Derde Blad. fe. I Provinciaal Nieuws. BUITENLAND. Turkijë. Griekenland Amerika. MiEUWS UiT KAATSHEUVEL |gjamme^3^^^Zondag 12 September 1909. 32e Jaargang. De ministerraad heeft besloten, in l verband met de ontslagindiening van den Armenischen patriarch, van de vier ter dood veroordeelde Armeniërs te Adana, er slechts twee te doen ter dood brengen en de straf der beide anderen |n gevangenisstraf te veranderen. Tevens verlangt "de regeering, dat de patriarch dan zijn ontslagaanvraag zal terugnemen, omdat de Adana-quaestie geen gods dienstige, maar een politieke Is. Alle Turksche onderdanen zij i gelijk voor de wet en de patriarch heeft dus niet het recht, voor de Armeniërs bijzondere gunsten te eischen. De patriarch is ech ter met de verklaring der regeering niet tevreden, daar hij de vier Armeniërs voor onschuldig houdt. Hij dreigt nu met het ontslag van alle leden van het patri-/' i archaat. Te Constantinopel komen berichten in. dat de toestand in het binnenland meer en meer rustig wordt. De oproe rige Albaneezen te Rugowa hebben hun wapenen ingeleverd en de meeste Koer den-stammen hebben zich onderworpen en zich bereid verklaard, de belastingen te betalen. In Yemen zijn de oproerige Arabieren door de regeeringstroepen verslagen en de kracht van den opstand is gebroken. Uit Uskub wordt daaren tegen gemeld, dat 6000 Albaneezen op weg zijn, om zich bij hun oproerige stamgenooten aan te sluiten. De kroonprins die ontslag heeft moeten nemen uit het leger is op zijn doorreis naar Duitschland te Patras en op Korfoe door een groote volksmenigte met geest drift gehuldigd. Men riep hem toe iNiet heengaan De kroonprins noemde de ovaties «balsem voor zijn hart5 en weigerde op Korfoe officieren te ontvangen, die hem wilden begroeten. Cook de ontdekker van den noordpool, heeft zooals men weet een concurrent gekregen, n.l. de onderzoekingsreiziger Peary, die hem volgens zijn zeggen voor is geweest. Bleef het daar nu maar bij, maar er is zoo'n vervaarlijk geschrijf in alle bladen der wereld, dat 't wat al te erg wordt. Peary maakt Cook voor een volslagen leugenaar uit, en de aanhan gers van beiden schelden en razen dat het een aard is. Cook is intusschen schitterend in Ko penhagen gehuldigd, en is thans naar Amerika scheep gegaan. Hij heeft een schip uitgezonden om de twee eskimo's die met hem den tocht meemaakten, at te halen. Edward Harriman, de Amerikaan- sche spoorwegkoning, is overleden. Hij was als makelaar aan de New-Yorksche beurs begonnen en maakte naam en fortuin door den aanleg en de exploita tie van het groote Union Pacific- en het Southern-Pacificnet, dat een gezamen lijke lengte van 30.000 K M. heeft. De staat Arkansas voert een pro ces tegen 65 verzekeringsmaatschappijen die zich tot een trust vereenigd hebben en daardoor de wet hebben overtreden. De eisch van het openbaar ministerie is 156 millioen gulden boete en intrekking van de concessies der maatschappijen. Waalwijk 11 Sept. 1909. Koninklijke Wualwijksche Stoomsclioenenfabrlek. H. M. de Koningin heeft de onder scheiding van het mogen voeren van het praedicaat «Koninklijk* verleend aan den heer A. H. van Schijndel, Waal- wijksche Stoomschoenenfabriek alhier. Van harte feliciteeren wij op de eerste plaats den heer A- H. van Schijndel met deze zeldzame koninklijke onderscheiding en hopen dat de «Koninklijke* steeds meer en meer waardig zal blijven dit praedicaat te voeren en dat hare bekende fabricaten steeds verder zich mogen ver breiden en naam maken in ons, maar vooral ook in 't buitenland. De eer dezer onderscheiding slaat op de tweede plaats op onze gemeente en hare schoenindustrie. Het is toch de eerste en eenige schoenfabriek in den lande, aan wie deze hooge eer te beurt valt. Van tal van huizen werd de nationale driekleur ontplooid toen deze heugelijke tijding bekend werd. Premie-markt. I.1. Donderdag werd de jaarlijksche premie-markt uitgeschreven door de 14e afd. Langstraat der Noordbr. Mij. van Landbouw alhier gehouden. De uitslag was als volgt I De beste nagenoeg rijpe kalfdragen- de koeien en schotten, le prijs f 15, 2e prijs f 10. Ie prijs G. Vermeulen Wzn. Capelle 2e prijs G. Vermeulen Wzn. II De beste dito Vaars met niet meer dan twee brcede tanden, le prijs f 10, 2e prijs f 5 le prijs P. Wijten Waalwijk, 2e prijs Adr. Verhoeven Capelle. III. Dito met niet meer dan 4 breede tanden, le prijs f 10 2e prijs f 5, mits allen binnen de 14e afd. te huis be hoorende. le prijs Wed. Aart v. Huiten Waalwijk. 2e prijs M. J. Rijken Capelle. IV. De beste vette koe, le prijs f 10 2e prijs f 5. le prijs P. Wijten Waalwijk 2e prijs M. J. Rijken Capelle De vette koe die den 2en prijs behaal- ,de is aangekocht door Mouthaan slager capelle. V. De beste Vaarzen en Schotten die de melktanden niet geheel verloren hebben. Bij vet vee werd vooral op le kwaliteit gelet, le prijs f 10, 2e prijs f 5. le prijs C. de Roon Capelle 2e prijs Willem Rijken Capelle- De prijsuitdeeling had na afloop plaats in 't hotel Verwiel. Tentoonstelling. Ik verband met aanvraag van subsidie aan den gemeenteraad aldaar door de afd den Bosch van de Noord-Brab. Mij van Landbouw, vroeg men zich af hoe dit te rijmen viel met het besluit van de hoofdbestuursvergadering der Mij. om de volgende vergadering te Waalwijk met de tentoonstelling te houden. Ter geruststelling diene dat dit was eene subsidie-aanvrage van f 400 voor eene eensdaagsche tentoonstelling nog dit jaar te houden. Vakverecoiging. Bij de gehouden candidaat-stelling voor de a. s- bestuursverkiezing der vakver- eeniging alhier zijn ingekomen 2 lijsten voor Adr. Bergmans J.Bzzoodat er stemming moet plaats hebben. Aan beurt van aftreden zijn Bern. Vesters, Voorzitter, Corn. v. KuikJ.B.z. vice-voorzitter, Joh. Ehlert, 2e Secretaris en Ed- Hurkmans penningmeester. Daar er van looierszijde geen candi- daat is gesteld, is Joh. Ehlert volgens Art. 6 van het huish- reglement gekozen verklaart. Zeppelin. De postduivenvereeniging Zeppelin hield Zondag j.l. eene wedvlucht met jonge duiven van uit Maastricht afstand 176 K.M. De prijzen werden behaald als volgt le kasprijs,J. Schalken, 2e H. Hensen, 3e L. Heijmans en 4e A. van Bokhoven. De onderlinge prijzen werden behaald als volgt le J. Schalken, 2e H Hensen, 3e en 4e Jan Schalken. Dc Bondstoeht In Noord-Brabant uitgesteld. Nu in verband met de voorgekomen gevallen van cholera bijeenkomsten van vele personen uit verschillende deelen des lands zooveel mogelijk worden voor komen, en o. a- de militaire manoeuvres ook niet doorgaan, heeft het Bondsbe- stuur, na rijp beraad en na raadpleging van bevoegde autoriteiten, met groot leedwezen moeten besluiten, den Bonds toeht in Noord-Brabant tot nader bericht uit te stellen. Bekroning. De hengst «Cicero* van Gebr. Oer- lemans van der Schans te Drongelen, behaalde op de keuring te Eindhoven den len prijs met medaille van Z. K. H. Prins Hendrik op 't concours hip- pique den eersten prijs der aangespanne hengsten, en den len prijs voor 't aange spannen beste fokpaard. NIEUWKUIJK. De 3de tusschen 'ijdiche keuring van springstieren uit deze gemeente heeft dit jaar plaats den 16 September a s. te Waalwijk aanvangende des m. te 10 uren. De uitkeering van het rijk aan deze gemeente naar het getal iugezetenen bedraagt voor dit jaar f 794 93. De rijksbijdrage in de jaarwedde der onderwijzers aan de openbare school alhier bedraagt voor dit jaar de som van f2150. Bij K. B. i9 aan A. van Bokhoven alhier te rekenen van af 1 Juni j.l. een gage verleend van f 40 per jaar, levenslang als blijk van erkentelijkheid voor de door hem als postbode lange jaren aan de posterijen bewezen diensten. Van harte gunnen we onzen oud-postbode deze gratificatie en wenschen den ijverigen en dienstvaardigen, plichtsbetrachtendeu oud ambtenaar toe dat hij nog vele jaren daarvan profijt zal mogen hebben. Onze harmonie de Eendracht bracht heden een serenade aan den ZeerEerwaarden Heer Pastoor te Cromvoirt ter gelegenheid van zijn 25 jarig pastoorschap. Voorwaar een aardige attentie, van dit gezelschap aan een jubilaris van een naburige gemeente. De handel in myloenen hoe slap hij ook lang moge geweest zijn is sedert eenige dhgen zoo levendig geworden, dat de prijzen eiken dag nog steigen. Thans wordt 10,12 per K.G. besteed. VLIJMEN. 1.1. Maandagavond trad in eene algemeene vergadering van de leden der coöperatieve stoomzuivelfabriek. „De Vooruitgang" als spreker op de Weled. Heer A. de Boer, Directeur der 's Hcrtogen- bossche Melkinrichting #8f. Jan." Tot deze vergadering hadden toegang ook de niet aangesloten veehouders dezer gemeente en uit naburige plaatsen. Jammer genoeg hebben velen dezer verzuimd aan de uit- noodiging tot bijwoning dezer vergadering gehoor te geven de zaal vau den heer M. v. Wordragen was slechts matig bezet. De heer De Boer betoogde iu het begin zijner rede kort en bondig de weuschelijk- heid, dat ook in deze gemeente eene flinke zuivelfabriek tot stand kwam. Waar om liggende plaatsen als Drunen cu Ilerpt reeds waren voorgegaan, daar mocht Vlijmen niet achterwege blijven. Waarom eene boter- fabriek dan zoo gewenscht was Op de eerste plaats ontlastte zij de veehouders, die gewoon waren zelf de melk te karnen van drukke werkzaamheden. Zij toch behoefden bij levering der melk aan de fabriek nog slechts te zorgen, dat de melk op tijd ter plaatse was, waar zij werd afgehaald en de transport kannen dagelijks goed werden ge reinigd. liet tijdroovende karnen verviel, de boer of boerin kreeg veel tijd vrij voor werkzaamheden op het land of in deD stal. Op de tweede plaats konden de boeren er op aan dat bij aansluiting aan de fabriek, ze hooger prijs van de melk zouden maken, dan wanneer deze voor het mesten van kalveren gebezigd werd. Met een flink uitgewerkt voorbeeld, ont leend aan de praktijk, werd dit door den geachten spreker duid Tijk gemaakt. Boven dien moesten de boeren ook rekening houden met de nieuwe boterwet, welke zeer waar schijnlijk spoedig door H. M. de Koningin bekrachtigd zal worden. Deze wet bepaalt o.m dat boter een niet hooger watergehalte dan 16°/0 mag bevatten om aan de markt verhandeld te kunnen worden en nu achtte het de heer De Boer niet mogelijk, dat de boeren met hunne gebrekkige installatie van zuivclwerktuigen vooral iu de zomermaanden boter zouden kannen maken, welke aan de gestelde voorwaarde voldeed. Was eene boterfabriek dus eene zeer gewenschte in richting ook voor de gemeente Vlijmen, zoo moest spreker er hier evenwel op wijzen, dat eeae dergelijke inrichting slechts dan rendeeren kan als zij van eeue goede instal latie met stoomkracht wordt voorzien en met zorg wordt beheerd en bestuurd. Hand- krachtfabriekcn zijn niet metr van dezen tijd. Er moest eene flinke stoomzuivelfabriek komen, waarin 4 it 5 duizend liter melk dagelijks verwerkt kunnen worden. In samenwerking met het Bestuur, dat met prijzenswaardigen ijver de zuinigheid be trachtte, wilde de heer de Boer voor de fabriek eene wel niet in alle deelen nieuwe maar niettemin goede en goedkoope instal latie trachten te verkrijgen. De boeren moesten dan ook van hun kant door alge rneene aansluiting bij de coöperatieve stoom- zuivelfabriek //De Vooruitgang" medewerken tot eene voordeelige uitoefening van het bedrijf en zich niet door de dwaze onzinnige vrees, dat de zaak niet zal marcheeren, van toetreding laten afhouden. Het Bestuur heeft de milde bepaling gemaakt, dat allen, die zich in de maand September nog willen verbinden, dit nog op dezelfde voorwaarden kunnen doen als de reeds toegetreden. Allen dus aangesloten zoowel in uw eigen belang als dat der oprichters. Na zijn vlot voor gedragen lezing, waarvan het vorenstaande slechts een bescheidt» uittreksel is, bood de heer De Boar de aanwezigen de gelegenheid om hem vragen te stellen. Toen niemand van deze gelegenheid gebruik miakte, nam de Voorzitter, de E. A. Heer G. R. van der Ven het woord, öeze bedankte den heer De Boer voor de bereidwilligheid, waarmede hij dezen avond op verzoek van net B-stuur hier had willen optreden. Dat niemand in deze vergadtring, zoi sprak Z. E. A. ongeveer, noch van de leden, noch van het bestunr U, mijnbeer De Boer na afloop Uwer interessante lezing eenige vraag heeft gesteld bewijst wel, dat U iu uwe voordracht zoo volledig mogelijk zijt geweest. Wij achten het niet mogelijk, dat door on3 nog eene vraag zoa kunnen worden gedaan, welker beantwoording door u de besproken zaak in een helderder licht zou plaatsen. Ge hebt heden avond het wen- schelijke, het nuttige van een stoomzuivel fabriek voor Vlijmen klaar en duidelijk uit eengezet en deze uiteenzettiug doen ver gezeld gaan van eene krachtige aansporing tot de niet aaugeslotenen om in slier belang deze schoone inrichting te helpen doen tot staodkomen. Wij zijn u daar zeer dankbaar voor. Hebt gij in uwe rede het u tot eene eer gerekend voor deze vergadering te mogen spreken en liet personeel der fabriek voor zijne taak te mogen bekwamen, wij stellen er prijs op hier te verklaren dat wij het als eene eer beschouwen u dezen avond iu ons midden te hebben zien optreden en het vergadering gesloten, die wij herhalen het, j immer genoeg door weinig belanghebbenden werd bijgewoond. HAARSTEEG. Onze parochie heeft een gevoelig verlies geledon door den dood, na een langdurig lijden, van onzen hooggeachten kapelaan, den weleerw. heer A. J. Albada Jelgersmp, priester der Abdij van Berne en sedert 1900 kapelaan alhier. Geboren in 1854 en priester gewijd in 1881, overleed z.eerw in den leeftijd van 55 jaren, diep betreurd door zijn geachte familie, zijn vele vrienden en zijn liefheb bende parochianen. Zijne ziel ruste in vrede HEDIKHUIZEN. Zekere H. K. alhier bedreigde in dronkenschap zijn 8l-jarigen vader. De oude man riep de hulp van den veldwachter in, toen deze kwam dreigde K. hem aan 't mes te steken en daarna met boomrooiersbijl hem het hoofd in te een slaan. D« veldwachter wist hem met zijn revolver van 't lijf te houden. Proces-ver baal is opgemaakt. HERPT. De uitslag van deu alhier door de kegelclub ;/Door vriendschap saam ver bonden* gehouden wedstrijd is als volgt Petsoueele wedstrijd prij» W. Kuijs met 154 punten punten. G. van Sprang n 140 Jac. A. Verhoeven 134 H. Kuijs 134 J. Fitters Mz. 134 M. van Hor ven 128 P. J. van den Broek 127 Alles in 20 ballen. Vrije baan wedstrijd le prijs W. Kuijs met 52 2e Jac. A. Verhoeven 52 3e M. van Korven #50 In G ballen. Kampioenwedstrijd W. Kuijs met 82 punten in 10 ballen. De harmonie „De Eendracht" luisterde dit feest op. Er was veel publiek en er heersehte een gezellige opgewekte stemming. BESOIJEN. Zondag a.s. speelt de B.V.C. alhier eene vriendschappelijken match tegen het tweede elftal van Excelsior uit Tilburg. Het zal voorzeker de moeite waard zijn, om dan een kleine wandeling na*r het terrein te maken, daar het een zeer spannenden wedstrijd belooft te worden. De aanvang is op 2 uur gesteld. SPRANG. De voordracht voor onder wijzer aan de O.L. School alhier (vacature van der Waals) bestaat uit deheerenJ, W. Kannemaus te Breda, D. Houtkamp te Bergen—op-Zoom en J. P. de Raad te Kruiniugcn. Door den lantaarnopsteker Adr. Va- rossieau alhier is met ingang van 1 Oct. a.s. ontslag aangevraagd wegens lioogen leeftijd. Meer dan 38 jaren heeft de man tot algemeene tevredenheid zijn ambt waar genomen. VRIJHOEVEN-OAPPEL. Met genoegen kunnen we melding maken dat onze ge meente weldra bij avond verlicht zal zijn. In den lcop van enkele dagen zullen de lantaarns, welke reeds zijn aangekocht en geariiveeid, geplaatst worden. Op a. s. Dinsdag 14 Sept. des P.m. te 71/3 nur zal vergadering van den raad dc-r gemeente plaats hebben. 's-CAPELLE. Hedenmorgen, te 6 uur, werden de menseden alhier opgeschrikt door het geroep van brand. Het was de woning van den landbouwer G. de Bruin, die op dat oogenblik iu lichte laaie stond. De oorzaak hiervan was, dat terwijl de Bruin aan 't brood bakken was, er eenige tak kenbossen op den oven lagen en deze in brand geraakten. Behoudens enkele klei nigheden, werd alles een prooi der vlammen, waaronder een kalf twee geiten eu een aan tal kippen. Verzekering dekt de schade slechts ten deele. Onze dorpsgenoot, de Heer B. Wer- ther, beroepen predikant in de Ilerv. Gem. te Olterloo, doet a.s. Zondag, 12Se.pt. zijn entree iu zijne gemeente, na des morgeus bevestigd te zijn in zijn ambt door ds. A. van Toren, Dienaar des Woords in de Herv. Gem. te Sprang. WASPIK. Het telegraafkantoor is weder in het oude, doch thans herbouwde kantoor ondergebracht. Het kantoor ziet er nu net eu degelijk uit, vooral de inwendige inrichting en af werking worden geroemd. Een en ander is uitgevoeid door de firma Rovers alhier, welke alle eer heeft van haar werk. ons ook tot eene eer rekenen, dat de mannen, aan wier handen eerlang het bedrijf zal worden toevertrouwd huune opleiding zullen te danken hebben aan u, wiens naam op het gebied der zuivelbereiding zulk een gunstigen klauk heeft. Hierna werd de RAAMSDONK. Maandag a.s. hoopt een deel der schooljeugd een uitstapje te makeu naar het Ma3tbo3ch bij Breda. Hedenmiddag stierf te Eindhoven de hengst Gardist van de vereeniging tot ver betering van het paardenras in de Lang straat eu omstreken. Het prachtdier was naar Leeuwarden naar de rijschool geweest en zou op de tentoonstelling te EindhoveD meedingen naar de verschillende premiën voor dekhengsten en prijzen voor aange spannen dekhengsten, doch is onderweg ziek 'geworden eu nu aldaar gestorven. Hoewel het dier verzekerd is blijft het een groote schadepost voor bovengenoemde vereeniging en een groot verlies voor de paardenfokkerij dezer streek. Woensdagmiddag reed zekere J. K. uit Waspik met zijn fiets bij het uitwijken in een diepen moddersloot. Druipende van modder eu water werd hij spoedig door eenige voorbijgangers op het droge gebracht. Zi n rijwiel had door dezen val echter zoo danig geleden, dat hij de reis te voet heeft moeten voortzetten. RAAMSDONKSVEER. Als weger aan de door eenige landbouwers alhier opge richte weegbrug is benoemd, de Heer R. Zij'uians-van Gils alhier. Dat mpn vroeger hechte en sterke ge bouwen wist te zetten is van algemeene be kendheid, dat men echter inet den bouw van woningen ook wist, te küoeien bleek dezer dagen bij het sloopen van eene. wo ning, die reeds geheel eu al tegen den grond lag, zonder dat daarbij hamer of nijptarfc wa9 gebruikt. Woensdag jl. kwam alhier het eerste gebouw onder dak, ter vervanging van die, welke bij den brand van 8 Augustus j,l. werden vernield, en wol de landbouwers- schuur van den heer P. II. Kommers. in den nacht van Donderdag op Vrij dag ziju in den tuin van de Wed. Rolffs in de Smidsstraat alhier van twee boomen alle peren gestolen. De daders zijn onbekend. Maandag a.s. des n.m. ten 2 ure zal alhier in het koffiehuis van de Wed. J. Kieboom worden aanbesteo.l het bouwen van een Hotel met Stalhouderij voor reke ning van den heer A. de Reijer alhier. DUSSEN. Morgen, Zondag, zal in de Herv. Kerk alhier geen Godsdienstoefening worden gehouden. MEEUWEN. Men is hier aan een goed werk begonnen nl. aan het verbreeden en verbeteren van den provincialen weg. Met genoegen zullen fietsers en voorlieden dit bericht vernemen. Met den aardappelhandel gaat het hier in de laatste dagen heel slecht. Kleine partijtjes worden verkocht voor f 1.90, ter wijl men voor da eigenheimers die op proef moeten worden geleverd, f2,10 besteed. ZEVENBERGEN. Als candidal en voor het lidmaatschap der Prov. Staten van Noord-Brabant in de vacature ontstaan door het overlijden van den heer W. A. Fick, zijn bij het bestuur der centrale r.-k. kiesvereeniging opgegeven de heer mr. Al- lard, P. G. Fick, J, Oomen en W. A. Wolters. Uit dit 4—tal zullen de parochiale afdee- lingen Zondag 19 dezer een keus doen. BAARDWIJK Woensdagavond vroeg een verdacht persoon op enkele plaatsen om een boterham of aalmoes. Donder dagmorgen ging al vroeg de mare dat bij de Wed. Vermeer was ingebroken en ontvreemd was een jas en vest be nevens een horloge en ketting, terwijl even van het huis een wit buisje en jas werd gevonden. Hoogst waarschijnlijk is de man een ontvluchte uit de strafkolonie te Hoog- straeten. aangezien de naam van die inrichting in de gevonden kleedereu voorkwam en heeft de man de gestolen kleeren verwisseld met de zijne. Gp.tereu morgen werd hier een man ondergebracht die voorgaf geen middelen te bezitten om te levenook kon hij geen papieren toonen van afkomst. Daar gepasseerden Woensdag werd ge werkt aan 't kanaal waren verscheidene nieuwsgierigen op de brug tusrehen Baard wijk en Doeveren om den groote zandspuiten in werking te zien. Geregeld komen groote zandschuiten aan getrokken door sleepbooten die door die reusachtige machine worden geledigd in zeer weinig tijd en waardoor en p .ssant de dijken worden gevormd. Dezer dagen werd de eerste steen gelegd aan de fabriek van den Heer H. Donkers door het zoontje van genoemden Heer. Ken en ander had plaats onder de gewone, formaliteiten. De werklieden voor den bouw waren uiterst tevreden over de milde bijdrage of zoogenaamde fooi, waardoor de heer Donkers tevens toont zijn tevredenheid over de uitvoe ring van dat groote werk. De fabriek voorheen dc Vries is aanmerkelijk vergroot. Eerstdaags zullen de machinen worden geplaatst, zoodat binnenkort weer een talrijk personeel daar werk zullen vinden, voorwaar een groote aanwinst voor onze gemeente op industrieel gebied. De vrouw van den landbouwer W. P. heden morgen bezig zijnde de glazen te wasschen viel van eeue tamelijke hoogte met het ongelukkig gevolg dat zij een been brak. Docter J. v. Gils die direct ter plaatse was verleende de eerste hulp. Kaatsheuvel, 11 Sept. 1909, (ieestelijk Adviseur. Door Z. D. H. den Bisschop van 's-Bosch is aan de WelEerw. Heer Jaspers Kap. alhier op diens verzoek ontslag verleend als Geestelijk Adviseur van den R. K. Schoenmakerspatroonsbond. In zijn plaats is als zoodanig aangesteld, de WelEerw. Heer Tervooren Kap. par. Berkdijk. Onjuist. Het bericht in het blad van jl. Woens dag omtrent de broodsprijsverlaging is niet juist. Door onze bakkeis is wel het brood verminderd met 1 cent per brood, wegende 2 K. G. Dus niet met 1 cent per K. G. zooals vermeld werd, een merkelijk verschil. De prijs is thans 20 cent per stuk, met 5°/0 korting. m,«b wg m* o. r f»

Echo van het Zuiden | 1909 | | pagina 9