een R.K. Keukenmeid G. J. VAN DUNGEN, Verlamming in de vingers. R. D. A. v. d. Woude, Zwartsluis J.ELEKAN, Snijplanken. CONSTANT TRIMBOS. Gepasteuiizeeide Roomboter. t f Hoe is 'l mogelijkill INDISCHE LEGER Dat heb ik nog nooit gezien a Advertentiën. Overijselsche Beddenfabriek. Piano s en Orgels BESOIJEN. STANZBLOKKEN, Chr.J.Klerkx,Besojjen. Biljartfabrikant. - co M i Van Lier's Eierkoeken. J. A. VAN LIER-DE KORT, BAKOVENS (Eigen Fabrikaat) MARTIN KLIJN, Kerknieuws. Ingezonden stukLen. Reparateur en Stemmer AlBIABi TAB MIL Voor slechts f32.- VEERENRED Eerste Langstraatsche Stoomzuivelfabriek. Vuehterstnaat H 11. 'S-HERTOGENBOSCH. Door ^en dagblad wordt 12000 Gulden uitgeloofd voor hem die 't eerst per vliegmachine over 't kanaal valt. (Engeland). Ik ondergeteekende, geef disponibel voor iedereen die op 't gebied van Roggemik een exemplaar in den handel kan brengen, dat kan wedijveren met Van Lier's Roggemik 36000 gulden, direct uit te keeren als ik dat bedrag kan missen. (Nederland). terug kwamen. De auto reed een aantal der manschappen tegen den grond, kwetste er twee en kwam in een sloot terecht. De chauffeur werd daarbij uit de machine geslingerd terwijl de inzit tenden ongedeerd bleven. Dat 's maar gekheid...,. Op het Plein te 's Gravenhage heeft zich dezer dagen het volgende tooneeltje afgespeeld. Een Amerikaansch jongmensch, zoo pas van overzee in het Haagje aange komen, was aan het fietsen in gezel schap van een Hollandschen vriend. De Amerikaan, van geen verordening we tende, rijdt over het Plein, dwars over en langs de verboden paden. Een agent loopt op hem toe, spreekt hem aan en haalt zijn boekje te voorschijn om zijn naam op te schrijven. De jonge man geeft teekenen. dat hij hem niet verstaat. Herhaalde vraag van den agent, hetzelfde antwoord. Inmiddels is de Hollandsche vriend er bij gekomen, die het geval doorziet en den agent zegt dat hij te doen heeft met een vreemdeling, die geen Hollandsch kent. »Dat is maar gekheid, zegt de agent, en wijzende naar het bord waar het ver bod op staat geschilderd hij heeft het toch kunnen lezen!* De Hollander stond paf. N. Ct. Een krankzinnige in het krankzinnigen gesticht te Montredou bij Le Puy wist zich van lucifers meester te maken. Hij stak zijn matras in brand en is levend verbrand. De vlammen bereikten de naburige cel len, waar zij twee slachtoffers maakten. Het ongeluk gebeurde te 2 uur in den morgen en werd door het bestuur eerst te 4 uur ontdekt- Men vermoedt dat een gerechtelijk onderzoek zal worden inge steld. Brand. Een hevige brand heeft op 24 Juni de groote schoenfabriek Geuse- Derade te Binche In België, vernield. Machines, leder en alle voorraden gemaakt onafgewerkt schoenwerk werden een prooi der vlammen. De schade moet 100.000 frs. beloopen en circa 200 werklieden zijn er werkeloos door ge worden. Of werklieden tegen brandloon schade verzekerd waren, is niet bekend. Overigens was alles verzekerd. Z. D. H. Mgr. W. van de Ven, Bisschop van 's Bosch, zal de volgende week geen audiëntie verleenen. Mgr. Brouwers. Men meldt uit 's-Hertogenbosch Naar aanleiding van geruchten, die liepen in verschillende kringen te dezer stede, als zou Mgr. Brouwers, deken en plebaan van St. Jan, binnenkort van plan zijn als rustend priester te gaan leven, verklaarde Mgr. zelf, bij gelegenheid der plechtige inzegening van de gebouwen der zusters >In Omnibus Charitas" open lijk, dat deze geruchten uit de lucht waren gegrepen en hij nog lang zijn hooge functies hoopt te blijven waar nemen. Dit is voorzeker ook de hartgrondige wensch van allen die Mgr. Brouwers kennen in zijn hoogst verdienstelijken werkkring. Geve God, dat hij nog lang voor ons gespaard blijve. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Baardwijk, 22 Juli '09. Geachte Redacteur. Een enkel woordje aan Mijnheer (of Mejuff.) X. (we kunnen veilig 't eerste veronderstellenz. g. •Vrouwenbewe ging" is hier nog niet zoo 1), naar aanleiding van het ingezondene d. d. 15 dezer. De geachte inzender heeft, m. i.gelijk, waar hij zegt, dat een (let weléén slechts1) der buurtcommissieleden zich veroorloofd heeft, eene collecte te gaan houden buitendorps (zonder opdracht dus Dit collecteeren geschiedt zijnde, restte slechts, tusschen twee kwaden het beste kiezen. Alzoo der commissie in haar geheel, geen verwijt. In zooverre den geachten inzender dus m'n »gelijk*. De inhoud van den tweeden zin lijkt me wel wat sterk >gespierd«. Enfin! Doch uit den 3en kan zooveel door 't publiek gehaald* worden, dat ik den inzender den raad zou hebben gegeven, die liever in de pen te houden of wat anders in te kleeden. 't Ligt toch voor de hand, dat bij elkeen, die dat leest de vraag rijstmaar waar zijn de com missieleden dan toch met hun geld ge bleven eerstens, veel meer gecol lecteerd dan de beide andere commissies, tweedens een tekort, waar de andere buurten een batig saldo hadden 1 Mijnheer de inzender, als ik zoo vrij mag zijn, U is óf wel ingezetene der Middenbuurt of niet. (UEd. noemt ze ironisch de Heerengracht, nou, enfin 1) Is U het, dan hadt U op de laatste al- gemeene vergadering der buurt Uzelf kunnen overtuigen van de wijze, waarop een en ander was besteed rekening en verantwoording was voor een ieder ter inzage. UEd. is op die vergadering ge weest, óf UEd. is er. niet geweest. In eerste geval hadt U moeten spreken, en anders moet U nu niet met mosterd na den maaltijd komen, en, als alles een gunstig verloop heeft gehad, en allen tevreden van de algemeene vergadering huiswaarts keerden, nu geen oude koeien meer uit de sloot willen halen, die er niet in zitten. Is U integendeel niet op de vergadering geweest, dan hadt U zich eerst wel eens de moeite kunnen getroosten, te informeeren bij de Com missie of de buurt, alvorens een phrase te schrijven, waaruit men alles ten on gunste halen kan. Hetzelfde had het geval moeten zijn, indien U in eene andere buurt woont. Ik mag U raden, vooral niet op lossen voet te werk te gaan, en zich niet uit te drukken, datdaardoor vermoedens kun nen gewekt worden, ten ongunste van direct of indirect betrokkenen. In alle geval, mijnheer de inzender, kunt U zich nog wel met goed gevolg, althans daaraan zou ik niet twijfelen, tot de buurtcommissieleden wenden, die U rekening en verantwoording kunnen overleggen. Dat de constructie van den boog (een groote, prachtige kruisboog, waaraan nogal betimmering) met daaraan geëven- redigde wijze van optooiing, enz., een kolossaal veel dieper ingrijpen in de kas eischte dan bij een anderen enkelen boog zooals van Hoog- en Laageind het geval kan zijn, en een plan, dat kolossaal op gevat wordt, ongetwijfeld in de beurs niet meevalt, is alleszins begrijpelijk. Daarbij nog de omstandigheid, dat allen, die meewerkten, hoogst tevreden waren over gepaste >waardeering* van hunne hulp, dan geloof ik niet, dat men zich, als men redelijk oordeelt, over de kosten verbazen zal, als zoude men tot zoover onmogelijk kunnen komen. Trouwens, de goede geest der aanwezigen op de laatste Alg. Verg. bewees genoeg, dat allen dit begrepen. Dus, Mijnheer de inzender, ik ben het in zooverre met U eens, dat er veel tegen te zeggen valt, dat 't bekende bestuurslid zich veroorloofde, eene col lecte buiten dorps te houden. U zegtzonder weten der feestcommis sie. UEd. bedoeltde (hoofd) feestcom missieniet waar UEd. is, als ik zoo vrij mag zijn, óf wel lid der Commissie, óf wel UEd. is dit niet. Is UEd. dit, dan meen ik zoo vrij te mogen zijn, UEd. even op te merken, dat het niet op den weg lag der feestcommissie, de buurt- commissie in haar onderdeden van werk zaamheden en regelingen in afgepaalde banen te houden, na en behoudens het op de eerste Alg. Verg. door eerder voor de feestcommissie afgevaardigden als inleider en spreker gezegde en door de Verg. goedgevondene. De Buurtcom- missie kon verder vrij handelen, als zijnde een afzonderlijk lichaam, onaf hankelijk werkend van de feestcommissie; althans, zoo was het bij dit feest geval. Is UEd. daarentegen geeti lid der feestcommissie, zoo had UEd. zich wel wat zekerheid kunnen verschaffen, al vorens bedoelde zinsnede Uwe mogelijk overhaaste pen ontvloeide. Intusschen, Mijnheer, behoudens 'tgene ik UEd. toegeef, moet ik toch zeggen, dat de drijfveeren tot het plaatsen van een stukje na afloop van alles, mij niet bevallen, welke die ook mogen zijn. UEd. weet, hoe het publiek oordeelt, als er sprake is van een geval als 't onderhavige het aldus gedrukte is voor velen een axioma, waaruit men van zelf allerlei minder prettige conclusies maakt. En ten slotte, geachte dorpsgenoot, wil ik wel zoo vriendelijk zijn, bij UEd. eene partijdigheid te veronderstellen het zich niet met de bekende bemoei ingen van een der bestuursleden kunnen vereenigen is ook niet partijdig!) wat UEd. niet moet verwarren met mijne meening omtrent de drijfveeren tot 't schrijven op zich zelf.) En nu wij toch allen, als éën man, getoond hebben, allen luister bij te willen zetten aan het heerlijk feest, welk streven zich ook succesvol heeft belichaamd in een grootsche festiviteit, waarvan men alle eer heeften nu alles zoo opperbest is toegegaan, zoodat de banden, die ons allen, als schapen van één schaapstal, steeds verbonden aan onzen beminden Herder, Wien wij van ganscher harte een gouden jubelfeest wenschen, nog inniger zijn geworden, nu ook, elkaar goed begrepen hebbende, als eensge zinde ingezetenen van ons geliefd Baard wijk voorwaarts gestreefd op den goeden weg en yolgens den goeden geest, die immer Baardwijk* bevolkiug bezielde 1 Met kameraadschappelijken groet aan den geachten inzender X. Dankend voor de verleende plaats ruimte, M. de Redacteur. Hoogachtend, N. Gevraagd in den Haag flink en gezond, tegen f 150 salaris, verval en f 26 waschgeld, goed kunnende koken en van goede getuigen voorzien. Franoo brieven onder No. 10 aan het bureu van dit blad. ONDERTROUWD V1M8SBÏ SBBB1S 's-Bosch, 28 Juli 1909. Waalwijk, Huwelijksvoltrekking 10 Augustus 1909. De Kloosterbalsem geneest ze. Doctoren staan verbijsterd. De Heer G. Roeles, landbouwer te Tip maat bij Noordsleen (Dr.) verklaarde ons, dat zijae echtgenoote eene verlamming in de vingers had, terwijl ook haar hand geheel verlamd was. *De vingers stonden geheel krom en de baud was stijf en gebogen. Ze kermde het soms uit van de pijn. Dit duurde zoo ver scheidene maanden zonder dat ik er baat voor wist. Ik las in de courant eene adver tentie over Kloosterbalsem en ried mijne vrouw aan deze eens te probeeren. Ik kecht een potjs bij den drogist Fred, ten Kate te Emmeu, en nadat mijne vrouw nog maar een half potje had opgesmeerd en daarmede de handen en vingers flink had iugevreren, kou ze deze lichaainsdeelen weder gebruiken en is ze thans volkomen genezen. Vroeger kon ze natuurlijk hare werkzaamheden niet verrichten, doch thaus kan ze dit, dank zij den Kloosterbalsem weder volkomen. De Kloosterbalsem, Klooster Sancta Paulo, geneest onvoorwaardelijk onde en nieuwe wonden, branden snij wonden, zweren, ab cessen, builen, roven, open plekken, dragende wonden, zeere enkels, zeere borsten en tepels, huiduitslag, ring—, dauwen baardworm, hoofdzeer en alls ziekten der hoofdhuid, puisten, Rheumatiek, Rheumatische zenuw pijnen, verlamming, Jicht, Podagra, Ischias, kneuzingen, stramheid in de ledematen, ver stuikingen, lendenpijn, pijn in den rug, spit in den rag, spierrerrekkingen, aambeien, zoowel droge, blinde als bloedende. Prijs per pot van 80 gram 35 ct., van 50 gram 75 ct., van 100 gram f 1,20 en van 250 gram f 2,50. Hoe grooter pot, hoe voordeoliger dus 1 Let op Alleen de echte Kloosterbal- sem geneest, deze is kenbaar aan een rooden baud om den pot waarop de h»nd- teekening L I. AKKER, Rotterdam voor komt, alle andere is namaak. De namaak geneest nooit Verkrijgbaar bij Drofgiten, Apothekers, en de bekende Depothouders. Het oudste en meest bekende adres is ongetwijfeld wordl franco, naastbijgelegen station, vrij zicht toegezonden, een degelijk en solied 2 persoons Peluw en 2 kussens, linnen bewaste tijk en prima gezuiverde nieuwe Veeren, 1 Wellen, 1 Watten, 1 Molton Deken, Bed- en Peluw- avertrek met de nieuwste sluiting en 2 Matrassen. Een veel betere kwaliteit voor f 39.— Beslist iets extra voor f 49.— Daar ons fabrikaat overal in den lande ingang vond, onthouden wij ons van elke opgesmukte reclame. Met de reclame moet de solldell der goe deren samengaan. Zij, die met ons fabrikaat onbekend zijn, raden we in hun eigen belang aan hiermee keunis te maken, daar men verbaasd zal staan over de degelijkheid onzer Bedden. Meer dan 1500U stuks verkocht. Kapokbedstellen, 2 persoons met dezelfde toebehooren t 26 f 32.en f 36. Prima dubbel Guttaper$hallnnen f2.de vierkante M. Wlndkussens f5 -, f6.~, f 6.75, f 7.50. In 't gebruik in vele gestichten. Beslist erkend best fabrikaat. Kussensloopen met Overslag, 6 stuks f2.70 en prima f8.80, dito met overslag en feston f3.— en f3.50. 2-persoons Beddelakens prima Graslinnen f 1.45 per stuk. Rijke keuze io WIEGEN en KINDERSTOELEN. IJzeren en Houten LedikantenClosets BidetsMatrassen, Vouw- en Ruststoelen, Luiermandsartikelen enz. Kerkstraat 187-140. Interc. Telefoon No. 4. Overyselsche Beddenfabriek. Vraagt Geïll, Prijscourant.. VAN KANTOOR VAN RECHTSKUNDIG ADVISEUR. Maaslandstraat O 49, '8-B3SCH, Adviezen in alle zake van rechts kundigen aard. Behandeling van alle voorkomende Rechtszaken, zoowel bij Rechtbank als bij Kantongerecht, innen van Schuldvor deringen, aanbieden van onderhand- sche accoorden, maken van Contracten euz. enz. Vlugge en prompte afwerking. Billijke conditiën. N.B. Bij niet inkomen der schuldvor deringen, worden geen kosten in rekening gebracht. GROOTE SORTEERING MOOIE Linden en Amerikaansehe, Karrenstraat B 358, 's-BOSCH Levert nieuwe biljarten volgens laatste systeem, met de nieuwste banden «EXCELSIOR», die door het afgeven van haar zuiver effect uitmunten boven alle andere. Ook steeds voorhanden GEBRUIKTE BILJARTEN Tegen zeer billijken prijs. Verder verkrijgbaar alle biljartbenoüuigd heden, alslaken, Quenen, ivoren- en imitatieballen, porameranzen, ouwels, etc. Reparatien geschieden spoedig, net en billijk. Sb GG s a? O* O O O DRUNEN. FIJNE (Ouder Rijkscontrole). Prijs deze week f 1.30 per kilo Eenmaal per week franco aas hui» in Drunen, Baardwijk, Waalwijk, Besoijen Sprang en Kaatsheuvel. Interc. Telefoon 176. Fabriek van kunstledematen, breukbanden, buikgordels, rechthouders enz. Dagelijksch hierover te spreken, 's Zondags van 10 tot 12 uur. Maakt dus gebruik van wat ik thans elk bied, In heel het wereldruim is zulks nog niet geschied. Wilt U een degelijke, voedzame versnapering Uwe kinderen geven, laat hen dan eten Per stuk 3 cent. Per 10 ineens 25 cent. Worden op verzoek bij 10 aan huis bezorgd. Aanbevelend, Tramstation, BAARDWIJK. INLICHTINGEN voor DIENSTNEMING dagelijks mondeling en schriftelijk (ook in boekjes) KOSTELOOS bij den Agent Kreevels, Til burg Korvelsche weg 583. of gehoord, voor 65 gulden een Engelsch rijwiel met twee uitwen dige remmen, freewheel, nikkelen velgen met zwarte bies, het freem met gouden biezen afgezet, Macintosh Royal banden, Tasch aan het zadel bevestigd, lange pomp, Bel, Sleutels en Oliekan. Vraag prijscouranten van verschillende andere merken rijwielen, die gratis verkrijgbaar «ijn. SPECIALITEIT IN in alle afmetingen en zijn dagelijks te bezichtigen. Repareeren en verhuren van Rijwielen spoedig en billijk. BELEEFD AANBEVELEND DRUNEN, Wolfshoek MECANICIEN. ELSHOUT Hoek. EN Bekroond, op 10 Tentoon- tellingen, ook te 'sHage, 1896. Prima Scboenappretuur, Peerlcs-Glou. Satin, Glanscréine enz. zijn de beste middelen voor het zonder moeite keurig poetsen van alle zwarte en gekleurde Heeren, Dames en Kinderschoenen. Ver krijgbaar bij winkeliers in Scnocnwerk, Galanteriin, Drogerijen enz. Mea lette goed op het fabrieksmerk. Gen.-Agent: W. Sardemann, Arnhem. EN C on STA 'cö cö UI O r* O? O

Echo van het Zuiden | 1909 | | pagina 6