39ÖSTE STAATSLOTERIJ. Fraaie Teint Stokpaardjes-Lelienmelkzeep EENE STOMMITEIT S. D. K. RIJWIEL Een fraai en praktisch Modeblad. KOMMERS 1111» 11111» J. ELEKAN, B, D, ft, v, ij, Woude, Zwartsluis Boekhouden. C, Ih, J, van den Ben Gemengd Nieuws. Burgerlijken Stand. Advertentiën. W. J. 3IMONI3 DE KOK, Raamsdonksveer, Cementriolen, buizen, goot- steenen, varkensbakken, wei- beer- en regenwaterputten. Van den Berg's Holiandsch Eiermeel. J. van den Berg Cz., Overschie CE SIIIL.BT- M Overijselsche Beddenfabriek. Dames- Confectie G. van Hulten, Rijkspostspaarbank. Handelsberichten. Verschijnt tweemaal per maand Prijs 55 cents per 3 maanden Voor s«echts f32.~ VEERENS-ED Anna Kooien. Gertr. v. Hulten. twee Naaimeisjes gevraagd. Familietwist met ernstige gevolgen. De Looijerstraat te Amsterdam is in rep en roer geweest tengevolge van een fami- lie-oneenigheid over begrafenisgeld. De oude Van der Ven was 14 dagen gele den gestorven. Zaterdag-avond kwamen de familieleden Barten en Bleeker bij de weduwe, trapten de deur in bedreigden de aanwezige vrouwen met een strijk plank. Toen de man van een der vrou wen, Kasper Van Rijn, 's nachts thuis kwam. geraakte hij handgemeen met Barten, waarbij beiden eenige niet on beduidende schrammen door messen opliepen. De politie wist eindelijk de vechtenden te scheiden. Zondag-mid dag toen Kasper thuis kwam liep Bleeker op hem toe en stiet hem een mes in de rechterborst. Bleeker trachtte zich daarop bij een der buren te verbergen, doch hij werd door de politie gearresteerd doch gisteren-morgen weer losgelaten. De toestand van Kasper Van Rijn is, hoewel niet levensgevaarlijk, toch ernstig. Gruwelijk. De kastelein Weisz, te Kalw, in 't Schwarzwald, die wegens geldelijke moeilijkheden in zenuwachtigen toestand verkeerde, verzocht zijn 23-jarigen gees telijk niet normalen en aan beide voeten verlamden zoon hem met een kamerbuks dood te schieten. De zoon schoot de door den vader zelf geladen buks af Toen de dood niet onmiddelijk intrad, en de vreeselijk verwonde man herhaal delijk smeekte er toch een eind aan te maken, heeft de zoon zijn vader met een bijl doodgeslagen. De zoon is gevangen genomen. MoordZaterdag-ochtend werd in het Ven onder Venlo gevonden het lijk van zekeren S- F. De hartstreek was doorboord met talrijke kogels. Het omliggend terrein en het lichaam gedeeltelijk waren verbrand. In de nabij heid werd een dubbelloops-achterlaad- geweer gevonden. De politie nam het lijk in beslag en doet onderzoek. Ongeluk in de metaalgieterijIn de Co. Mctallurgique Lilloise te Lesquin, zouden de werklieden een reusachtig stuk gieten, waarin 14.000 kil, staal ging. Toen men gieten wilde, bemerkte men dat er een korst was gekomen op het gesmolten staal. Toch liet rr.en de kuip overhellen, na de korst doorboord te hebben. Deze vormde zich opnieuw. Een werkman sloeg ze met een hamer in stukken, maar een hevige ontploffing had plaats en het staal vloeide over den grond. De man met den hamer deed een geweldi gen sprong achteruit en kon zich aldus redden. Maar zijn gezel, GustaafDuca- tillon, stond in een oogwenk tot aan de enkels in het gesmolten staal. Zijn kameraden snelden hem ter hulp Een geneesheer moest de voeten bijna af rukken terwijl de ongelukkige vreeselijke kreten slaakte. De twee voeten, die tot op het been verbrand zijn, moeten wor den afgezet. Andere werklieden werden ook gekwetst, maar niet erg- Wervelstorm in Amerika. Bij een cy cloon in Oklahoma zijn 22 personen gedood en 50 gekwetst. Te Keywest zijn 10, te Depow 12 doodenbeide plaatsen zijn vernield. Ook in de staat Texas heeft een wer velstorm verwoestingen aangericht. Te Sephir zijn 30 personen gedood en 10 gekwetst Door het inslaan van den blik sem is de handelswijk er afgebrand Van de huizen bleef er nagenoeg geen een staan. Spoorwegongeluk. Bij een orkaan, die verleden week in den Amerikaanschen staat Kansas woedde, werd op den San- ta-Fé-spoorweg een trein met arbeiders uit de rails geworpen, zoodat hij in een diepe ravijn stortte. De machinist, de stoker en 9 arbeiders werden terstond gedood, terwijl een honderdtal min of meer ernstig is gewond Een stadhuis aangevallenIn de zuid- Spaansche stad Narbella liep een menigte van 2000 gewapende republikeinen te hoop voor het stadhuis. Men beschul digde de plaatselijke autoriteit, dat er knoeierijen bij een verkiezing hadden plaats gehad en de woedende menigte drong het stadhuis binnen, sloeg alles kort en klein en verbrandde een groot aantal registers en papieren. De poli ie stond machteloos tegenover de oproer lingen, zoodat de militaire macht te hulp geroepen werd, die kwam met infanterie en cavalerie Er ontstond een verwoed gevecht, waarin aan beide zijden dooden en gewonden vielen, maar ten slotte hield de gewapende macht toch de overhand. Zö j. en Jonanna Moonen, oud 22 j. Cornelia de Lr.at, oud 35 j. en Johanna Meestere, oud 31 j. -- Johannes N. W. Brugman, oud 31 j. en Francisca Jansen, oud 38 j. De prijs der boter, 1. 1. Dinsdag te Besoijen op de mijn aangevoerd, bedroeg, de hoogste f 1.81 de laagste f 1,20 De pr. der eieren was 3 a S1/i cenl. een zacht, rein gelaat, bloeiend, jeugdig uiterlijk, blanke, fluweelzachte huid, ls de wenech van alle datnes. Dat alles krijgt men door de eenig echte van BERtiMANN Co., Kadcbcul 50 ets. p. st. bij ANTOON TIELEN of minstens eene grove onoplet tendheid is het niet toe te zien waar men zijne voeten zethet kan U gevoelige pijn bezorgen. Nog erger is het niet toe te zien bij het koopen van een rijwiel. Niet alleen dat eene slechte keuze U gevoelig in uwe portemonnaie kan treffen doch het kan tl uw leven kosten. Het is daarom van Het hoogste belang Uwe keuze bij een te bepalen. Honderden wielrijders kunnen verklaren dat de S. D, K. RIJWIELEN niet te evenaren zijn in lichtloopendheid. soliditeit en elegance. De garantie voor de S. D, K. RIJWIELEN wordt op dc meest coulante wijze opgevat en kan men bovendien op eene zaakkundige behandeling rekenen. Bezoekt onze Monsterzaal. RAAMSDONKSVEER Si telkens in 18 pag'a rijk geiliustreerd, waaraan toegevoegd een Titelblad dikwijls in kleurendruk, en een Kaippntroiuenhlnd. INTEEKENBILJET. WT BLAD. levert tegen SCHERP CONCÜRREERENDE PRIJZEN en GEZONDE KIPPEN met Een Kracht-ochtendvoeder voor kippen, waarin vleesch. 8Éf?~ Proefpakjes 21/9 Ko. f 0.45. EENIG EA BR1 KANT FABRIEK VAN KIPPEN-, VOGEL- EN HOENDER VOEDER. Teleph. Interc. No. 1 Allerwege Bekroond. Te Waalwijk uitsluitend bij den Heer HH KANTOOR VAN RECHTSKUNDIG ADVISEUR, Maaslandstraat O 49, '8-B3SCH, Adviezen in alle zaken van rechts kundige'! aard. Behandeling v?.n alle voorkomende Rechtszaken, zoowel bij Rechtbank als bij Kantongerecht, innen van Schuldvor deringen, aanbieden van onderhand- sche accoorden, maken van Contracten enz. enz. Viugge en prompte afwerking. Billijke conditiën. Het oudste en meest bekende adres is ongetwijfeld wordf franco, naastbijgelpgen station, vrij zicht toegezonden, een degelijk en solied 2 persooris Peluw en 2 kussens, linnen bewuste tijk c» prima gezuiverde nieuwe Veeren, 1 Wollen. I Watten, 1 Molton Deken, Bed-en Peluw- overtrek met de nieuwste sluiting en 2 Matrassen. Een veel betere kwaliteit voor f 39.— Beslist iets extra voor f 49.— Daar ons fabrikaat overal in den lande ingang vond, onthouden wij ons van elke opgesmukte reclame. Met de reclame moet de solideit der goe deren suinengaun. Zij, .die met ons fabrikaat onbekend zijn, raden we in hun eigen belang a?.n hiermee keönis te maken, dar-r men verbassd zal staan over de degelijkheid onzer Bedden. Meer dan 15000 stuks verkocht. Kupokbedstellcn, 2 persoons met dezeifde tocbehooren f26 f 32.—en f36 Prima dubbel Guttupcr^halinnen f2.de vierkante M. Windkussens f5 f6.f 6.75, f 7.50. In 't gebruik in vele gestichten. Beslist erkend best fabrikaat. Kussensloopen mot Overslag, 6 stuks f2.70 en prima f 8.80, dito met overslag en feston f3.— en f3.50. 2-persooas Beddelakens prima Graslinnen f 1.45 per stuk. Rijke keuze io WIEGEN en KINDERSTOELEN. IJzeren cn Houten LedikantenClosets, BidetsMatrassenTouw- en Ruststoelen, Jluiermandsartikelen enz. Kerkstraat 137-140. Interc. Telefoon No. 4. 0verijs8lsche Beddenfabriek. Vraagt Geilt. Prijscourant.. Bij deze deelen wij het publiek van Waalwijk en Omstreken mede. dat wij ons gevestigd heb ben ten huize van WAALWIJK. Aanbevelend, Aan hetzelfde adies Onderwijs in dubbel en enkel Boekhouden, Handelsreken en en Handelsrecht. Opleiding voor Examen en practijk, Leeraar M. O. Groote straat No. 351, WAALWIJK. IJ i; GETROUWD gJohannee Stupers, oud 36 j. en Hendrika Stupers, oud 28 j. Hendrik van Vugt, oud 28 j. en Johanna Moonen, oud 27 j. Martinus Zeeuwen, oud 29 j. en Adriana van Rave9tiju, oud 26 j. Antonie van de Wiel, eud 31 j. en Adriana Heesbeeo, oud 25 j. Adriaan van Gestel oud 30 j. en Pietronella Verhoeven, oud 34 j. CAPELLE. over Mei. OVERLEDEN Marljnus de Rooij, 78 jwedr. van Maria Bogers. 11UW.—AANG. Johan Molegraal, 24 j. en Johauna Gerdina de JoDg, 26 j. Jacob Arie Westbroek, 32 j. en Johanna Kluijte- naar, 18 j. Adriaan Jacob Verhoeven, 46 j. en Clara Maria Ruije, 37 j. HUW.—AFKONDIGINGEN Janus Boer, 24 j. te Vrijh.Cappel en Elisabeth Kruijf, 21 j. te Sprang, laatstelijk te Capelle. Johannes Exaverius Groothaert, 32 j. te Rotterdam, laatstelijk te Capelle, en Anna Catharina van Hoydonk, 44 j. te Rotter dam. Lamberlus Rekkers. 28 j. te Was pik, laatstelijk te Capelle en Maria Elisa beth van der Meis, 27 j. te Waspik. Johannes de Jong, 27 i- te Capelle en Antonia Johanna van Vuuren, 30 j- te Sprang.DirkSprangers, 23 j. te Capelle en Adriana Verduijn, 20 j. te Waspik. GEFIUWD Jan Johannes Sterrenburg. 30 j. en Adriana Sprangere, 29 j. Marinue Johannes van Tilborgn, 23 j. en Christina van Dongen, 18 j. Comelis van Til— borgh, 26 j. en Bastiana Anna Maria Timmermans, 23 j. allen te Capelle. RAAM8D0NK. van 1 tot en met 31 Mei. GEBOREN Hubertus W. A. zv. A. van S;rien en II. M. C. Kanters Cornelia G. M.dv. A. W. Fens en J. C. van StrienAntOnia 1'. M. dv. P. de Bont en W. Viseers Adrianus C. zv. J. de Wit en A. M. v. d. Kieboom Johanna E. M. dv. P. C. Hendrikx en C. van Beek (luiberdina P. dv. H. A. van Strien en C. Olislagers Johannes H. zv. C. J. de Ruijter en P. van Iersel Johannes zv. K. A. de Rooij en J. A. van Zuijlekom Cornelia E. F. dv. A. A. Bossers en J. G. M. de Ruijter Bertha H. C. dv. B. Bouwens en A. M. Kieboom Simon zv. A. M. Broeders en E. M. Weterings Antonius zv. M. C. de Bont en Th. v. Seters Johannes C. M. zv. A. v. d. Westen en M. P. Theuns Johannes J. zv. P. K. de Wit en A. van Boxel Adriana dr. M. A. van Schijndel en W. Aerts Antonia J. C. M. dv. A. C. Nollen en M. C. J.\anBeek Johannes A. zv. L. J. Schuller en J. van Suijlekom Nicolaas J. E. M. zv. J. M. P. Zijlmans en H. M. S. Meijers Johanna Gcertruida dv. G. A. van Loon en C. Zijlmar.s. GEHUWD Mr. Henricus P. F. M. Manders te Waalwijk en Catharina J. J. M. de Klijn, alhier Gosewinu9 A. Simonie en Maria A. Bouwens, beiden alhier Adriaan J. Konings en Amerentia Zijlmans, beiden alhier Andreas Wijtvliet en Catharina W. Snijders, beiden alhier Joeephus Peters en Maria C. van Strien, beiden alhier Johannes v. d. Elshout en Moria J. Zijlmans, beiden alhier Cornelis van den Kieboom en Pietrnnella Oomens, beiden alhier Adrianus C. van Zwol en Cor nelia G de Ruijter, beiden alhier Cornelis J. van Seters en Johanna Pullens, beiden alhier Maurits Ros te Sprong en Alida C. Sterrenburg, alhier Dr. F. 1'. J. I)o«lemans te Rotterdam en Johauna C. A. Gutteling, alhier Jan Lankhaar en Wilhelmina J. Ruttere, ociden alhier Dominicus J. de Rooij eD Amerentia Pols, beiden alhier Gerrit Boer en Johanna v. Oosterhout, beiden alhier Hendricus J. Kantere te 'a Bosch en Johanna de Jong alhier. OVERLEDEN Antonia M. de Wit, oud 2 j. Adrianus C. de Wit, oud 20 uren Antonie Yan Sete:s, echtgenoot van Anto- nenetta Jansen, oud 70 jr. Marinus F. Soeters, oud 4 rand. Johanna Schouten, wed. van Hendrikus v. Gils oud 76 j. Anna Dingeraans echtg. van Johaones M. de Jong, oud 29 j. uit Geertruidenberg Adriana J. van Dongen, oud 4 j. Din- geman L. Kornel echtg. van Lucia J. Rijken, oud 43 j. Bij de trekking der Staatsloterij zijn heden de volgende prijzen gcvalleD No. 15219 I 100.000. No. 17794 f25.000. No. 7831 1 5000. No. 19079 f1500. Nos. 8517 10S33 14621 en 18186 ieder f1000. Nos. 3162 5428 9168 11880 en 20144 ieder 1 400. Nos. 1059 6603 6661 8649 8806 9237 en 1S578 ieder f 200. Nos. 1019 2471 4889 12355 12880 15202 15274 15735 20 49 en 20694 ieder f 100. VLIJMEN. van 15 tot en met 31 Mei. GEBOREN Francisca M. M. dv. H. Merkx en C. de Ruijter. Adrianus zv. H. v. d. Pol en M. Timmermans. Henricns zv. H. Verreijt en A. Huebeit. Augustinus M. xv. C. H. Kouwenberg en P. van de Griendt. Fredericus M. L. zv. F. Broeckx en J. Kleijeson. Johannes H. zv. J. Verboord en A. van Zon Andrea H. C. dv. J. C. Suijs en J. C. Broeren. OVERLIJDEN Maria E. van den Brand, wed. P, Oosterwaal, eud 77 j. Johanna Eekels. wed. van N. Herman, oud 70 j. ONDERTROUWD Frauciscus van Gorp, oud Aan het postkantoor Waalwijk en de daar onder ressorteerende, hulpkantoren werd gedu rende de maand Mei 19^.9. Ingelegd f 8765.47. Terugbetaald f 9036 93. Hot laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het cummer 5252. BESOIJEN, 1 Juni. De ondergeteekende verlangt geregelde toezending tan Het Nieuwe Modeblad tegen 55 cants per 3 maanden (franco per post 65 ets.) Naam: Woonplaats ir p. p. 65cts.) Verkrijgbaar bfj den U1TGKVFR vaa

Echo van het Zuiden | 1909 | | pagina 6