11: Abonneert u op dit biad, 'Sc -a cc "53 TH. v. d. SANDEN, Waalwijk. INMAAK Week's Sterilisator 11| Slaapkamer^ Ameublementen. A. C. van der Meulen ty Zonen QJ SS CC cp cd T3 O) Burgerleken Stand. Advertentiën. I. c. MORTIER ZONEN, Sïeotit® iarickting r. d. aard ia lederlaod. ■vl BEDDEN matrassen dekens IJZEREN LEDIKANTEN enz OD CO 2-, "O NIEUWS UIT KAATSHEUVEL Reclame. H andelsbericht en Uitvoeringen. Jongeheeren Costumes vanaf f 6 50 Heerencostumes vanaf f 7.25 Pantalons vanaf f 1-75 Fantasie vesten (geen katoen) vanaf f 4.00 Soliede werkbroeken vanaf f 1.60 Geregeld voorhanden Pensmarkt 32 en 33 's-BOSCH. Poth. album en prijscourant op aanvrage franco Vi K; deze daad heeft gevoerd is den eigenaar on bekend. Het wara te wenschen dat de poli tie den laffen dadiger op het spoor kwam en hem zijn welverdiende straf niet ontgiDg. In de maand Juli zullen 3 gezinnen alhier naar Amerika vertrekken om aldaar den ko9t voor hun gezin te verdienen. Van een gezin zijn reeds de onroerende goederen door den notaris opgeveild. Eene goede broodwinning zij hun toegewenscht en schijnt hun reeds voorspeld te zijn. 'Aanstaanden Zondag 4 Juli zal door de Nieuwe Harmonie van Drunen een con cert gegeven worden bij L. van de Wiel te Wolfshoek de9 namiddags ten ö'/s uur- Moge het weder gunstig zijn dan staan ons weer een paar genotvolle uurtjes te wachten. De hoofdelijke omslag dezer gemeente over 1909 is door Ileeren Gedeputeerde Staten van Noordbrabaut goedgekturd tot een bedrag van f1269.70. Over 1908 was dit bedrag slechts f 570,92* Niettegenstaande door de schoenfabri kanten alhier aan Van Gend en L009 een verzoekschrift was ingediend om behoud van den wagendieust op Drunen is deze met 1 Juli 11. daarmede gestaakt. Jammer genoeg tot ongerief van vele ingezetenen dezer ge meente. Op verschillende aardappelakkers be- gint zich de zoozeer gevreesde krul ziekte reeds te vertoonen. VLIJMEN. De heer Ililwig, plaatsver vangend distr. veearts komt a s. Dinsdag des morgens ten 10 ure zitting houden bij den heer J. de Vaan tegenover het gemeen tehuis voor de inenting van varkens tegen de vlekziekte. Op Vrijdag 9 Juli a.s. zal hier de stemming plaats hebben voor 3 leden van den Raad. Gandidaten zijn, zooals reeds gemeld werd H. M. Boom, P. W. van Buul, M. van Giersbergen en H. E van de Ven. VRIJHOEVEN-CAPPEL. Op het Hulp postkantoor werd alhier gedurende de maand Juni in de Rdkspostspaarbank ingelegd eene som van f1554. CAPELLE. Gister en eergister hebben 11 candidaten voor de le klasse san de H. B. 8. te 's Ilertogenbosch het toelatings examen gedaan. Vijf vau hen werden afge wezen, twee kregen herexamen voor 't Fransch en viei slaagden. Ouder de laatste vier behoort Dirk Pieter van Dongen, een leerling van de openbare school in de Nieuwstraat te Capelle. WASPIK. Met Petrus en Paulus viert men hier kermis aan de Maas. Velen wan delen dan tot de z g. keef, drinken er bier en koopen er kersen. Dit jaar echter hielden stortregens op stortregens de kermisgangers tegen en slechts enkelen waagden zich voor bij Scharloo. Den herbergiers op 't Dijkske eu Scbarloo, die bij mooi weer op dezen dag druk bezoek krijgen, bezorgde het slechte weer een leelijke tegenvaller. Vrouw K. in Boven* kreeg bezoek rn maakte direct aanstalten om een kopje koffie te zetten. Vlug wat olie in het petro- leumtoestel, dat reeds aan 't branden was, en plof daar stond de boel in brand, Wel gelukte het spoedig het vuurtje te blus- schen, dooh deze onvoorzicht'gheid kost vrouw K. toch een paar gordijnen. In onzen polder schijnt veel wild te zitten, want meermalen slaan do maaiers een haas in den kop of poot. Vele jonge h-.asjes vallen ook al als slachtoffers van den hooibouw. Wat de boeren er meedoen, weten we niet, maarhet hooi is zeer duur gepacht dit jaar. RAAMSDONK(DORP) Aan het postkan toor Raamsdonk en de daaronder ressortee- rende hulppostkantoren werd gedurende de maand Juni 1909 ingelegd f 13587,62 en terugbetaald f 9092,43. Laatste boeknummer 4320. Aan het hulpkantoor alhier werd ingelegd f 4482,55. Voor de huisverlichling en electrische beweegkracht is deze week van af den transformator bij den heer van lersel tot de boterfahriek in Luijten Ambacht een zware kabel gelegd. By de j.l. Dinsdag alhier gehouden caudidaatetelling ter verkiezing van vier leden voor den Gemeenteraad, werden de volgende personen candidaat gesteld. Bont de B. aftr. Bont de H. C. Dorreuboom J. P. aftr. fleere Mr. G. J. H. aftr. Heuvel van den C. Pullens A, Schoenmakers J. C. Zoo men weet wenschte de Heer J. II. Kamp wegens /iju hoogen ouderdom niet meer in aanmerking te komen. MEEUWEN. Vrijdagmiddag reed W. v. H. met zooveel vaart met zijn kar en paard tegen een paal, dat de kar omsloeg en in 't water tarecht kwam. Door het flinke op treden van cenige personen, was een en ander spoedig op 't droge zonder eenig letsel. De voerman was bijtijds van den wa gen gesprongen. DUSSEN. Hedeunacht zijn bij den land bouwer Abr. van Dijk de jonge ooievaars uit den nest gehaald. De ladder welke, in de buurt uit een kersenboom was gehaald stond nog tegen de schuur. Daders onbekend. Kaatsheuvel, 3 Juli 1909. Een slachtoffer van den stoomtram. De 55 jarige vrouw v. Dongen uit Loon- opzand welke verleden week nabij den Horst door den stoomtram werd overreden en naar het gasthuis alhier werd vervoerd, is II. Woensdag tengevolge dezer verwonding aan borst en voet overleden. Haar lijk is Don derdagmorgen, na eerst te zijn gekist, vervoeid naar Loonopzand en aldaar opliet R. K. kerkhof begraven. De deelneming ia algemeen. „Apollo." A. s. Zondagmiddag vertrekt onze Har monie ^Apollo* naar Tilburg om aldaar vereenigd met de Koninklijke Harmonie van Tilburg eene uitvoering te geven. Deze combinatie is getroffen, en ook goed moge lijk, doordat de Directeur der Koninkl. Harmonie ook instructeur is bij Apollo nm. de Heer de Groot. De nummers zijn te voren aangewezen en ingestudeerd. Een mooi weer, gezellige rei9 en veel succes, zij Apollo toegewenscht. i 1^> Diefstal. Bij dt kindereu v. U. zijn in een der laa'.ste nachten de aardbeienstruiken van hunne vruchten beroofd eu vernield. Men zij dus gewaarschuwd. Ongeluk. Enkele kinderen vermaakten zich hier met het schieten met een boog. Zekere C M. kreeg op een gegeven oogenolik een pijl vlak onder 't oog. Direct moest hij zich onder geneeskundige behandeling stellen. Schiet werktuigen blijven gevaarlijke dingen in handen van kinderen. Jubilé. Op 8 Juli a.s. herdenkt de heer P. v. Haperen den dag waarop hij vóór 25 jaren als gemeente-veldwachter alhier werd aan gesteld. Gedurende al dien tijd heeft hij zich als een stipt politieman doen kennen. Ongetwijfeld zal het hem dien dag niet aan belangstelling ontbreken. tiecn vacature. Had de heer M. Verhagen aanvankelijk besloten zich uit de politieke wereld terug te trekken, thans is hij naar wij vernemen vast besloten, mocht hij worden herkozen zijn, de functie als lid van den Raad wederom aan te nemen. LOONOPZAND. Tet teleurstelling eu groot ongerief vooral van haudeldrijvenden en neringdoenden is het kantoor van Van Gend en Loos alhier opgeheven. Bij een schoenfabrikant alhier is vijf werklieden ontslag aangezegd. De oorzaak ligt in den strijd legen de gedwongen win kelnering dien de vakvereeniging heeft aan gebonden. Is te hopen, dat hier een gezonde toe stand kome èn voor werkgevers èn voor werknemers. Het bewijs geleverd. Het is altijd goed volkomen zeker te zyn van een belangrijke zaak. Er is niets van mesr gewicht dan de gezondheid en men dient bevestiging te hebben van eeu getuigschrift, dat de ver diensten van een geneesmiddel vermeldt. De beste bevestiging is te wetew, dat een geneesmiddel baat geeft en niet alleen tij delijk herstel, maar blij rend. Onderstaand geven wij U het bewijs van een inwoner van Roozendaal. De Heer A. Torenbos, St. Jansstraat 103 te Roozendaal, schreef ons: Het was reeds zes jaren, dat ik aan pijn in den rug «n de lendenen geleden had. Meestal ging dit gepaard met herige pijnen in de maag, die zich gewoonlijk tot in de borat uitstrekten. Ook had ik veel te lijden van zware hoofd pijn en bij het minste werk, dat ik vorricht- te, moest ik hevig transpireeren. De urine kwam meestal moeilijk en met een pijnlijk gevoel, terwijl zij veeltijds een vuil en dras sig bezinksel achterliet. Den geheelen dag had ik een vermoeid, afgemat gevoel, en bevond ik mij zoodoende in een ellendigen toestand. Hoewel ik voor mijn nierziekte vele behandelingen ondergaan had, had niets mij tot dusver verlichting van mijn kwaal kunnen geren, op aanraden van een mijner kennissen liet ik een doosje Foster's Rugpijn Nieren Pillen komen, en hoe groot was mijn verwondering en vreugde, toen ik, nadat ik Uw pillen gedurende drie weken geregeld volgens de gebruiksaanwij zing had ingenomen, een algeheele omme keer in mijn toestand kou waarnemen en ik voel me thans veel frisscher en opge wekter. Om het kwaad geheel uit te roeien, •al ik nog eenigen tijd met Uw pillen doorgaan en beveel ik dit weldoende ge netsmiddel dan ook aan alle nierlijders aan.* Ruim 21 lijaar nadien vernemen wij nader ,Ilet it mij aangenaam U te kunnen be richten, dat mijn genezing geloond heeft stand te honden. Uw Pillen zijn een puik middel.* (w.g.) A. Torenbot. Spreekt langsatm eu duidelijk, wanneer gij Foster's Rugpijn Ni«en Pillen koopt, dan zal er geen vergissing plaats hebben. Zij zijn te Waalwijk verkrijgbaar bij de Firma VVed Orie-Dumoulin, Markt. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel it f 1.75 voor één of f10.voor zes doozen. Vermochten wij In onze vorige be richten er op wijzen, dat de inlandsche huidenmarkten in Europa maar steeds, doch naar 't oordeel van belanghebben den ongemotiveerd in opgaande richting blijven verkeeren, thans schijnt eene kentering in aantocht te zijn. De Parijsche veiling, in den regel toon aangevend, sloot op 28 Juni flauw met eene prijsvermindering van 2 tot fr. 4. Zeer waarschijnlijk zullen nu alle andere deze richting volgen en wellicht nog lager gaan. Gedeeltelijk wordt de verla ging toegeschreven aan het besluit van den Senaat in de Vereenigde Staten van Noord-Amerika om de invoerrechten op huiden te behouden. Overigens, alvorens dit besluit bekend was, was de overdreven optimistische stemming in Duitschland o. a- al eenigs- zins aan 't zakken. In La Plata worden de prijzen nog altijd boven Europeesche pariteit gehand haafd. Zoolang Amerika voor de prima soorten in de markt is zal het zoo wel blijven mocht de kooplust aldaar ver zwakken dan meent men, dat eene daling van min of meer belang niet kan uit blijven- Hier tegenover staat echter weer de groote behoefte in de Europeesche looierijen en leerfabrieken. Te Antwerpen zijn de laatste 8 dagen weinig zaken gedaan, de omzet bedroeg slechts 3353 droge, 2942 gezouten en 1134 diverse samen 7434 stuks tegen een voorraad van 97.800 huiden. Leder stationnair, aan de verhoogde prijzen kan men gemakkelijk verkoopen, maar de verbetering is in verre na nog niet geevenredigd aan de enorm hooge huidenmarkt. Vreemde looimiddelen kalm, tengevol ge van de reductie in de Europeesche looierijen, is de vraag voor sommige hoofdartikelen iets minder. Prima Graaf schapper schors f 4.40 vrij in de Waal- wijksche Haven per 65 K.G. Te Antwerpen bedroeg de aanvoer van 1 Januari tot 30 Juni 1909,487,251 stuks huiden tegen 494,677 in 1908 in 't zelfde tijdverloop, terwijl de verkoop 391,179, en in 1908, 441,798 bedroeg. In de maand Juni 1909 alleen verkocht men 98,838 stuks tegen 44,117 in 1908 derzelfde maand. WAALWIJK SPRANG. RAAMSDONK. DRUNEN. Zondagmorgen ten 12 uur zal door de liedertafel ^Oefening en Vermaak< op de zaal Musis Sacrum worden uitge voerd ProgrammaAD LIBITUM.J ONDERTROUWD: Antonius Aloysius Hurkmans Sara Antoinetta Josepha Salters. Besoijen. Rotterdam. 1 Juli 1909. door iedereen is de alieen echte STOKPAARDJBS LELIBNMELK-ZEEP van BERGMANN Co., Radebeen want deze geeft een zacht rein gelaat, bloeiend jeugdig uiterlijk, blanlk fluweel-zachte huid en schitterend mooie teint. 50 ets. per stuk bij ANTOON TIELEN. heb ik alles zoo goedkoop zien omzetten dan in het Confectiema gazijn van Daar staat men gewoon paf van Gaat eens even zien en je zal tot de overtuiging komen ,_dat beslist nergens solieder confectie werk te verkrijgen is» Wenscht U met de INMAAK goede resultaten neem dan de proef met, onze echte Week's Inmaakflesschen, en U zult verrassende uitkomsten hebben. met alle toebehooren uitsluitend bij ons verkrijgbaar, fnmaakpotten, Snyboonenmolens, Yskasten, Ysma- chientjes, Vliegenkasten, Waterfilters, Mangels, Huishoudelijke Artikelen. GORINCHEM, HOOGSTRAAT A. 7 8. a g i M m WAALWIJK, '2 Juli 1909. Varkens aangevoerd GO stuks. Prijzen vari f8 tot f 12,50 Boter aangevoerd 560 KG. Boter prijzen f 1,17 tot 1' 1.27. Eieren prijzen van 1 tol 41 'a cent per stuk mijn KAATSHEUVEL, 2 Juli. De prijs der boter was heden op de hoogste prijs f 1 30, middelprijs t 1.25, prijs 1,19. WASPIK 2 Juli. De prijs der boter is hier thans gesteld op 1 1,28 per Kilo. DUSSEN, 2 Juli. Boterprijs per K.G. f 0.95 ii 1.16 Middelprijs f 1.14. Aanvoer 121 K.G. Eieren t 0,90 per 26 stuks. TILBURG, 2 Juli. Boter f 1.10 a f 1.171/,. Eieren 3'/s a 4'/j cent per stuk. GEBOORTEN: Aodries z. v. B. v. d. Waals en M. v. Dommelen Johanna Adriana Cor nelia d. v A. C. Trimbach en C. v. d. Sanden. HU WEL 1JKSAAN01FTEN Hendrikus Cornelus v. Heijst 31 jaren en A. M. H. Hamers 27 jaren Johannes Nicolaas Ehlert 28 jaren en A. J. v. d. Geld 27 jaren Antonius Adrianus Verstcr 30 jaren en A. M. Du- quesnoij 28 jaren Joannes Cornells Ver hoeven 27 jaren en Petronella Mutsaerts 27 jaren. GEBOREN: Henrietta Antonia d. van Johan Cornells Klootwijk en JohanDa Josina de Rooij Maarten z. van Cornells Haver- hals en Teuntje Martina van der Sijde Adrianus Pieter z. van Adriauus Bartho- loraeus van der Hoevi n eu Johanna Chrie- tiDa van Wijlen. GEHUWD: Johannes de Jong 27 jr, van Capelle met Antonia Johanna van Vuuren 30 jr. Adrianus van der Hoeven 26 jr. van VrijhoevenCapelle met Catharina Jacoba van Vuuren 24 jr. Van 26 Juni tot 2 Juli. GEBOREN: Johanna Antonia d. van Jan B. Broeders en Petronella M. Pauwcis, Arnoldus Antonius z. van Cornelis A. Vissers en Theodora Rollenberg - - Leo nardus Adrianus Antonius z. van Adrianus H. Smeur en Anna M. de Wit, GEHUWD: Comelis M, de Vries, oud 24 j. te Made en Drimmeien en Jacoba. W.Oomen oud 23 j. alhier. OVERLEDEN Maunus Christianus echtg. van Anna Maria P. Broeders oud 26 j. GEBORENJohannes zoon van Michael do Vet en Antonetta Adriana de Beer. Gerdina Johanna dochter van Petrus van Venrooij en Martina Laarakker Christiaan Mar- tinus zoon van Hendrikus Cornelis Brok en Cornelia Johanna Witlox -Godeiridus zoon van Petrus Franciscus Elshout en Gerdina Maria van Gorcum Antonetta Anna dochter van Cornelis Henricus van Ierlant, eu Antonetta Clasina Franken. OVERLEDENThomas Korthout echtgenoot van Helena Maria van der Sanden oud 45 jaren Gnverdina van Drunen oud 58 jaren Johannes Jacobus Pullens oud 2 maanden Johannes Verdiesen weduw naar van Johanna Francijna Smits oud 79 jaren Gijsbertus de Krieger oud 52 jaren. HUWELIJK: Henricus Josephus Fortuijn oud 28 jaren en Johanna Mariu Brekelmans oud 32 jaren. EN Gilieli leen, nooit van m'n leven

Echo van het Zuiden | 1909 | | pagina 10