rans p. BIlom:. Dam es-Confectie. Gepasteurizeeide Roomboter. L, VAN BUIDEL en ZONEN. E' Prima Petroleum H. Ni Landbouweis en Hoveniers, Attentie RIJWIELEN TTe Gemengd Nieuws. Vuehterstraat H Advertentiën. Gr. Xnwikkelpapier G. van Huiten. Perkbloemplanten, „IRIS" Mc. van Dongen,' Pit ui! Prima Laadftaiiiwieut A. Schelle Zoon. _A__ V( NIEUWS UIT KAATSHEUVEL Kunst en Letteren. 'S-HERTOGENBOSCH. Kerknieuws. Handelsberichten. Anna Kooien. Gertr. v. Huiten. twee Naaimeisjes gevraagd. Eerste Langstraatsehe Stoomz ui vel fabrifek DRUNEN. u Interc Telefoon 176. Groote Straat bij de Haven Waalwijk, Salon pour la coupe des cheveux et de la barbe. Service Antiseptique Bij deze deelen wij het publiek van Waalwijk en Omstreken mede, dat wij ons gevestigd heb ben ten huize van WAALWIJK. Aan hetzelfde adres Fabriek van kunstledematen, breukbanden, buikgordels, rechthouders enz. FIJNE Aauleg en Onderhoud van Tuinen Bloemwerken. Kil crest Bradfort Engeland munt uit iu licht en krachtvermogen boven alle merken, tevens voordeeliger voor uit venters door grootere meting, uitmeting per 150 kilo ongeveer 200 liters. DOSSEN. Het beste, goedkoopste adres voor alle soorten en merken Naaimachines, Onderdeelen enz. is bij ELSHOUT. Vraagt prijscourant. te wa ge! dez Sunli{ Gig wink< B meer geanimeerd en lijdt ook het spel niet. Alles wat echter binnen de krijt lijnen voorvalt of beslist wordt, gaat de spelers zelf aan, doch niet het publiek. Rectificatie. In ons vorig nummer is in het bericht betreffende de opening van 't confectie magazijn van den heer Th. van der Sanden, een leelijke fout ongecorrigeerd gebleven. Er staat nl. dat deze branche niet reden van bestaan heeft De aan dachtige lezer zal begrepen hebben dat hier juist 't tegeudeel wordt uitgedrukt van hetgeen we zeggen wilden, nl. dat een dergelijk magazijn, dat er ook ^eer goed uitziet, alle reden van bestaan heeft. Een goede benoeming, noemt het »D. v. N.« die van den heer Bressers tot Commissaris van de Neder- landsche bank. Tot onze voldoening is door aandeel houders gekozen een Noordbrabanter, en wel de heer C. Bressers te Dongen, industrieel en lid van Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant. Het is zeker voor Noord-Brabant eene voldoening, dat de aandeelhouders onzer emissie bank den ruimen blik gehad hebben te voorzien in de leemte, dat geen der bewoners van het industrieele gewest zitting had in het bestuur onzer groote crediet-instellingen de bekend heid van den gekozene als pur-sang katholiek, mag voor ons, katholieken, aanleiding zijn van deze benoeming met waardeering te gewagen. Ook voor de Bank zelve achten wij de keuze een goede de heer Bressers geniet niet alleen een groot vertrouwen in de industrieele wereld, maar ook reeds gedurende vele jaren hebben zijne finan- cieele adviezen in de vergaderingen der Staten van Noord-Brabant hem doen kennen als een bekwaam en bedachtzaam financier. Aan den benoemde onze gelukwenschen. VLIJMEN. Wij waren 11. Zaterdag in de gelegenheid een kijkje te nemen in de fabriek der Heeren Gebr. Van Hest, koffiehandelaren alhier, die met hun tijd meelevend eene geheel nieuwe instal latie in hunne koffiebranderij hebben aan gebracht. Een benzinemotor met electro- magneetontsteking ter sterkte van 4 paardekracht zorg er voor de noodige drijfkracht. Deze motor, fabrikaat van den heer F. J. van Elten te Tilburg toont in al zijne deelen zorgvuldig afgewerkt te zijn en paart, naar wij van de firman ten hoorden aan een regelmatigen gang de goede hoedanigheid zeer spaarzaam in zijn benzineverbruik tc zijn. De bran der, merk Patent-Schnellrösters «Probat* is aikomstig uit de Emmericher Maschi- nenfabriek Eisengiesserei, heeft een inhoud van circa 60 pond en staat in verbinding met een exhauster, welke de tijdens branding zich vormende dam pen of gassen en de van de boonen loslatende vliesjes uit den brander voert. Een op den brander aangebrachte pyro meter maakt het mogelijk de warmte van den oven te controleeren. Van uit den koffierooster, die zijn werk in circa 15 minuten klaar speelt, komen de boo nen op eene koelzeef, waar zij tenge volge van den daaronder draaiende cycloon in minimum van tijd hunne groote hitte afstaan. De zuivering der boonen van de, voor koffiemolens zoo noodlottige steentjes, geschiedt ten slotte in een ander toestel mede met den exhauster in verbinding staande. Het geheele brandingsproces, dat naar wij opmerkten geheel reukvrij verloopt vergt slechts een 20 minuten tijd, een groot verschil dus met de vroegere primitieve bewerking, waarbij voor elk brandsel op 5 kwartier draaien mocht gerekend worden. Daarenboven lijdt het geen twijfel of het verkregen product zal bij deze wijze van behandeling ook wel in kwaliteit, reuk en smaak gewon nen hebben, iets wat het debiet der firma zeker ten goede zal komen. 11. Maandag 24 Mei heeft bij den heer M. van Wordragen alhier de aan besteding plaats gehad voor het bouwen eener stoomzuivelfabriek. Inschrijvers waren M. J. Hombergen te Drunen voor f 3520 nigte te laten zien en zich aan te sluiten. De bloei van dergelijke inrichtingen in naburige gemeenten kan hun een waar borg zijn, dat bij voldoende samenwer king ook die zaak in onze gemeente wel zal marcheeren. Maar dan mogen er niet te veel kat-uit-den-boom-kijkers blijven. Zaterdag 29 Mei geeft «Het Vrije Tooneel* te 's Hertogenbosch eene Grande Soiree Amusante bij den heer J. Honnef, welke aanvangt ten 7Vs uur en opgeluisterd wordt met muziek. Entree le rang 25 ent. 2e rang 15 ent. BESOIJEN. Zondagmorgen had de heer v. D. terwijl hij in de heide bezig was met springen, het ongeluk zijn been te breken. Per as werd hij huiswaarts gebracht alwaar geneeskundige hulp werd verleend. VRIJH. CAPEL a. s. Zaterdag hoopt de zaugvereeniging «Hallelujah* alhier, hare laatste repetitie te houden ten einde op 2en Pinksterdag zich te zullen kunnen meten met andere vereenigingen te Lekkerkerk Tegen betaling van 10 cent is deze repetitie voor een ieder toegankelijk gesteld. Van het droevige ongeval dat j.l. Zaterdag bij dc paardenkeuring plaats had, kan men nog melden dat het zoontje van Chr. Verhoeven nog dezelfden avond is vervoerd naar het ziekenhuis te Breda om geopereerd te worden, wat naar we vernamen goed is afgeloopen, hoewel den toestand van den jongen niet buiten gevaar is. WASPIK. «Kleine Hulp met Kiacht* alhier ontving 1.1. Zondag op haar ter rein «Wilhelmina* van Waalwijk. Drie maal vloog de bal door de gaol van >K. H m. K.« terwijl deze laatste club 2 maal doelpuntte. Stand alzoo 32 in 't voordeel van Wilhelmina*. 't Belooft een drukke passage te worden. Het oude pad is afgesloten. W. van Oijen en Zn Vlijmen f 3438 Firma Wed. J, A. Luijben f 3400 A. Dankers Heusden .f3333 A. van Gaal Vlijmen f 3300 Jos Fabrie Vlijmen f 3200 j. van Stokkum f 3137 De gunning heeft a.s- Vrijdag plaats. Gister zijn de 4 maanders uit onze gemeente, W. Daelmans, W. De Smidt en van Leek bij het leger ingelijfd, de beide eerstgenoemden bij het 2e Reg. Infanterie te 's Hertogenbosch, de laatste als reservist bij het Reg. Grenadiers en Jagers in Den Haag. Op de a. s. Donderdag te houden algemeene vergadering der coöperatieve zuivelfabriek alhier, waar onder meer tot naamsverandering en diensvolgens ook tot statutenwijziging zal worden overgegaan bestaat voor niet-aangeslo- tenen nog gelegenheid als lid tot de coöperatie toe te treden. Wij sporen de achterblijvers aan, zich op die vergade ring, welke ten 6 uur bij den heer J. Honnef wordt gehouden in groote me- Bij het aflaten van een schip op de werf van de firma Gebr. Rijken werd de werkman Van de Voort zoodanig door de kruk van een lier in 't gezicht getroffen, dat hij zich onmiddelijk onder geneeskundige behandeling moest stellen. Bijna geene week gaat voorbij, zonder dat er een ongeval op de scheepstim merwerven plaats heeft- Als elk jaar in de Meimaand kwam eergisteren de z g. Meivoorn in groote scholen de binnenwateren alhier opzwem- men. Deze visch verblijft hier slechts een drietal dagen, in welken tijd hij zijn kuit schiet. Dit was ook nn weder voor de kleine luiden eene ware blijde in- komste. Met allerlei vischtuig trok men naar de >Hooge Brug,* vanwaar men met kruiwagens en stootkarren vol visch terugkeerde. Bedoelde visch namelijk is op dezen tijd zeer langzaam in zijne be- wegingen en laat zich zonder moeite vangen. Fijnsmakers beweren echter, dat hij nu niet lekker is en trekken er hun neus voor op, maar onze werklieden zijn nog geene epicuristen en halen dezen oogst blijde binnen. RAAMSDONK (Dorp). Binnenkort zal er een tweede kabel voor de El. Centrale worden aangelegd van af den transfor mator bij den heer van Iersel tot dien in het brandspuitenhuis. De boven- grondsche geleiding zal dan tot Waspik worden doorgetrokken. RAAMSDONK (Veer). Van welinge lichte zijde vernemen wij, dat er van de oprichting eener Bijz. R.K. jongensschool alhier geen sprake is. Zondagnamiddag omstreeks 2 uur brak een hevige brand uit in de hooi- perserij van den heer Kees Van Dongen. In een oogenblik stond de geheele pers in lichte laaie. De Veersche brandweer die spoedig ter plaatse was, mocht de belendende gebouwen behouden, terwijl de militai ren-spuit uit Geertruidenberg de wijk het Smidseind voor gevaar behoedde. Oorzaak van den brand onbekend. Alles verzekerd. DUSSEN. Verleden Zondag geraakte alhier het 4-jarig dochtertje van Van B. al spelende te water. Enkele anderen kinderen snelden toe en smaakteu het genoegen het meisje nog juist bijtijds uit den vrij diepen vijver te redden. Kaatsheuvel, Apollo, gaf Apollo 2G Mei 1909. De Heilstaat. Een socialistisch schrij ver was 'tniet de heer van der Goes schilderde eens als een van de heerlijkheden van den socialistischen staat, dat ieder mensch in zijn vrijen tijd zou kunnen reizen waarheen hij wou. Wat een armzalige wereld is dit nu, schreef hij, dat een mensch niet naar de Middelandsche Zee kan om wat warmte en zon, omdat hij geen geld heeft voor den trein en voor de dure hotels daar. Maar er zijn socialisten, die in deze er barmelijke maatschappij een voorproefje kunnen hebben van wat in gelukkiger tijd minder bedeelde menschen ook zul len genieten. De heer van Kol en zijn Engelsche partijgenoot Keir Hardie zijn de wereld rondgereisd, en in September gaat Wil Crooks, het socialistische En gelsche Parlementslid voor Woolwich, voor zijn gezondheid ook at de aarde om. Een misdadigersbende. Men meldt uit Petersburg Sedert verscheidene maanden werden in het Ladoga-gebied talrijke misdaden ge pleegd, waarvan de offers onbekend ble ven, terwijl de slachtoffers zelf door ver minking onherkenbaar werden gemaakt. Het vermoeden viel op een sterk gespierde vrouw van verdachte zeden, Chamarina genaamd, die dikwijls gastvrij heid bood aan reizigers, die echter allen op geheimzinnige wijze verdwenen. De politie-agent Wilieliew begaf zich voor reiziger uitgevende, naar de vrouw, die hem gastvrij ontving. Tijdens een korte afwezigheid der gastvrouw onder zocht hij het huis en opende hij een kelder, waaruit een lijkenlucht kwam. Chamarina stormde met een bijl op hem toe, doch haar slag miste. De politieman requireerde een compag nie soldaten, die het dorp omsingelde en de monsterachtig vrouw, hare beide dochters en acht andere personen, onder wie zes vrouwen, arresteerden. Tot heden worden hun honde^dtwintig moorden ten laste gelegd. f 120.000 EntreesMen heeft berekend, dat in het voetbalseizoen in Enge land gemiddeld eiken Zaterdagmiddag f 120.000 aan entrees worden uitgegeven. Om 22 man tegen een stuk leer te zien trappen. zoo drukken lieden, die de sport niet berijpen of haar vijandig ge zind zijn, het uit. In elk geval kan men geld en vrijen tijd wel op minder wijze besteden dan voor een voetbalmatch. Verdronken Zaterdag is bij het baden in den IJsel onder Deventer een 20 jarige jongen verdronken. Zijn lijk is opgevischt Het zoontje van den landbouwer M. in de buurtschap Nettelhorst, bij Lochem, wilde een vogelnestje uithalen. Hij viel uit den boom, en schoot met het hoofd vooruit in een sloot, het hoofd geheel in de modder en werd levenloos opgehaald. (Zw. Ct) Te Amsterdam viel gisterenmorgen een man uit een bootje waarmede hij op het IJ aan het varen was en verdronk. Gisterenavond viel een 9-jarige knaap in de nieuwe vaart te Amsterdam en verdronk. Zondagavond liep een 18-jarige jongen in den Zwanenburgerwal te water en verdronk. Zondagavond reed nabij Berchem- Sainte-Agathe (België) een rijtuig waarin 3 menschen zaten, door de duisternis te water. De man, die het paard bestuurde, wist zich te redden, maar zijn vrouw en haar vrieadin verdronken. De ongehuwde 27-jarige barbiei C. P. te Delfzijl is gistermiddag aldaar uit de binnenhaven levenloos opgehaald. Hoe de man te water is geraakt, is on bekend. Te Oranjedorp, bij Emmen, zijn Zondag twee jongens bij het zwemmen verdronken. heeft benoemd tot pastoor te Liessel den weleerw. heer H. H. Berkvens tot kapelaan te Tilburg (Noorahoek) den weleerw. heer P. J. Vroomans en tot kapelaan te Osch den eorw. heer A. 1). M. AeleD, priester van het Seminarie. Kon. Zangver. Breda's Mannenkoor. Het dubbelkwartet van het i capellakoor ouderafdeeling van de Koninklijke Zangver eeniging n Bred a's Mannenkoor", verwierf in Den Haag op het concours voor dubbel kwartetten, uitgeschreven door de „Nationale Zangschool" den eersten prijs met algemeene stemmen en bovendien den eereprijs met 3 2 stemmen. Zangwedstrijd. De Kon. Liederfafel „Zang en Vriend schap» te Haarlem, zal den 20sten Februari 1910 tachtig jaar hebben bestaan. Ter herdenking van dit merkwaardig feit wenscht zij een Zangwedstryd voor Mannen en Gemengde kor6n uit te schrijven. De wedstrijd zal w orden gehouden op Maandag 28 Maart (2en Paaschdag) en Zondag 10 April. Te Renkum is Zondagmiddag een 19-jarig jongeling, T. K., bij het zwem men in den Rijn verdronken. Zondag gaf Apollo een uitvoering. Wegens het mooie weder kon dit in den tuin plaats hebben. De stukken, waaronder verschillende mooie, werden verdienstelijk uitgevoerd. We hopen echter, op een volgende uitvoering een talrijker gehoor te vinden. Juliana. Zondag .speelde Juliana tegen «Nooit Gedacht* uit Waspik. Zij verloor met 25. Deze nederlaag (Juliana speelde ongelukkig) schrikke echter de jonge club niet af. Kcrkpad. Heden is het nieuwe Kerkpad geopend. Ofschoon de bestrating nog niet gelegd is, trekt het toch reeds vele voetgangers. Ncderlandsehe en Belgiseh martelaars. Een brief uit Rome meldt, dst de Congre gatie der Ritussen zich bozig houdt met de zaak der zaligvorklaring van Mgr. Hamer en de missionarissen van Scheut, di in 1900 in China den marteldood oudergingen. De eerw. pater Missonne van Scheut is te Rome de postulator in de zaak en volgens men verzekert, is hij op goeden weg van welgelukken. Dit zal een nieuwe eer zijn voor ons land, want men weet dat Mgr. Hamer, herkomstig is uit Nijmegen, waar zijn standbeeld prijkt op het schoonste plein der stad. Niet minder eene eer voor onze gemeente, want een van Waalwijks beste zonen, de zeer eerw. heer Andreas Zijlmans was onder de martelaren, wiens glorievolle dood in goud- schrift in onze parochiekerk wordt vereeuwigd. Benoemingen. Z. D. H. Mgr, W. van de Ven, bisschop van 's Bosch, heeft op diens verzoek, aan den weleerw. heer G. E. van den Bosch eervol ontslag verleend als pastoor te Liessel en BESOIJEN, 25 Mei. De prijs der boter, 1. 1. Dinsdag te Besoijen op de mijn aangevoerd, bedroeg, de hoogste f 1.80 de laagste f 1.20 De pr. der eieren was 3i/2 cent. GORINCHEM, 24 Mei. Do aanvoer van granen was heden gering met gewonen handel. Ristarwe 1 19.75 all roode dito f 10,10 a 10,20 witte dito 110.50 ix 10.60. inl. rogge «7,25 a 7,50 Buiten 1 dito 7.60 a 7.70 gerst 5,— a 5.20 haver 3,75 A 3,90 iuivenboonen f7,70 a 7 80 blauwe erwten 0.— a 9.— alles per hectoliter. On de veemarkt waren heden aangevoerd 290 runderen 18 nuchtere kalveren, 30 vette varkens 852 biggen. le qual. Kalfkoeien 1 225 h 250 Kalfvaarzen 125 a 180 f a 1 200 220 I a i 60 a 100 I a f 8 a 16 vette viiikens van 21 n. 23 c biggen van 16, a 12 per Guiste vaarzen Melkkoeien 2'/j jarige ossen Pinken Graskalveren Nuchtere kal-. Aangevoerd 30 per half kilo, stuk. Aangevoerd 273 schapen en lammeren; scha pen f 12 a 20 en lammeren f 5 n f 19 uer stuk Kippen f 0.70 a f 1.00 per stuk. Eieren f 0.95 a 1.per 26 stuks. Boter 60 A 65 ct. per 1/t kilo. ROTTERDAM 25 Mei. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 49 paarden 0 veulens, 0 ezel, 1525 magere en 633 vette ruudcren 392 vette 679 nuchtere en graskalveren 0 schapen of lammeren, 5 vark 526 biggen, 4 bokken of geiten. Koeien 34 tot 39 ct., ossen 27 tot 33 ct., stieren 27 a 33 ct., kalveren 40 a 52 ct., per t/1 kilo Melkkoeien 150 k 270 kalfkoeien f 160 a 280 6tieren f 130 a 250 pinken 70 u 100 graskalveren avaarzen f 100 a 130 alles mager vee biggen f7.— a 15.— paarden f 75 a 140. Nuchtere kalveren fok- 12.— 20— slacht.- 8.— 12. Biggen f 1.10 a 1.40 per week. Op de botermarkt werden aangevoerd 11J/8 en 40/16 rn. en 248 stukken a 7s kilo. Prijs le qual 52 2e qual f 48, 3c qual. f46 Per kilo 65 a 70 ct. ROTTERDAM 24 Mei. Tarwe f 12.50 a 13.50 per 100 Rogge was van f tot f Gerst. Winter per 100 kilo f 0.10.Zomer per 100 kilo f 0.a f 0.en Chevalier per 100 kilo f0.5 f Haver per 100 k.f 8 50 a 9. Witte Boonen, van Bruine boonen van f Blauwe Erwten naar kook kwaliteit erkocht van f tot en vertrouwdekook daarboven Koolzaad f A f Toiletclub Ex-assistent of the Red Cross Holloway. tous les genres d'articles de toilet. S*Sj Si S* j— voor Slagers, Bakkers, Sigarenhandelaars enz. in vetvrij, sigaret en pakpapier, met lirmanaam bedrukt wordt billijk en netjes geleverd door de Waalwijkscke Stoomdrukkerij ANTüON T1ELKN. De druk kan in elke gcwcusebte kleur geschieden, en wordt modern uigevoerd Aanbevelend, Dagelijksch hierovor te spreken, 's Zondags van 10 tot 12 uur. (Onder Rijkscontrole).* Prijs deze week f 1.30 per kilo Eenmaal per week franco aan huis in Drunen, Baardwijk, Waalwijk, Besoijen, SpraDg en Kaatsheuvel. Bloemisten, nabij het Postkantoor WAAL WIJK. hebben voor het a. s. seizoen in prima waar voorhanden PETUNIA (rankende) PETUNIA (Dwerg) ZONALE (Geraniums) PELTATUMS (Hanggraoiums) SALVIAS. LOBELIAS. HELIOTROOP. VERBENA, REUZENBLOEMIGE KNOLBEGONIAS STRUIK OF KLEIN BLOEMIGE BE GONIAS CALSEOLARIAS. FUCHSIAS, enz. enz. Geen feest gevierd zonder bloe men, zoo künkt tegenwoordig de opinie vauelke huisvrouw. Breng daarom een bezoek aan het Bloemenmagazijn van NIC. VAN DONGEN, waar steeds een uitgebreide keuze in de nieuwste mo dellen Bloemenmanden, Jardinieres in aar dewerk, massief koper, metaal enz. voorradig is. Tevens eene mooie partij bloeiende Planten, Kamerplanten en honderden metera T'afelgroen voorhanden, zoodat ik in de ge legenheid ben het meest moderne bloemwerk te leveren, en zoowel de kleinste als de grootste tafels netjes te decoreeren. Groote voorraad prachtige lage TULPEN voor op te planten. Tot een bezoek eenieder beleefd uitnoo- digende. Aanbevelend, WAALWIJK. Bloemenmagazijn „IRIS". Dit Ab Fr ar Brie Vraag de Neemt proef met dc ENGELSCHE PETRO LEUM, vergelijkt met andere merken. Vraag prijsnoteering ook bij jaarcontract Gebruikt voor Bemesting voordeeliger en vetter als Kainiet eigen oudervinding, probatum bij Bieten, hofvruch ten enz. Noteering 3,20 100 kilogram 30,00 1000 Franco Huis. Voordeelige aanbod Lucifers. Without Lucifers per 1/9 kist, 10 50 pakjes Lu cifers 17,50, rood hout geelkop per 7a kist, 10 h 50 pakjes Lucifers per 9,00. Franco naast Station of Fabriek. Aanbevelend Gemakkelijke betalingsconditiën. Hoe tussch dagen' de aai .kleed*5 object ken, nog ni en 'n Met overal Van 101. Hij gemoe zijn d Hij ge aan ei zich i zelscb van IV hem i zijne Helaa mijne dat f vader mijne misse] dienei onver pen o gij rij uil. innigi dien, Ik t goed, En F o

Echo van het Zuiden | 1909 | | pagina 6