Loting Nat. Militie. G. J. TAN DDNGEN, Fraaie Teint Stokpaardjes-Lelienmelkzeep Reclame-platen Waalwi|ksche Stoomdrukkerij Ant. Hurkmans Lzn., Burgerljjke Stand. Advertentiën. BEKENDMAKING. G-: BLOJyC. VERWACHT/ Anthraciei. A. C. Trommels. Pianos en Orgels BESOIJEN. Gllohé's, NICO SPOOR. Piano, Orgel en Zang. Ingezonden stuk-en. Uitvoeringen. Correspondentie. Handelsberichten. Onderwijs. Sport. Reparateur en Stemmer ANTOON TIELEN, Depót der BOEKHANDEL BOEKBINDERIJ. hij hït opende volgde er een hevige ontploffing, zoodat hij badend in zijn bloed neerstortte en alle ruiten in huis braken. Gebleken is, dat het kistje een helsche machine bevatte. De verwondin gen van den officier zijn levensgevaarlijk. Men vermoedt, dat een dame uit wraak het kistje heeft gezonden. Een geweldenaar. Te Monroe in den Amerikaanschen staat Louisiana wilde de politie dezer dagen een neger, Alfred Thomas geheeten, in hechtenis nemen. Thomas echter verschanste zich in zijn woning en duizenden verdrongen zich voor het huis om te zien, hoe de zaak zou afloopen. De woedende neger schoot daarop herhaaldelijk op het bijeenge- stroomde volk, doodde 3 personen en wonde er 21. Ten slotte stak de opge wonden menigte het huis in brand en de neger kwam in de vlammen om. De gevluchte makelaar. Bij het onder zoek is gebleken, dat het tekort in kas bij den gevluchten en gefailleerden makelaar Piet te Haarlem minstens f 50.000 bedraagt. Maar verwacht wordt dat dit bedrag nog aanmerkelijk Zal stijgen. Vegetariër. In antwoord op een ad vertentie waarin vegetarisch pension gevraagd werd, kwam een briefkaart van den volgenden inhoud uit Haarlem Geachte Juffrouw Bij dezen bericht ik u, dat ik in een zeer rustige omgeving 272 uur buiten Amsterdam nog een stukje weiland heb liggen, waar u als vegetariër kalmp jes kunt komen grazen. In afwachting, Uw dienaar, HOOIOPPER. Mijnramp. Door het breken van den kabel viel een kooi met 15 mijnwerkers te Matchala in Mexico terug in de mijn. De mannen in de kooi werden allen ge dood, terwijl er inde mijn nog 30 ar beiders zijn, die niet opgehaald kunnen worden en die van voedsel zijn verstoken Het stoomschip Waratah is spoorloos verdivenen. Is het met man en muis tusschen Durban en Kaapstad vergaan of is het flauwe hoop die men schuchter uit stuurloos de Stille Zuidzee inge dreven Men weeter niets van. Had het schip een draadlooze telegraaf aan boord gehad, dan had het eenig bericht kunnen geven, en de verwanten en vrienden van de honderden opvarenden waren althans uit hun onzekerheid bevrijd geweest. Een bier-boycot. In een de vorige week gehouden vergadering de N V. Bier brouwerij de Posthoorn te Tilburg werd den heer J van Roesel ontslag verleend als directeur. Thans hebben meer dan 200 kasteleins zich verbonden geen bier met aanstaande kermis van genoemde brouwerij te zullen nemen, maar dit te betrekken van de brouwerij «Oranjeboom* waarvoor ge noemde heer Van Roesel als agent op treedt. ('s H Ct) HEUSDEN G. Copier. K. Kraaij. F. Verhoeven. A. v. Wijnen. E. A. de Bruijn- A. v. Genderen. H. Wijnstekers. N. v. Baardwijk. (Broederdienst.) J. v. Mersbergen. 10. F. v. Beijnen. 11. R. de Bruijn. 12. P. J- v. Rijswijk. HERPT, HEDIKHUIZEN en OUDHEUSDEN. 1. Th. M. v. d. Water. 2. W. Pulles (gebreken). 3. C. van Bers. 4. H. v. d. Berk. 5. P. Voorbraak, (gebreken.) 6. C. v. Logten. 7. J. v. d. Brandt. 8. A. J. Verhoeven. 9. T. M. van Breugel, (gebreken). GENDEREN, MEEUWEN, DRONGELEN. H. C. v. d. Heuvel. S. Lankhaar. G. P. Branderhorst. L. Vos. L. P- Brouwers. C. v. d. Beek. E- Colet, (gebreken.) C. van Gent, (Broederdienst.) Fr. Hengeveld. 10. M. de Koning. 11. J. Branderhorst. 12. G. Millenaar. 13. P. J. Treffers. 14. A. de Rooij. 15. W. Straver. 16. A. Verhoeven. 17. J. v. Daalen- 18. A. Goudswaard 19. W. Lankhaar. 2(\ W. v.°d. Assem. 21. A. v. Rijswijk. 22. R. Nefkens (Broederdienst 23. J. de Koning. 24. J. H. Lankhaar, (Broederdienst 25j H. Vos. 26. A. Burghout. 27- A. Arendse. 28. P. W. v. d. Schans. 29. W. in 't Veld. 30- L. Colijn. SPRANG VRIJHOEVEN-CAPPEL 1 Koenen (van Vrijh.-Cappel) gebr. 2 van Ammelrooij Adriaan 3 Vos Piet Hein 4 Klootwijk (van Vrijh.-Cappel). 5 Wagemakers v. Vrijh-Cappel gebr. 6 de Bie, Dingeman Adriaan 7 van Thielen, Bastiaan Jan 8 Verschuren Antonie. 9 Ockers Hendrikus gebreken. 10 Bogers Johannes Adrianus 11 Spuijbroek Adriaan gebreken. 12 Schiedon Pieter Hendrikus 13 Vos Drik (te klein.) 14 Timmermans Jan 15 Hoefnagel Hendrik 16 Rijken Thomas Johannes 17 van der Bijl Martinus Nicolaas gebr. 18 Braspenning Dingeman 19 Oomis Johannes Leonardus 20 Rijken Marinus (van Vrijh.-Cappel 21 Werther Jan broederdienst. 22 Steussij Albert Pieter 23 Koenen Karei 24 Mandemakers Arie Maurits br. 25 Maijers Adriaan VLIJMEN. 23 Adrianus van Bearden. 20 Johannes van Bokhoven. 12 Johannes Adriaan van Bokhoven. 13 Nicolaas van Bokhoven 11 Bartholomeus L. J. Daelmans. 14 Johannes van Engelen. 7 Michiel van Engelen. 6 Theodorus van Engelen. 2 Marinus Heesbeen. 5 Cornelis van Herpen. 19 Johannes Heuveling. 1 Henricus Arnoldus Jansen. 24 Cornelis Johannes Klerx. 22 Jan Klomp. 4 Antonius Meesters. 8 Adrianus Mommersteeg. 17 Antonius Musch. 15 Hubertus de Vaan. 16 Johannes de Vaan. 10 Marinus de Vaan. 21 Martinus Josephus de Vaan 3 Martinus Hendrikus van Valderen. 25 Johannes Verschuren. 9 Adrianus Norbertus van Vugt. 18 Hendrikus van de Wiel. KAATSHEUVEL. 1 W. Netten 2 A. M. T. Vrinten 3 P. van Wanrooij 4 J. Paans 5 W. van Best 6 H. W. Klein 7 P. A. van Woensel 8 N. van Loon 9 L. van Wanrooij 10 H. M. Oerlemans 11 M. L. Laros 12 C. A. Swaans 13 P. J. Brekelmans 14 A. J. Verhagen 15 M. J. Laros 16 J. B. Brabers 17 A. J. M. IJpelaar 18 C. A. van Spaandonk 19 C. Netten 20 C. M. H. van der Velden 21 J. J. M. Dannenberg 22 J. M. van Leijden 23 W. P. Zijlmans 24 H. Kemmeren 25 C. van Boxtel 26 A. de Kok 27 C. A Kooien 28 J. J. Sprangers 29 J. A. A. Jonkergouw 30 A. Th. Anssems 31 L. van de Wouw 32 H. Grootswagers 33 J. Otto 34 M. J. Brekelmans 35 A. F. M. de Kort 36 P. G. Fabrie 37 J. van Bruggen 38 J. Th. van der Linden 39 A. M L. Vermeer 40 J. Boezer 41 J. C. Wartenberg 42 J. A. van Riel 43 M. H. Pijnenburg 44 M. G. Briool 45 F. J. J. Heijs 46 W. J- IJpelaar 47 L. Klijn 48 A. Verhagen 49 N. A. A. Heuer 50 W. H. Lugters 51 Ch. Th. Fabrie 52 Th. Laros 53 A. H. van der Mierden 54 J. C. van Boxtel 55 A. Soeterboek 56 W. H. Esch 57 C. P. J. Hollants 58 P. Verhoeven 59 J. W. Souter 60 W. J. van Broekhoven (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.] vergadering 11. Dinsdag gehouden aan gaande de feestviering op de verjaardag van H. M. de Koningin op 31 Augustus aanstaande werd het besluit genomen op voorstel der vergadering om uit elke buurt een lid te kiezen, welke zouden vormen het Comité en waaraan de feest viering zou worden opgedragen, om zoo doende elke buurt vertegenwoordigd te doen zijn in het Comité. Wat geeft nu het geval. De heer Arn. Verwiel uit de Sint. Antonius-Parochie wordt gekozen. Genoemde was niet ter vergadering, doch na het hem medegedeeld te hebben, bedankte hij voor deze functie- Nu komt volgens de uitslag der stemming aan de beurt A. de Ruiter, welke zijne benoe ming aannam en wat gebeurt nu niet de heer A. de Ruiter maar een van de heeren uit de Stationstraat werd benoemd, daar moest de heer de Ruiter plaats voor maken. Bijgevolg de eene buurt dubbel de andere namelijk de Sint. An tonius-Parochie niet vertegenwoordigd. Doch ik vraag het U af Hoe komt u er toe en wie geeft U het recht, om het besluit der vergadering hier door te ver breken. Is dit het werk van het aan gesteld Comité. Dan had het bestuur van Waalwijks Belang zulks moeten be letten want zoo lang als het Comité niet definitief geregeld was, is het in handen van Waalwijks Belang en heeft het Co mité daar volstrekt niet over te beschik ken, noch Waalwijks Belang, daar het hier geldt een besluit door Waalwijks ingezetenen ten minste door hunne ver tegenwoordigers. Voorloopig wil ik nog zwijgen aan gaande den duur welke hiermede aan deze niet vertegenwoordigde afdeeling gegeven wordt. M. de R nogmaals mijn dank. Een in woner van de Sint. Antonius-Parochie. Wij merken den inzender op, dat er door een der aanwezigen is voorge steld om zooveel mogelijk iemand uit iedere buurt te nemen, doch dit was geen besluit. De inzender vergist zich, de heer de R. was niet de opvolgende in stemmen-aantal, er waren er nog wel twee of drie voor, hoewel wij een lid uit de Antonius parochie er gaarne ingezien haddenook niet elke buurt was verte genwoordigd in het Comité, b. v. van de Markt tot Noord-Braband heeft niemand zitting. RED. ijveren. In zoolleder gaat weinig om door gebrek aan offerten. De vraag neemt gestadig toe en gaat gepaard met eene regelmatige prijsver betering, waardoor de hoop gewettigd wordt dat weldra eene loonende markt gaat volgen. In inlandsche schors is de handel ta melijk druk. De prijzen blijven vast. UITSPRAKEN KANTOMRF.CllT WAALWIJK Mgr. Dr. M. R. II. Cortcn f- Een zware slag heeft het Katholieke Neder land en vooral het Katholieke onderwijs ge troffen. Een ontvangen telegram brengt het droevige bericht, dat Mgr. Gorten, directeur van Rolduc, gisteren bij aankomst te Maastricht, per trein nit Eijsden, waar hij de begrafenis van pastoor Wijnen had bijgewoond, dood in de conpé is gevonden. Mgr. M. R. H. Corten werd in 1844 geboren en in 1868 priester gewijd. Sedert dit jaar was hij als leeraar te Rolduc werkzaam. In 1893 werd hij, toen mgr. Everts meende, na een welbesteed leven in dienst van het Katholieke onderwijs, den last van het directeurschap op jeugdiger schouders te moeten overdragen, door Z. D. H. Mgr. F. H. A. Boermans, z g. tot dien hoogen werkkring geroepen. Waalwijk, 27 Aug. 1909. Mijnheer de Redacteur Vergun mij s.v.p. een weinig gastvrij heid in Uw veel gelezen blad. Bij voor baat mijn dank. Naar aanleiding der De Reimsctie vliegweek. De belangstellirg in de Reimsche vliegwon- deren stijgt iederen dag hooger, de wereld records worden geslagen, opnieuw gemaakt, opnieuw verbeterd. Lefebvre, Blériot, Panlhan, Latham. Cartiss halen hun.tweedekkers en eendekkers nitjde loodsen en eiken keer krijgen wij een nieuwe gebeurtenis in de aviatiek, een triomftocht van 100 kilometers door de locht, een langdurige vaart van twee tot drie uren, Groote Straat bij de Haven Waalwijk, Ex-assistent of the Red Cross Toiletclub Holloway. Salon pour la coupe des cheveux et de la barbe. Service Antiseptique tous les genres d'articles de toilet. Binnen eenige dagen wordt verwacht esn zending puike Billijke prijzen. Aanbevelend, VAN een zacht blank gelaat bloeiend, jeugdig uiterlijk, reine, fluweel, zachte huid, ls de wenech van alle dauies. Dat alles krijgt men door de eenig echte van BERGMANN Co., Radebenl h 50 ets. p. st. bij ANTOON T1ELEN De toestand der buidenmarkt is deze week weder nagenoeg onveranderd ge bleven. Alleen zou eene verdere ver scherping der prijzen mogen geconsta teerd worden door de vermindering der disponibele voorraden tengevolge der enorme verkoopen, die in de laatste dagen hebben plaats gehad. De keuze is op alle stapelplaatsen zeer gering, zoodat onze looiers weldra den dwang niet zullen ontkomen, om minder pas sende waar tegen fabelachtige prijzen te moeten aankoopen. Voor onze looierij werkt deze toestand zeer ontmoedigend en valt daarom des te meer de onder nemingsgeest te waardeeren van twee onzer paardenlederfabrikanten, die op dit ongunstige tijdstip tot het fabriceeren van het tegenwoordig zoo drukgeviaagde Box-Rundsleder zijn overgegaan. Naar wij vernemen is hun fabrikaat uitstekend en kan het, niettegenstaande de enorme prijzen der grondstof, zoowel in prijs als in qualiteit met het buitenlandsche wed- Wij belasten ons veelvuldig en met steeds grooter succes met het ontwerpen en leveren van fijne en Cartons, Etiquetten, Prijscou ranten in Boek— en Steendiuk. Verder fijne en gewone in Galvano, Zinco, hout enz. in alle genres. Gaarne worden door ons monsters en schetsen geleverd. Steeds persoonlijk te ontbieden. Aanbevelend, Waalwijkscbe Stoomdrukkerij. Hoogstraat Heusden, Ruime sorteering billijke prijzen AgentDe Echo van het Zuiden.* BESOIJEN. ONDERWIJS in door regen en wind en onweer. Latham volbracht giBteren de 120 K.M. in 1 uur 45 min. 32 sec. Latham slaat het record van Panlhan voor den Grand Prix, .liet regent zachtjes, maar het pnbliek schijnt het niet te merken, zoo stelt het belang in de vluchten. Latham vervolgt zijn vlucht, Zijn tijd over 140 K.M was 2 uur 3 min. 54 sec. 150 K.M. in 2 uur 13 min. 93/s sec. Het afstandsrecord der wereld is geslagen. Latham daalt eindelijk en breekt bij de landing een der vleugels. In triomf werd hij rond gedragen. De aandacht was zoo algemeen aan Latham gewijd, dat men de rest bijna zou overslaan. Reuter seinde gisterenavond uit Béthény Farman slaat het afstands- en tijdsrecord 180 K. M. in 3 uur 5 min. afleggende. Van particuliere zijde meldt men ons, dat de afgelegde afstand 190 K.M. bedraagt. WAALWIJK. GEBOREN Maria d. v. G. J. van der Heijden en A. M. van Assen. Christianas Ber- n&rdus zoon van N. A. Hendriks en J. M. Trimbach. Matheus Johannes AntODins zoon van B. Vesters en M. W. van Daalen. OVERLEDEN: Johannes Antonius Mangels 2 maanden. Clasina Catharine van Riel, echtgenoote van F. L. Dumoulin. GEHUWD: Martinus Brok 24 j. en Johanna Antonia Castelijns 24 jaren. HUW.-AANGIFTE: Marijnus Beerens 46 jaren cn Catharina de Folter 3'J jaren. RAAMSDONK. GEBORENAnna A. dochter van Cornelis C. Verhuist en Anna A. Bouweus.Cornelia A. dochter van Wouter A. Rolffs en Wil- hdlmina C. Meeuwis. Fredericus Mart. zoon van Petrus Nouwens en Petronella Nelis. Adrianus A. J. zoon van Gode fridus Kwaaitaal cn Adriana van Haperen. HUW.--AANGIFTE: Petrus G. van den Kieboom 20 j. en Iluiberdina A. van Dongen 18 j. beiden wonende alhier. Adriaan Pullens 32 j. te Made en Drimmelen en Adriana van Gils 22 i alhier. OVERLEDEN Adriana van Schijncel 3 ra. Johanna C. van Strien 4 ra. Johanna B. van den Anker 4 m. HERPT. Aangifte van 15 tot 27 Aug. OVERLEDENMaria Brouwers echtg van I. Buijs, oud 33 jaar. NIEUWKUIK. GEBOREN: Elizabeth A. dochter van A. van de Ven en J. Schelle Marinus zoon van J van der Aa en A Dekkers GEHUWD: M M van Baardwijk 33 j en A van Bokhoven 27 jaar KAATSHEUVEL, 27 Aug. Heden was de prijs der boter: Hoogste prijs f 1.35 Middelprijs f 1,30. Laagste prijs fl,24 WASPIK 27 Aug. De prijs der boter is hier thans gesteld op 1,40 per Kilo. DUSSEN, 27 Aug. Boterprijs per K.G. f 1.16 a 1.32 Middelprijs 1.26. Aanvoer 192 K.G. Eieren t 1,00 per 26 stuks. TILBURG, 27 Aug. Boter f f 1.45 a 1.50. Eieren 4 a 5 cent per stuk. 27 Augustus 1909. A. J. S. en H. J. van N. "eiden te Drunen, F. P. V. te Kaatsheuvel allen jachtdelict, H. de N. en W. van B. te Kaatsheuvel, burengerucht en A. van T. te Waalwijk, dronkenschap, alle von nissen na verzet bekrachtigd. H. H. L. te Tilburg, overtr. alg. veiligheidswet f 2 of 1 d. A. van B. te Kaatsheuvel, L. van V. te Wijk, beiden overtr. prov. regl.. ieder f 1 of 1 d. D. van R. te Veen, overtr. alsvoor en opgave volschen naam, resp. f 1 of 1 d. eo f 5 of 3 d. C. V. te Wa9pik, dronkenschap f 10 of 3 d. J. H. te Nijmegen, J. van P. te Capelle, A. de R. en J. de R. beiden te Sprang, A. A. M. van M. te Nieuwkuik, M. van D. te Drunen, L. A. M. van L. te 's Bosch, allen overt, motor en rijwiel regl. ieder f 1 of 1 d. •- W. v. d. H. te Vugt, burengerucht en opgave valschen naam resp. f 5 of 3 d. en f 8 of 6 d. J. J. te alsvoor barengerucht t 5 of 3 d. J. C. H. to Waspik alsvoor f 3 of 2 d. W. van R. te Capelle, overtr. veldpolitie f 3 of 2d. M M. S. te Waalwijk en J. C. van I. te Baardwijk, alsvoor ieder f 1 of 1 d. Ch. S. te alsvoor 1 0.50 ofl week tuchtschool. J. J. van G. te Waalwijk. F. J. W. te Capelle. D. V., H. BC. K. on A. V. allen te Waspik, dronkenschap ieder 1 2 of 2 d. A van D. en M. D. beiden te Kaatsheuvel, alsvoor ieder f 8 of 3 d. M. de R. to Waspik Jachtdelict 2 m. f 8 of 2 m. 8 d. J. C. te Waalwijk, overtr. motor en rijwielregl. f 3 of 2d. J. F. te Kaatsheuvel, strooperij f 1 of 1 d. C. H. v. d. W. te Vlijmen, straatschenderij f 1 of 1 d. S. de V te alsvoor vrij. P. S. te Drunen overtr. tramwegregl. f 0.50 of 1 d. A. de B. en J. de B. beiden Is Tilbnrg. F. C. de R. en J. de R. te alsvoor, A. de K., J. de G. beiden te Kaatsheuvel en J. de G. te Sprang, allen overtr. motor en rijwielregl. ieder f 0.50 f 1 d. M. H. R. te Kaatsheuvel alsvoor f2 of 2 d. P. van B. te Nieuwkuik, overtr. prov. regl., M. V. te Veen en J. C. van H. te Alphen, alsvooi ieder f 1 of 1 d. W. D. te Kaatsheuvel, overtr. politie-verord. f 1 of 1 d. P. v. H. te Waalwijk, alsvoor f 0 50 of 1 d. J. W. te Sprang, overtr. stierenregl. f 3 of 2 d. H. W. de G, te Sprang, overtr. wapenwes f2 of 1 d. C. van E. te Vlijmen, overtr. motor en rijwielregl. en opgave valschen naam, resp. 11 of 1 d. en f 8 of 6 d. M.S. te Kaatsheuvel, overtr. leerplichtwet f 1 uf 1 d. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Waalwijk maken bekend dat de lijst van de kiesgerechtigden voor de Kamer van Koophandel en Fabrieken definitief is opgemaakt en te re kenen van 1 SeptemDcr aanstaande gedurende 8 dagen voor een ieder ter Secretarie ter inzage is nedergelegd. Waalwijk 28 Aug. 1909. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Tn. DE SURMONT DE BAS SmEEI.E. Dc Secretaris, F. W. VAN LlEMPT. WAALWIJK. UitvoeriDg der Liedertafel «Oefening en Vermaak" op hare zaal Musis Sacrum. Aanvang 12 uur. Programma ad libitum, BESOIJEN. Concert door de liedertafel «Oefening en Vermaak" van Waalwijk en Besoijen, op Maandag 30 Aug. '09 b(j den hr. W. Brokken Aanvang 8 uur. Zie Programma. o Uitvoering te geven door het gemengd koor «Vooruitgang zij ons Doel" van Waalwijk en Besoijen, op Maandag 30 Aug. 1909, in de zaal van den heer D. van der Zaken. Aanvang 7>/t uur. Zie Programma. VLIJMEN. Buitengewoon Sioré3 Amusante op Zondag 29 Augustus in de concert-zaal van Mej. de Wed. van Faliers te Vlijmen. Zie Programma. V. d. II. Uw ingezonden stuk kan heden onmogelijk geplaatst worden, 't Was te laat A.s. Woensdag beslist. RED. «Bc.roond» op 10 Teotoou- tcllingen, ook te 's H.ge, «896. Prira» Schoen.pprctuur, Peerles-Gloss. S»tin, GUnscréme enz. rijn de beste middelen voor het zonder moeite keurig poetsen v»n «11e zw»rte en gekleurde Heeren, Dames en Kinderschoenen. Ver krijgbaar bi) winkeliers in Scnocnwerk, Galanteritn, Drogerijen enz. Men lette goed op het fabricksmwk. Gcn.-Agcnt: W. Sardenrann, Arnhem. ma.r ut WAALWIJK, 26 Aug. 1909. Beesten 245 stuks. Kalfkoeien f 150 f 230. Kalfvaarzen f 130 f 200. Varkens aangevoerd 80 stuks. Prijzen van f7 tot f 12, Boter aangevoerd 480 KG. Boter prijzen f 1,42 tot f 1,49. Eieren prijzen van 4 tot 43/a cent per stuk.

Echo van het Zuiden | 1909 | | pagina 11