Nooit te oud om te genezen, Handelaars in Aardappelen, 150 H.L. Aardappelen „HET OUDE MAASJE" DUSSEN J, VAN OER SANÖEN-VAN ROOIJ Notaris KANT Mestverkooping. Gepasteurizeerde Roomboter. Advertentiën. Een Keukenwerkmeid TE KOOP VOERBIETEN, Ssea bluf. Alles eerste kwaliteit. Varkens vleesch STRAATMEST, Rusland» Marokko. Egypte. BINNENLAND. Amerika. China. Ingezonden stukken. Onderwijs. Kleine Advertentiën. EENE WERKMEID. publiek verkoopen Eerste Langstraatsche Stoomz ui velf abriek. gen, die men hem nu ten laste legde. Hy kon dns niet roor de tweede maal deswege terechtstaan. Wat het vonnis is, ia nog niet bekend. De rechters hebben er Zaterdagmiddag van 'tónen tot vijven in het geheim over beraad slaagd vermoedelijk xal het eerst bekend worden gemaakt, als het door den koning is bekrachtigd. Het zal dan wel een dood vonnis zijn. Nu wordt 19 October genoemd als de dag, waarop de csaar naar Italië zal vertrekken. Hij zon eerst naar Odessa gaan, van daar naar Alexindrowsk en München en zoo naar Italië, met vermijding van Oostcnrijksch grondgebied, een omweg makend van 1800 kilometer. In de laatste drie maanden zijn in Riga 262 gevallen van cholera voorgekomen 108 personen zijn aan de ziekte gestorven. In Odessa is door den bond van Rus sische mannen weer een proclamatie tegen de Joden verspreid. In Nador is een Marokkaan aangekomen, die brieven overbrengt van de Kabyleustam- men van Nador en Barraka aan generaal Mariua. De man verklaart, dat de toestand dier stammen tengevolge van gebrek aan levensmiddelen en de verschrikkelijke ver liezen, die zij in de laatste gevechten hebben geleden, onhoudbaar geworden is. In het gevecht van 80 Sept. hebben zij hun eigen gewonden moeten afmaken, omdat zij die niet konden meevoeren. De concessie voor het Suezkanaal is tot hot jaar 2014 verlengd. De maatschappij betaalt aan de Egyptische regeering 86 millioen gulden en 20 pCt. in de winst. handeling is voldoende geweest om mij geheel en al te doen herstellen, Wacht u er voor te verouderen, bewaar al uwe krachten, Wanneer de menselijke machine begint te slijten, komt de ouder dom spoedig en vermindert men, Het bloed wordt arm en waterig, de bloedsomloop vertraagt en de zenuwkrachten nemen af, wat alles aanwijst dat zekere noodzakelijke levenselementen ontbreken. Een der eerste verschijnselen is een aanhoudende koude der handen en der voeten. De maag, de inge wanden, de blaas geven teekenen van zwakte, neemt toe en de levensbranuen zijn zoo gering dat gij begint te zien dat uwe ge zondheid wel ondermijnd is. De Pink Pillen zullen uw bloed weer rijk maken en al uwe organen nieuwe kracht geveu. Zij zullen de organen die stil stonden weer in gang zetten. Zij zullen jaren aan uw leven toe voegen en leven in nw laatst jarene brengen. Verkrijgbaar bij Suabilié, Hoofddepot houder voor Nederland, 7 Groote Markt te Rotterdam. Voor 's Bosch en omstreken bij de firma V. d. DRIES, Vischmarkt, Apot heek '«Bosch Drogisterij „EXCELSIOR*, Koninginnelaan, Herman J. A. ZEEGERS, firma P. J. VAN GILS, Apotheek te Waalwijk en verder bij verschillende apothe kers en goede drogisten. Prijs f 1.75 de doos, 9per 6 doozen. Men weet, dat president Taft een tsurnée maakt door zijn land. Men heeft berekend dat hij reeds 100.000 inderen omhelsd heeft, een millioen handjes heeft gegeven, 20.000 welkomstadressen heeft aangehoord en 5000 redevoeringen heeft uitgesproken. Peary en Cook. Reuier seint uit New York Peary en drie vau zijn blanke metge zellen hebben een verklaring openbaar ge maakt, waarin zij uitvoerig het getuigenis van Cook's Eskimo's weergeven. Te Etak ondervraagd, zeiden de Eskimo's, die Cook hadden begeleid, eenstemmig, dat zij van het eiland Heiberg slechts twee dagreizen noord waai ts waren getrokken. Toen stuitten zij op ruw ijs en open water, en keerden terug. De Eskimo's vertelden voorts bi- zonderheden over den tocht zuidwaarts. Die nam den heelen tijd in beslag, die Cook beweert, dat aan den tocht naar de Pool werd besteed. China's vloot en leger. De Times verneemt uit New-York, dat over twee weken een Chineesche commissie in de Ver. Staten zal aankomen om daar een onderzoek in te stellen naar de raad zaamheid van het in de Vereenigde Staten plaatsen van contracten voor de levering van oorlogschepen en schiettuig tot een totaal bedrag van 4.00.000 pd. st. Naar wordt te verstaan gegeven, zal dit zijn te beschouwen als een eersten stap tot tenuitvoerlegging van China's program, dat bedoelt het besteden van 40.000.000 pd. et. voor da verbetering van leger en vloot. De gansche leening, waaruit alle uitgaven, die het program oplegt, zullen worden be streden, zal aan al de mogendheden voor een gedeelte gegund worden, die deelnemen aan de Chineesche spoorwegleening. Het is ongeoorloofd te zien dat bejaarde lieden jammeren en wanhopen wanneer zij ziek zijn, en wat erger is, dat zij weigeren zich te verzorgen en zeggen „het is nut teloos, wij zijn te oud.* Deze verdrietige zieltoestand kan de nadeeligste gevolgen heb ben en bewerkt altijd dat do zieke nog meer wordt ter neer geslagen, terwijl hij vooral behoefte heeft te worden opgewekt. De be jaarde lieden kunnen, zonder de weerstands kracht van jonge menschen en volwassenen te hebben, en zonder orer dezelfde hulp bronnen te beschikken, zeer goed genezen, en zij genezen zoo zij een goed geneesmiddel ala de Pink Pillen te baat nemen. Ziet eens wat de Pink Pillen hebben ge daan voor den heer Verschut, wonende te Gouda, Groenendaal, 110. 68. De heer Ver schut, 64 jsren oud, schreef ons het vol gende „Ik verklaar gaarne dat ik in de laatste drie jaren veel geleden heb door een toestand van algemeene zwakte. Geheel mijn gestel was aangetast en het was als of ik een vertraging van al mijne functies ondervond. In het bijzonder was mijn ademhaling moeie- lijk geworden, ik was benauwd en kon niet meer vlug loopen zonder steken in de zijde te hebben. Mijn spijsvertering was zeer ver zwakt. Ik had vele artikelen vol lof over de Pink Pillen in de bladen gelezen e;i ook hadden vrienden en kennissen ze mij aan bevolen. Zoodra ik de Pink Pillen ben gaan innemen, heb ik eun merkbare verbetering ondervondsn en een betrekkelijk korte be- Gisterenmiddag aanvaardde prof. dr. W. H. Nolens, buitengewoon hoogleeraar in arbeidswetgeving, als onderdeel van het administratieve recht en van de Staathuishoudkunde aan de Amsterdam- sche universiteit, zijn ambt met een rede waarin hij de omvang van de arbeids wetgeving schetste. Deze rede zal in druk verschijnen. De Staatsloterij. »De Staatsloterij staat ei mooi voor,» is algemeen de mare, die men hoort verkondigen- En werkelijk is het een geheelen tijd geleden, dat de kans zoo gunstig stond als nu. Wel is de f 100.000 uitgeloot, maar de kans is nog heel gunstigmen vergelijke eens Er moeten nog getrokken worden 3100 nummers. Als prijzen zijn er nog I van f50.000, 1 premie van f 30 000, 1 prijs van f 25.000, l van f 5000, 1 premie van f 3000, I p-ijs van f 2000, 13 van 1000, 17 van f400, 11 van f200, 38 van f 100 en 812 van f 70, dat is te zamen 895 prijzen en 2 premiën voor de 3100 nummers. Uitvoer van runderen naar Italië. Van de Italiaansche regeering is de mededeellng ontvangen, dat runderen afkomstig uit Nederland bij invoer in Italië in het vervolg voorzien moeten zijn van een bewijs, dat zij zijn gekeurd en gezond bevonden overeenkomstig het Koninklijk besluit van 11 September 1908 no. 41, houdende bepalingen be treffende de keuring van voor uitvoer bestemd vee. In verschillende plaatsen hier te lande zijn deskundigen aange wezen, welke bevoegd zijn deze keuring uit te voeren. Zij die runderen naar Italië wenschen te verzenden, kunnen op aanvrage bij den directeur-generaal van den landbouw opgave van namen en adressen dezer deskundigen bekomen. Sterftecijfers. Over de maand Augustus was over de grootere gemeenten van ons land het sterftecijfer het hoogst te Breda 17,48 per m., dan volgden Tilburg met 16,83 m., Maastricht met 16,83 p. m-, En schede met 15,97 p. m., 's-Hertogen- aosch met 15,6 p. m., Leiden met 14,82 m. en Nijmegen met 14,69 p. m. Het laagste cijfer had Leeuwarden 7,76 m. Persdeliet. De Eindh. Ct. meldt, dat zij door ge tuigen kan bewijzen, dat wethouder Raupp zich tegenover een sollicitant voor concierge aan het gemeentehuis heeft uitgelaten in den zin als door haar was meegedeeld en dat zij kalmpjes de loop der zaak afwacht. Blijkens een bericht in de Ar. R. Ct. legde in de raadsvergadering van Za terdag bij de benoeming van een ge meente concierge, het raadslid Van Best een schrifteiijke verklaring van een der candidaten over, waaruit bleek, dat de wethouder Raupp hem zou hebben.ge zegd, dat alleen voorstanders van de H. B. S.-comité en voorstanders der openbare school voor een benoeming in aanmerking kwamen. De heer Raupp legde daarop een schriftelijke verklaring van dienzelfden candidaat over, dat de heer Raupp hem nooit zoo iets had ge zegd. Een motie van afkeuring aan het adres van den heer Van Best werd op voorstel van Mr. Passtoors door den raad met 6 tegen 4 stemmen aange nomen. Papendrechtsebe strafzaak. Naar men verneemt heeft de Hooge Raad der Nederlanden zich onbevoegd verklaard te beschikken op de requesten van Wiggers en Kwakernaat te Papen- drecht en Van Elk te Dordrecht, tot ontzetting van mr. Van Rhede van der Kloot, rechter in de rechtbank te Dor drecht uit zijn ambt en tot het gelasten van vervolging van dezen ambtenaar wegens meineed. Bij de firma De Nijs Co., machinale schoenfabriek te Amsterdam, staken 22 werklieden wegens een loonkwestie. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Hedikhuizen 12 Oct. '09. Geachte Redacteur'. Het zij mij vergund eenige regeltjes van uw beperkte ruimte te vragen in verband met het verslag der vergadering van den raad dezer gemeente van 5 October j.l, opgenomen in uw blad van 7 October j.l. Het is een ieder bekend, dat op een verzoekschrift van eenige kiezers uit de gemeente door Gedeputeerde Staten besloten is tot niet toelating van het gekozen raadslid A. de Kort, in ver band met eenige knoeierijen die plaats gehad hebben in deze verkiezing. In genoemde vergadering nu kwam ter tafel het besluit van Ged. Staten waarbij de niet toelating van de Kort werd uitgesproken. In plaats van in dit besluit te berusten achtte het raadslid van de Wiel zich schijnbaar verplicht ernstig te protesteeren tegen de be schuldiging der kiezers als zou er op de secretarie dezer gemeente geknoeid zijn, terwijl de heer van den Brand het ingezonden onderteekend stuk beschouwt als beroerdigheid en vuiligheid. Ik vraag u beiden in gemoede, ver tegenwoordigers onzer gemeentenaren, moet het niet met knoeierijen bestem peld worden, wanneer 2 dagen na de officieele dag in een procesverbaal van candidaatsteHing verandering wordt aan gebracht Is het geen knoeien, wanneer op een reeds in handen der kiezers gestelde oproepingskaart door een veld wachter een naam der candidaten wordt doorgeschrapt Is het geen knoeien, wanneer een kiezer twee dagen na de candidaatstelling ter secretarie wordt geroepen en hem daar een nieuw be wijs van ontvangst eener candidaatstel ling wordt gegeven en het andere wordt teruggevraagd, terwijl al deze handelin gen door de wet zijn verboden Neen geachte raadsleden, het ware verstandiger geweest uw mond te houden over deze zaak, waarop door eenige kiezers zoo het volle licht Is geworpen en het ware van den Voorzitter even eens verstandiger geweest ziin abuis te bekennen en doodgewoon tot niet toe lating van het raadslid voor te stellen. Maar neen, de heeren willen gelijk heb ben. En dan durft zoo'n van den Brandt nog spreken van beroerdigheid en vuilig heid. Welke handeling verdient deze kwalificatie nu het meest, die van den Voorzitter en van de leden of die van de kiezers, die van hun eerlijk recht gebruik maken en bezwaren indienen Het zou waarachtig wel eens tijd wor den, dat de heeren ten raadhuize eens wat op de vingers worden gekeken en dat geschiedt op een eerlijke wijze zonder beroerdigheid of vuiligheid, maar om beroerdigheid en vuiligheid van ande re zijde tegen te gaan, om onderonsjes uit den weg te ruimen en om een eer lijke uitspraak van den wensch der kie zers in de hand te werken. Doch nog meer en nog een gewich tigere beschuldiging heb ik te verdedi gen. Er werd door den voorzitter, den EdelAchtb. Heer van der Geld, in ge noemde vergadering ook nog gezegd het volgende »Ik wil nog wel dit zeggen Was er vroeger zoo weinig geknoeid als nu, dan zou mijn voorganger noch ik, ooit bur gemeester geworden zijn. Dat is Hog al sterk hé/' Ja, geachte burgemeester, dat is nog al sterk, doch het is sterker, dat gij zoo iets in eene openbare vergadering durft te zeggen en ge schijnt er grootsch op te gaan, dat ge zoo iets durft te zeggen, dat bewijst uw gezegde dat is nog al sterk hé 1" Een ieder weet dat gij hierbij op het oog hebt, den tijd dat de EdelAchtb. Heer van Hooff, oud-burgemeester, thans nog in leven en een onzer respectabelste ingezetenen aan het hoofd der gemeente stond. Doch nu acht ik het mijn beurt om te protesteeren, en zeg u bij deze, geachte heer van der Geld, dat dat gezegde verre van net is en nog wel met enkele gemeenere woorden kon worden be stempeld, dan van den Brand gebruikte. Ge moest u schamen een eerbied waardig grijsaard van 78 jaren, thans nog door een ieder bemind, zoo te bejegenen met verdachtmakingen, die uit uw mond niet passen. Beken liever uw schuld, dat ge een vergissing begaan hebt met de verkiezing, dat zou je mooier staan, doch doe dat niet door met gal te spuwen op een man, die zich in een vergadering waarin hij niet tegenwoordig is en geen stem heeft, niet kan verweren. Nogmaals ge moest u schamen u zoo uit te laten en op die uitlating nog grootsch te gaandit alleen verraadt uw karakter voldoende en ik meen kan ook verplicht te zijn het voor onzen beminden grijsaard op op te nemen en de pen ter hand te moeten vatten om door middel der pers een man te verdedigen, die eene ver dediging ten volle waard is. Wat de Heer Van Hooft voor Hedikhuizen ge daan heeft, hierover wil ik niet reppen, dit weet een ieder. Dag en nacht stond hij voor zijne gemeente en wat er in zijn bestuur totstand kwam, daarvan getuigen nu nog alle openbare wegen en gebouwen enz. die thans nog onze gemeente sieren. U dankend voor de verleende plaats ruimte. Hoogachtend, X. Geachte heer Redacteur. 't Zij me vergund den heer S. V. omtrent z'n stukje Come die*- met 'n enkel woordje van antwoord te dienen. 't Doel van m'n schrijven was duide lijk aan te toonen ook den man met »le beau róle« het juiste standpunt, dat de Hanze-afdeeling van Drunen in neemt in ons katholiek verenigingsle ven en onze maatschappelijke verhou dingen met betrekking tot het vakon derwijs en het goed rechtja den plicht der afdeeling tegenover belanghebbende medeburgers te zorgen voor goed vak onderwijs. De rest was bijzaak. Is Uw lang niet malsch oor deel, waarde heer S. V. 't ware (wat ik intusschen voor Uwe rekening laat,) des te dramatischer en onverantu oor delijker voor onze vroede vaderen. Ook tot hen zal eenmaal klinken Geef rekenschap 1 Met dank, Een voorstander van onderwijs. Drunen, 12 Oct. '09. Bisschoppelijk college Roermond. Verleden Zondag werd in het bis schoppelijk college te Roermond de nieuwe directeur, de zeereerw. zeergel. heer W. Peters door Z D. H. Mgr. Drehmanns geïnstalleerd. Te half tien werd in de kapel van het college eene plechtige Hoogmis met pontificale assistentie opgedragen. Na afloop had in de versierde speelzaal de installatie plaats, Omringd door de hoogste geestelijke en wereldlijke autoriteiten der stad, werd Monseigneur bij zijn binnentreden harte lijk toegejuicht door de leerlingen. Na dat een der jongsten den geliefden bis schop een bouquet had aangeboden nam deze het woord. In welsprekende taal schilderde Z. D. H. de geschiedenis van het hem zoo dierbare bisschoppelijke college. Vooral w ees hij op het vruchtbaar en zegenrijk werken van den vorigen directeur, onder wiens wijze leiding zoowel gymnasium als handelsschool tot den hoogsten bloei zijn gekomen, om vervolgens den nieu wen directeur aan leeraren en leerlingen voor te stellen als een man van innig geloof en trouwe plichtsbetrachting, als een man van kennis en wetenschap, die den ouden roem van het college zal weten te handhaven. Nu was de beurt aan de leerlingen die bij monde van een der oudsten hun nieuwen directeur huldigden en hem algeheele gehoorzaamheid en liefde be loofden. In diep gevoelde woorden bedankte de nieuwe directeur Z. D. H. den Bis schop, leeraren, leerlingen en alle aan wezigen. Met Gods hulp zou hij al zijn krachten aan den bloei der inrichting, aan de vorming van geest en hart der jeugd. De plechtigheid werd opgeluisterd door het kamer-orkest van het college en den zang van het koor der inrichting. Ten slotte gaf Monseigneur aan allen den pauselijken zegen, die hij nog kort geleden bij zijn bezoek aan Roine den H. Vader gevraagd had voor den nieu wen directeur en het bisschoppelijk college. Voor zoodra mogelijk biedt zich aan bij fatsoenlijke R. K- lieden een net R. K- MEISJE, oud 17 jaar als dienstbode of dergelijks v. g. g. v. Brieven onder C. H. Bureau v. d. Blad. Terstond te huur te Waalwijk Een ge rieflijk Winkelhuis bevattende drie ka mers met slaapplaatsen, keuken, Hinken kelder, zolder en achteruitgang met flinke bergplaats voor alle zaken geschikt, voorzien van gas- en waterleiding, direct te aan vaarden gelegen op het drukste gedeelte der Stationstraat en Markt. Huurprijs f 2,80 per week. Inlichtingen te bekomen bij J. v. GINNEKEN, Stationstr, Waalwijk. Voor de vele bewijzen van belangstelling, ondervonden op ons Zilveren Huwelijksfeest, betuigen wij onzen hartelijken dank. A. C. PUI .LES. M. A. PULLES-v. Gerwen en Familie. Gevraagd tegen 1 November voor Amsterdam EN Loon naar bekwaamheid. Zich te vervoegen bij JEANNETTE VAN DELFT, Besoijeu. Prijsopgaaf gevraagd voor het leveren van aan de Coöperatie Ons Belang te Baardwijk. Belanghebbenden moeten binnen acht dagen prijs opgeven aan den Voorzitter van genoemde Vereeaiging, adres: A. H. LOMBARTS, Baardwijk. YruchtenteeH en Boomkweekerij ongeveer 40 A 60 duizend K.G. Ondergeteekende maakt het geachte pu bliek van Waalwijk en omstreken bekend dat de prijzen van zijn eerste qualitcit RUNDSVLEESCH zijn als volgt Runderhaas, uitgepeld niet uitgepeld Biefstuk Rosbief Rib zonder been Bouillonvleesch zonder been Gebakt Klapstuk Polet Alle stukken met been, prachtig uitge sneden 85 cent per pond. Bestellingen buiten de gemeente woidan aanstonds uitgevoerd zonder prijsveibooging. steeds aan scherp concurreerende prijzen voorbanden. Aanbevelend, f 0.50 p. pond. u °-45 r 0.45 0.45 0.40 0.40 v 0.85 0,85 STATIONSTRAAT, Beleefd noodig ik eenieder uit KWALITEIT rundsvleesch te konen zien. WAALWIJK, eenieder uit mijn le TE WAALWIJK zal bij inzet op Dinsdag 19 October 1909 ten koffiehuize van HENRI VAN DER MEIJ8 te Besoijen en bij toeslag op Dinsdag 2 November 1909 ten kof fiehuize van C. POT, aldaar, telkens ten 7 uur des avonds, onder Besoijen. Huis met huurwoningen, Moes tuin en uitweg, Sectie D, Nos. 134, 382, 383, 624 en 625, groot te zamen 0,29,52 H.A, Verhuurd per week te zamen voor f6,15 Toebehoorende aan de minderjarige J. J. J. de Bakker te Dongen. Te aanvaarden bij de betaling. De Burgemeester der gemeente Waalwijk maakt bekend, dat op Donderdag 14 October a. s., de verkoop zal plaat» hebben van een partij liggende in de Putsteeg en achter de Gaslabriek te Waalwijk in 8 partijen. Aanvang ten 10 uur voormiddags in de Putsteeg. WAALWIJK, 1 October 1909. DRUNEN. FIJNE (Ouder Rijkscontrole). Prijs deze week f 1.60 per kilo Eenmaal per week franco aas huis in DruneD, Baardwijk, Waalwyk, Besoijen Sprang en Kaatsheuvel. Prof. Dr Nolens. Staking. II IJ i.'.JJ .ÜSüP WBUJUÜL Jl. JILLLL!'i-gS!ll 0.45

Echo van het Zuiden | 1909 | | pagina 2