comelis Schalken 79 iaren. HUWELIJKENFranciscos vun Helvooirt 30 jaren en Johanna Maria van den Broek 26 jarcD. BAARDWIJK. GEBOREN Maria Cornelia d. van Johairaes Pullens en Jar.o aMaaudonksCatharina Cecilia d. van Franciscus Jan«en en Johan na van dar Ven. Helena Wilhelraina d. van Adrianns Verhoeven en Adriana Jo hanna van Leijden. Martina d. van Johannes van Herwijnen en Clasina van Herwijoen. Cornelia Johanna d. van Ch i9tophorus Pullens en Francisca Maria de Kort. Johanna d. van Johannes Antomus Stoftelen en Maria Bax. Me- chelina Antonia Maria d. van Johannes Hendrikns Krol en Adriana Theodora Boom Godefridas s. van Godefridus Hessel- berth eu cu Helena Voogd. Hendriku d. van George Pellikaan en Jenneke Juco- coba de Goey. Leonardos Adrianus z. en Adriana Fraucisca d. van Johannes Augustinus Pullens en Johanna Krol. GEHUWD: Jacobus Hermauus Josephus Klijn 29 jaren le Drunen en Hendrika Adriana vau Woensel 32 jaren. Johaunes Fran ciscus de Gouw 29 j. en Sophia Wilhel- mina Kleijberg 29 jaar. OVERLEDEN Johanna Adriana Schilders 10 j. JohaDna FruDcisca Leijteos 1 in. Ger.i- dina Maria v*n Gerwen 11 maanden Johannes van Woensel 27 j. Dina Jo- liunDa Louis* Verbrugge 11 m. N'IEU W'Kl'IK. Van 115 Mei jl. GEBOREN Maria G. d. v. A. v. Buul en G. v. Engelen. Hendrikus z r. N. Vcrreijten G. v. d. Wiel. Maria d. v. H v. Veggel en C. v. Veggel. Gerdina A. d. v. M. v. Oijen en W. Momraersteeg. OVERL.Johannes M. v. Loon 7 rand. HUW.: Nicolaas Janissen 22 j. met Cornelia Berkelraans 23 j. Antonie Vermeulen 28 j. met Arnolda M. Snelders 32 j. li IJ» ii—l DEN HAAG. Hare Majesteit de Ko ningin heeft hedenmorgen een wandeliug gedaan door de tuin vau hot paleis. Prinses Juliaua liet men reeds eenige dagen van d- buitenlucht genieten. Hare Majesteit deedjieden ook voor hel eerst eert rijtoer. met 1 Juli of later in dienst le treden eene proper en netjes kunnende werken en van goede getuigen voorzien' Zich te vervoegen bij J. v. d. WIEL, Rijwielhandel, Mr. Smid, Kerkstraat, Vught. vraagt voor 's GREV.-CAPELLE, een ijverig en bekwaam De eerlijke vinder kaö op eeti goede be- looning rekenen. Waar zegt de uitgéver? een zacht, rein gelaat, bloeiend, jeugdig uiterlijk, blanke, fluweelzachte huid, Is de wenech van alle dames. Dat alle9 krijgt men door de eenig echte ran HERGJIANN A Co., Sadebcul 50 ets. p. st. bij ANTOON TIELEN Voor verdere inlichtingen en toezending van Poategels wende men zich tot het voor Slagers, Bakkers, Sigarenhandelaars enz iu vetvrij, sigaret en pakpapier, met. firmanaam bedrukt wordt billijk en netjes geleverd door de Wnalwijksebe Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN. ')c ('ruk 11811 l!l e'ke gewensebte kleur geschieden, en wordt modern uigevoerd tmws/s vr ^»srer,-(2xp VAN 1844 GEVESTIGD TE LEEUWARDEN. vV>Wn IWTEEKEN BILJET. De ndergetee kende verlangt geregelde toezending van Het Nieuwe Modeblad Hfn 55 WtXnper 3 maanden (franco per post SS ets.) Woonplaats fr p. p. 65 ct*.) Verkrijgbaar bfj den ▼aa

Echo van het Zuiden | 1909 | | pagina 10