I H. JNTONIUS VI» PM V erzameit gebruikte Postzegels Mppsp Boekhouden. C. Th. J. van den Bergh, li Koloniale waren en Comestibles Bureau Betlekem Gemengd Nieuws Advertentiën. Burgerlijken Stand C3-. BLOjyC. TÏLA. VAN WIJCK, F. W. RATH, „IRIS"' Nic. van Dong-en, Vaal (Limburg.) ANTOON TIELEN. WIEUWS UBT KAATSHEUVEL Seclame. Een wenk aan Waalwijk. Ingezonden stukken. H andelshericht sn DEVOTIE-KERK Juni-maand 1909, het zilveren Priesterfeest van den ZEerw. heer N. J. A. Wouters, pastoor, feestelijk herdacht. Van de huizen van nagenoeg alle paro chianen wapperde de driekleur en 's avonds bracht de fanfare van de H. Familie aan den jubilaris een serenade. Het feest zelve is overigens, ook op ver langen van den pastoor, uitsluitend kerkelijk gevierd en cadeaux werden niet anders ge accepteerd dan dienstig voor de kerk. BESOIJEN. Thans is vastgesteld, dat bij goed weder, de feestuitvoering van het voor deze gelegenheid samenge stelde gemengde koor sterk 150 zan geressen en zangers onder leiding van den Heer Ant. Hurkmans Lzn. op Dins dag 29 Juni e.k. Petrus en Paulus voor het Raadhuis alhier zal plaats hebben. De Kon. Harmonie Euphonia van Kaats heuvel zal hare vereerende medewerking verleenen om deze uitvoering op te luisteren en tevens het accompagnement der koorwerken op zich nemen. Waal wij ks Belang heeft welwillend hare prachtige Muziekkiosk voor deze ge legenheid toegezegd. De degelijke repe titiën onder de bekwame leiding van den Heer Hurkmans de taaie volharding en ambitie van Zangeressen en Zangers zijn een waarborg, dat het een prachtuit- voering van gemengden zang zal worden, zooals in de Langstraat nog niet heeft plaats gehad en welke zeer zeker dien dag een massa volk naar Besoijen zal trekken om van dit gratis concert te profiteeren. Krankzinnig geworden. Een varkens slager van Bosten is Zaterdag opeens krankzinnig geworden. Een plotseling dolzinnige lust om te moorden, kwam over hem. Met een mes stak hij den veearts, die het vleesch keuren kwam, overhoop. Vijf andere slagers, die met hem in hetzelfde vertrek werkten, wer den doodgestoken en twee anderen levensgevaarlijk gewond. Eindelijk kon men den man overmeesteren. Kaatsheuvel, 12 Juni 1909. II. Sacramentsprocessie. Begunstigd door goed weer had 1.1. Don derdag in onze beide par. da jaarlijksche processie buiten de kerk plaats. De aaublik was prachtig en voor de geloovigen nlijft het een zielsverheffend oogenblik wanneer den verborgen God onzer Altaren, in de gouden remonstrans, gedragen door onzen ZEerw. Herder onder balda .ijn, zijn triomf tocht houdt roudom de kerk, en vervolgens op het ketkhof Zijn zegen geeft over de gansche neergeknielde menigte levenden en ook over hen die aldaar rusten in het kille graf en ons reeds naar beter leven zijn voorgegaan. Waarlijk die oogen blikken zijn hartverheffend. En Harmonie en zangers en heel de bid- dende menigte beijveren zich op hunne manier, om de verschuldigds hulde te bren gen. In de par. Berkdijk werd zooals wij vernamen door alle aanwezige uit volle borst gezongen, O Groot,e God wat zijn Uw taber- naken welk lied verre iu den omtrek weer klonk en op allen een diepen indruk maak ten. Daar werden ook voor het eerst een 9lal nieuwe*vaantjes rondgedragen en gevolgd door alle leden der H. Familie en alzoo veel bijdroegen tot opluistering van bet geheel. Een woord van dank is hier niet mis plaatst aan allen, die in beide par. op eeni- gerlei wijze hebben medegewerkt, om deze verheven plechtigheden naar wensch te doen slapen. Processie Brielle. A.s. Maandagmorgen vertrekt van hier de processie naar de graven de H.H. Martelaren van Gorcum. De boot, vaart af om 5 uur aan het. Drongelsche veer, alwaar men ook 's avonds weer aankomt. Muzikanten van Apollo vergezellen de processie;] tot bege leiding der gezangen. Hij ruste in vrede. Heden overleed na een slepende ziekte de heer A. Sprangers, alhier. De overledene was kerkmeester en lange jaren president van Euphonia, lid vau het gemeentebestuur en van het armenbestuur geweest Hij ruste in vrede. zijd Er is niets, wat iemand meer uit humtur brengt, niets, wat Uw geduld meer op de proef stelt dan jeukiug der huid. Aambeien maken U krankzinnig. Zij bezor gen u den geheelen dag een ellendig g«7oel, en houdea U vaak den geheelen nacht wakker. Met eczema is het precies hetzelfde. Derge lijke kwalen nemen met den dag toe. De menschen beginnen in te zien, dat zij ge nezen kunnen worden. Doordat zij de ver diensten van Foster's Zalf vernemen door verklaringen gelijk de volgende De heer W. Waldman, KrommeJijk 28 te Dordrecht, bericht onsSedert tien jaren was ik aangedaan met huiduitslag en had dientengevolge veel last van stekende jeuking. Alle middelen, die my voorgeschreven werden gaven me niets en ik wilde een laatste po ging in het werk stellen met Foster's Zalf. Dit uitmuntend geneesmiddel bracht na en kele dagen een aanmerkelijke verlichting. De jeuking hield onmiddelijk op, terwijl de uitslag volkomen genas. Een ieder zal ik dan ook vol vertrouwen Uw zalf aanbe velen/ 5 maanden later deelde de Heer Waldman ons nog mede: „Foster's Zalf heeft een blijvend resultaat gehad. Sinds ik U mijn genezing berichtte, heb ik niets meer van den uitslag bemerkt.' (w,g.) W. Waldmau. Overtuigt U, dat men (J de echte Foster's Zalf gaeft, dezelfde soort, die de Heer Waldman gehad heeft. Ze is te Waalwijk verkrijgbaar bij de Firma Wed.Orie-Dumolin, Markt. Toezending geschiedt franco na ont vangst van postwissel f 1.75 voor één of f 10.voor zes doozen. Een bijzonderheid. Men meldt ons Op den polder Kijfhoek in den Bies- bosch was bij den landbouwer C Groe- neveld een veulen dat bij de moeder niet genoeg voedsel vond. Men heeft toen de proef genomen het diertje door een koe te laten zoogen wat uitstekend is gelukt. Men kan thans het veulen ge- reg-eld door de koe gezoogd zien wor den. Ontploffing. Zondag is de bliksem ge slagen in het artillerie-patronenmagazijn bij Podgorze in Calicië, waardoor een ontploffing ontstond. Een soldaat werd gedood en een ander gewond. In den ganschen omtrek werd groote schade aangericht. Vele woningen van landbou wers in de buurt werden zeer beschadigd. Oök het station te Podgorze en enkele treinen zijn beschadigd. In 't geheel hebben 60 personen kwetsuren bekomen. In Krakau zijn duizenden vensterruiten verbrijzeld. Automobiel ongeluk In de Lu xemburger Allee bij Weenen heeft zich gister een schrikkelijk automobiel-drama afgespeeld Tengevolge van een banden defect werd een automobiel, waarin dr. karl. Kupelmeier, diens vrouw, zijn broer en een chauffeur gezeten waren, in volle vaart omgeworpen. Alle toeristen werden uit het rijtuig geslingerd. De dame was op slag dood, terwijl haar zwager en de chauffeur zwaar gewond .werden op genomen De vierde persoon bleef ongedeerd. Een verschrikkelijk drama. Een ver schrikkelijk drama heeft zich dezer dagen in de woest stroomende Niagara afgespeeld. Iu een vlaag van waanzin was een vrouw in 't kokende water gesprongen. Haar man be dacht zich geen oogenblik en sprong de ongelukkige na. Worstelend tegen het zie dende water, en de meesleurende draaikol ken, mocht hij er in slagen om zijn vrouw te grijpco. Maar hoe tegen die steile oevers van 150 voet hoogte op te klauteren Reeds begaven hem zijne krachten toen hij tegen een ouden boom werd geslingerd. Zijn rechterarm klemde hij om den boom en in zijn linker hield hij zijn vrouw. Meer dan een uur heeft hij zoo gehangen voor er hulp kwam opdagen. Uitgeput van vermoeienis was hij te zwak om het toege worpen touw te grijpen en moest hij zijn vrouw loslaten. Even daarna gelukte het den redders een touw om de schouders vau den ongelukkigen echtgenoot te werpen, en hem naar boven te halen. Later is het lijk van de vrouw weer gevon den. Reuzenschildpad. Op tentoonstellingen zijn gewoonlijk wonderlijke, reusachtige dingen t.e zien. Zoo heeft men op de #show' in Philadelphia een reusachtige schildpad, die 21/® Meter lang en 2.74 Meter breed is, 't gewicht is meer dan 1320 pond.'t Vangen van dit beest heeft heel wat moeilje gekost. Een visschersboot trof het monsterdier in de baai van Casco aan en het gelukte den vis- schers om de schildpad iu een strop te krijgen. Toen begon 't spelletje pas. 't Mon ster sleepte bootje en al meer dan vooruit, dan terug en dan weer in een cirkeltje. Die ongewenschte sleepbootdienst van dc schild- pad duurde zoowat 8 uur. Ten slotte moest beest uitgeput van krachten den strijd opgeven en zich gewonnen geren. Ontploffing. Te Belfast vond een politie agent op een vensterdorpel een klein doo»je. Hij nam het op en een geweldige ontploffing volgde. Zwaar gekwetst is de man naar't gasthuis - overgebracht. De stukken van de helsche machine werden meters ver weg geslingerd en verbrijzelden vele ruiten. verkocht van het 2e Zeilschip Johanna» partij 10.000 Colon Liebig Ossenhuiden al de 15/20, 20/35 en 25/22ers. a fr. 95 per 50 kilogram en van het 3e Zeilschip »Haave» 12,000 Fray Bentos Ossen eveneens al de 15/70, 20/25 en 25/32ers. a fr* 96, dit zijn dus weer record-prijzen. De zeer zware huiden 32/40ers zijn a frs. 93, frs. 94 te koop. Bovendien verkocht men van 3 tot 10 dezer aldaar 3567 gezouten en 2828 droge huiden te samen 11395 stuks. Voorraad 94.000. Omtrent de leermarkt kan men voor- loopig tevreden zijn, prijzen gaan gestadig hooger en de verkoop gaat gemakkelijk. Een gelukkig verschijnsel is waar te nemen in de omstandigheid, dat de leerlooiers en leerfabrikanten meer dan ooit homogeen zijn en dus zoo min mogelijk inwerken en hun leerprijzen langzamerhand verhoogen, terwijl de leerkoopers en schoenfabrikanten een billijke verhooging ook gaarne accep teeren, overtuigd als ze ziju, dat dit nog slechts een begin is van de opwaartsche beweging. In de schoenfabrieken wordt druk gewerkt zoowel voor export als voor binnenlandsche orders. B n i te n t er a n t woo rdel ij k hei d der Redactie.) Mijnheer de Redacteur I Beleefd verzoek ik voor onderstaande een plaatsje in uw blad. Met genoegen las ik in de »Echo« van 11. Donderdag, dat de leden van de Kamer van Koophandel te Waalwijk hun geachten voorzitter en secretaris eene hulde hebben gebracht bij de gelegen heid, dat deze heeren 30 jaren hunne beste krachten aan genoemde kamer hebben gewijd. Maar, wat mij ten zeerste bevreemdt is, dat de heeren leden buiten Waalwijk moesten gaan om voor hun voorzitter ëen passend cadeau te vinden. V are het niet eigenaardiger geweest, wanneer dit cadeau een stuk werk van onzen Waalwijkschen artist was. Het is toch veilig aan zijn handen toevertrouwd en het zou een blijk van waardeering geweest zijn voor onzen schilder. Ik dacht dat Waalwijkers te fier op eigen krachten waren, dan dat zij zich het spreekwoord van »den profeet en z'n eigen land< voor de voeten zouden laten werpen. hoogachtend, EEN OUD-WAALWIJKER. Hoewel de inlandsche huidenmarkt na eene periode van aanhoudende prijs- verhooging te hebben doorleefd, thans eenige vermoeidheid toont terwijl er voor de meeste soorten eene reductie is waar te nemen, gelooft men echter niet dat de daling groote proportiën zal aannemen daar de behoefte in Europa te groot is tengevolge van aankoopen voor Amerikaansche rekening. In Duitsch land is de inlandsche huiden- en vellen- markt nogal vast gestemd. De berichten uit La Plata waren enkele dagen geleden ook iets flauwer waardoor de stemming in Europa blijkbaar dezelfde richting insloeg. Het schijnt echter, dat deze stemming van korten duur zal zijn want immers wij krijgen juist bericht uit Ant werpen, dat men gisteren op levering De ondergeteekende C. SNOEY Jzn. landbouwer te Rockanje, verklaart van de N. V. DE TIJDGEEST, reeds 6 uren na de trekking in con tanten te hebben ontvangen ZESHONDERD ZEVEN EN DERTIG GULDEN 50 Ct., zijnde het bedrag van den prijs, gevallen op zijn Tijd geestpolis No. 10734 W. Tevens verklaart hij toe stemming te geven deze ver klaring te publiceeren. C. SNOEV Jzoon. TE WAALWIJK. De jaarlijksche oefeningen ter eere van den H. Antonius zullen dit jaar wederom gehouden worden Op Zondag 13 Juni, feestdag van den H. Antonius, ten 7 en ten half 9 uur ge- lezene Misvanaf 6 uur gelegenheid om te biechten cn te coinmunicceren. Ten 10 uur plechtige hoogmis met assistentie voor de leveude en overleden leden van de Broe derschap van den H. Antonias na do Hoog mis predicatie en vereering vau de Reliquie. Des namiddags ten 3 uur plechtig Lof eu predikatieprocessie over het kerkhof en vereering van de Reliquie. op Maandag 14 Juni ten 7 uur ge lezen Mis, Ten 10 uur plechtige Hoogmis met predikatie voor de pelgrims uitWaal wijk, Baardwijk, Drureo, Elshout, Haarsteeg, Engelen, Bokhoven, Heusden, Herpt, He- dikhuizen, Nieuwkuik, Vlijmen, 's Bosch, Vuglit, St. Michiels-Gestel, Schijndel, St. Oedenrode, Orthen, Rosmalen, Uden, Beu gen, Schaik, Boxmeer, Dinther, Herpen, Kerkdriel, Alphen (Geld.), Beuuingen en Nijmegen. Na de Hoogmis processie over htt kerkhof en vereering van de Reliquie. Des namiddags ten 3 uur plechtig Lof,'pre* dikatie en vereering vau de Reliquie. Op Dinsdag 15 Juni ten 7 uur lezen Mis. Ten 10 uur plechtige Hoogmis met predikatie voor de pelgrims uitBe soijen, Waspik, Raamsdonk, Raamadonks- veer, Geertruiden berg, Made, den Hout, Wagenberg, Oudenbosch, Oosterhout, Steen bergen, Voorhout, Zwolle, Loosduinen, Hocge Zwaluwe, Lage-Zwaluwe, ZevenbergscheD Hoek, Moerdijk, Maria- Polder en Duesen. Na de Hoogmis processie over- het kerkhof en vereering van de Reliquie. Des namid dags ten 3 uur Lof met predikatie en vereering van de Reliquie. Op Woensdag 16 Juni ten 7 uur gelezeu Mis. Teu 10 plechtige Hoogmis mat predikatie voor de pelgrims uitKaats heuvel, Berkdijk, Dongen, Loonopzand, Udenhout, Berkel, Enschot, Tilburg, Gilze, Chaam, 'Alphen, Breda, Oisterwijk, Haaren, Helvoirt, Cromvoirt, Esch, Boxtel, Liempde Oirschot, Vechel, Eindhoven, Zeelst, Stra tum, Leende, Dommeten en Erp. Na de Hoogmis processie over het kerkhof en ver eering van de Reliquie. Des namiddags ten half drie uur plechtig Lof, predikatie en vereering van de Reliquie. Groote Straat bij de Haven Waalwijk, Ex-assistent of the Red Cross Toiletclub Hollo way. Salon pour la coupe des cheveux et de la barbe. Service Antiseptique tous les genres d'articles de toilet. meübelhandel. Waalwijk. Grootestraat. Heeft thans geëxposeerd tusschen een flinke collectie Kinderwagens, de Pbotografin van den Kinderwagen, aangeboden door het Zeeuwsch Comilé aan Hare Majesteit onze Geërbiedigde Koningin, en vervaardigd door den hier vooral voor ouderen van dagen welbekenden Kinderwagenfabrikant L. W. VAN DELFT te Tilburg. Een bewijs dat daar fijn werk geleverd wordt, daar hij uitgekozen werd onder al fabrikanten, alhoe wel buiten de Provincie Zeeland wonende, oin het prachtstuk te leveren. Eenige verkooper voor Waalwijk en Om streken is de Firma TH. A. VAN WIJCK. Dat dt; prijzen concurreerend zijn, kwaliteit iu aanmerking genomen, kan leder zien, die een kijkje iu bovengenoemd magazijn neemt. Fijne afwerking. Soliede grondstoffen. Komt zien en overtuigt u 1 DE NATUUF W0LLFN 0NDERGC EDEREN 9S* JANSEN 8c TILANUS' FRIEZENVEEN Waalwijk. Geen feest, gevierd zonder bloe men, zoo klinkt tegenwoordig de opinie vanelke huisvrouw. Breng daarom een bezoek aan het Bloemenmagazijn van NIC. VAN DONGEN, waar steeds een uitgebreide keuze in de nieuwste mo dellen Bloemenmanden, Jardinieres in aar dewerk, massief koper, metaal enz. voorradig is. Tevens eene mooie partij bloeiende Planten, Kamerplanten en honderden meters Tafelgroen voorhanden, zoodat ik in de ge legenheid ben het meest moderne bloemwerk te leveren, en zoowel de kleinste als de grootste tafels netjes te decoreeren. Groote voorraad prachtige lage TULPEN voor op te planten. Tot een bezoek eenieder beleefd uitn'oo- digende. Aanbevelend, WAALWIJK. Bloemenmagazijn „IRIS". Onderwijs in dubbel en enkel Boekhouden, Handelsrekenen en Handelsrecht. Opleiding voor Examen en practijk, Leeraar M. O. Groote straat No. 351, WAALWIJK. HANDEL IN aan scherp concureerende prijzen. EN GROS. EN DÉTIL. van alle Landen zells de meest gewone, ten gunste der opleiding van minvermogende jongelieden tot priester missionaris. Als aan denken ontvangt men religieuse voorwerpen. Voor verdere inlichtingen en toezending van Postegels wende men zich tot het Visitekaartjes, Trouwkaarten. Trouwbrieven. Menu's in groote verscheidenheid van keuze, prijs en uitvoering. Monsterboeken gaarne ter inzage Aanbevejend, Waalwijksche Stoomdrukkerij, KAATSHEUVEL, 11 Juni. De prijs der boter was heden op dc mijn hoogste prijs f 1.21, middelprijs t 1.15, laagste prijs 1,11. WASPIK 11 Juni. De prijs der boter is hier thans gesteld op f 1,25 per Kilo. DUSSEN, 4 Juni. Boterprijs per K.G. f 1.— ii 1.23 Middelprijs f 1.14. Aanvoer 281 K.G. Eieren 1 0,80 per 26 stuk». TILBURG, 11 Juni, Boter f 1.15 f 1.20. Eieren 3'/2 si 4'/2 cent per stuk. Wilhelmus z. Johannes van Ooslerhout cn Petronella van Krugton Johanna Henrica d. v. Petrus T. A. Prinsen en Wilhelmina André Cornelia Neeltje d. v. Jan de Bruin en Johanna M. C. Nieuw koop Maria en Antonia dd. van Hen- drikus G. v. Falier en Allegonda vd. Dangen. RAAMSDONK, GEBOREN: Cornelis Paulus z. v. Adrlaan de Bont en Paulina van den Elshout. Rocus Gerardus z. von Johannes v.Seeter& en Adriana M. Vissers. HUWELIJKS-AAMGIFTEN: Cornelis Nicolaas de Vries en Jacoba Wilhelmina Oomens. HUWELIJKEN Coinolis Leonard»* van Strien en Allegoada Huiberdina van Rijn. DRONGELEN. Over de maand Mei 1909. GEBOREN: Johanna Ileiltje d. v. Gerrit de Haan en Johanna Colijn. ONDERTROUWD: Machiel A. de Wind j.m. 27 j. en Wilhelmina van Gammeren ï.d. 20 i. GETROUWD: M. A. de Wind en Wilhelmina van Gammeren. WAALWIJK, 11 Juni 1909. Beesten aangevoerd 25 stuks. Kalfkoeien f140 f200. Kalfvaarzen f 120 f 160. Varkensaaugevoerd 60 stuks. Prijzen van f7.— tot f 13.— Boter aangevoerd 425 KG. Boter prijzen f 1,16 tot f 1,27. Eieren prijzen van 4 tot 41'* cent per stuk WAALWIJK. GEBOORTEN: Johannes Lambeitus z. v. G. J. Verhoeven en J. Heijmans. OVERLIJDEN Johan Visser 42 jaren. HUWELIJKS-AANGIFTEN Josephus Zeegers26 jaren en Louisa Maria Catharina Wanten 24 jaren Pieter Maas 28 jaren te Duis burg en Maria van Loon 29 jaren te Waalwijk. HUWELIJKEN: Johannes Cornelis van Eijkc- lenburg 27 jaren en Adriana Antonetta Fransen 24 jaren. DRUNEN. GEBOORTEN Maria Julian® dochter van Alber- tus Vennings en Adriana Maria de Bruijn Norbertns Hendrikus aoon Adrianns van Bladel en Hendriks Mimpen Cor nelis zood van Willem Slomp en Cornelia Boer Johanne9 zoon van Benignus van der CruijeseD, en Elisabeth Petronella Klein Josephina dochter van Cornelis Heuveling en Adriana Venus Gerardus zoon von Jan Noloertue van Son en Jo hanna van Baardwijk Cornelis Christi- aan zoon van Otto Cornelis Adriaan van Lidt de Jeude en Dina Cornelia van Rossem. OVERLEDEN: Cornelia Elshout weduwe van Aloysius van Rooij oud 72 jaren Wil helmus van Wel oud 19 dagen Geertruida van den Bosch echtgenoote van Johaunes Peldors oud 34 jaren. Antonius van Nunen weduwnaar van Johanna Heuët oud 79 jaren Thomas Korthout echtgenoot van Helena Maria van der Sanden oud 45 jaren. HUWELIJKENJacobus Vermeulen oud 39 j$ren en Maria Klerks 24 jaren Johaunes van Eogelen oud 40 jaren en Adriana van Kuijk 38 jaren Hendrikus vau Huiten 28 jaren en Jacoba Smits 25 jaren Adri- anus van der Aa 35 jaren en Godefrida de Wit 34 jaren Marinus van de Leur 26 jaren en Hendrika van Drunen 24 jaren. NIEUWKUIK. Van 15—31 Mei 1909. Adrianus H. z. v. J. Bakkers en VAN DEN S. GEBOREN de Bonth. OVERL.: L. Bladel, 23 j. HUW.: A. v. d. Ven, 25 j. en J. Schelle 23 j. C. H. v. Beijnen 25 j. en A. M. v. Buul 23 j. G. Meesters 35 j. en Th. M. Sle gers 27 j. W. v. Heijet, 45 j. en G. Vermeulen 49 j. IIEDIKMJIZEN. Over de maand Mei 1909 GEHUWD: Martinus H. Achten 32 jaar met Antonetta P. Vugts 23 j. Hendrik A. van deD Brandt 29 j. met Helena Vugts 30 j. Johannes W. Koks 24 j. met Maria Th. A. Knijpers 28 j. Lambeitus H. Vugts 33 j. met Antonetta Branlen 25 j. OVERLEDEN Lambertus van Crugten oud 58 j. GEBOREN Johanna d. van Hubertus van Hees- wijk en Maria van Rijnen Hendrikus 2 1 JN VERKR1JCB AAR BIJ

Echo van het Zuiden | 1909 | | pagina 10