W. Brekelmans R. D. A. v. d. Wonde, Zwartsluis V erzamelt Postzegels Bureau Betlehem ijzer en Weener Boeden. Rund- en Kalfsvleesch. Machinale l leeschsnijderij. NIIÏÏWS UIT HBÏÏSDir Gemengd Nieuws Burgerlijke Stand. Advertentiën. A, Schelle en Zoon, Overijselsche Beddenfabriek, LOUIS v. ADELBERG, Rechtzaken. Handelsberichten. Ingezonden stukken. Telegrammen. Correspondentie. W. BREKELMANS, Heden ontvangen: Prima Kwakers Oats. Voor slechts f32.- VEERENRED Fen kolossale partij Heeren- en Jongeheeren Demies en Winterjassen, Jongens en Mansjekkers, Jongens en meisjes Capes, Kinderjasjes enz. enz Eerstdaags groote Tentoonstelling Vleesehhouwer j en Fijne Vleeschwaren. WAALWIJK. Handel in LEDER lUUWERIJi Beslist het voordeel!gste adres van alle soorten Leder- PAARDENLEDER 75 ct. RUNDSBOX, BOXKALFS. Uiterst lage prijzen. Doet uw voordeel. Meer dan 1500U stuks verkocht H?nga Kussensloopen met Overslag, 2-persoons Beddelakens Rijke keuze !d WIEGEN en KINDERSTOELEN. van alle Landen zelts de meest gewone, ten gunste der opleiding van minvermogende jongelieden tot priester missionaris. Als aan denken ontvangt men religieuse voorwerpen. WAALWIJK. RAAMSDONK. is het te weten, dat LOUIS v. ADELBERG voor het najaar en winter met een der grootste Confectiefabrikanten een contract heeft gesloten, om voor hem te verkoopen. Wie dus van den winter iets degelijks voor weinig geld wil hebben, profiteer van het Najaar van de extra lage prijzen. VAN DE NIEUWSTE Aanbevelend, Markt WAALWIJK. Visehmarkt HEUSDEN. HEUSDEN. 1 Groote Straat A 318. Telefoon No. 16, WAALWIJK. Gerookt Vleesch, gekookte en gerookte Ham, gerooket Ossetoug, Saucise de Boulogne, gerookte Worst, Boter— hamworst, zeer fijne Leverworst, Tongworst, mager Ont bijtspek, Hoofdkaas, enz. enz. Vraagt onze bekende uitgesneden gekookte Ham. Beleefd aanbevelend, Oudste Inwoner. Verleden Woensdag 8 Sept. vierde de oudste inwoonster dezer Gemeente haar 95sten geboortedag. De Wed. v. d. Berg woont op de Zandschel en mocht bij deze gelegenheid verschillende blijken van belangstelling ondervinden. Zij is nog gezond en frisch van geheugen. Het gezicht en gehoor is ver weg. Moge het haar gegeven worden om eenmaal haar lOOsten verjaardag te beleven. Iiidccling. \De jongelingen uit deze Gemeente JMtaHke als miliciens zijn aangewezen voor de winterploeg, worden op Donderdag 23 Sept. a.s. ingedeeld. De plaats van aanmelding is Tilburg bepaald, alwaar zij zich op het bepaalde uur, ten stad- huize moeten aanwezig zijn. Spoorloos verdwenen. Vader en moeder waren er tegen. Beslist er tegen. Toch was »zij« (19 jaar) vast besloten om >hem« (20 jaar) zeker te krijgen. Werd besloten om samen te gaan- Zij gaf voor naar de kerk te gaan, 11. Woensdagnam en de list gelukt. Den heelen avond gezocht, geinformeerd. Smorgens vernam men dat ze de tram genomen hadden naar 's-Bosch. Per fiets achterna. Tevergeefs. Vandaag vernam men weer dat zij naar Amsterdam vertrokken zijn. O jeugdige onbezonnenheid. Gemeenteraadsvergadering. In de Dinsdag gehouden vergadering van den raad der gemeente is tot wet houder herbenoemd de heer Verster. Tot onderwijzer aan de school, hoofd de heer van Woerkom, werd benoemd den heer P. Hannef te Son. In een volgend nummer geven wij van deze vergadering een gedetailleerd ver lag- Heu'den, 11 Sept. 1909. Ontslagname. Naar verluidt heeft de Heer A., direc teur der Heusdensche Harmonie, als zoodanig zijn ontslag genomen. Reeds wordt de naam van zijn opvolger ge noemd, doch daaromtrent is nog niets met zekerheid te zeggen- Spreeuwen. Wie zich tegen den avond bij de riet landen om onze stad bevindt, kan daar heele zwermen spreeuwen zien thuisko men, die overdag »den boer op5 zijn geweest. Telkens en telkens komen grootere en kleinere vluchten, die voor ze het riet ingaan, wat uitrusten in de nabij zijnde boomen of op de weilanden om dan gezamenlijk nog eens rond te vliegen en als een wolk in het riet neer te strijken zonder overdrijving bedraagt hun aantal tienduizenden en 't is dan voor iemand, die 't nog nooit zag een verrassend schouwspel, 't Schijnt, dat de vogels zich in 't riet voor nachtelijke aanvallen veiliger wanen. Jammer, dat ze echter voor honderden guldens schade berokkenen aan de pachters der riet- gronden. Pogingen om de vogels voor goed te verjagen bleven tot heden toe vruchtelooshet schouwspel herhaald zich ieder najaar. Wie weet een afdoend middel Industrie. Een combinatie van eenige gegoeden die eerst het logement Concordia aan kochten, stelde zich Woensdagavond bij onderhandschen koop ook in 't bezit van de daar achter gelegen fabrieksge bouwen van den Heer R. De bestemming ligt voor 't publiek nog min of meer in 't duister, doch men spreekt van groot- sche plannen, die werkelijk ten uitvoer gebracht kunnen worden, daar men hoe genaamd niet beducht behoeft te zijn voor financieele bezwaren, dank zij overvloedige toezeggingen. Men schrijft uit het land van Altena d.d. 9 dezer De alhier gehouden fruitverkoopingen hebben tegen de verwachting in, hooge prijzen opgebracht. De prijs der peren varieert van 3 tot 5 a 6 gulden per H. L. op den boom. Vooral in verband met het feit, dat zich in enkele plaatsen de cholera heeft voorgedaan, is het een mooie prijs te noemen. De berichten uit Rotterdam en andere plaatsen betreffende het fruit zijn slecht- Uit het land van Altena schrijft men d d- 9 dezer De gevreesde vlekziekte breidt zich onder de varkens onrustbarend uit. Da gelijks sterven cr dieren aan deze ziekte en vrijwel meest de zwaarste. Voor de landarbeiders is dit een heele schadepost. De varkens worden verbazend duur. Commissionnairs besteden thans 27 cent per pond. In geen jaren werden zulke hooge prijzen besteed. L L-- Voor het gerechtshof te Arhem dien de de zaak van den bakkersknecht W. P., die 12 Februari 1.1. zijn patroon A. J. Scholtens te Apeldoorn had vermoord. De advocaat-generaal, aannemende dat de vrouw niet medeplichtig was aan dezen moord en dat beklaagde dien bedreven had met voorbedachten rade, oordeelde de 15 jaren gevangenisstraf, waartoe de rechtbank te Zutphen be klaagde had veroordeeld, te gering en requireerde levenslange gevangenisstraf. Van dc Bossche rechtbank. Wat tegenwoordig al tot verdediging van beschuldigden aan snij en moord partijen, wordt aangehaald, kan o.m. blijken uit 't volgende, een greep uit het pleidooi van een advocaat te 's- Bosch, in een zaak tegen een vrouw, die een andere ernstig met een mes had verwond. De verdediger mr. Kolfschoten wees er op, dat we hier te doen hebben met individuen, die uit een der beruchtste buurten van Noord-Brabant komen, en dat men hen, die boven en onder de dagvaarding staan, over één kam kan scheren. Pleiter haalt verschillende ver zachtende omstandigheden aan en vindt de strafmate veel te hoog, want voor 2 jaar pleegt men volgens pleiter tegen woordig een moord. Hij meende dat vier, vijf maanden al meer dan genoeg was voor een vrouw, die in het Wijbosch nog al goed bekend staat. En dat zegt wat. Hij pleit een veel lichtere straf. De drievoudige moord. Naar men aan de Z w. C t. mededeelt, zijn thans de vermoedelijke daders van den afschuwe lijken drievoudigen moord te Koekan- gerveld gevat Maandagavond werd zekere Peter B. te Veeningen, gem Zuitwolde, door 3 politiemannen gegrepen en in de Wijk in voorloopig arrest gebracht. Zijn kleeding vertoonde bloedvlekken. Gis termorgen werd zekere F. in het Ech- terbosch aangehouden, nadat hij. bij nadering der politiemannen op de vlucht gaande, werd aangesmen. Eerstgenoemde persoon is betrekkelijk jong en in het voor jaar pas gehuwd en staat bekend als een groot strooper. F. is een man van middelbaren leeftijd en 't hoofd van een groot gezin Hij en de vermoorde dreven dikwijls voor gezamenlijke rekening scha- penhandel. Te, Echten gearriveerd, was de heele buurtschap al bijeengekomen voor de te houden klopjacht, die nu niet meer noodig bleek De vrouw had misschien in haar angst iemand anders voor F aangezien. Dinsdagmorgen is door de politie op het terrein der misdaad een Spaanschrie- tenstokje gevonden, waar vooraan een leertje was bevestigd en daaraan een zweepje. De stoel was met bloed bevlekt. Het gevondene was niet het eigendom van den verslagene. Door de rijkspolitie is in arrest genomen een zekere P.B, van Zuidwolde. Deze is in Staphorst gezien met een bebloede kous. Een familielid van dezen is Donderdag nog in gezelschap geweest met den vermoorden Bakker. De Ass. Ct heeft nog de volgende bijzonderheden Achter het huis, op ongeveer 100 M afstand, zijn ook nog bloedsporen en krassen in den grond gevonden. Misschien hebben de moordenaars dus daar den scheeper reeds gepakt. Zijn lijk en de andere bloedplek werden echter vóór op zij van het huis gevonden. Bij het onderzoek der lijken moet nog gebleken zijn, dat bij den man en bij de vrouw de kaak geheel gebroken was, Het schijnt verder, dat de wonden ge deeltelijk met een stomp, anderdeels met een scherp voorwerp zijn toegebracht. De gearresteerde Peter B. beweert in den nacht van den moord te Zwolle te zijn geweest, maar men heeft hem in Zuitwolde gezien- Verder valt echter tot nu toe op hem niet de minste ver denking. De bevolking is zeer onder den indruk en zoodra iemand wordt verhoord, denkt het volk dat de dader gevat is. Zoo is Maandagavond een zekere V., op wien niet de minste vermoedens rusten, door de boeren met hun honden tot diep in het Echterbosch achtervolgd alleen om dat hij was verhoord. P. is gisteren zwaar geboeid te Assen binnengebracht. Poging tot moord. Donderdagmiddag is te Monster in een herberg op de Haven een poging tot moord gepleegd door M. V. op zijn vader D. V. te Ter Heijde. D. V., die door 2 revolverschoten verwond werd en op de straat was neer gevallen, werd door omstanders spoedig opgenomen en ter verbinding naar den dokter gebracht. M. V., die weder in de herberg was gegaan, waaruit allen waren gevlucht, werd terstond aldaar gearresteerd en naar het huis van bewaring te 's-Gra- venhage overgebracht WAALWIJK, 9 Sept. 1909. Beesten aangevoerd 190 sinks. Kalfkoeien f 150 f 260. Kalfvaarzen f 140 f 230. Varkens aangevoerd ÖOetaks. Prijzen van ff. tot f 12,— Boter aangevoerd 485 KG. Boter prijzen f 1,35 tot f 1,45. Eieren prijzeD van 4'/j tot5 cent per stuk. De Inlandsche huidenmarkt is tegen verwachting weer opnieuw sterk gestegen Men staat verbaasd over de beweging daar de prijzen reeds eene ongemoti veerde hoogte hadden bereikt. Er wordt beweerd dat de leerfabrikanten slechts voor onmiddelijke behoeften koopen maar dat het artikel hoofdzakelijk voor Amerikaansche rekening wordt opge kocht. In stierhuiden bestaat vraag voor Rusland. Paardenhuiden vast, kalfsvellen daaren tegen aan den flauwen kant, doch nog steeds in verhouding zeer hoog. De importeurs te Amsterdam en Rotterdam blijven zich onverbiddelijk aan de hoogste prijzen houden voor O- I. runder-, buffel- en andere speciali teiten hulden daar aan de markt komende Op de buitenlandsche hoofdmarkten zoo als Londen, Havre, Hamburg, Antwerpen enz is de voorraad beneden het middel matige. Vooral beklaagt men zich over minderen aanvoer van eerste klasse La Platahuiden die dan ook weer meer dan ooit door Amerika boven Europeesche pariteit worden opgenomen. Te Ant werpen is de voorraad vermeerderd van 81.600 tot 95.500 sedert 3 dezer. Op levering biedt men aan het saldo der slachting Fray Bentos 14.796 ossenhuiden dooreen 281/» kilo slachting tot 23 Mei en 5-704 Fray-Bentos koehuiden 22Vs kilo slachting tot 20 Mei. Er zijn verkocht van 1 tot 8 dezer 13719 diverse gezouten en droge huiden waaronder 800 saladeros os op levering. De leermarkt blijft hoopvol, van dag tot dag gaan de prijzen hooper vooral voor eerste qualiteit zwaar en licht zooi- leder, overleder en tuigleer. Looimiddelen onveranderd, voor de meeste soorten vast gestemd. De schoenfabrieken, waar de gewone zomer slapte geweken is, beginnen druk ker te werken. KAATSHEUVEL, 10 Sept. Heden was de prijs der boter: Hoog6te prijs f 1.36 Middelprijs f 1,35. Laagste prijs f 1,25 WASPIK 10 Sept. De prijs der boter is hier thans gesteld op f 1,40 per Kilo. DUSSEN, 10 Sept. Boterprijs per K.G. f 1.25 a 1.38 Middelprijs f 1.34. Aanvoer 211 K.G. Eieren t 1,05 per 26 stuks. TILBURG, 10 Sept. Boter f f 1.32'/, a 1.45. Eieren 4 d 5 cent per stuk. Builen verantwoordelijkheid der Redactie Mijnheer de Redacteur Naar aanleiding van het verhandelde in onze gemeenteraadsvergadering, wenschte ik langs dezen weg, eenige inlichtingen te bekomen, verleen mij daarvoor een plaalBje in uw blad. Op de agenda voor de raadsvergadering van 7 Sspt. kwam o.a. ook voor aangehouden zaken. Hieronder was ook bepaald begrepen subsidie voor den vakcursus, aangevraagd door het bestuur van «do Hanze" voor het cursusjaar 1 Mei 1910 tot 30 April 1911 op voorstel van don Heer Jan van Dal aangehouden in de vorige vergadering. Toep de zaken tot zoover waren afgehandeld, werd door den Voorzitter den Secretaris verzocht het bewuste adres nog eens voor te lezen, ofschoon alle raadsleden, dit in do vorige vergadering reeds hadden gehoord, en er dus mede op de hoogte konden zijn. Na deze plechtigheid werd het adres gewoon op zijde gelegd. Geen goedkeuring ook geen afkeuring werd gehoord, gteu aanbeveling, ook ge^u voorstel van B. en W. terverwerpingora deze of geeue redenen, niets van dit alles Geen enkel raadslid sprak er een woord over, tot eindelijk bij de rondvraag er één lid was die durfde vragen of dat adres van de Hanze niet afgewerkt diende te worden waar op door deu Voorzitter werd geantwoord, dit over 14 dagen maar te doen, dan was het weer vergadering. Is de handelwijze van den Voorzitter in deze nu correct Of kan een Voorzitter van den raad te Drnuen doen wat hij wil Over het audrr verhandelde in deze verga dering wil ik niet verderop ingaan; wij krijgen vermoedelijk toch oen gemeenteraadsverslag in «de Echo" ofschoon het oen almachtigon toer is om van zoo'n vergadering een goed verslag te geven. Die hot doet is ceu kraan van een kerel. M. de R. bied ik mijn dank. Ook een voorstander van Vakonderwijs Diuuen 10 Sept. 1909. Twee ir.ensclieii verbrand Men seint ons Te Ierseke is de schuur en achterwoning van Poelman afgebrand De knecht en de dienstbode bevonden zich in de schuur en zijn er verkoold uitgehaald. Poelman en zijn vrouw werden met moeite gered. Door gebrek aan plaatsruimte komen de rest raadsverslag Vlijmen, het verslag Kaatsheuvel Sprang e a. en eenige ad vertenties in 'l volgend nummer, ook 't ingezonden stuk van G E. te B. en v. d. H. RED. SATIN LIESEN k 23 ct. per voet. CHROOM zeer concurreerend vanaf 30 ct. ZWAAR ZOOLLEDER uitsluitend ge schikt voor reparatiewerk LICHTE ZOOLLEER en BINNEN- ZOOLLEER-HUIDEN, alles oud-systeem gelooid. Verder alle soorten AFVAL aan scherp concurreerende prijzen. Aanbevelend, Engelsche gevulde BONBONS in flesschen van 2 Kilo f 1.55. Bittere crêtne BONBONS in sierl.jke bussen van 8 kilo f 2.40. Priuia DROPS in flesschen 2 kilo f 1.35. VRAAGT 1 kilo pak 46 ets. J/s kil pak 28 ets. VOORRADIG Cibcls VLEESCH-EXTRACT FRANSCHE FIGUURFERMICELLI. MARCARONIE en alle andere producten tot het koloniale vak behoorende. Aanbevelend, DUSSEN (N.-Br.) Het oudste en meest bekende adres is ongetwijfeld wordt franco, naaatbijgelegen station, vrij zicht toegezonden, een degelijk en solied 2 peraoons Peluw en 2 kussens, linnen bewuste tijk cu prima gezuiverde nieuwe Vcercn, 1 Wollen, l Watten, 1 Molton Deken, Bed- en Peluw- overtrek met de nieuwste sluiting en l Matrassen. Een veel betere kwaliteit voor f 39.— Beslist iets extra voor f 49.— Daar ons fabrikaat overal in den lande ingang vond, onthouden wij ons van elke opgesmukte reclame. Met dc reclame moet de solldeit der goe deren samengaan. Zij, die met ons fabrikaat onbekend zijn, raden we in hun eigen belang aan hiermee kennis te maken, daar men verbaasd zal staan over de degelijkheid onzer Bedden. Kapokbedstellen, 2 persoons met dezelfde' ,veu°11 tocbchooren f26-, f 32.—en f36. frinu!aTomu dubbel Guttapcr^halinnen f 2.— de vierkante M. Windkussens f5.—, f6.16.75,1 7.50, In 't gebruik in vele gestichten. Beslist erkeud best fabrikaat. Het Belgen zal Lei van B Congo Naai keizers schrijft Zei 11 v*n 6 stuks f2.70 en prima 18.80, dito met overslag en feston f 3.en f3.50. prima Graslinn6n f 1.45 per stuk. IJzeren en Houten LedikantenCloset BuletsMatrassenLouw- en Ruststoelen Luiermandsartikelen enz. Kerkstraat 187-140. Interc. Telefoon No. 4 Overyselache Beddenfabriek. Vraagt Geill. Prijscourant.. GEBOREN: Anna Cathariua d. v. J. O. Mus- kens cn M. E. van Riel. OVERLEDEN: Antonius Franciscus van Bavel 10 maanden. Johannes Petras Timmer mans 3 weken.— Adrianus Muteaartseililg. vaD Baardwijk 67jaren. Johanna Martina Kuijpers 29 jaren. GEHUWD: Mario us Beerens 46 jaren en Catharina de Folter 32 jaren. Van 3 tot en met 9 September. GEBOREN: Francisca iï. d. van Adrianus J.J. Kerckhof en Hendrica Dikkes. Johanna Petronella d. van Gerardus Heijne en Wille- mina H, Rosenbraod. Joseph A. M. z. van Johannes C. van Stiien en AdriauaJ. A. M. Keulemans. Arie i. van Pieter Pruij8ser8 en Anna ltosenbrand. Pieter C. z. van Louis Visschers en Maria de Bont Anna M. A. d. van Christianus M. Broeders en Huiberdina A Snijders. GEHUWD: Adriaan Rullens, 32 j. te Made c.a. en Adriana van Gils 22 j. Petrus G. van den Kieboom 20 j. en Huiberdina A. van Dongen 18 j. OVERLEDEN: Cornelia Johanne van Strien.oud lm. Levenloos Coenders. Levenloos Broeders. Wilhelmus Th. Snijders, oud 1 maand. men, c volken zwaard men e te bei wel beg taire van D ook i veront zij de ploma' 30 ja: verbot door vloed wikke derde logsbe 51 1 opgeri teleini publit Id d Osnal een kenin lei r.s sloot te do eren, rijn i ben te Ki waart dert fooiei der De j kust, haar geboi daart rijm eenig verti den, mes aan geasl mate heeft waar palir tuigi zij i te d Niei om beer slier zijn ONDERTROUWD: A. A. Nieuwkoop 24 j. en J. van Genderen 25 j. GETROUWD: C. Heijkants Pepermans 20 j. 27 j. en C. S. J. Eiken dag der week verkrijgbaar prima kwaliteit

Echo van het Zuiden | 1909 | | pagina 10