*7 Ingezonden stukken. De Voorzitter verzoekt den secretaris voorlezing te geven van de notulender vorige vergadering. Deze worden na voorlezing onveranderd goedgekeurd en vastgesteld. Aan de orde 1. Installatie nieuw gekozen lid. In de handen van den Voorzitter legt de heer Verbunt de bij de wet voorge schreven eeden af. De Voorzitter. Mijnheer Verbunt, gij zijt door de Kiesvereeniging van Dongen candidaat gesteld en de kiezers hebben zich daartegen niet verzet. Ik wensch daarom, namens geheel de vergadering, dat u steeds in allen ernst deze hoogge- wichtige taak zal vervullen- Alle leden sluiten zich bij deze felici tatie aan. 2. Ingekomen stukken. a. Schrijven van Ged. Staten, houdende goedkeuring toegestane subsidie van f185 aan de feestcommissie van de Juliana-feesten. b. Procesverbaal van kasopneming. De Voorzitter. Door Burg en Weth. is bij den ontvanger proces-verbaal van kasopneming gedaan. Bij het onderzoek is gebleken dat de boeken en registers ordelijk waren bijgehouden en dat het dienovereenkomstig bedrag, f 1281,087* in kas aanwezig was. c. Mededeeling van een Koninklijk besluit, houdende bericht dat voor 15 Augustus de lijst van kiezers voor een Kamer van Koophandel en Fabrieken moet worden gereed gemaakt. 3. Schrijven van Ged. Staten inzake verhooging jaarwedde van den gemeente ontvanger. Van Ged. Staten is een schrijven ge komen, dat zij het thans, na van alle gemeenten advies hierover te hebben ingewonnen, het wenschelijk achten om het salaris van den ontvanger te brengen op de helft van het salaris van den burgemeester. De Voorzitter. Bij de behandeling van een schrijven van Ged. Staten is verleden jaar besloten bij aldien ver hooging wordt gegeven, het salaris van den ontvanger dan te brengen op f650 Bij gewijze belooning zou zijn salaris ongeveer f700 a f 750 worden. De heer v. Baal. Toen was het zoo maar een vraag die ons werd gesteld De heer Smits- Over 't algemeen moeten ze een goed salaris hebben. De Voorzitter. In Raamsdonk had hij f450 en daar hebben ze nu voorge steld om het te brengen op f 550. De heer Smits. Waar de gemeente in het bezit is van kapitaal, zijn er niet zooveel werkzaamheden aan het ambt verbonden. De Voorzitter, 't Is een gemakkelijke betrekking. Verleden jaar was door Ged. Staten gesproken over °/o gewijze belooning. Wij hebben toen eens na gegaan en zijn tot de conclussie gekomen dat zijn salaris dan meer dan f700 zou worden. Wij hebben toen gezegd wij zullen hem een vast bedrag geven. Momenteel heeft hij f 550 en hij zou, indien Ged. Staten er mee mede zouden zijn gegaan, f 650 gekregen hebben. Nu stellen Ged. Staten echter weer voor het salaris van den Ontvanger te brengen op de helft van het salaris van den Bu-gemeester, dat zou hier worden f 500, doch hij heeft reeds f 5 50 en Ged. Staten schrijven dat het salaris in geen geval zal worden gekort. Dat 't zoo gaat, ligt buiten de schuld van den raad. Wordt besloten deze regeling verder aan Ged. Staten over te laten. 4. Schrijven van Ged. Staten betrek king hebbende op de financieele aange legenheid inzake de fraude van Krul. Door den secretaris wordt een zeer lang schrijven voorgelezen. (Dit geschiedde zoo vlug en zoo on duidelijk dat het voor ons ten eenemale niet was te verstaan.) Wij hebben er van begrepen, dat Ged. Staten niet in het geheel met het besluit van den Raad kunnen meegaan. Er had beter toezicht moeten bestaan, want reeds in 1886 werd door hen op onregelmatigheden gewezen. Alsnu wordt door den secretaris als antwoord aan Ged. Staten een schrijven van Burg. en Weth. voorgelezen. Burg. en Weth. wijzen in hun schrijven er op, dat het onderzoek moeilijk was wijl de administratie zeer slordig en achterlijk was. Voorts dat hun was ge bleken dat de schuld meer bedroeg dan stond aangegeven. De secretaris zet hierna uiteen hoe ontvanger Krul de fraude heeft gepleegd. Alvorens Krul daarmede is begonnen, heeft hij uitgebreide maatregelen ge nomen opdat de zaak niet aan het licht zoude komen. De rente heeft hij waar schijnlijk uit eigen beurs betaald en goed aanteekening gehouden van de nos. die in omloop zijn gebracht. Eerst nadat de rekening was vastgesteld heeft hij die coupons verwisseld, Een boek had hij laten vernietigen en door v.d. Wee een nieuw laten aanleggen. In dat boek kwamen geen andere nummers voor als in 't nieuwe boek, zei hij, maar Krul had alle macht in handen doordat hij secretaris en ontvanger was. Verder herinnert de secretaris eraan, dat Krul een zeer slordig ambtenaar was, dat op de rekeningen aanhoudend door Ged. Staten aanmerkingen werden gemaakt. Bij het opmaken van het proces-verbaal van kasopneming onderzochten Burge meester en Wethouders alles, gelijk in alle gemeenten zulks wordt gedaan, doch dan was alles in orde. Bij het toezicht kan men ter goeder- trouw zijn geweest, maar niemand ver moedde dat hij fraude pleegde. Ook toen er eene vermissing plaats had, dacht nog niemand aan fraude, men weet het alleen aan slordigheid. Van der Wee dacht er niet aan om zijn handelingen mede te deelen, wat hem niet kwalijk is te nemen, wijl hij geheel onder den invloed van Krul stond. Hoewel men hem bij zijn bedanken wel beschuldigde van groote slordigheid in administratie dacht men niet aan fraude En toch was men bij het toekennen van pensioen voorzichtig, wat vooral hieruit blijkt, dat men bepaalde dat dan pensioen zou worden toegekend, als uit het onder zoek geen kwade trouw zou blijken. Verder deelde de secretaris mede dat men de leeningsplannen zal wijzigen. De heer C. v. d. Hoek. Die schuld brieven, kreeg die dan nog iemand in handen, of moest men die verbranden. De Voorzitter. Er bestaat geen voor schrift van. Wel worden ze ontbruikbaar gemaakt- Ze zijn vernietigd door af stempeling Op de vraag van een der leden of het ook mogelijk was dat er valsche handteekeningen waren gemaakt, ant woordde de secretaris, dat zulks niet het geval was. Hij had alles goed en secuur nagekeken doch de namen waren juist allemaal eender geteekend. Verder deelde hij mede dat het wel eens is voorgekomen dat in 's Bosch geen schuldbrieven waren afgestempeld, en dat Krul daar natuurlijk profijt van zal hebben getrokken. De heer C. v- d. Hoek. Het zou toch het beste zijn als ze werden vernietigd. De Voorzitter. Ze werden toch al af zonderlijk gestempeld, maar dat is 't 'm niet. 't Zat hem voornamelijk hierin, dat Krul alles was vereenigd. Als nu eens ontvanger kwam vragen aan den secretaris om die oude schuldbrieven, zou hij spoedig vragen wat hij daarmede moest doen- De Secretaris zegt verder nog dat Krul bij een goede kennis soms even een schuldbrief kwam leenen en hij zoo doende alles wist te verduisteren. Er zijn meer menschen waar hij voor der gelijke zaken is geweest, doch die het thans niet durven of willen zeggen, maar hij heeft het zelf gezegd. Maar op die menschen is niets te verhalen. Alsnu wordt door den secretaris voor gelezen een concept als antwoord aan Ged. Staten. Hieruit blijkt dat zal worden geantwoord daar waar Ged. Staten schrijven dat Burg. en Weth beter hadden moeten toezien, de raad overtuigd is dat aan het Dag. Bestuur in deze niets is te wijten, dat Krul zoo sluw is te werk ge gaan dat het niet was te achterhalen, ook. omdat alles in een persoon was vereenigd. 't Is ondoenbaar voor ieder te verzilveren coupon een bevelschrift af te geven. Waakt maar, zoo een ambtenaar een slordig werker is en desondanks toch alle vertrouwen heeft. De heer Theunen wijst er op dat als een obligatie werd afgelost, hij deze toch bij de rekening heeft moeten over leggen. De Secretaris. Dat heeft hij gedaan, een van een vorig jaar. B. en W- handelden wel altijd ter goedertrouw. Na nog eenige discussie, waaraan alle leden tegelijk deelnamen, zoodat absoluut niets was te verstaan, werd besloten Ged. Staten als was voorgelezen te antwoorden. Hierna ging de raad over in geheim Comité ter behandeling van Reclames Hoofd. Omslag. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Een slotwoord. Toen ik daags voor de verkiezing in onze Gemeente welke de vorige maand werd gehouden een laatste wenk gaf aan de kiezers om toch vooral hun plicht te doen had ik geenszios kunnen denken, dat men er zoo weinig notitie van had genomen, of liever dat men juist het tegenovergestelde zou doen. Achteraf beschouwd heb ik ingezien dat de uitslag niet anders kon zijn dan zooals hij nu is dat al onze pogingen in 't water moesten vallen en bijgevolg de vele zaken waaraan onze gemeente behoefte heeft, achterwege zullen blijven. Onze eenvoudige boeren en schoenmakers zijn maar te gemakkelijk om te praten, ofschoon daarvoor reeds genoeg was gewaarschuwd, doch wanneer zich personen er mede gaan bemoeien, wier invloed op een plattelands-gemeente onweerstaanbaar is, is elke tegenstand nutteloos. Hun wil is wet. Naar het waarom of waarvoor vraagt men niet, motieven aanvoeren behoeven ze niet, als zij het zeggen, ja, dan zal het zoo ook wel moeten zijn. Daarbij komen nog de lasterlijke praatjes en pamfletten, welke men hier en daar aan huizen of boomen zag aangeplakt. Ook aan de gemeente-pomp en de boterfabriek waren er bevestigd, 't Is voorzeker niet christelijk om zijnen evenmensch op zulke wijze te beleedigen, terwijl ook de bevoegde personen er voor hadden moeten zorgen dat dergelijke briefjes direct werden verwijderd. Ik zou den lasteraar aan de kaak kunnen stellen door het noemen van zijnen naam, doch de daad is te plebejisch en te leugenachtig om er verder over te weiden. Dat de schrijver zich in 't vervolg maar de zeer toepasselijke spreuk herinnere van den balk in zijn eigen oogen en de splinter in die van zijn buurman. De meerderheid van hen, voor wien eigenlijk de candidatenlijst was ingediend, was niet zoo schitterend, maar toch voldoende om hunne zetels te behouden. Dat mijn inlichtingen te pas kwamen, hebt gij, onnoozele kiezers, ondervonden een paar dagen na den uitslag der stemming, toen de biljetten van den hoofdeliiken omslag werden thuis gebracht. Deze is bijna verdrievoudigd, terwijl een der raadsleden al zoo welwillend is geweest mede te deelen, dat er het volgende jaar nog eens zooveel zal bijkomen. Een goed vooruitzicht dus. Misschien zal het verdere opbreken van den Gemeente-weg een nadeelig saldo in de toekomst onmogelijk maken. Het opbreken van een noodzakelijke weg is wel een fijn doordacht en goed overlegd zuinigheids-idée. Ook staat er hier of daar in de buitenwijken nog wel een lantaarnpaal met toebehooren te veel Van een electrische centrale zal vooreerst nog wel niets komen, 't Is veel te modern voor Drunen, waar de wegen nog zooveel te wenschen overlaten en ons doen denken aan een tijdperk van voor 50 a 60 jaar. Zooals ik uit het Raadsverslag van 30 Juli jl. heb gelezen is er een verzoekschrift ingekomen, behelzende eene subsidie van f 300 voor den vakcursus. De vraag van een der leden of het zijn nut wel zou hebben, zal ik onbeantwoord laten, daar iedereen die op de hoogte is met den plaatselijken toestand weet, dat zoo'n vakcursus een eerste behoefte is geworden voor de schoenenindustrie. Of dit een raadslid moet weten laat ik aan de opinie van het publiek over. Laat ik er dit nog bijvoegen, dat een commissie naar de werking en het resultaat van vakcursussen verleden jaar in het buitenland een onderzoek heeft ingesteld en bevonden dat men ook hier te lande direct tot oprichting daarvan moest overgaan. Daarop heeft de vereeniging >De Hanze4 het initiatief genomen om tot het gewenschte doel te geraken en had daarbij zeker wel steun van de gemeente mogen krijgen. Voor het geven van subsidie, zooals in dit geval, behoeft waarlijk het verleenen daarvan niet tot een volgende vergadering worden uitgesteld. Het voorstel om subsidie te verleenen aan een vakschool te Waalwijk en daar de leerlingen naar toe zenden, zal, naar wij hopen niet doorgaan. Dan nog liever van alles afzien. Immers de ouders, wier kinderen naar de reeds bestaande teekenschool gaan, zullen het getuigen hoe noode zij daartoe overgaan vanwege het groote kwaad en de ergerlijke feiten die daartoe aanleiding geven. Dit niet alleen veroordeelt genoemd voorstel, doch de belangen der gemeente worden ook uit het oog verloren. Het aantal leerlingen behoeft ook geen beletsel te zijn, daar iedereen zeer goed weet dat er meer dan drie leerlingen in onze gemeente zijn die den cursus zouden volgen. Er zijn zelfs enkele gezinnen waar er 3 worden gevonden. Indien men er niet op ingaat zou men den raad kunnen opvolgen van iemand die goed met den toestand op de hoogte schijnt te zijn. Genoemd persoon wenschte de heele schoenmakerij af te schaffen en van al onze schoenmakers, (schrik niet lezer)boeren te maken. 't Is anders maar jammer als er geen subsidie woidt gegeven, want dan komen we op het gebied van tegenstrijdigheid. Immers toen volgens een onzer raadsleden de vereeniging »de Hanze4 in een stadium van achteruitgang verkeerde een ongerijmdheid natuurlijk stelde genoemd lid voor om een landbouwleeraar te ontbieden. Commentaar overbodig. Ik wil hiermede alleen' maar zeggen dat men bij zoo'n handelwijze >de Hanze« van den eenen kant zou steunen en van den anderen kant zou tegenwerken. En dit kan niet samengaan. De toestand zooals hij hier in enkele trekken is blootgelegd hebben we te danken aan de kiezers die meenden hun plicht te doen en ik geloof dat de treurige toestand vooreerst nog niet zal ophouden, want >Mundus vult decipi, decipiatur ergo4. U, Mijnheer de Redacteur dankend voor de verleende plaatsruimte. Hoogachtend, V. S. D. geenszins bedoeld de teekenschool, de inrichting zelf, Directeur of Leeraren, maar wel dc iederen avond terugkeerende heen- en terugreis van Drunen naar Waalwijk, en mocht dit volgens U geen bezwaar zijn, toch is het een feit dat er hier zijn die daarvoor hunne kinderen niet naar de Waalwijksche teekenschool zenden, doch liever overdag naar's-Bosch laten gaan om daar les te halen. Dat het idéé van den Burgemeester niets nieuws is, geef ik gaarne toe, en is ook aan te bevelen, wanneer dit niet gepaard moest gaan met opojjering van een eigen vakcursus. Het kan samengaan. Wanneer de gemeente Drunen zoo'n dikke portemonnaie heeft om de gemeente Waalwijk te subsidieeren voor eene vakschoolis dit zeer billijk te noemen. Daarvoor is nu zeker de hoofdelijke omslag reeds verhoogd Wij hebben hier op het oog een 3-jarigen vakcursus en geen vakschool, en wanneer er plaats is voor jongens buiten onze gemeente, moeten die ook worden toegelaten. De heer v. d. Geld had dit wel wat duidelijker kunnen maken omdat deze toch een bestuurslid is van sde Hanze4 en derhalve wel op de hoogte van de zaak behoorde te zijn Het verdiende volgens U niet zoo'n repliek. Wanneer U met de Drunensche toestanden op de hoogte waart, zoudt U anders spreken. Daarbij komt bovendien dat het nog niet is uitgemaakt, dat er een groote vakschool komt, en als die er komt, is het nog niet zeker dat ze te Waalwijk komt, daarbij nog, een vakcursus hier bedoeld, kan beginnen i 1 Mei 1910 en een vakschool te Waalwijk in 't gunstigste geval misschien nog in geen 2 jaar. Er is nog een voordeel aan een eigen vakcursus. De beste leerlingen kunnen na de 3 jaren zich verder gaan bekwamen op de vakschool. M. de R. Ik hoop dat deze kleine toelichting voor U voldoende zal wezen en U zal doen inzien dat de bedoeling niet zoo slecht was. Een voorstander van vakonderwijs. Mijnheel de Redacteur In uw blad van 5 Aug. komt voor een artikel van L, dat tot opschrift draagt Gedwongen Winkelnering4. Door een zeker P. wordt daaraan nog het volgen de toegevoegd „Hieraan kunnen wij nog toevoegen de uitspraak van het kantongerecht te Groningen (Mr. J. A. Tellegen) 8 Juni 1909, voorkomende in de Rechterlijke Beslissingen in zake de Wet op het ar beidscontract"- onder Redactie van Mr. E. M. Meijers, No. 10. ■tEen staking van het werk door den arbeider zonder inachtneming van den bepaalden opzeggingstermijn levert niet op het onrechtmatig doen eindigen van de dienstbetrekking, omdat behoudens bijzon dere gevallen de wil van den arbeider bij een werkstakingniet op het doen eindigen van zijn betrekking tot zijn werkgever maar op het al of niet gewijszigd doen voortduren dier betrekking gericht is. Dit is ook het geval, wanneer een staking geschiedt om tot loonsverhooging te ge raken". Wanneer de stakingsgeschiedenis te Kaatsheuvel aan eene rechterlijke be slissing werd onderworpen, zou dit mis schien tot een zeer curieuse uitspraak leiden, die van algemeen belang is voor jdie streken, waar nog het euvel der gedwongen winkelnering bestaat Ik weet natuurlijk niet wie die P. is, maar dit is zeker, dat hij geen lor ver staat van wat door hem ter bevestiging van het door L- geschrevene wordt aangevoerd. Ik zeg»ter bevestiging van het door L. geschrevene4, want ware het niet als zoodanig bedoeld, dan zou het onzinnig zijn, het aan het door L- geschrevene toe te voegen. Vooreerst heeft de door P. aangehaal de uitspraak van het kantongerecht te Groningen, volstrekt niets uit te staan met de bekende kwestie, waarover het geschil loopt. Wat toch zegt deze uit spraak Dat het staken van zijn werk door een arbeider zonder inachtneming van den opzeggingstermijn, niet noodzakelijk in sluit onrechtmatig doen eindigen van de dienstbetrekking, omdat de arbeider daar door gemeenlijk niets anders te kennen geeft, als dat hij wil, dat de dienstbe trekking in een of meerdere punten worde te verbreken. Iets dergelijks hebben ook de arbei- Drunen, 10 Aug. 1909. Mijnheer de Redacteur Ik geloof dat U mijn schrijven van 6 Aug. j.l. niet goed hebt begrepen, want waar ik sprak van gevaren, was hiermede Vakcureus-Drunen. Sta me, geachte Heer Redacteur, 'n klein plaatsje af in uw veel gelezen blad voor 't volgende. 't Is 'n feit, dat onze gemeente in hoofdzaak bestaat uit landbouwers en schoenmakers, 't >Vereenigt U4 hebben onze boeren in praktijk gebracht, de Boerenbond, afd. Drunen, onstond en geholpen door subsidie, door steun en werkkracht der plaatselijke autoriteiten enz. kwamen we in 't bezit van boter fabriek, boerenleenbank, bewaarplaats van coöperatieve voeder- en andere artikelen, veefondsen, enz. Heidegronden worden herschapen in bouw- en weilan den, cursussen gehouden iu bemesting- leer, alles ten gerieve en ten belauge van onze landbouwers. Voorzeker 'n loffelijk streven, zeer te prijzen. De Hanze ontstond, ook Drunen kreeg z'n afdeeling. 't Bestuur spant zich in, laksheid, oude sleur op te ruimen en zich aan te passen aan de nieuwe toe standen. 'n Even grootsche taak als de Boerenbond had I Krachtdadige steun van regeering en autoriteiten heeft ook de Hanze noodig 1 Van 'n cursus in 't boekhouden, enz.- kon men reeds ten eigen bate profiteeren. Nu staat te be slissen 'n vakcursus voor schoenmakers 'n levenszaak voor 't andere deel onzer bevolking, voor de schoenmakerij, weleer zoo bloeiend in Drunen, dat nog altijd bekend staat als te huisvesten de keur van manswerkers. Onze Raad moet spreken 7 beslissende woord. Begrijpt hij, dat opze tijd staat in 't teeken van vakkennis, dat bij eenigen goeden wil en ambitie van de vaklui regeering van land en provincie gul wenschen bij te springen met subsidie, ter wille der vak kennis, dat 'n voornaam streven van elke vakvereeniging is 'n grondige vakkennis. dat de concurrentie met 't buitenland eischt vakkennis, dat Drunen zijn bloei ende schoenmakerij niet meer zal terug krijgen zonder de hoogstnoodige vak kennis Begrijpt de Raad dat, dan zal hij toestemmen in f 300 subsidie en onze Hanze doen bloeien als onzen Boeren bond, ten voordeele van 't geheel, van 't algemeen belang. Drunen 10-8-09. Een voorstander van kennis. ders te Kaatsheuvel gedaan. Ook zij wildengelijk ze trouwens uitdrukkelijk hebben gezegddoor de aangegane staking de dienstbetrekking niet verbre ken, doch wenschten die alleen gewijzigd te zien- Dus hebben ook zij door staking de dienstbetrekking niet verbroken. We kunnen dus zeggen, dat door bovenvermelde uitspraak van den kan tonrechter te Groningen, nog eens is bevestigd —hetgeen trouwens reeds lang met zekerheid vaststond en bekend was dat de arbeiders door op bovenge noemde wijze te handelen, de dienstbe trekking niet doen eindigen. Maar laten we nu eens lezen, wat in de toelichting dier uitspraak in het door P. vermelde blad, nog verder te lezen staat. Overwegende voorts dat de werksta king waarbij de arbeider in strijd met de bestaande overeenkomst handelt, zeer zeker kan opleveren een dringende reden in den zin van art. 1639q B. W. die de werkgever het recht geeft de dienstbetrekking dadelijk te doen eindi gen en de voor dat geval bepaalde schadeloosstelling te vragen4. Hier vinden we dus door dienzelfden kantonrechter bevestigdwat trouwens de wet reeds uitdrukkelijk zegtdat de werkgever J. Snoeren, op grond der staking van zijne arbeiders, dezen op staanden voet kan ontslaan en schadeloos stelling van hen kan eischen. P. had dan beter gedaan de vermel ding dier uitspraak achterwege te laten. Eens te meer blijkt hieruit weer, hoe gevaarlijk het is met wapens om te gaan die men niet kan of die men niet ge leerd heeft te hanteeren. Het gebeurt dan ookzooals hierdat daarmee juist degene wordt getroffen, die ze ter ver dediging had opgenomen- En waarom nu toch de eisch dier firma is afgewezen Dat zegt diezelfde kantonrechter on middellijk daarna »Overwegende dat echter de inge stelde eisch niet op dien grond steunt, daar de eischers zelfs niet hebben be weerd van de bevoegdheid om de dienst betrekking te doen eindigen gebruik te hebben gemaakt ene. Dus precies hetz.elfde gevalmaar dan omgekeerdals met de arbeiders—sta kers te Kaatsheuvel. Juist omdat zij als >dringende reden4 hebben opgegeven eene reden die niet bestaat, daarom zouden zij, indien de patroons zulks eischten, verplicht zijn schadeloosstell ing te geven. Ja inderdaad, als eene rechterlijke beslissing werd uitgelokt, zou deze zeker ten gunste van den patroon uitvallc i. M. de Redacteur. Naar 'aanleiding van uw stukje ondej Dussen, in uW no* van 1.1. Zaterdag, uit in een Zeker hebben wij 't schrijven van den geachten inzender goed begrepen. Wij betwijfelen geenszins dat hij den directeur of leeraren der teekenschool niet bedoelde. Wij spraken er niet van, dat er geen bezwaar in stak, wij hebben gezegd dat I doch geenzins ze wenscht rv»>a wan Hïa ornatiorft a<T>r»n nnnit iets ter OOre O J O J ons van die ernstige gevaren nooit iets ter oore kwam en nemen dit zonder eenig feiten-materieel niet aan. De inzender schijnt niet goed gelezen te hebben, wij hrbben geschieven, dat wij de subsidie van f 300 voor een vakcursus gemotiveerd achtten, maar dat het aandringen op, desnoods het steunen in de toekomst van een volledige vakschool te Waalwijk door omliggende plaateeu dus ook Drnnen, in 't welbegrepen belang dier plaatsen en hare bewoners zou zijn. Nogmaals een vakcursus achten wij voor Drunen van groot belang en de subsidie gewettigd. Bii een bespreking dezer kwestie w-aicn o. i de woorden van den voorzitter, wat betreft de volledige vakschool te Waalwijk en het aandringen daarop in 't geheel niet misplaatst. Integendeel zelfs. Wij voor ons zullen er verder 't zwijgen toedoen. RED.

Echo van het Zuiden | 1909 | | pagina 2