p. iliitti CONSTANT TR11IB0& NI1UWS UIT HEUSDEN. Gemengd Nieuws. Advertentiën. A. P. C. ROOTHAERT V uehterstraat H 11 'S-HERTOGENBOSCH. Biljartfabrikant. NÜÜWS UIT KAATSHEUVEL Sport. Handelsberichten weer veel volk op de been. Tot onze groote blijdschap kunnen wij echter melden, dat alles zonder eenige stoornis is afgeloopen. Van deze gelegenheid maakten ver schillende gezelschappen gebruik om onder elkander een prijsverschieting of koningschieten te houden, wat natuurlijk de feestvreugde der Dongenaren zeer verheugde. Herhalingsonderwijs. Wij deelen hierbij de bewoners van Dongen mede, dat begin November de nieuwe cursus voor het herhalingsonderwijs begint. Zij, die daaraan willen deelnemen, moeten zich voor 1 Oct. e,k aanmelden bij het Hoofd der O- L. School in de Kruideniersstraat. R. K. Kiesvereeniging. Zondag 1.1. hield de afd. Dongen van de R. K. Kiesvereeniging eene vergadering, ten einde een candidaat te stellen voor de prov. Staten. Uitgebracht werden 112 stemmen, waarvan 8 op den Heer M. Allart, 50 op den Heer P. C. Fick, 16 op J. A. Oomen en 39 op W. Wolters. KoningschietenZondag 1.1. had bij het Kruisboogschuttersgezelschap »Wil- helmina< gevestigd bij den heer J. Oer- lemans, alhier het jaarlijksche koning schieten plaats. Na een heftige strijd, die echter zeer amicaal gestreden werd, werd de heer H. Oerlemans koning voor het hoogste aantal punten. Wetkloosen. Van de 21 werklieden, die door het faillissement van M. K. zonder werk geraakten, zijn er nog slechts 2 weer op eene andere plaats aan den slag kunnen gaan. Als die werkeloosheid lang moet duren, wat in den tegenwoor- digen komkommertijd wel te vreezen is, dan is het leed voor de betrokken ge zinnen niet te overzien. Twee patroons schonken aan het fonds voor werkloozen resp. 1100, en f 10. tot leniging van den nood. Moge dit goede voorbeeld veel navolging vinden I NIEUWKUIJK. De heer J. v. d. Oord heeft met zijn aanleg rnn aeyteleengasgloei- licht een voortdurend succes. Reeds bij verschillende particulieren in onze gemeente heeft hij het aangebracht en met de gun stigste resultaten. Thans vernemen we dat binnenkort ook in onze parochiekerk door hsm deze verlichting zal worden tot stand gebracht, wat ongetwijfeld een mooie ver betering mag genoemd worden. In de afgeloopen week hebben hier op verschillende plaatsen diefstallen plaats ge had. Zoo is o.m. ingebroken in de R. K. bewaarschool van de Eerwaarde Zusters alwaar eenig geld en schriften werden gestolen bij v. L. haalde men een hoeveelheid zaadgoed weg, bij A. W. maakte men zich van een partij appelen meester enz. Moge de politie de dsders weldra op spoor zijn opdat ze een welverdiende straf niet ontgaan. Door den Raad dezer gemeente is wederom besloten een oude rhandsche leeuing aan te gaan tot bestrijding der kosten tot ontginning van woeste gronden uoodig welke explotatie zich in blijvend succes mag ver heugen. Is de hooioogst tengevolge van het slechte zomerweer al zeer miniem geweest de naoogst hoewel een weinig beter, laat eveneens nogal te wenschen over, ook weer een gevolg van den ongunstiger; zomer. Voorwaar het ziet er dit jaar voor onzen landbouwer alles behalve rooskleurig uit. Naar wij vernemen heeft de heer Ilabbehoorn, sollicitant voor de vacante onderwijzersbetrekking aan onze gemeente school zich bij nader schrijven als zoodanig teruggetrokken. Zaterdag 25 September a.s. des v.m. 91/, ure heeft voor deze gemeente tejj's Bosch de inlijving plaats van de lotelingen dezer gemeente lichting 1909, derde ploeg. DUSSEN, 21 Sept. De kermis behoort hier ook al weer tot het verleden. Alles is in de beste orde afgeloopen. Geen wanklank is er gehoord, en geen enkel procesverbaal opgemaakt. Wel een bewijs dat er een ge zellige stemming heerschte. Da cafe's waren ook geregeld goed bezet en ging er alles vroolijk naar toe. Ook de draaimolen was, zoolang hij gestaan heeft flink druk bezocht, vooral de laatste avond is er goed van geprofileerd. De ver schillende kramen hadden geregeld nog al aftrek. Zoo is het nog eens prettig kermis vieren, als er niet de minste ongeregeldheden voor komen. Zondag a.s. des voormiddags ten halt tien uur zal in de Ned. Herv. kerk alhier optreden, den WelEerw. heer Ds, Ruysch van Duijteren uit Heusden. MEEUWEN. Zaterdagavond had alhier een ernstig ongeluk plaats. Terwijl een zekere L. 11. met paard en wagen naar huis zou rijden, had hij het ongeluk de leidsels der paarden te laten vallen. Het paard sloeg eensklaps op hol en rende in dolle vaart de straat door. L. B. kwam te vallen en kreeg een der wielen over het lichaam. In bewusteloozen toestand werd hij oppenomen en bij zijn patroon binnen gebracht, alwaar bleek dat hij een hevig bloedende wond had bekomen aan het been. Aanstonds werd geneeskundige hulp in geroepen. Naar wij vernemen is zijn toestand door het vele bloedverlies, niet zonder gevaar. ZEVENBERGEN. In de afdeelingsver- gadering der Centrale R. K. kiesvereeniging voor de Provinciale Staten (vacature W. A. Tick) werden uitgebracht 1900 stemmen. Hiervan verkregen de heeren J. A. Oomen 696, P. C. Piek 487, W. Wolters 400 en mr. Allard 317 st. Zondag 26 dezer is er in de afdeelingen dus herstemming tusschen de heeren Oomen en Fick, beiden te Oos terhout. 's-BOSCH. Op Woensdag 22 September 1909 en volgende dagen, ten 2 uren na den middag, zal in 't gebouw van Bank van Leening in de Schilderstraat, de verkooping plaats hebben van de panden, welke zijn beleend in de maanden Januari, Februari, Maart 1909, en welke voor dien tijd niet zullen zijn gelost of waarvan de verstane intrest niet uiterlijk den 21 den bevorens zal zijn aangezuiverd. De verkooping der gouden en zilveren voorwerpen, zal op Vrijdag des voormiddags ten 9 ure beginnen. Heusden, 21 Sept. 1909. Zilveren Jubileum. In de afgeloopen week herdacht de Eerw. Zuster Emerita in het Gesticht van O. L. Vrouw, Moeder van Barmhartigheid, den dag waarop zij voor vijf-en-twintig jaren in die orde trad. Het grootste deel van dien tijd heeft zij doorgebracht met het verzorgen van zieken en lijdenden en door haar kunde, gepaard aan tact en minzaamheid, honderden patiënten aan zich verplicht. Moge het de bekwame pleegzuster nog jaren gegeven zijn er niet lust werkzaam te zijn in den dienst der lijdende menschheid. Nog een Jubileum. Nogmaals valt er een jubileum te ver melden in het bovengeuoemde gesticht ditmaal een gouden. Het betrof de Eeiw. Overste-assistent, Hiltruda. Geprofest in 1859, bracht zij ruim 40 jaren door in het klooster te Tilburg en de laatste jaren alhier, waar zij op velerlei gebied ruimschoots gelegen heid vond zich verdienstelijk te maken. Ongeluk. De lieer S. wilde even naar zijn jonge duiven zien, toen de leer kantelde en hij het ongeluk had te vallen, waarbij hem eenige ribben braken. Hoewel er geen on middellijk govaar voor zijn leven is, zal het hem wel geen goed doen. daar hij reeds half weg de tachtig i9. De deelneming met den sympathieken burgpr is groot en de wensch naar genezing algemeen. Eervol ontslag. Met ingang van 15 dezer is bij Kon. Besluit eervol ontslag verleend aan den Weled. Gestr. Heer G. van Everdingen als kantonrechter- plaatsvervanger in het arron dissement Heusden, met dankzegging voor de bewezen diensten. Nieuwe industrie. In het huis van den heer Mosterman, dat door verkoop overgegaan is aan dhr. de Bont zal, naar men ons mededeelt een varkeneslagerij geopend worden, terwijl door laatstgenoemde tevens in de bereids door hem gehuurde groote werkplaats een manden- makerij zal worden begonnen. Deze laatste vooral wanneer zij opneemt, kan voor velen een uitkomst worden, daar men hier in de laatste jaren nogal met werkschaarschte te kampen heeft. Auto-ongeval. Bij het omslaan van den hoek Herptsche straat en den Demerd-singel had de varkens slager P. L het ongeluk in botsing te komen met de automobile van dhr. V., zoodat hij behalve eenige kleine verwondingen aan hoofd en handen ook een schouderoDt- wrichting opliep en zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Bovendien werd zijn fiets ook zwaar gehavend. Betrekkelijk is het ongeluk nog goed afgeloopen, doch het komt voor L. al zser slecht uit, daar hij geheel alleen zijn zaak drijft, Kaatsheuvel, 22 Sept. 1909. Contributie verhooging. Verleden Zondag is in de ledenver gadering van onze R. K. Vakvereeniging van schoenmakers besloten, om gedu rende de laatste 3 maanden tot Nieuwjaar, de wekelijksche contributie met 5 cent te verhoogen, als steun voor de werke- loozen vakgenooten. Voorwaar een schoon voorbeeld van ware broederlijkheid, welke den leden tot eer strekt. De contributie bedraagt nu te zameu 17 cent per week. Meisjesrereeniging. Deze vakvereeniging van stiksters, is thans opgericht. Acht en twintig vrouwelijke leden gaven zich op als lid. Het voorloopig bestuur wordt gevormd door Corn, de Nijs, Presidente, Gerdina Vrinte, Secretaresse en Johanna de Nijs Penningmeesteresse. De nieuwe vereeni- ging heeft tot patrones de H. Prisca. Moge zij groeien en bloeien. Dicfstul. Gisterennacht is een bed met toebe- hooren, dat buiten was blijven liggen, en eigendom van vrouw van R. in den Hilsche pad, weggehaald. Wie de daders zijn is onbekend. Als bijzonderheid zij daarbij vermeld, dat bedoelde vrouw 's nachts buiten op dat bed logeert. Haar man de bekende Bern. van R. logeert op 's Rijks kosten. Die nacht was de vrouw ergens anders onder dak wegens het slechte weer. Omnibusuiaatsehuppij. Staatscourant No. 218 bevat de sta tuten der naamlooze Vennootschap. Kaatsheuvelsche Omnibusmaatschap pij, te Kaatsheuvel. Het doel der ven nootschap is een omnibusdienst voor het vervoer in het algemeen te hebben en te doen rijden van het dorp Kaats heuvel naar het station Kaatsheuvel- Capelle. Het kapitaal der vennootschap zal bestaan uit eene som van f3000, verdeeld in 60 aandeelen ieder groot f 50. Jubilé. Gisteren was het 25 jaren geleden, dat D. Venniks in dienst trad bij den heer v. Nieuwstadt, schoenfabrikant, alh. Het personeel en de patroon gaven beiden een stoffelijk bewijs hunner be langstelling voor den jubilaris, Om 12 uur 's middags werd het personeel door den patroon getracteerd. Hedenavond zal hij hen nogmaals in de zaal van Euphonia onthalen. We hopen, dat de jubilaris nog vele jaren in dienstbetrek king bij den heer van Nieuwstadt mag doorbrengen. Uede om bulp. 1.1. Zondag is een schrijven aan de huizen der ingezetenen verspreid, waarin om steun gevraagd werd voor de wer- keloozeu hier ter plaatse. De strijd tegen de gedwongen winkelnering heeft hier menig slachtoffer geei'scht. Welaan, steun daarom de goede zaak en offer uw penningske voor de wer- keloozen. Vele kleintjes maken een groot. LOONOP-ZAND, 21 Sept. Gisteren namiddag had de gilde »St. Ambrosius« een schuttersfeestje. Te één uur werd zij door haar zustervereenigingen »St. Crispijn* en >St. Hubertus* onder de welluidende tonen der sSophia's-Vereeni- ging* in optocht naar een plein voor het kasteel gebracht, waarop de vogel boom staat. De eerste 3 schoten wer den gelost door Jhr. E. Verheijen Fz. Na een feilen kamp schoot deheerjac. Bouman koning en behaalden de heeren A. Dankers en L Span de beide prijzen, een horloge en een lamp. Tot laat in den avond werd het feest in de zaal bij den heer F. Schoenmakers voort gezet. De drievoudige moord. De twee mare- chausseés uit Hoogeveen, die zich in dit drama met loffelijken tact en ijver onder scheiden hebben, hebben op onderzoek in het Koekangerveld een kleine deur aan den stal van den vermoorden Hen drik Bakker aangetroffen. Toen werd besloten nogmaals de wo ning te onderzoeken, waarbij ruim f 300 werd gevonden. Daarop werd aan de zoons van den vermoorde, alsmede aan de moeder van de eveneens ^geslachte" huishoudster van Bakker bericht dat zij op een be paalden dag den inboedel (van het uit gemoorde huis) konden weghalen. De moeder, een weduwe en wachteres van een wachtpost nabij 't station van de Staatsspoor te Echten, gaf aan de uitnoodiging gevolg, maar de zoons van Bakker bleven weg. Hierop brachten bovenbedoelde mare- chaussées en de veldwachter van Ruinen hun een visite, waarbij zij gegevens kregen, om beiden als verdachten te arresteeren. De rijksveldwachter Kracht ontdekte, dat een buurman van den vermoorden Bakker Geert Vernim genaamd meer van de zaak afwist, doch dat deze niet durfde spreken uit vrees, dat de daders zich op hem zouden wreken. Deze man als getuige gedagvaard heeft verklaard In den avond van den moord om 9 uur, even nadat hij gekerm had gehoord bij het huis van den ver moorde Bakker de beide broeders nabij dat huis te hebben hooren praten. Hij beweert alles te hebben gezien, doch uit vrees te hebben gezwegen. De gebroeders Bakker ontkennen, dat zij in de nabijheid van de woning van hun vader zijn geweest. De gebroeders Bakker zijn als verdacht de daders te lijn van dezen drievoudi- gen moord van Hoogeveen naar Assen overgebracht. Tegen hen is een bevel tot voorloo- pige inhechtenisneming uitgevaardigd. Een commissaris van politic doodge stoken. Toen de commissaris van politie der Belgische gemeente Gheel bij avond een ronde deed om toe te zien, dat de herbergen wel op het bij verordening bepaalde uur gesloten werden moest hij 2 jongelieden met geweld uit een herberg doen verwijderen. Op straat gekomen, vielen zij eensklaps met mes sen op den commissaris aan en brachten hem wel 50 steken toe, zoodat hij dood bleef liggen te midden van een bloed plas. De 2 moordenaars, 22 en 16 jaar oud, zijn gearresteerd. Een schijndoode verbrand. In het Hon- gaarsche dorp Szelistye was een oude herder al sedert geruimen tijd ziek ge weest. Ten slotte meende men, dat hij overleden was en bereidde de begrafenis plechtigheid voor. Eensklaps evenwel hief de doodgewaande zich op, waarvan de familieleden zoo verschrikten, dat zij ijlings het huis uit vluchtten. Een oogen- blik later stond dit in brand, vermoede lijk doordat de schijndoode een der kaarsen, die bij zijn doodsbed brandden, had omvergeworpen. Toen men den brand gebluscht had, vond men den ongelukkige verkoold. Moedige Redding. De Duitsche majoor Veith, d!e zich te Constantinopel bevond, had op het ministerie van oorlog een ambtelijk bezoek afgelegd en keerde met de naar Kadiköj varende stoomboot terug, toen hij zag dat bij de nieuwe brug, tengevolge van den sterken stroom een boot omsloeg, waarin zich 'n Turksch echtpaar bevond De echtgenoote, zoowel als de bestuurder der boot, verkeerden in gevaar te zullen verdrinken. Vastbe raden legde majoor Veitn, die zich in parade-uniform bevond, helm en sabel af en sprong te water. Ofschoon de zware uniform hem in het zwemmen zeer be lemmerde, slaagde hij er toch in de plaats des ongeluks te bereiken, juist op het oogenblik dat de menschen dreigden te zinken. Hij hielp den schipper op zijn omgekantelde boot te klimmen en hield toen de echtgenooten zoolang boven water, tot een der talrijke booten, die van den wal waren opgeroeid, hen had opgenomen. Tal van passagiers sloegen het reddingswerk van het dek der boot gade en toen majoor Veith na zijn moe dige daad aan boord terugkeerde, werd hem een geestdriftige ovatie gebracht. Moord te OnnaIn den morgen na de inh«chtenisneming van Lute kwam, naar het Nwsbl- v. Fr. vertelt, diens broer uit Nijeveen aan de marechaussees ka zerne te Steenwijk met het verzoek, of hij zijn broer nog ééns mocht zien vóór deze werd overgebracht naar Heerenveen. 't Werd toegestaan. De broer uit Nijeveen, die het spaar bankboekje met f 60 reeds dien nacht gekregen had, met snokkende stem >Broer..., broer... hoe is't jong En... hoe... komp 'et nou... mlt... joe fiets »Die mag ie wel holden.4 »De 'eeren ebben et 'eurd Nou broer, dan... 'oop ik moar,... dat 'k... oe... nooit weer zie 1« Zoo is het afscheid geweest van die beide broeders. Zondagmorgen, nadat hij gevat was, vroeg Lute, of zijn schoonmoeder wer kelijk dood was. Toen men daarop be vestigend antwoordde, gaf hij onverholen zijn blijdschap te kennen. In 't Heike. Men meldt uit Breda Vrijdag a. s. zullen de verschillende politieposten in en om het beruchte Heike versterkt worden alsdan zal het detachement maréchaussee te Rucphen en te Hoeven met ieder 5 man worden versterkt terwijl te Etten en te Sprundel 2 marechaussee s zullen worden in dienst gesteld bovendien is toegestaan, dat de marechaussee's des nachts gebruik mogen maken van jachtgeweren in plaats van hunnen rijksrevolver, daar begrijpelijker wijs met een jachtgeweer de kans van raken veel grooter is. Nauwkeuring wordt ook gelet op^de gangen der beruchte individuen hun gaan en komen nauw lettend bespied en bij elke ontmoetting worden de heeren gefouilleerd bij een expeditie in den nacht van Zaterdag op Zondag onder geleide van den heer Thomson, kapitein der marechaussee, werden op deze wijze een paar revolvers buitgemaakt en de kolf van een geweer den loop hadden de bandieten nog we ten weg te moffelen. Doot stroopers aangevallen. Uit Tilburg wordt gemeld De onbezoldigde iijksveldwachter jachtopziener J. Lombregs is in den nacht van Zondag op Maandag aan den Heikant bij het aanhouden van wildstroopers door dezen aangevallen en ernstig mis handeld door messteken. De daders een drietal beiuchte stroopers zijn bekend. De Vesuvius komt allengs meer in actie. De rookzuil die uit den krater opstijgt, wordt hoe langer hoe dikker en de berg werpt ook weder meer vul kanische stoffen uit. Men hoort voortdurend een licht ge rommel. Bekoord door de schoonheid van het schouwspel, wilden dezer dagen eenige toeristen den berg beklimmen tot aan den krater. Zij naderden dezen ook tot op een afstand van 10 Mmaar werden toen door een aschregen ge dwongen ijlings de vlucht te nemen. Luchtvaart. Vliegen- Reuter seint uit Ostende De aviateur Paulhan heeft den prijs van 25,000 francs gewonnen, in 1 uur 1 min. en 1 sec., 477* K M. afleggend op een hoogte van 100 M. De tlanding4 had plaats in het water, doch het toestel werd zonder averij uit het natte element getrokken. Een nieuw record van Wright. Wright maakte Vrijdag-middag met den kapitein ter zee Engelhardt een vlucht van 1 uur en 37 minuten. Daarmede heeft hij een nieuw record voor 't vliegen met een passagier ge maakt. Blériot naar Boedapest. De Kanaal- vlieger Blériot gaat het druk krijgen. Op 't oogenblik is hij in Londen om zijn engagementen in Engeland na |e komen. Vandaar gaat hij half October naar Boedapest om er een lezing [c houden over de vliegkunst en eenigt opstijgingen te doen. Voor dat reisje krijgt hij niet minder dan 48000 gulden, 't Is om te doen! 1{ 27 ci P« TILBURG. Levert met succes snelloopende volgens de nieuwste constructie Reparatiën en levering van Ballen, Laken, Queuën enz, oedig en tot de minste prijzen. Vraagt teekenit gen en prijsopgaaf Interc. Telefoon 176. Fabriek van kunstledematen, breukbanden, buikgordels, rechthouders enz. Dagelijksch hierover te spreken. '8 Zondags van 10 tot 12 uur.. Earrenstraat B 358, 's-BOSCH Levert nieuwe biljarten volgens laatste systeem, met de nieuwste banden «EXCELSIOR», die door het afgeven van haar zuiver effec! uitmunten boven alle andere. Ook steeds voorhanden GEBRUIKTE BILJARTEN n Tegen zeer billijken prijs. Verder verkrijgbaar alle biljartbenoodigd- heden, alslaken, Queuen, ivoren- en imitatieballen, pommeranzen, ouwels, etc. Raparatiën geschieden spoedig, net en billyk. 5e Klasse. Trekking van 20 September. Getrokken prijzen. Prijs van f 1000 No. 16214 r r 400 8649 100 5031 13863 17712 17893 100 3567 7116 9215 16511 29102 20939 A ft 19(1 i 100 BESOIJEN, 21 Sept De prijs der boter was heden op de markt; Hoogste prijs f 1.41. Laagste prijs f 1,35. Do prijs der eieren wa9 5 tot 51/a ct. p. st. GORINCHEM, 20 Sept. De aanvoer van granen was heden gering met gewonen handel. Ristarwe I 12.25 a 12 75 roode dito 1 12,a 12,50 witte dito 112.— a 12.50 inl. rogge (5,50 a 6.50 Buitenl dito 6 50 ft 6 75 gerst 4,75 a 4 80 havo 3,75 ft 4.25 luivenboonen 19,— a 9.25 blauw, erwten 0.a 9,alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 353 runderen 5 nuchtere kalveren, 24 vatte varken, 796 biggen. Ie qual. K&lfkoeieu 1 200 ft 24i Kalfvaarzen f 130 ft 230 Guiste vaarzen f 60 Melkkoeien 1140 l'/j jarige ossen f 60 Pinken I ft Graskalveren f 20 ft Nuchtere kal». f74 Aangevoerd 24 vette vaikene van 26 ft per half kilo, biggen van 17, 14 stuk. Aangevoerd 0 schapen en 0 lammeren; schj. pen f ft en lammeren f0 ft f0 oer stal Kippen f 0.40 ft f 0.60 per stuk. Eieren 11.29 A 1.30 per 26 stuks. Boter 70 A 72 ct. per '/i kilo. ROTTERDAM 20 Sept. Tarwe f9.— ft 12.50 per 100 K.G. Rogge was van f 5.50 tot f 6. Gerst. Winter per 100 kilo f8.18.75. Zomt; per 100 kilo 8.25 ft 18.75 en Chevalier per li kilo f 9.28 ft 9.75 Haver per 100 k. f 7.— ft 7.75 Bruine boonen'van f Blauwe Erwten naar kook kwaliteit erkocil van 12.50 tot 13.— en vertrouwdekook daarbove Koolzaad f ft f ROTTERDAM 21 Sept. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 51 paarden 0 veulen, 0 ezel, 1358 magere en 611 vette runderen 260 vette 155 nuchtere en 85( graskalveren 2 schapen of lammeren 0 varkenj 196 biggen, 2 bokken of geiten. Koeien en ossen 32 tot 37 ct., stieren 27 i 31 ct., kalveren 30 tot 40 ct., vette export kalveren ct., alles per 1/3 kilo. Melkkoeien f 160 ft f 275, kalfkoeien f 170 f 320, stieren f 130 ft 250 pinken 70 ft 90 graskal- veren 24 a 60 vaarzen f 90 ft ICO alles raage reebiggen f7.— ft 15.paarden f 45 ft 90. Nuchtere kalveren fok- 12.4 20slacht/ 8 ft 12.— Biggen f 1.10 ft 1.60 per week. Op de botermarkt werden aangevoerd 60/8 34/16 vn. en 222 stukken ft »/s kilo. Prijs li qual 59, 2e qual f 56 3e qual. f 53 Per 1 kilo 75 ft 80 ct.

Echo van het Zuiden | 1909 | | pagina 6