59IST£ SÏMTSLOKRIJ. Abonneert u op dit biad, Gemengd Nieuws tëlfcUWS UIT KAATSHEUVEL Telegrammen. Sport. Handelsbericht en 3. 4. 2000 1500 1000 400 200 100 8048 20666 16033 20607 18331 13751 Prijs van f1000 No. 9423 11177 400 1256 7390 100 4297 4642 4959 7240 9412 10571 20993 dolitie met den inspecteur Meijvaert 20 M. voorop en werd bij het Trappisten klooster stil gehouden alwaar de burge meester afscheid nam. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op Vrijdag 30 Juli 1909 namiddags om zes uren. Onderwerpen ter behandeling Het bezoek van den prins, die zijne Ingekomen stukken, groote ingenomenheid met het tentoon- f g Onderzoek der geloofsbrieven van de gestelde en de hartelijke ontvangst te kennen gaf, was wederom voorbij en hiermede een voorname bladzijde in de geschiedenis dezer belangrijke expositie die zeer zeker niet te klagen heeft over gebrek aan belangstelling. Hedenmiddag toch komen vijf ministers, nl. die van binnenlandsche zaken, koloniën, marine, justitie en waterstaat. Zondag was het op 't tentoonstellings terrein een kolosale drukte Naar schatting werd de expositie door een 14.000 tal menschen bezocht. In ons volgend nummer komen we nog op eenige inzendingen terug. BAARDWIJK. Naar wij vernemen is door de Liedertafel *Tot bloei der Toon kunst" alh. ger. bij den heer L. v. Crom- voirt geëngageerd de Heer de Bont uit Dongen op het gewone, zoo gunstig bekende kermismatinée. Wij feliciteeren deze ver- eeuig. met hare keuze, daar de heer de Bont, waar hij ook elders optrad met den groot sten bijval heeft gewerkt. Vanwege de R. K. Vakv. zal a. s. Zondag eene propaganda verg. gehouden worden voorm. ten half twaalt op de boven zaal van den heer C. Pullensals spreker zal optreden de Bondsvoorzitter de heer C. Roestenberg met het onderwerp vde fabrieks arbeider'». Zie verder strooibiljetten. MEEUWEN. Met genoegen vernemen wij dat onze geachte gemeente secretaris, de heer J. Snellen is benoemd in gelijke betrek king te Jutfaas. DUSSEN. Bij de Ned. Herv. Gem. is benoemd tot kerkvoogd, de heer A. B. van de Koppel en zijn herkozen tot notabelen de heeren A. van Krimpen en M. de Rooij. In den laatsten tijd heeft men in de provinciale wegen reeds vele gevaarlijke bochten verwijderd. Thans is mcu in deze gemeente bezig de hooge brug over de Dusse bij het kasteel te verleggen en beter ge schikt te maken om er over te rijden. De Dusse wordt over een afstand van ongeveer 20 M. gedempt en daar ter plaatse voorzien van een duiker. Het zal eene groote verbe tering worden. VLIJMEN, 27 Juli. Op het bondecon- cours voor kruisboogschutterijen verleden Zondag bij den heer P. vau der Loo te Haarsteeg gehouden behaalde het gezelschap *Willein Teil" gevestigd bij den heer M. Verboord alhier den 3en prijs en yRust na Arbeid" gevestigd bij den heer A. de Vaan den len prijs. Bovendien verwierven J. Ni- cols en C. Jansen beiden lid van het laatst genoemd gezelschap respectievelijk het eere- kruis eu den 4en personeelen prijs groot f 1 De loting voor de Nat. Militie is voor deze gemeente bepaald op 24 Aug. a s. Een 25-tal jongelieden uit onze gemeente moeten aan de loting deelnemen. A. 8. Donderdag des namiddags om ö'/j uur vergadering van den gemeenteraad. Te behandelen onderwerpen Ingekomen stukken. 2. Aanbieding gemeente-rekening 1908. 3. Onderzoek geloofsbrieven nieuw ge kozen raadsleden. WASPIK, 27 Juli. Onze harmonie heeft de vereerende nitnoodiging ontvangen om het festival op de Tilburgsche tentoonstelling mede op te luisteren. Naar we vernemeu heeft het bestuur besloten hieraan gevolg te geven. Behalve de vele tuinvruchten is thans ook het hier zeer belangrijke product de suikerbuiten, door de luis aangetast. Niet ten onrechte vreest de landman dit schade, lijk insect, waartegenover hij vrijwel machte loos is, VRIJH.CAPPEL, 26 Juli. De gerefor meerde jongelings-vereeniging Pred 12 I alhier hoopt op 14 Sept, a.s. haar 40 jarig bestaan feestelijk te herdenkeD. 's-CAPELLE, 28 Juli. De heer H. lwema onderwijzer aan de O. L. S. in de Hei straat, heeft als zoodanig zijn ontslag aan gevraagd tegen 1 Oct. a. s. Onze vroegere dorpsgenoot, de heer M. de Bruin, slaagde dezer dagen voor het examen hoofdacte. DRUNEN. Zskere K. een bij ieder tus- scheo Drunen eu 's-Bosch bekend voerman, heeft men in den nacht tusschen Zoudag en Maandag zoodanig aan zijn lijf ge weest dat hij op echt Borneosche wijze bijna is gescalpeerd. De geneesheer heeft de wonden zooveel mogelijk aaD elkaar gehecht en verbonden. Door familie en buren is de mishandelde huiswaarts en te bed gedragen. De politie hoopt de(n) daiïer(s) (echte koppensnellers) op het sp.ior te komen. De jenever zal in deze zaak wel het meeste op zijn kerfstok hebben. De heer en mevrouw Huf uit Am sterdam die alhier tijdelijk vertoefden ont vingen Maandag het noodlottig bericht dat huts zoon Leo te Amsterdam bij het maken van een boottochtje verdronken was. Op vele ingezetenen die den jongenheer Huf kenden, maakte deze tijding een diepen indruk. Aan de familie Huf onze oprechte deelneming. gekozen raadsleden. Verzoekschrift van het bestuur der plaat selijke afdeeling van //de Hanze", om eene bijdrage van f 300 in de kosten van een te geven vakcursus. Verzoekschrift van den heer Plankeel, veearts te VBosch verzoekende, even als vroeger eene bezoldiging wegens diensten bij onvermogenden verricht. 5. Aangehouden beslissing over het al of niet bijdragen vau 2 cent per inwoner in het voorloopig onderzoek drinkwa tervoorziening. 6. Aanbieding van de gemeentere kening over 1908 slnitende met een nadeelig slot van f 389,25' 7. Aanbieding der armenrekening over 1908 sluitende iret een nadeelig Blot van 724,46' en bespreking over de middelen om het tekort aan te vullen. 8. Verzoekschrift van den heer Bakker te 's-FIage verzoekende vergunning voor den aanleg van een electr. centrale door deze gemeente. BESOIJEN. Zooals indertijd door den president beloofd was wachtte de zangeressen en zangers 1.1. Maandig een feestje, bij welke gelegenheid tevens het cadeau den Directeur door de zangeressen en zangers aangeboden, zou overhandigd worden. Tegen acht uur vulde zich de plaats der openbare school, die door de goede zorgen van het bestuur voor deze gelegenheid ingericht was. De president riep de aanwezigen bijzonder de bruid en den aanstaanden schoonvader van den directeur een hartelijk welkom toe. In een schoone rede werd vervolgens door den heer Adr. van Delft namens de ver- eeniging het cadeau den directeur aange boden. Dit cadeau bestond uit een pendule met twee kandelabres. Door den president werd namens den directeur een hartelijk woord van dank aan de zangeressen en zangers gericht voor het schoone cadeau. Nadat dit eenigszins officieele gedeelte was afgeloopen, schaarden de zangeressen en zangers zich wederom om hun leider om nogmaals de liederen //Blij Nederland" en //Looft den Heer" te zingen. Alhcewel niet meer gerepeteerd was ging het weer uit stekend. Het verdere gedeelte van den avond weid onder zang en voordracht doorge bracht, terwijl de dames op limonade en koekjes en de heeren op bier eu sigaren werden getr&cteerd. Te gauw vloog de tijd om. Men ainu- seerd zich kostelijk. Het wa3 dan ook niet met geheele instemming toen de president aankondigde dat het uur van scheiden aange broken was. Alvorens echter de verccniging te ontbinden werden door den president allen gehuldigd die medegewerkt hadden de Prin- cessefeesten zoo glansrijk te dovn slagen. Op de eerste plaats den heer Nic. v. d. Hammen den ijverigen secretaris-penning meester den beer Leo Both die steeds op zoo verdienstelijke wijze zorgde voor het accompagnement, alle bes!uursleden die zich steeds bereid toonden alle moeite te doen oor het feest en ten slotte alle zangeressen en zangers die door degelijk repeteeren den roem van Besoijen op muzikaal gebied hadden bevestigd. De heer Adr. van Delft huldigde in flinke woorden den president deu heer Leo Groenen, die zich door zijne moeite Yan den dank aller aanwezigen ver zekerd kon houden. Hiermede was het feest geëindigd Het is een prachtig slot ge weest van de beide feesten die gevierd zijn ter gelegenheid der geboorte H. K. II. Prinses Jaliana. Er is hier in Besoijen bewezen dat met onderlinge samenwerking ook een kleine plaats een groot feest kan geven. Hedenmiddag ten 6 uur openbare lergadering van deo gemeenteraad. Verslag volgend nummer. Kaatsheuvel, 28 Juli 1909. Gemeenteraad. Openbare vergadering van den gemeente raad op heden Woensdag des voormiddags 97a uur. Verslag volgend nummer. Treurig. De heer P. S. alhier had bij gelegenheid der kermis, zijn 6 jarig zoontje voor enkele dagen naar Tilburg gebracht, om daar bij een familielid die dagen door te brengen. Wie beschrijft de 6chrik der ouders toen zij jl Zaterdag de tijding ontvingen dat hnn zoontje met de hand onder een machine in de smederij was beklemd geraakt en de hand dermate gekneld, dat de pink was af gesneden. Oumiddelijk heeft een dokter te Tilburg het knaapje onder behandeling ge nomen. Ontbonden. De sedert 2 jaren bestaande fietsclub //Nooit vermoeid", gevestigd bij den lieer A. Smit. Vaartkant alhier, is wegens te weinig deelneming, ontbonden. De in kas zijnde gelden zijn onder de nog bijgebleven ledea verdeeld eu is een gedeelte geschonken tot steun der stakende schoenmakers. Kermis voorbij. De degen van kermis met opgetogenheid verwacht en vol blijdschap begroet, belmo ren weer tot het verleden. Als venolg van het yerslag van jl. Zondag kan gemeld worden, dat de Matinee en uitvoering van U. Zaterdag tamelijk druk bezocht waren en de karakterkomieken, zich uitstekend van hunne taak kweten. Moge wij hen nog meer malen alhier zien optreden. Op het kermis terrein was het Zaterdag nist druk hetgeen veel te wijten is aan de tentoonstelling te Tilburg waarheen zich nog velen begaven en ook aan het gure koude weer. Verleden Zondag was het echter enorm druk en maak ten de kermisgasten goede zaken. Met ge noegen deelen wij mee, dat de gezellige drukte, door geen vechtpartijen of walgelijke dronkenmanstooneelen, werd gestoord. En zoo behooren deze dagen weer tot het ver leden. Nu ook weer met ijver de werkzaam heden aangevangen. Loting. Naar wij vernemen zal alhier de lotiug, voor de Nat. Militie plaats hebben op 26 Aug. a. s. Donderdag. De jongelingen uit Sprang en Vrijhoeven, zullen hieraan ook deelnemen. Op dien dag moeten de herbergen gesloteD zijn tot 's nam. 4 uur. Weer een ongeluk op de wielerbaan. Een ongeluk bijna van gelijken aard als dat, hetwelk zich verleden week te Berlijn heeft voorgedaan en daar het leven kostte aan 6 menschen, heeft Zondag j.l. in het velodrome te.Chemnitz plaats gehad. Ook hier werd een motor fiets door een botsing tegen de barrière geslingerd en kwam terecht in de volle tribune. Vier personen werden ernstig gewond. Een gangmaker en een fietser ontvingen eveneens ernstige wonden. De motorgangmaking is in Duitsch- land thans verboden. Een spoorwegongeluk. Nabij Kansas stortte een passagierstrein, die uit New- York kwam, van een spoordijk, die door het hooge water ondermijnd was, in de Missouri-rivier, waarbij 6 personen ge dood en 50 gewond werden. Nog iels over Blériot'. In de Daily Mail die 12000 gulden uitloofde voor den eersten vlieger over liet Kanaal, beschrijft Blériot zijn vlucht van Frankrijk naar Engeland als volgt. >Zondagochtend 4 uur 35 minuten. Alles klaar? Leblanc geeft het sein en in een oogwenk ben ik de lucht in. Mijn motor doet 1200 omwentelingenbijna zijn grootste snelheidopdat ik snel weg zal komen over de telegraafdraden die langs den rand van de rots loopen Zoodra ik over de rots ben minder ik de vaart. Er is nu geen noodzaak om mijn motor op volle kracht te brengen. Ik begin mijn vlucht langzaam en ze ker naar de kust van Engeland. Ik voel geen vrees, ben niet zenuwachtig nie mendal. De Escopette heeft mij gezien Met volle kracht stoomt zij voort. Zij loopt misschien 42 K.M. in het uur. Wat doet 't er toe Ik leg tenminste 68 K M. af. Spoedig haal ik haar in, vliegende op een hoogte van ongeveer 80 M. ITet is een geweldig oogenblik, maar ik ben te verrast dat ik geen blijdschap gevoel. Onder mij is de zee, het opper vlak bewogen door den wind, die nu aanwakkert. De beweging van de golven onder mij is onaangenaam. Ik zweef voort. Tien minuten zijn verloopen. Ik ben den torpedojager voorbij, en ik wend het hoofd om te zien of ik in de goede richting vlieg. Ik ben verbaasd. Er is niets te zien, geen torpedojager, geen Frankrijk, noch Engeland Ik ben alleen. Ik zie niets, volstrekt niets. Tien minu ten ben ik verdwaald. Het is een won derlijke toestand alleen te zijn, zonder gids, zonder kompas, in de lucht boven het Kanaal. Ik raak niets aan. Mijn han den en voeten rusten licht op de hef boomen. Ik laat het vliegtuig zijn eigen weg nemen. ITet kan me niet schelen waar het heen gaat. Tien minuten lang ga ik voort, rijzen de noch dalende nog keerende, en dan, 20 minuten nadat ik de Fransche kust heb verlaten, zie ik de groene rotsen van Dover, het kasteel, en, naar het westen, de plek waar ik had willen lan den. Wat kan ik doen Het is duidelijk dat de wind mij uit mijn koers heeft gebracht. Ik ben bijna bij St. Margaret's Baai en beweeg me in de richting van de Goodwin Sands. Nu wordt 't tijd om te sturen. Ik druk den hefboom met mijn voet en draai makkelijk naar het westen, in tegen gestelde richting van die ik uitging. Nu verkeer ik toch in moeilijkheid, want de wind is hier bij de rotsen veel krachti ger en mijn vaart minder terwijl ik er tegen op torn, maar mijn mooie vliegtuig doet het. Gestadig vlieg ik westwaarts, hopende over de haven te komen en op de Shakespearerots te landen. De wind steekt weer op. Ik zie een opening in de rotsen. Of schoon ik overtuigd ben, dat ik het nog anderhalf uur kan volhouden, ja dat ik naar Calais zou kunnen terrugkeeren, kan de ik kans niet weerstaan om op deze groene plek te landen. Opnieuw wend ik mijn vliegtuig en, een halven kring beschrijvende, begeef ik mij in de opening en ben weer boven het droge. De roode gebouwen ter rechterzijde ontwijkende, tracht ik te landen, maar de wind pakt me beet en draait mij twee of drie keeren rond. Op eens zet ik mijn motor stil en dadelijk r valt mijn toestel rechtstandig van een hoogte van 20 M. op het land. In twee of drie seconden ben ik veilig op uw kust. Soldaten in khaki komen aangerend ook een politieagent. Twee landgenooten van me zijn er. Zij kussen mij op de wangen. De afloop van mijn vlucht overstelpt mij. Ik kan niets zeggen, maar neem de gelukwenschen van de verte genwoordigers der Daily Mail aan en ga met hen naar het Lord Warden Hotel. Zoo eindigde mijn vlucht over het Kanaal. De vlucht zou gemakkelijk zijn over te doen. Zal ik het doen Ik denk van niet. Ik heb mijn vrouw beloofd, dat ik na een wedvlucht, waarvoor ik heb ingeschreven niet meer zal vliegen.5 Ook Blériot, de gelukkige Fransche luchtvaarder zou met Bryon kunnen uitroepen I awoke one morning and foud my self famous Zelden heeft iemand schielijker faam weten te verwerven dan hij. Gisteren slechts betrekkelijk weinigen bij naam bekend, is zijn naam heden in aller mond- Alle bladen, groote eu kleine, bezingen hem en zijn zoo welgeslaagd waagstuk,' op het zoo rank eruitziende luchtscheepje, de Blério XI, dat van morgen in het station der Cannon Street aangekomen, thans duizenden nieuws- o gierigen trekt bij Selfridge, in de Oxford Street, en nog meer duizenden daar trekken zal, deze geheele week, alvorens misschien in het Britsche Museum zijn voorloopige rustplaats te vinden. Een verschrikkelijk ongeluk gebeurde te Geer, bij Borgworm. De kinderen van een weezenschool gingen, onder toezicht van een klooster linge, hun onderwijzeres, spelen in een oude zandgroef, toebehoorende aan dok ter Delens. Eenige kinderen speelden op den bodem en anderen op de helling. Eens klaps steeg een vervaarlijke kreet op een instorting had plaats gehad en de instortende massa had vier kinderen be dolven en drie medegesleept. Men snelde toe, men bcviijde de kinderen en vier waren dood en drie gevaarlijk gekwetst. Het ongeluk heeft veel ontroering in het dorp verwekt. De regen moet de instorting veroor zaakt hebben. (H b 1. v. A n t w.) Rooveressen. Te Denver, in den Ame- rikaanschen staat Colorado, hebben 2 vrouwen, met revolvers gewapend, een automobiel aangehouden en de 4 perso nen, die er in zaten, uitgeschud. Moord in Limburg. Te Geleen (Lis zekere Tummer met messteken overdekt gevonden, in levensgevaarlijken toestand. Hij werd door twee dokters uit Sittard verbonden. De vermoedelijke dader, ze kere L., is voortvluchtig. DOVER, 27 Juli. De luchtschipper La tham is voor zijn vlucht over het Kanaal om 5 uur 7 van Sangatte vertrokken. Om kwart over vijven kwam hij in het gezicht van Dover. Ongeveer 4 K.M. van Dover viel hij in zee. Hij is echter gered door een Fransche torpedoboot, die hem volgde. Latham is hier aangekomen en geest driftig ontvangen. Ziju hoofd is ernstig ge kwetst, vooral de neus hij werd op het oorlogsschip geneeskundig behandeld. Het vliegtoestel is licht beschadigdhet deed een veel snelleren overtocht dan dat van Blériot, daar Latham in 20 minuten op ongeveer 3 K.M. van Dover kwam. LONDEN, 27 Juli. Latham is vanmiddag te Sangatte opgestegen, vastbe sloten het Kanaal over te vliegen, ondanks de ongunstige weersomstandigheden, waar door zijn vliegtoestel beschadigd werd die schade was echter spoedig hersteld. Latham was zoo zeker van zijn zaak, dat hij zijn automobiel naar Dover had laten komen om hem af te halen. Toen Latham met ziju vliegtoestel echter bij Dover gekomen was viel het weder in zee in deu omtrek van de Admirality-pier. MADRID, 27 Jnli. (Officieel). Uit Melil- la wordt d.d. heden geseind Gisterenavond werd er op de vooruitgeschoven posten een licht vuurgevecht gevoerder zijn twee man bij gewond. Heden is een levensmidde- lenconvooi voor den post aan het tweede station van den mijnspoorweg door inboor lingen aangevallen. Een man sneuve de, vijl werden gewond. Bij het door de Mooren op het detache ment te Sidimoesr gerichte geweervuur zijn twee min gewond. COLOM BECHAR, 27 Juli. Een Fransche groep, samengesteld uit tirailleurs en eenige ruiters van het Magzen, op verkenning uit gezonden in de richting van de bergengte van Tazzoeguert, is door een sterke afdeeling van den stam Aid Otto aangevallen. Aan Fransche zijde werden 4 man gedood en 14 gewond. De vijand werd verstrooid en leed zware verliezen. SAIGON, 27 Juli. In een gevecht met de benden van Dethan zijn 1 kapitein en 10 soldaten gesneuveld; 20 werden er ge wond. Van de piraten zijn er een 40-tal gedood. Luchtvaart, Een Nederlandsch record. Na de 4 minuten, die graaf de Lambert to Lenr vloog heeft Lefèbre zich in den Haag op het landgoed Persyn geoefend met on Wright- toesteliu groote eenzaamheid eigenlijk, want van de vluchten die nu en dan gedaan werden word niet veel ophef gemaakt. Toch is Lefèbre de vorige week al eenigo oogenblikken in do lucht geweest. Zondag had hij meer succes en naar mon seint vloog hij 18 minuten van 5 uur 10 to 5 uur 28 minuten en daalde vrijwillig. Lefèbre is houder van het Nodorlandsch vliegrecord. Latham blijft onfortuinlijk. Zooals men ouder tolegrammen zal vinden heeft Latham Zondagmiddag weer geprobeerd het Kanaal over te vliegen. Omstreeks vijf nur is hij te Sangatta ver trokken, maar helaas Dover heeft hij niet knnnen bereiken. 't Was bekend, dat Latham, geprikkeld door het succes van Blériot, naar de overzijde wilde. Hij wachtte möt ongeduld op kalmer wear en stoutmoedig beweerde hij reeds heen en weer te zullen vliegen. De torpedobooten hield hij voortdurend ouder stoom en het gestamp hnnner machines zal hem als een lokkende muziek, als 'n sirouezang geklonken hebben. 't Was hard om met de Engelsche kust in 't gezicht, op Blechts twee mijlen afstand van Dover, te moeten dalen. Blériot bleef intusschen de eenige Voorloopig evenwel De Lambert gereed. Graaf de Lambort wiens toestel geheel ge reed is te Wissant, heeft geseind om hulp vau torpedobooten, voor hot geval het weer hem toestaat de kauaalvlucht te boprosven. Nieuwe prijzen. De hoofdvoorwaarden voor de Daily Mail- prijs van f 12,000 voor een kringvormige vlucht van een mijl met e< n geheel Britsch aeroplano zijn De bestuurder moet een Britsch onderdaan zijn. De vlucht moet plaats hebben in het Ver eenigd Koninkrijk. 48 uur van te voren moet gewaarschuwd worden. Die vlncht moet voor 30 Juni 1910 plaats hebben De inschrijving voor do Daily Mail—prijs van f 12,000 voor een vlucht van Londen naar Manchester is open voor iedereen. Twee maal raag gestopt worden om voedsel voor de motor in te nemen. De afstand is 170 mijlen. William Hartley heeft eeu som van f12000 beschikbaar gesteld voor hem, die de eerste vlucht doet van Liverpool naar Manchester Ook voor dezen prijs mag iedereen mededingen. Ie Klasse. Trekking van 26 Juli. Getrokken prijzen. Prijs van i 5000 No. 3343 5556 12123 12243 Trekking van 27 Juli. BESOIJEN, 27 Juli. De pi ijs der boter was heden op de markt: lloog9te prijs f 1,58. Laagste prijs f 1,48. De prij^ der eieren was 4 a 4«/s cent. GORINCHEM, 26 Juli. De aanvoer van granen was heden gering met gewonen handel. Ristarwe 1 12.75 o 13.roode dito 11,cO a 11,80 witte dito f 11.75 ii 12.inl. rogge i 7,30 a 7,45 Buitenl dito 7.25 a 7.50 gerst 5,75 ft 6.haver 3,90 a 4.10 .luivenboonen f 8,75 a 9 10 blauwe erwten 0.a 0,alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 97 runderen 7 nuchtere kalveren, 23 vette varkens 543 biggen. Ie qual. KalfkoeieD 1 200 A 260 Kalfvaarzen f130 a 200 Guiste vaarzen f k Melkkoeien 2'/i jarige ossen Pinken üraskalveren Nuchtere kab 1140 k 1 a f 25 fc f 8 a 200 35 W Aangevoerd 23 vette vaikcns van 26 ii 27 ct. per half kilo, biggen van 1 8, a 14 per stuk. Aangevoerd 0 Bchapeu en 0 lammeren; scha pen 1' a en lammeren f 0 a f0 oer 9tuk Kippen f 0.60 a f 0.90 per stuk. Eieren 10.95 a 1.05 per 26 stuks. Boter 70 k 75 ct. per '/j kilo. ROTTERDAM 26 Juli. Tarwe f 13.50 a 15.25 per 100 K.G. Rogge was van f tot f Gerst. Winter per 100 kilo f 0.10.Zomer per 100 kilo f 0.a f0.en Chevalier per 100 kilo f0.— f— Haver per 100 k.i 9.75 a 10.25 Bruine boonen van f Blauwe Erwten naar kook kwaliteit verkocht van f tot en vertrouwdekook daarboven Koolzaad f f ROTTERDAM 27 Juli. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 48 paarden 1 veulen, 0 ezel, 1456 magere en 552 vette runderen 259 vette 228 nuchtere en 120 graskalveren 2 schapen of lammeren 0 varkens 83 biggen, 0 bokken of geiten. Koeien 34 tot 40 ct., ossen 34 tot 40 ct., stieren 27 32 ct., kalveren 35 tot 42»/s ct., vette export-kalveren ct., alles per Va kilo. Melkkoeien f 155 f 270, kalfkoeien f 160 a f 280, stieren f 120 a 250 pinken 45 a 120 graskal veren 22 a 40 vaarzen f 80 a 150 alles mager vee; biggen f8.— a 15.50 paarden f 40 a 165. Nuchtere kalveren fok- 12.16slacht.- 8.— 4 11.50 Biggen f 1.10 a 1.50 per week. Op de botermarkt werden aangeveerd 36/16 vn. en 222 stukken a qual 52, 2e qual f 50, 3e kilo 67Vs i 72l/a ct. Vs kilo. qual. f47 93/8 en Prijs le Per «fa

Echo van het Zuiden | 1909 | | pagina 6