„HET OUDE MAASJE" Prijsverlaging van Prima PETROLEUM W. Brekeimans Boekhouden. C, Th, J. van den Bergh, L. van Bladel en Zonen, R. D. A, d. Woude, Zwaitsluis V erzameit gebruikte Postzegels Bureau Betlehem Vaals (Limburg.) BI1ÏÏWS ÏÏIT HSUSDBN. Gemengd Nieuws Advertentiën TE KOOP VOERBIETEN. Telegram Dassen. A. Schelle en Zoon, TALRIJK ^IRIS" Nic. van Dongen, Overijselsche Beddenfabriek. >i£UWS UIT KAATSHEUVEL Sport. Kerknieuws. Telegrammen, H andelsbericht en W. BREKELMANS, Voor slechts f32.- VEERENRED >Vereenigt u« ook tot In deze parochie is doorgedrongen. Thans staat deze vereeniging echter nog een aanzienlijker gunstiger tijdperk te wachten. Door den Z.Eerw. Heer Directeur is het plan gevormd om met de gewaardeerde medewerking van den W.Ed. heer Jos. van Steen, voor de le den der vereeniging »Voor Eer en Deugd* een Jongenspatronaat op te richten en zal de leiding daarvan door de Heer Van Steen op zich worden ge nomen- Plannen bestaan een geschikt lokaal af te huren waar niet alleen des Zondags maar ook de overige dagen der week gelegenheid zal worden gegeven den avond nuttig en aangenaam door te brengen. Slaan wij een blik op andere ge meenten waar deze heilzame vereeni- gingen reeds lang, tot bloei der parochie, bestaan dan is onze innigste wensch dat deze edele plannen spoedig verwezenlijkt worden. En hieraan kunnen we niet twijfelen. Indien wij gadeslaan de vele moeilijk heden die zich den Z.Eerw. heer Pastoor steeds, dat in 't bijzonder gedurende de laatste jaren voor het vereenigingswezen heeft getroostindien we weten dat de Heer Van Steen reeds een reeks van jaren te Rotterdam de leiding van een dergelijke vereeniging waarnam, dan kunnen we met vertrouwen een spoedige tot-stand-koming van deze instelling te gemoet zien. Door een slagersjongen werkzaam bij den vleeschhouwer De V. werd j.l. Vrijdag een portemonaie inhoudende pl.m. f 20 verloren. Tot heden is zij nog niet terecht. DONGEN 6/10 '09- Toonneelnitvoering. De voorstelling, welke Zaterdagavond in de zaal van Concordia gegeven werd, en waarvan de opbrengst geheel ten bate der werkloozen zal zijn, kan als uitmuntend geslaagd beschouwd worden. De zaal was stampvol en de stukken werden zeer goed opgevoerd. Het zal ons aangenaam zijn, dezen winter nog verscheidene malen in de gelegenheid gesteld te worden de nogjeugdige dilet tanten te hooren. Moge daarom het succes van dezen avond een spoorslag voor hen zijn, om steeds met meer am bitie te werken, opdat de voorstellingen »immer beter* worden. We mogen hier aan toevoegen, dat voor een aantal werk loozen de grootste ellende achter den rug is, daar in den loop der vorige week de schoenfabriek van M. K. wederom in werking is gesteld, zoodat een groot deel der werkloozen den arbeid kon her vatten. Maria- Vereeniging. Zondag 10 Oct. a. s. zal er in de Kerk van den H. Lau- rentius, alhier, na de vroegmis de alge- meene H. Communie plaats hebben voor de leden der Maria vereeniging afd. Dongen. Den parochianen is verzocht om de plaatsen langs den middengang voor de leden vrij te laten. In den grond gestoptDezer dagen vond men bij de Wed. P. V. toen men smorgens in den stal kwam een koe dood liggen. De veearts constateerde, dat zij iets aan den lever had, waardoor het vleesch voor de consumtie ongeschikt was. Het cadaver is daarna onder politie toezicht in den grond gestopt. Bakkersvergadering. Zondagmorgen werden de Bakkers onzer gemeente door met potlood geschreven aanplakbiljetten ter vergadering opgeroepen. Naar wij vernemen is echter het getal der bakkers die aan die roepstem hebben gehoor gegeven, gering zijn geweest, zoodat van de voorgenomen besprekingen niet veel kwam. Zou een en ander misschien in verband staan met het gerucht, als zou de R. K Volksbond eene Coöpera- tieve-broodbakkerij willen oprichten. TILBURG, 4 Oct. In de hedenavond gehouden gemeenteraads-vergadering werd besloten tot het aangaan een er 3]/s pets. leening, groot f 100,000, aflos baar in 42 jaar, welk bedrag zal dienen tot dekking der kosten verbonden aan de vestiging van een garnizoen te dezer stede, waartoe een excercitie-terrein, groot 250 H A. is aangekocht voor de som van f21,000, terwijl de bouw der kazerne eene uitgave van p.m. f 64,000 medebrengt. Het besluit tot stichting eener electrische centrale, tot welker stichting B. en W. een voorstel hadden ingediend, is op voorstel van den heer Arts aangehouden tot eene volgende vergadering. Hemden, 5 Oct. 1909, Teekeaeursns. Vrijdagavond namen de lessen in 't bouwkundig- en handteekenen op den cursus van onzen Gemeente-architect wederom een aanvang. Te oordeelen naar het ieder jaar steeds grooter wor dend aantal leerlingen, mag men daaruit vrijelijk het bewijs putten, dat het onder wijs door genoemden teekeoleeraar met vrucht gegeven wordt en dat het werkelijk voor deze streek in een behoefte voor ziet, blijkt uit het feit, dat velen zich een wandeling van ll/i 2 uur getroos ten om van de gelegenheid te profi teered. Vlseh. Is hier in den regel nog al wat te vangen voor den hengelaar, zooals het in de laatste dagen gaat, is het bepaald een lust. In korten tijd kan men een net visch bemachtigen en dan geen »katvisch* maar bazen van visschen.Voor sommigen is 't met het oog op de werk- schaarschte bepaald een uitkomst, daar zij er een tamelijk daggeld mee ver dienen. Aan een groot gevuar ontkomen. Toen Maandagavond de kinderen van den hr. v. A. naar bed gingen, zagen zij van boven uit, dat in het aangren zend pand, bewoond door de Wed. v, d. St. groote vlammen opsloegen. Dade lijk toegesnelde hulpvaardige menschen slaagden er in, na verbrijzeling van een gesloten deur de vlammen te olusschc n, die reeds een begin van brand hadden veroorzaakt. De oorzaak is geweest een kooktoestel, dat de juffrouw voor zij haar woning verlief, liet branden om melk te kooken. Kaatsheuvel, 5 Oct. 1909. Voet bul. Zondag speelde de voetbalclub Wil- helmina van Waalwijk een match tegen Juliana, alhier. Uitslag 5—0, in 't voor deel van Juliana. II. Kindsheid. Het blijft steeds een liefelijk gezicht die schare kinderen bij gelegenheid der H. Kindsheid te zien optrekken ter kerke. Het is hun feest. Een mooie stoetvaantjes, zingende kinderen, bruidjes, in wier midden het Kindeke Jezus I Opgesteld bij de Eerw. Zusters, trok de stoet door de Peperstraat naar de kerk, waar om 9 uur een plechtige H Mis werd opgedragen door onzen Z.Eerw. Heer Pastoor. Hij, die ook maar weinig voor kinderen voelt, grijpt toch zoo'n oogenblik aan. Die stralende ge zichtjes, die onschuldige kinderoogjes zij vertolken, wat e~ omgaat in hunne jonge hartjes. En menigeen zal bij zich zeiven zeggenWas ik nog als deze kinderen I Moge dit kinderfeest meer in bloei toenemen- Door het dochtertje van W. v. Boxtel, werd uit aller naam de toewijding aan het God'lijk Kindje Jezus uitgesproken. Na nog een liedje ter eere van den Goddelijken Kindervriend te hebben ge zongen, trok men weer in stichtende orde huiswaarts. Voorbereidend militair onderricht. Verleden Zaterdag zijn deze oefenin gen aangevangen. Door ruim 20 jon gelingen wordt eraan deelgenomen Des Zaterdags en Maandags worden de oefeningen gehouden in de school aan den Berkdijk. Door onderofficieren van het 2e Reg. uit 's Bosch worden de oefeningen geleid. Mutinée. Het Matiuée jl. Zondag om half 12 door de Kon Harmonie „Euphonia* gegeven was tamelijk druk bezocht. De Harmonie gaf blijken van ijverige studie, Vooral No. 4 Potpourri de l'opera »La Carilloneur de Breiches* viel zeer in den smaak. Ook de Licdertafel oogstte veel bij val niet haar flink gezongen nummer »Het morgenrood der Vrijheid* van Mendelson. Het getuigde van degelijke studie Dat beide vereenigingen groeien en bloeien. Vreeselijk drama. In het dorpje Crupet bij Namen heeft eene moeder, Joséphine Martin, zich met hare vier kinderen in een vlaag van waanzin in een vijver geworpen De kinderen zijn allen omgekomen. De toestand der moeder is zeer ernstig. Moord. Te kerkrade is Zaterdagavond een mijnwerker door een Duitschen collega dood geschoten De moordenaar koos het hazenpad doch werd vlak bij de Hollandsch-Duitsche grenzen, op Duisch gebied gearresteerd. De L. K. verneemt nader Zaterdagavond, omstreeks 10 uur, werd bij den caféhouder Vaassen te Blijerheij- de eene ruit ingegooid. Nadat de zoon van den caféhouder naar buiten was ge gaan, om te trachten te weten te komen, wie de ruit had ingegooid, trad zekere M., een Duitsch mijnwerker, met wten de familie V. op niet al te besten voet leefde, naar voren. Er moet toen tusschen den zoon des herbergiers en den Duitscher een kleine woordentwist ontstaan zijn. De eerste kreeg eeen schot in het lichaam, de dood trad onmiddelijk in. De vermoedelijke dader vluchtte doch werd door Duitsche grensbeambten aangehouden, naar Kohl- scheid overgebracht en aldaar in bewaring gesteld. M. was woonachtig te Bleijerheid, en was een ongunstig bekend staand in dividu. Het slachtoffer is ongehuwd. De verslagenheid onder de bevolking is zeer groot. Mishandeling van een schildiuacht. Over de mishandeling van den schild wacht te Leiden schreef men gisteren van daar nog het volgende De milicien van het 4e reg., Werkho ven, te Leiden, had van 1 tot 3 uur de wacht bij het kruithuis aan den Morsch- weg. Tegen halftwee hoorde hij in de nabijheid angstgeschrei. Hij spoedde zich erheen om hulp aan te bieden en zag dat drie mannen, waarvan één als schipper gekleed, terwijl de anderen er meer heerachtig uitzagen, een anderen burger die een rijwiel bij zich had erger lijk mishandelden. Wat hen daartoe bewoog, wist hij niet, doch hij vermoedde dat zij hem wilden plunderen. Hij zou den aange vallene helpen, doch nu wierpen de drie aanranders zich op den schildwacht, zoo onverwacht, dat hij verhinderd werd van zijn wapens gebruik te maken. Een hun ner bracht hem een diepe wonde toe aan een der slapen. De eerstaangevallene was inmiddels op zijn rijwiel gesprongen en reed in de richting naar Leiden. Hij waarschuwde de wacht aan de Morsch kazerne, waarop dadelijk een patrouille last kreeg er zich heen te begeven. Toen deze er kwam waren de aanranders verdwenen en de schildwacht had nog de tegenwoordigheid van geest gehad zich te begeven naar een nabijgelegen boerderij in de Slaag, waar men den deerlijk mishandelden man liefderijk had opgenomen. Per rijtuig werd hij nu naar het militair hospitaal vervoerd, waar de wonde wel ernstig, doch niet levensge vaarlijk werd geacht. De aanranders zijn onbekend. WIELRIJDEN. Dwars door Noord Brabant. Zoudag te hnlftwaalf is deze wedstrijd op het Stationsplein in den Bosch begonnen. Ongeveer één uur begon het te regenen, en de buien werden zoo hevig, dat de jury btsloot, don eiudwedstrijd op da wielerbaan de Itaaij- berg te laten vervallen. De eindstreep was nu vóór Bergen op Zoom, bij hot koffiehuis de Bloemkool. De uitslag was als volgtAmateurs le Jules Wouters, Capellon, aangekomen te 2 uur 31 m. 32 sec. 2. en 3 nUiysses", Rijswijk en A. v. d. Pol. Rotterdam 4 Tamse, Gouda 5. P. v. Kersen,* Dordrecht 6 A Bellersen, Vinkeveen 7. C, Peereboom, Vlaardingen 8 K. C. Schippers, Rotterdam 9. J v. d. Beem, Zetten 10 »John", Amsterdam 11. D. de Klerk, Dordrecht12. M. Gooy, Amster dam 13 C v. d. Wiel, Rotterdam 14. nAchilles", Viukeveen 15 C v. Dam, Delft 16. J. Paaijmans. Tilburg 17. G. v. Staveren, Oudewetering 18 J. C. Kons, Amsterdam. Nieuwelingen 1. A. Limbregts Zevenberg- echehoek, aangekomen te 2 uur 59 min. 16 sec 2. A. v. Eekelen, Heerle 3. Holling Hollaar, Den Haag 4. P. v. d. Wiel, Amsterdam 5 C. v. Vliet, Gouda 6 L Iloubon, Tilburg 7. D. de Hen, Apeldoorn 8. J. ll-ndriks, Den Haag 9. A. Wicdfse, Dordrecht 10 J. Bruggelmars, Rosendaal. VLIEGEN. De vliegweek te Berlijn is Zondag onder begunstiging van het heerlijkste vliegweer gesloten. De held van den dag en overigens vau de heele week bijna was Rougier, die een paar mooie tochten maakte, een op 'n hoogte van 158 M en een met een passagier, dien hij 35 minuten op zijn toestel meevoerde. De officieele uitslngen van de vliegweek zijn de volgende Afstandsprijs 1. R ugier, 120 kilem. in 2 u 41 min., wint 40000 mark 2 Latham, 82 kilom. wint 15 000 mark 3. FarraaD, 80 kilom. Hoorteprijs 1. Rougier, 158 M (10 000 mark); 2. Latham. Snelheidsprijs 1 Latham, 18 min- 46 sec. wint 8000 mark 2 Farman, 22 min. 2 Bec.; 3. baron de Caters, 32 min. 47 sec. Aan baron de Caters werd een troostprijs van 2000 mark toegekend. De Antwerpsche vliegweek is nu definitief bepaald op de week van 24 October—2 Nov. U. Missie. De H. Missie, onder leiding der eerw. paters Redemptoristen, wordt met de meeste devotie gevolgd. Zoowel de mor gen- als avonddiensten met predicaties worden door een overgroot aantal geloo- vigen bijgewoond, getuigende van den waren, godsdienstzin van Waalwijks pa rochianen die de eminente predikers van Gods Woord metzooveel vrucht volgen. VREESELIJKE ONTPLOFFING. Te Nanaimo in Britsch-Columbia be reikte een vrecselijke brand de Wel lingtonmijn, en veroorzaakten eene ont ploffing. Er zijn 30 dooden, en 40 personen zijn nog bedolven. Verscheideue geredden zijn doodelijk gewond. BESOIJEN, 4 Oct. De piija der boter was hedeD op de markt: Hoogste prijs t 1,46. Laagste prijs f 1,35. De prijs der eieren was 6 ct. p. st. ROTTERDAM 4 Oct. Tarwe f8.a 11.50 per 100 K.G. Rogge was van f 5.50 tot f 6. Gerst. Winter per 100 kilo f 0.10.Zomer ier 100 kilo 0.a 10.— en Chevalier per 100 silo f0.— 0.— Haver per 100 k. f 6.a 7.25 Bruine boonen van f Blanwe Erwten Daar kook kwaliteit verkocht van 12.50 tot 13.50 en vertrouwdekook daarboven Koolzaad f I ROTTERDAM 5 Oct. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 54 paarden 1 veulen, 0 ezol, 1654 magere en 743 vette runderen 240 vette 119 nuchtere en 1190 graskalveren 6 schapen of lammeren 0 varkens 194 biggen, 2 bokken of geiten. Koeien en ossen 27 tot 37 ct., stieren 24 30 ct., kalveren 35 tot 45 ct., vette export- kalveren ct., alles per '/s l"lo. Melkkoeien f 160 f 255, kalfkoeien f 165 a f 320, stieren 125 a 235 piDken 90 a 110 graskal veren 22 a 70 vaarzen f 110 a 165 alles mager veebiggen f8.— a 16.paaiden f 30 a 150. Nuchtere kalveren fok- 12.— 16— slacht.- 8.50 11.— Biggen f 1.10 a 1.50 per week. Op de botermarkt werden aangevoerd 68/8 en 36/16 vd. en 202 stukken a >/j kilo. Prijs le qual 61, 2e qual f 58 3e qual. f 54 Per '/i kilo 75 a 80 ct. GORINCHEM, 4 Oct. De aanvoer van granen was heden gering met gewonen handel. Ristarwe 1 12.20 a 12.40 roode dito i 11,90 a 12,10 witte dito 112.40 a 12.60 inl. rogge t G,50 a 7, Buitenl dito 710 ft 7- 25 gerst 4,90 a 5 20 haver 3,90 a 4.10 iluivenboonen f9,— a 9 25 blauwe erwten 0.a 9.alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 385 runaeren 8 nuchtere kalveren, 20 vette varkens 775 biggen. le qual. Kalfkoeien 1220 a 260 Kalfvaarzen f 130 a 220 Guiste vaarzen Melkkoeien l1/, jarige ossen Pinken Graskalveren Nuchtere kalv. f 90 A 1140 a f 1 a 20 a f 7 A Aangevoerd 20 vette vaikens van 26 a 27 ct. per half kilo, biggen van 17, a 13 per stuk. Aangevoerd 0 schapen en 0 lammeren; scha pen fa en lammeren f0 A f0 Der stuk Kippen f 0.40 a f 0.70 per stuk. Eiere» 11.40 A 1.50 per 26 stuks. Boter 70 A 75 ct. per Vi kilo. Vruchtenteelt en Boomkweekerij ongeveer 40 A 50 duizend K.G. o Maatschappij Hilcrest CoBradfort. g Zij is geheel buiten de trust. U zijt vrij met uw inkoop, U wordt niet aan I. de banden gelegd, U wordt behoorlijke g winst gegeven. Wat de kwaliteit be- treft is ongeëvenaard, munt uit in a lichtsterkte, zij schittert uit met gas- 2 licht. Bijzouder aanbevolen, voor Gemeente- lampen, Fabriekslampen en Kerklainpen en groote instellingen als Tramweg- 3 maatschappijen euz. Prijsopgaaf staat ten dienste. Deze Petroleum wordt geleverd in houten en ijzeren fusten, naar ver- kiezing. H.H. Molenaars gebruikt geen petroleum als petre motorolie, is het voordeeligst in gebruik, Pure zuivere. Concurreerende prijzen. Agent voor Noordbrab nt, PUSSEN (N.-Br.) WAALWIJK. Handel in LEDER 1 TüUWERIJ, Beslist het voordeeligste adres van alle soorten Leder- PAARDENLEDER k 75 ct. SATIN LIESEN k 23 ct. per voet. CHROOM zeer concurreerend vanaf 30 ct. ZWAAR ZOOLLEDER uitsluitend ge schikt voor reparatiewerk LICHTE ZOOLLEER en BINNEN- ZOOLLEER-HUIDEN, alles oud-systeem gelooid. RUNDSBOX, BOXKALPS. Verder alle soorten AFVAL aan scherp concurreerende prijzen. Aanbevelend, Onderwijs in dubbel en enkel Boekhouden, Handelsrekenen en Handelsrecht. Opleiding voor Examen en practijk, Leeraar M. O. Groote straat No. 351, WAALWIJK. zijn de ziekten die onze fruitboomen aan. tasten, zooals Nectria ditissima, bij appel, Fu8cicladium pirinum bij peer, en meer andereondergeteekenden zijn voor bot bestryden der verschillende ziekten speciaal ingericht, het bespuiten der fruitboomen en vruchtstruiken door een Bernard sproei- machine, oordeelkundige samenstelling der i bestrijdingsmiddelen. Vertrouwdste adres voor alle snoeiwerk. zaamheden, aanleg en onderhoud van Tuinen (teekening graas). Levering van STAM-, STRUIK-, KLIM-, en TREURROZEN, VRUCHTBOOMEN, BLOEMWERKEN, POTTERIES, GLAS. WERK, enz. Beleefd aanbevelend, WAALWIJK. Qeen feest gevierd zouaer bloe men, zoo klinkt tegenwoordig de opinie van elke huisvrouw. Breng daarom een bezoek aan het Bloemenmagazijn van NIC. VAN DONGEN, waar steeds een uitgebreide keuze in de nieuwste mo dellen Bloemenmanden, Jardinieres in aar dewerk, massief koper, metaal enz. voorradig is. Tevens eene mooie partij bloeiende Planten, Kamerplanten en honderden meters Tafelgroen voorhanden, zoodat ik in de ge legenheid beu het meest moderne bloemwerk te leveren, en zoowel de kleinste als de grootste tafels netjes te decoreeren. Groote voorraad prachtige lage TULPEN voor op te planten. Tot een bezoek eenieder beleefd uitnoo- digende. Aanbevelend, WAALWIJK. Bloemenmagszijn „IRIS". Het oudste en meest bekende adres is ongetwijfeld worif franco, naastbijgelegen station, vrij zicht toegezonden, een degelijk en solied 2 persoons Peluw en 2 kussens, linnen bewaste tijk en prima gezuiverde nieuwe Veercn, 1 Wollen, l Watten, I Molton Deken, Bed- en Peluw- overtrek met de nieuwste sluiting en 2 Matrassen. Een veel betere kwaliteit voor f 39.— Beslist iets extra voor f 49.— Daar ons fabrikaat overal in den lande ingang vond, onthouden wij ons van elke opgesmukte reclame. Met de reclame moet de soiidcit der goe deren samengaan. Zij, die met ons fabrikaat onbekend zijn, iaden we in hun eigen belang aan hiermee kennis te maken, daar men verbaasd zal staau over de degelijkheid onzer Bedden. Meer dan 15000 stuks verkocht. Kapokbedstellen, 2 persoons met dezelfde tocbehoorcn f26.-, f 32.—en f36. Prima dubbel Guttapcr^halinnen f2.de vierkante M. Windkussens f5.—, f6.16.75,1 7.50. In 't gebruik in vele gestichten. Beslist erkend best fabrikaat. Kussensloopen met Overslag» 6 stuks f 2.70 en prima f 3.80, dito met overslag en feston f3— en f3.50. 2-persoons Beddelakens prima Graslinnen f145 per stuk. Rijke keuze in WIEGEN en KINDERSTOELEN. IJzeren en Houten LedikantenClosets BidetsMatrassenlouw- en Ruststoelen, Luiermandsartikelen enz. Kerkstraat 187-140. Interc. Telefoon No. 4. Overijselsche Beddenfabriek. Vraagt Geül. Prijscourant.. van alle Landen zells de meest gewone, ten gunste der opleiding van minvermogende jongelieden tot priester missionaris. Als aan denken ontvangt men religieuse voorwerpen. Voor verdere inlichtingen en toezendina van Postegels wende men zich tot het -7*.—nrnmmmmm a—M'iihmwi— 60 220 Pt

Echo van het Zuiden | 1909 | | pagina 6