GepasteurïzeeÉ Roomboter, Snijplanken. Ed. van Tilburg Reclame-platen KOMT, ZIET EN OORDEELT. R. van Mil-Bohneix. Gemengd Nieuws Burgerlijke Stand. Advertentiën. Notaris RANT A. P. C.ROOTEAERT STANZBLOKKEN, Chr.J.Klerkx,Besoijen. WAALWIJK. Gltehé's, Reclame. Ingezonden stukken. Correspondentie. Handelsberichten. publiek veri achten Eerste Langstraatsche Stoomz ui velf abriek DRUNEN. Confis ïur, Cuisinier, ANTOON TIELEN, Wie de zekerheid wil hebben eene onverbeterlijker te koopen, wende zich tot The Gramophone Com pany limited, de grootste, oudste en beslist de eenige^ die de echte gramophones levert. Catalogus en Prijscourant op aanvrage gratis. Zie de etalage bij den eenig-Agent voor Waalwijk en Omstreken arbeidei in staat stellen te concurreeren tegen de fabrieken. BAARDWIJK. Als een bijzonderheid kannen we melden dat de Wed. van den Heuvel bijna 82 jaren oud, nog steeds knoopsgaten maakt voor 'fc fijnste schoeisel, en dat haar patroon nog steeds uitermate tevreden is over haar werkdat zij nog altijd zelf komt leveren. Voorwaar zeldzaam op dien leeftijd DRUNEN. Op Zondag 15 Aug. geeft de Nieuwe Harmonie wederom concert bij den Heer L. van de Wiel in den Wolfs- hoek des namiddags om 5 uur. Moge het weer nu eens gunstig meewerken, dan staat ons weer een genoegehjken namiddag te wachtenwant de Harmonie hoopt haar beste beentje weer vooruil te zetten. VLIJMEN. Op het Marktveld zullen gelegenheid der kermis geplaatst worden 1 draaimolen van M. Janvier, 1 kinematograaf C. Riozzi, 1 werptent M. Henraat. Verder gebak- galanterie en suikerkra- meu en een paar slagmachines. BESOIJEN. Gisterenmiddag tegen een uur is Z. K. H. Prins Hendrik per auto mobiel door het dorp gekomen om zich naar Raamsdonksveer te bereven. Daar de auto door een vergissing van dan chauffeur de Besoijensche Steeg was ingereden werd ep den hoek even gestopt om den weg te vragen, zoodat ode omstanders in de gelegenheid waren Z. K. II. te zien. Na ontvangen in- liohtingen tufte de auto in de richting Ca- pelle weg. VRIJH.-CAPPEL. De zangv. „Halle lujah* alhier, werd deze week nog verrast met de toezending van een prachtig //Diplo ma" van den door haar behaalden leu prijs op het Groot Nat. Concours te Lekkerkerk op 81 Mei j.l. Van een wissen dood gered. Toen deze week op het bruggetje enkele kinderen aan het spelen waren en als dan ook veel gebruik gemaakt wordt van de poort der pastorie, had er eentje hetwelk op het muurtje stond waar de poort aan be vestigd is, het ongeluk er af te schuiven en met de kleertjes er aan te blijven han gen. Niemand der anderen merkte dit op daar het kind niet roepen kon en ware een voorbijganger die dit opmerkte niet spoedig te hulpe gekomen dan zou het kind na enkele minuten overleden zijn, daar toen het gered werd, het kind reeds geheel buiten kennis was. Alsoo ook hier weer een bewijs hoe goed het is de kleinen niet zonder toezicht te laten spelen. Van het hevige on weder dat jl. Maan dag woedde, vernamen we, dat in het sta tion Kaatsh.-Capelle alhier de bliksem in sloeg, een hardsteen deed scheuren en een begin van brand veroorzaakte, die gelukkig -tijdig kon gebluscht wotden. VCAPELLE. Door burgemeester en wet houders dezer gemeente is aan Jan Treffers, rietdekker alhier vergunning verleend, tot het oprichten van een slachterij in perceel, sectie E no. 1691. Op Zaterdag 21 Aug. a.s. des v.m. te 10 uur zal door burg. en weth. ten ge meentehuize alhier, aanbesteed worden het leggen van busleidingen, ter vervanging van twee bruggen. Het zoontje van W. M alhier over kwam dezer dagen een droevig ongeval. Klimmende op een der palon, die in de kom der gemeente het trottoir van den weg scheiden, viel hij met zijn hoofd op de keien en wondde zich zoodanig, dat hij in bewusteloozen toestand naar den geneesheer moest worden gedragen. De wond was van dien aard, dat zij toegenaaid moest worden. WASPIK. Bij den landbouwer II. Smits alhier is door de Laudbouwcominissie een hengstveulen van 8 maanden aangekocht voor den buitengewoneu prijs van f 300. Wel een bewijs, dat hier eerste klas paar den gefokt worden. In de stoomzuivelfabriek „Nooit Ge dacht van Waspik-Raamsdonk heeft men getracht gedurende den nacht in te breken. De directeur, die verdachte schreden rond de fabriek hoorde, ging zijn buurman roe pen. De inbrekers bemerkten dit echter en kozen het hazenpad. Van de werf der firma Gebr. de Graaff is met goed gevolg te water gelaten een stalen zeilschip, groot ruim 60 last en ge bouwd voor rekening van schipper Molen wijk. De kermis, welke 29 dezer hier be gint belooft veel. Maandag, Dinsdag en Woensdag matinée, respect in de harmonie zaal, bij den heer Th. Gijsman en bij den heer Schroot. Woensdagnamiddag groot con cert van de Stafmuziek uit den Bosch in den tuin der harmoniezaal. \oor liefhebbers van muziek en zang zal er dus volop te genieten zijn. RAAMSDONK(Dorp). Het bouwen eener bijzondere school voor de N. H. Kerk alh. werd aangenomen door den heer T. de Klerk te Raamsdonk(Veer) h f 3800. ROOZENDAAL. Een eigenaardig ge val doet zich in den Gemeenteraad alhier voor. Het Raadslid, de heer J. v. Gastel, is tevens lid van het Burgerlijk armbestuur. Als zoodanig mag hij volgens de Gemeen tewet niet medewerken tot de vaststelling van de rekening van genoemde instelling. Bij vergissing is dit echter wel geschied en heeft hij indertyd zelf voor de goedkeuring gestemd. Een ingezetene heeft daaromtrent een schrijven ingezonden aan Ged. Staten met het gevolg, dat genoemd lid ge schorst werd en door Ged. Staten van zijn mandaat vervallen is verklaard voorden tijd van drie jaren. Een van de velen in den Bosch. In iedere stad zijn velen, die aan nier aandoening lijden en de oorzaak van hun kwaal niet kennen. Tot de gemakkelijk te herkennen teekenen van zwakke of zieke nieren behooren rugpijn, urine-ongesteld- heden, zenuwachtigheid, vermoeidheid, dui zelingen en waterzuchtige zwellingen. In iedere stad zijn velen, die door Foster's Rugpijn Niersn Pillen genezen werden een hunfler in Den Bosch verhaalt zijn ond r- vinding De Heer P. J. Eeuwijk, St. Eloijstraat 314 te 's Hertogen boich, meldt ons: „Ik heb verbazend veel pijn nil te staan gehad in de lendenen 's nachts kon ik er soms niet van slapen en als ik morgens op stond, was ik door bd door vermoeid. Hoe wel ik me vaak te ellendig voelde om te werken, moest ik aan den slag blijven en daarom zag ik uit naar een middel, dat mij san mijn ziekte kon verlossen. De urine was troebel en liet een neerslag na en ik werd vaak door duizelingen geplaagd. Op aanraden van mijn moeder begon ik met het gebruik van Foster's Rugpijn Nieren Pillen en na deze een week te hebben in genomen, voelde ik reeds verlichting van pijn en in een tiental weken tijds was ik volkomen genezen. U kant deze verklaring naar genoegen publiek maken.* (w.g.) P. J. Eeuwijk. Stekende pijn in den rug wordt veroor zaakt door de urinevergiften, die zich door onvoldoende werki.ig van de nieren In d*ze organen gekristalliseerd hebben, en wordt de pijn veroorzaakt door de snijdende onef fenbeden der kristallen. Foster's Rugpijn Nieren Pillen lossen de kristallen op en voeren ze af, en geven zoodoende blijvende genezing. De handteekening van James Foster op de doos is een waarborg dat gij de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen krijgt. Zij zijn te Waalwijk verkrijgbaar bij de Firma Wed. Orie-DomouÜD, Markt. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwis sel h, fl.75 voor éón of f10.voor zes doozen. Hotelbrand. Te Vernon, op Vancouver- eiland, Amerika, is een hotel afgebrand, waarbij 10 loges om het leven zijn ge komen, terwijl nog verscheidene personen brandwonden bekwamen. Watergebrek in Frankrijk. Door de hitte van de laatste dagen is in Frank rijk gebrek aan water ontstaan. De Trans atlantische maatschappij heeft schepen op de Loire gezonde om water uit de rivier aan te brengen. Ook de Orleans-spoor- wegmaatschappij klaagt over gebrek aan water voor haar locomotieven. Schandelijke vrouwenroof. Het Maand blad Getuigen en Redden meldt Ontzettend is ook de mededeeling van dr. Geen, een zeer vertrouwbaar Engelsch correspondent van de New-York Evening journal, die 16 Februari uit Sicilië uit de door de geweldige aardbeving ge teisterde streken schreefHonderden jonge Italiaansche meisjes van Sicilië en Calabrië zijn door zoogenaamde handels agenten naar Buenos Ayres en andere Zuid-Amerikaansche steden gevoerd. De allerschrikkelijkste tragedie van deze aardbeving noemt hij het lot van deze honderden aldus verhandelde jonge meisjes, waarvan de ouders niet meer in ieven zijn. De schandelijke ronselaars zochten hun slachtoffers tusschen de puinhoopen en maakten haar wijs dat zij bij geluk kige wijze bij ontsnapte familieleden zouden gebracht worden, die haar reeds lang zochten. In haar algeheele verlatenheid werd de aangeboden hulp gretig aanvaard. Zij volgden te goeder trouw deze men- schelijke roofdieren en in de algemeene verwarring was het een betrekkelijk ge makkelijke zaak deze meisjes tijdelijk in veilige bewaring te houden totdat zij naar Amerika konden wordeningescheept om daar door hun handlangers te wor den verkocht aan huizen van ontucht. Een vei mogen in een spoorwagen. Een treinpoetser, die in het Italiaansch station Benevento bezig was een waggon schoon te maken, vond daarin een taschje, ge vuld met banknoten. Hij bracht zijn vondst op het bureau, waar bleek dat het taschje, dat ongesloten was, Engelsch bankpapier bevatte tot een totaal bedrag van 68.000 p. st (f 816.000Niet de minste aanwijzing omtrent den eigenaar werd gevonden en ook heeft niemand zich nog als de verliezer aangemeld. Bergongcluk. Iemand in Grensble die met zijn zuster en een vriend uit Duitsch- land een bergtoer maakte op de ruim 3400 Meter hooge Berrades-Ecrins stortte met hen in den afgrond. Zijn reisgezel schap liet er het leven bij, zeli kon hij nog, hoewel met moeite, want hij was gewond, in ruim twee en een halve dag naar het naaste dorp komen. Bloedige Botsing. In het dorp Hingen e, nabij Mechelen, was het Zondag zeer onrustig. De inwoners waren zeer gebe ten op een dorpsgenoot en Zondagavond zou een pop, die hem moest voorstellen, worden verbrand. De burgemeester, die ongeregeldheden vreede, liet gendarmen komen en tusschen dezen en de dorpe lingen kwam het tot een botsing met het gevolg, dat 6 dorpelingen werden gewond met revolverschoten, waarvan er 5 in levensgevaar verkeeren. Van de gendarmen werd niemand gewond. De menigte liep tegen hen te hoop en nam een zoo dreigende houding aan, dat zij uit het dorp moesten vluchten. De dor pelingen beweren dat eenige mannen, die in een herberg zaten, de gendarmen hebben uitgejouwd en dat deze daarop terstond geschoten hebben. Volgens de verklaring van den commandant der gendarmen zouden de dorpelingen met steenen naar hen hebben geworpen en zij eerst daarop en na vooraf gewaar schuwd te hebben, van hun vuurwapenen gebruik hebben gemaakt. Het parket van Mechelen was Maandag ter plaatse om een onderzoek in te stellen. Overstroomingen. In Mexico is de ri vier Santa Catharina nabij Monterey bui ten haar oevers getreden. Het spoorweg verkeer is gestremd en verscheidene bruggen tusschen genoemde plaats en Laredo zijn weggeslagen, terwijl en 14 menschen zijn verdronken. Het regent aanhoudend en een groote uitgestrekt heid land staat onder water. Juzvcelendiefstallen. Een Russische prinses, die afgestapt was in een hotel, te San-Moritz, is voor een waarde van 200.000 francs aan diamanten ontstolen Dit is de vierde juweelen-diefstaf, die dit jaar te San-Moritz plaats heeft- Men vermoedt dat al deze diefstallen gepleegd zijn door dezelfde internationale bende maar heeft nog geen spoor van de dieven kunnen ontdekken. De vorige week werd de Duitsche gravin Von Bismarck voor 3000 francs aan juweelen bestolen. Een bank aangevallen. Te Fiume (Oostenrijk) drongen 3 Russen het kantoor met revolvers dood en maakten zich meester van de kas die circa f 300.000 inhield. De overige bankbedienden snel den toe en zetten de dieven na, die met hun revolvers op hen vuurden, gelukig zonder hen te treffen. Een roover werd door de politie gegrepen. Hij had het gestolen geld bij zich. De 2 anderen ontkwamen. Romantische moordUit New-York seint men het verhaal van een roman- tischen moord. Vijftien jaar geleden stond een zekere McSorley, een hotelhouder op Corny Island, terecht voor een mis daad die wij niet aangeduid vinden. In de jury, die het schuldig over hem uit sprak, zat een vriend van hem, een hotel houder op Coney Island, met name Fenton- De veroordeelde zei, dat Fenton valschelijk het schuldig over hem had uitgesproken en zwoer wraak. Fenton wist dat. Hij sprak er later dikwijls over en zei dat hij zijn vriend had moeten veroordeelen. Vijftien jaar later. Fenton is een rijk hotelhouder in New York geworden. McSorley kwam verleden week uit de gevangenis. Hij ging aanstonds zoeken waar Fenton was. Dinsdag vond hij zijn adres en vroeg naar hem aan zijn hotel. Fenton was uit. McSorley wachtte uren lang. Toen, op straat, meende hij Fenton te herkennen. Hij sprak hem aan »Dag Fenton, als ik me niet bedrieg?* vroeg hij beleefd. De aangesprokene, die 't niet was, zei >Neen, maar daar gaat Fenton juist. Hij steekt de straat over.* McSorly liep dadelijk op Fenton toe en klopte hem op den schouder. Fenton keek om, herkende McSorley en zette het dadelijk op een loopen. De ander hem na- Na een 100 M. haalde MeSorley een revolver te voorschijn en schoot. Het tweede schot trof en Fenton viel. Het volgende oogenblik was de ander bij hem en den gevallene strak aan kijkende vuurde hij nogmaals. Daarop schoot McSorley zichzelf door het hoofd. Hij was dadelijk dood- Fenton stamelde nog: »Het was McSorley. Ik zat in de jury en veroordeelde hem.4 Toen blies bij den laatsten adem uit. De politie te New York, voor geen klein gerucht vervaard, is onder den indruk van dezen moord. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Rectificatie. M. de Redacteur. In een bericht vau Uw blad van 1.1. Woensdag doet het zich voor als zou ik uiij verplicht hebben den winkel op te heffen. Ik meen op deze onjuistheid te moeten wij zen daar ik daaromtrent geen veq lichting op mij heb genomen, doch het al of niet wegdoen van mijn winkel geheel aan mijne beleefdheid is. Dankend voor de plaatsruimte. JOH. SNOEREN Pzn. Kaatsheuvel, 18/8 1909. liri-lari. Dat vers heeft met eenig al gemeen belanginde verste verte niet te maken Dat men u misschien aanhield'om uw kaart te zien, daar is niets tegen en kan geen aanleiding geven tot geschrijf. RED. Met denzelfden aanhef als sedert ruim zes weken boekstaven wij voortdurende prijsverhooging en weligen handel voor lnlandsche huiden en vellen. In alle soorten en op alle Europeesche markten en veilingen heerscht kooplust tegen opgaande prijzen. Het zelfde verschijnsel biedt het over- zeesche artikel ook in bijna elke soort. Afschaffing der invoerrechten van 15 pCt. op huiden in Noord America draagt voorzeker ook het hare bij tot de hausse beweging. En hoewel d»t was te voorzien en dit feit zich reeds voldoende in de prijzen afspiegelde, blijft de rijzing onverpoosd doorgaan. In Amsterdam en Rottterdam bestaat voor O.I. runder- en buffelhuiden goede kooplust. De inschrijving te Amsterdam kenmerkte zich vooral door groote be- bedrijvigheid met flinke kooporders, zoowel voor 't binnen- als 't buitenland. Prima qualiteit wordt in hoofdzaak ge vraagd. Noordbrabantsche looierijen lie ten zich niet onbetuigd, bijna de helft van het verkochte, in de beste soorten ging meestal aan of boven taxatie af, met bestemming voor deze Provincie. In La Plata huiden is de stemming ook zeer vast. Uit Havre, Hamburg en Antwerpen bericht men groote activiteit met opgaande prijzen. Te Antwerpen verkocht men van 4 tot 11 dezer 6495 gezouten huiden, 2043 droge, 749 diverse van hand tot hand en 13600 saladeros os- en koehuiden op levering, samen 22887 stuks. Voorraad op 11 dezer 79000 stuks. Met de leermarkt gaat 't in zoover naar wensch, dat de prijzen dagelijks stijgen bij veel vraag. Er is echter zoo als gewoonlijk in dit saisoen, weinig voorraad. Op verkoop worden betere prijzen bedongen maar ook deze zijn nog altijd veel te laag in evenredigheid der huidenmarkt. lnlandsche eikenschors en vreemde looimiddelen vast bij mati gen omzet. te Waalwijk, zal ten verzoeke en ten koffichuize van JOS. VAN DER ZAN DEN te Besoijen, op Vrijdag 20 Angus-j tus ipop, voormiddags 11 uur 1. De toemaat van het zoogenaamde sKerkhof» achter het Raadhuis te Besoijen in 3 perceelen, om te hooien. Betaaltijd mits borgstelling Kerstmis 1909. 2. Het 4-jarig schaarhout, wassende op het gemelde »Kerkhof4 in 3 per ceelen. Betaaltijd, mits borgstelling 1 Mei 1910. Zegt het voort. FIJNE (Ouder Rijkscontrole). Prijs deze week f 1.40 per kilo Eenmaal per week franco r.an huis 111 Druuen, Baardwijk, Waalwijk, Besoijen Sprang en Kaatsheuvel. TILBURG. Levert met succes snelloopendo volgens de nieuwste constructie Reparation en levering van Ballen, Laken, Queuën enz, poedig en tot de minste prijzen. Vraagt teekeniigen en prijsopgaaf. GROOTE SORTEERING MOOIE Linden en Amerikaansche, Wij belasten ons veelvuldig en met steeds grooter succes met het ontwerpen en leveren van fijne en Cartons, Etiquetten, Prijscou ranten in Boek- en Steendiuk. Verder fijne en gewone in Galvano, Zinco, hout enz. in alle genres. Gaarne worden door ons monsters en schetsen geleverd. Steeds persoonlijk te ontbieden. Aaubevelend, Waalwijksche Stoomdrukkerij. Het ingezonden stuk van P. wordt op diens verzoek niet meer geplaatst. RECORDS EN ONDERDEELEN STEEDS VOORRADIG. WAALWIJK. GEBOORTEN: Petrus Adrianus z v. C. v. Kuik en J. C. Heeffer Johanna Hendrik» d. v. J. J. Eijkens en J. M. Masuger Wilhel mus Cornelius z. v. Th. v. Weert en C. v. d. Geld Johannes Petrus z. v. J. G. Timmermans en C. M v. d. Pos. OVERLIJDEN Martina Adrians Hensen 7 mnd. HUW.-AANG.Martiuus Brok 23 j. en Johan na Antonia Castelijns 24 j. HUWELIJKEN Vincentius Joannes Gtrris 38 j. en Adriana Petronella van Mil 28 j. BAARDWIJK. GEBOREN Philippus zv. Philippus Diepstraten en Johanna Ernst Bastiaan Cornelis zv. Christoffel Verhoef en Berdina van der Veeke Adrianus Otto Cornelis zv. Hen- diikus Gerardus Donkers en Antonetta Hcndrika van Huiten Catharina Enge- lina dv. Wilhelmus Marinus v. Heivoort en Anna Maria Jansen Johannes zv. Josephus Marcé cn Wilhelmina Eekels Adriana Johanna dv. Mattijs Maas en Pet ronella van de Leur. OVERLEDEN Adrianus Hendrikus Paulus Mulders 12 mnd. Petrus v. Cromvoirt wedr. van Jacoba van Heumen 85 j. Wilhelmus Hendrikus van den Nieuwen- huijzen 8 mnd. Cornelis Johannes Slaats 19 j. Mechelina Antonia Maria Krol 3 mnd. HUW.-AANG. Petrus Lambertas Klijn 45 j. te Waalwijk en Christina Kleijberg 48 j. alhier. WAALWIJK, 13 Aug. 1909. Beesten 95 stuks. Kalfkoeien f 160 f 240. Kalfvaarzenf 120 f190. Varkens aangevoerd 60 stuks. Prijzen van f8. tot f 12.— Boter aangevoerd 280 KG. Boter prijzen f 1,12 tot f 1,58. Eieren prijzen van 3"2 tot4'/a cent per stuk KAATSHEUVEL, 13 Aug. Heden was de prijs der boter: Hoogste prijs f 1.59 Middelprijs f 1,55. Laagste prijs f 1,48 WASPIK 13 Aug. De prijs der boter is hier thans gesteld op f 1,28 per Kilo. DUSSEN, 13 Aug. Boterprijs per K.G. f 1.22 a 1.40 Middelprijs f 1.34. Aanvoer 111 K.G. Eieren t 0,95 per 26 stuks. TILBURG, 13 Aug. Boter f 1.40. a f 1.47»/» Eieren 3»/» a 4»/2 cent per stuk. «Bekroond» op 10 Teclcoa- tj tellingen, ook tc 'sHage, 1896 - -f- Prima Schoeiiappreluur, Pccrles-Gloss. Satin, Glanscrême enz. zijn dc beate middelen vooi het zonder moeite keurig poetsen van alle zwarte cn gekleurde Heeren, Dames cn Kinderschoenen. Ver krijgbaar bi) winkeliers in Schoenwerk, Galantcriën, Drogerijen enz. Men lette goed op het fabrieksmerk. Gcn.-Agcnt: W. Sardemansi, Arnhem. EN

Echo van het Zuiden | 1909 | | pagina 10