Gemengd Nieuws Advertentiën. 3IEUWS UIT KAATSHEUVEL Correspondentie. B andels bericht en Telegram van H. M. do Koningin. Hedenmorgen is door den bur gemeester van Raamsdonk 't vol gende telegram van H. M. de Koningin ontvangen H. M. de Koningin draagt mij op, haren dank over te brengen voor het draadbericht betreffende den ramp in uwe gemeente, en U te melden dat H. M. de Ko ningin ter gemoetkoming in den nood der armlastige gezinnen f 400 beschikbaar stelt. H. M's. particuliere secretaris Jhr. van Geen zal deze aangele genheid verder met u regelen. Adjudant van dienst, DUMONCEAU. GETROU WD VINCENT GERRIS M.J. veitman, li. van de .Leur en H.Mimpen. Met de voorbereidende werkzaamheden alsmede met een nieuwe nummering der huizen is reeds een aanvang gemaakt. VLIJMEN 10 Aug. Met genoegen ver nemen wij, dat aan den heer C. P. Sjerps, te V-Hertogenbosch, die een jaar als volontair ter gemeentesecretarie alhier werkzaam is geweest, het diploma voor candidaat-ge- meente*ecretaris of ambtenaar ter secretarie is uitgereikt. Den geslaagde van harte onze gelukwenseh. In de j.l. gehouden gemeenteraads vergadering is de gemeenterekening over het jaar 1908 aangeboden, bedragende in ontvangsten f27912.501/* en" in uitgaven f 27817,021/j, sluitende alzoo met een batig slot van f 95,48. In dezelfde vergadering werden de geloofs brieven der herkozen gemeenteraadsleden na onderzoek in orde bevonden, weshalve tot hunne toelating is besloten. HEDIKHUIZEN. Aanstaanden Vrijdag 13 Augustus Openbare Raadsvergadering des voormiddags te 10 ure ter gewone TILBURG. Onder overgroote deelneming had gisterenmorgen de begrafenis plaats van den heer v. Arendonk in den vele honderden deelnemers tellenden rouastoetS werdeD behalve het talrijke personeel en vele auto riteiten opgemerkt de heele gemeenteraad, het handbooggezelschap ^Nieuwe Doelen waarvan de overledene beschermheer wan, en de harmonie L'Echo des Montagnes waarvan hij bestuurslid was. Een veertiental kransen en bloemstukken werden in den stoet mee gedragen, terwijl overal langs den weg een haag van menschen geschaard stond, waarvan vele met betraande oogen. Getuigd mag worden, dat in Tilburg maar heel zelden een overlijden en xegrafenis heeft plaats gehad, waarbij zoo algemeene deelneming plaats vond als bij deze. De plechtige uit vaart had plaats in de parochiekerk van Koavel. 's-CAPELLE 10 Aug. J 1. Zaterdag n. m. geraakte in de Heistraat de bakkarswagen van G. K. te water. Hoewel de wagen, vol geladen was met brood en kruidenierswaren was de schade betrekkelijk gering. Droevig ongeval. Dezer dagen viel het dochtertje van H. M. alhier, in een pot met kokend water en brandde nich zoodanig dat geneeskundige hulp moest worden in geroepen. Het vreeselijk onweder, dat j.l. Maan dag, n. m. over deze plaats woedde, heeft verschillende verwoestingen aangericht. Be halve dat verschillende hoornen door het hemelvuur werden getroffen, werd bij A. M een varken, dat achter zijn huis liep, door den bliksem gedood. Ook verschillende stuks vee, dat in den buitenpolder liep, werd getroffen. WASPIK, 10 Aug. Gedurende het hevige onweer, dat zich Maandagnamiddag boven deze gemeente ontlastte, werden in het wei land op 't Vaartje alhier twee koeien dooc geslagen. Deze beesten behoorden aan den heer Kamp te Raamsdonk. In Boven sloeg de bliksem in de woning der Gez, Linge- werf, vernielde er een gedeelte van den zolder en van den vloer. Persoonlijke onge lukken vielen niet voor. Zondag IJ. gaf de schietvereeniging Willem Teil/ gevestigd bij den heer Boom in Boven een concours, waaraan 18 gezel schappen deelnameu. Het feest werd opge luisterd door de harmonie van Waspik, waar door zeer veel publiek tegenwoordig was Een en ander slaagde uitstekend, zoodat zoowel aWillem Teil* als de deelnemende gezelschappen en het publiek hoogst voldaan waren. S. Z. had bij 't maaien het ongeluk een wespennest te verstoren. De woedende dieren vielen hem aan, zoodat hij genood zaakt was de vlucht te nemen, nog ver door de gevaarlijke insecten achtervolgd. Intusschen hadden deze hem zoo gestoken, dat geheels gelaat opzwol. In Boven heeft men weer eens ge vochten. Enkele dronken lui maakten het de vrouwen van W. en v. P. lastig en gaven deze zelfs een pak slaag. De zaak is in handen der politie die deze ruwe kerels wel eens gevoelig zal straffen. Daags na den grooten ramp te Raams- donksveer gingen 's morgens een geheel stel Maandaghouders van de scheepstimmer werf alhier loopen om via de verschillende kroegen naar den brand te lallen Men klaagt hier dikwijls over de lage looneu en werkelijk hiervoor is dikwijls reden te over maar hoe kan men verlangen, dat de werkgever hart krijge voor zijne onderge schikten, wanneer bij dezen niet het geringste streven naar hooger te ontdekken is, doch lawaai maken en jenever drinken het eenigste is, waarvoor men iets voelt en waarvoor men z'u werk in den steek laat. Wanneer men eens begon met Baehus van z'n voet stuk te stooten en daarop de matigheid te plaatsen, dan zou zoader twijfel zooveel werklust en degelijkheid onder onze arbei ders komen, dat dit ook noodzakelijk zou leiden tot meer verdiensten en betere ar beidsvoorwaarden. RAAMSDONK (Dorp) 10 Aug. Gisteren werd de hengst ^Gardist* van de „Ver- eeuiging tot verbetering van het Paardenras in de Langstraat en omstreken* naar Gro ningen vervoerd, om aldaar deel te nemen aan de z.g. rijschooldressuur. Bij het hevig onweder, dat gisteren zijn avond boven onze gemeente woedde, werden twee koeien van den heer Andr. Kamp Jan. en een paard van den heer Chr. van Etten door den bliksem gedood. Zondagnacht werden de heeren G, Qui- rijns, P. Koniugs en A. Ruitenberg door eenige beruchte individuen van het Dorp op den weg van 't Veer naar 't Dorp lastig gevallen om geld. De heer Ruijtenberg werd van de fiets geslagen. Van een en ander is bij de politie aan gifte gedaan. DUSSEN. Openb. Vergadering v. d. Raad der gem. Dussen op Woensdag 11 Augs. 1909 des namiddags te 4 uur. Te behandelen 1 Onderzoek der geloofsbrieven van de nieuw gekozen raadsleden. 2 Aanbieding der gemeenterekening over het dienstjaar 1908. 3 Ontslag aanvrage van den heer C. B Sipman als onderwijzer van bijstand voor de O. L. school in wijk C. 4 Benoeming van een onderwijzer van bijstand voor de O. L. school in wijk C. 5 Reclamen hoofdolijken omslag. 6 Ingekomen stukken. Dinsdagmorgen kwam een woonwagen uit de richting Keizersveer getrokken door man en vrouw onze gemeente binnen. Aan de zeer steile stoep nabij het koffiehuis yDe Posthoorn* gekomen zijnde konden de man en vrouw welke uitgeput wareu van vermoeienis en wrgens de groote heersohende hitte hun wagen niet tegen den stoep op brengen. Ware niet juist iemand aanwezig geweest die zijne welwillende hulp aan de menschen verleende dan zou de wagen die al reeds achteruit rijdende was met zijn inhoud waaronder zich ook kinderen bevonden in den zeer diepen sloot welke langs den weg loopt terecht gekomen zijn en zou het onheil niet te overzien geweest zijn. Zondagavond omstreeks half elf woedde boven deze gemeente een hevig onweder. Op den Maasmonddijk werden zes koeien door den bliksem gedood. Vele telegraafpalen werden uit elkaar geslagen. Persoonlijke ongelukken kwamen gelukkig niei voor. De loting voor de Nationale Militie in deze gemeente zal plaats hebben op Maan dag 30 Augustus a s. De pas alhier benoemde onderwijzer voor wijk C. den heer Sipman is thans in gelijke betrekking met ingang van 1 October benoemd te 's Gravenhage. RAAMSDONKS VEER. Groote brand. Zondagavond 10 uur outlastte zich boven ous dorp een hevig onweder. Reeds bij den eersten slag, sloeg de bliksem in de land bouwerswoning met schuur van den Heer A. de Bruijn, en nog geen minuut later stond dit perceel benevens de boerderij van den Heer M, Konings, welke inmiddels ook reeds aangetast was in lichte laaie. Terstond rukten de brandspuiteu uit, doch toen deze na verloop tan tien minuten op bet terrein aankwamen, viel aan blusschen niet meer te denken. De vlammen sloegen van hais op huis, zij die nog iets konden reddeu/ sleepten het bij huurlieden binnen, om het een volgend oogeublik weder te zien ver branden, en tegen half elf uur stonden niet minder dan 25 gebouwen bewoond door 44 gezinnen in brand. De militaire brandspuit met zijn koene brandspuitgasten, welke in- middeis door den Burgemeester was gere- quireerd verscheen nu op het terrein en met vereende krachten beron men de be lendende perceelen, welke nog niet aangetast waren te bespuiten, zulks kon echter niet belette dat het geheele Sinidseind en Smid straat, over eene lengte van 300 M. in as werd geleg-l en nu een ruine vormt nog slechts enkele geblakerde muren, van de zoo groote en solide boerderijen zijn blijven staan. De schade, welke op ongeveer 400000 gulden wordt geschat, wordt gedeeltelijk door assurantie gedekt, de arbeidersgezinnen een 25 in getal, zijn geen van allen verze kerd. Op het terrein wordt thans, met toe stemming van den Burgemeester, gecollecteerd welke collec'.c tot op hedeu Dinsdagavond ruim f 800 hcett opgebracht. Iu aansluiting op het bericht van onzen correspondent, geven we nog 't volgende over dezen ramp. De brand is Zondagavond begonnen in de schuur van den landbouwer A. de Bruijn aan het Smidseind en sloeg binnen twee minuten over op de woning van den heer M. Konings, vlak ei naast. Men raakt niet uitgepraat over de snelle wijze, waarop het vuur zich heeft verspreid. Binnen het kwartier stond een heele straat van 200 Meter lengte in brand. En het gekste was, dat de brand bij sprongen zich verbreidde. De brandweer bestaande uit twee brandspuiten van Raamsdonk en de mi litaire spuit van Geertruidenberg waren wel opgerukt naar de woningen van De Bruijn en Konings en pakten daar den brand krachtig aan. Maar terwijl ze aan 't blusschen wa ren sloegen plotseling de vlammen aan 't andere einde der straat uit en terzelf- dertijd in het midden Men wist niet, waar het eerst te beginnen. En midde lerwijl joeg een felle storm in de vlammen. De heele straat, van 200 Meters lengte waarin 21 grootere en kleinere woningen gelegen waren, bewoond door 42 gezin nen, lijkt een ruïne. Hier en daar staan nog enkele muren overeind, geblakerd, maar overigens is de heele straat niet meer dan een treurige verzameling ver koolde balken, ineengevallen muren, en verbrand huisraad. Van de grootere hulzen, die verbrand zijn noemen wij o.a. het groote tramsta tion café-restaurant van A- de Reijer hoek Smidseind en Deystraatzes groote boerderijen, in enkele waarvan 90 000 kgr. hooi geborgen wasverschilende winkelhuizen en verscheidene (het groot ste aantal) arbeiderswoningen. Dezen treft de ramp het ergst. Een dertigtal gezinnen is van have en dak beroofd geen van allen was verze kerd. De grootere huizen en boerderijen zijn alle verzekerd, de meeste bij Tielsche en Haarlemsche Maatschapijen, maar de inboedels der arbeiders waren onverze kerd reeds wordt er collecte voor deze slachtoffers van de ramp gehouden- Dezen nacht ziju ongeveer 30 gezin nen liefderijk ondergebracht in het R. K. Liefdegesticht »St. Theresia*, Gelukkig zijn er geen persoonlijke ongelukken te betreuren Alleen heeft de heer Werter, bij de poging om nog een kist te redden, een stuk dak op het hoofd gekregen, waardoor hij leelijke brandwonden kreeg aan hoofden handen. De ruïne maakt een treurigen indruk, en de smart der slachtoffers is groot. Terwijl we ter plaatse van den ramp wa ren, zagen we den eigenaar van een groote, nu afgebrande boerderij, al zijn hebben en houen vervoeren op 'n boe- rekar. Een beetje beddegoed en een naaimachine was alles wat den man was overgebleven. Gelukkig is de maréchauséekazerne, waar niet minder dan 36000 patronen geborgen waren, gespaard. Het gevaar lijk goedje is destijds door de militaire overheid naar Geertruidenberg vervoerd. Ook de hooipers van v. Dongen bleef behouden, dank zij het krachtig optre den der militairen van Geertruidenberg. Menschenlevens zijn er niet te betreu ren, hoewel de brand zich zeer snel uit breidde en de vuurgloed ontzettend was. Een veulen en twee kalveren kwamen in de vlammen om. Te middernacht was men het vuur meester. Alles is één rookende en smeu lende puinhoop over een oppervlakte van ruim een halve halve hectare. Ook een vrouw werd door den blik sem getroffen en gedeeltelijk verschroeid maar niet gedood. Vergadering der Kamer van Koophandel en Fabrieken te Itanmsdonk op Zaterdag 7 Aug. 1909 des n.m. teu 7J/2 ure. Tegenwoordig alle leden en de Secretaris. De Voorzitter opent de vergadering, waarna voorlezing geschiedt van de notulen der vorige vergadering, welke onveranderd worden gosd- gekvurd. Alsdan is aan de orde Schrijven van B. en W. van Raamsdonk dd. 2 Juni 1909, houdende uitnoodiging aan de Kamer om te willen tegenwoordig zijn by de installatie van den heer Joh Schoenmakers als erqueteur van de middeustandscommissie ten gemeentehuize van Raamsdonk op Maandag 14 Juni 1909 des n.m. ton 2 ure. Zoools de Voorzitter herinnert heelt hij aanstonds na ontvangst van dit schrijven aan de leden individueel daarvan mededeeling ge daan en ziju vier leden der Kamer bij de installatie tegenwoordig geweest. Schrijven van de afdeeling Handel van het Departement van Landbouw Nijverheid en Handel, houdende toezending van een af levering van het Bulletin International dos Douanes, uitgegeven door l'Uuion interna tionale pour la publication des tarifs douaniers met verzoek om mededeeling of de Kamer van alle verder verschijnende afleveringen een exemplaar weuscht te ontvangen. De Voorzitter deelt mede, dat hij, in ver band met een spoedeischend antwoord direct na ontvangst van dit schrijven aan de afdeeling Handel heeft bericht, dat de Kamer zich voor de toezending van alle verdere afleveringen hondt aanbevolen. Besluit van den Gemeenteraad van Raams donk dd. 26 Juni 1909, waarbij is besloten aan de Kamer van K. en F. te Raamsdonk in antwoord op een desbetreffend verzoek te berichten, dat aan het verzoek der Kamer om te Raamsdonksveer eou bureau te openen waar alle door het openbaar bestuur voorge schreven aangiften kunnen geschieden niet kan worden voldaan, op grond vun de vela bezwaren die aan de inwilliging van het verzoek zijn verbonden. Wordt besloten aan den Raad der gemeente Raamsdonk nogmaals oen schrijven te zenden, en daarin den Raad te verzoeken, de bezwaren welke dit college meent dat aan de vestiging van dergerlijk bureau zijn ver bonden eenigzins te motiveeren. De Kamer heeft daaromtrent ook inlichtingen ingewonnen en is van oordeel dat de opening van een beureau (vooral heeft de Kamer hier op het oog een bureau voor den Burgerlijken Stand) wel eenige financieele en moreele offers zal vragen, doch geen onverkomelyke bezwaren medebrengt. Wat de onkosten en meerdere werkzaamheden betreft is do Kamer van oor deel dat Raamsdonksveer dat verre weg het meerendeel iu de lasten der gemeente bijdraagt ook wel eenigzins van de voordeslen mag profiteeren, die de gemeente kan aanbieden. Schrijven vau de Kamer van Koophandel en Fabrieken te MpnBtricht, houdende mede deeling dat de gecombineerde vergadering der L:mburg8che en Noordbrabantsche Kamers zal worden gehouden te Tilburg op Zaterdag den 31 Juli 1909 des voormiddagsten ll'/jure. Naar aanleiding hiervan deelt de secretaris een en ander mede van de vergadering te Tilburg die door hem is bijgewoond en zegt o a dat het voorstel Raamsdonk betreffende de inzending van een adres tot verkrijging van een avondtrein op de lijn 's BoschLage Zwaluwe van de agenda is afgevoerd als zijnde te zeer van locaal belang. De Kamer, die heeft vernomen, dat er zoo goed als geoua kims bestaat, dat er op de lijn s Bosch— Lage Zwaluwe oen nienwen avond- trein wordt verkregen, welke middelen daartoe ook worden aangewend, wenscht deze zaak thans verder te laten rusten, terwijl wordt besloten dit aan de Kamer te Waalwijk medo te deolen. Schrijven van J. Stoops te Raamsdonksveer, houdende mededeeling, dat hem door een han delaar te Raamsdonksveer deloyale concurrentie wordt aangedaan met verzoek aan de Kamer, om stappsu te doen, ten einde dergelijke handelwijzen voortaan te beletton. Wordt besloten aan adressant te berichten, dat de Kamer niet bsvoegd is zich te bemoeien met conflicten welke tusschen handeldrijvenden ontstaan. Schrijven van den heer Inspecteur der Pos terijen en Telegraphie te 's Hertogenbosch, houdende mededeeling dat op het desbetref fend verzoek der Kamer gunstig is beslist eu en met ingang van 1 Aug. 1909 te Raamsdonk Dorp) eene 3e gelegenheid tot verzending en ontvangst van stukken zal worden geopend. Wordt besloten een schrijven van dank Z0gg'Qg ts richten aan voornoemden heer Inspecteur, alsmede aan den heer Directeur van het postkantoor Raamsdonk, wier be moeiingen in deze vun veel nut zijn geweest chrijven van de afdeeling Handel van het departement van Landbouw, Nijverheid en Handel, houdende toezending van eên nOver— zicht van de in Nederland bestaande Patroons- vereen igingen." Voor kennisgeving angenomon. Schrijven van alsvoor, houdende toezending van het 0Verslag omtrent Handel, Nijverheid en scheepvaart in Nederland, gedurende 1908." Voor kennisgeving aangenomen. Schrijven van B. en W. van Raamsdonk, houdende toezending ter kennisneming van de ontwerp winterdienstregelingen 1909-1910 der spoorwegen. Na inzage wordt besloten deze aan B. en W. onder dankzehging voor de kennisneming te retourneeren. Schrijven van Ged. Staten van Noordbrabant houdende toezending van het provinciaal verslag over 1908. Voor kennisgeving aangenomen. De Voorzitter deel mede, dat de jaarver slagn over 1908 zijn ingekomen van do Ka mers van K. en F. te Nijmegen, Amsterdam, Hoogoveen, Nijkerk, Parmereud, Waalwijk, Rotterdam, Utrecht, Maastricht, Torneuzen, Delfzijl, Sneek, Roozendaal en Nispen, Hengelo Zwolle. Leiden, GoriDchem, Sittard, Schiedam, Arnhem, Middelburg, ifelmood en den Helder. Wordt besloten deze Kamers dank to zeg gen voor de toezending" "en" tevens mede te deeleu, dat door de Kamer te Raamsdonk over 1908 geen jaarverslag is opgemaakt, daar do werkzaamheden der Kamer zich over dat jaar niet hebben uitgestrekt. Waarna de vergadering wordt gesloten. Kaatsheuvel, 10 Aug. 1909. Geslaagd. Onze dorpsgenoot v. Eijl, onderwijzer te Loonopzand, slaagde dezer dagen voor de acte hanteeken l.o. Profitiat 1 Werkstaking opgeheven. De werkstaking bij de firma J. Snoeren is Dinsdagmorgen opgeheven, nadat de ontslagen arbeiders door tusschenkomst van het Bestuur der R. K. Vakvereeni- ging van Leerbewerkers een werkgever hebben kunnen vinden. Er bestonden thans geen termen meer om de staking te laten voortduren. Nadat de firma Snoeren had toegezegd den winkel bin nen een korten tijd ook te zullen afschaf fen, hebben de stakende arbeiders den arbeid hervat, en zullen de nog voor radige winkelwaren mede opruimen. De kwestie heeft zich daardoor van zelf opgelostofschoon zij niet is gere geld; daar ook de medewerking der firma Snoeren werd verlangd, wat betreft de werkverschaffing aan de ontslagen arbeiders. Intusschen zal door de toezeg ging der firma Snoeren wederom een winkel verdwijnen en vermindert het aantal winkels der fabrikanten allengs- kens. De staking heeft juist 4 weken geduurd. Omnibus. Op de door ons aangekondigde al gemeene vergadering van aandeelhouders in de alhier opgerichte omnibusmaat schappij, is o. a. besloten, om met 1 Sept. a.s. met de omnibusdienst te be ginnen. Besloten is ook om voor eigen rekening een postwagen aan te schaften. De hotelhouder C. v. d. Assem heeft aangenomen, om 2maal daags ('s morgens en 's avonds) met zijn paard, doch de wagen der maatschappij van hier naar station Kaatsheuvel -Capelle te rijden, tot vervoering der postgoederen. Van deze gelegenheid kunnen ook de reizigers tegen betaling gebruik maken. Aan vankelijk is bepaald 20 cents per rit. Moge deze nieuwe onderneming succes hebben. zich, gisteren in de vroegte een ontzet, tend drama afgespeeld; een kindje van nog geen drie jaar is gewurgd en de daderes heeft zichzelf van het leven beroofd. Sinds Mei woonde in het dorp een veehouder, Vet genaamd, met een aanminnig blond dochtertje, waaraan de n.an innig gehecht was, hetgeen zich te meer laat begrijpen, als men weet dat het zijn eenig kind was en dat zijn vrouw, toen het geboren werd, haar leven daar bij moest laten. Ook woonde bij hem iu zijn vader, terwijl een meisje van tusschen de twintig en vijf en twiuMg jaar, Flora Van der B., afkomstig uit Anna Paulowna, het huishouden bestierde. Vet verwierf zich spoedig aller achting, zijn vriendelijk lief kindje veler genegen' heid. Het viel echter al heel gauw op, dat de verstandhouding tusschen het hoofd van het gezin en de huishoudster te wenschen overliet en evenzoo, dat zij voor het kleine meisje niet zoo hartelijk en voorkomend was, als velen wel gaarnt zouden zien. Daarbij kwam, dat zij veel vuldig over den heer des huizes sprak in verband met huwelijksplannen. Meer malen moet zij zich er openlijk over hebben uitgelaten, dat zij hem wilde trouwen. Vet zoo is de algemeene gedachte in het dorp heeft nimmer aanleiding gegeven om aan dat denk beeld voedsel te geven. Eindelijk vond hij den toestand onhoudbaar en heeft hij haar den dienst opgezegd. Blijkbaar had ze hierin niet veel lust, want Vrijdag heeft ze nog gevraagd of ze mocht blijven, maar een weigerend antwoord ontvangen en eergisteren heeft zij den ouden man verzocht of die niet een goed woordje voor haar wilde doen bij zijn zoon, want ze wilde haar betrekking gaarne behouden. Doch ook bij den ouden man vond haar verzoek geen goed onthaald. Gisteren zou ze vertrekken. Nu moet ze gezegd hebben»Voor dat het Maandag is zullen jullie nog heel wat beleven». En menschen, die haar eergisteravond nog op straat hadden gezien, verklaar den, dat het hun was opgevallen, dat zij zoo vreemd deed. Gisterochtend, omstreeks half 5 gingen vader en zoon uit melken. De vader kwam het eerst thuis, doch vond de deur gesloten, Instinctmatig begreep hij dat er iets vreeselijks gebeurd moest zijn. Ondanks 't vroege uur het was nog vóór zessen waren er natuurlijk menschen aan den weg, die den ouden man te hulp kwamen. Er werd een raam ingeslagen en aldus kwam men binnen. Allereerst ging men naar het bed van het kindje. Vreeselijk schouwspel I De arme kleine hing daar levenloos in een touw aan de beddekwast. Natuurlijk werd nu onmiddellijk naar de huishoudster gezocht. Haar vond men op den zolder zij had ra haar af schuwelijke misdaad te hebben bedreven ook zichzelf door wurging van het leven beroofd. Te voren had zij een briefje aan Vet geschreven, waarin zij hem vroeg een op de tafel liggend pakje naar haar ouders te zenden. Dat briefje begon aldus Het leven biedt mij niets meer. Je hebt mijn leven verwoest, nu doe ik het jouwe Wat een verfoeielijk plan wel niet tot uitvoer heeft kunnen brengen. Een braaf oppassend man is wezenloos, zijn oude vader radeloos van smart. En heel Oterleek ziet met deernis neer op de beide levende slachtoffers van dit vreeselijk drama van menschenleed, niet in staat te begrijpen, hoe een jong meisje er toe kon komen, zoo'n allerliefst blond kiudje, het zonnestraaltje in huis, van het leven te berooven. t Wij verzoeken schrijvers van Ingezonden stukken beleefd zich wat te matigen, wat be treft de lengte hunner artikelen, men gaat te veel van onze plaatsruimte vergen, anders moeten we gaan weigeren. Het artikel van P. moeten we om deze reden tot Zaterdag verschuiven. RED. Vreest lijk drama. In Oterleek heeft BESOIJEN, 10 Aug. De piijs der boter was heden op de markt: Hoogste prij s f 1,45. Laagste prijs f 1,29. De prijs der eieren was 3 ii 11 ct. en4ct. p. st. ROTTERDAM 9 Aug. Tarwe f 13.— u 14.75 per 100 K.G, Rogge was van f tot f Gerst. Winter per 100 kilo f 0.10.Zomer )er 100 kilo f 0.ii £0.en Chevalier per 100 silo f0.— f-. Haver per 100 k.f 9.75 a 10.— Bruine boonen van f Blauwe Erwten naar kook kwaliteit verkocht van f tot en vertrouwdekook daarboven Koolzaad f f EN ADRIANA VAN MIL, die namens wederzijdsche familie, hunm'a hartelijken dank betuigen voor de vele ll2- wi;zen van belangstelling bij hun ondervonden Waalwijk, 10 Aug. 1909.

Echo van het Zuiden | 1909 | | pagina 6