Gemengd Nieuws. NIEUWS UET KAATSHEUVEL gang van zaken gedurende 1908 weinig bevredigend geweest. Als oorzaken daarvan moeten genoemd worden de wisselvalligheden van de huidenmarkt en de wanverhouding, welke er voort durend bestaat tusschen dc prijzen van grondstof en fabrikaat. De huiden, welke in het begin van 1908 tamelijk goedkoop waren, stegen in den loop van het jaar aanmerkelijk in prijs, terwijl de slapte in den afzet van bewerkt leder verhooging van de lederprijzen onmogelijk maakte. Voor de leerlooierijen was de winst dus gering vooral was dit het geval voor de volgens oud systeem werkende looierijen (waarbij met eikenschors langzaam wordt gelooid), omdat deze meest nog huiden verwerk ten, welke in 1907 vóór het intreden van de daling in de hjidenprijzen duur waren ingekocht. Voor de modern in gerichte snellooierijen was de toestand aanmerkelijk gunstiger, daar zij voor de verwerking der huiden veel minder tijd noodig hebben en er dus tusschen in koop der grondstof en verkoop vaa het fabrikaat veel kleiner tijdsruimte ligt. De afzet van gelooid leder liet te v/cnschen over, vooral wegens den minder gunstigen gang van zaken in de schoenenindustrie. Nagenoeg uitsluitend komt het binnen land voor de lederafzet in aanmerking; uitvoer vindt slechts bij uitzonderiug plaats. Op de binncnlandschc markt wordt in ernstige mate de concurrentie van buitenlandsch leder ondervonden, dat vrij van invoerrecht in aanzienlijke hoeveelheden wordt ingevoerd. Daar onder schijnt dikwijls leder voor te ko men, dat kunstmatig verzwaard is. De pi ijzen, waartoe het buitenlandsche le der wordt verkocht, zijn veelal zeer laag, hetgeen een gevolg zou zijn van het streven der buitenlandsche fabrikan ten om door het plaatsen van een deel hunner overproductie hier te lande, de prijzen in hun eigen land op hooger ni veau te kunnen houden. De arbeidsverhoudingen in dit bedrijf waren normaal en werkkrachten voldoen de te bekomen. Opnieuw werd de aan dacht gevestigd op de behoefte aan technische voorlichting en vakopleiding melding werd gemaakt van de bestaande plannen om een proefstation met vak school op te richten de totstandkoming van zulk eene inrichting zou door be langhebbenden met vreugde worden begroet. Hoewel sommige lederfabrieken veel minder werkten dan gewoonlijk, kwam werkloosheid op groote schaal niet voor, omdat deze industrie meest als klein- industrie beoefend wordtzonder werk geraakte arbeiders konden meestal in andere vakken plaatsing vinden. Schoenen. De resultaten van de schoenen-indus trie over 1908 loopen bij de verschil lende fabrikanten nogal uiteen. Zijn er verscheidene, die het jaar 1908 gunstig kunnen noemen, doordat zij vooral in het begin van het jaar in de gelegen heid waren, grondstoffen goedkoop in te slaan en werd door enkelen voor be dragen van beteekenis geëxporteerd (uitvoer had plaats naar Zwitserland, Duitschland, Noorwegen, Groot-Britan- nië, Zuid-Afrika, de Nederlandsche ko loniën, enz.) er waren er ook, die slechts zeer matige winsten behaalden, geringer dan in 1907. hetgeen voornamelijk wordt toegeschreven aan onvoldoenden afzet in het binnenland, te wijten aan vermin derde koopkracht als gevolg van den jn den loop van 1907 ingetreden meer gedrukten toestand op allerlei gebied. Over het algemeen bleef de toestand in 19C8 gedrukt, evenals zulks in 1907 het geval was geweest. Zooals boven reeds opgemerkt, wordt door verschillende fabrikanten met suc ces geëxpoiteerd er zijn evenwel ook een aantal fabrieken welke zich nog niet op afzet naar het buitenland toe leggen en hare geheele productie in het binnenland trachten te plaatsen, wat tot eene groote onderÜDge concurrentie aanleiding geeft en de prijzen voor schoenwerk drukt. Dat concurrentie op de buitenlandsche markt voor Nederlandsche schoenfabri kanten met succes mogelijk is, wordt door hen toegeschreven aan de omstan digheid, dat van huiden en leder bij in voer hier te lande geen invoerrecht wordt geheven dit wordt door ben van groot gewicht geacht voor het verkrij gen van voldoende grondstof tot matigen prijs. De schoenfabrikanten beschikken steeds over voldoende personeelook zij betoogden de reeds vermelde wensche- lijkheid van een proefstation voor de in dustrie der lederbewerking en van ver betering der vakopleiding voor schoen makers. Ernstige klachten werden vernomen omtrent het langzaam voldoen aan hunne financieele verplichtingen door sommige afnemers. BESOIJEN. Onder zeer groote belang stelling is giatereunamiddag ongeveer half ses uur, de nieuwbenoemde pastoor, de zeereerw. heer J. Th. Buijs alhier gearriveerd. Voor den ingang van de pastorie was van groen en bloemen een smaakvolle eere- poort aangebracht terwijl uit schier alle woningen het nationaal dundoek wapperde. Toen Z.Eerw. de grens der gemeente was overtreden begonnen de klokken te luiden en werd hij door do gemeentenaren overal hartelijk toegejuicht. Aan de pastorie gekomen werd Z.Eerw. verwelkomd door de kerkmeesters, de ecrw. pater en den ZeerEerw. heer Sprar.gers, pastoor van Waalwijk. De gemeentoraad, die bijeen was gekomen ging Z.Eerw. ook een hartelijk welkom toe roepen. Medaillewedstrijd der >B- V. Cj Zooals reeds bereids door billetten is asugekoudigd, geeft de B. V. C. Zoadag 19 dezer eenen grooten medaille wedstrijd, waarvan de prijzen zijn le prijs een ver guld zilveren medaille en de 2e prijs een zilveren medaille. Dc op de billetten voorkomende vereeni- giugen die hieraan mededingen zijn Sparta 1, Geertruidenberg, Waalwijk Vooruit I, Waalwijk, Excelsior I, Tilburg vn Tilburgia I, Tilburg. Daar laatstgenoemde vereeniging echter bericht gege«en heeft niet op te kunnen kotmn, is het bestuur vau B. V. C. ge noodzaakt geweest alles in 't werk te stellen hier oor een andere vereeniging in de plaats te krijgen, welk ten slotte is mogen ge lukken en zal in de plaats van Tilburgia mededingen Victoria L te Vucht. De medailles zijn geleverd door den heer Leon. Jonkergouw te Waalwijk, die ook nu weer getoond heeft, dat men voor zulke fijne prijzen niet naar den Bosch of Tilburg behoeft te gaan, waar ze bij hem net zoo goedkoop te krijgen zijn als elders. Moge het weder morgen medewerken, dan twijfelen wij niet, of een massa voet balliefhebbers vau hier. Waalwijk enz., zullen zich een wandeling getroosten naar het voetbalterrein van de B. V. C. om deze wedstrijden bij tc wonen en alzco B. V. C. in hare uitgareD, die zij voor dezen dag heeft moeter. doen, eenigszins tegemoet te komen. De entreeprijzen zijn zeer laag ge steld zoodat iedereen morgen van deze mooie wedstrijden kan profiteeren. De prijs der le rang is 15 ct. die der 2e rang 10 ct. Aanvang 2 uur. VRIJH.-CAPPEL, 18 Sept. Een publi catie is aangeplakt, inzake de begrooting over 1910, dat deze ter secretarie ter inz«ge ligt en tegen betaling der kosten verkrijg baar is. De candidaalstelling voor een lid van den gemeenteraad tal plaats hebben op Donderdag 30 Sept. a. s. In den nacht van Donderdag op Vrijdsg, werd bij den heer Buzink, hoofd der school ingebroken. Iloewel de dieven reeds binnen waren, werden zc spoedig be merkt, zoodat de vlucht geuomen werd Na onderzoek is gebleken dat niets vermist werd. De politie is met het geval in ken nis gesteld. Woensdagavond jl. vierde de Ger. Jongelv. haar 40-jarig feest. Nadat vooraf voor een tamelijk druk bezocht publiek De. B. Wielinga zijn rede had uitgesproken aan „het land der middernachtzonbegon het feest. Tot laat in den avond waren de feestgenoten met vele belangstellenden bij een. Met het plaatsen van de lantaarns in enze gemeente is reeds een begin gemaakt, de noodige palen zijn reeds gezet. Zoo we opmerken zal de straat goed verlicht worden daar de lantaarns niet ver van elkander geplaatst zijn. RAAMSDONK(Doep) 17 Sept. Vergade ring der Landbouwverceuigiug „Raamsdonk dorptf op Zaterdag 18 Sept. 1909 ter huize van Mej. A. M. Floris. Dosl le Notulen vorige vergadering. 2e Ingekomen Stukken. 3e Benoeming Secretaris wegens bedanken van den Heer D. Timmermans. 4e Aanbesteding krachtvoedermiddelen en kunstmeststoffen winter 19091910. 5e Rondvraag eD sluiten. Gisteren viel een kindje van J. Adri- aanseu achter 't huis in een waterput, doch werd nog bijtijds door de moeder gered. Door de aanwending der voorschriften bij de eerste hulp voor drenkelingen mocht het gelukken de levensgeesten op te wekken. Eene waarschuwing weer voor moeders, om goed toezicht op hare kleinen te houden. RAAMSDONKSVEER. Dinsdagavond had in de oude O. L. School alhier ouder Voor zitterschap van den Edelachtbaren lieer P. M. A. J. ridder de van der Schueren eene bijeenkomst plaats, ten doel hebbende, de oprichting eencr vrijwillige brandweer, waar toe dan ook besloten werd en waarvoor zich reeds 40 jongelingen opgaven. De Burge meester aanvaardde het hem arngeboden Eere-Voorzitterschap terwijl het bestuur samengesteld werd als volgt Joh. Klein Dzn. Voorzitter, A. B. C. v. Dongen Vice- Voorzitter, J. R. M. Peters Secr. C. Lokker 2e Seer. H. Zijlmaus Mzn. Pen. en W. ran Ommeren en A. C. Ockers Com. Op de gisteren te 's Hertogenbosch gehouden provinciale merriekeuring behaalde de Ileeren S. Laukhuizen en C. Sagt met hunne merries ieder een le prijs van f 300. Gisterenmiddag struikelde de Heer N. iu het Poststraatje waardoor hij zoodanig met zijn hoofd op de klinkers terecht kwam, dat hij eene gapende hoofdwonde opliep en ter verpleging iu het gasthuis moest worden o) genomen. Woensdagmiddag ontstond in de Suikerstraat alhier e< n begin van brand welke echter" spoedig maar niet nadat f 100 schade was aangericht werd gebluscht. Assurantie dekt de schade. Dat aan de betrekking van postbode ook gevaren verbonden zijn, hiervan kan de Heer v. D. brievenbesteller alnier mee- sprekeu. Toen hij Woensdagavond in de noodwo ning van den Heer P. Kommers de laatste post had besteld cn zich daarna langs de puinhopen, de eenige gelegenheid daartoe, uaar de straat wilde begeven, stortte hij, door de duisternis misleid in een diepen kuil welke aldaar tot het maken der fundamenten ter eener wotir.g wa» gegraven. Op zijn hulpgeroep snelden eenige voorbijgangers toe, die hem uit zijn benarden toestand ver losten. -Als bijzonderheid kan worden meegedeeld dat thans op 16 September, in den tuio ran den Heer Am. van lersel, twee pere- boomen in volle bloei staan. Door den Burgemeester is tegen Maaudagmorgeu 20 September a.s. des voor middags 11 unr eene Vergadering van den gemeente-Raad belegd. B:j de gehouden aanbesteding voor het bouwen van een hotel met stalhouderij voor rekening van den Heer A. P. de Reijer alhier, werd ingeschreven door 20 personen De hoogste inschrijver was dv Heer Blijlevens te Made, voor f14200. de laagste de Heer Leenhouders tc Zevenberschenhoek voor f 9990. aan wien het werk is gegund. DONGEN. Geen benoeming. Den solici- tanten, welke hunne stukken opzonden om naar de vacante betrekking van onderwijzer aan de O. L. School- alhier te soliciteeren, zijn die stukken teruggezonden m-:t een begeleidend schrijven dat vooralsnog niet in de vacature zal wordeu voorzien. De oorzaak hiervan zullen wij moeten zotken in het verminderen van het aantal leerlingen der O. L. S., door het openen der bijzondere school, alhier. Uitbreiding. Dat het met de schoenin dustrie nog niet zoo slecht gesteld is als men soms wil voorgeven, moge blijken uit bet fe.it, dat de heereo A. eii M. Ligtenberg eene belangrijke uitbreiding aan hunne fabriek laten aanbrengen. Moge het den ondernemeis gegeven üijudoor deze uitbreiding hunne zaak steeds meer en meer te doen bloeien, opdat werkeloosheid door slapte steeds zoo veel mogelijk buiten de grenzen onzer ge meente blijft gehouden. Hedenmorgen circa 8 uur brandde bet huis nf, toebehoorende aan den heer G. Ve- kemaus eu bewoond door den landbouwer P. Van Wesenbeek. Van den inboedel is een weinig gered. Hooi en verdere gewassen werden een prooi der vlammen. Huis en inboedel zijn tegen brandschade verzekerd. DRONGELEN, 16 Sept. Tot onderwijzer aan de openb. school alhier is benoemd de heer T. Heugeveld te Bahiloniënbroek. DUSSEN, 17 Sept. ''09. Bijna twee jaar geleden was een paartje in ondertrouw opge nomen. De bruid maakte toen echter eeu einde a»n de verkeering toen er twee roepen afgekondigd waren en zoodoende bleven zij bruid en bruidegom. De bruidegem echter indachtig het spreekwoord „Oude liefde roest niet-" zou nogmaals gaan probeeren zijn vroegere bruid tot betere ged-chteu te bren gen, wat hem dan ook gelukte. Zij werdeu nogmaals in ondertrouw opgenomen en zou den Donderdag in den echt verbonden wor den. Maar wat een teleurstelling. Toen zij op het gemeetehuis aankwamen bleek het dat de papieren van den bruidegom niet iu orde waren. Goede raad was duur. Men toog dan naar de kerk, waar de plechtigheden die verlicht konden worden, geschiedden. Onder wijl w» er gauw naar de woonplaats van den bruidegom getelegrapheerd en kwam cr tijding terug dat alles in orde was en zoo kou toen na dit oponthoud, dat nogal wat tijd in beslag had genomen, het huwelijk ten gameentehuize en in de kerk voltrokken worden. Gisteren geraakte den werkman C. R. werkzaam s>au de papierfabriek alhier be klemd tusschen een cilinder waarover het papier met vilt loopt, waardoor zijn arm tot aan den elleboog geheel is verschroeit. R. heeft zich onder geneeskundige be handeling moeten stellen. DRUNEN. Donderdag 16 September was het 25 jaren geleden dat de heer Er. Rob ben door Z. D. H. den Bisschop werd be noemd tot lid van het R. K. Kerkbestuur alhier. Door de eerw. heereu geestelijken en het kerkbestuur is de jubilaris bij die gelegenheid geieliciteerd en tevens als be wijs van waardeering een geschenk aange boden, bestaande in een prachtig crucifix medaillon. Wij hopen dat de heer Robben nog vele jaren zijn functie moge bekleeden. Het feest van den H. L^mbertus patroon onzer parochie is gisteren met grooten luister gevierd. Het hoogaltaar was met bloemen en groen rijk versierd. De Hoogmis werd opgedragen door de zeereerw. ptter Flavianus, capucijn, broeder vau onzen kjpelaau Huijbers, die met kapelaan de Kort assisteerde. In het lof predikte voornoemde pater. Iu schoone woorden stelde Z.Eerw. den H. Lambertus voor als vurig geloofs verkondiger, ons aansporende naar dat voorbeeld ten allen tijde en overal ons H. Geloof te verdedigen en hoog te houden Naar men zegt was het voor de eerste maal dat paler Elavianus in het openbaar als prediker optrad. Wij zien in hem een talentvolle redenaar. Uit Beneden-Langstraat wordt or.s d.d. j 16 Sept. geschreven Met hel rooiru der late aardappelen is eeo begin gemaakt. De uitkomst zou zeer goed kunnen heeten, w*re het niet dat er veel rotte kuollen geronde,n werden. Vooral op de lage gronden vertegenwoordigt dit een aanzienlijk percent. De handel is no;; gering. Men besteedt voor eigenheimers f 1 80 h f2.00, zceuwen f 2.10 ii f2 25 en zand- jammen fl.25 h fl.50 per H. L. Hemden, 17 Sept. 1909. Bedevaart. Vrijdagochtend ruim zeven uur vereenigden zich bij d« R. K. Kerk vele tieutallen ge- loovigen om onder geleide van den ZeerEerw. Heer pastoor in processie op te trekken uaar Bokhoven ten einde daar Sint-Cornelis op bijzondere wijze te vereeren, terwijl in de tusschen liggende gemeenten zich nog tal van godvruchiigen aansloten. Ditmaal troffen de deelnemers bet si bijzonder met het weer, diiar het een prachtige herfstdag was en de tocht te voet werd afgelegd. Tegen den avond keerden allen in opgewekte stemming huiswaarts. Kleine Brand. In de broodbakkerij van den Heer v. G. had deze week eeu begin van brand plaats, dat, gauw opgemerkt, gelukkig goed afliep, doch groote gevolgen had kunnen hebben. De schade betreft thans in hoofdzaak het verlies van eeu partij sigaren, die voor deu fabrikant v. E. aldaar gebracht waren om er le drogen. Geslaagd. Met genoegen vernemen we, dat E. Krane- veld, vroeger agent van Politie alhier en thans in gelijke betrekking te Tilburg bij h*t jongste te Utrecht gehouden examen het politie-dij,lorna wist te verwerven. „Kraantje" zoo'ls hij hier in den volks mond genoemd werd, heeft th»ns bewezen in zijn vak te zijn „een echts kraan.' We w< nschcn hem van harte toe, dat zijn „kranigheid'* heui in vele opzichten nog lang ten goede zal komen. Kaatsheuvel, 18 Sept. 1909. Brand. Voor de tweede maal in 14 dagen tijds brak hier branduit. Verleden Woens- dagvoorm. omtrent 10 uur brandde de boerderij af van G. van Loon, nabij den Hilsche molen. De bewoners, man en vrouw waren op den akker aan 't aard appelen rooien. Men vermoedt dat de brand ontstaan is, door een gebrek aan den schoorsteen, omdat het eerst nabij den schoorsteen, de vlammen uit het dak sloegen. Van de levende have koe, geit, varken, kippen enz. werd alles gered. Alleen het varken bekwam zulke brandwonden dat het moest worden geslacht. Het huis en inboedel was tegen brand schade verzekerd bij den Boerenbond voor f 12.68. Processie Bokhoven. A. s. Zondag 19 Sept. vertrekt van hier uit de processie naar Bokhoven, ter eere van den H Cornelus wiens feest (16 Sept.) aldaar met octaaf wordt ge vierd De pelgrims vertrekken smorgïns om 4 uur en wonen in Drunen de eerste H. Mis bij- Vervolgens naar Bokhoven in de Hoogmis- Een voertuig vergezeld de pelgrims om de vermoeiden een plaats te bezorgen. Moge een mooi weertje dezen tocht veraangenamen. Aardappelen. Het aardappel rooien is hier in vollen gang. Ontzettend wordt allerwegen ge klaagd over de massa rotte en bedorven vruchten, die men op alle akkers aan treffen. Algemeen word dit euvel aan den natten zomer toegeschreven. Voor vele buigermenschen is dit verschijnsel een tegenvaller. Stooniuiulerij. In de par. St. Joachimsmoer, worden plannen beraamd, om 'te komen tot op richting van een stoommalerij. Door een molenaar uit Bergeijk is dit plan opge vat. Hij heelt bij al de boeren in den omtrek geinformeerd, of zij genegen zijn dit plan te steunen. Zij zullen zich verbinden, om bij hem tegen bepaalden prijs hun granen te laten malen. Hij heeft in de Zijstraat* aldaar voor 10 jaar een huis gehuurd, om zich daarin te vestigen. De noodige beweegkracht zal worden verkregen door een petroleum motor van de noodige paardekrachten. Moge dit plan met succes bekroond worden. Een koffie-sproeiwagen Als nouveauté is, tijdens de manoeuvre van het 6e reg. infanterie in de omstreken van Breda, aan eiken man koude koffie verstrekt, ter voorkoming van gebruik van onzuiver en mogelijk besmet drinkwater. Op practische wijze is deze koude koffie voor ongeveer 2000 man bestemd., naar het vechtterrein vervoerd, n.l. in... een Bredaschen sproeiwagen, waaraan een tapkraan was aangebracht! De sproeiwagen heeft uitstekend aan zijn doel beantwoord I Een mislukte truc. Men meldt uit Brussel aan de 's 's Bossche Ct Sedert eenigen tijd ontvingen de Eerw. Zusters Ursuiinen van onze Lieve vrouw van Wavre dreigbrieven uit Rotterdam, waarin de onderteekenaar, die zich „Eric" noemde, dreigde zekere schandalen, die in het pensionaat zouden zijn voorgevalen aan de grooten klok te hangen. Voor 15000 francs zou hij echter't stilzwijgen bewaren. De zusters namen een advo caat in den arm, die haar aanried tegen verleden Zaterdag een render vous met den schrijver vast te stellen op de Nieuwe Graanmarkt. Het parket werd intusschen verwittigd en op het afgesproken uur bevonden zich de rechter van instructie en agenten op de plaats der ontmoeting. Weldra verscheen ook de Eerw. Overste en een andere zuster, die even daarna door een heer werden aangesproken, die zich als »Eric« voorstelde. Hij noodigde haar uit hem naar zijn hotel bij de Bourse te vergezellen, waarin de zusters toestem den, mits zij er per rijtuig werden heen gebracht. Overeenkomstig de afspraak met den rechter van instructie drongen de zusters er op aan dat de heer het eerst instapte. Meteen ging ook door elk portier een agent naar binnen, zoodat mijnheer geknipt was I Op het commissariaat verklaarde hij te heeten Albert Watz en van Zweedsche afkomst te zijn en te Rotterdam te wonen. Hij had in Antwerpen kennis gekregen met een keukenmeid, die eenigen tijd in het klooster was geweest, maar daar was weggeloopen en hem nu tot de afpersing had aangespoord, om met de 15000 francs een zaakje in Rot terdam te beginnen Dezer dagen uit Rotterdam terugge keerd naar hier, had hij zijn intrek ge nomen in een klein hotel in de rue de Brabant en zich ingeschreven onder den naam van Albert Watz, Duitsch officier. Hij ontving geregeld brieven uit Holland, die posterestante Bruxelles Noid aan kwamen. Een paar uren vóór zijn arrestatie had hij nog twee brieven uit Rotterdam afgehaald. Hij is naar de gevangenis van Saint Gilles overgebracht. Drama onder waterTe Ravenna in Italië had men, om stukken steen onder water op te ruimen, een buis met dyna miet laten zinken, die ontploften moest. De buis kwam echter niet tot explosie en nu daalden vier duikers af, om de oorzaak daarvan op te sporen. Terwijl zij de buis onderzochten, ontplofte het dynamiet en drie der duikers werden gedood, terwijl de vierde kwetsuren opliep- Een lynchpartij in Hongarije. In Le- zimir waren drie ontsnapte boeven het huis van etn boer binnengeslopen. Po litie omsingelde het huis en verlangde, dat de boeven zich zouden overgeven, doch als eenig antwoord begonnen zij op de gendarmes te schieten. Ten slotte stak de bevolking het huis in brand. Toen de vlammen het dak bereikten, spiong een der gevangenen omlaaghij werd bijna door de bevolking gelyncht. De tweede werd door de gendarmes doodgeschoten en de derde werd levend, doch zwaar gewond, gegrepen. De grootste luiaard ter wereld, Voor den Londenschen politierechter in Bow- street verscheen een man beschuldigd van verwaarloozing van zijn kinderen. De grootste luiaard ter wereld, zoo noemde de aanklager hem. En hij bleek dan ook werkelijk een buitenge wone luilak te zijn. Hij lag zoowat den geheelen dag te bed, verklaarde zijn vrouw, en waschte zich nooit. Zij had hem meermalen uit zijn bed gejaagd, maar hij kroop er, zoodra hij de kans schoon zag, weer in. Eens bleef hij drie maanden liggen. Werk zoeken deed hij niet, en als het hem werd aangeboden, vond hij wel een reden om het te weigeren. Dan was het te regenachtig, een ander maal moest volstrekt eerst zijn haar geknipt worden. Niets hielp. Toen hij eens door zijn vrouw met een pook de deur was uitgejaagd, kwam hij door het venster weer binnen, en zocht hij zijn bed weer op. De rechter zal nu over wegen wat hij met dit individu moet doen. De Zwarte Hand doet weer van zich spreken- In de stad Utica staat New- York' zijn 3 kinderen, 8, 6 en 2 jaar oud, door een Italiaan doodgeschoten, nadat de ouders dreigbrieven vaD »De Zwarte Hand* ontvangen hadden, waarin een som gelds van hen gevorderd werd, die zij niet betaalden. De bevolking is hevig verontwaardigd en wanneer de moordenaar gevonden wordt zal men hem waarschijnlijk lynchen. De gestolen f 14.0.000. Naar het „Utr. Dbl." mededeelt, zijn de heer Kikkert met den commissaris van politie uit Vlaardingen, de heer Heutf, gisteren te Utrecht geweestzij vertoefden geruimen tijd op het hoofdbureau van politie. De kwestie is, dat men aldaar zoekt naa* een spoor van den dader. De politie ia

Echo van het Zuiden | 1909 | | pagina 2