Abonneert 11 op dit AARDAPPELS. Brood-.Beschuit-en Koekbakkerij Notaris li A NT Advertentiën EEN MEISJE, G. van Loon-Sars. Theodoor Festen. Bericht van Inzet. ZENUWZIEKTE BINNENLAND. Kleine Advertentiën. FRANCISCUS PENNINGS JACOBA DE GRAAFF, C. POT, Besoijen, verslag laten maken. Van der Hoeven. De Steeg ligt er anders goed bij. Voorzitter. Nu 't goed weer is wel, maar van den winter niet. 't Zijn allemaal stukken steen, 't Is zeer te vreezen dat 't van den winter daar slecht zal zijn. Riemslag. Op 't oogenblik zijn de klinkers zeker zoo goed als keien. Voorzitter. Nu wel, maar dat blijft niet zoo. Wordt besloten de winter te laten voorbijgaan en dan later te zien. Mededeeling wordt gedaan dat een buitengewone post op de begrooting is gebracht voor het aanleggen van een rijwielpad TilburgDongen waarvoor f 500 is uitgetrokken. Aan Ged. Staten zal hiervoor subsidie worden gevraagd. De pad zal worden gelegd langs den publieken keiweg vanaf de grens dezer gemeente tot aan de Hasselt in Tilburg en zal dan 3000 meter lang zijn. De heer Verbunt vraagt of aan over wegen en inrijdammen klinkers zullen worden gelegd. Voorzitter. Dat zou eerst nog eens overwogen moeten worden. Als ge voor de inrijdammen van het akkerland klinkers wil leggen zal centen kosten, dan zal het duur op stok komen. Verbunt. De weg naar Rijen is ook niet erg goed. De heer Smits zegt dat deze weg is gelegd door de rijwiel vereeniging aldaar. Aan de alhier bestaande vereeniging is medewerking gevraagd en die heeft toen ter tijd om f 150 subsidie gevraagd wat is toegestaan. De rijwielvereeniging alhier heeft die subsidie niet opgevraagd wijl de weg nog niet in orde is gemaakt en voor deze niet in orde is wordt het niet gegeven. Spreker meent dat de f900 dit de aanleg van die pad heeft gekost, te ongelijk is verdeeld. Van Gilze naar Rijen is de weg in veel betere conditie. Wordt door de rijwielvereeniging van Rijen echter geen verbetering aan de pad gebracht, dan zal de rijwielvereeniging van Dongen zulks doen, althans indien zij nog aanspraak mag maken op de eenmaal toegezegde f 150. De Voorzitter merkt op dat Gilze een beetje vergeetachtig schijnt te zijn- Een week of 3 geleden heeft hij geschreven de wals te mogen gebruiken- Maar tot op heden is nog geen antwoord ont vangen. 't Is zegt de Voorzitter, volgens hij heeft hooren zeggen, een zeer goede wals juist als die van de provincie. Van de provincie kan men hem ook wel huren tegen f 1.daags, doch eer men die kan krijgen is het Kerstmis. De heer van Baal zegt dat het beter is aan Ged- Staten nog geen subsidie voor de aan te leggen pad aan te vragen Volgens hij heeft hooren zeggen ligt het in de bedoeling van Ged. Staten om een groot bedrag van de opbrengst weggeld aan de verbetering der wegen te beste den. Met het vragen van subsidie zou hij daarom nog wat willen wachten, aan gezien men dan hoogstwaarschijnlijk eene grootere subsidie zal krijgen- De heer Smits vraagt of Tilburg het ook later zal vragen, waarop de secretaris antwoordt dat dit door Tilburg reeds is gedaan. Van Baal. Of ge subsidie krijgt of eene ruime bijdrage, dat scheelt wat. De grondslag der bedoeling is iedereen tevreden te stellen. De Voorzitter vreest dat een gemeente wel fietspaden zal aanleggen en een andere niet, ook dat eene gemeente wel de paden goed zal onderhouden en een andere gemeente er zoo maar eens naar zal laten wijzen. De heer v. Baal is van meening dat voor het onderhoud de Algemeene Ned. Wielrijdersbond moest zorg dragen. De heer Verbunt vraagt of bij de overgelegde begrooting van den Wegen inspecteur van den Alg- Ned. Wielrijders- bond is gerekend op klinkerbestrating. De Voorzitter zegt dat dit niet het geval is. De heer Hoevenaars zegt dat het goed zou zijn een kantlaag van klinkers langs het rijwielpad aan te leggen. Na nog eenige discussie waaraan alle heeren tegelijk deelnemen, wordt beslo ten de post op de begrooting te behou den en met het vragen van subsidie te wachten tot later. De heer Verbunt zegt dat veel mis bruik wordt gemaakt van den berm langs den weg der Korte Dreef door daarover te rijden inplaats van over de keien. Die pad heeft daardoor zeer veel te lijden. De Voorzitter zegt er op te laten rullen letten. Mededeeling wordt gedaan dat f 300 op de begrooting is uitgetrokken voor het maken van een brandput in de Kerkstraat. Voorzitter. Voor f 300 zal toch wel een groote put kunnen worden aange legd De andere hebben wel wat meer gekost. Wordt besloten f 300 op de begroo ting daarvoor te brengen. Als nieuwe post komt op de begroo ting voor f 100 voor de Kamer van Koophandel en Fabrieken en f2500 in de kosten voor het Wilhelmina-kanaal. Op een vraag van een der heeren wanneer de werkzaamheden zullen be ginnen zegt de Secretaris dat in Oos terhout men nog deze winter schijnt te beginnen, althans men is nu bezig ar beiders aan te werven voordat zij naar Duitschland gaan werken. Hierna wordt de begrooting goedge keurd op een bedrag in ontvangsten en uitgaven van f 60890.92. b- Goedkeuring armenbegrooting 1910. De begrooting wordt na voorlezing goedgekeurd op een bedrag in ontvang sten en uitgaven van f 2029.02. 3. Missive van Ged. Staten inzake financieele aangelegenheden. Uit het schrijven, dat door den se cretaris wordt voorgelezen, blijkt dat bij Ged. Staten de bedenkingen inzake de regeling nog niet zijn weggenomen. Ged. Staten dringen er op aan nogmaals de zaken nader te onderzoeken en geven de raad om aan eenige directiën van nieuwsbladen, waar de uitloting heeft ingestaan, te verzoeken deze eens te te mogen nazien. Dat zijn kosten en moeiteo die niet groot zijn. Nog wijzen Ged. Staten er op dat de aansprakelijk heid hier rust en de raad moet weten hoe hierin te handelen. Eenige andere zaken wenschen Ged. Staten nog aan te houden. Door den secretaris wordt hierna het antwoord van B. en W. voorgelezen. Burg. en Weth. wijzen er in hun schrijven op dat het onderzoek aanvan kelijk zeer gebrekkig kon geschieden, wijl Krul op slordige wijze administratie had gehouden. Rekeningen en schuld boek schenen oppervlakkig in orde te zijn, reden waarom aanvankelijk alleen werd gezegd wat men positief wist, zon der de bedoeling te hebben iets te ver zwijgen. Eerst toen Krul heeft bekend is alles zeker geworden. Verder schrijven Burg. en Weth- van oordeel te zijn dat de gemeente de schade moet lijden en zenden daarom de desbetreffende leeningsplannen terug. De Voorzitter, 't Is een onplezierige correspondentie, 't Komt allemaal op 't zelfde neer. Alsnu wordt door den secretaris het raadsbesluit in deze voorgelezen, wat zonder op of aanmerkingen wordt goed gevonden. De heer v. d. Hoek merkt op dat het nooit bij Ged. Staten goed is. Voorzitter. Het zal nu wel afgeloo- pen zijn. 5. „Vaststelling suppletoire kohieren trottoir- en hondenbelasting 1909. De trottoirbelasting wordt verhoogd met f 1 50 en de hondenbelasting met f51. 6. Herziening art. 37 der plaatselijke Politieverordening. Aangezien door de motor- en rijwiel- wet art- 37 is verkracht, wordt besloten dit te veranderen. 7. Benoeming van een stembureau voor de a.s- verkiezing der Kamer van Koophandel en Fabrieken. Voorzitter. Daar het college van Burg- en Weth. dan toch"bijeen is en de verkiezing plaats heeft van lOVs-12 uur stel ik voor tot leden van het stem bureau te benoemen het Dag. Bestuur Dat is het gemakkelijkst. Aldus wordt besloten. 8- Benoeming van een onderwijzer. Voorzitter. Op de voordracht zijn ge plaatst de heeren C. A. van Boeschoten, Made, F. Witte, Leiden. De Secretaris zegt, dat de 3e sollici tant van de voordracht is afgevoerd, wijl dat jongmensch tot 14 dagen ge vangenisstraf is veroordeeld. De burgemeester van Kruiningen had hem toch een bewijs van goed gedrag gegeven en hij is veroordeeld voor het plegen van onzedelijke handelingen. Benoemd wordt met algemeene stem men de heer C. A. van Boeschoten. Hierna worden benoemd de onder wijzers belast met het herhalingsonder- wijs. 8. Uitloting aandeelen geldleeningen. Worden door de heer van Baal ge trokken de volgende nos. No. 43 groot f 250 leening 1879 >17 250 1880 >21 250 1883 >13 250 1885 >19 500 1887 >9 250 1888 >10 250 1889 >21 500 1892 >13 250 1893 >6 500 1895 >11 250 1898 >39 500 1900 >10 500 1901 >35 500 1902 >7 250 1903 >12 250 1903 >3 250 1904 >24 500 1907 >13 250 1907 >25 500 1908 Hierna had de protest-uiting plaats van den heer Verbunt, reeds door ons medegede:eld in ons vorig no. Nadat door een der heeren nog was gewezen op den slechten toestand waarin de weg verkeert voor de school op Broekhoven, sluit de Voorzitter de ver gadering. Kamer van Koophandel te Raamsdonk. Vergadering van de Kamer van Koop' handel en Fabrieken voor de gemeente Raamsdonk op Zaterdag 6 Nov. 1909 des n. m. ten 7 ure. Tegenwoordigalle leden en de se cretaris. De Voorzitter opent de vergadering waarna voorlezing geschiedt van de no tulen der vorige vergadering, welke on veranderd worden goedgekeurd. Alsdan is aan de orde Schrijven van den Commissaris der Koningin in Noordbrabant, dd. 28 Sep tember 1909 houdende toezending van een verslag van den staat der Neder- laodsche Zeevisscherijen over 1908. Voor kennisgeving aangenomen. Schrijven van alsvoor, dd. 8 October 1909, houdende verzoek om voor 16 October te willen mededeelen de namen van den Voorzitter, den plaatsvervan- genden Voorzitter en den Secretaris der Kamer, zulks in verband met correctie bladen Staatsalmanak. Aan dit verzoek is bereids gevolg gegeven. Schrijven van het Departement van Landbouw, Nijverheid en Handel, dd 26 Oct. 1909, houdende verzoek om mededeeling, of de Kamer een exemplaar wenscht te ontvangen van het jaarverslag van de Centrale Commissie voor de Rijn vaart (>Jahres-Bericht der Zentral-Com- mission für die Rhein-S'chiffahrt*) bene vens of de Kamer in de gelegenheid wenscht te worden gesteld kennis te nemen van het vijftienjarig overzicht, betreffende de Rijnvaart (»Schiffahrt und Güterverkehr auf dem Rheine wahrend der Jahre 1891 bis 1906«) bewerkt in opdracht van de Centrale Commissie voor de Rijnvaart door Dr. Erich Peter- silie, lid van het Kon. Pruisisch Statistisch Bureau te Berlijn. Wordt besloten aan gemeld Departe ment te kennen te geven, dat de Kamer meent, dat de kennisneming van voor noemde stukken voor haar van geen belang is. Daarna wordt door den Secretaris voor lezing gedaan van het adres, ingevolge het besluit der Kamer dd. 25 Sept. 1909, gericht aan den districts-Inspecteur der Spoorwegdiensten te Rotterdam, en wel om verkrijging van eenige noodzakelijke verbeteringen aan de halte S. S. Raams- donksveer. In verband met dit adres hadden de Voorzitter en de Secretaris het genoegen op 21 Oct. jl. een onder houd te hebben met den Inspecteur der S. S. te 's-Hertogenbosch en den be trokken Sectie Ingenieur, waarbij gele genheid werd gegeven de wenschen der Kamer mondeling bloot te leggen. In verband met dit adres is ingekomen een schrijven van meergenoemden districts inspecteur te Rotterdam, houdende me dedeeling, dat door de Mij tot exploitatie van S. S maatregelen zullen worden genomen tot verbetering van de in het adres der Kamer bedoelde aangelegen heden. Zooals de Voorzitter opmerkt, is met de verbeteringen reeds een aanvang gemaakt en zijn de gaten bij den opgang voor het perron reeds behoorlijk met klinkers en planken aangevuld. Verder deelde de Voorzitter mede, juist voornemens te zijn aan de Kamer een voorstel te doen om een adres in te zendtn tot verkrijging van een los plaats van stukgoederen, het stoppen van meer treinen enz. aan de halte te Raamsdonksveer, toen in de >Dongebo- de« van 24 Oct. jl. het volgende bericht voorkwam >Raamsdonksveer. Naar ons wordt medegedeeld, bestaat er veel kans, dat de Spoorweghalte alhier zal worden opengesteld voor bestelgoed en vracht goed beneden de 300 Kilo. In dit geval zal een halte-chef worden aangesteld Om nu te voorkomen, dat de Kamer zich zoude inlaten met een adres, dat eventueel reeds door anderen mocht zijn ingezonden, heeft de Voorzitter aan stonds >De Dongebode* opgestuurd aan de bevoegde autoriteit in deze, dewelke als volgt antwoordde >Beantwoordend uw schrijven, heb ik de eer te berichten, dat mij van de ver anderingen voor dehalteRaamsdonksveer als aangegeven in het door U overge legde courantenbericht, niets bekend is." Thans wordt door de Kamer besloten aan de Directie der Mij tot Exploitatie van S. S. te Utrecht een adres te richten, ten einde te verkrijgen. adat voortaan aan de halle Raams- donksveer stukgoederen (vracht en bestel goed) tot een gewicht van 500 K. G- kunnen worden gelost. b. dat de treinen, die te Raamsdonk (Dorp) ophouden, ook voortaan te Raams- donksveer zullen stoppen. c. dat te Raamsdonksveer aan de halte voortaan gelegenheid zij tot het afstem pelen van Kilometer-boekjes. d. dat in verband met een en ander aldaar een halte-chef worde gevestigd e. dat die halte worde voorzien van electrisch licht. Verder wordt nog besloten aan den Inspecteur der Posterijen en Telegraphie te 's-Hertogenbosch een adres in te zen den, tot verkrijging van locaal post- en telefoontarief tusschen Geertruidenberg en Raamsdonksveer. Waarna de vergadering wordt gesloten. genezen door de PINK PILLEN. Mevrouw A. Koes de Ruinen was sedert 25 jaren aangetast door zenuwtrekkingen van het gelaat, een soort van plaatselijke St. Vitusdans op het gelaat. Die aandoe ning veroorzaakte haar ondragelijke pijnen en al wat zij had gedaan om er zich van te verlossen, was nutteloos geweest. len laatste had mevrouw A. Koes de Pink Pillen genomen die haar door ver schillende personen waren aanbevolen. Dank zij die behandeling, heeft zij hare zenuw trekkingen en hare pijnen, die haar sedert 24 hnge jaren zoozeer hadden doen lijden, zien verdwijnen. Het is onnoodig nog veel meer te zeggen over zulk een merkwaardige genezing. Wij hopen dat zij die aan zenuwkwalen lijden, zullen begrijpen welke weldaden de Pink Pillen hun kunnen bewijzen. De mcnsche.n die niet slapen, zij die zich over kloppiugeu en duizelingen beklagen, vrouwen die geplaagd worden door onver- klaarbaren angst, zij die door sombere ge dachten worden vervolgd, kinderen die den St. Vitusdans hebben, moeten de wonder dadige behandeling der zenuwziekten volgen. De Pink Pillen herstellen het bloed, ver sterken het zenuwstelsel. Allen die er ge bruik van maken, genieten een onverklaar baar welzijn, want de Pink Pillen wekken de werking van alle organen op. Zij genezen de bloedarmoede, de bleek zucht, de algemeene zwakte, de zenuwzwakte en de plaatselijke pijnen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Hoofddepot houder voor Nederland, 7 Groote Markt te Rotterdam. Voor 's Bosch en omstreken bij de firma v. D. DRIES, Vischmarkt, Apot heek 's-Bosch Drogisterij nEXCELSIOR^, Koninginnelaan, Herman J. A. ZEEGERS, firma P. J. VAN GILS, Apotheek te Waalwijk en verder bij verschillende apothe kers en goede drogisten. Prijs f 1.75 de doos, 9per 6 doozou. Staatscommissie—Werkloosheid. De Rotterdammer verneemt, dat door de Staatscommissie over de Werkloosheid zeven sub-commissies zijn gevormd, die de volgende bedrijven omvatten, en waarin de na te noemen leden zitting hebben 1. Bouwvakken de heeren J. H. Hendrix, dr. C. Lsly, P. A. J. Mulder, H. J. Neder, horst Sr. en H. A. ven IJsoelsteijn (onder voorzitter). 2. Handel en verkeer de heeren W. H. Engelbrecht-, mr. dr. D. Iludig Jr, A. Plate (onder-voorzit ter), C. Posthuma, J. Quispel en C. A. den Tex. 3. Kantoor- en winkelbedienden de heeren mr, P. J. M. Aalberse, dr. P. A- Klap, dr. 3. Th. de Visser (ouder-voorzitter) en C. D. Wesseling. 4. Landbouw, enz. de heeren E. B. Löhnis ponder-voorzitter), H. Reinders, mr. J. Schikking, J. Smid en mr. C. J. baron van Tuyll van Serooskerken. 5. Seizoenbedrijven de heeren dr. P. van Gbeel Gtldemeester, E. W. Klijberg Pernot, mr. H. W. Methorst (onder-voor zitter,) L. J. J. M. Poelltn P. van Vliet Jr. 6. E^n deel der groot-industrie, met name voor glas- en aardewerk, papier, chemische producten, textiel, ijzer en scheepsbouw de heeren W. F. Dekkers, B. J. H. Haitiuk, J. B. van Heek, H. G. M. Hermans (onder voorzitter,) A. van Muyden cn H. Verveld. 7. Verdere industrieën (niet onder de commissies 1 tot 6 begrepen), in het bij zonder diamantindustrie, drukkerij-bedrijven, meelfabrieken, brouwerijeu, branderijen, tabaksindustrie, oliefabricige, enz,de heeren J. Douwes, mr. G. Jannink (onder-voor zitter), I. G. Keesing, mr. P. J. Troelstra en H. de Wilde. Het Nedcrlandsche eskader in Japan. Reuter zendt een bericht uit Tokio, d.d. 21 October, waaraan wij het volgende oulleeneu Daar et in 15 jaar geen Neder- landsche oorlogsschepen Japansche havens waren binnengeloopen en dus bet bezoek van de kruisers De Ruyter, Koningin-Re gentes en Tromp een aangelegenheid van groot belang was, hebben de Japansche overheidspersonen in dat bezoek aanleiding gevonden om uiting te geven aan hun goede gezindheid jegens Nederland. De commandant van het eskader is met zijn officieren de gast geweest van admiraal graaf Okoema, den minister van buiten- landsche zaken en andere hooggeplaatste Japanners. De Nederlav.dsche gezant, mr. J. H. van Royen, is de gastheer geweest zoowel in het gezantschapsgebouw als, op een ruimere schaal, in het voornaamste hotel te Tokio, waarbij alle tot het diplomatieke korps behoorende personen en de Japansche marine-ambtenaren en zeeofficieren aanwezig waren. Gedwongen winkelnering. Verschillende bladen, zoowel van rechts als links, betuigen huu alkeuring over de opdracht aan het oud-Kamerlid Staalman om eeu enquête in te stellen naar de ge- dwongeu winkelnering. Het Vad. o.a. meent, dat Staalman a staatkundig verlede dat een tooneel op levert van politiek winstbejag en heen-pn- weer loopen tusschen rechts en links, zijn woelig en naar plaatselijke schandaaltjes optreden in Den Helder enz, geenszins bil lijken, dat deze taak van vertrouweq juist aan hem werd opgedragen. Het blad gelooft niet, dat Staalman de man is wien de te ondervragen personen de détails en bijzon derheden van bedrijf zullen toevertrouwen. Jür. Ruijs de Beerenbrouck. De Tweede Kamer besloot gisteren, na een breedvoerige discussie, op voorstel van {jen heer Jannink, om Jhr. Ruijs de Beeren brouck, niet als lid der Tweede Kamer toe te latjn met 39 tegen 36 stemmen. Voor stemden alle leden der linkerzijde behilve de heer De Beauforttegen ver klaarde zich de heele rechterzijde behalve de katholieken Loeff, Kooien, Van Vuuren, Arts en Van Nispen (Nijmegen), de anti revolutionairen v. Asch v. Wijck, Oosterbaan en v. Lyuden Sandenburg en de christelijk- historischen Van Lennep en De Visser. TE KOOP Puik beste Aardappelen (Zeeuwtjes) f2.75 de 70 Kilo, bij A. DE ROOIJ v. Schans, Besoijen. Er biedt zich aan een net R. K. Meisje voor 2e Meid of meisje alleen, om half November in dienst te treden, vourzien van goede getuigen. Brieven onder motto nDienstbode" of te bevragen aan 't bureau van dit blad. ZONDAG 14 NOVEMBER hopen onze geliefde Ouders bnnne 25-jarige EchtvereeDi- ging te herdenken. Hunne dankbare Kinderen, Waalwijk, 6 Nov. 1909. van goede familie, op leeftijd, zag zich gaarne geplaatst in een stil len dienst, liefst op een pastorie goede getuigen kunnende over leggen. Brieven onder letter V. G. a. b. bureau var dit blad. Steeds verkrijgbaar Prima, uit Zeeland aangevoerde Ie kwaliteit. Aanbevelend, Hiermede breng ik mijne ge achte clientèle ter kennis, dat ik vanaf heden mijne heb overgedaan aan den Heer THEODOOR FESTEN alhier, die ik ten zeerste in de gunst durf aanbevelen. Ik dank mijne clientèle voor het vertrouwen zoo ruimschoots genoten. Mij refereerende aan boven staande advertentie, hoop ik door eene prompte en nette bediening de gunst van het publiek waardig te worden. Aanbevelend, Waalwijk, 2 November 1909. te Waalwijk, maakt bekend dat zijn ingezet en verhoogd Gemeente Loonopzand. KOOP 1. Landbouwershuis, Schuur, Erf en Tuin, op de Lage Zandschel, groot 0.29.40 H.A. op f500.— KOOP 2. Twee perceelen Weiland,^ ten Zuiden van koop 1, groot 0 71.20 H.A. op f 1000.— Deze koopan zijn bewoond en in ^etiruik door Gerrit Treffers en komvn bij deu to— slag ook in massa. KOOP 3. Huis, Erf, Bouwland en Heide aan het 2e Straatje, groot 0.94.30 HA., bewoond door Martinus van Wanrooij Thzn. op f100. Dagelijks kan ten kantore van Notaris RANT verhoogd worden. Toeslag Dinsdag 23 November 1909, 's avonds 7 uur, in het Hotel VAN DEN ASSEM te Kaatsheuvel. EN s

Echo van het Zuiden | 1909 | | pagina 2