N otaris "KANT Notaris KANT Notaris"KANT l 1'. OH! Bewonderenswaardig genezen, Advertentiën Bericht van Inzet. Bericht van Inzet. Notaris de VOCHT Bericht van Inzet. Notaris ~dë~ VOCHT Oversten en Regenten Reusing's A. P. C. ROOTHAERT Vuchterstraat H 11. 'S-HERTOGENBOSCH. Kleine Advertentiën. THE0D00R FESTEN MARIE SARS, publiek verkoopen verkoopen J. REUSING Jr., ~te~kooFÏ ~~i Een van ouds bekend, goed beklant Koffiehuis met Woning en Erf, staande en gelegen aan de markt op den besten stand der gemeente, Sectie O. no. 1903 groot 2 aren 70 centiaren, be woond door verkooper. Den Afbraak van 3 Volkskee- ten in den Baardwijkschen Over laat en nabij de Papensteeg achter Drunen. TILBtJRG. Levert met succes snelloopende volgens de nieuwste constructie Ballen, Laken, Queuën enz, Interc. Telefoon 176. Fabriek van kunstledematen, breukbanden, buikgordels, rechthouders enz. '«Zondagsvan 10 tot 12 uur. tegen. Voorzitter We dienden te weten hoe de Kamer erover denkt en die diende dat dan schriftelijk aan den raad te vragen. B. en W. hebben er ook niet over kunnen spreken maar ik vind ook dat f 140 voor eene Kamer van Koop handel van Waalwijk, niet veel is. Ik zou er gunstig voor stemmen. Van RielIk zou het voorstel Verbunt wel willen stemmen. Van Everdingen Ik ook, mits ieder jaar rekening en verantwoording. B. en W, nemen 't voorstel over wat zonder stemming wordt aangenomen. Timmermans-VerschureTot groote verwondering der commissie is er geen subsidie uitgetrokken voor W. B. De commissie stelt voor haar in te lasschen eene subsidie van f 100 aan de vereeni- ging W. B. Voorzitter't Vorig jaar is 't wel ge beurd we hebben er over gesproken, maar zijn tot de conclusie gekomen, dat er feitelijk geen volksconcerten gegeven zijn en daarom hebben we 't er afgelaten. Als men iets zegt, b.v. volksconcerten, moet dat met initiatief gedaan worden. Houben Er zijn er een paar gegeven maar door verschillende omstandigheden die ik hier niet behoef te noemen, als ook 't weer, kon dat niet gebeuren, zoo als men zich dat voorstelde. Ik zou een bepaald bedrag uittrekken, al is 't wat minder. VoorzitterAls 't noodig is^kan men het nog vragen, 't is nooit geweigerd. Timmermans-Verschure Dat is nooit gebeurd. VoorzitterDat kan dan toch zeer goed. De Hanze vraagt nog eene subsidie van f 25, voor een dubbelt cursus hebben ze te kort; als ze f100 hebben zullen er 4 handelscursussen gegeven worden. Aangenomen. Subsidie Werkloozenfonds D. L. A. B. f 100. Het verzoek om subsidie van de aid. Waalwijk-Besoijen van bovengenoemden bond wordt voorgelezen. Daaruit blijkt o.m. dat de voorzorgskas ten doel heeft de leden te ondersteunen bij onvrijwillige werkloosheid, voor zoover dit niet het gevolg is van a. werkstaking of uitsluiting b. ziekte, ongeval, of ouderdom van 65 jaar c. eigen schuld. Timmermans-VerschureAls in de statuten staat dat deze subsidie nimmer vervallen kan aan de weerstandskas, en als Besoijen evenveel bijdraagt als Waal wijk, en dat het bedrag in de plaatselijke en niet in de algemeene kas gestort wordt, dan heeft de commissie geen be zwaar de subsidie te verleenen. VoorzitterIn princiep kan er zeker niets tegen zijn, men moet weten dat een arbeider, die zonder zijn schuld werkeloos wordt, nog niet bij den arme thuis hoort of zijn handen moet ophouden; werkeloos is niet direct hulpbehoevend daarom vind ik zoo iets zoo nuttig, om dat de werkman hiervoor ook zelf bij draagthet dag. bestuur heeft daarom dit jaar die 1100 voorgesteld bij wijze van proef. Timmermans-Verschure Als Besoijen evenveel bijdraagt, het gaat toch niet dat wij voor de werklieden van Besoijen betalen. Voorzitter 't Is maar om ze op pad te helpen voor een jaar. Van Schtjndel. Itc zou u in overweging geven om de statuten aan te vragen, om te zien of die niets bevatten in strijd met het algemeen belangis dit niet zoo, dan is f 100 niets te veel. Ik ken de statuten niet, mogelijk kan daarin iets voorkomen dat niet goed is, zoo ook merkt de heer Timmermans terecht op, dat wij geen subsidie kunnen gevjn, als aan dit en dat niet wordt voldaan. We moeten de statuten inzien b v. wat er met 't geld gedaan wordt als de ver- eeniging eens uit elkaar gaat enz. is alles in orde dan is f 100 niet te veel. Voorzitter: Wij zijn met deze f100 totaal niet gebonden, 't is alleen voor deze begrooting. Timmermans-Verschure. Voor we sta tuten zagen, hadden we allerlei praatjes gehoord o. a. dat met 't geld der werk loozenfonds fabrieken werden opgericht e. m- a. Na informaties en nadat we de statuten ter inzage hadden gehad, is gebleken van een en ander niets te be staan, en staan er o. i. geen bepalingen in, die het verleenen der subsidie in den weg staan. Houben 't Is slechts een proefuit den aard der zaak kan er uit het werk loozenfonds nog niet geput worden, eerst 't volgend jaar. 't Is 't bekende Gentsche stelsel. Een bepaald crediet, met een verdeeling naar rato. Ik hoop dat 't crediet altijd nog te groot zal zijn. Van Schijndel. Als mijnheer Timmer mans de statuten heeft ingezien, dan is er mijnerzijds geen bezwaar. Timmermans-Verschure. 't Is slechts mijn persoonlijke meening. Van Schijndel. f 100 te geven zonder overtuigd te zijn dat er niets strijdigs in was, zou niet gaan, maar als dit niet zoo is, dan zie ik geen bezwaar in die f 100 nu. Aangenomen. Houben. De rapporteur vergat nog te zeggen om een memorie-post voor de in 1910 eventueel te houden landbouw tentoonstelling op de begrooting te bren gen. VoorzitterAlle kans bestaat dat de tentoonstelling komt, maar dan kunnen we toch nog altijd subsidie verleenen. Daarna wordt de begrooting in ont vangsten en uitgaven aangenomen tot een bedrag van f 103864,94Vj- IV Definitieve benoeming gemeente opzichter. Voorzitter De voorloopige benoeming van Van Huiten loopt 31 Dec. 1909 teneindeB. en W. aarzelen niet hem opnieuw aan te bevelen, hij heeft getoond voor zijn taak volkomen bere kend te zijn en alle redenen tot tevre denheid gegeven. Benoemd met algemeene stemmen de heer Gerrit van Huiten. V. Benoeming 2 leden en 2 plaats vervangers stembureau K. v. K. Gekozen als leden: J. Timmermans Wz. Jac. Gragtmans Plaatsvervangers W. van den Broek H G v. Everdingen Daarna wordt, ten ongeveer half elf de openbare vergadering gesloten ter vaststelling le suppletoir kohier in eene geheime zitting. LOONOPZAND. Openbare vergadering van den ge meenteraad op Dinsdag 9 November 1909, des voormiddags ten 97* uur. Voorzitter de Edelachtbare heer van Besouw. Ongeveer 9 45 uur opent de Voorziter de vergaderingaanwezig de heeren Vester, Daleu, Roestenberg, van Kuijk, Lombarts, v. d. Heuvel, Elias, de Bresser, van Dortmond en Teulings afwezig de heeren van Beurden, Rijken en Hessel- mans. De Voorzitter verzoekt den secretaris voorlezing te geven van de notulen der vorige vergadering. Na voorlezing worden deze ongewijzigd goedgekeurd en vast gesteld. AAN DE ORDE: Schrijven van den betrokken Minister houdende mededeeling dat inzake de tiendwet en ook omdat door meerdere aanvragen door gemeentebesturen om voorschot op de schadeloosstelling, een aanvullingsbegrooting aanhangig wordt gemaakt. De Minister bericht verder, dat een borgstelling als door de gemeente is voorgesteld (verbinding van alle eigen dommen der gemeente bij raadsbesluit) niet door hem zou kunnen worden aan vaard. Naar aanleiding hiervan wordt besloten een geldleening aan te gaan, groot f 1000 teneinde in kasgeld te voorzien. 2. Vaststelling begrooting 1910. Rapporteur de heer de Bresser. De Bresser. De commissie heeft de begrooting onderzocht en heeft niet veel aanmerkingen te maken. De inkomsten zijn zoo hoog mogelijk genomen en voor opdrijving niet meer geschikt terwijl ook de uitgaven zoo zuinig mogelijk zijn berekend. De post buitengewone subsidie van het Rijk als tegemoetkoming in de kosten van het onderwijs is geraamd op f3000. Zou men dat kunnen krijgen Een vorig jaar was het maar f 1000. De Voorzitter zegt dat dit zal afge wacht moeten worden en wijst er verder op, dat men toen andere bronnen van inkomsten had. De Bresser. De post van jaarwedden der klerken ter secretarie is f 700 gulden hooger geraamd. Bij de com missie bestaat daartegen geen bezwaar. De Voorzitter wijst er op dat hier de loonen nu nog laag zijn. In Waalwijk met veel minder aantal zielen bedraagt de jaarwedde van den len ambtenaar f 800 en hier nu f 450. De heer de Bresser zegt dat de post voor het onderhoud van wegen enz. lager is geraamd dan een vorig jaar. De commissie heeft hiertegen geen be zwaar omdat verleden jaar nogal veel aan de wegen is gedaan. De Voorzitter zegt dat door de groote uitgestrektheid van de gemeente het onderhoud der wegen veel geld kost. Hij wijst er verder op dat de weg naar den Moer hier en daar verzakt. De heer Lombarts is van meening dat aanbesteding per M2 het voordeeligst zal zijn. De Voorzitter zegt den heer de Bruijn te Tilburg te hebben gesproken en deze zegt dat het zeer moeilijk is om een begrooting te maken van de onkosten. Een vertrouwd reparateur, een zooals die man uit Drunen die de weg heeft aan gelegd, zou beter zijn dan 2 arbeiders, 't Plan is dan ook om maar een arbeider meer te behouden en de weg als de winter voorbij is, door hem te laten re- pareeren. De Bresser. De uitgaven der gasfa briek zijn lager geraamd met f 665. De Voorzitter. Dat komt dat we de carbid goedkoop hebben gecontracteerd. Verder wijst de Voorzitter er op dat plannen hebben bestaan tot oprichting van een gasfabriek voor deze en om- liggende gemeenten. Nu door Ged. Sta ten een onderzoek naar de Electrische Centrale aan den gang is, zal eerst een af wachtende houding worden aangenomen. De gasfabriek heeft hier zooveel aan sluitingen, dat 't onmogelijk is dat 's avonds alles goed kan gaan. Vroeger was het licht dan ook veel beter. De fabriek moet nu te veel verduwen. De Voorzitter zegt met de gascommissie de plannen later nog eens breedvoerig te zullen bespreken. De Bresser. Vroeger stond op de begrooting een post van f 2000 voor de verbetering van de brandweer. Deze is er maar niet meer opgebracht. Lombarts. Met f 2000 kan je toch niets doen als je de geheele brandweer wil gaan reorganiseeren. De Bresser. De kosten van straatver lichting is f150 minder geraamd. Voorzitter. Dat zit 'm in de lantaarns. Verleden jaar waren er veel versleten. De Bresser. Voor Loonopzand zijn de kosten iets meer geworden. De heer Lombarts zegt dat het nog slecht licht is. Vooral aan de kerk. Vester Dat kan wel eens treffen. Van den Heuvel. Dat komt omdat de personen die er mee zijn belast, niet goed op de hoogte zijn, anders gaal het nog al. De Voorzitter zegt dat als de plannen doorgaan daar van zelf toch eene betere verlichting zal komen. De Bresser. Op de begrooting is een post gebracht van f 100 als subsidie voor de R. K. Vakvereeniging. De Voorzitter zegt dat het Dag. Best. gemeend heeft f 100 subsidie op de be grooting te plaatsen voor het werkloo zenfonds van de R. K Vakvereeniging. De harmonie, die tot vermaak dient, wordt gesnbsidieerd, de omnibusdienst die voor het algemeen belang dient, wordt gesubsidieerd en nu heeft Dag. Best. gemeend het werkloozenfonds, dat dergelijke zaken nastreeft, ook ter wille te moeten zijn. De Voorzitter wijst er verder op dat wanneer de nienschen werkeloos worden en niet door de ver- eeniging worden gesteund, aan de armen vervallen en dan dus toch aan de ge meentekas vervallen terwijl de arbeiders nu zelf in de kosten daarvan bijdragen. Na verder nog op het Gentsche stel sel en op de bedoeling die voorzit bij de herziening van de armenwet te heb ben gewezen, wordt besloten f 100 daar voor op de begrooting te brengen en deze percentsgewijze te verdeelen voor Loonopzand en hier. Hierna wordt de begrooting vastge steld op een bedrag aan inkomsten en uitgaven van f 55,044,0573- Een dame te Rotterdam, die sedert lung aan bloedarmoede leed. herkrijgt hare ge zondheid dank zij do Pink Pillen. Mevr. G. DE GRAAF. (Portret Waterstokerij.» Mevrouw G. de Graaf, Speelinansrraat no. 50 A, schrijft ons vlk heb gedurende langen tijd veel ge leden aan een verderfelijke bloedarmoede die mij geheel en al ondermijnd had. Ik bad geen eetlust meer en ik was zoo zwak ge worden dat mijn toestand, die niet meer vereigeren kon, een noodluttig einde deed vreezen. Bij de pijnen door de bloedarmoede veroorzaakt, swaktr, benauwdheid on dui zelingen, was bovendien een algeheele ze nuwuitputting gekomen. De voorgeschreven geneesmiddelen hadden geen uitwerking ge had, daar ik in een staat van volkomen verval was geraakt. Men vroeg zich af wat te doen Men dacht alles te hebben ge daan wat mogelijk was cn men leidde uit mijn toestand af dat ik ongeneeslijk en dus veroordeeld was. Toch was hier gelukkig niets van aande Pink Pillen, dat wonder dadige geneesmiddel waaraan ik de gezond heid dank, waren nog niet beproefd. Ik, die zooveel ellende heb doorgemaakt, kan zeggen dat men niet mag wauhopen aan de genezing zoo men nog geen gebruik van de Pink Pillen heeft gemaakt. Ik was als verloren beschouwd en nu ben ik voortref felijk gezond. Gelooft nn niet dat dit geval een uit zondering is. De Pink Pillen hebben dni- zende menschen genezen die veroordeeld schenen. De Pink Pillen zijn buitengewoon werkzaam. Zij hebben een ongeëvenaarde kracht om het bloed te herstellen en alle geneesheeren dis van de vorderingen der geneeskunde op de hoogte zijn, weten welk een hulp zij kunnen vinden in dit merk waardige middel. Zij genezen bloedarmoede, bleekzucht, algemeeDe zwakte, maagpijnen, rhruinatische pijnen, schele hoofdpijnen, neurasthenie en de storingen die aan het vrouwelijk geslacht eigen zijn. Verkrijgbaar bij Snabilié, Hoofddepot houder voor Nederland, 7 Groote Markt te Rotterdam. Voor 's Bosch en omstreken bij de firma v. d. DRIES, Vischmarkt, Apot- heek 'e-Bosch Drogisterij EXCELSIOR". Koninginnelaan, Herman J. A.ZEEGERS, firma P. J. VAN GIES, Apotheek te Waalwijk en verder bij versehilleode apothe kers en goede drogisten. Prijs f 1.75 de doo% f 9.per 6 doozen. Een in uitstekenden »t»at verkeerend MOTORRIJWIEL voor f 50. Te bevragen aan 't bureau van dit blad. GETROUWD EN die namens wederzijdsche familie hunnen hartelijktn (lank betuigen voor de vele blij ken van belangstelling bij gelegenheid van hnn Huwelijk ondervonden. Waalwijk, 17 Nov. J909. te Waalwijk, zal ten verzoeke en ten koflLhuize van den Heer CHRIST. J. VAN DE WERF^ aldaar, bij inzet, op Donderdag 16 Dec. 1909 bij toeslag op Donderdag 30 Dec. 1909 telkens ten 7 uur des avonds ONDER WAALWIJK. Gevelbreedte: Aan de Groote Straat, 9.75 M.aan de Markt, 17.89 M. Inrichting Beneden: Ruim", geriefelijk ingerichte koffiehuiszaal met woning daarachter. Boven: Ruime zaal, geschikt voor muziekgezelschap, Sociteit, enz., met afzonder lijken opgang am de straat, en balcon langs de geheele breedte aan de Markt. Door zijne inrichting en ligging is het pand ook bizonder geschikt voor grooten winkel, Manufacturen- of Confec'ie-magazijn enz. Aanvaarding: 1 Mei 1910. te Waalwijk, zal ten verzoeke vrd Heeren DE GROOT KALIS te Brardwijk, op Donderdag 18 November 1909, 'e namiddags half twee, publiek om contant geld Zie de biljetten. te Waalwijk, maakt bekend dat zijn ingezet en verhoogd Gemeente Loonopzand. KOOP 1. Laodbouwershuis, Schuur, Erf en Tuin, np de L?ge Zandschel, groot 0.29.40 H.A. op f500 KOOP 2. Twee perceelen Weiland, t«n Zuiden van koop 1, groot 0 71.20 H.A. op f1000.— Deze koopan zijn bewoond en in gebruik door Gerrit Treffers en komen bij den toe slag ook in massa. KOOP 8. Huis, Erf, Bouwland en Heide aan het 2e Straatje, groot Ö.94.30 H.A., bewoond door Martinus van Wanrooij Thzn. op f 100. Dagelijks kan ten kantore van Nota/is RANT verhoogd worden. Toeslag Dinsdag 23 November 1909, 's avonds 7 uur, in het Hotel VAN DEN ASSEM te Kaatsheuvel. te Waalwijk, maakt bekend dat het perteel onder Oud- hpusden van W. L. VAN ENGELEN te Nieuwkuik, in bod staat op f3600 De toeslag blijft bepaald op Donderdag 18 November 1P09, ter herberge van A. v. d. BRAAK te Elshout des avonds te 6 ure. Dagelijks kan ten kantore van voornoem den notaris worden gehoogd. te Waalwijk, maakt bekend dat de door hem geveilde onroerende goederen onder Baardwijk, vau ADRIANUS DE NIJS c. s. aldaar, met de verhoogi-gen in hod staan op: KOOF l f 800 f II - 800 III - 1600. De toeslag blijft bepaald op Woensdag 24 November 1909, ten herberge van JAN DE KORT te Baardwijk, des avonds te 6 ure. Dagelijks kan ten kantore van voornoemden Notaris worden gehoogd. vraagt voor Uwe Kloosters en Ge stichten mijn speciale prijscourant. Bestel een proeforder, ook vooral van Nieuwe, gerookte Beenham, of van magere gerookte Rolham zonder been, hetwelk de heerlijke en beroemde specialiteit artikelen zijn, van mijn huls. per pond. Beenham van 8 tot 20 pond per stuk f 0.577a Rolham van 7 tot 15 pond per s'nk H 0.65 Gerookt Vleesch (Muisjes) 0,85 u n na muisjes 0.80 /f a (bovenbillen) 0,80 (botjes) 0,75 Ontbijtspek Ribjes uitgrpeld* 0,48 per stuk. Frankfurter Knakworst n 0.10 per doos van 24 stuk 2.16 per pond. Rolpens (Rund- en varkens- vleesch) 0.60 Heerlijke Hoofdkaas 0.40 Versche Rookworst a 0.50 Prima harde Blok worst n 0,60 bij 5 pond 0,577* ,10 0,55 Sancisc de Boulogne 0,30 Prima Boterham men worst n 0,40 bij 5 pond 0.877» v 10 0,85 De bekende Leverworst 0,25 Bloedworst 0,30 Parijzef Boterhamworst 0,50 Vet gerookt Spek circa 10 centimeter dik 0,44 Vet gerookt Spek bij 10 p. 0,431/9 Doorregen 3 cent hooger Dik vet gezouten Spek 0,42 Doorregen 3 cent hooger. Versch Bladreuzel 0,44 bij 5 pond 43, bij 10 pond 0.42 Zuivere Gesm. Bladreuzel 0.45 bij 10 pond 0,44 in bussen van 127* en 25 Kgr.0.43 Reusing's Leverpastei per blik a 0,35 Hunnink's Leverpastei per blik 0,25 Versch spek vleesch en ribben dooreen bij 5 pond 0.40 n 10 pond 0.39 Zending rembours, boven 15 Kgr. wordt de halve vraebt in rekening gebraehtbovon 25 Kgr. franco naa»(c station. Winkeliers vraag inkoopprijscourant, ik verzeker U een flink Debiet. Aanbevelend, VLEESCH WARENFABRIEK, BOXMEER (N.-B.) Telefoon Interc. No. 11. ATTESTEN. N...10—8—09. Gelieve wederom eeu. zending rook- vleesch te zenden, zooals wij gewoon zijn van U te ontvangen le kwaliteit. Namens het Gasthuis. De Binnenvader. Utrecht 26 Aug. '09. Gelieve mij 2 mooie Rolhammen te zenden zooals gewoon. Mevr. B. Reparation en levering van spoedig en tot de minste prijzen. Vraagt teekenitgen en prijsopgaaf. Dagelijksch hierover te spreken.

Echo van het Zuiden | 1909 | | pagina 2