unuws uit hbusdei. indeeling Nat SVIilitie. Gemengd Nieuws, NIEUWS kaatsheuvel Handelsbericht an BESOIJEN. op 5 eo 6 October eene tooneeluitvoering. Alzoo voor de inwoners dan toch céne ge legenheid, ora een geuo-glijken kermisavond door te brengen, VERGADERING der Kamer van Koophandel eu Fabrieken voor de gemeente Raams- douk op Zaterdag 25 September 1909 dee nam. ten 7 ure. Tegenwoordig alle leden. Do voorzitter opent de vergadering, waarna voorlezing geschiedt van de notulen der vorige vergadering welke onveranderd worden goed gekeurd en vastgesteld. Aan de orde is Schrijven van het Departement van Land bouw, Nijverheid ee Handel, d.d. 7 Augustus 1909, houdende toezending van een exemplaar van hrt verslag der Staatscommissie voor de weegwerktnigen met verzoek daarop voor 1 Octol er te willen dienen van advies. Daar de Staatscommissie inzake het noodige wettelijke toezicht op weeg werktuigen, onder ling niet tot overeenstemming kou geraken, zijn aan de Rogeering vier verschillende nota's ingediend, elke nota het gevoelen van een dcelj van de leden der Staatscommissie wedergevende. Na eonige discussie wordt besloten aan don minister van Landbouw, Nijverheid eu Ilandel te berichten, dat de Kamer zich hot basto kan vereenigeu root den inhoud der nota van de heeren G. van den Berge c s., die toezicht van Staatswege op de weegwerktnigen niet wenscholijk achten, doch uiettemiu meenen, dat bij de wet behoort te worden bepauld, dat gebruikers van weegworktuigen verplicht zijn, steeds voldoende controle—gewichten bij het weegwerktuig voorhanden te hebben, zoodat door de gebruikers ten allo tijden controle op het weegwerktuig kan worden uitgeoefend met dien verstande ovenwei, dat do Kamer van oordeel is, dat laatstbedoelde wettelijke bepaling veilig achterwege kan bleven. Schrijven van den Minister van Landbouw, Nijverheid on Handel d.d. 21 Augustus 1909, houdende verzoek om eenige inlichtingen omtrent den Zoudagsarbeid in deze Gemeente, zulks in verband met oene voorgenomen wette lijke regeling tot beperking van Zondagsnrbeid. Wordt besloten aan den Minister de ge vraagde inlichtingen te verstrekken. Toezending vanwege de Kamer van Koop handel to Rotterdam van eeno circulaire, bevattende een aantal antwoorden dier Kamer in verband met een vragenlijst haar toego zonden door het Departement van Landbouw Nijverheid en Handel, niet betrokking tot eene voorgenomen intsrnationalo conferentie voor hot ontwerpen van een uniform wisselrecht voor de verschillende Staten. Voor kenniegeving aangenomen. Verder wordt besloten aan den heor Districts inspecteur der Spoorwegdiensten in het 11e district te Rotterdam een adres to richten, teneinde daarmede te verkrijgen a. eeno betere inrichting van het loket nnu de halte Raamsdonksveer, opdat het reizend publiek, dat zich aan de halte Raarnsdonkr- veer van kaartjes moet voorzien met meer aan -regen en wind zij blootgesteld. b. zoo mogelijk eeno verplaatsing van het perron te Raamsdonksveer zoo, dat dit in de onmiddelijke nabijheid der wachtkamer worde aangebracht, zulks iu verband met de gaten dia, ter oorzake van de kruising der lijnen der S S en der Z S. T. M. zich thans bij den opgaDg van het perron bevinden en 's avonds gevaar opleveren. Ook wordt, na eenige bespreking besloten n adr» s te richten aan den heer Lober, DirT^teu^der Znider-Stoom Tramweg-Maat— schappij te Breda, ten einde te verkrijgen, dat te Raamsdouksveer een wissel worde aange bracht, opdat de industrieelen en haodel drijvendon, die goederen met de Zuider-Stoora- Tram weg-Maat schappij ontvangen, niet meer te Geertruiden berg behoeven te lossen, doch daartoe te Raamsdonksveer gelegenheid vinden. Tevens zal^ daarbij don heer Lober worden verzocht te willen bevorderen dat de trams te Raamsdonksveer een weinig vroeger arriveeren ten einde aldaar behoorlijk golegenhoid zij tot het lossen der stukgoederen, hetgeen thuus veel te wenschen overlaat. Niets meer aan do orde zijnde, wordt de vergadering gesloten. RAAMSDONKSVEER. Uitslag der door den bouwkundige de heer Ant. M. Schendel te Lage-Zwaluwe, gehouden aanbesteding van het bouwen van een woonhuis voor rekening van den heer Adr. de Bruin te Raamsdonksveer. Jos van Oers te Drunen f3500 J. de Beer, Raamsdonksveer f3225 Wed. F. Roovers en Zn Waspik f3210 Arn Broekhoven en Zn., Oosterh. f2980 J. J. van Loon, Werkendam, f 2980 Lvan Beek, Raamsdonksveer, f 2969 P. L. van Meer, Oosterhout, f2912 Th. Roovers, Made, f2820 W. G. Schoep, Baardwijk, f 2715 J. L. Weijdemans, den Hout, f2730 Jos. Leijten, Raamsdonk, f 2650 Het werk is aan den laagsten inschrij- ver gegund. VGRA VENMOER. De weleerw. heer Ds. G. Klumper, predikant der christelijk gereformeerde gemeente alhier, heeft voor het beroep naar Nieuwpoort bedankt. ZEVENBERGEN. Zondag had in de verschillende parochiale afdeelingen van de li. K. kiesvereeuiging in dit district de herstemming plaats voor het stellen van een candidaat voor de verkiezing van een lid der Prov. Staten. De uitslag was, dat wer den uitgebracht 1228 stemmen op den heer J. A. Oomen, 950 op den heer P. C. Piek, beiden te Oosterhout, zoodat de heer Oomen de candidaat der R.K. kiesvereni ging is. DONGEN. Uitstapje. Zondag a.s. zal de H. Familie uit de parochie van den H. Jozef, alhier een bedevaarttocht houden naar Til burg. (De zoogenaamde Hasseltsche kapel). Naar men ons meedeelt, zal onze Kon. Har monie „Musis Sacrum» de bedevaartgangers vergezellen, om den langen nioeizamen tocht, door een stukje opgewekte muziek zooveel mogelijk te bekorten. Kostelooze School. Alhier doet het ge rucht de rondte als zouden de broeders van Overdonk plan hebben, om naast de pas geopende lagere school nog een school te stichten voor niet betalenden. Wij deelen echter het gerucht ouder voorbehoud mee. Musis Sacrum. Zondag 1.1. gat onze Koninklijke Harmonie „Musis Sacrurn» haar gewoon veert,iendaagsch concert. De zaal was 'amelijk goed bezet en de verschillende num mers van het uitgezochte programma werden onberispelijk uitgevoerd. Hulde hiervoor aau den geniale» directeur en aan de ijvervolle leden. Zulke concerten zijn altijd genotvolle uitspanningen na een week van zwaren arbeic R. K. Kiesvereeuiging. Op de vergade ring van de parochiale Roomsch Katholieke Kiesvereeuiging 1.1. Zondag werden uitge bracht 134 stemmen, waarvan 75 op den heer Fick, 57 op den heer J. Oomen en 2 ongeldig. We kunnen hieraan toevoegen dat volgens 't verslag der andere afd. de heer J. Oomen gekozen is als candidaat der R. K Kiesvereeniging. Benoemd. Men deelt ons me.de, dat de heer P. Brekelmans, onderwijzer aan de openbare lagere school, alhier benoemd is tot onderwijzer aan eene bijzondere school te Tilburg. Deze benoeming is voor bovenge noemde een ware promotie, daar het salaris in Tilburg aaumerkelijk hooger is, dan hier Hoewel wij genoemden heer deze promotie van harte gunnen, zien vele burgers hem slechts met leedwezen vertrekken. Looierijen en Schoenfabrieken. Er is den laatsten tijd veel vraag naar leder waardoor de prijzen, mede in verband met de voort durende verhooging der huiden, aanmerkelijk hooger worden. Toch gaan de zaken vlot en overal is veel kooplust. Men noteert tegenwoordig voor goed zoolleer van 38 h 40 pnd. 88 90 ets. idem van 30 ii 32 pnd. 82 a 83 CBt. Voor contrefort- en binnenzoolledor van 14 h 15 pnd. wordt tot 60 ent. betaald, terwijl men voor droge Col. Kaap en W. Indische 70 h 75 ct. vraagt. Zelfs beschadigd zoolleer vindt tegenwoordig grage koopers. Vcor Java-overleer, zwart, ronde nerf, noteert men 90 a 95 cut., voor Dacca's idem. dito zelfs f 1,00 tot f 1,25. Ook in de Schoenmakerijen komt meer leven en beweging en wij veronderstellen, dat eene verhooging der schoenprijzen niet laug kan uitblijven. Liefdadigheids-voorstelling. Zaterdag 2 October a. des avonds om 7 uur uur zal door de tooneelvereeniging ^Concordia» alhier eene uitvoering gegeven worden, ge heel ten bate der werkloozen. Programma I „De Hand van God» Drama in 3 be drijven door Robrecht Buijse. II Vergiffenis Tooneelspel in cén bedrijf door C. De Lattin, Met het oog op het liefdadige doel dezer uitvoering, verwachten wij veel publiek. Entree f 0,25. Koningschieten. Zondag 11. had bij het kruisboogschuttersgezelschap „De Transvaal- sche boeren/' gevestigd bij den heer Bren- ders op het einde het jaarlijksch Kouiug- schieten plaats. De ILer J. Eromen werd na een feilen kam Koning met 23 punten in de 5 schoten. DIISSEN. Zondag zal in de Herv. Kerk alhier optreden den WelEerw. Heer Ds. Hermanides van Babiloniënbroek, ALM KERK. Op de gehouden keuring van stieren waren 12 stuks ter keuring aangeboden, waarvan 7 werden afgekeurd. Goedgekeurd werden Een witbonte 18 m. van A. Middelkoop te Nieuwecdijk, een zwartbonte 14 m. van J. Verschoor te Almkerk, een zwartbonte 18 m. van C. Millen.iar te Andel, een zwartbonte 14 m. van P. de Raad te Meeu wen en een zwartbonte 14 ra. van S. Lag- rouw te Nieuwendijk. De voerman de B. had zijn paard aan een zeker iemand te Rotterdam verkocht. Onderweg daarheen stierf het paard, op de hoot. Naar men zegt was het paard aange tast door het vuur. Een leelijk schadepost je. MEEUWEN. Een wielrijder had het on geluk te vallen waardoor ziju fiets terecht kwam tusschcn de pooten van den hengst, behoorende aan de Gebr. v. d. Schans. Het rijwiel werd geheel beschadigd terwijl de fietser met de schrik en eenige woudjee aan hand en hoofd, vrijkwam. den Zuidersingel. Na aan het hek van het gasfabriek door het afrukken van eenig latwerk wat schade aangericht te hebben, werd het zonder verdere onge lukken tot staan gebracht. Kaatsheuvel, 28 Sept. 1909. Drand. Gisteren avond brak bij y. d. P., door het omvallen eener lamp brand uit. De gordijnen vatten spoedig vlam. Gelukkig waren spoedig gedienstige banden klaar, die het vuur wisten le dooven. De schade is niet groot. Behalve de gordijnen ziju slechts een paar ruiten gesprongen en is de verf wat beschadigd. Baldadigheid. Bij M. werden Zondagnacht 4 vette ko nijnen ontvreemd, bij W. een 3-tal. Gedurig leest men van dergelijke diefstallen ook ziju hier en daar ruiten ingegooid. 't Is jammer, dat zulke feiten zoo zelden uit komeu. Treurige cijfers. Verleden week zijn uit deze gemeente de jongelingeu ingedeeld welke het vorige jaar een dienstplichtig nummer trokken, en waren ingedeeld, bij de winterploeg. Van de negen ingedeelden zijn reeds zes ongeschikt verklaard. Het hoogste nummer was bij die loting 76, eu nu is nummer 60 nog dienstplichtig. Het pleit voorzeker niet voor een sterk geslacht. Het zwakke geslacht. Twee leden dezer sekte kregen gisteren twist. Bij schelden bleef het niet. Men raakte handgemeen en wel zoodanig, dat aan weerszijden bloed vloeide. Ten duide lijkste bleek alhier, dat bet „zwakke» hier wel wat misplaatst was. Vrouw P. was zoo in- en uitwendig gekwetst, dat zij met den //Sterken arm» kennis maakte om van deze twee zwakken den meest sterke te straffen. Collecte ou steua. Door de katholieke vereenigde arbeiders van Kaatsheuvel is een biljet bij de inge zetenen verspreid, waarin zij een beroep doen op hun milddadigheid voor de arbei ders, die werkloos zijn gemaakt en worden gehouden. Het biljet bevat o.a. de mede- deeling, dat er onder die arbeiders zijn, die werkeloos gemaakt ziju, omdat ze lid zijn van een vcreeniging, welke onder goedkeu ring en aanmoediging der kerkelijke overheid is opgericht en werkzaam blijft. Er zal gecollecteerd worden. Heusden, 28 Sept. 1909, Egyptische duisternis. De gasverbruikers werden Zondagavond leelijk gedupeerd. Langzamerhand ver minderde overal de vlam en eindelijk verdween ze, om weg te blijven. Daar het lichte moan was, kon het op straat niet zooveel kwaad. Erger was het binnenshuis gesteld, vooral bij degenen die niet in het bezit waren van olielampen. Velen moesten dan ook sleentje buur» spelen. Sommigen ontstaken kaarslicht ja we hoorden zelfs van lui die dood eenvoudig naar bed gingen. Ongevalletje. De leerling-chauffeur A. v. d. O. had het ongeluk bij het aanzetten van een auto met den pols in aanraking te komen met den slinger. De pols werd dermate gekneusd, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen en v. d. O. nog wel eenigen tijd de nadeelige gevolgen zal ondervinden. Paard op hol. Maandagmiddag kwam een hollend paard van een fruitkoopman met een kar achter zich in vliegende vaart over Moordaanslag te Hazerswoude. Aan gaande den man, die door de rijkspolitie te Hazerswoude in hechtenis werd ge nomen als verdacht van den moordaan slag op de beide oudjes Spijker aldaar, verneemt het Nieuws nog het volgende De verdachte is een jongeman, I). genaamd, gehuwd en slager, wonende te Bodegrave. Hij is een achterneef van Spijker eu had eenige weken vóór den moordaanslag nog per brief aan oom 1' 200 ter leen gevraagd, die hem waren geweigerd. Dit, in verband met verwijten, hem door een ander familielid gedaan, gaf de politie aanleiding den man met de oude luidjes te confronteeren. Dit geschiedde Vrijdagmiddag. Moeder Spij ker zeide toen dadelijk »Dat is hij, ga met hem weg uit mijn oogen". 't Mensch is echter doof en ook al niet best van gezicht, zoodat men des avonds, nadat de man door den burge meester in verhoor was genomen, wat weinig resultaat had opgeleverd, hem nog eens aan de beide oudjes vertoonde. Toen was zij reeds minder vast in haar verklaringen, hoewel Spijker zelf, die met het eene oog heelemaal niet meer en met het andere slecht ziet, hem nog altijd aan de stem meende te herkennen. Zaterdagmiddag, toen men nogmaals met hem kwam, zeide de vrouw, dat hij het niet was en dat zij zich vergist had. Mogelijk heeft op deze verandering van opinie ook invloed gehad de vrees, dat zij nu naar Den Haag voor de recht bank zou moeten getuigen, waarmede de buurvrouwen het oud moedertje angstig maakten. Van meer beteekenis is, dat IJ. zijn alibi schijnt te kunnen bewijzen. Hij toonde een briefje van den waagmeester te Bodegrave, waaruit bleek, dat hij op den avond van den moordaanslag thuis een varken zou hebben geslacht. Hij zeide de buren tot getuigen te kunnen oproepen, die hem dien avond bij het slachten hebben geholpen. Met het oog op een en ander is de man weder op vrije voeten gesteld, doch van het geval is proces-verbaal opge maakt. Misschien acht de rechter van instructie een nader verhoor wenschelijk. Verdronken. Te Breda is dezer dagen verdronken de boekhandelaar de heer Sloekers aan den Tramsingel. Hij laat een weduwe met tien kin deren achter. Bij het visschen verdronken. Te IJpen- dam is de 68-jarige loodgieter B. uit Amsterdam bij het visschen in het Noordhollandsch Kanaal in slaap ge vallen, te water getuimeld en verdronken. Brand, Gisterenvoormiddag brandde te Moergestel geheel af de boerderij waarin herberg genaamd »Het Bonte Paard*. De brand ontstond in of bij den stal en het vee was slechts met groote moeite te redden, waarbij de bewoner nog erge brandwonden aan zijn handen op deed. Ook twee varkens hebben van 't vuur geleden. Verder is van den huis raad nog al wat gered, maar de geheele oogst is totaal verbrand. Het huis behoorde bij de goederen van den >Hondsberg« en werd bewoond door W- De Kort. Huis en inboedel waren verzekerd. Oorzaak onbekend. Plotselinge dood. Een landbouwer, langs den akker van de wed. Vermeer op den Disselberg te Helvoirt, vond tot zijne groote ontsteltenis den oudsten zoon Frans dier weduwe dood op het land liggen, blijkbaar onder zijn werk door een beroerte getroffen. Levend verbrand Zaterdagmiddag had te Vlissingcn een treurig ongeluk plaats. Doordien mej. in de Molenstraat aldaar, met haar rokken aan een bran dend petroleumtoestcl bleef hangen, vatten haar kleeren vlam. De ongelukkige vluchtte de straat op, waar haar van alle kanten hulp werd verleend. Men slaagde erin het vuur te blusschen, maar de vrouw was zoo ernstig gewond, dat men haar meer dood dan levend in haar woning bracht, waar twee dokters de eerste hulp verleenden en adviseerden om de vrouw onmiddellijk naar het gasthuis over te brengen. Daar is zij 's avonds aan de bekomen wonden be zweken. Tot het laatste oogenblik was de vrouw bij volle bewustzijn. Haar man is onderofficier bij de ma rine en thans in Indië, vanwaar hij op het laatst van dit jaar nair huis keert. Kerkdiefstal. In den afgeloopen nacht werd ingebroken in de R. K. Kerk te Ottersum. Omstreeks 2 uren hebben de buren eeuig gerucht gehoord. Men vermoedt dat de inbreker(s) door een raam is ingeklommen. De offerblokken werden opengebroken en geledigd. Overreden. Maandagnacht zijn aan den Tongerleschen overweg bij Eind hoven den spoorwegwachter een arm en een been afgereden. In hopeloozen toestand is de man naar het ziekenhuis vervoerd. Hij is gehuwd en vader van vijf kinderen. Hij is nadien overleden. Aardbeving te Messina. Bij een aard schok, die Zaterdag te Messina gehoord is, stortte een fabriek in de oude stad, die totnutoe overeind was blijven staan, plotseling in. Vijf werklui werden be dolven, van wie een als verminkt lijk en een ander met gebroken beenen en armen te voorschijn werd gehaald. Ongeluk. In de mijn Nordstern te Kerkrade kreeg een oppassend miin werker een dynamietlaaing tegen het hoofd en werd gedood. Muiterij in een gevangenis. Een 60-tal gedetineerden in de gevangenis te Parma opende, na de deuren gebarricadeerd te hebben, de vensters en riep uit alle macht naar buiten, dat de chef-bewaarder en de gevangenisdekter ontslagen moesten wor den. Op hun geschreeuw ontstond een volksoploop op het plein voor de gevan genis. De gevangenen schenen voorname lijk op den dokter gebeten te zijn en een hunner vertelde, dat hij een zieke had geslagen alvorens hem naar de ziekenzaal te zenden. De menigte groeide aan en men riep de politie te hulp. Er werden revolverschoten gelost om de muitelingen schrik aan te jagen en ten slotte slaagde men er in hen tot kalmte te brengen en de orde te herstellen. Naar de handelwijze van den dokter en den hoofdbewaarder zal een onderzoek worden ingesteld. Flinke huzaren. Zondag heeft een ergerlijke mishandeling te Breda plaats gehad De kastelein H in de Vlaszak werd door zekeren v. d. B. zoozeer mishandeld, dat hij bewusteloos ter aarde viel. De huzaren Wagenaar en Phillipp, van de Kon. Militaire Academie, die met hun meisjes in de Boschstraat toevallig pas seerden, zagen den kastelein vallen door een slag of een messteek van een der kerels, die te zijnen huize verteering had den gemaakt en niet hadden betaald. De huzaren, verontwaardigd over zoon laffe daad, zetten de daders achterna, doch toen Wagenaar een der kerels na derde, werd ook hij bedreigd en liep alle kans ook met een mes toegetakeld te worden. De huzaar trok tot zelfverweer zijn sabel, waardoor het hem gelukte de aanvallers in bedwang te houden en met behulp van den huzaar Pillipp den dader v. d. B. aan de politie over te leveren. Een huis ingestort te Breda. 2 dooden, 3 gewonden. Betreffende het instorten van het huis in de Brugstraat, te Breda, schrijft 't D v. N. Nog steeds is niet met zekerheid te melden wat de oorzaak der instorting is geweest. Naar we vernemen, beginnen de deskundigen meer en meer een verzak king ook in het midden- en achterdeel van het gebouw als oorzaak der in storting aan te nemen. Verschillende omstandigheden pleiten daarvoor. De overleden Talboom was op een bovenverdieping, midden in het gebouw aan het werk, Vrijdagmiddag aan het metselen van een muurtje aan een lichtkoker. Toen hij terugkwam, zei hij verbaasd tegen een kameraad »Ik dacht zoo juist, dat ik met mijn metselen reeds boven den balk gevorderd was, en nu zie ik dat ik er nog beneden ben. Daar begrijp ik niets van De arme kerel dacht toen nog geen oogenblik aan een verzakking. Kort daarop was de instor- ting gebeurd. Een andere teekenende omstandigheid is de navolgende Verhijen was op dc bovenste verdieping bezig met leggen der gasleiding. Het was niet ver van zes uur, toen hij de maat had genomen voor het op lengte snijden van een buis. Hij sneed daarna de buis op lengte af, maakte er een schroefdraad aan en wou ze gaan plaatsen. Toen bleek hem echter dat de buis eenige centimeiers te lang was. Verheijen, die overigens een accuraat werkman is, begreep zelf niets van zijn vergissing. Hij nam opnieuw de maat sneed een stuk van het eind der gasbuis af, maakte er opniew een schroef draad aan en ging opnieuw passen. Hij had zuiver gemeten en 'n stuk van de buis gesneden en toch... ze was alweer nog eenige centimeters te lang. Daar begreep hij niets van. Nog eens opnieuw gemeten, weer afge sneden en weer gepast. Ze was te lang. Sprenkels, die bij Talboom op een der bovenverdiepingen werkte, heeft er nog op gewezen, dat een balk aan »'t rijen» was en de vrees hebben geopperd, dat »aanstonds de heele boel in elkaar zou zakken». Uit dit alles schijnt men te mogen op maken, dat aanvankelijk een gestadige, nauw merkbare verschuiving heeft plaats gehad, gevolgd door een plotselinge in storting, toen de voornaamste balken hun steunpunten hadden verloren. Hedenmorgen ten 97a uur had te Waalwijk de inlijving voor de nationale militie plaats. Ingedeeld werd als volgt WAALWIJK. Ger. Kuijs, Veld-Art. Den Bosch. A. Neijssen, M. Schoofs, 6e Reg. Inf. Breda. J. Kleijberg, A. Duquesnoij, Corn. Timmermans, BAARDWIJK. W. v. d. Mee, 6e Reg. Inf. Breda. J. v. Dommelen, 6e Regt. Inf. Breda. J. A. J. M. van Heijst, Ontheffing student [Godgeleerdheid. M. de Vos, in arrest DRUNEN. 6e Regt. Inf Breda. van Wezel, v. d. Wiel, Heijmans, van Delft, v. d. Steen, 4e Regt. Veld-Art. 's Bosch. ELSHOUT. 6e Reg. Inf. Breda. M. Pelders, A. Lammers, A. v- Wijck, Johannes Kuisten 6e Reg. Inf. Breda. G. C. Dekker SPRANG. Bastiaan Antonie Verschure, 6e Reg. [Inf. Breda. Pieter Joh. de Graaf, 6e Reg. Inf Breda. Woute- M. de Rooij, (Reserve veld.) VRIJH. CAPELLE. Joost Oerlemans, 6e Reg. Inf. Breda (Reserve veld.) CAPELLE. C. Boeser, 6e Reg. Inf. Breda A. Snijders, J. Rosenbrand, M. v. Veen, (Reservisten.) BESOIJEN, 28 Sept De piije der boter was heden op do markt: Hoogste prijs f 1,45. Laagste prijs f 1,35. De prijs der eieren was 51/, ct. p. st. ROTTERDAM 27 Sept. Tarwe f9.— a 12.per 100 K.G. Rogge was van f 5.50 tot f 6. Gerst. Winter per 100 kilo f9.10.Zomer per 100 kilo 0.a 10.en Chevalier per 100 kilo f0.— k 0.— Haver per 100 k. f 6.a 7.25 Bruine boonen van f Blauwe Erwten naar kook kwaliteit verkocht van 12.50 tot 13.50 en vertrouwdekook daarboven Kooltaad f k 1 ROTTERDAM 28 Sept. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 19 paarden 1 veulen, 0 ezel, 1631 magere en 793 vette rnnderen 284 vette 175 nuchtere en 1000 graskalveren 6 schapen of lammeren 0 varkens 206 biggen, 0 bokken of geiten. Koeien en ossen 34 tot 37 ct., stieren 22 30 ct., kalveren 35 tot 45 ct., vette export- kalveren ct., alles per '/a kilo. Melkkoeien f 155 1 260, kalfkoeien f 165 f 365, stieren 130 a 240 pinken 80 a 125 graskal ▼eren 20 a 70 vaarzen f 90 a 155 alles ~7 veebiggen f8.— a 16.paarden f 40 a 150 Nuchtere kalveren fok- 13.— Jk 17slach 8.— k 11.— Biggen f 1.10 a 1.50 per week. Op de botermarkt werden aangevoerd 61/8 en ▼d. en 236 stukken a Va Kilo. Prijs le 26/16 qual 61, 2e qual f 58 kilo 75 a 80 ct. 3e qual. f 54

Echo van het Zuiden | 1909 | | pagina 6