D Derde Blad. en Provinciaal Nieuws. 3 es, F. de Testa. Referentie Het Nederl- Gezantschap te Tanger (Marokko) Nummer 48. Zondag 13 Juni 1909. 32e Jaargang. A. VERSLAG der Kamer van Koop handel en Fabrieken te Waalwijk betreffende den toestand van den handel, de nijverheid en de scheep vaart, over het jaar igoS. Lederhandel. Ook 1908 was voor den lederhandel wederom geen gunstig jaar en allerminst (voor den looier, die nog grootendeels volgens het oude systeem werkt, en het leder van de dure huiden, gekocht in 1906 en begin van 1907, toen aan den man moest brengen. In het begin des jaars was de voorraad leder vrij groot, e vraag niet levendig en diensvolgens oonden de prijzen eer neiging tot dalen an tot stijgen. De slechte gang van ele schoenfabrieken was den lederhan- el al mede niet bevorderlijkzoodat nen in de eerste helft des jaars moeite ad om de noteeringen te handhaven. In de tweede helft des jaars, toen de uiden belangrijk gestegen waren en ook de stoomleerlooierijen door de duurdere huiden, die zij moesten verwerken, ver plicht waren de lederprijzen te verhoogen brak er een iets betere tijd aan en kon men successievelijk het leder wat op drijven, doch niet voldoende om eene k 611 eenigszins gewen schte verhouding tus- nden sc^en grondstof en gefabriceerd artikel te bewerkstelligen. Rezen de huiden met 20%, het leder, dooreengenomen met 5 percent. Naar zwaar zoolleder was nog al levendige vraag, doch de 1 het voorraad hiervan was zeer gering, wijl prima huiden in bescheiden getal ver werkt waren. Op het einde des jaars herleefde de markt en kon men gemakkelijker dan vóór eenige maanden, flinke hoeveelhe den aan den man brengen. Aan noe- menswaardige prijsverhooging viel echter kOrd. 00k toen niet te denken. Opmerkelijk is het, dat afwijkend leder en afval in het geheel niet te plaatsen waren. Hier volgen enkele noteeringen van verschillende handelaars. Wijl de prijzen vaak nog al noemenswaardig uiteenloo- pen, meenen wij goed te doen ditmaal het lijstje eens wat grooter te maken. Prima Zooileder. De wichten van 20/24 K. G f 1,65 tot f 1,80. De wichten van 16/19 K. G. f 1,60 tot f 1,75 p. IC. G. Prima zware B. A. Sal. os van 40/44 halve K. G. 8284 ets. Prima middel B. A. Sal. os van 33/36 halve K. G- 80827a ets. Prima lichte B. A. Sal- os en koe 25/30 halve K. G. 7577V2 ets. Gez. B. A. Mataderos ossen van 35/45 halve K. G. 727*—77J/2 ets. Gez. B. A, Mataderos os en koe van 24/30 halve K. G. 70—75 ets. Rio Janeiro ossen van 35/40 halve K. G. -70—75 ets Prima droge Columbie W.-Indië van 25/35 halve K. G. 67Va—72V2 ets. Binnenzoolleer van goede kwaliteit van 5060 ets. Prima zware croupons van 10/14 van f 1,— a f 1,10. Afval liezen, naar gelang der dikte van 40 a 45 ets. alles per halve IC. G. De prijzen der liezen waren dus 5 tot 10 ets. goedkooper dan verleden jaar, wat voor de ruim 1000 stuks hui den, die alleen op de beide hier gevestigde r> stoomleerlooierijen per week bereid wor- t&JL den, een gevoelig schadepostje mag heeten, Gelukkig, dat de winsten, die door deze inrichtingen in het begin des jaars gemaakt werden, van dien aard waren, dat deze schade wel gedragen kon worden. 40000 cartouchières en cuir fauve, con- formes modules mise a prix frs 2,50 20000 porte-sabres eu cuir fauve, con- formes modèles mise a prix frs 1,75. 20000 bretelles de fusil en cuir'fauve, conformes modèles mise a prix frs 1,25. De betaling geschiedt a contant onder toezicht van het buitenlandsch corps di plomatique (waaronder ons Nederlandsch Gezantschap) alhier. Gaarne stel ik mij ter beschikking van belanghebbenden ter verstrekking van nadere inlichtingen, monsters, modellen enz. Hopende dat onze nationale industrie ten uwent haar voordeel moge vinden aan gemelde aanbesteding deel te nemen, verblijf ik met de meeste hoogachting, 13^ Zij die zich met i Juli op dit blad abonneeren, ontvangen de tot dien datum verschijnende nummers GRATIS. feuilleton loopt lang- zoodat we in den loop eene nieuwe beginnen Het tegenwoordige zamerhand ren einde, der maand Juli met getiteld PALJAS Heldentrouw aan den Huwelijksband, een zeldzaam prachtwerk, boeiend van 't begin tot het einde, een feuilleton zoo mooi, als we sinds het bestaan van ons blad mis schien nog niet hebben kunnen geven, hoe wel we op dit gebied steeds oor beste beentje voorzetten. De teulleton is van grooten omvang, zoo dat we ons voorstellen zoo dikwijls als 't mogelijk is, een dubbele te gevenmaar tevens radeu we eenieder aan zich thaus te abonneeren, daar men dit prachtwerk dan vanaf 't begin kan volgen en er niet spoedig eene nieuws begint. de tie z, de Waalwijk, 12 Juni 1909. Belangrijke Aanbesteding. De Kamer van Koophandel en Fa brieken te Waalwijk ontving van den - heer F. de Testa, import en exporthuis te Tanger, Marokko het volgend schrijven, hetgeen ~de~ kamer ons verzócht" op te nemen en waaraan-wittnTFielang ónzer ioxïttstrie gaarne Wófdoen l »Ik heb de eer u mede te deelen dat op 2 September e.k. alhier de aanbe steding zal plaats hebben van diverse loten militaire equipementen ten behoeve van het Marokaansch leger. Wat de Waalwijksche industrie betreft meen ik dat het derde lot, geschat op francs 475000, de aandacht verdient, deze bestaat uit 20000 paires de brodequires (laarzen) napolitains, conforme au modèle deposé; evalué pour la mise a prix a frs 13,25 pour chaque paires de brodequires. 20000 ceinturons en cuir fauve avec plaque conforme modèle, evalué pour la mise a prix a frs 2,50 pour chaque cemturon. ilen .AT* Liedertafel. Gelijk we reeds in ons vorig nummer meldden, zal de .Liedertafel op Maandag in de Waalwijksche kermis, den 12 Juli a.s, haren abonné's weder eene matinee aanbieden. Als soliste hier is geënga geerd Mej. Roza Prins te Rotterdam. Kermis. Naar wij vernemen zijn aan de navol gende vermakelijkheden voor de as. kermis alhier reeds plaatsen aangewezen. Stoomcaroussel, A. Benner, Cinematograph, A. Wegkamp, Open draaimolen, Dupont, Tobogan, Kunkels, Amerikaansche luchtschommel, Teu- nissen, Bon-Bon en Champagnetent, Overmeer, Photographie-tent, De Winter. Voorts een werptent, tent van een ge- dachtenlezeres, galanterie- koek- olie bollen en palingkramen. Bureau van Statistiek. 7 Het bureau van de Statistiek zegt over de maand April SchoenmakerijHet bedrijf ondervond met de intrede van het voorjaar in vele plaatsen verlevendiging. In de Brabant- sche industrie-centra was de toestand echter niet bijzonder gunstig. Hier en daar heerschte nog eenige werkloosheid. ZadelmakerijEr was geregeld werk. Tusschen vraag en aanbod van werk krachten bestond evenwicht en werkloos heid kwam niet voor. Leerlooierij. De toestand was over het geheel niet gunstig- Sommige rap porten maken melding van bepaalde slapte en in eenige gevallen van een weinig werkloosheid. Van drukte was bijna nergens sprake. Erfgenamen gezocht. In de te Pere [Wisconsin] verschijnende Volksstem van 26 Mei lezen wij het volgende »Een paar jaar geleden overleed te Milwaukee (Wise) John. Tenhaaf of Ten- hoof, in den ouderdom van 70 jaar. De overledene was een vreemd përsoon, had met niemand omgang, was ongehuwd en voor zoover men weet had hij hier te lande geene verwanten. Naar ons medegedeeld werd door een zijner buren, die ons verzoekt dit te plaatsen, was hij geboortig uit Noord- Brabant, waar men meent, dat hij twee zusters nalaat. Mr. Tenhaaf liet eene som gelds na in de bank, welke aan den staat valt zoo zich geene erfgenamen opdoen. Voor verdere inlichtingen schrij ve men aan den redakteur J. A. Kuypers, de Pere (Wisc.)« Vakrcreeniging. Door het Bestuur van den Leo-Bond is eene subsidie van f 100.verleend aan de werkloozenkas van de R. K. Vakvereeniging van Lederbewerkers. Daar de bestrijding der onvrijwillige werkeloosheid een punt is van zeer groot sociaal belang, is het Bestuur voornemens ook de kassen van andere vakvereenigingen voor dit doel naar rata te steunen. Men ziet dus, dat ook de Leo-Bond, die vooral werkt voor de algemeene belangeD van den werkman, voor de geestelijke ontwikkeling enz. ook daar hulp biedt op stoffelijk gebied, waar nooden te lenigen zijn, en dat hij de vakorganisatie der arbeiders krachtig wil steunen. De contributie voor den Leo-Bond is dus volstrekt niet weggegooid L. Sunlightzcei Zooals uit vorenstaande annonce blijkt, geeft de Lever's zeep maatschappij aan hare afnemers van Sunlightzeep, in ruil voor 5 omslagen, een schaafje om zachte zeep te maken cadeau. Eenige deskundige- huismoeders die wij de schaaf, ons ter beoordeeling gezonden hebben doorgezonden, roemen haar als zeer practisch en voor- deelig in 't gebruik. Verschillende ponden uitmuntende zachte zeep ver krijgt men er voor 127a cent n.l. een stang mede, zoo verzekeren zij ons. Huisvrouwen die een groote wasch hebben en deze helder willen krijgen door weinig werk moeten zich haasten in 't bezit te komen van een schaaf, die zeer billijk is, men krijgt ze nl. cadeau, bij dit uitmuntend artikel als Sunlichtzeep. Oud 's-Heitogenboseh. Het is een typisch stukje geschiedenis ons «Oud 's-PIertogenbosch, met zijn oude geveltjes, die het zoo mooi doen op den achtergrond van groen, waarin het geheel omsloten ligt, met zijn pito- resk stadhuis, met zijn open tooneel, waar rhetoricijnen geschiedkundige ta- freelen ontrollen in de schilderachtige omlijsting van de 16e eeuw, het tijdperk waarin de kunsten zoozeer hebben ge bloeid, waarin Albrecht Dürer onze stede bezocht, waarin Karei V en Phillips II er plechtig werden gehuldigd, waarin de rederijkerskamer «Moises Doirn», en haar devies «In Vietcheyt Gweyende» wist hoog te houden en van Antweipens Landjuweel zilveren bekers en schalen en hooge eer thuis bracht, waarin de Hertog van Alva, met zijn Spaansche grooten op reis naar Nijmegen, er ver toefde en de jeugde «Prinche van O- rangiën» er met de *Zvvanenbroeders» of op «De Gaffel», herhaalde malen den feestdisch genoot. Naar dat tijdperk, waarin ook battement- en mysteriespelen en omgangen hun grootste volmaking en pracht nabij kwamen en de toonkunst hoogtij vierde, brengt ons «Oud 's-PIer- togenbosch» terug, en het is onzen Jan Mosmans, Dorus Hemsen en Aug. Suiling volkomen gelukt door hun kranig stuk werk dat tijdperk tet ons te doen spie ken in lijnen en kleuren, door uithang borden en opschriften, door de machtige taal van het geheel. Als de Cloveniers Schuts en de mannen van den voetboog samen vormende een «Vendel» van 36 stoere mannen, gekleed met harnas en helm, en gewapend met vuurroeien en hellebaarden, voldoet aan het bevel van Capitein Aert Kooijman «Iu orde van parade stelt u de officieren vaan drig en tromslager, zich «haastelijk» plaatsende voor 's Vendels front, de musijettiers «met bequamen spoet» leg gende de musket op de forqetstok, of wel de vaandrig zijn vaandel slaat ter eere van hoogbezoek of aan Schepenen en Ambachtsdeken, in ambtsgewaad komen uit Raedhuys of Meisterloetse, de ver schuldigde eer bewijst, dan geschiedt ook dit alles even correct als dat in de 16e eeuw placht te gebeurenen daarom atgezien nog van de zich op Oud 's Her togenbosch voortdurend afspelende ver makelijkheden, die nooit het stempel van artisticteit missenmag worden gezegd dat het een bezoek over waard is. Niet vliegen tc Leur. De ondergeteekende, die eenmaal in 't schommelend schuitje der vliegmachine zit, is tot zijn groot leedwezen verplicht zoo spoedig mogelijk mee te deelen, dat de vliegdemonstraties op Zondag 13 Juni a.s. niet doorgaan. Ondanks alles wat de dagbladen dien aangaande schreven, gingen belangheb benden voort, mij berichten toe te zen den, die alsnog de opstijging op Zondag a.s. voorstelden als een bepaald feit, tot zij eindelijk mij daareven in het station Roosendaal meedeelden, dat er bericht uit Parijs is ontvangen, dat het toestel- WRIGHT, naar het heet, »gebroken« is. Men wist van den heer WILFORT destijds te zeggen WILFORT wil wel vórt, maar kan niet vórt« thans zal deze met recht kun nen zeggen DELA GRANGE fait trés étrange- Nog Zaterdag j 1. berichtte men mij, dat Maandag of Dinsdag de machine per personentrein van Juvisy bij Parijs werd afgezonden, dat alles op tijd gereed zou zijn, dat ik rustig moest voortgaan mijne maatregelen te nemen voor den 13e, dat Ret grandioos zou zijn, enz. enz. Het publiek meent dat ik dupe ge worden ben. Is er sprake van dupe, dan in de eerste plaats zij, die het hooge bedrag dat ik uitloofde en waarvan te voren geen cent is betaald, niet schijnen te kunnen verdienen. De confusie zal wel verband houden hiermede, dat men van het overeengekomene wijziging wenschte, namelijk, dat »aan dela Grange moest worden overgelaten het aantal en den duur »der vluchten* en ik daarentegen vasthield aan het eenmaal bepaalde minstens twee vluchten van een mini mum duur van tien minuten*, welk be zwaar wegvalt bij het vliegen tegen entree in den Haag, zooals blijkt uit het mede gedeelde in »de Luchtvaart* van gisteren. Hoe het verder gaan zal, kan ik in dit oogenblik niet beslissen en zal zoo vrij zijn, daarover een rechtsgeleerde te raad plegen. S. C. J. HEERMA VAN VOS. LEUR, 9 Juni 1909. BAARDWIJK. Iu de dezer dagen ge- houdeu vergadering der Afd, „Ranze* alhier, waarin het Bestuur moest aftreden zijn allen wederom herkozen. Door Secr en Penningm. werd verslag uitgebracht over de kas, welke sloot met een voordeeüg saldo van 29,727j- Contributie werd verlaagd tot 1,50 met inbegrip der Hanzebode, sinds het bestaan bleef het ledental ongeveer op dezelfde hoogte. DRUNEN. De expeditie van van Gend en Looa reeds meer dan 40 jaren hier in Drunen gevestigd en de laatste jaren op een accurate wijze waargenomen door den heer van de Leur, zal met 1 Juli a.s. ophouden. Dat hierdoor een groot ongerief ontstaat is te begrijpen. Onze schoenmakersbazen en allen die iets ter verzending hebbeu, kunnen nu maar met hun pakketten boven de 5 Kgr. naar het, op een half uur afstands gelegen, station marebeeren. Voeg daarbij de verhoo ging van tarieven voor een paar plaatsen waarnaar uit Drunen veel pakketten worden verstuurd, dan kan men begrijpen dat de verandering hier niet met gejuich begroet wordt. Naar men zegt worden er middelen beraamd om een of 2 maal per dag een geregelde bestelling naar het station te krijgen. Zou door een verzoekschrift naar Zijne Ex. den Minister van Handel en Nijver heid niet kunnen worden bewerktstelligd dat bet voor Drunen onmisbaar Kantoor blijft bestaan NIEUWKLIK. De aspergieoogst is niet tegenstaande het koud en schrale weder dit jaar zeer goed te noemen zoowel wat quan- titeit als qualiteit betreft. De prijzen zijn gunstig en de aflevering zeer ruim. In den met Pauselijke, Fransche en Nederlanclsche vlaggen, met guirlandes en andere voorwerpen prachtig versierden tuin van de Eerwaarde Paters Cisterciensers al hier had j.l. Donderdag een schitterende processie plaats met het Allerheiligste dat door Mgr. Maréchal, Abt van het Klooster zelf werd rondgedragen. Houderden woonden deze grootsche plechtigheid bij. Aan C. Blankers alhier is vergunning verleend dit jaar niet voor herhalingsoefenin gen onder de wapenen te komen, waartoe hij alsnu het volgend jaar verplicht zal zijn. Het kohier der hondenbelasting dienst jaar 1909 is door den Raad dezer gemeente vastgesteld op f 71.50. VLIJMEN. Op 1 Aug. 3. s. viert de Wel- eerw. Heer Al. v. Thiel zijn zilveren kape- laansfeest. Het lijdt geen twijfel of het zal den ijverigen priester, die gedurende al die jareu met zooveel liefde heeft gearbeid aan het zielenheil van Vlijmens geloovigen, op dien heugelijken dng niet aan belangstelling ontbreken. Het kruisbooggezelschap De Voor uitgang hield gisteren koningrehieten bij den heer M. van Wordragen. De heer G. van Wordragen wist met 57 punten den koningstitel te verwerven. Opvolgers wareu C. de Laat, C. Oremans en A de Graaf Azn allen met 55 punten. Bij de verkiezing van het Bestuur voor dit gezelschap, die op den zelfden dag plaats had, werd als President gekozen C. de Laat Gzn. als le Secretaris Am. de Laat, als 2e Secretaris C. Oremans en als Commissaris C. de Vaan. VRIJHOEVEN-CAPPEL. De diensturen op het Hulp-post-telegraaf- en telefoon kantoor te Vrijhoeven-Cappcl zijn als volgt geregeld en gewijzigd Voor den postdienst van Hfl/g1 ^1/a» van 24, van 77j87j' Voor den telegraafdienst van 81, van 237a, van 6~77s. Voor den telefoondienst van 81, van 237,, van 677s. Op Zon- eu Feestdagen voor den post dienst van lU/sJ 21/s. Voor den telegraafdienst van 89. Voor den telefoondienst van 89, de cijfers zijn in uren uitgedrukt. We zouden ieder aanraden hiervan goede nota te nemen. j.l. Dinsdagavond herdacht de Zang- vereeniging „Hallelujah* n.l. de leden dier ver. op feestelijke wijze de behaalde bekroning. Ouder het gulle onthaal, het zingen van verschillende liederen het aanhooren van voordrachten, enz. was er groote vreugde onder de leden tot laat in den avond. Nog langen tijd zal deze genoeglijke avond en voorzeker de laatste blijde stonden in dank bare herinnering blijven Met genoegen kunnen we melden dat het hulpbehoevend paartje W. 8. en T. v, d. S. deze week verblijd 'werd met een gift van H. M. de Koningin van f 20. Het zoontje van Chr. Verhoeven dat 1.1. bij de gehouden paardenkeuring zwaar gewond werd, en dat sedert al dien tijd in het ziekenhuis te Breda lag is heden tot groote blijdschap der ouders teruggekeerd. Vrijdag avond bracht het fanferecorps „Sirena* ter gelegenheid van den verjaar dag van haren Voorzitter den Edelachtb. Heer Burgemeester, een serenade. Ook voor den werkende leden waren het een paar recht genoeglijke uren, die ieder lid zeker wel op hoogen prijs zal stellen. CAPELLE. Dezer dagen raakte het dochtertje van Jac. Vos alhier, zoodanig met haar vingertje tusschen de waschmachine beklemd, dat men genoodzaakt was genees kundige hulp in te roepen. Woensdagnamiddag, j.l. had een treurige plechtigheid plaats. Ouder belangstelling van familie en vrienden werd het stoffelijk over schot van ouzen, zoo jong overleden dorps genoot, M. v. Drongelen, ten grave gebracht, op het kerkhof aan den Loonschen dijk. Nadat de teraardbestelling had plaats gehad, wijdde de voorzitter der Chr.-Jongelings- vereenigiag enkele woorden aan het leven van den overledene uit den tijd, toen ook hij daartoe behoorde, naar aanleiding van den naam dier J. V. (Pred. 12: la). Voor het verlaten van de begraafplaats werd nog door alle aanwezigen gezongen. Ps. 89: 8. Teruggekeerd van het graf, ten huize van den overledene, sprak de president der Christelijke Zangvereeniging „Haleloja* nog enkele hartelijke woorden, waarbij hij in herinnering bracht de jaren, dat ook de gestorvene meejubelde in het Christelijk lied, ter eere Gods, doch dat het toen was een gezang van een mensch, onvolmaakt en ge brekkig, terwijl hij nu voor eeuwig op vol maakte wijze de lof van zijn God zou kun nen bezingen. Hierna dankte de broeder des overledenen allen voer hunne blijken van deelneming in dit, voor hun zoo smartelijk verlies. Hij ruste in vrede. De Heer B. J. Werther alhier, candi- daat bij den Heiligen Dienst iu de Ned. Herv. kerk, heeft het beroep aangenomen naar de Ned. Herv. kerk te Otteiloo. WASPIK. De voetbalclub „Prins Hendrik* van Waalwijk speelde 10 dezer eene match tegen „Kleiue Hulp met Kracht* alhier op 't terrein van laatst genoemde vereeniging. - P. H. maakte 5 puntjes en hield haar eigen goal vrij, zoodat 't spel eindigde met 50 in 't voordeel van Waalwijk. De jongens vau Benedenkerk moeten in 't vervolg de tanden maar eens op elkaar zetten. De stoet van de H. Kindsheid voor a. s. week belooft zeer mooi te worden. Voor vreemdelingen zal het beslist de moeite waard zijn een kijkje te komen nemen. RAAMSDONKSVEER. De Heer C. Blan kers hulpbesteller aan het Post- en Tele graafkantoor alhier, is tot besteller aan genoemd kantoor bevorderd. Voor de vacante betrekking van Ge meentebode van R&anudonk, hebben zich elf sollicitanten aangemeld. Een voorval, dat ernstiger gevolgen had kunnen hebben, speelde Woensdag avond circa 9 uur bij het uitgaan der zaDgschool af. Een der zangeressen, welke door haar galant werd afgehaald, wilde zich langs het voetpad „Het Blok* naar huis begeven. Hiertoe echter moest een vonder worden gepasseerd. Bij het overgaan van den vonder nu, had de zangeres het ongeluk mis te stappen, en viel zij, onder het uiten van een hevigeu gil, hals over kop, iu een diepen modder sloot Dank zij de tegenwoordigheid van geest van haar galant, bracht deze de drenkelinge, echter niet, dan nadat zij eenige malen geheel onder water was geweest, spoedig op het droge. Druipende van modder en water, haar wit costuum op een schoorsteenvegerspakje lijkende, vluchtte zij, onder groote hilariteit van de medezangeressen en zangers, die ge waarschuwd door de noodkreten, inmiddels op het terrein des onheils waren verschenen, in eene naastbijzijnde woning, alwaar zij van droge kleeren werd voorzien. Bij nader onderzoek is ons gebleken, dat genoemde dame, tot dusver van haar val en onvrijwillig bad, geene uadeelige gevolgen heeft ondervonden. Bij het korten van een wagenas, had de smidsknecht van den Heer J. Rolffs al hier het ongeluk zich zoodanig te branden, dat hij geruirnen tijd zijne gewone werk zaamheden niet kan hervatten. Tijdens het spelen der harmonie op de kiosk had een 5-jarig kind het ongeluk van het Heereplein in de haven te valleD. Gelukkig aarzelde de heer Jos. van Aalst geen oogenblik, te water te springen. De redding van het kind was de voldoening van dit flink optreden. DUS8EN. Gisterenavond (Sacramentsdag) vergaderde in haar lokaal de vereeniging voor „Eer en Deugd*. De vergadering werd ge opend met deu gebruikelijken groet door den ZeerEerw. Heer Pastoor. Spreker wees in 't kort op dc geestelijke en lichamelijke schadelijke gevolgen van den drank en haalde enkele voorbeelden aan. De opkomst der leden was voltallig. Woensdagmorgen ontstond brand in het schuurtje van den voerman S. tengevol ge van het spelen met lucifers door kinderen. Door de spoedige hulp der buren wist men het nog met een aantal emmers waters te blusschen. De familie Vermeulen ontving Donder dag telegrafisch bericht dat het lijk van hun zoon bij Meerle een half uur van de plaats waar hij verdronken is, opgevischt is. De familie is reeds naar Duitschland ver trokken. DOEVEREN. Bij Kon. besluit is de predikant bij de Ned. Herv, gemeente te Doeveren, ds. P. I. Hage benoemd tot pre dikant bij de Protestantsche gemeente in Nederl -Indië. HEHSDEN. Op Maandag 7 Juni werd van het OF

Echo van het Zuiden | 1909 | | pagina 9