L van Bladel en Zonen. W. Brekelmans Piijsveilaging van Prima PETROLEUM HHUWS ÏÏIÏ HEÏÏSD1N. Gemengd Nieuws. Advertentiën TALRIJK A* Schelle en Zoon, NIEUWS UIT KAATSHEUVEL Telegrammen. schipbreuk. Handelsberichten W. BREKELMANS, Telegram Dassen. tri op leer werd breedvoerig besproken Bovendien werd nog besloten le. Dat de cursus in patronenmaken welke reeds twee winters is gegeven opnieuw onder dezelfde condities zal voortgezet worden. Alleen degenen, di; het vorig jaar reeds aan den cursus deel namen, zullen ook dit jaar van de lessen kunnen profiteeren, daar geen nieuwe leerlingen zullen aangenomen worden 2. Eene advertentie in het Vakblad te plaatsen, teneinde de winkeliers en het publiek voor te bereiden op eene verhooging van schoenprijzen, die door de aanhoudende stijging der leerprijzen noodzakelijk zal worden. Musis Sacrum. Zondag 10 Oct'09. gaf onze Koninklijke Harmonie Musis Sacrum" wederom een uitvoering. De zaal was goed bezet en de verschillende nummers van het volgende Programma werden keurig uitgevoerd. 1Vouloir c'est pouvoir, pas redoublé, J. B. Minne. 2. Ouverture de l'opéra, Cavalerie legére, F. van Suppé. 3. Grande fantaisie de l'opéra, Macbeth, Verdi. 4. Au Sud, Vulse de Concert, Kom. 5. Leicht zu fuss, C. Latann. Chamblyde Illusionist. Gisteren avond gaf de vermaarde illusionist, de heer Chambly eene groote séance in de harmonie-zaal van Musis Sacrum1. De geheele avond was van het begin tot het einde één schitterend succes. En niet tegenstaande verschillende zijner voor stellingen ons bekend voorkwamen, doordat hij ons daarmede reeds eenige jaren geleden bewondering wist af te dwingen, toch mocht hij herhaalijk luide bijvals betuigingen inoogsten. Vooral de onzichtbare Bloemenfee en de Oostersche wonderduiven dwongen iedereen bewondering af. Ook de vele onbegrijpelijke toeren met de kaarten wekte in hooge mate onze verbazing. Doch de geheimzinnige sarcophaag en het verbranden en later tot het leven terugroepen van eene dame deden ieder stom staan van verbazing. Ook Mevrouw Kardee had met dé voorstelling harer magnetische expéri menten veel bijval. Jammer was het daarom, dat zij zoo plots hare voorstel ling afbrak. Wij begrijpen, dat het haar onaangenaam getroffen moet hebben, dat een uit het publiek weigerde haar in de voorstelling behulpzaam te zijn Zij had daarom de voorstelling niet behoeven te sluiten. Zij had hare vraag aan een ander kunnen richten. Bovendien komt het ons voor, dat er op zoo'n avond, wel eens wat te veel van het publiek gevraagd wordt, dat toch alleen komt om te zien en te ge nieten. Overigens was de avond uitstekend geslaagd en o. i. is het grootendeels aan den hoogen entrée prijs te wijken geweest dat de zaal slechts matig bezet was. Desniettegenstaande roepen wij den heer Chambly een tot weerzien toe. Kamer van Arbeid van het Schoen makersbedrijf Er heerschte slapte, een toestand, welke in lang niet is waarge nomen. De mindere drukte welke uit sluitend voor de patroons nadeelige gevolgen had, daar de gezellen zooveel mogelijk aan den gang werden gehouden vindt haar oorzaak in de slechte finan ciëele omstandigheden, waarin vooral de afnemers in de steden verkeeren. De verhouding tusschen vraag en aanbod van werkkrachten bleef ongeveer dezelfde en werkeloosheid kwam niet voor. Kaatsheuvel, 12 Oct. 1909. Ontslag. Doordat de heer M, Zacht., stootnschoen fabrikant, voornemens is binnen eenige maan den eene zwikmachine te plaatsen) is ver leden Zaterdag aan 4 handzwikkers de dienst betrekking met 14 dagen opgezegd. Naar wij bij geruchte vernemen zal de volgende week het ontslag van 6 handzwikkers volgen, Voorzeker een treurig vooruitzicht voor deze arbeiders op een tijdslip, waarop er van geen groote drukte kan gesproken worden Ernstig ongeval. Eergisteren overkwam de ruim 20-jarige dochter van zekeren P. in het Sprangsche pad alhier een ernstig ongeval. Bezig zijnde met het schillen van een appel, werd zij door eeu toeval getroffen en viel op den grond. Daarbij verwondde zij zich met het mes zoodanig in de zijde, dat onmiddelijk geneeskundige hulp werd ingeroepen. Deze achtte haar toestand zoo ernstig, dat haar ook Geestelijke hulp moest worden verleend. Haar toestand is thans bevredigend. Herhalingsonderwijs. Degenen welke wenschen deel te nemen aan het in de Gemeente te geven herha- lingsonderwijs, moeten zich voor 25 Oct aanmelden, bij een der hoofden van de vier O. L. Scholen in deze Gemeente nl.Loon- op-zand, Kaatsheuvel, Berkdijk en Loonschen Dijk, waar overal, bij genoegzame deelname bedoeld onderwijs wordt gegeven. Moge door velen van deze schoone ge legenheid gebruik maken. Militieraad. De jongelingen uit deze Gemeente welke aan de laatste loting hebben deelgenomen, en aanspraak ineenen te hebben ongeschikt- verklaring voor de Nat. Militie, moeten op 27 Oct. a.s. verschijnen voor den militieraad, welke alsdan te Waalwijk zitting houdt. Als uur van aanmelding is bepaald des v.m. om 10 uur. Vrijgestelde. Al degenen welke eenig belang stellen in de S. A. hier ter plaatse zullen met ge noegen vernemen dat dVoorzitter onz r bloeiende R. K. Vakvereeniging, jl. Zondag tot vrijgesteld Propagandist voor dan Dioc Lederbew. Arbeidersbond i9 gekozen. Wij feliciteeren den Ifeer C. Roestenberg met deze eervolle onderscheiding. Hij is de rechte man op de rechte plaats Moge hij deze gewichtige en zware taak met eere vervullen, want groot en moeilijk is deze taak, vooral in dezen tijd van conflicten, geschillen en actie. Gedwongen Winkelnering. Men schrijft uit Kaatsheuvel dd. 11 Oct. nan de Maasbode; Door het bestuur van de R.K. Vakver eeniging van schoenmakers was het bestuur van den R.K, Patroonsbond de volgeude regeling inzake de gedwongen winkelnering kwestie voorgesteld. Ten einde de overgang van winkel tot niet winkel der schoenfabrikanten te verge makkelijken, zullen de arbeiders eene we- kelijksche loonreductie van 2 pet. aanvaar den, ingaande de vanaf het oogeablik dat zij niet meer winkelen tot 30 April 1910. Deze regeling heeft geen terugwerkende kracht. De ^fabrikanten die met deze re geling accoord zijn gegaan, zullen dan de verplichting op zich nemen met 1 Mei 1910 hun wiukel aan den kant te doen, terwijl de arbeiders tot aan dien datum ofwel kunnen blijven winkelen ofwel een loonreductie van 2 pet. per week zullen ac cepteeren, wanneer zij niet meer winkelen. De R K. Patroonsbond heeft echter be sloten niet op dit voorstel in te gaan. De gedwongen winkelnering zal dus blij ven bestaan. Zijn wij goed ingelicht, dan zal het bestuur van de R.K. Vakvereeniging zich thans tot de regeering wenden met liet verzoek de wet op iet arbeidscontract zoo te wijzigen, dat de winkelnering geheel zal buiten gesloten zijn. Diefstal. De tijd, waarin nog al eens vette ko nijntjes tgepikt* worden komt weer aan. Gisteren werden bij L. weer eeu 2-tal ont vreemd. Houders van konijntjes, wees toch voorzichtig Inwijding. Aan de school der Eer w. Zusters zijn drie nieuwe lokalen bijgebouwdtwee hiervan worden gebruikt voor bewaarscholen, het derde is bestemd voor vergaderingen van Vakvereeniging, en*. Bij eventueele talrijke vergaderingen zal het geheele gebouw als vergaderlokaal dienst doen. Men verkrijgt dan, door het openen der schuifdeuren, een flinke ruimte. De thans gebruikte bewaar school zal, na korten tijd, door het eerste leerjaar worden ingenomen. Gisterenmorgen, circa half elf, werden de lokalen ingewijd, doch bijzondere feestelijkheden hadden niet plaats. Het gebouw werd door den Z.Eerw, Heer Pastoor ingezegend. Een der kinderen hield een korte aanspraak, daarna werd door allen een toepasselijk liedje gezongen. Met een kort sluitwoord van den Heer Pastoor eindigde de plechtigheid. Meisjes- Vakvereeniging. Tot bestuurslid van bovengenoemde ver- eeniging is nog benoemd Mej. Broeders, werkzaam bij den heer Ui. v. Dortmond. Heusden, 12 Oct. 1909. Benoeming. Da iieer J. Sturm, opzichter van het kroondomein in dezen kring, die zich zijn vrijen tijd ten nutte maakte met de be studeering der zuivelbereiding, «maakte dezer dagen het genoegen benoemd te worden tot directeur eener zuivelfabriek te Amsterdam wat naar we vernemen een mooie promotie meet zijn. Ongelukje. De knecht van den heer R., slager alhier had het ongeluk met zija linkerhand be kneld te raken in de worstmachine, zoodat hij nog al aardig gewond werd en gedurende eenigen tijd het gebruik van genoemd li chaamsdeel zal moeten missen. Vergadering. Maandagavond had de jaarvergadering der Heu8densche Harmonie plaats in een der zalen van Concordia. Na sfloop der aan de orde zijnde zaken bleveu de leden nog geruimen tijd bijeen onder het genot van voordracht, muziek en van wat daar als vanzelf bij behoort. m onder de samengeschoolden begeven om persoonlijk een oogje in het zeil te houden, toen hij onverwachts in den rug werd aangevallen door een tweetal personen, hoogstwaarschijnlijk juist een nabijzijnde herberg verlaten hebbend. Plotseling werd kapitein Thomson vermoedelijk met een hard voorwerp een zoodanige slag op zijn hoofd toe gebracht, dat hij een oogeublik het be wustzijn verloor. Brigadier Zuurveld sprong onmiddellijk zijn chef te hulp en wist de laffe aan vallers met een paar flinke slagen op de de vlucht te jagenonmiddellijk ver dwenen de aanranders op Belgisch grondgebied de plaats van aanval had op geen acht pas afstand van de grens plaats. Toen kapitein Thomson van den slag zich hersteld had, was hij echter dermate duizelig, dat brigadier Zuurveld hem moest ondersteunen, doch gelukkig kon de kapitein na een half uur zijn dienst weer hervatten. Behalve een kleine verwonding op het hoofd heeft de slag een enorme buil veroorzaakt, doch verder heeft kapitein Thomson geen nadeelige gevolgen ondervonden. Om halfdrie keerde de marechaussees huiswaarts. De aanval geschiedde natuurlijk in een ondeelbaar oogenblik het flinke optreden van brigadier Zuurveld heeft ongetwijfeld veel voorkomen terwijl wij ons verheugen, dat kapitein Thomson van dezen laffen aanval zoo betrekkelijk goed is afge komen. Automobielongeluk bij Bonn. Dokter van der Sijp, zijn vrouw, zijn zoon en zijn neef vertrokken gisteren van Nijme gen, hunne woonplaats, per auto «aar Wiesbaden. Bij Bonn zijn zij, tengevolge van uitwijken, tegen een boom gereden- Allen werden uit de auto geslingerd. Vanmorgen werd naar het ongeval telefonisch geinformeerd. Dr. van der Sijp antwoordde zelf, dat hij een niet ernstige hoofdwonde bekomen had, dat zijn vrouw en zijn zoon ieder een been gebroken hadden en dat aller toestand naar omstandigheden bevredigend is De neef bleef ongedeerd. Een eigen papierfabriek van de Daily Mail.* Zaterdag is te Grand Falls, in New-Foundland, een groote papierfabriek geopend, opgericht om het papier voor de Daily Mail en d« met haar in ver band staande kranten en tijdschriften tfe leveren. Er is drie jaar lang aan de fabriek gebouwd. Zij omvat elf gebouwen van gewapend beton en een waterbekken, waarvoor 20,000 vaten cement zijn ge bruikt. De werktuigen hebben te zamen een vermogen van 30,000 P.K dat tot 80.030 kan opgevoerd worden. De geheele inrichting heeft 14,400,000 gul den gekost. Lady Williams, de vrouw van den gouverneur van New Foundland, Lady Northclifle en mevrouw Beeton, de vrouw van den president van de Anglo-New foundland Development Company, die eigenaresse is van de papierfabriek, de omliggende bosschen, de spoorwegen en de stoomschepen voor het vervoer van grondstoflen en voortbrengselen, brach ten drie groote machines in beweging, door ieder op een clectrischen knop te drukken. Aanranding van een kapitein der mare chaussees. Wij lezen in de Bred. Ct. Zondag was het kermis te Putte. Hoewel zeer druk bezocht liep, won der boven wonder, alles vrij goed af, totdat tegen middernacht, toen de her- Dergen op Hollandsch Putte bijna alle waren gesloten, zich enkele kleine samen scholingen voordeden, waarop de maré chaussees onder bevel van kapitein Thomson de aandacht gevestigd hielden. Nauwelijks had kapitein Thomson zich in gezelschap van den brigadier Zuurveld De wervelstorm in Cuba. Gistermorgen heeft een wervelstorm op uitgebreide schaal verwoesting teweeggebracht over geheel het westelijk gedeelte van het eiland. Er zijn vijf personen omge komen en vijf-en-twintig gewond. In de haven van Havanna ziju een veertigtal kleinere schepen gezonken. De in Ha vanna aangerichte schade wordt geschat op een millioen dollars. Het nieuwe hospitaal voor teringlijders te Aronganaranjo is door den orkaan met den grond gelijk gemaakt, waarbij vele patiënten kwetsuren opdeden. De stad Key West is tot een puinhoop teruggebrachtde materieele schade daar ter plaatse wordt op 2,000,000 dollar geraamd. Toen de wind bedaard was, bleek, dat in Key West honderden woon huizen en negen sigarenfabrieken geheel of gedeeltelijk waren vernield. Toen de orkaan wat bedaard was, begon het gepeupel te plunderen, zoodat de krijgswet moest worden afgekondigd. De snelheid van den wind terwijl de orkaan op zijn hevigst van steeg tot 160 K.M. in het uur. Men vreest, dat de kust van Florida deerlijk zal zijn geteisterd. De politiehond. Kortgeleden vond men tusschen de dorpen Liebenscheid en Brettausen het lijk van een metselaar, met afgesneden keel. Daar men geen vermoeden had, wie de dader kon zijn, ontbood men politiehonden uit Wetzlar. De dieren volgden spoedig een spoor dat naar Bretthausen leidde. Zij drongen daar een huis binnen en bleven voor het bed van den 22-jarigen zoon staan. Deze werd in hechtenis genomen en bekende, den moord wegens een oude familie-veete gepleegd te hebben. Verdronken. Vrijdag had op de rivier de Maas onder Empel een ongeluk plaats C. de B 33 jaar, uit Hedel, werkzaam op een zandaak, viel door het uitglijden van een vaarboom, in de rivier. De felle stroom voerde hem zoo snel weg, dat redding onmogelijk was. De ongelukkige laat een weduwe na met 4 jonge kinderen. Een goed vak. De schaapherder Ast, die zich als »wonderdokter« in de na bijheid van Berlijn had gevestigd, is overleden en heeft 4 millioen nagelaten. Doodelijke ajloop. Heden middag had te Zundert een ernstig ongeluk plaats. Er was een man uit Meerle, 69 jaar oud, aan het herstellen van een molen te Wernhout, molen van den heer L. v. Tichelt bezig. Toen hij verzocht aan den eigenaar, om den molen aan den gang te maken stak hij het hoofd door het meulengat en werd het hoofd door de wieken te pletter geslagen. Hij was onmiddelijk dood. Vrouw verbrand. Voor enkele dagen viel te Oirschot eene oude vrouw, alleen thuis zijnde, in het turfvuur. Na eenigen tijd kwam de zoon thuis en vond zijne moeder in den allerellendigsten toestand. De vrouw had zich niet meer kunnen oprichten en zat nog geheel met brand wonden overdekt in het gloeiende vuur. Toen de zoon haar uit het vuur weg nam, vielen de kleeren in stukken van haar lichaam. Geheel het lichaam zag bruin en zwart van de brandwonden de vrouw was echter nog niet dood. Men voorzag haar aanstonds van de laatste H. H. Sacramenten. Heden is de ongelukkige, na enkele dagen van vree- selijk lijden, overleden. Den dood van den Roghi. De corres pondent van de Daily Mail te Fez be schrijft, hoe Boe Hamara, de rogi, aan zijn eind is gekomen. Hij vertelt het in een brief van 1 Oct. Een vorige brief, waarin hij het verhaal reeds had gedaan, door dat de bode bij Alcazar overvallen en gedood werd. Ziehier het verhaal Woedend over het protest van de con suls tegen de wreedheden, op des sultans krijgsgevangenen bedreven, liet Moeley Hafids aanstonds den roghi voor zich komen en vroeg hem, hoe hij met zijn gevangene deed. De roghi antwoordde niet. Maar eenigen van zijn volgelingen ook krijgsgevangenen gemaakt, vertelden het. Gewoonlijk liet hij zijn gevangene voor den mond van kanonnen binden en wegschieten of hij liet ze met ketens geeselen, dat er repen vleesch van hun rug werden gescheurd; of hij ging zitten voor een vastgebonden gevangene en sneed hem stukken vleesch van de beenen, liet ze roosteren en dwong het slachtofter zijn eigen vleesch op te eten; of verminkte ze op manieren, te vreese lijk om na te vertellen. Toen zei de sultan Boe Hamara, gij zijt geen mensch maar een beest, en ik zal je als een beest behandelen. En hij gaf bevel den roghi voor de leeuwen te werpen. Ketenen werden hem aan de voeten gelegd en men voerde hem weg. De sultan en zijn gevolg begaven zich vervolgens naar een vertrek, waar men uitzicht had op een ommuurd stuk tuin, waarin drie uitgehongerde leeuwen los liepen De roghi werd door een poort in den tuin geduwd en de deur sloot achter hem. Een groote leeuwin zag hem 't eerst en sprong op hem af. Gillend liep de roghi naar een boom en was er bijna ingeklommen, maar met een slag wierp het beest hem ter aarde en met een ruk had zij hem den linkerarm van het lijf gehaald. De roghi scheen het bewustzijn te verliezen Mon wierp toen een levend schaap in den tijd om de aandacht der brieschende leeuwin af te leiden. Toen dat gelukte liep een lijftrawant van den sultan, door een soldaat begeleid, naar den roghi en plofte hem tot twaalfmaal toe een pon jaard in de borst. Daarop verwijderde de mannen zich snel, want de leeuwen kwamen terug- Zij begonnen nu met het ontzielde lichaam van Boe Hamara te spelen, als de kat met een doode muis, toen lokte men hen weer met ander voedsel weg. Mannen kwamen toen den tuin, onthoofden het lijk en begroeven het lijk, waar het lag. Het hoofd lieten zij liggen. IIMUIDEN. De Duitsche haringlogger sAdolf1 is bij Doggersbank gezonken. De loodsboot heeft 11 man binnen ge bracht. 10 man worden nog vermist en zwerven vermoedelijk op zee rond. zijn de ziekten die onze fruitboomen aan tasten, zooals Nectria difissima, bij appel, Fuscicladium pirinum bij peer, en meer 9üdereondergeteekenden zijn voor het bestrijden der verschillende ziekten speciaal ingericht, het bespuiten der fruitboomen en vrucht9truiken door een Besnard sproei- machine, oordeelkundige samenstelling der bestrijdingsmiddelen. Vertrouwdste adres voor alle snoeiwerk- zaamheden, aanleg en onderhoud van Tuinen (teekening graiis). Levering van STAM-, STRUIK-, KLIM-, en TREURROZEN, VRUCHTBOOMEN, BLOEMWERKEN, POTTERIES, GLAS- WERK, enz. Beleefd aanbevelend, WAALWIJK. WAALWIJK. Handel in LLDER 100101], Bt. ^list het voordeeligste adres van alle soorten Leder. PAARDENLEDER 75 ct. SATIN LIESEN 23 ct. per voet. CHROOM zeer concurroerend vanaf 30 ct. ZWAAR ZOOLLEDER uilsluitend ge schikt voor reparatiewerk LICHTE ZOOLLEER en B1NNEN- ZOOLLEER-HUIDEN, alles oud-systeem gelooid. RUJS1DSBOX, BOXKALFS. Verder alle soorten AFVAL aan scherp concurreerende prijzen. Aanbevelend, o—- Maatschappij Hilcrest CoBradf'ort. g Zij is geheel buiten de trust. U zijt "g vrij met uw inkoop, U wordt niet aan oL de banden gelegd, U wordt behoorlijke g winst gegeven. Wat de kwaliteit be- treft is ongeëvenaard, munt uit in H lichtsterkte, zij schittert uit met gas- 8 licht. g* Bijzonder aanbevolen, voor Gemeente* m lampen, Fabriekslampen en Kerklainpen en groote instellingen als Tramweg- maatschappijen enz. -2 Prijsopgaaf slaat ten dienste. le Deze Petroleum wordt geleverd in bouten en ijzeren fusten, naar ver- kiezing. ff H.H. Molenaars gebruikt greu petroleum als petre motorolie, is het voordecligst in gebruik, Pure zuivere. Concurreerende prijzen. Agent voor Noordbrabrnt, DUSSEN (N.-Br.) -•Jtmczzj+evsttrnsannK. ff*.-* BESOIJEN, 12 Oct. De prijs der boter was heden op de markt: Hoogste prijs f 1,50. Laagste prijs f 1,42. De prijs der eieren was 6—67s ct. p. st. ROTTERDAM 11 Oct. Tarwe f8.a 11.50 per 100 K.G. Rogge was van f 5.50 tot f 6. Gerst. Winter per 100 kilo f 9.f0.—Zomer per 100 kilo 0.a 10.— eu Chevalier per 100 kilo f0.~ 0.— Haver per 100 k. f 6.50 a 7.50 Brnine boonen van 10f 16. Blauwe Erwten naar kook kwaliteit .erkocht van tot en vertrouwdekook daarboven Kooleaad f k i ROTTERDAM 12 Oct. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 55 paarden 2 veulen, 0 ezel, 2217 magere en 865 vette runderen 215 vette 159 nuchtere en ll4j f raskalveren 0 schapen of lammeren 0 varkens 23 biggen, 0 bokken of geiten. Koeien en ossen 26 tot 37 ct., stieren 24 a 32 ct., kalveren 40 tot 45 ct., vette export- kalveren 35 ct., alles per >/a kilo. Melkkoeien f 150 k f 260, kalfkoeien f 160 a f 330, stieren f 120 k 235 pinken 80 a 100 graskal. veren 20 a 50 vaarzen f 110 k 180 alles mager veebiggen f7.— a 14.paarden f 40 a 160. Nuchtere kalveren fok- 11.50 k 16— slacht- 8.— k 11.— Biggon f 1.20 a 1.40 per week. Op de botermarkt werden aangevoerd 54/8 en 31/16 vn. en 22 stukken a >/j kilo. Prijs le qual 62, 2c quel f 58 3e qual. f 56 Per kilo 75 k 80 ct. GOR1NCHEM, 11 Oct. Do aanvoer van granen was heden gering met gewonen handel. Ristarwe 112.50 a 12.75 roode dito f 11,75 a 12,— witte dito 112.25 a 12.60 Inl. rogge '.7,— a 7.20 Buitenl dito 7 25 k 7A0 gerst 4,75 a 4 90 haver 3,90 a 4.10 luivenboonen f9,— 9.25 blauwe erwten 0.k 0,alles per hectoliter. On de veemarkt waren heden aangevoerd 713 runderen 4 nuchtere kalveren, 26 vatte varkens 643 biggen. le qual. Kalfkoeieu 200 A 29i) Kalfvaarzcn 114C a 220 Guiste vaarzen f 60 k 100 Melkkoeien 1140 k 200 l'/s jarige ossen f 60 t 80 Pinken I a Graskalveren I 20 k 50 Nuchtere kalv. f 6 a 14 Aangevoerd 26 vette vaikens van 26 a 27 ct. per half kilo, biggen van I 6, a 13 per stuk. Aangevoerd 0 schapen en 0 lammeren; scha pen f a en lammeren f0 k f0 per stuk Kippen f 0.40 a f 0.70 per stuk. Eieren 11.50 a 1.65 per 26 stuks. Boter 70 k 75 ct. per 1/3 kilo. M yreg—cac. "Be<roond« op 10 Tentoon- tellingen, ook te 'sHage, 1896. Prima Schoenappretuur, Pecrles-Gloss. Satin, Glanscrfme enz. zijn de beste middelen voor bet zonder moeite keurig poetsen van alle zwarte en gekleurde Hceren, Dames en Kinderschoenen. Ver krijgbaar bij winkeliers in Schoenwerk, Galantcrien, Drogerijen enz. Men lette goed op het fabrieksmerk. Gen.-Agent: W. Sardematltl, Arnhem.

Echo van het Zuiden | 1909 | | pagina 6