NUUWS ïïiT HBÏÏSDIN. Gemengd Nieuws, Burgerlijke Stand. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL Sport. Rijkspostspaarbank. Kantongerecht Heusden, E ande] s bericht en donksveer, J. van Hasselt van Orthen, A. H. Hanssen van Rotterdam, J. Tolido vau Heemstede, Aug. de Laat van Tilburg, A. Aarts en H. Zweere van Zevenbergen. Hiervan behaalden de heeren Aug de Laat, A. H. Hanssen, H. Zweere en A. Broeders resp den len, 2eu, 8en en 4en prijs, terwijl den Heer Aug. de Laat nog den publieksprijs werd toegekend. De zaal van den Heer Th. Gijsman was overvol en zoowel de leden van „Concordia" als de jury en het publiek waren uiterst voldaan over dezen eersten avond. We zijn dan ook overtuigd, dat op den 2den avond 14 Nov. a.s. de toeloop nog grooter zal zijn en raden ieder belangstellende aan zich bijtijds van eene plaats te verzekeren. Het succes, dat we „Concordia" met dezen wedstrijd voorspelden, is nu reeds ten volle verzekerd. De molen van de firma Van der Heijden heeft eene totale vernieuwing onder gaan. Het mechanisme en de kap zijn geheel vernieuwd en alles heeft een frissche tint gekregen. De nieuwe naam van den molen yOp Hoop van Zjgen", die op groote borden tegen den kolossus is aangebracht, doet ons duidelijk hot doel van deze verbouwing kennen. Wij wenschen den eigenaar van harte toe, dat de verhoopte zegen niet zal uitblijven. RAAMSDONK 2 Nov. Aan het postkan toor Raarnsdonk en de daaronder ressor- teerende hnlppostkaut >or werd gedurende de maand October 1909 ingelegd f 12246,986 en terugbetaald f 10910,58. Laatste boeknummer 4102. RAAMSDONSVEER. f/Rcrum Novarum De vorige week hield de R. K. Volksbond „Uerum Novarutn" alhier eene algemeene ledenvergadering in het „Huis ten Deijl." Zeer velen waren opgekomen, om den spreker van den avond den WelEcrw. liter L. van Heci-wijk kapelaan te Kaatshcuvil en algeineeu adviseur van den R. K. Loer- hewerker8-Arbeidersbond te hooreu. Kapelaan van Hees wijk werd ingeleid door den adviseur van den Volksbond, den Wei Eerw. Heer J. van der Ven, die ook een woord van opwekking hield tot de leden om steeds trouwe leden van den Volksbond te zijn en te blijven. Op verzoek van kapelaan vaii der Ven, had de Eerw. Heer van Heeswijk zijn rede in tweeën gesplitst. In zijn eerste deel zou de Eerw. spreker behandelen: „Het Diocesaan Ziekenfonds" en in het tweede „de Vakor ganisatie." Wij moeten zeggen, dat kapelaan van Heeswijk het nut van en de behoefte aan een goed ingericht ziekenfonds uitmuntend behandelde. Zijn Eerw. gaf blijk het onder werp volkomen tnees'cr te zijn en wij twij felen dan ook niet of onze Volksbond zal tot oprichting van een ziekenfonds overgaan Over de Vakorganisatie sprak de Eerw. Heer van Heeswijk ook nog een hartelijk woordje. Heel geestig wist hij sommige wan toestanden aan de kaak te stellen. Het nut van de Vakorganisatie toonde de eerw spreker zeer duidelijk aan en ook deze rede zal zeer zeker op de leden een diepen indruk gemaakt hebben. Daarna sprak nog de Heer Roesten berg Vooizitter van den R. K. Lederbewerkers- Arbeidersbond te Kaatsheuvel. In eene mooi improvisatie behandelde ook Z.Ed. de Vak organisatie en schetste den strijd die te Kaatsheuvel gevoerd wordt tegen de gedwon gen winkelueriug. Vooral legde spreker er den klemtoon op, dat de arbeiders eerst en vooral hun plichten ten opzichte van den patroon moeten doen, dan hebben zij ook aanspraak op rechten. Met eene aansporing om te trachten dat elk lid van den Volks hond nog één lid voor den Bond aan zou werven, besloot de Heer Roestenberg zijne met gloed uitgesproken rede. Nadat kapelaan van der Ven de sprekers van don avond hartelijk had dank gezegd en nadat er eene collecte was gehouden voor de uitgesloteneu te Kaatsheuvel, sloot de President met den gebruikelijken Christelijke groet deze goed geslaagde vergadering. Jaarvergadering. De jaarvergadering van werkende en honoraire leden dor Har monie „de Eendracht" is bepaald op Maaudag 8 November s.s. in de zaal van „Het Hof van Holland." Aan de orde is o.a. Rekening en ver antwoording van den Penningmeester Ver slag der commissie tot nazien der boeken van de Vereeuiging Bsgrooting dieust 1909 1910. Uitloten van 5 reutelooze aandeelen en verlotiug van een kunstvoorwerp onder de aandeelhouders. Dit kunstvoorwerp verleden jaar aangeboden door den president der Harmonie, den WelE. Heer C. J. de Klyn zal ditmaal geschonken worden door den Vice-president der vereeniging, den WelEdel ZeeiGel. Heer Dr Hoijng. Voor afwisseling van de verschillende ponten der Agenda zal de Harmonie eenige mooie stukken uitvoeren en de Heer Antoon Broeders eenige zijner nieuwste voordrachten ten beste geven. Uit vertrouwbare bron vernemen wij dat alhier zal worden opgericht een filiaal van de magazijnen „De Zou" firma Vroom en Dreesman. Hedenmorgen is alhier een aanvang gemaakt met den aanleg vau een Rijwielpad vanaf het postkantoor tot aan de Donge-brug DUSSEN, 2 Nov. Gisteren herdacht de ZeerEerw. Zuster Maria Eono, Overste in het klooster der Eerw. Zusters van Liefde alhier, den dag dat zij vóór 40 jaren in de orde trad. Alom geacht en bemind door hare bereid willigheid en hulpvaardigheid, waren de blijken van belangstelling die de Eerw. Zuster Overste mocht ontvangen, menig vuldig. Wij hopen dat het Haar gegeven zij nog vele jaren, toegewijd aan God, in onze ge meente te mogen doorbrengen. Door den slappeu haudel in vee en de lage prijzën wordt door de boeren veel geslacht en het vleesch tegen matigen prijs verkocht. In dc afgeloopen week hadden bij den Ontvanger der directe belastingen niet mindje dan 17 aangiften van geslacht vee plaats. In den nacht van Zondag op Maan dag zijn hier op enkele plaatsen de ruiten ingeworpen. Van de daders is niets bekend. DONGEN. Stopgezet. Naar wij uit ver trouwbare bron vernemen zal de schoen fabriek van den heer M. K. alhier, die na eenigen tijd stilgelegen te hebben weer aan den arbeid is gegaan, ander maal worden stopgezet. Er loopen hier zeer zonderlinge geruchten over dat faillissement, welke wij echter nog niet kunnen meedeelen, voor die geruchten vaster vorm hebben aaugenomen. Kamer v. Kooph. en Fabr. Weldra zal in onze gemeente ook eene Kamer v. Kooph. en Fabr. gevestigd zijn. Don derdag 18 Nov. e. k. zal de verkiezing van zeven leden daarvoor plaats hebben. Het stembureau zal zitting houden in het raadhuis. Voetbalclub. De match van D. V. C. tegen »Wilheimina« van Rijen, Zondag 31 Oct. alhier gespeeld, eindigde onge veer 4 uren met 10 in het' voordeel van D. V- C. Biljart Concours. Zondag 31 Oct. is bij dcu heer Bern. Mols, in Achterbergen alhier een groot biljart-concours geopend, dat op Dinsdag 30 Nov. a s. zal gesloten worden. lste prijs. Een fijne Demi-Saison, waarde f 24,naar maat te leveren. 2de prijs. Een prachtig zilveren Hor loge, met goud gemonteerd. 3de prijs. Een mooi fantaisie-vest Inleggeld 10 cent per 10 stooten. Goedkoop Vleesch Meer nog dan vorige jaren worden alhier door de boe ren, runderen uitges'acht en verkocht tegen 30 en 35 cent per pond Wel een bewijs, dat het voor de slagers, die het vleesch maar goed op prijs houden, een beste tijd is. Verkooping Schoenfabriek. Dinsdag 15 Nov. a. s. zal ten koffiehuize van den heer C. Koenen worden ingezet en op 29 Nov. as. in de zaal van sMusis Sa cruin« worden verkocht. Eene schoen fabriek met motor en diverse machine rien met woonhuis en winkel, alsmede een zestal woningen, alles behoorende tot den faillieten-boedel van M. K alhier. Leder. Het leder wordt evenals de huiden nog steeds duurder. De oorzaken hiervan zijn natuurlijk de hooge huiden- prijzen, doch tevens de betrekkelijke schaarsheid, die er heersch in vergelij king van andere jaren op dezen tijd. Bovendien is er zeer veel vraag naar zwaar zoolleer, zoodat vele looiers hun leer reeds in de kuipen verkoopen. Da gelijks ziet men dan ook leerhande lairs en schoenfabrikanten onze gemeente doorkruisen om hun voorraad voor den winter binnen te krijgen. Van verhooging der schoenprijzen hoort men tot heden nog nietdoch kan o. i niet lang meer uitblijven. voor de overledenen, opdat zij van hunne schulden gezuiverd worden. Op Allerzielendag waren de kerken op nieuw gevuld met geloovigen en ook 's avonds bij den plechtigen kruisweg welke tot lafenis der geloo?ige zielen gehouden werd. Voor waar zulke dagen doen waarlijk goed, aan het oprecht Christen genoemd. Ook huiten de kerken hadden deze dagen een stemmig en kalm verloop. Dat hoort ook zoo, Coöperatieven steenkolenrerkoop. Door genoemde kolencommissie is goed gevonden, dat ten gerieven der leden van den R. K. Volksbond, vanaf 1 Nov. iederen Zaterdag, een kar met steenkolen zal rond rijden, De leden moeten echter bijtijds aan een der bestuursleden van den Volksbond, opgave doen hoeveel steenkolen zij wekelijks wenscheu te ontvangen aan huis. De prijs is alsdan f 0,87 per mud Ook halve mudden worden bezorgd. Voorwaar een schoouu maatregel, vooral voor hen die niet bij machte zijn, om in eens een flinke hoeveelheid op te doen. Elkeeu kan nu hiervan profiteeren. 1909. Kaatsheuvel, 2 Nov. liotermijn. Ce heer A, Wijdemans heeft over hat mijnjaar 1909/1910 dc botermiju, alhier gep.cht. Flink zoo. Zooals reeds gemeld werd zouden de werkeloozen klompen verkoopen voor hunne lolgenooteu te Best Die handel nu gaat uitstekend. Eeu der verkooper verzekerde ons er reeds een 80 tal paren verkocht te hebben. En de andere natuurlijk ook. 't ls dan ook pakkend die kerels te zien sjouwen met klompen uit.... solidarifeits gevoel. Allerheiligen—Allerzielen. Deze bij uitstek dagen van zaligheid voor al onze parochieanen, zijn in onze parochieëu op waardige wijze gevierd. Een massa ge loovigen naderden op den feestdag van Allerheilige^ tot de H. Tafel en vulden bij de verschillende H. Diensten, de in feestdos prijkende kerken, om alzoo door die ver schillends devoties, de voorspraak der Heili gen af te smeeken. Een plechtig „Te Deurn Laudamus" besloot de verschillende plechtigheden en ook tevens de Rozenkrans- maand. Des avonds om -zes uur, had de tempel zijn feestgewaad afgelegd, en zich gehuld in plechtig rouwgewaad, als treurend over de lijdende broeders en zusters in het Vagevuur. Somber klonk het „Miserere mei" langs de gewelven, en hield de WelEerw. Heer Jaspers een treffende toespraak tot de op gepakte menigte in de kerk aanwezig. Diep geroerd was de menigte door ziju bezielende woorden, naar aanleiding zijner tekstwoorden, uit het boek der Machabeëen. Het is eene heilige en heilzame gedachten te bidden Heusden, 2 Nov. 1909. Ilcrlralingsonderwijs. Deze week begint ook in de R K. jongensschool bovengenoemde cursus, waar gedurende vier maanden gelegenheid gegeven wordt nuttige kennis op te doen. Als goede maatregel mag genoemd worden, dat de leden van het R. K. jongenspatronaat ver plicht zijn de lessen te volgen, terwijl anderen kunnen profiteeren. Schadepost. De landbouwer F. N. haalde Zaterdag avond zijn beste melkkoe naar huis, omdat het beest niet tierig was en Zondag middag was het reeds dood. De behandelende veearts constateerde krampvunr, ook wel „houtvuur" genaamd, een ziekte, die hier nog al eens voorkomt. Voorzichtigheids halve is het cadaver onmiddellijk onder politie toezicht op het stad8me8tplein in den grond gestopt en totaal onbruikbaar gemaakt. Voor wie het nog niet weten mocht, dient, dat het raadzaam is het jonge vee te laten inspuiten tegen deze ziekte en dat zulks in den regel een afdoend voorbehoedmiddel is. Vreemd bezoek. Sinds een paar dagen vertoonen zich iu de nabijheid van de stad een p sar zeehonden. Verschillende personen hebben ze gezien op het eilandje bij de brug. Een poging om ze te bemachtigen was echter vruchteloos. Benoemd. Als postbode vau hier op Herpt is benoemd de heer Muiden te Kapel-Averaath (bij Tiel). Rijkspostspaarbank- Aan het postkantoor alhier, en de daar onder ressorteerende hulpkantoren werd ge durende de maand October in de Rijks postspaarbank ingelegd f 12026.40 terug betaald f 10999.977s. Het laatste door het kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 4773. Een dubbel onheil had plaats in een gesticht voor oude lieden te Blois. Op de kamer van een lamme dame was een dienstbode bezig de kachel aan te ma ken, toen haar kleederen vlam vatten. Toen men op de jammerkreten van het meisje toesnelde, was zij reeds geheel in vlammen gehuld en zoo hevig ge brand, dat zij weldra overleed. De lamme huwelijksadvertenties plaatste onder de namen Schafelien, Link, Liser, Gerhardt en Freundlich. In een twist met de vrouw met wie hij leefdeen ook getrouwd was,toen hij werd gearresteerd, moet Muller o. a. het volgende hebben verklaard Ik heb zeven vrouwen getrouwd en ze allen vermoord. Jij gaat er ook aan, als je niet zwijgt. Deze vrouw, die twee jaar geleden met Muller, die zich toen Gerhardt noemde, gehuwd was, heeft aan de politie medegedeeld, dat de man getracht had, haar op een eenzame plaats te wurgen, dicht bij de plaats waar het lijk van een der andere slachtoffers werd gevonden. Zij had namelijk geweigerd hem haar spaarpenningen af te staan. Sindsdien was Muller-Gerhardt er op blijven aandringen, dat zij met hem in de boschen zou gaan wandelen. Maar zij durfde niet, uit vrees, dat hij haar zou vermoorden. Een maand geleden werd Muller vaak gezien in gezelschap van twee vrouwen, beiden zijn verdwenen. In 1905 trouwde Muller onder een anderen naam met een juffrouw Kalz. Drie dagen later stierf zij onder verdachte omstandigheden. In 1907 trouwde hij met een meisje uit Brooklyn Anna Link, die in Februari 1908 ver dween. Even voor den moord op Anna Muller, welke geleid heeft tot ontmaske ring van den dader, huwde hij eenjuffr. Kathe Lanz, die ook verdwenen is Al deze slachtoffers waren Duitsche vrouwen In 1896 werd Muller tot 9 jaar gevan genisstraf veroordeeld wegens verduis tering van de spaarduitjes van zekere Lena Wessner, wie hij trouwbelofte had gedaan. Droevig ongeval. Zondag had te Maastricht een droevig ongeval plaats. Een 9-jarige knaap Schreinemakers ge- heeten, geraakte onder den stoomtram, die den knaap in verschillende stukken sneed. De dood trad onmiddellijk in. Toen de ruim 70 jarige weduwe Steenwinkel te Gouda op het Vijverhofje zich Zaterdagavond voor 't eerst in haar nieuwe woning ter ruste wilde begeven geraakte, doordat zij in aanraking kwam met een lampje, haar onderkleeren in brand. Zij werd zoo deerlijk gebrand, vooral aan het bovenlichaam, dat zij Zondagmorgen is overleden. Groote brand. Op de derde verdieping van een groote fabriek te Berlijn, is Maandag in den namiddag en reusachtige brand uitgebroken, die met groote snel heid om zich greep. Er moeten reeds zes personen in de vlammen zijn omge komen. Maandagavond circa 7 uur is de wollenstoffenfabriek der firma van Gorp de Wijs aan de Spoorlaan, te Tilburg, geheel afgebrand. De belendende ge bouwen loopen groot gevaar. Door een varken gebeten. Toen de landbouwer Kelderman te Wehl zich Zaterdag onder zijn varkens begaf, werd hij door een dekbeer zoodanig aange vallen en gebeten, dat men voor zijn leven vreest. Een formeele veldslagIn de Water straat te Utrecht is een formeele veldslag geleverd tusschen politie en een massa personen uit de heffe des volks. Zekere C. V. was beschonken en werd diensvol gens zóó lastig, dat de politie reden vond hem in den kraag te grijpen en te pogen Dc Antwerpschc vliegwcck. Reuter seint aan de N. R. Ct. uit Aq(. werpen dato 2 Nov. Gisteren den laatsten dag der Antwerpschj vliegweek bereikte Rougier een hoogte viD 27 meter waardoor hij het wereldrecord op zijnen naa.n brachl. die in haar stoel voor het venster zat en hem naar de wacht te brengen. alles gezien had zonder dat zij iets kon doen om hulp te bieden, vond men later dood, vermoedelijk door den schrik ge storven. Botsing tusschen tram en ajitomobiel. Op den weg van Frankfort a./d. Main naar Griesheim kwam, aan een kruispunt een automobiel waarin 4 menschen zaten, in botsing met de tram. Twee heeren en een dame waren terstond dood. Door den schok ontplofte de benzine, zoodat de automobiel in brand geraakte en de eenig overlevende, de chauffeur, zoo zware brandwonden bekwam, dat ook zijn leven in gevaar is. Moderne blauwbaard. Eenige tijd geleden hebben wij melding gemaakt van zekeren Muller of Gerhardt, die te Brooklyn in hechtenis is genomen we gens moord op een of meer vrouwen. Het lijk van een dier ongelukkigen was op een afgelegen plek op Long Island gevonden en herkend, hetgeen leidde tot opsporing en aanhouding van den moordenaar. Muller bekende toen, nog andere vrouwen te hebben uit den weg geruimd, die hij eerst had getrouwd om zich van haar bezittingen meester te maken. In de Amerikaansche bladen vinden wij over dit even geheimzinnige als grie zelige geval nog het volgende vermeld Muller wist zijn slachtoffers in het net te krijgen door middel van huwelijksad vertenties. Hij heeft reeds bekend in 1896 te Worcester, in Massachusetts een boer, diens vrouw en een 16 jarige dochter te hebben omgebracht. Muller heeft beloofd, een volledige bekentenis te zullen afleggen indien de justitie hem gerandeert dat hij niet zal worden ter- doodveroordeeld. Maar dat is natuurlijk onmogelijk. Het is reeds gebleken, dat Muller De arrestant evenwel gevoelde voor deze begeleiding bijster weinig. Hij maakte 't der politie althans zóó lastig, dat van alle kanten politiehulp moest worden gerequireerd. Doch ook de arrestant kreeg hulp. De bij de politie maar al te goed be kende belhamels kwamen los en drongen meer dan gevaarlijk tegen de politie op, die zij bovendien met slijk, steenen en allerlei vuil bestookten Toen het al te bar werd, trokken de bewaarders der rust den sabel en timmer den er niet zuinig, doch zeer verdiend, op los, zonder noemenswaard resultaat evenwel. De politieagenten bleven in den knel zitten. Toen gingen de politiemannen een stap verder in hun verdediging en trokken de revolyers. Ook daarvoor bleek het gepeupel niet bang en weder drongen de brutaalste belhamels op de politie in- Eindelijk toen een paar revolverschoten voorloopig nog ter waarschuwing in de lucht afgevuurd waren gelost, deinsden de aanvallers af en kon de politiemacht den arrestant in de Catha- rijnewacht brengen. Tegen de belhamels, die het krachtigst tegen de politie zijn opgedrongen, en allen van de politie (roede beken den, is proces-verbaal opgemaakt. Brand Te St. Johnsbury in den Ame- rikaanschen staat Vermont, is de handels wijk grootendeels door brand verwoest, met het gevolg dat 900 gezinnen dakloos zijn. In het vuur zijn 4 menschen omge komen, terwijl er nog 2, die uit een venster sprongen, zijn gedood door den val. SPRANG. Aan liet postkantoor Waalwijk en de daa/oo- der ressorteerende, hulpkantoren werd gedurende de maand Oct, 1909 ingelegd f 105*7,99. tcrup. betaald f7501,27. K Het laatfte, doordat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 5353 Aan het postkantoor Vlijmen en dedaarondei ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand Oct. 1909 ingelegd f5180.72, teru». betaald f 8748,08. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 3125. Uitspraak van strafzaken dd. 29 Oct. 1909. J. V. te Veen opeubare dronkenschap 10 daeen S. V. f 15ot3 d' J. V. te Ueusdcn 3,3d J. S. te Woudrichem 3 3 d L. v. B. te Werkendam overtr. rijwielr. 3 3 d L. B. te Woudrichem 3 3 d P. V, 3, 3d M. d. B. te Lekkerkerk ovctr. scheepvaart f2 m. 2 of 2 ra. 2 i C. E. te Rotterdam orertr. alsvoor f 10 of 5 d J. V. te Veen overtr. prov. reg. f 2 m. 2 of 2 ra. 2d W. O. V. Ie Herpt f 1 of 1 d A. B. te Heusden 1 1 j A. v. D. te Druuen 1 1 d A. z. G. 3 3 d J. J. K. te Luttelherpt overt, drankwet 2 ra. 1 en 3 of 2 en 3 d J. V. C. J. v. D. te Alrakerk vero. Almk. elk 1 ofl d C. v. B A. P. te Sleewijk overtr. strooperij 3 2 d J. S P S JS 'e Woudrichem over. v schdel. elk 5 2 d W. B) W. S. te Uitwijk 3 2 d L. li. te Dussen 2 ra. 8 of 2 ra. 2 d met verbeurd verklaring van de fuik, bevel tot uitlevering oi betaling der waarde geschat op vijftig cent of een dag. A. B. te Almkerk overtr. vischdelict 2 m. f 3 of 2 ra. 2 d. met verbeurdverklaring van het visch- tuig, bevel tot uitlevering of betaling der waarde geschat op vijf en twintig cent of een dag. J. V. te Veen een trekdier onbeheerd laten staan f 2 of 2 d, A. Z te Werkendam, loopen over grond waar van de toegang is verboden een proeitijd van zes maanden, D. v. d. L. te Hedikhuizen,een gcvaerlijk dier niet onder hare hoede houden f3 2 d A. B. te Raarnsdonk, overtr. stierenreg. 5 3 d J. v. M. te Dussen 5 3 d Th. J. v. G. te Oudheusden 5 3 d Over de maand October. GEBOREN Marinus Teuni», z. van Christiaan van der Maat en Adriana van der Schans. HU W.-AANGIFTEN Johannes Leenen 35 jr. raet Johanna van Herwi jnen, 35 jr., Baard wijk. Antonie Johannes de Bruijn, 37 jr., van Tilburg met Teuntje van Dongen, 27 jaar. GEHUWD Adriaan C >rnelis Groeneveld, 20 jr. van Capelle raet Maria Kruif, 27 jr. OVERLEDEN Pieter Baatiaan van der Sijde, 7 weken levenloos aangegeven kind van Johannes van Tiggelen en Johanna Paqui Maria Petronella Mahieu 5 jaarCor- nelie RolfTa, 7 rand. Cornelia Kuijsten, wed van Hendrik Netten, 86 jaren Jo hannes Martinus van Vuureu, 2 rand. WASPIK. Van 15 tot 31 October. GEBOREN Jan Baplkt, z. v. W. Buijk9 en G. Bergmans Adrianus Johannes Antouius z. v, 11. C. van Ë9 en J. Th. M. van Beek Johannes Bernardus Antouius, z. v. J. B. Klerks en E. M. Vermeulen Nicolass z. v. P. A. Verduijn en D. A. van Strien. OVERLEDEN: Geerdina Boogmans,'65 j. BESOIJEN, 2 Nov. De pi ijs der bofer was hedeD op de markt: Hoogste prijs f 1.46. Laagste prijs f 1,35. De prijs der eieren was 67 ct. p. st.« GORINCHEM, 1 Nov. De aanvoer vr.n granen was heden gering met gewonen handel. Ristarwe I 11.75 a 12.roode dito I 10,50 a 11, witte dito 9.50 a 11.inl. rogge 17,20 a 7,40 Buitenl dito 7 25 7-50 gerst 4,80 a 5haver 3,80 a 4.Juivenboonen f9,10 a 9 30 blauwe erwten 0.a 0,alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 123 runderen 3 nuchtere kalveren, 23 vette varkens 637 biggen. Ie qual. KalfkoeieD 1160 4 220 Kalfvaarzen f 120 a 180 Guiste vaarzen f 60 h 100 Melkkoeien 1140 180 l'/ï jarige ossen f Pinken 1 a Graskalveren f 20 A 60 Nuchtere kalv. f 6 14 Aangevoerd 23 vette varkens van 25 a 26 ct. per half kilo, biggen van t 6, 13 per stuk. i Aangevoerd 0 schapen en 0 lammeren; scha pen f a en lammeren f 0 a 10 Der stuk Kippen f 0.40 a f 0.70 per stuk. Eieren 11.90 a 1.95 per 26 stuks. Boter 75 i 77'/a ct- P®r Va' kilo. ROTTERDAM 2 Nov. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 53 paarden 0 veulen, 0 ezel, 2058 magere en 758 vette runderen 193 vette 182 nuchtere en 780 graskalveren 0 schapen of lammeren 0 varkens 192 biggen, 2 bokken of geiten. Koeien en ossen 25 tot 34 ct., stieren 22 29 ct., kalveren 35 tot 50 ct., vette export- kalveren ct., alles per Va kilo. Melkkoeien f 150 f 265, kalfkoeien f 170 a f 345, stieren f 125 a 215 pinken 80 a 100 graskal-f j veren 20 a 70 vaarzen f 105 a 170 alles mage ree; biggen f6.50 a 11.paarden f 40 a 150. Nuchtere kalveren fok- 12.16— slacht.- 7.— A 10.— Biggen f 1.— a 1.20 per week. Op de botermarkt werden aangevoerd 54/8 en 25/16 vp. en"204 9tukkcn a '/a Kilo. Prijs le qual 61, 2e qual f 58 3e qual. f56 Per '/j kilo 75 a 80 ct.

Echo van het Zuiden | 1909 | | pagina 6