NIEUWS UIT HEUSDEN. fllEUWS UIT KAATSHEUVEL Handelsberichten president der jury den heer Zeegers, werden de prijzen, die behaald waren als volgt uitgereikt. 1 Versierde fietsen: le. prijs Ant. en Marie Witlox, 2e. prijs jonge-dames van Baal, Hoffmans en Klijberg, 3e. prijs niet toegekend, 4e. prijs Wilhelm. 2 Versierde Auto's, Wagens en Rijtuigen: le. prijs dames Hofmans. 3 Versierde Sportwagens en Bokken wagen le pr. jonge dames Wiesman. 2e. prijs van Mierop, 3e. Verschure en 4e. prijs Verhoeven. 5 Versierde Kruiwagens en Hand wagens le. prijs Jos v. Gils, 2e. prijs Schiedon- 6 Versierde diverse voorwerpen le. prijs van Dongen, 2e. prijs niet toegekend 3e- prijs »De Frank* en 4e. prijs W. V- Om vijf uur had op de markt, onder opluistering van de harmonie »St. Cris- pijn*, een uitvoering plaats van de gymnastiekvereeniging >De Frank*, welke in alle opzichten goed geslaagd mag heeten. De oefeningen werden allen correct uitgevoerd en mochten dikwijls een luid applaus verwerven. Ook »St. Crispijn* vertolkte op ver dienstelijke wijze een viertal nummers. Toen om 7 uur het door Waalwijks Belang aangeboden concert der Waal- wijksche Harmonie een aanvang nam, hadden zich reeds duizenden om de kiosk een plaatsje gezocht. Terwijl hier de Waalwijksche Harmonie op waarlijx verdienstelijke wijze eenige nummers ten gehoore bracht, werd in de Antonius-parochie de groote taptoe met brillante verlichting opgesteld. De deelname aan de taptoe met muziek was overweldigend, maar de verlichting daarbij al weinig brillant. We noemen „hier'de transparant van de voetbalclub W. V de versierde fietsen, Heil, Neerlands Herderinne, een transparant van het personeel van de firma Hoffmans en een ridder (van Son). De taak der Jury was hier niet moeielijk. De le prijs werd behaald door de voetbalclub W. V-2e prijs versierde fietsen van het personeel W. Hens. 3e prijs van Son en 4e prijs personeel van Hoffmans. Intusschen was de stemming onder de volksmenigte, die zoo groot geworden was als men hier na de burgemeesters feesten niet meer heeft gezien, uitstekend geworden. Het ging er jolig naar toe. Overal zag men hossende en dansende paartjes en ondanks dat er nu en dan een stortregentje viel bleef het tot laat in den nacht druk, vooral in den omtrek van de markt waar de Waalwijksche Harmonie, kranig een goed programma, met een paar nieuwe nummers afwerkte. Aan het slot van dit verslag brengen wij hulde aan de Commissie voor alles wat zij gedaan heeft tot het welslagen van dit feest. Het slechte weder heeft der commissie, die veel ijver en werk zaamheid aan den dag legde, groote parten gespeeld. Nochtans mag de com missie, die nog het goede idee had eene extra bedeeling van den armen te doen houden met voldoening op haar werk neerzien. Wij blijven echter een avond feest voor 't algemeen belang wel aanbe velen, ook om veel buitenlieden te trek ken. De ingezetenen van Waalwijk hebben zich, behoudens eenige uitzonderingen, flink gehouden in 't steunen van de viering van dezen nationalen feestdag. Voortaan wat meer medewerking van jjg vereenigingen dan is ons jaarlijksch *Whe waardige herdenking gewaarborgd. „Waalwijk Vooruit." Zondag had de aangekondigde wed strijd »Sparta> (Geertruidenb.) »W. V. I» op het terrein te Geertruidenberg plaats. »W. V.» stelt zich met één invaller op, terwijl »Sparta> in volle ormaat ver schijnt, ja zelfs versterkt is met twee vreemde spelers, die toevallig in Geer truidenberg verbleven. »W, V.» wint den toss, zoodat Sparta om 2l/i uur aftrapt. Laatstgenoemde, beginnen direct een pootig, goed door gevoerd spel, en overrompelen »W.V.'s» verdediging, die in den beginnen zeer zenuwachtig speelt. Allengs, komt het Waalwijks team meer op streek en wordt »Sparta» meer partij gegeven, ja als de rechtsbuiten goed voorzet, denken we dat »W. V.» succes heeft, doch de center-voor keit juist een milimeter te hoog en is deze kans verkeken. „Sparta» neemt nu weer de overhand en behoudt die tot de rust aanbreekt. Gedurende deze periode heeft het de »W. V.» verdediging hard te verant woorden en kunnen zij slechts met in spanning van alle krachten een tijdlang het doel zuiver houden, tot dat 10 mi nuten voor rust, door iets ontijdig uit- loopen van >W- V's» keeper, »Sparta» het eerste puntje maakt 10. Het le kwartier na rust is >Sparta» beslist de sterkere. Hun voorhoede zet goed door, terwijl de verdediging W. V 's voorlinie in bedwang houdt. Verschillende keiharde schoten worden door »W. V's keeper juist gekeerd en raakt het publiek door zijn spel in be geestering. Een kleine fout is hem echter weer noodlottig, zoodat >Sparta» den stand tot 20 opvoert. Kort hierop lost »Sparta's rechtsbinnen een onhoudbaar schot en is de stand 3 —0. Oogenschijnlijk kalm wordt den bal door de geel-zwarten uit het net genomen en op het middelpunt gezet, doch er zal en moet een tegenpunt komen. H. Verschure trapt af, de bal wordt enkele malen over en weer gecenterd, belandt weer bij eerstgenoemden speler, die handig enkele tegenstanders passeerd en de stand Op 31 brengt. Nu zit het lang verwachte vurig spel er bij de Waalwijkers weer in. Sparta wordt totaal terug gedrongen en heeft weinig meer in te brengen Onophoudelijk zweven de Waalwijkers om het rood witte doel en heeft dezelfde Waal- sche speler met een hard schot succes 3 -2. Nog 10 minuten zijn te spelen. W. V. blijft sterker en had hun voorhoede van de aangeboden kansen beter geprofiteerd dan had, de stand niet 32 in 't voor deel van Sparta gebleven, zooals nu het geval was. De oefeningswedstrijd van het 2e Xltal tegen »Nooit Gedacht* (Waspik) eindigde met een overwinning der geel zwarten. Uit Antwerpen meldt men ons, dat de Foottbalclub Alliance niet zooals aanvankelijk bepaald was met één elftal komt, doch met hun ie en 2 e elf lal. De belde 2e elftallen spelen dan om 2 uur, en direct hierop n 1. om half vier de beide le elftallen. De entrée-prijzen blijven echter zooals vermeld is n.l. le rang 20 cent 2e rang 10 cent. Uitgebreide programma's met de op stelling der diverse elftallen, zullen nader worden verspreid. De cleetrfsehe centrale voor Midden Limburg en Noord Brabant. De >Nieuwe Koerier" meldt Met zeer veel genoegen zullen onze lezers vernemen, dat de oprichting van eene Electrische Centrale voor Midden- Limburg en Noord-Brabant wel verzekerd mag genoemd worden. Reeds werden groote terreinen gelegen in de gemeente Asten langs het ver bindingskanaal met de Z.-Willemsvaart, tot oprichting der Electrische Centrale aangekocht en door medewerking van de heeren van der Griendt (bekend door de exploitaties in het naar hen genoemde Griendtsveen) zal de nieuwe onderneming kunnen beschikken over voldoende veen voor eene tijdruimte van niet minder dan zestig jaren. Waar een Consortium, dat noch aan Rijk, noch aan Provincies of Gemeenten subsidie vraagt, reeds zoover gaan kon, dat het de benoodigde terreinen aan kocht, gelooven wij wel van eene onder neming te mogen spreken, die er zeker komen zal. Door zeer vele gemeenten is het plan tot oprichting dezer Centrale, die tegen billijke prijzen electrisch licht en elec trische beweegkracht, ook aan de klein- industrie zal leveren, met blijdschap be groet en menige vergunning of concessie is reeds verleend. Zoover ons bekend is, verleenden thans reeds concessie Helmond Helden-Panningen (in prin ciep), Maasbree, Haelen, Valkenswaard (waar men afgezien heeft van het bouwen van een gasfabriek, waartoe door den Gemeenteraad reeds besloten was) Beesel (in princiep), Nederweert, Heijthuizen, Procesverbaal is RA. A MS DONK. vergadering. Meijel, Tegelen (in princiep), Belfeld, Geldrop en Zes Gehuchten. BAARD*WTJK. Een zekere J. M., die reeds lang eene veete had tegeu de P., trad Maandag jl. zeer woest op. Hij dreigde de P. met een groot broodmes te zullen doorsteken als h'j builen durfde te komen. De P. achtte het raadzaam den woesteling buiten te zetten. Hierover vertoornd, sloeg hij de ruiten in cn zette het daarna op een loopen. De politie van een en ander op de hoogte gesteld, wist den onverlaat spoedig te arresteeren en hem achter slot en grendel te zetten. opgemaakt. G emeenteraads- Door den Burgemeester is tegen Zaterdagavond 6 uur eene verga dering van den Gemeenteraad belegd. Hedenmiddag zijn de armlast'geo, welke vanaf den brand iu het liefdegesticht waren opgenomen van daar naar de voor hen tijdelijk opgeslagen loodsen verhuisd en is hen dooi het comité het noodige hüisraad verstrekt. BESOIJEN. De kermis, thans weer ge steld op den datum van vroeger, heeft eeo zeer kalm verloop. Was het weleer Zondags zeer druk thans was het op het kermis terrein zeer slap. In de café's was het wat drukker, doch ook niet zooals wij dat vroeger gewoon waren. Maandag bewoog sich schier geen ster veling op het kermisterrein. In het hotel Brokken, waar de lieder tafel ^Oefening en Vermaak" een concert gaf, was evenmin veel volk de zaal was slechts zeer matig bezet, wat is te be treuren wijl een zeer afwisselend en mooi piogramma werd aangeboden. De koren, zoowel als de verschillende solo's, werden prachtig vertolkt. Gisteren, Koninginne verj -ardag, was het iu 't geheel niets. Hoe men de kermis ook stelt de drukte vermindert van jaar tot jaar. DRUNEN. De lessen van den cursus in het boekhouden en handelsrekenen zullen 7 September a. s. weer beginnen cn evenals verledeu winter gegeven worden door de heeren Bonsre uit 's Bosch en H G. Clerks hoofd der school alhier. Een 20-tal leer lingen zullen de lessen bijwonen. Ter gelegenheid van de verjaardag van H. M. de Koningin wapperde van ver schillende gebouwen de nationale vlag. De Nieuwe Harmonie maakte na den middag een muzikale wandeling door de gemeente en bracht een opgewekte stemming onder het volk, dat nog aangewakkerd werd door eea paar Vaderlandsche nummers die zij voor het gemeentehuis ten gehoore bracht. VLIJMEN, 31 Aug. Met goud bekroond hier. met goud bekroond daar, geen haar op je hoofd, dat er aan denkt thuis te blijven, als de drager van al dat kostbare eeremetaal iu je onmiddellijke nabijheid eene uitvoering komt geven. We zijn dus Zon dagavond ook naar den tempel der kunst de zaal van rnej. wed. W. van Palier opgegaan, om er Bram de Winter, den veelvuldig gelauwerden, Holland's eersten karakterkomiek te zien, te hooren en te genieten. En waarlijk, uog altijd blijft hel een genot Bram te zien en te hooren en blijken de vele jaren, welke hij reeds achter den rug heeft, nog in het minst niet zijn kunstvuur te hebben gedoofd. Wat een geslepen, tnooi-doeude schurk was hij in zijn //Teunis de kippendief", wat een on vermoeid druk pratend babbelaar in zijn vRomraelslag", wat een geestig causeur in zijn //De Vos en de Hond", wat een snor kende humbugmaker in zijn //Zambukiaanse Pinkprullaria's." Wij zijn den De Winter hartelijk dankbaar voor het kunstgenot ons Zondagavond geschonken en stellen bo7en- dien zijne bereidwillightid om aan het pro gramma op verzoek eenige uitbreiding te geven op hoogen prijs. Maar ook zijq zoon den heer Jos. de Winter, die dien avond zijne medewerking verleende, mogen wij den lof niet onthoudeu, welke hem toekomt. Ook hij heeft op deze soirée bewezen een uit- stekende komiek te zijn, dus een aardje naar ziju vfurtje te hebben, De voordrachten ^Onbeschaafde negers" en ^Ondank is 's wereld* loon" werden doo: hem meesterlijk opgevoerd, zijn oude heer had het hem niet kunnen verbeteren. Ook De Winter Junior onzen oprechten dank eu beiden vader en zoon een hartelijk Tot weerziens." DUSSEN, 31 Aug. In de op Zaterdag avond gehouden vergadering van den Boe renbond iu het hotel J. H. Kamp alhier, is door het bestnur met goedkeuring van vele leden besloten, alhier een autom »tische weegbrug te plaatsen aan de haven (of Dussen8che loswal) De kosten dezer plaatsing zal plm. f 1200 bedragen. Vele teebeningen met opgaven van prijs zijn reeds bij bet bestuur ingekomen, doch wie de leverancier zal zijn, is tot heden nog niet besloten. Toen Zaterdagavond den metselaar J. van B. van zijn werk huiswaarts keerde, had deze de onvoorzichtigheid zijne pijp die nog vnur bevatte in zijn vestzak te oteken. Zijn kleeren vatten vuur, waardoor de man ernstige brandwonden bekwam. De man geraakte op het zien der vlam buiten keunis. Eene vrouw dit bemerkende heeft het vuur gebluscht ziju toestand is be vredigend. - De avondbestelling in wijk A is door den heer Directeur Generaal der Posterijen vanaf 1 Sept. opgedragen aan uen postbode tevens brievenbesteller den heer J. Wijtvliet alhier met een tradennents- verhooging van f100 per jaar. Genoemden postbode hiermede proficiat De uitslag der loting voor de nationale militie voor onze gemeente gehouden te Almkerk op Maandag 30 Augustus was als volgt 12 J. van Audel. 2 L. L. van Berge. 6 L de Bodt. A. Coliin. A. C. van Diuteren. A. vau Gorp. H. J. J. van lersel. J. Jansen. J. Kievits. veelal de pijn tot bedaren gebracht en erge opzwelling der huid voorkomen. In verband met ds a.s. volkslelling op 1 Januari e.k. heeft in onze gemeeute eene nieuwe nummering der huizen plaats gehad. Doordat de laatste jaren nogal wat huizen zijn bijgebouwd is het eindcijfer veel hooger als het is geweest. De ingezetenen worden er opmerkzaam opgemaakt dat ze het nummer op eigen kosten moeten onder houden. URIJH.-CAPPEL, 31 Aug. Zaterdagavond hadden de werkende leden van het fanfare corps //Sirena" wederom een uitstapje. Een serenade werd gebracht bij haar bescherm heer Jhr. Mr. B. A. de Rooij van Zuide- wijD, die zijn verblijf wederom hier in de gemeente voor eenigen tijd houd. Gedurende het gulle onthaal liet het fanfare zich eenige malen hooren, welks verblijf eeu paar uren duurde. Ouder de lustige tooneu der mu. ziek keerde allen hartelijk voldaan huiswaarts. Door de gemeeute-veldwachter werd Zondag tegen een aantal jongens proces verbaal opgemaakt, voor het stelen van appelen in den tuin van A. K. alhier. Bij gelegenheid van het te houden jaarfeest der Ger. jongel.-ver. op 15 Sept. a. szal voor genoemde vereeniging als spreker optreden Ds. B. Wieling», predikant ie Arnhem met net onderwerp: ^Hetland der midder'nachtzou". De heer A. Thielen, onze dorpsgenoot theol. cand. aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, heeft een beroep outvangeu naar de Gerf. gemeente te Vijfhuizen (Haar lemmermeer.) Het te houden concert op Ko uinginne-verjaardag dat door de fanfare alh. zou plaats hebben, is niet teu" uitvoer gebracht. Hoe of waardoor dit niet plaats had is onbekend, doch omdat in onze gemeente een dergelijk corps bestaat, is deze niets te benijdeu boven die, waar men zulks niet heeft, want de plaats zelve geniet hiervan nog maar weinig. 3 17 13 15 21 18 20 14 24 7 5 25 19 A. Lensveld. L. van Mierlo. W. Nieuwenhuizen. II. J. van den Oord. E. van der Pluijm. G. van der Pluijm. J. P. van der Pluijm. 9 P. F. van der Pluijm. 26 A. Raam8. Gebreken. 11 A. A. Reijnaarts. Bioederdienst. 8 II. de Rooy. Brooderdienst. 1 L. Stupers. 16 P. Teuling. 23 M. W. Verbunt. 22 M. Wintermans. 4 W. ran Wijngaarden. 10 II. van der Zalm. HERPT. Het heugt niemand, dat er ooit zooveel wespen waren als thans. Prui men, peren en vroege appelen worden door de lastige insecten waardeloos gemaakt en menigeen heeft reeds op gevoelige wijze kennis gemaakt met baar vanijnigen angel. Wordt iemand gestoken een steek vau een wesp doet tenminste tweemaal zoo veel pijn als de steek van een honingbij laat hem dan terstond de wondeplek betten met azijn of zout water. Daardoor wordt Kaatsheuvel, 31 Aug. 1909, St. Vineentius. Als bewijs van de weldadige werking onzer St. Viucentiusvereeiiiging, kunnen enkele gegevens dienen uit het 41e jaar verslag. Aan 44 huisgezinnen, samen 260 leden tellende, werd geregeld ondersteuning verleend iu den vorm van levensmiddelen, kleedirg en brandstoffen. Aan 10 kinderen werden bij hunne Eerste H. Communie de uoodige kleederen verstrekt en ontvingen 82 kiudereu lager onderwijs op de openbare en bijzondere school. De ontvangsten be droegen f 1499.39®, de uitgaven f 1409.78 zoodat een batig saldo van f 89.61® over bleef. Drie nieuwe werkende leden traden tot de vereeniging toe nl.Jud. Mombers, Fr. Corneli99en en Joh. Wijdemans Jr. Moge deze nuttige instelling groeien en bloeien en steeds den moreelen eD fiuancieëlen steun van onze dorpsbewoners blijven onder vinden tot leniging van den nood der armen en bovendien Den arme gegeven is Gode geleend. Ongeluk. De 20-jarige dochter van P. N., over kwam dezer dagen een ernstig ongeluk. Zij moest een paard bij de teugels houden, terwijl haar broer de mestkar laadde. Het paard schrok en liep schierlijk vooruit. Hij wierp haar omver en zoo kreeg zij een der radereu over het lichaam. Zij werd zoo erg aan onderlijf en beenen gekneusd dat ijlings de hulp van dr. Rudding moe«t worden in geroepen Hoewel het levensgevaar geweken is. zal het een geruimen tijd duren, eer zij weer hersteld is. Veehtpurlij. In den Berkdijk werd Zondagavond ge vochten, nadat het een heele tijd rustig was. Een zekere II. K. en A. v. B. raakten handgemeen waarbij H. K. de jas werd stuk gesneden. Van eeu en ander is door de maréchaussee proces verbaal opgemaakt. Mogen de pchuldigen hun straf niet ont gaan, hoven, K. v. Andel, C. van Kapel, C. v. d. Steenhovcn en M. v. d. Berg. Een eervolle vermelding verwierven als nog A. van Eeuwijk, D. v. Herwaarden, F. van Eggelen, M. v. Delft, D. Bax, x\! Neef, H. v. d. Steenhoven, G. v. Andel en A. van Leeuwen. Ditmaal bestonden de prijzen niet uit kunstvoorwerpen, doch uit planten werkelijk een goede gedachte van het Bestuur eener bloemen vereeniging. Waren door den ongunstigen zomer de 1 v planten niet wat ze misschien hadden kunnen ziju, over 't algemeen bood de tentoonstelling een prettigen aanblik. Vermelding verdient verder nog, dat alle deelnemers wederom gul onthaald werden op koekjes en limonade en dat bij de prijsuitdeeling nogmaals het woord gevoerd werd door de heeren V. en R., welke toespraken door menige geestigheid gekruid werden. Dat de feestelijkheid op geluisterd werd door muziek, spreekt haast van zelfditmaal geschiedde zulks door de Heusdensche Harmonie. Ten slotte een woord van dank aan de afdeeling Floralia, die zoo schoon het nuttige aaD het aange name weet te verbinden en vooral aan de ijverige regelingscommissie. Schuttersgild St. Blusius. Koninginnedag was voor de leden van St. Blasius een feestdag. Dank zij de vrij gevigheid van de beschermheeren en eere leden, waren de schutters in de gelegenheid gesteld des namiddags te dingen naar een vijftal kostbare prijzen. Van uit het ver- eenigingslokaal ging het met de Heusden- sche harmonie voorop door de stad naar het schietterrein, terwijl in den stoet zich ook bovengenoemde eereleden bevonden in een rijtuig bespauuen met twee paarden. Na een wreedzamen strijd gelakte het de vol gende hoeren de prijzen te veroveren lsten prijs P. v. d. Oever; 2den prijs Jao. Kuij- pers, 3den prijs G. Baaijens, 4clen prijs Ant. v. Gameren (Herpt) en öden prijs F. de Brnijn, Koninginnedag. Als mar gewoonte lieten de tanfare der H. Familie en de Heusdensche harmonie zich op 31 Augustus niet onbetuigd. Hield de eerste des avonds een muzikalen omgang door de stad, waarbij bij verschillende au toriteiten even halt gehouden tn gespeecht werd, de laatste gaf van 710 een concert op de Vischmarkt. Een en ander gaf onze met vlaggen getooide stad een levendig aanzien. Loopt zoo'n gratis aanbieding van muziek gewoonlijk af met een welgemeend bedankje", ditmaal werd aan beide ver eenigingen een medaille aangeboden, die door het bestuur dankbaar werd aanvaard. Deze medailles, ware kunststukken, waren rveds beloofd door de feestcommissie der Juliana- fee8ten als een herinnering aan de gewichtige gebeurtenis van 30 April en zooals de heer W„ voorzitter der commissie in een kern achtige toespraak terecht opmerkte als een hartelijk blijk van waardeering voor de vele eu goede diensten. Een reuzen aardappel. Gisteren werd ons een aardappel getoond van kolossalen omvaug en gewicht. De aardappel, die zich weinig van 't slechte groeiweder aangetrokken schijnt te hebben, was gestoken door Hermanus Bax, buiten de Wijksche poort en woog niet minder dan 6 ons. Heutden, 31 Aug. 1909. Bloemententoonstelling. Nadat Maandag-avond door de Commissie van Floralia de bloemen in ontvangst ge nomen en beoordeeld waren, werd Dinsdag circa twee uur de bloemententoonstelling geopend. Op heel enkele uitzonderingen na hadden alleD, die in 't voorjaar stek ont vangen hadden, hunne planten ingezonden, zoodst er eenige houderden in de zaal der Buitensocieteit aanwezig waren. Toen in- zeuders en belangstellende nieuwsgierigen en bloemenliefhebbers waren binnengelaten, werden zij door den heer H. R. als naar gewoonte hartelijk toegesproken met de mededeeling, wie voor een bekroning in aanmerking kwamen. Een eerste prijs was door de jury, be staande uit de heeren K. v. d. Berg, A. B. de Moor, C. de Moor en H. Reckleben, toegekend aan de navolgende jongeluiP. Millenaar, J. Kraay, A, Vos, J. Reas Azn., (twee), A. Verhoeven, M. Baayens, A. van Herwaarden en C. v. d. Steenhoven. Voor een tweeden prijs kwamen in aan merking J. van Eeuwijk, M. v. Delft, G. van Bokhoven, G. de Bruijn, H. v. d. Steen- BESOIJEN, 31 Aug. De piijs der boter was heden op de markt: Hoogste prijs f 1.44. Laagste prijs f 1,34. De prijs der eieren wa9 4 a 4'/j ct. p. st. ROTTERDAM 30 Aug. Tarwe fa per 100 K.G. Rogge was van f 5.25 tot f 6. Gerst. Winter per 100 kilo f8.25 18.75. Zomer per 100 kilo f 0.a 10.en Chevalier per 100 kilo f0.f Haver per 100 k. f a Bruine boonen van f Blauwe Erwten naar kook kwaliteit rerkocht van f tot en vertrouwdekook daarboven Koolzaad f h f ROTTERDAM 31 Aug. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 43 paarden 1 veulen, 0 ezel, 1654 magere en 526 vette runderen 253 vette 177 nuchtere en 579 graskalveren 0 schapen of lammeren 0 varkens 127 biggen, 2 bokken of geiten. Koeien en ossen 34 tot 3S ct., stieren 26 a 31 ct., kalveren 35 tot 421/» ct., vette export- kalveren ct.. alles per '/s kilo. Melkkoeien f 150 it f 270, kalfkoeien f 160 a f 280, stieren f 130 a 250 pinken 70 a 110 graskal veren 24 a 45 vaarzen f 100 a 150 alles mager veebiggen f7.— a 15.paarden f 50 a 90. Nuchtere kalveren fok- 10.— k 14.slachf.- 7.— it 11.— Biggen f 1.30 a 1.60 per week. Op de botermarkt werden aangevoerd 105/8 en 38/16 vn. en 224 stukken a l/s kilo. Prijs le qual 53, 2e qual 151, 3e qual. f48 Per kilo 70 a 75 ct. GOR1NCHEM, 30 Aug. Do aanvoer van granen was heden gering met gewonen handel. Ri8tarwe f 11.50 a 11.75 roode dito f 11,a 11,25 witte dito 111.75 a 12.inl. rogge !6,a 6,25 Buitenl dito 6.30 6.50 gerst 4,75 a 5 haver 3,90 A 4.10 .luivenboonen 18,90 a 9.25 blauwo erwten 0.a 0,alles per hectoliter. On de veemarkt waren heden aangevoerd 389 runneren 5 nuchtere kalveren, 21 vette varkenu 722 biggen. le qual. KalfkoeieD 1210 a 250 Kalfvaarzen 116C a 20O t Ouiste vaarzen f k Melkkoeien 1150 220 2'/j jarige ossen f k Pinken f 60 a 80 öraakalveren f 20 a 40 Nuchtere kalv. f 8 11 Aangevoerd 20 vette varkens van 26 a 27 ct. per half kilo, biggen van I 'i, a 14 ,-~er stuk. Aangevoerd 0 schapen en 0 lammeren; scha pen 1' a en lammeren f 0 k f 0 Der «tuk Kippen f 0.40 a f 0.60 per stuk. Eieren 11.10 a 1.15 per 26 stuks. Boter 70 k 75 ct. per kilo.

Echo van het Zuiden | 1909 | | pagina 6