bekendmakingT Gemeenteraadsveigadering, HËRINNEfiiNQ PASTOORSFEEST Baardwijk. A Gemengd Nieuws Advertentiën. Photografiën Leon. Sikkers, AlSEUWS UIT KAATSHEUVEL Handelsberichten. a.s. zal het postverkeer uitbreiding ondergaan. Er zal n.l. eene driedaagsche verzending, ontvangst en bestelling ingevoerd worden. Besteld zal worden van treinen 6,47 uur voorna, en 2,89 uur nana, over geheel het Dorp, terwijl van trein 8,20 uur. 's avonds eveens geheel het Dorp wordt besteld behalve ffLaan" rFort* de woningen van H.A. de Bruijn, G. Blom, H. van Strien en die ge legen om de Ned. Herv. Kerk en aan den Nieuwen weg. We mogen een woord van dank niet onthouden aan de Kamer van Koophande en Fabrieken alhier op wier initiatief deze verbetering tot stand komt maar zeker niet aan den Heer Directeur van het Postkantoor ^Raamsdonk" wiens veelvermogende mede werking en krachtigen invloed veel heeft bijgedragen tot het verkrijgen der goed keuring. RAAMSDONK. De uitslag der herstem ming voor 2 leden van den gemeenteraat was heden als volgt Aantal uitgebrachte stemmen 448. Onwaarde 16. Veer Dorp Tot. B. de Bont 89 103 192 gek. H. C. de Bont 29 34 63 C. v. d. Heuvel 208 16 224 gek. J. C. Schoenmakers 54 121 175 Tot gemeentebode is benoemd P. Broers, nachtwaker in het Dorp. Den degelijken ambtenaar onze beste wenschen. GEERTRUIDENBERG. Heden had de jaailijksche tentoonstelling met de daaraan verbonden prijsui'.deeliug plaats der Geer- truidenbergsche teekenschool. Uit de vervaardigde teekeningen bleek zeer duidelijk dat onder het ijverig bestuur en de bekwame leiding der leeraren de teekenschool in bloei toeneemt. Onder zeer veel belangstelling van het publiek en de heerlijke tonen der Harmonie Apollo werden de verworven prijzen met een opwekkend woord door den voorzitter, den heer Mr. H. Allard, aan de leerlingen uit gereikt De prijzen werden behaald als volgt Afdeeling bouwkunde in de 5e klasse. (Hoogste afdeeling). Ie prijs P. Smits2c prijs C. Stal 3e prijs J. Heessels. 4e klasse: le prijs Jos. de Kroon; 2e prijs M. Heessels. 3e klaiso le prijs A. van Wietmarchen 2e prijs C. Krols. 2e klasse: le prijs J. v. d. Sluijs. le klasse: le prijs J. de Wit. Afdeeling Machineteekenen. 2e klasse le prijs II. Schipperen, le klasse: le prijs W. Tak; 2e prijs H. de Vos. Afdeeling Handteekenen 4e klarse. (Hoogste afdeeling.) ie prijs Jac. Stal. 3e klasse; le prijs F de Wit; 2e prijs J. Uiterwijk en A. Wiercx. Dank zij de goede zorgen van den Eerw. heer v. d. Ven, kapelaau te ltaams- donksveer is de Bond van R. K. Postbeambte! tot stand gekomen. In de vergadering welke gisteren is gehouden, en waarin door twee leden van het hoofdbestuur van de Post en den heer Joh. Schoenmakers, benevens bo- vengenoemdeu kapelaan werd gesproken, werd tot oprichting overgegaan. Tot voorloopige bestuursleden zijn be noemd: B. Heijnen, president; G. van Al phen, secretaris en H. de Jong, penning meester. enschen te komen. Hoe de afloop dezer geschiedenis zal zijn, ienieuwt een ieder, doch een feit is het, at nu de gemeenteraden en de gemeente- aadsverkiezingen langzamerhand publieke ermakelijkheden worden, ieder ontwikkeld an er voor gaat bedanken, van zulk een :orporatie deel uit te willen maken. DONGEN. Kamer van Koophandel en 7abrieken. Bij Kon. besluit is goed ge- onden dat in deze gemeente, met in- ang van 1 Januari 19J0 eene Kamer an koophandel en fabrieken gevestigd ordt. Zij die op de plaatsing door de Kamer p de kiezerslijst aanspraak kunnen ma- en moeten daarvan vóór 15 Augustus ennis geven.- De eerste verkiezing van leden der amer heeft plaats in November 1909, :rwijl de aftreding van vier der leden oor het eerst plaats heeft op 1 Januari 912 en de andere drie leden aftreden en 1 Januari 1914. MADE, 18 Juli. Bij de gisteren ge- ouden herstemming voor twee leden an den gemeenteraad zijn uitgebracht p de heeren N. P. W. Hagers 148, P. mits 147 en J. Van den Elshout 141 temmen, zoodat de heeren P. Smits en N. P. W. Hagers zijn gekozen. De harmonie „Aurora* alhier heeft den gekozen raadsleden van Made en van Drimmelen serenades gebracht. DUSSEN, 20 Juli Zaterdag 17 Juli werd alhier in 't hotel de Zwaan, bij den heer W. J. Heessels door het bestuur der Zuid-Hollandsche polders aanbesteed de onderhoudswerken over het jaar 1909. Ingeschreven werd door de heeren aannemers als volgt A. Pellekaan Dussen f 769 f 309,50 J van Andel Nieuwendijk f 705 J. van Breugel Dewerken f 825 f 345 C. Haspels Dussen f 732 f 334 J Bos Almkerk "f 795 f 410 C Bakker Werkendam f 798 f 320 J E- Haspels B. Broek f 738 f 334 L. Kooiman Almkerk f 810 f 375 F. H. v. d Pluijm, Dussen f 708 f 336 B. van Dalen Dussen" f f 324 H. Kolf Almkerk f 775 f 376 J. van Loon Werkendam f 775 f 295 Het werk is aan den minsten inschrijver gegund. Zaterdagmiddag 3 uur waren de leden van den raad bijeengeroepen ter vergadering. Nadat door den secretaris de notulen der vorige vergadering waren voorgelezen en door den raad onveran derd goedgekeurd en vastgesteld, deed de Voorzitter mededeeling, dat thans voor wijk B. niet minder dan 11 solli citanten waren opgekomen. Na circuleering van de stukken en bescheiden werd benoemd de heer M. E. van 't Hoofd te Stratum. Voor wijk C. waren 8 sollicitanten opgekomen, doch van de schoolopziener was nog geen schrijven terug ontvangen en kon derhalve geen voordracht worden opgemaakt. De Voorzitter stelde weshalve voor de benoeming aan te houden tot eene volgende vergadering welke spoedig zal worden gehouden. Aldus werd besloten. Na afhandeling van eenige ingekomen stukken van administratieven aard, werd de vergadering gesloten. Zondag a.s. zal in onze gemeente optreden, den WelEerw. heer J. S- van Veen, candidaat te Utrecht. MEEUWEN, Zondag as. zal als pre dikant in onze gemeente optreden, de WelEerw. heer ds. Klaassen uit Dussen. Zaterdagavond had de heer G. v. d. B. het ongeluk het dochtertje van P. H. met zijn rijwiel omver te rijden. Het meisje maakte hierdoor op minder prettige wijze kennis met de steenen. Behalve eenige minder ernstige wondjes aan het hoofd, kwam het meisje en de wielrijder met den schrik vrij. met de eersten solidair. Door onze vakver. is steun gevraagd aan de Besturen van Werklieden ver- eenigingen, Vakver. en aan alle wel denkende burgers van Nederland, daar het in hoofdzaak een strijd betreft tegen de gedwongen winkelnering. Kermis. En zoo staan wij aan den vooravond van kermis, door oud en jong, door rijk en arm zoo vurig verlangd. Op en om het marktplein heerscht een bedrijvig heid zooals wij hier zelden zien Wanneer het weer meewerkt, zal de drukte groot zijn- Doch ook de verschillende gezel schappen, beijveren zich, om de kermis gezellig te doen zijn. Onze beide Har monieën geven a.s Donderdagm. 10 uur een Matinee. >Amoenitas« gevestigd bij Alph. Snoeren zal de heer Voget doen optreden. De Heer Adr. Smit geeft een uitvoering waar Cornelissen zal optreden. >Euphonia« geeft a.s. Zaterdag weer een Matinee, met medewerking der heeren van Ierland en de Laat, terwijl Apollo dien middag een tuinconcert geeft, waarop de bekende >Fremersberg« wordt uitge voerd. Veel genoegen en pret zij allen toegewenscht. Herstemming. Bij de herstemming voor 2 leden van den gemeenteraad verkregen Cornelissen J. F. 90 st Dalleu F. E- 215 st."(gekozen) v. Kuijk A. 244 st. (gekozen) Verhagen M. A. 105 st, Ontslag. De heer Consemulder, onderwijzer alhier, heeft tegen 1 Nov. a.s. eervol ontslag aangevraagd. Hij zal op 27 Nov. a.s. met de iKoning Willem I van de Stoomvaart-Maatschappij ^Nederland" naar Oost-Indië vertrekken. LOON-OP-ZAND, 19 Juli. Donderdag a s., 22 deze, geeft de >Sophia's-Ver- eeniging* haar kermis-matinée. Van het vijftal muzieknummers, die gespeeld zul len worden, komen vooral in aanmer king sSt. Quentin* en »Marche Com- mémorative*, de successtukken van het concours te Breda. Het programma geeft daarbij »Hans en zijn Grootje*, >Op Audiëntie*, »Steef en Janus de Straatvegers*, ^Milicien Hanues met zijn Schattebout* en ^Bankbiljet no. 10*. Muziek en voordrachten wisselen dus af- De uitvoering belooft een prettigen morgen Dat zij zoo 1 subsidie van f 800 als tegemoetkoming in de kosten van het openbaar lager onderwijs d. Procesverbaal van kasopneming. De boeken waren regelmatig bijge houden en het dienovereenkomstig be drag fl67.83'/s was in kas. 2. Onderzoek der geloofsbrieven van de heeren De Bruijn en Oerlemans. De geloofsbrieven van den heer Oer lemans worden voor kennisgeving aan genomen en van den heer de Bruijn goedgevonden waarna tot toelating wordt besloten. 3. Vaststelling staat oninbare posten Wordt besloten deze staat vast te stellen op een bedrag van f 11.49Vs« 4. Aanbieding voorloopige vaststelling gemeente-rekening. Tot leden der commissie van onder zoek worden benoemd de heeren Stam en v. d. Hoeven. De Voorzitter schorst tijdens het on derzoek de vergadering. Na een half uur wordt de vergadering heropent en deelt de heer Stam mede dat de rekening in orde is bevonden De ontvangsten hebben bedragen f6381 33Vs en de uitgaven f6098 51 zoodat de rekening sluit met een goed slot van f232 82 Vs- Hierna gaat de raad over in geheim comité ter behandeling van 5. Reclames Hoofd. Omslag. zich in de Potsdammer Strasse en om geving de tijding van het ongeluk Toen stroomden de menschen in scharen naai de plaats des onheils, angst en vrees was op de gezichten te lezen, want van tot mond ging het gerucht, dat het on geluk een groot aantal slachtoffers had geëischt. Daar klonk het luidde schellen van de brandweerwagens en in galop renden bereden agenten de straat in. Van de andere zijde kwam langzaam een rijtuig aangereden, waarin twee man nen waren gezeten, die het bloedige lijk van een man op hun kniëen hadden lig gen. En nu volgde wagen op wagen en in elk lag een slachtoffer. In het geheel waren vier personen om het leven ge komen en waren er meer dan 30 meer of minder ernstig gewond. Op het oogenblik zijn er reeds 6 lijken en 30 gewonden. Bij de heden gehouden herstemming voor een lid voor den gemeenteraad werden uitgebracht 162 stemmen, waarvan 7 van onwaarde. Hiervan bekwam de heer A. Ph. Manders 127 en de heer L. C. Hansen 28 steramen. Gekozen dus de heer A. P. Manders. Het «Kanton Oosterhout* schrijft Bij de laatste verkiezing voor den Ge meenteraad, werden de twee aftredende leden de heeren Manders wethouder en Hansen niet herkozen, doch werd bij eerste stem ming gekozen verklaard de lieer M. Bam- mens. Beide aftredende leden, die reeds vele jaren lid van den gemeenteraad waren, ko men in herstemming, doch nu hebben beiden kennisgegeven, dat zij niet meer voor een zetel in den gemeenteraad in aanmerking Kaatsheuvel, 21 Juli 1909. R. K. Ziekenfonds. De heer P. v. Dongen, die sedert de oprichting van het Dioc. Ziekenfonds alhier, de functie van 1ste secretaris waarnam, heeft als zoodanig ontslag genomen, wegens verandering van werk kring. Een woord van lof is hier niet misplaatst voor den ijver en nauwgezet heid waarmee hij deze veelomvattende taak waarnam. Diefstal. Bij de schoenfabrikant van A., waar verleden jaar een paar maal is gestolen, is dezer dagen weer ingebroken. Van een raam in de werkplaats is een ruit ingedrukt en een bakje met geld meegenomen. Beoaald zijn hier geen Openbare vergadering van den ge meenteraad op Maandag 19 Juli des avonds ten 7Vs uur. Voorzitter de E. Achtbare heer baron van Heeckeren van Waliën. Ongeveer 8 uur opent de Voorzitter de vergaderingaanwezig Nic voor de Poorte, Stam, de Bruijn, v. d. Schans, v. d. Hoeven en v. d. Waals terwijl er een vacature is, ontstaan door het over lijden van den heer Oerlemans De Voorzitter. Mijne heeren, alvorens met de gewone werkzaamheden te be ginnen, wensch ik eerst nogmaals een enkel woord in het midden te brengen naar aanleiding van het verlies, van het afsterven van het geacht lid, den heer Oerlemans. Ik geloof, mijne heeren, dat het onnoodig is om hier te con- stateeren wat hij gedurende de 24 jaar dat hij lid is geweest, doch vooral ge durende de 7 jaar dat hij wethouder was, heeft tot stand gebracht en mede heeft tót stand helpen brengen. Bezadigd was hij in zijn optreden en steeds eerhjk en joviaal kwam hij voor den dag. Wat hij ook had, in verschil punten was hij steeds eerlijk en de wijze waarop hij zijn meening verdedigde was altijd loffelijk. Ik geloof dan ook, mijne heeren, dat ik niet veel zeg, als het af sterven van den heer Oerlemans, op de eerste plaats voor zijn huisgezin een onherstelbaar verlies is, doch ook niet minder voor ons, voor de gemeente- Ik stel daarom voor als bewijs van deel neming een brief van rouwbeklag aan zijn weduwe te zenden. Door den Voorzitter wordt een con- ceptschrijvcn voorgelezen. Het college zegt daarin met diep leedwezen het af sterven te hebben vernomen, dat zijn heengaan voor de gemeente een groot verlies is en zijne nagedachtenis tot in lengte van dagen in aangename herin nering zal blijven voortleven. De heer v. d. Waals. Ik sluit mij geheel aan met de door den Voorzitter gesproken woorden. De Voorzitter verzoekt hierna den secretaris voorlezing te geven van de notulen der vorige vergadering. Deze worden na voorlezing onveran derd goedgekeurd en vastgesteld. Aan de orde 1. Iugekomen stukken. a. Schrijven van den commissaris der Koningin, houdende mededeeling dat de burgemeester gedurende 2 we ken met verlof buiten de gemeente zal gaan. b. Goedkeuring kohier hoofd, omslag. c. Schrijven van Ged. Staten, houden de mededeeling dat bij Kon. besluit van 1^ Juni is toegekend een buitengewone Een tragische arrestatie. De commissa ris van politie Robert Blot begaf zich Zaterdagavond met den inspecteur Mugat en eenige agenten naar de rue de la Folie-Mericourt te Parijs, om een daar woonachtigen misdadiger, Emile Delan- nay, hoofdman van een bende kerk- en museumdieven te arresteeren. De politie vond den verdachte thuis en deze ant woordde kalm en bevestigend op de vraag van den commissaris of hij Emile Delan- nay was. Toen de commissaris hem zeide dat hij mee moest, verzocht hij even den tijd om zich te kleeden, hetgeen hem werd toegestaan. Hij begaf zich naar een ander vertrek van zijn woning keerde spoedig terug en loste onverwacht een revolverschot op den commissaris. Eer men het had kunnen beletten, viel een tweede schot, dat den inspecteur deed neerstorten en daarna joeg de mis dadiger zichzelf een kogel door het hoofd. Zoowel de beide politie-ambtena ren als hun arrestant zijn dood. In dezelfde wijk waar de moord op commissaris Blot gepleegd is, vond men het lijk van een tot dusverre onbekend meisje, dat door een revolverschot was gedood. Ongeluk te Berlijn. Te Berlijn heeft op de renbaan een vreeselijk ongeluk plaats gehad- De verschillende reeds afgewerkte nummers van het program hadden de toeschouwers in groote spanning gebracht en deze vermeerderde nog, toen de wielrijders Contenet, Ryser, Stol en Stellbrink hunnen wedstrijd begonnen. Ryser nam in het begin de leiding, maar hij werd later, na 10 K M. inge haald door Contenet. Toen begon Stol zoo snel mogelijk te rijden Met razende snelheid reed hij de baan rond, haalde successievelijk den eenen na den andere in en was Contenet op een gegeven oogenblik dicht op de hielen. De be langstelling van het publiek had haar hoogtepunt bereikt. Plotseling weerklonk een gil uit duizenden kelen, twee, drie menschelijke lichamen suisden door de lucht en de zware motortandem van Ryser vloog in de opeengepakte menschenme- nigte. In minder dan een seconde stond de tribune in vlammen. Voordat men zich rekenschap kon geven van het vree- selijke, dat geschied was, zag men de menigte in waanzinnige haast zich ver dringen voor de kleine deurtjes om maar weg te komen. Na eenige oogenblikken eerst kon men de ramp overzien. De beide gangmakers Borchert en Porte waren over de baan geslingerd en lagen bewegingloos op het grasveld van de binnenruimte. Boven op de tribune heerschte een paniek, het zware motor- wiel was neergekomen op twee vrouwen eenige seconden later sloegen de vlam men omhoog. Uit den gloeiendheeten cylinder was de benzine gestroomd, de ze was in brand gevlogen en nu was de geheele tribune gehuld in een vlam- menzuil. Van alle zijden klonk gekerm en gekreun. Doelloos liepen menschen rond met geschroeide en brandende kleederen, totdat de redders kwamen opdagen. Zonder te letten op het gevaar, dron gen zij door de vlammen. Een der vrou wen werd, zwaar gewond, naar buiten gedragen. De brandweer begon water te geven en snel weken de vlammen. Het halfverbrande wiel werd opgetild, ten einde de tweede der ongelukkige vrouwen, die er nog onder lag, te redden. Het was echter te laat, men vond slechts een verkoold, onkenbaar geworden lijk. Het reddingswerk ging intusschen ge regeld zijn gang. De gewonden werden stuk voor stuk op baren gelegd en naar de >Unfallstation« gebracht. Tien minuten na vijven verspreidde DIENSTREGELING SPOORWEGEN. i 200 A 240 f120 a 200 f k -- 1120 k 180 Verkrijgbaar in 1'2 verschil lende opnamen ter gelegenheid van het 25-jarig jubilé van den ZeerEerw. Heer Pastoor van Baardwijk. Formaat foto 18 x 18, form, karton 24 x 30. Per stuk f 0.40. Per serie 12 stuks f4.20. Foto-briefkaarten in 16 dessins. Per stuk 10 ets. Per serie 16 stuks f 1.40. Aanbenend, DRUNEN. fX\ VKIJIIOE VEN-C APPEL. Hot gemeentebestuur van Waalwijk maak', bekend, dat ter Secretarie ter inzage zijn neder gelegd een exemplaar van de, door de maat schappij tot exploitatie van Staatsspoorwegen en een vun de Hollandsche IJzeren-spoorweg maatschappij, ontworpen winter-dienstregeling iyuj/iUi Eventueele opmerkingen, betreffende die dienst- regelings-ontwerpen. behooren rechtstreeks to worden ingezonden aan het Departement van Hateistnat, vóór of op 1 Augustus aanstaande. Waalwijk 20 Juli 1009. Het gemeentebestuur voornoemd. De Burgemeester Th. de Surmont de Bas Smeelc De Secretoris F. W. van Liempt. f a -- 1 a -- f a f 10 h l(i 25 a 26 ct. a 14 per WAALWIJK, 16 Juli 1909. Varkens aangevoerd 60 stuks. Prijzen van f75u tot f 12,— Boter aangevoerd 430 KG. Boter prijzen f 1,18 tot f 1,26. Eieren prijzen van 4 tot41'a cent per stok BESOIJEN, 20 Juli. De prijs der boter was heden op de markt: Hoogste prijs f 1,46. Laagste prijs f 1,25. De prijs der eieren was 4 cent. GORINCHEM, 19 Juli. De aanvoer van granen was heden gering met gewonen handel. Ristarwe 112.75 a 13.— roode dito 10,50 a 10,75 witte dito l 12.-- a 12.50. inl. rogge :7,40 a 7*50 Buitenl dito 7.45 7.60 gerst 5,85 n 6 haver 4,— A 4.10 Juivenboonen f8,75 a 9 blauwo erwten 0.ii 0.alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 81 runderen 5 nuchtere kalveren, 20 vette varken) 448 biggen. le qual. Kaltkoeien Kal (vaarzen (luiste vaarzen Melkkoeien 2'/j jarige ossen Pinken Grask&lveren Nuchtere kalv. Aangevoerd 20 vette vaikens van per half kilo, biggen van I 8, stuk. Aangevoerd 0 schapen en 0 lammeren; scha pen f a en lammeren f 0 a f 0 per stak Kippen f 0.60 a f 0.80 per stuk. Eieren (0.90 a 1.per 26 stuks. Boter 65 k 75 ct. per '/s kilo. ROTTERDAM 19 Juli. Tarwe f 13.50 a 15.50 per 100 K.G. Rogge was van f tot f Gerst. Winter per 100 kilo f 0.10.— Zomer per 100 kilo f 0.a f0.en Chevalier per 100 kilo f0.— A f Haver per 100 k.f 9.75 a 10.25 Bruine boonen van f Blauwe Erwten naar kook kwaliteit terkocht van f tot en vertrouwdekook daarboven Koolzaad f k f ROTTERDAM 20 Juli. Op de veemarkt waren lieden aangevoerd 36 paarden 0 veulens, 0 ezel, 1094 magere en 493 vette runderen 285 vette 237 nuclhero en 12') graskalveren 0 schapen of lammeren 8 varkens 164 biggen, 0 bokken of geiten. Koeien 32 tot 38 ct., ossen 32 tot 38 ct., stieren' 28 a 34 ct., kalveren 35 tot 42»/a ct., vette export-kalveren ct., alles per '/a kilo. Melkkoeien f 150 Af 275, kalfkoeien f 155 a f 270, stieren f 130 ii 260 pinken 45 a 125 graskal veren 20 a 42 vaarzen f 85 ii 150 alles mager ree; biggen f8.50 a 15.50 paarden f 50 a 200. Nuchtere kalveren fok- 13.— k 18slachl.- 8.— k 13. Biggen f 1.15 a 1.55 per week. Op de botermarkt werden aangevoerd 100/8 en 35/16 vn. en 224 stukken a '/s kilo. Prijs le qual 52, 2e qual f 50, 3e qual. f47 Per kilo 67'/j a 72>/a ct. 0

Echo van het Zuiden | 1909 | | pagina 6