Gemengd Nieuws. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL 6. 7. Aardappelziekte. Men schrijft dato. 25 dezer uit de Langstraat De aardappelziekte woekert hier zeer sterk voort. Vond men voor eenige dagen nog maar alleen de ziekte in de vroege soorten, thans blijkt, dat ook de latere soorten niet vrij meer zijn. Sommige soorten zijn voor meer dan de helft onbruikbaar. Het schijnt dat het natte weer der laatste dagen een zeer ongunstigen in vloed op de aardappelvelden uitoefent. Inzending ran het Stnatsbosehbeheer op de Tentoonstelling te Eindhoren. I. Bebossching van woeste Gemeente gronden. lo. Overzichtskaarten, enz. van de ge meentegronden in Nederland, in het bijzonder in Noord-Brabant en Limburg 2o. Ontginningsplannen, kaarten, boek houding 3o. Photografiëen betreffende grond bewerking, kweekerijen, ontwatering van de ontginningen te Duizel en Steensel, Oerle, Zeelst, Venray en Bergen. II. De Staatsbosschen en Ontginningen lo. Overzichtskaart; bedrijfs-, veilings- en aanplantkaarten 2o. Photografiëen van de verschillende Staatsbosschen en Ontginningen bij Breda, 's-Gravenhage, Kootwijk, Texel, Schoorl, Dwingeloo, enz. 3o. Photo's, platte gronden, enz. van arbeiders- en boschwachterswoningen 4o. Photo's en voorwerpen betreffende de winning a) van schors, b) van houtskool. III. Bestrijding van schadelijke insecten en zwammen. lo. Platen, vlugschriften, doozen met insecten en beschadigingen Zo. Verordeningen. IV. Graphische voorstellingen van algemeenen aard. lo. In- en uitvoer van hout 2o. Mijnhouthandel 3o. Gebruik en indeeling van den grond in Nederland, enz. enz. BAARDWIJK. De heer v. H., schilder alhier, was wegens de kermis voor eenige dagen op bezoek bij zijne familie. Tijdens zijne afwezigheid heeft men zijne fiels weg gehaald en eene kast opengebroken, waaruit nog eenig klein geld ontvreemd is. De vermoedelijke dader de knecht van I., die reeds in handen der politie is, heeft de fiets te Ojsterhout voor f 15 verkocht en met dal geld goeden sier gemaakt. Bij de prijsverschieting jl. Di.iedag ge boeiden onder de scherpschutters van St. Ambrosius behaalde de heer v. Lierrpt wederom den lsten prijs, wel een bewijs dat deze kranige schutter het niet zoo mak kelijk opgeeft. liet 3-jarig zoontje van P. v. H. alhier had het ongeluk te vallen juist toen een 'fiefser hem aanreed, waardoor het jongetje een diepe snede in het voorhoofd bekwam. Direkt werd geneeskundige hulp ingeroepen. Naar we vernemen zal een en ander nog al afloopen. De kermisdagen zijn hier rustig voor bij gegaau geen enkele wanklank werd ge hoord Over het algemeen was er wel geen drukte maar toch is hier weer getoond dat men op een gepaste wijze kermis weet te vieren. Onze Z. E. Herder is wederom sinds enkele dagen lijdende aan zijn vroegere ziekte Hopen wij echter dat deze kwaal weer van voorbijgaanden aard moge zijn, opdat zijn Z. E. voor ons nog lang gespaard moge blijveD. DRUNEN. Door de tram die circa 9 uur uit 's Bosch hier aankomt, werd Dins dagavond, nabij de herberg van H. Pulles op de Drunensche heide, een vreemd per soon aangereden. Dr. van Seters die spoe dig aanwezig was onderzocht hem en ver bond den man en oordeelde 't gevaarlijk, zoodat de man dadelijk door de kapelaan van Nieuwkuijk van het H. Sacrament der stervenden werd voorzien. De politie van Drunen bleef den ganscben nacht ter ver zorging bij hem. Den volgenden morgen hoorde men van hem dat hij Ferdinand Vincentius van den Boogaard was en van Ylaardingen kwam. Dadelijk daarheen ge telegrafeerd vernam men dat hij uit het zenuwlijdersgesticht te Leur was ontvlucht. Ook daarheen getelegrafeerd, kwam Donder dagmiddag een persoon uit Leur om hem te halen de man is naar het St. Elisabet- gasthuis te Breda vervoerd. Hij was Zaterdag 21 Aug. ter verpleging opgenomen bij de Eerw. Zusters te Leur en Zondagmorgen reeds vroeg is hij het ge sticht door een overklimming ontvlucht. Hoogstwaarschijnlijk heeft de man tot Dinsdagavond rondgedoold zonder spijs of drank. Gistermiddag had alhier een treffend sterfgeval plaats. Een zekere Obbeus had zijn middagmaal genuttigd en ging een kleine wandeling doen, thuis teruggekeerd gevoelde hij zich plotseling onwel, zakte in elkaar en was een lijk. Men kan zich den schrik der huisgenooten voorstellen, met welke hij eenige minuten te voren nog frisch en ge zond aan tafel zat. De nieuwe zaal der JongensCongre- gatie zal op den feestdag van St. Lamber- tus (17 Sept,) in gebruik worden genomen, dat dit met eenige plechtigheid geschieden zal is zeker. Dat zoo'n groote zaal heelwat in de behoefte, ontstaan door den grooten bloei der congregatie zal voorzien, lijdt geen twijfel. NIEUWKUIJK. Blijkens de officieele opgave van het Centraal Bureau voor de Statistiek bedraagt de bevolking dezer ge meente 758 m. en 704 vr. samen 1462. Wegens gebrek aan voldoende deel name bestaat dit jaar hier geen gelegenheid tot het bijwonen van een cursus inzake Voorbereidend Militair Onderricht. De miliciens dezer gemeente M. A. y Steensel, M. Brok, A. v. d. Ven en J. v. Beijnen moeten den 30 Augustus a.s. voor herhalingsoefeningen onder de wapenen komen. Met genoegen deelen we mede dat de heer L. BoUman, sinds 1903 aan de open bare lagere school alhier met ingang van 1 October a.s. is benoemd tot leeraar aan het Instituut Poutsma te Leeuwarden. De bijdrage van het Rijk ingevolge ait. 48 der wet op het L O. in de jaarwedde der openbare onderwijzers bedraagt dit jaar voor deze gemeente f 2150. VLIJMEN. O lis nederig dorpje is ook de eer waardig gekeurd in de reisroute van een wereldwandelaar te worden opgenomen. Zaterdag 11. vervoegde zich ter gemeente secretarie bij den E.A. Heer Burgemeester de heer Daniel Cornelis Molhoek uit Rot terdam ten einde zijn pas te laten sfteekenen. Deze wereldwandelaar wist te vertellen, dat hij van 15 Aug. '08 tot 15 Aug.'09 Europa had doorkruist en dat hij nu op weg was om een wandeltochtje te maken door Ame rika, Afrika enz. enz, In 1915 moet hij weer in Rotterdam terug zijn. Wij hopen, dat Z.Edele gezond en frisch van deze lange reis zal terugkeeren. Hoewel het matinee van de Lieder tafel Kunst na Arbeid" bij den heer M. de Laat 11. Zondag om bekende reden op een ongewoon hut gegeven werd, zijn toch vele ingezetenen naar den zang en de hu moristische voordrachten van dit gezelschap gaan luisteren en heeft het publiek er zich zeker ook een paar uurtjes kostelijk geamu seerd, want naar wij hoorden werden de zangnummers voortreffelijk gezongen en werd met de komieke voordrachten ook veel flu "ces behaald. Het luide applaudissement, dat de liedertafel ook bij deze gelegenheid weer verwierf, moge voor haar eene aansporing zijn zich met ijver op de beoefening der kunst te blijven toeleggen. Maandagmorgen circa half tien, trok de Barbaraschuts onder de lustige tronen der harmonie //Concordia' naar het Markt veld, waar het koniugschieten zou plaats hebben. Al spoedig zag men er de schut ters iu volle bedrijvigheid. De ou le vuur roeren werden geladen afgeschoten, maar door het heen en weer zwiepen van den boom bood do vogel den schutters gren vast doel, zoodat vele kogels misten. Onverdroten bleven de schutsbroederB hunne snaphanen richten en afvuren, totdat ieder van hen zijne 5 schoten had gelost Dc Hoofdman W. v. d. Wiel bleek bij het einde van den kamo de meeste treffers gemaakt te hebben, zoodat hij tot koning geproclameerd werd. Eere den dapperen overwinnaar. Wij hebben in het nummer van Zon dag 22 Aug. II. met eenigen ophef de komst der familie Nieuwenhuizen op onze kermis aangekondigd, maar na afloop der uitvoering op Maandag bij den heer M. v. Wordragen, welke uitvoering door een talrijk uitgelezen publiek werd bijgewoond, gelooven wij niet te mogen schrijven, dat d'. heer Nieuwen huizen c.s algemeene bewondering bij het auditorium heeft gewekt. Velen leek de keuze der stukken niet zoo gelukkig, anderen vonden spel ot zang niet bijstei in den haak en zoo hebben meerderen met een gevoel van onvoldaanheid deze soirée verlaten. Ten voordeele van den heer Nieuwenhuijzen mo gen wij niet nalaten den indruk weer te geven, welken wij van deze uitvoering mede naar huis namen. De heer Nieuwenhuizen en zijn gezelschap hebben naar onze meening huu beste beentje voor gezet, maar zij von den tegenover zich een publiek, dat niet zoo heel licht opgetogen raakt en dien avond in eene stroeve, gansch geene kermisstem- ming verkeerde. Deze laatste ongunstige omstandigheid vooral weggedacht gelooven wij dat de heer Nieuwenhuijzen met zijne uitvoering al niet veel minder succes be haald zou hebben, dan hem in vroeger jaren alhier is ten deel gevallen. Bij de prijsverschieting, welke de Barbaraschuts op 11. Dinsdag gehouden heeft zijn de prijzen behaalt als volgt le prijs. Een mooi Lieve Vrouwebeeld Fr. van de Wiel. 2e prijs. Eene fraaie wekker Fr. de Laat. 3e prijs. Een stel vazen J. Jansen. Bij den heer G. van Engelen in het Stationskoffiehuis hebben de heer en mevrouw Krijnen gedurende de kermis met hun op treden zeer veel bijgedragen tot vervrool king van de kermis. De zaal was bij elke uit voering goed bezet en het publiek zeer te vreden over wat het gezelschap Krijnen te zien en te hooren gaf. Zeker zullen de mevrouw Krijnen bij een volgend alhier wel hartelijk verwelkomd en heer optreden worden. Uitgenomen de baldadigheid en ver wonding Maandagavond gepleegd in den mallemolen is er in de kermisdagen haast niets onordelijks voorgevallen. Het publiek heeft zich netjes geamuseerd, waartoe de bioscoop en draaimolen op het marktveld, de café chantants en dansgelegenheden in de herbergen volop gelegenheid gaven. Naar wij vernamen zijn er gedurende de kermis dagen slechts 3 verbalen wegens openbare dronkenschap opgemsakt. In verband met de volkstelling op 1 Jan. a,s, zijn de huizen in onze gemeente van nieuwe nummers voorzien. De inge zetenen worden er opmerkzaam opgemaakt, dat ze het nummer op eigen kosten volgens politie-verordening moeten onderhouden. A. s. Woensdag is het in het café van den heer J. Honnef, waar de Barbara scbuts gevestigd is bierd inken voor de leden dezer schuls. Op de'e bijeenkomst zal waarschijnlijk, nu de tegenwoordige hoofdman koning is geworden, tot de keuze van een nieuwen hoofdman worden over gegaan. Donderdag 2 September moeten de lotelingen, die aanspraak hebben op broe- derdienst zien tusschen 9 en 111/s uur des morgens ter secret rie vervoegen voorzien van 2 getuigen tot hei aanvragen der des betreffende getuigschriften a.s. Zondag 29 Aug. 1909 in de concertzaal van Mej. Wed. van Falier te Vlijmen Buitengewoon Soirée Amusante. Optreden van den heer Adr. de Winter met een geheel nieuw repertoir waarop o.m. voorkomen: 1. Teunis de Kippendief. 2. De Vos en de Hond of het gezeur op de Leur. 8. Zambukkiaanse Pink Prularias. 4. Martelaars der Wetenschap. De heer Jozef de Winter zal bij deze soirée zijn medewerking verleenen. Entree late rang 50 cent, 2de rang 80 cent. Kaar ten te bekomen bij Mej. Wed. W. v. Falier. Plaatsbespreking h 10 cent. HAARSTEEG. Op de groote tuinbouw tentoonstelling te Zeist verwierf de firma Prinsen Van Halder, niaudeufabrikanten, alhier met een prachtige collectie mandwerk voor de verpakking van ooft, groenten en bloemen den eersten prijs. Wij wenschen deze jonge firma, wier naam in het buitenland reeds een goeden klank heeft, geluk met deze hooge onder scheiding en constateeren met genoegen, dat dc mandenindustrie, welke de laatste jaren alhier een hooge vlucht nam, met die uit andere streken in allen opzichten kan wedijveren. Bij de gisteren gehouden herstemming voor een lid van den gemeenteraad is ge kozen L. van Oudheusden met 82 stemmen. De heer H. van Hooft verkreeg 52 slem- men. HERPT. De kegelclub „Door Vriend schap saam verbonden" alhier, gevestigd in het cafe Buijs is voornemens op Zondagen 29 Aug. en 5 Sept. e.k. een wedstrijd te houden in het kegelen, waarvoor zeer aardige prijzen beschikbaar worden gesteld Honoraire leden der vereeniging worden uitgenoodigd aan dezen wedstrijd deel te nemen. De prijzen zullen aan de winners worden uit gereikt op Zondag 5 Sept, 's avonds 5 uur, terwijl dien avond de harmonie „Dc Een dracht' een concert zal geven. Algemeen is de klacht tegenwoordig over het natte weder, dat in dezen tijd van 'tjaar de landbouwers al zeer te' onpas komt. Met den graanoogst kan men niet opschieten, terwijl de erwten, voor zoover die nog niet binnen waren, veel door de regen geleden hebben. Mogen we spoedig een periode van droog weer tegemoet gaan, dat zou vooral den landbouwenden stand zeer te pas komen. A.s. Zondagmorgen hoopt voor de Herv. gemeente alhier op te treden Ds Ruysch van Dngteren te Heusden. VRIJ HOE VEN-CAPPEL, 28 Aug. 1909. TergeLgenheid van de op a. s. Dinsdag Verjiringsdag van H. M. de Koningin, zal zoo we vernemen, de fanfare alhier een concert geven. Zoo men ons mededeeldt ligt het in 't plan de eventueele straatverlichting door lantaarns, dezen wiuter nog aanvangende, niet te doen zijn van lamplicht doch men is reeds in ouderhandeling met Kaatsheuvel aan te sluiten. WASPIK. De harmonie alhier viel bij loting onder de deelnemende gezelschappen aan 't festival te Tilburg f 30 ten deel, welk bedrag door 'i bestuur werd gestort in de kas der werkende leden. Tevens ontving men eene herinneringsmedaille. Op 't kermisterrein alhier zijn reeds te zien eene cinematograaf, een gebakkraam, een paar koekkramen en eene galanteriekraam. Oog en oor kunnen er dus te gast gaan tegelijk met de tong en 't gehemelte. Maar de keel, die smere men niet te veel, RAAMSDONK(DORP) 27 Aug. Zij, die aan den landbouwcursus wenschen deel te iiemen, moeten zich daarvoor véór 1 Octo ber aanmelden bij den heer Joach. Schoen makers, voorzitter der landbouwvereeniging. RAAMSDONKS VEER. De enquêteur van de middenstands-enquête, de Heer J. Schoenmakers, houdt zich thans op met het onderzoeken der zaken en bedrijven, welke onder de middenstand kunnen gerekend wor den. De vorige week werd in het hotel Huis ten Deijl" eene vergadering gehou den van de ttr plaatse gevestigde bakkers. In deze vergadering werd het doel der middenstands-enquête door genoemden Heer breedvoerig, maar daarom niet minder be vattelijk uiteengezet. Alle aanwezigen begre- jen dan ook het groote belang van aaneen sluiting. Tot het oprichten eener bakkersvereeniging werd dan ook staande de vergadering be sloten. In het voorloopig comité werden gekozen de Heeren Joh. Oerlemans, voor zitter, L. de Wit, vice-voorzitter, Gerard v. Dongen, Secretaris, J. de Bont, penningmees ter, en Gerrit van Aalst, commissaris. Binnenkoit zal er eene algemeene verga dering worden uitgeschreven tot behandeling van statuten en huishoudelijk reglement. De voorwerpen bij den Heer B. alhier die op den dag dat Z. K. H. Prins Hendrik Raamsdonksveer bezocht door inbraak heeten ontvreemd te zijn, zijn door de huisgenooten terug gevonden. B. had ze dusdanig wegge stopt, dat hij ze niet meer wist te vinden. Van diefstal is dus geen sprake. Donderdagavond werd H. Lankhaar alhier door een onbekend persoon aangeval len en met een voorwerp (vermoedelijk ploerten dooder) zoodanig tegen het hoofd geslagen, dat hij zeer ernstig gewond tegen den grond viel. Huihnde van pijn, begat hij zich in allerijl naar de marechaus>ée kazerne, alwaar aangifte van het geval werd gedaan. De dader is alsnog onbekend. - Door den Burgemeester alhier is van de maatschappij tot detail verkoop van Petroleum „De Automaat' een pakket ont vangen, inhoudende de 250 bons ieder voor twee liter petroleum, ten behoeve van de noodlijdenden, die bij den brand opZondag 8 Augustus j.l. van have en goed werden beroofd, Tegen Maandagmorgen 10 uur is door den Burgemeester eene vergadering van den Raad belegd. Kaatsheuvel, 28 Aug. 1909. Sollicitanten. Voor de vacante betrekking van onder wijzer aan de le O. L. S. alhier, hebben zich slechts 2 sollicitanten aangemeld. Koninginnefeest. Alhier bestaan ock weer plannen om de verjaardag van H. M. de Koningin eenigszins feestelijk te vieren. Verleden jaar was het alleen de Koninklijke Harmonie „Euphonia' die een klein optochlje organiseerde in den haast. Dit jaar ware het te wenschen dat meerdere g zelschappen aansloten en den stoet hielpen vergrooteu en verfraaien. Er zijn een groot getal vereenigingen, welke hiervoor geschikt zijn, en ook wel genegen. Bestuurskeuze. Door de ontslagname van de Heer M. v. Beurden als «oorz. van den R. K. Schoen- fabrikantcubond alhier, welke wij in het vo rig blad meldden, was deze functie vacant. Reeds deze waek is hierin voorzien. In d» vergadering der patroons dezer dagen gehou den werd tot Pres. gekozen de heer Th. van Dortmond-Pennock, als Vice President de heer M. Zacht, terwijl de heer M. van Beurden als comm. zitting heeft in het Bestuur. De andere functien in het Bestuur bleven hetzelfde. Den nieuwbenoemden onze gelukweusch. Loting. De Loting voor de nat. milit-'e ving 11. Donderdagmorgen om half elf aan. Door 64 jongelingen dezer gemeente weid hieraan deelgenomen. Dank de voortreffelijke maat regel van herbergsluiting, bleven wij gevrij waard, van die walgelijke dronkemanstoouee- len waardoor gewoonlijk vroeger, deze lotings dag zich kenmerkte. Thans werd geen en kele wanklank gehoord. Diefstal. Dezer dagen werd bij de Heer J. v. Ber- kol tramstation, Horst, door een bru'alen indringer, de lade uit het buffet gelicht. Door de vrouw en de dienstmeid, werd hij verrast en gedwongen, het geld terug te geven. Dit kw.m de politie ter oore welke de zaak onderzocht en de dader opspoorde. Het moet een metselaar ziju, werkzaam aan de verbouwing der school bij de Eerw. Zus ters. Ooze Marechaussees zullen deze zaak wel regelen en zorgen dat deze dief zijn verdiend loon niet ontgaat. LOON-OP-ZAND, 25 Aug, Gister reed de tram, die naar Tilburg ging, op de hoogte van de Financien een man achter op, die een koe aan 'n touw tusschen de rails leidde. Hoe er ook gebeld werd, de man week geen stap, zoodat de mzchinist moest stoppen doch de koe raakte nog onder de machine en werd gedood. De man, zékere V. L. die hard- hoorig moet zijn, kreeg gelukkig geen letsel. Een slachter, die er getuige van was kocht de koe voor f74; in de weide was er nog f140 voor geboden. Een leelijk schadeposlje voor V. L. Heusden 28 Aug. 1909. Onze plannen, Van verschillende zijden aangezocht om ons blad ook in deze plaats meer in te voeren en het nieuws uit deze stad en omgeving zoo volledig mogelijk te geven, hebben we thans besloten daaraan gevolg te geven en de colpertage met kracht ter hand te nemen. Onder de rubriek //Nieuws uit Heus den4 zullen we het nieuws dezer plaats zoo uitgebreid mogelijk weergeven, ter wijl Burgerlijke Stand, Kantongerecht en wat dies meer zij een plaats zullen vinden. Een voornaam punt voor alle inwoners van Heusden mag het genoemd worden, dat wij ons voorstellen uitge breide raadsverslagen dezer gemeente door onzen verslaggever te doen open stellen voor degenen, die de gemeente belangen, op degelijke wijze wenschen te bespreken. Als agent voor ons blad is aangesteld de heer Nico Spoor, Hoogstraat Heus den, door wiens bemiddeling ons blad Woensdag- en Zaterdagavond wordt rondgebracht en bij wien abonnementen en advertenties Kunnen worden opge geven. De prijs is 75 cent per kwartaal of 6 cent per week. DE REDACTIE. »FloraIln." Evenals vorige jaren werden door de afdeeling Floralia van het Nut in Mei wederom tegen geringe betaling stekken verkrijgbaar gesteld van verschillende bloem soorten, waarvoor zich vele liefhebbers aan meldden. A.s. Dinsdag om 12 uur zal daarvan een tentoonstelling geopend worden in de „ijsteut". De deelnemers (allen kinderen) zullen bij die gelegenheid 's middags worden onthaald, waarna om vijf uur de bekroningen zullen plaats hebben. Een en ander zal door muziek worden opgeluisterd. Oazc Muziekgezelschappen. Na afloop der Prinses Jnlianafeesten was er nog een klein batig saldo. De feest commissie heeft indertijd besloten hiervoor ODze beide-muziekgezelschappen //de Fan fare de H. Familie' en „de Heusdensche Harmonie' een blijk van erkentelijkheid aan te bieden voor hunne trouwe mede werking bij feestelijke gelegenheden. Hoogst waarschijnlijk zal dit plan a.s. Dinsdag koninginnedag, bewerkelijVt worden en zal aan elke vereeniging een medaille worden aangeboden, die, naar den roep, er aller keurigst uitzien. Levensgevaarlijke verwonding. Zondag avond is te Meijel (Limburg) bij een vechtpartij door een messteek in de borst levensgevaarlijk verwond M Th. landbou wer aldaar. De vermoedelijke dader B. is door den brigadier der rijksveldwacht Godschalk aangehouden. B. heeft bekend en 't mes. waarmede het feit is gepleegd, is in beslag genomen. Men schrijft hieromtrent aan de >Limb. Koerier.4 Zondagavond omstreeks half acht werd de 24-jarige stukadoor M. Thyssen alhier onverwachts aangevallen d orden!9-ja- rigen landbouwer A. B. die «Th. een ernstige steekwonde in de rechterborst toebracht. Th. zakte spoedig in elkaar en werd in de woning van den herbergier Wagemans binnengebracht, waar hem dadelijk de H. Sacramenten werden toegediend. Inmiddels was ook dokter Joosten van Helden ontboden, die de vrij lange en diepe wonde hechtte. De toe stand van Th- bleek gevaarlijk, wijl door den steek de longen waren geraakt- De jongeman Th. staat als braaf en oppassend bekend. De dader die in verren staat van dron kenschap verkeerde, werd omstreeks half elf in zijne woning gearresteerd en in de gevangenis alhier opgesloten. Een met bloed bevlekt mes werd nog bij hem gevonden. Hij heeft een volledige bekentenis afgelegd. De verslagenheid van Meijel is zeer groot. Nader wordt ons nog medegedeeld, dat Thijssen een onrustigen nacht heeft doorgebracht. Hij moest veel braken en gaf meestal bloed op Zijn toestand was levensgevaarlij k. Automobiel-ongelukken. Een gezelschap van 2 dames en 2 heeren was te Dant- zig 's nachts vroolijk uit en keerde per automobiel huiswaarts. Ofschoon de hee ren tamelijk beschonken waren, wilden zij zelf de automobiel besturen met het gevolg, dat deze te water reed. Een heer en een dame verdronken, terwijl de ande ren met moeite door eenige toegesnelde voorbijgangers gered konden worden. Nabij Goch reed een automobiel op een landweg achter een boerenwagen, waarvan het paard schrikte door 't geraas der machine en op hol ging. Door den schok vielen 3 mannen van den wagen en werden overreden door de auto, die niet tijdig meer stoppen kon. Alle 3 kwamen om. Een automobiel, waarin 4 heeren zaten reed te Abheville ovef den over weg der sporlijn Parijs —Calais, juist toen de sneltrein uit Calais naderde. De chauf feur stopte en 3 automobilisten sprongen uit het rijtuig, dat door den trein weid aangereden en vernield, waarbij de vierde, een oud heer, die niet snel genoeg kon uitstappen, zware verwondingen bekwam. Nabij Nieuw Brunswijk, in den Amerikaanschen staat New-Yersey, wilde een heer uit Chicago met zijn automobiel een sneltrein bijhouden, waarbij hij in volle vaart tegen een telegraafpaal reed. Zijn 18 jarige zoon werd door den schok uit de auto geworpen en terstond gedood, terwijl hijzelf zoo zwaar letsel bekwam, dat hij kort daarop overleed. Zijn vrouw en 2 dochters, die eveneens den onge- luksrit meemaakten, zijn zwaar gewond, zoodat ook voor haar leven wordt ge vreesd. Verraderlijke aanslag. Een officier te Weenen ontving per post een kistje. Toen 1. 2. 3. 4 5. 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7.

Echo van het Zuiden | 1909 | | pagina 10