I Correspondent. Correspondent. MEESTERKNECHT. Muziekgezelschappen, Aangeboden: Cognac, Wijnen en Likeuren, Boomkiceekerij Pink Pillen Gemengd Nieuws Advertentiën B; n Zwitserland. Ann hen die een bedorven maag hebben. Oostenrijk. Amerika. Marokko. B UI TEN LAN D. Engeland. BINNENLAND. Zweden. Duitschland. Kleine Advertentiën. de echövaïThet^zuiden AGENTUREN in Henricus Verhoeven. elke Kretenzer wil soldaat zijn. Van den veertien-, vijftienjarigen leeftijd af tot dien van vijf en zestig, zeventig jaar, dient hij gaarne zijn vaderland. Van die 330.000 inwoners behooren er 28.000 tot den Islam, ofschoon zij van Grieksche afkomst zijn hun voorouders zijn onder den dwang der Turken tot den Islam overgegaan. Zij spreken echter allen Grieksch en verstaan ook niets anders dan Grieksch. Men wcte wel dat bet wonderbaarlijk maagmiddel, de Pink Pillen' in staat stelt de eetlust weer te krijgen en een goede spijsvertering te hebben. Zij zullen een zwakke maag niet de kracht geven zonder stoornis van den eenen dag op den anderen een overmatigcn maaltijd op te nemen, maar zij stellen haar in slaat zonder pijn en met voordeel een gezond en redelijk voedsel op te nemen en te vertereD. Er zijn duizenden menschen in de wereld, die doffe oogen en ee i sleependen gang hebben, die aan tafel gasn met tegenzin in hun voedsel. Dezen missen alle vreugde. Zij zijn gelukkig indien zij slapen kunnen en dat is niet altijd het geval. Negen malen op de tien wordt deze karikatuur van het leven veroorzaakt dour maagpijnen. De maagpijnen worden genezen door de Pink Pillen, en de genezing is duurzaam. Zij hebben de prachtigste resultaten tot stand gebracht, dank zij hare eigenschappen het bloed te herstellen en te vernieuwen. Ontploffing In een gasfabriek. Een vreeseüjke ontploffing heeft gisteren te Geoève in de gasfabriek plaats gehad, en wel in het gebouw voor het zuiveren van het gas. In ds geheele wijk zijn, tot op een afstand van een K.M. ruiten verbrijzeld. lot gisterenavond 8 uur zijn er 7 dooden en 15 gewonden uit de puinhoopen der fabriek tc voorschijn gehaald. Een 50 tal personen werden door glasscherven gewond. Hoopvolle gebeurtenis. Te Welehrad in Moravië, dat weder de eerste bisschopszetel was van de H H. Cy- rillus en Methodius, apostelen der Slavische volkeren, is dezer dagen een unionistisch congres gehouden, met het doel om te koraeD tot eeue hereenifiing van de orthodoxe* kerken met den H. Stoel, en wel d>or be middeling der Gi iiniëerde Grieken. Voor zitter van dit congres was Mgr. Szeptieki, geünieerd Grieksche bisschop van Lemberg, terwijl een groot aantal hooggeplaatste gees telijken deel nam aan de bijeenkomsten. Verkrijgbaar bij Snabilié, Hoofddepot houder voor Nederland, 7 Groote Marktte Rotterdam. Voor 's Bosch en onstreken bij de firma v. d. DRIES, Vischmarkt, Apot heek VBosch Drogisterij EXCELSIOR*, Koninginnelaan, Herman J A. ZEEGERS, firma P. J. VAN GILS, Apotheek te Waalwijk en verder bij verschillende apothe kers en goede drogisten. Prijs f 1.75 de doos, f 9per 6 dooz<m. Het is in Amerika nog altijd vreeselijk warm. Hoe warm, vertelt de correspondent van een Engelsch blad Te Chicago, zegt hij, kwam een trein aan met veertien jonge kuikens. Zij waren als versche eieren uit New-York verzonden 1 een circulaire verzonden, waarin gezegd wordt, dat er bepalingen in het leven moeten worden geroepen, die een eerlijke concurrentie waarborgen. Zulk een rege ling is neergelegd in de statuten van het zangersverbond den J3n Juli te Amsterdam opgericht. Het uitloven van geldprijzen is daarbij vervallen. Hiertegen over staat het restitueeren van inleggeld en reiskosten. Tegen het volgend jaar zijn op dien grondslag groote zangwedstrijden in voorbereiding te Nijmegen en Den Haag. De vliegende Hollander. Naar de N. C. verneemt, heeft de heer Clement Van Maasdijk, te 's-Gravenhage, te Parijs een Blériot-aëroplaan gekocht, type Traversée du Channel, met een 3-cylinder 25 P.K. Anzani-motor. Het toestel zal »The Flying Dutchman* gedoopt worden. Zondagmiddag kwamen te Londen tien dieven, als heeren keurig gekleed, voor een goudsmidswinkel in de City. Ecu hunner opende de deur met een valschen sleutel en allen gingen binnen. Den bewaker sloegen zij bewusteloos en bonden zij op een stoel. Vervolgens gingen alle tien aan het rooven. Middelerwijl kwam de bewaker bij zinnen. Hij wist zich los te maken, de deur te bereiken en om hulp te roepen. Toen viel hij fhuw. Politie kwam en kon zes van de schelmen inrekenen. Vier ont snapten iD een rijtuig. De bewaker ligt in zorgelijken toestand in het gasthuis. Van den buit der vier ontsnapten vinden wij nog niets gemeld. Volgens den Marokkaansehen berichtgever van de Daily Telegraph i9 Millia zoo goed als ingesloten en ware de stelling der Span jaarden absoluut onhoudbaar, wanneer de Rifstamsnen over modern geschut konden ïeschikken. Bovendien worden de stammen met den dag overmoediger, want uit de werkeloosheid der Spanjaarden leiden zij af dat het dezen aan moed tot den aanval ontbreekt. De Spaansche regeering ziet dan ook blikbaar den toestand zeer ernstig in. Zij heeft generaal Mnina doen weten, dat hij kon beschikken over al hetgeen hij noodig acht, maar daaraan voegde zij de aanbeveling toe, dat de geDeraal eerst dan zou oprukken wanneer hij verzekerd was van de overwin ning. Dezt heeft dan ook nog een verster king van 80U0 man aangevraagd, waarmede dus zijn geheele legermacht op een sterkte van 48.000 maa zal worden gebracht. Van verschillende zijden werd weliswaar verzekerd, dat de staking haar einde nabij ifl, de arbeiders niet langer verkiezen werkloos rond te loopen en hun gezinnen aan den honger prijs te geven, het stakings comité echter blijft op zijn stuk staan en tracht de staking te doen voortduren. In het stakingshlad „Svaret* wordt n.l'. het besluit medegedeeld om de staking voort te zetten. De herfstmanoeuvres der Duitsche vloot zullen het grootste aantal Duitsche oorlog schepen bijeenbrengen, die nog ooit te za- men zijn geweest, namelijk 20.000 man, die door 10 admiraals zullen gecommandeerd worden. Het volgend jaar hoopt men de Duitsche Dreadnoughts aan de manoeuvres te laten meedoen. Op 30 Juni van dit jaar telde Duitsch- land 63.886.000 inwoners. In een jaar tijds is het aantal inwoners met 896 000 toege nomen. Sedert de stichting des rijks in 1870/71 nam de bevolking met 23 millioen zielen toe. Onder de steden is Berlijn wel het meest uitgegroeid. Het telt nu bijna 3 millioeB inwoners. Graaf Zeppelin. Graaf Zeppelin mag zich nog altijd, ook ,am böchsten stellen*, in een groote popula riteit^ verheugen. Nu hij uit het gasthuis te Constanz weer naar Eriedrichshafen is teruggekeerd, heeft hij er een nieuw bewijs van mogen oudervinden. Van den keizer persoonlijk heeft hij gisteren nl. eeD buiten gewoon vriendelijk telegram ontvangen, waar in hem, met het oog op zijn gezondheids toestand op de meest hartelijke wijze hel voorstel gedaan wordt, om te zamen met de keizerlijke familie op 28 Augustus de i-Zeppelin* te Berlijn af te wachten en den tocht niet in het luchtschip mede te maken. De oude graaf dankte in zijn antwoord voor het vriendelijke bewijs VOn keizerlijke bezorgdheid, maar tevens vroeg bij de uit- noodiging te mogen afwijzen. Eerst te Bit- terfeld zal hij aan boord van de Zeppelin* gaan en het korte reisje naar Berlijn zal voor hem eerder een uitspanning dan een inspanning wezen. Het is ook begrijpelijk dat de graaf niet graag de eereplaats in het uchtschip sal afstaan bij den zegetocht die sijn aankomst te Berlijn wezen zal. Dc nieuwe Gouverneur-Generaal. Bij Kon. besluit van den 20 dezer is aan Harer Majesteits adjudant-generaal, adjudant in buitengewonen dienst, den gepensionneerden luitenant-generaal J. B. van Ileutsz, op zijn verzoek, eervol ontslag verleent als gouverneur-generaal van Nederlandsch-Indië zulks met dank betuiging voor de vele en gewichtige diensten, door hem in die betrekking aan den lande bewezen en met bepaling, dat dit eervol ontslag zal gerekend worden in te gaan met den dag in de maand December a.s., waarop hij de functiën van gouverneur-generaal aan zijnen opvolger zal hebben overgegeven. Bij Kon. besluit van 20 dezer is benoemd tot gouverneur generaal van Nederlandsch-Indië, dc heer A. W. F. Idenburg, oud-minister van Koloniën en oud-gouverneur van Suriname; met be paling, dat hij als zoodanig optreedt op den dag in de maand December a.s., waarop de tegenwoordige gouverneur- generaal zijne functiën als zoodanig aan hem te Batavia zal hebben overgegeven. Kamerverkiezing Brcukclea. Te Breukelen is Maandagavond eene gecombineerde vergadering gehouden van de^ Hoofdbesturen der Anti-Revo lution naire en Roomsch-Katholieke Kies verenigingen. Het staat thans vast dat de Roomsch- Katholieken en de Anti-Revolutionoairen ieder een eigen candidaat zullen stellen. Over de houding, aan te nemen bij eene eventueele herstemming zal in een nadere conferentie worden beslist. Vlagvertoon. Het pantserschip Noordbrabant zal rechtstreeks uit Ned.-Indië naar San Francisco varen, om aldaar ter reede aanwezig te zijn bij de feesten ter eere van den wederopbouw dier stad. Bhjkens in Den Haag ontvangen bericht is de divisie van drie schepen behoorende tot de Indische zeemacht,' waarvan het bezoek aan de Chineesche en Japansche wateren onlangs werd aangekondigd, van Batavia naar Manilla vertrokken. Van daar wordt de reis voortgezet naar China en Japan. Het eskader bestaat uit de pantser schepen Tromp, de Ruyter en Koningin Regentes en staat onder bevel van den kapitein ter zee Tydeman, die zich aan boord bevindt van het vlaggeschip de Ruyter. Het bezoek aan de aan de Nederland- sche bezittingen grenzende koloniën en vreemde Rijken heeft ten doel het onderhouden van goede nabuurschap. ZangwcdstryUcn. Door de Kon. zangvereeniging Breda's Mannenkoor is aan een 40-tal zangver- eenigingen in Noord-Brabant en Limburg Verdachte zuurtjes. De burgemeester te Dinteloord heeft in snoepwinkels vijf tig doosjes met de bekende zuurtjes in beslag genomen en vernietigd. Een 100 tal doosjes waren reeds verkocht. In drie huisgezinnen zijn kinderen, die er van gebruikt hadden, ongesteld geworden. Zij kregen krampen in den buik met diarrhee en brakhgen. Het Hlbd. meldt Aangaande de vergiftiging der kinde ren te Rotterdam vernemen we, dat de bewuste doosjes, voorzien van het merk sVictoria poetscrême* en gevuld met zuurtjes, werkelijk door de firma J. van Loon, suikerwerkfabrikant te 's-Herto genbosch, in den handel worden ge bracht. Zij deelde onzen correspondent mede, dat alleen doosjes gebruikt wer den, welke nimmer met poetscrême wa ren gevuld en door den fabrikant van dit artikel voor de verpakking werden afgekeurd. De 's Hertb. Ct. verneemt nog, dat door den officier van justitie te Rotter dam telegrafisch aan den officier van justitie te 's-Hertogenbosch is verzocht een onderzoek te willen instellen en dit dit onderzoek is opgedragen aan den waarnemenden commissaris van politie, den heer Wierts van Coehoorn. De zaak Steinheil. 't Gaat niet best met mevrouw Steinheil. Den eenen dag is zij goed, doch den andere dag baart haar toestand zorg, heeft zij flauwtes, koorts, hoofd- en maagpijnen enz. Mej. Martha Steinheil vervult trouw hare dochterlijke plichten, door tweemaal in de week hare moeder te bezoeken. Zij is altijd zeer treurig, het arme kind, en lijdt diepe smart. De jeugd is uit hare trekken verdwenen en op hare wangen ziet men reeds de smartelijke groeven, die er de tranen hebben ach tergelaten. Het arme meisje brengt hare dagen door bijna uitsluitend met bidden. Zij zal altijd de medelijdende dochter zijn van eene moeder, die zij onschuldig meent aan de ontzettende misdaad, doch wier verleden, in al zijn bijzonderheden onthuld, haar eerbiedige liefde heeft verzwakt. Van de wereld wil zij niets meer we ten zij wil religieuse worden en haar leven wijden aan de verpleging der zieken.... Automobiel'ongelukken. In de Vereenig- de Staten zijn in de afgeloopen week 250 personen om het leven gekomen bij automobielrampen. Een dier ongevallen viel voor op de baan te Indianapolis, waar een 300-mijl race werd gehouden. Een auto die in suizende vaart de laatste ronden door vloog, kreeg een defect aan het stuur stoof uit de baan, door een heining en kwam temidden der kijkers te land. Resultaateenige dooden en een heel aantal gekwetsten. De baan te Indiana polis was nieuw en werd met deze race ingewijd. Ook andere ongelukken zijn daarbij voorgevallen en in het geheel zijn er 7 menschen bij omgekomen. En zulke berichten komen uit.alle hoeken van Amerika. Zoo b. v. uit New. Biuns- wick, in den Staat New Jersey, waar G. A. Mc Lean, de hoofadministateur van de befaamde Marshall Field winkel in Chicago, met zijn auto tegen een tele graafpaal vloog. Hijzelf en zijn .zoon bleven op de plek dood. De chauffeur, en een paar dames die in de auto zaten brachten er het leven af, maar werden gewond. In Amerika wordt deze week van 250 autoslachtoffers druk besproken. Maar of aan het baldadige rijden paal en perk zal worden gesteld blijft zeer de vraag. Met een cynisch: een hooge slagers rekening, deze week I« maakt het groote publiek zich van de zaak af. Brand. Te Decatur, in den staat Illi nois, heeft Zondag een zware brand ge woed. In de zakenwijk zijn ongeveer 20 gebouwen vernield. De schade wordt begroot op ca. een millioen dollars, van welk bedrag ongeveer 80 pet. wordt gedekt door verzekering. I 'echtpartijen. Men meldt uit Tilburg Zondagavond ontstond in een herberg alhier tusschen H., R. en A. een hoog- loopende twist waarbij een der twisten den H. met een mes verschillende diepe hoofdwonden toebracht- Nadat H. naar het politiebureau was vervoerd, waar hij door een dokter werd verbonden, moest hij wegens zijn zorgwekkenden toestand naar het gasthuis worden overgebracht. De dader is gearresteerd. Ook Zaterdagnacht had in een herberg hier ter plaatse een ernstige vechtpartij plaats waarin een der vech tenden den ander eenige bloedende wonden toebracht. De brand te Moulins, Twee van de gewonde van denstationsbrand te Moulins zijn overleden. Ontploffing. Te Beek (L.) heeft een hevige carbidgasontploffing plaats gehad in de schoenfabriek van den heer E. De gasketel vloog aan stukken en een gedeelte drong door het plafond. Geen ruit bleef heel. De heer E., die zich in de nabijheid van den ketel bevond, werd, met ver schroeid en geheel zwart gelaat, bewus teloos opgenomen, doch had geen noe menswaardig letsel bekomen. Overstroorningen in Australië. Hevige stortregens hebben in den Staat Victoria overstroorningen veroorzaakt, zooals men er in geen veertig jaren heeft gekend. Talrijke bruggen zijn weggeslagen en provincie-stadjes overstroomd. Heele lappen grond zijn weggespoeld. Het aantal slachtoffers moet beduidend zijn, en het getal runderen, die verdronken zijn, is nog veel grooter. Een personentrein is op een half-in- gestorte brug boven een 50 voet diepen stroom blijven hangen. Gelukkig braken de koppelingen uit en werden slechts eenige reizigers gewond. Te Ballaret veroorzaakte een cycloon groote schade. De spoorwegverbindingen tusschen Melboure en Adelaide zijn reeds een halve week verbroken. Drie onderofficieren gevlucht. In den nacht van Donderdag op Vrijdag, toen de bataljons van het 2e regiment ge vechtsoefeningen hielden in de omstre ken van Haaren en Meivoort, zijn de fouriers Pikema en Simons en de ser geant Van Haaren uit de Jacobskazerne te 's Hertogenbosch ontvlucht, na vooraf met de politie handgemeen te zijn ge weest. Bij thuiskomst der troepen misten Vrijdagmiddag een officier en twee ca detten hun rijwiel, die door de ontvluch ten zijn medegenomen. Vermoedelijk zullen zij dienst nemen bij het Vreemdenlegioen van den Fran- schen Congo, waar Pikema vroeger reeds bij diende. Een somber record. Donderdag 1.1. zegt de Daily Telegraph, zijn te New- York 40 menschen door automobielen gedood, zijnde het hoogste aantal dat in Europa of Amerika ooit gemeld is. Het Engelsche blad beweert er bij, dat de meeste dezer ongelukken zijn ver oorzaakt door dronken chauffeurs en wijst er op dat een wet in Engeland strafbaar stelt den cauffeur, die niet volkomen nuchter i6, wanneer hij zijn rijtuig bestuurt Trouw tot m den doodDezer dagen werd te Gendringen een man begraven. Na de begrafenis zag men steeds in de buurt van het kerkhof zijn hondje en een paar dagen later vond men het dier gestorven op het graf van zijn baas. Een hert uit zee geland. Men meldt uit Duivendijke Verleden week Woensdag is in de Osse, gelegen in deze gemeente, komen aanzwemmen een hert, dat zeer schuw was en telkens weder van den zeedijk wegzwom, wanneer men het daar trachtte te vangen. Een paar dijkwerkers, aldaar werkzaam, hebben toen met behulp van een roeiboot het dier gevangen. Het heeft de grootte van een geit en is, naar het gewei te oordeelen, nog niet oud. Tevergeef is in den omtrek naar de herkomst van dit hert een onder zoek ingesteld, zoodat het nog altijd verblijft in een veestal van een in den nabijheid wonenden landbouwer. Men heeft allerlei gissingen omtrent de her komst. Men acht het niet uitgesloten, dat het dier van een langs de kust varend schip over boord is gesprongen Inlichtingen omtrent e(-n en ander zijn bij den dijkbaas, den heer P. M. van den Broecke, in den Osse te bekomen. Werkeloosheid Naar wij vernemen, is aan een 50-tal z.g. losse werklieden aan de papierfabriek De Eendracht te Velsen ontslag aangezegd. Ongeluk. De Timmermansknecht T. de R., te Zevenbergen, die eenige dagen geleden van een ladder is gevallen en daarbij een rib brak, is aan de gevolgen overleden. Een mooi persoontje De gemeente politie te Zaandam heeft de hand gelegd op een 15-jarig jongmensch, dat de ouderlijke woning te Enschede was ont- loopen, te Amsterdam een roeiboot kaapte en die voor f 6 te Zaandam aan den man bracht. Acht meisjes verdronken. Aan het strand te Ponto a Mare, bij Napels, op een plek, waar gewoonlijk de boeren baden, zijn tien meisjes, die daar in 't water aan 't spelen waren, opeens door een groote golf medegevoerd. Verschei dene menschen daar inde nabijheid snelden den kinderen te hulp; maar er konden slechts twee worden gered de acht anderen verdronken. De fabriek van de firma v. d. Nah~ ?-£ ira"d- Men seinde Dinsdagavond uit Eindhoven De fabriek van de firma von der Nahmer je Stratum, waar morgenavond de alge- heele staking zou intreden, staat in lichtelaaie. De fabriek is bijna geheel afgebrand met machinekamer en aan- grenzend heerenhuis. De vuurregen be dreigt de tegenoverliggende woningen. L>e Stratumsche en Eindhovensche brand weer zijn in werking. ie koop aangeboden aan contant geld 30 stuks zoolleer (klokgaaf) 20 25 pond w eD k ouc* stysteem gelooid. »v aar zpgt de uitgever. te ij deze hebbeD wij het genoegen kennis geven van de geboorta van een ZOON JOHa. IIENDRIKS-Trimbach N. HENDRIKS. Waalwijk, 21 Aug. 1909. Hedenmorgen overleed tot T onze diepe droefheid te Be- soijen tijdig voorzien van de laatste H. H Sacramenten, onze innig geliefde Echtgenoote, Moe der, Zuster, Tante en Behuwd dochter Mevrouw Marie van Sittert-Melis, in den ouderdom van bijna 37 jaren. JAN VAN SITTERT en Kinderen. Mevr. C. VAN TILBURG— Mft tq JAN VAN TILBURG en Kinderen. Mevr. M. VAN SITTERT— Deltour. CAMILLE VAN SITTERT. Antwerpen, 21 Augustus 1909. vraagt voor Dongen een bekwaam en ijverig Voor eene SCHOENMAKERIJ (Handwerk) wordt gevraagd EEN BEKWAAM Er. br. met opgaaf van bekwaamheid en verlangd salaris a. h. Bureau v. d. blad. No. 100. die wenschen deel te nemen aan den KINDEROPTOCHT op Dins dag 31 Augustus a. s. van 2—5 uur bij gelegenheid van den ver jaardag van H. M. onze Koningin, worden beleefd verzocht zich schriftelijk aan te melden met opgave van hunne conditiën, bic den heer J. VAN DER CAMP, Hinthamerstraat 's—Bosch. Brieven lett. H.A. 3423 Bureau v. d. blad. Door deze heb ik, de eer het geachte publiek van Drunen en omstreken kennis te geven, dat ik de heb overgenomen van den Heer C. G. VAN HULT EN te Drunen. Tevens houd ik mij ten zeerste aanbevolen voor den aanleg en het onderhoud van tuinen, snoeien van boomen en heesters en levering van boomen, bloemen en planten Hopende met uwe waarde orders vereerd ie worden. Aanbevelend, Boodschappen te bezorgen bij C. G. VAN H UITJEN. pip* li tfur'

Echo van het Zuiden | 1909 | | pagina 2