Alex Meijer'S Koffie E CONSTANT TRI1B0S. W. Brekelmans G. J. TAN DONGEN, Piano's en Orgels BESOIJEN, Advertentiën. „iERIS" Nic. van Dongen, A. Dekkers-Rijken Heden ontvangen: A. Schelle en Zoon, Oveisten on Regenten Biljartfabrikant. jacq. de brave, Prima Kwakers Oats. J. REUSING Jr., |/||yCT TANDEN EN EVUIwOGEBITTEN, W. BREKELMANS. Reparateur en Stemmer ïegd. SPRANG zoowel systeem Prof. Liebig als gewoon gebrand, is te KAATSHEUVEL verkrijg baar bij Uiterst lage prijzen. Doet uw voordeel. DUSSEN (N.-Br.) 0,67V. 0,44 0,437, 0,43 0,44 Karrenstraat B 358, 'a-BGSCE BOXMEER (N.-B.) Levert nieuwe biljarten volgens laatste systeem, met de nieuwste banden «EXCELSIOR», die door het afgeven van haar zuiver eflect uitmunten boven alle andere. 00 GEBRUIKTE BILJARTEN WAALWIJK. Handel in LF.OER I TOUWERIJi Beslist het voordeeligste adres van alle soorten Leder. PAARDENLEDER it 75 ct. RUNDSBOX, BOXKALFS. De Voorzitter verzoekt den secretaris hierna de notulen van de vorige verga dering te willen voorlezen. Na voorle zing worden deze ongewijzigd goedge keurd en vastgesteld. Aan de orde 1. Verzoek van G. Vei hoeven om tot demping te mogen overgaan van een sloot gelegen voor zijn perceel in de Papensteeg. Adressant is genegen buizen te laten leggen. Voorzitter. Het Dag. Bestuur heeft hiertegen geen bezwaar, 't Is daar naast Goelens. Van Speijk. Ik dacht dat dergelijke verzoeken waren overgelaten aan Burg. en Weth. Voorzitter. Ja dat is wel zoo, maar 't verzoek is gericht aan den raad. 2. Aanbieding begrooting van het Burgerlijk Armbestuur. De ontvangsten bedragen even als de uitgaven f 2868.60. Besloten aides voorloopig vast te stellen. 3. Aangehouden adies van de Hanze, houdende verzoek om eene subsidie van f300 voor den cursus 1 Mei 19 L0 tot 30 April 1911. Voorzitter. Dit adres zal wel geen nadere toelichting meer behoeven, 't Is al twee maal in behandeling geweest en van alle kanten reeds bekeken. Van der Geldt. Dat zal zoo wel zijn. Voorzitter. Verlangt iemand nog in lichtingen, dan zal ik die, voorzoover ik ze kan geven, verstrekken. Van der Geldt. Ik voel er wel wat voor om de gevraagde subsidie toe te staan. De post van f 300 lijkt wel groot, maar er kan misschien van enkele pos ten van inkomsten nog wel wat bijkomen zoo dat die uitgaven gedekt kunnen worden. Als wij een schoollokaal kun nen missen is 't zoo veel niet. Ik zal niet zeggen, gaat dat niet, dan wordt de subsidie nogal zwaar. Maar 't is toch maar voor een jaar. Wij kunnen 't eens probeeren. Vooi zitter. De cursus vangt aan 1 Mei 1910 en eindigt 30 April 1911. Van der Geldt. Wij verbinden ons maar voor 1 jaar. Niet dat ik voor mij zoo bizonder veel heil in een vakcursus zie, maar 14 mijner vakgenooten zien er wel veel nut in en dan ga ik zeggen dat ik een verkeerde kijk op de zaken heb. Zij beweren dat de cursus invloed zal uitoefenen op het voortbestaan der in dustrie hier ter plaatse. Ik zou het jam mer vinden als deze tak van industrie hier moest verdwijnen, dan zou ik maar wat opofferen, althans zoolang we over een lokaal kunnen beschikken. Brok. Ik heb het hoofd der school van de Woltshoek gesproken en die verklaarde mij dat, indien een beschot in het lokaal werd aangebracht dit niets geen hinder zou veroorzaken voor het onderwijs. Voorzitter. Dat zou je ware weg zijn als dat kan, maar ik heb het hoofd, den heer Klerks gesproken en die is van meeningfdat, indien er een onderwijzer bij moet komen, deze in de Wolfshoek moet komen en daar ben ik het geheel mee eens. Dat er een beschot in dat school lokaal aangebracht kan worden, betwij fel ik. Het Dag. bestuur is dezer dagen nog op schoolbezoek geweest en toen hebben wij alles nauwkeurig opgenomen. Van der Geldt. Heeft de schoolop ziener hieromtrent iets gezegd. Voorzitter. Neen, dat niet, Klerks had gedacht dat hier een onderwijzer zou bij komen, maar hij zegt ook, 't is be ter dat hij in de Wolfshoek komt. En anders moeten wij een schoollokaal laten bij bouwen. Van Son. Ik heb het hoofd ook hooien spreken. Het plafond is hoog genoeg en bij plaatsing van een beschot zou er nog voldoende Ms inhoud zijn, maar de ruimte zou gering zijn hoor, dat beloof ik u. Van der Geldt. Al is de ruimte nu eens wat gering, de bevolking zal toch zoo hard niet toenemen. Voorzitter. Van Delft heeft gezegd dat het aantal leerlingen zal toenemen. Van Son. Die kant zit niet stil en wil nogal hard aangroeien. Voorzitter. Als het waar is wat het hoofd der school denkt, dan zullen er 8 leerlingen bijkomen en dan is het wen- schelijk dat er een onderwijzer bijkomt. Nu zou ook dit nog gedaan kunnen worden. Stel dat voor 15 Tanuari in de Wolfshoek meer dan 5 kinderen bij naar school komen en men hier ook aan het getal is dan nog zou men in overleg met Elsliout of Nieuwkuijk kunnen treden om de kinderen daar naar school te laten gaan, dan waren wij ook van een groot bezwaar af. Van Dal. Dan moet je weer met twee gemeenten gaan onderhandelen. Voorzitter. Van Dal, je hebt me niet verstaan, ik heb gezegd met Elshout of met Nieuwkuijk Zoo goed als wij kin deren van Nieuwkuijk hier ter school hebben laten gaan, zoo goed zal Nieuw kuijk te vinden zijn om voor ons kinderen daar ter school te laten gaan, althans wanneer ze ook niet te dicht bij hun getal zijn. Van Dal. Dan bouwde ik liever een lokaal bij als dat ze weer naar buiten moetea, zooals vroeger naar Elshout. Willemse. Dat is nog niet' zeker. Van Dal. Binnen een half jaar zal het toch zoo wel zijn. Van der Geldt. Zal het getal leerlingen dan zoo groot worden, Voorzitter. Dat is best mogelijk. Van Delft heeft ons er de verzekering van gegeven en die heeft er goed notitie van genomen want hij noemde ons de kinderen met naam en van op. Van Son. Ik heb het ook eens na gegaan, maar als de kinderen van het eind der hei daarheen moeten wordt de afstand ver. De kinderen van Schelle gaan hier nog. Van Dal. Eens kijken die woont naast de weg, hé Van Son. Ja, die gaan hier, maar anders werd de afstand te groot. Voorzitter. Die kunnen dan even makkelijk naar Kuijk gaan. Van Son. Ja, daar is niets tegen Van der Geldt. Ik deed het liever als een school bijbouwen. Brok Voor het onderwijs was 't beter dat het één was. Van Son De vooruitzichten zijn er toch dat wij binnen een jaar of 2 of 3 er toch toe zullen moeten overgaan. Van Dal. Dat is zoo heel ver nog niet. Van Son- Dat scheelt toch de helft. Van Dal. Om ze naar buiten te laten gaan heb ik toch ook niet graag Voorzitter. Er wordt gelegenheid ge geven om zoodoende binnen bepaalden afstand onderwijs te geven. Van Dal. Klerks zegt bezwaarlijk zijn lokaal te kunnen missen. Van der Geldt. Klerks heeft liever dat, indien er een onderwijzer bij komt, deze in de Wolfshoek komt dan hier. Voorzitter, 't Is nu genoegzaam be sproken. Ik zal in omvraag brengen of al of niet subsidie zal worden toegekend. Van Speijk. Of er een schoollokaal ter beschikking zal zijn of niet, daar zit veel in. Van Dal. ]a, als het half Januari zoo is, dan zitten we al vast. Brok. Het zal met de polderwerkers ook bijna zijn afgeloopen. Voorzitter. Daar zijn er al veel af. Willemse. Er gaan er nog wel enkele op. Voorzitter. Besledeiingen komen er ook veel meer. Van Son Ja eenieder loopt er om tegenwoordig Voorzitter. Alleen bij Klerks gaan er zeker wel een 20 naar school- Van Son. Ik sta geheel buiten het vak, dus kan er niet zoo goed over oordeelen, maar als het z'n nut had, dan zou ik zeggen, al is de financieele toestand ook treurig, geeft subsidie- Maar, wat ik hier nu zeg is mij gezegd door menschen die ik zoo eens heb gesproken, over 't alge meen is er niet veel belangstelling voor Ze zeggen maar dai, zoolang ae toestand zoo blijft en zoolang er geen paar schoor steenen verrijzen, ze huil kinderen geen schoenmaker meer laten worden- Dat zijn dus niet mijne woorden maar die van de menschen. Brok. Het hoofd weet toch wel of't nog gioot genoeg is. Van Son. Hij zegt dat 't nog groot genoeg is, maar 't zijn dan toch maar hokjes meer. 't Zal klein zijn als er banken in staan, zoo klein, dat men overal niet meer kan rondloopen. Voorzitter. Nog kort geleden hebben wij aan 't hoofd een gedeelte der school bijgegeven aan zijne woning. Dit er weer at te nemen gaat ook niet- Van Son. Neen, dat gaat niet, hij heeft toch niet te veel plaats. Brok. Vroeger heeft hij het er ook mee moeten doen en toen was zijn huis houden grooter. Van Halder. Toen keek de wet niet zoo nauw. Van Speijk. Verleden jaar kon Ged. Staten niet en nu kunnen wij niet. Voorzitter. Ik blijf er bij dat de kosten voor de gemeente de f 50 niet te boven zullen gaan, althans als wij met de aan- grenzenden gemeenten maatregelen tref fen. Van der Geldt. De kosten daarvan zullen niet zoo groot zijn zeker Van Speijk. Ik stel voor om het maar aan te houden tot een volgend jaar, Ged. Staten hebben dit een vorig jaar ook wel gedaan. Dit voorstel in omvraag gebracht wordt aangenomen met 4 tegen 3 stemmen. Voor stemden de heeren van Halder, van Speijk, van Dal en van Son, tegen de heeren Brok, van der Geldt en Willemse. 4. Aanbieding begrooting. Voorzitter. Vinden de heeren het.goed om die 14 dagen op de secretarie ter visie neder te leggen. Van der Geldt. Kunnen er nog ver anderingen in worden aangebracht. Ik moet zeggen dat de begrooting zeer accuraat is opgemaakt, maar zou er geen belasting kunnen worden geheven op de openbare vermakelijkheden, b. v. met de kermis met de bioscoop en schommel. Voorzitter. Dit zou wel iets opleveren als de gemeente maar eigendom had waarop die vermakelijkheden geplaatst kunnen worden. Nu moeten ze op par ticulieren grond staan waarvoor er ook reeds moeten betalen en dan nog belas ting laten betalen. Er zou wel iets uit zijn te kloppen indien de gemeente zelf terrein had'. Van Son. Wij hebben daar al dikwijls voor stil gestaan. Voorzitter. Van de bioscope zou men nog belasting kunnen vragen maar van de schommel Ik heb hooren beweren dat ze niet meer komen. 5 Aangaan van een geldleening- Wordt besloten eene geldleening aan te gaan groot f5000 tegen eene rente van 4°/o en eene aflossing van f 100 's jaars. 6 Bespreking van verhuring van dtn ontgonnen grond gelegen achter de Eendenkooi- Voorzitter. Vinden de heeren het goed om het vaststellen van den datum en plaats maar over te laten aan het Dag. Bestuur. Wij moeten rekening houden met den notaris. En voor hoelang ver huren wij het Voor 5 of voor 8 jaar Van der Geldt. Voor 8 jaar maar, dan hebben de menschen meer vastigheid. Van Dal. Ik zou het voor 7 of voor 9 jaar verhuren. Wordt besloten voor 8 jaar te ver huren. Voorzitter. Er zijn perceelen die niet tot den dijk toe loopen. Nu zou ik dat toch aan de pachters geven aan gezien wij er toch niets aan hebben en zij het nog bewerken. Van Dal. Dat zou ik niet doen. De heuvel is nog al een heele afstand, die is ijselijk groot, ik denk wel van een 50 meter. Ik zou er zelf wat hout of mast op zetten. Besloten wordt die stukjes grond aan de pachters te geven. 6 Aanvraag van den heer Timmei mans te Waalwijk tot aankoop van gemeente gronden. Voorzitter. Dat is een zelfde perceel, wat een jaar geleden door den aanne mer van het kanaal te koop is gevraagd. Ik stel voor op dit verzoek niet in te gaan alvorens met den aannemer te hebben gesproken anders zou het on billijk zijn. Van der Geldt. Hebben wij nu reden om af te stemmen. Voorzitter. Wij zullen van Timmermans nu meer geld krijgen. Hij is daar zijn grond aan 't omwerken, wat hij laat doen door de Heide maatschappij. Ze zijn er met ossen aan 't ploegen. Nu moeten ze eene goede afwatering hebben en dat kan hij niet goed krijgen of hij moet dat perceeltje grond hebben. We zouden het nu duur kunnen verkoopen, Timmermans heeft trouwens te kennen gegeven dat hij het duur wil betalen. Van Dal Ik zou het maar verkoopen. Het ligt toch heelemaal achter Baardwijk en wij hebben nog grond genoeg om te bewerken. Voorzitter. Ik heb de heeren nog iets mede te deelen in geheime vergadering. Wenscht een der heeren nog 'ets in 't belang der gemeente in 't midden te brengen? Niet? Dan sluit ik deze open bare vergadering. spoed aan te dringen, wijl ik vrees dat wij anders de subsidie zullen verliezen. De heer Verhoeven dringt er ook op aan, dat spoedig zal worden begonnen, daar de gemeente anders zeker een renteverlies zal hebben van f 120. Na nog eenige discussie z:gt de Voor- zilter te zullen schrijven. Hierna wordt de vergadering gesloten. Geen teeat gevierd zonder bloe men, zoo klinkt, tegenwoordig de opiuie van elke huisvrouw. Breng daarom een bezoek aan het Bloemenmagazijn vau NIC VAN DONGEN, waar steeds een uitgebreide keuze i:i de nieuwste mo dellen Bloemenmanden, Jardinieres iu aar dewerk, massief koper, metaal enz. voorradig is. Tevens eene mooie partij bloeiende Planten, Kamerplanten en honderden meters Tafelgroen voorhanden, zoodat ik in de ge legenheid beu het meest moderne bloemwerk te leveren, en zoowel de kleinste als de grootste tafels netjes te decoreeren. Groote voorraad prachtige lage TULPEN voor op te planten. Tot een bezoek eenieder beleefd uitnoo- digende. Aanbevelend, WAALWIJK. Bloemenmagazijn „IBIS". Openbare vergadering van den ge meenteraad op k rijdag 17 September des avonds ten 7Va uur. Voorzitter de Edelachtbare heer G. Meijer. Ongeveer 7.45 uur opent de Voor zitter de vergadering aanwezig zijn alle leden. De Voorzitter verzocht den secretaris de notulen der vorige vergadering voor te lezen. Na voorlezing worden deze ongewijzigd goedgekeurd en vastgesteld. Aan de orde 1. Benoeming van een onderwijzer. Voorzitter. Zooals de heeren weten heeft no 1 van de voordracht, Kanne- mans, een vorige keer al op de voor dracht gestaan, en is hij hier nog altijd als tijdelijk onderwijzer werkzaam. Hij voldoet heel goed, daarom hebben wij maar geen andere sollicitanten opge roepen om proefles te geven. De voordracht bestaat uit de heeren. J. W. Kannemans, Breda. D. Houtkamp, Bergen-op-Zoom. De Raadt, Kruiningen. Met algemeene stemmen wordt den heer J. W. Kannemans benoemd. 2. Schrijven van Adr. Varossieau, houdende verzoek hem ontslag te willen verleenen als lantaarnopsteker. Voorzitter. Burg. en Weth. stellen voor hem het gevraagde ontslag eervol te verleenen en hem bij wijze van een pensioentje de helft aan zijn salaris te blijven uitkeeren. Met algemeene stemmen wordt daartoe besloten. 3. Benoeming van een lantaarnop steker. Benoemd wordt C Bogers. 4. Verhuring van de kamer onder het raadhuis. Wordt besloten de kamer weer aan van Dongen te verhuren onder voor waarde voortaan per week te betalen. Maijers. Wordt er onderhand nog niet aan de restauratie van den toren begonnen. Voorzitter. Ik heb dezer dagen nog met den aannemer telephoaisch gespro ken en die zei mij, dat hij nog niet kon beginnen, wijl de steenen nog niet klaar waren. Maijers. Ik zou u aanraden om op LOONSCHENDIJK. Engelsche gevulde BONBONS in flesscbeu van 2 Kilo f 1.55. Bittere crème BONBONS in s'-erl.jke bussen van 3 kilo f 2.40. Prima DROPS in flestchen 2 kilo f 1.35. VRAAGT 1 kilo pak 46 ets. 1/s kil pak 23 ets. VOORRADIG Oibels VLEESCH-EXTRACT FR A NSC HE Fi G l 'URFERMICELLI. MARCARONIE en alle andere producten tot het koloniale vak behoorende. Aanbevelend, vraagt voor Uwe Kloosters en Ge stichten mijn speciale prijscourant. Bestel eeu proelorder, ook vooral van welke is een ware Delicatesse. Omdat r,e is in deu Winter gezouten. Omdat ze is zicht ge rookt en droog. Omdat ze is met geen poot er aan. Omdat ze is met geeu been er op. Omdat ze is malsch en niet te zout. Omdat ze is doorgsars mooi mager. Omdat ze is bijzonder fijn van smaak. Verkrijgbaar iu het gewicht van 8 tot 25 pond per stuk. per pond f 0,55 Magere Rolbammen zonder been, fijn van smaak en prachtig opgewerkt u 0,65 Gerookt Vleesch (Muisjes) 0,85 u na muisjes 0.80 n u (bovenbillen) 0,80 u (botjes) n 0,75 Ontbijtspek Ribjes uitgepeld# 0,48 0,50 0,60 0,55 0,80 0,40 0,877. 0,35 0,25 0,30 0.50 0,42 0,417, 0,41 Versche Rookworst Prima harde Blok worst bij 5 pond n 10 Saucise de Boulogne Prima Boterhammenworst bij 5 pond v 10 n n De bekende Leverworst r, Bloedworst Parijzet Boterbamworst Vet gerookt Spek circa 10 centimeter dik g i Vet gerookt Spek bij 10 p. ,t 50 p. I Doorregen 3 cent per pond booger I Dik vet gezouten Spek H bij 10 pond, 0 n 50 n u Doorregen 3 cent per pond hooger Versche Bladreuzel g bij 5 pond 43, bij 10 pond N 0.42 Zuivere Gesm. Bladreuzcl 0,45 bii 10 pond 0,44 in bussen van lV/a en 25 Kgr.0.43 Reusing'* Leverpastei per blik g 0,35 Hunnink's Leverpastei per blik n 0,25 Zending rembours, boven 15 Kgr. wordt de hulve vracht in rekening gebrachtbovon 25 Kgr. frunco naaste station. Winkeliers vraag inkoopprijscourant, ik verzeker U een flink Debiet. Aanbevelend, VLEESCH WARENFABR1EK, Telefoon latere. No. 11. ATTEST. Mijnheer 1 Stuur ons s.v.p. weer een Reusing'» Winterham pd Schouderspek pd Bladreuzel en.... blikjes Reusing's Leverpastei. In de hoop dat deze zending zoo goed zal ziju als dc laatste geweest is. Met hoogachting, J. H„ Well. Rustend Pastoor. i j Ook steeds voorhanden Tegen zeer billijken prijs. Verder verkrijgbaar alle biljartbenoodigd- heden, als: laken, Queuen, ivoren- en imitatieballeu, pommeranzen, ouwels, etc. Reparatiën geschieden spoedig, net cd billijk. volgens 'i nieuwste systeem, met 4 jaar schriftelijke garantie. Billijkste prijzen. Reparatiëo worden ten apoe- digste uitgevoerd. Consult dagelijks. De9 Zondag" van 912 uur 's Bosch, Kolberstraat 17. r-: Méc. Dentist. SATIN LIESEN 23 ct. per voel. CHROOM zeer concurreerend vanaf 30 ct. ZWAAR ZOOLLEDER uitsluitend ge schikt voor reparatiewerk LICHTE ZOOLLEER en BIN NEN- ZOOLLEER-HUIDEN, alles oud-systeem gelooid. Verder alle soorten AFVAL aan scherp concurreerende prijzen. Aanbevelend, «Bearoond» op 10 Tentoon- 'tellingen.ooW te 'sHage, 1896. Prima Schoenappretuur, Peerles-Gloss. Satin, Glanscrême enz. lijn dc beste middelen voor het zonder moeite keurig poetsen van alle zwarte en gekleurde Heeren, Dames en Kinderschoenen. Ver krijgbaar bi) winkeliers in Schoenwerk, Galanteriïn, Drogerijen enz. Mea lette goed op het fabrieksmerk. Agent: W. Sardemann, Arnhem. KM"- VAN

Echo van het Zuiden | 1909 | | pagina 6