Tweede Blad, PALJAS Provinciaal Nieuws BUITENLAND. Frankrijk. Italië. Griekenland, FEU1LLE10N Bulgarije. HINNKNLANlh Nummer 92. Donderdag 18 November 1909. 32e Jaargang. cb.o vm hel Zuiden. De Kamer is gisteren de artikelsgewijze behandeling begonnen van de legerwet. Li beralen en socialisten verklaardon bij den aanvang, dat zij genoegen namen met het beginseléén soldaat per gezin en vrijstelling voor geestelijken, indien de persoonlijke dienstplicht en vermindering van den dienst tijd tot 15 maandun werden aangenomen. Minister-president Schollaert verklaarde zich persoonlijk voor de afschaffing van het plaats- vervangersstelsel, waarover Woest lel te keer ging- Zaak Steinhell. Ze is vrijgesproken. Elf vragen zijn er gesteld aan de jury en op alle elf heeft deze geantwoord met neen. Dat is wel 'n beetje dwaas, want onder de elf vragen waren o. a. deze Staat het vast, dat de heer Steinheil tusschen 30 en 81 Mei te Parijs is vermoord? Neen, antwoordde de jury. Dat Mevrouw Sleinheil-Japy (de weduwe) een dochter is van Mevrouw Japy, die in den nacht van 30-31- Mei doodgevondeu is te Parijs Neen. De jury heeft zoo van harte neen willen 2eggen, dat se maar op alle elf vragen ontkennend heelt geantwoord ook op zulke, die slechts esD inleiding waren tot andere vragen (als bovenstaande) en waarop met ja had moeten gsautwoord worden. De hoofdvragen luidden 1. of de weduwe Steinheil den moord bad gepleegd op Mevr. Japy, 2. op Steinheil, 3 met voor bedachten rade. Na da vrijspraak is Mevrouw Steinheil dadelijk losgelaten. Heel Parijs was op d9 been. De weduwe is er echter ia geslaagd de aandacht van het publiek en de pers te verschttlken door een automobiel, die haar vliegensvlug heeft weggevoerd. Over de rede van den verdediger behoeven wij niet veel meer te zeggeu. Mr. Aubin heeft betrekkelijk een gemakkelijke taak gehad, daar er geen enkel bewijs was, slechts aanwijzingen. Daarop kon de weduwe niet worden veroordeeld. Ter wille van haar goedeö naam heeft do adrokaat getracht de meest ernstige aanwijzingen te verdrinken in een woordenvloed, ma&r hij is daarin natuurlijk niet geslaagd. Intusschen kan men zeggen dat alles is vreemd en geeft de moreele overtuiging vau schuld, men can daarin ook dwalen. Het zijn geen bewijzen. En zoo dacht de jury er ook over, Z. H. de Paus vierde gisteren ziju 25- jarig bisschopsjubilé. Doch daar 'i vorig jaar zijn 5u-jarig prieaterjubilè met grooteu luister is gevierd, hadden er geenerlei plech tigheden plaats. De Yossische Zeiting verneemt uit Athene, dat de koning van Griekenland zijn Vaa „DE ECHO VAN HET ZUIDEN." OF Jêefóewltcuiw cicm Den JbmvcfijLCatiD. 34) Het geroep had den goochelaar en zijne vrouw reeds verschrikt en zij kwamen zoo haastig mogelijk met Belphegor en Spits aangeloopeu. Wilt gij Madeleine gerust laten riep de kleine de gebalde vuisten naar den vreem deling vooruitstekend. Laat die kleine los! riep Paljas op zijn9 beurt, terwijl Katrien als eeue getergde leeuwin op de vreemdeling toesprong om Uem het kind te ontrukken. Maar deze drukte haar immer vaster en vaster tegen zijn hart en herhaalde gedurig, alhoewel de arme kleine van al deze woorden niets begreep Madeleino.*, mijn lieve engel... ik vind u eindelijk weer!... Vrees niet, mijn engeltje ik ben uw vader Gij zijt zinneloos riep de goochelaar dit is ons kind... wat beduidt dit alles? Neen, dit is uw kind niet Zeg eens, wien hoort de kleine toe? Aan hem die haar aan u voor een vier tal jaren toevertrouwde. Bekijk mg wel herkent go mij niet? Mij dunkt, waarachtig dat ik u reeds ergens gezien heb. zei Paljas, maar nochtans. Herinnert gij u nog den 5 Januari 1792 Eene familie goochelaars was gelegerd in Normandië, in het bosch van Tonques. Een boer die op de vlucht was en eeD vreeselijk ongeluk onderging, ontmoetto hen. Zijn vrouw was plotseling gestorven in het midden van het bosch... zijn kind zou ongetwijfeld aan ®isch, dat het officiersverbond na afloop van de Kamerzitting ontbonden zoo worden, heeft laten vallen. Het verbond heeft van z n kant beloofd, zich stil te houden. Uit naam van het verbond zijn een paar officie ren op de redactiehureao's te Athene ver schenen en hebben er verzocht, niets meer over de crisis te melden. Dientengevolge heerscht er oogenschijnlijk in de biuuen- landsche politiek nu rust. Van andere zijde meldt men, dat de ver houding tusschen ministerie en officiersver bond gespannen is. Volgens telegrammen uit Athene, zijn er Maandag in een gevecht drie Kreten zers gedood. Het gebeurde te Eleusis. De Kretenzers waren dronken en raakten slaags met de politie, die ook drie man verloor. De Nederlandsche gezant te Konstantino- pel, jhr. rar. P. J. F. van der Does de Willebois, die ook te Sofia geaccrediteerd is, heeft heden den Koning zijn geloofbrieven overhandigd. In zijn toespraak bracht de gezant de gelukwenschen van Koningin Wilhelinina over, dat, dank zij de hooge wijsheid des Konings vrede eu orde be waard waren gebleven gedurende de gedenk waardige gebeurtenissen die tot de vervulling der vurige wenschen van het Bulgaarsche volk hebben geleid. De Koning betuigde in zijn antwoord zijn dank aan Koningiu Wilhelmina, die als de eerste onder de souvereinen van Nederland zich aan het Hof te Sofia laat vertegenwoor digen. Z. M. gaf de verzekering, dat hij zou medewerken tot de handhaving van de door den nieuwen diplomatiekeo toestand in het leven geroepen vriendschappelijke betrek kingen. Levens verzekeringsbedrijf. Het Centr. meldt, dat er bij de regee ring een wetsontwerp tot regeling van het levensverzekeringsbedrijf in voorbe reiding is. De Rijksmiddelen. De loop der Rijksmiddelen gedurende October is weder gunstig geweest voor de schatkist. Wel was de vooruitgang, in vergelijking met verleden jaar, niet zoo groot als de vorige maand, toen er een vooruitgang van f 667,000 viel te boeken, maar toch is de vermeerdering van f448,000 bevredigend te noemen, in de eerste plaats omdat de vergelijking gemaakt wordt met een voorspoedige maand van 1908 en in de tweede plaats omdat het accres toch nog altijd grooter is dan de gemiddelde stijging (ongeveer 4 ton) in de eerste acht maanden van het jaar. Men weet, dat de minister van financiën in zijn millioenennota de op merking maakte, dat wanneer de laatste vier maanden van het jaar een accres gaven van gelijk percentage als de stij ging in de eerste acht maanden, de opbrengst van de middelen A.-L. in het geheel f167,393,000 zou bedragen, of f 3,506.000 boven de raming, waardoor dan het geraamde tekort (óp den ge wonen dienst) tot f5 millioen zou dalen- Niet alleen in September, maar ook in October, de tweede der vier maanden, waarvan de minister sprak, is dus de wensch van den beheerder onzer schat- houger en ellende omgekomen zijn de man hielp den vreomdeling zijne vrouw begraven 8u redde hot kind*... die goochelaar waart gij die boer was ik Zijn naam Lucaö 't ls waar 1 riep Paljas nu harken ik u, alhoewel gij van kleeding veranderd zijt en in dien tijd geenen degen aan de zijde droegt. Ik ook, ik herkeu u, sprak Katrien. Zoodat gij ons de kinine komt ontnemen?... Daarop moesten wij ons overigens voorbe reiden... Maar niettegenstaande is die schei ding pijnlijk. Wij waren er aan gewoon, ziet u, mijnheer wij beminden haar gelijk ons eigen kind.. Ja, bevestigde Paljas, daar was gc*n verschil onder ons zij heeft" ons lot g 'deeld en zooals gij zelf kunt oordeelen, is zij wol te pas... Hot heeft zoo lang geduurd dat wij over u niets meer vernam9n, dat gij uw kind niet wedereischtet, dat wij eindelijk zelf geloofden dat zij altijd bij ons zou blijven. en wij namen ze met genoegen aan, hoe arm wij ook zijn. Dank u, brave lieden, dank u 1 Hoevele anderen, in uwe plaats, zouden zulke ver antwoordelijkheid en zulken last afgewezen hebben 1 Ik weet niet hoe ik u mijne dank baarheid door woorden zou uitdrukken, maar ik verzeker u dut gij rijkelijk zult beloond worden... Ondanks de liefkoozingen van haren vader weB Madeleine altijd even verschrikt... Zij stak gedurig hare handjes naar Katrien uit en riep snikkend nMoeder Moeder Het arme wicht be greep niet hetgeen er rondom haar verteld werd en was bang gelijk een vogeltje dat men uit zijnen nest rooft en dat eene toe vlucht zoekt aan het hart van haar, welke zij altijd voor hare moeder aangezien had, gelijk Palias voor haren vader doorging. Die onbewuste tegenstand der kleine meng de natuurlijk eenige droefheid bij de vreugde welke de markies bij het terugvinden van zijn kind gevoelde.. Hij zoende Madeleine nog eens en gaf haar dan weder aan Katrien over. kist ruimschoots verwezenlijkt. De Ridderorden zaak. Naar »Het Huisgezin* uit den Haag uit betrouwbare bron verneemt, zal dr. Kuyper een dezer dagen gelegenheid vinden, in de Tweede Kamer een ver klaring betreffende de veelbesproken zaak af te leggen en zal na hem door mr. Loeff als voorzitter der katholieke, en mr. Lohman als voorzitter der Christelijk historische Kamerclub, het woord worden gevoerd. Dr. Kuyper. Het Correspondentiebureau meldt. »Op een verzoek om inlichtingen om trent de juistheid der geruchten van zijn aanstaand aftreden als lid der Tweede Kamer heeft dr. Kuyper geantwoord dat hij daarover niets kon mededeelen dat inderdaad zijn hardhoorendheid voor hem in de Kamer vooral in haar afdeelings- vergaderingen zeer lastig is, maar voegde hij er bij»wij zullen zien hoe 't verder zal gaan.* Van andere zijde wordt bevestigd dat in den laatsten tijd de doofheid van dr. Kuyper is toegenomen, zoo zelfs dat in besloten vergaderingen en in intiemen kring bijzondere maatregelen moesten worden genomen om het geluid der medeaanwezigen tot hem te doen door dringen*. H. Al dc Koningiu. Het Haagsche Correspondentiebureau schrijft. Naar aanleiding van een ander maal in de Engelsche pi rs aangekondigd bezoek van Koningin Wilhelmina in den aanstaanden zomer aan Londen en Wind sor wordt van bevoegde zijde meegedeeld dat volstrekt niets bekend is omtrent plannen van een dergelijk bezoek aan Engeland Herhalingsoefeningen Het ligt in het voornemen van den minister van oorlog het volgende jaar bij het wapen der infanterie de miliciens der lichting van 1909 van 16 Augustus tot en met 10 Septemberdie van de lichtingen van 1903 en 1904 van 12 tot en met -22 September voor herhalings oefeningen onder de wapenen te doen komen t m .Tn n restart Waalwijk 17 Nov. 1909, Jubileum Van der lieijdcn. Terecht schreven we in ons vorig nummer dat het den heer Aug. van der Heijden bij de herdenk ng van zijn 25jarig onderwijzerschap in onze ge meente, om de vele bizondere eigen schappen en hoedanigheden, die hem in het onderwijs en in zijn maatschap pelijk leven kenmerken, niet aan blijken van belangstelling zou ontbreken. Allerzijds heeft zich die belangstelling getoond. Ter receptie verschenen Burgemeester en wethouders met den gemeenteraad, en bij monde van den Edelachtb. heer Burgemeester werd hem den dank der gemeente gebracht voor alles wat door hem voor 't onderwijs der jeugd en nog op zooveel gebied voor Waalwijk werd gedaan. Z Edelachtb. bracht den jubi'aris hulde voor de toewijding, nauwgezetheid en ambitie steeds voor hel onderwijs betoond en bood hem namens de ge meente een flink cadeau aan. Eveneens werd eeu hartelijk woord van lof ge bracht namens de schoolcommissie, die en corps tegenwoordig was, door den heer Houben, terwijl de heer Spijkerman, hoofd der school, omringd door onder- Helaas 1 zuchtte hij, zij keut mij niet meer, ik bon een vreemdeling voor haar dat is het onvermijdelijk gevolg van onze lange scheidiug... De liefde die zij u toedraagt is mij een waarborg van uwe goede zorgen... maar ik zal weldra mijn deel van hare liefkoozingen opeischen, in afwachtiug vraag ik n een luntatou dienst. Gij ziet het (en hij toonde het herkennings- tseken dat op zijnen hoed was gehecht ik Btrijd voor den koning en kau onmogelijk het kind nu met mij medenemen. Gedurig vervolgd en verjaagd, leef ik met mijne ge zellen sedert eenige weken, gelijk een opge zocht wild, dat zich overal moet verschuilen. Katrien was er in geslaagd de kleine Ma deleine to bedaren die nn aan haren hals geklampt hing en door hare zwarte wimpers met tranen bevochtigd, deu vreemdeling schuins aankeek. Do kleine Sylvie en Belphégor keken nieuws gierig en aandachtig op naar dien bleaken man met zwarte kleeding, wiens gelaat de diepe sporen van lijden en vermoeienis vroeg. De markies achtte het voorzichtig de kin doren niet op de hoegte t8 brengen van zijne geheimen eu trok Paljas ter zijde. Ik kan die brave lieden die onder mijn bevel staan niet verlaten, zegde hij. Onze strijd is w auhopig, misschien verloren en ik weet welk lot mij te wachten staatmaar ik heb liever als een moedig soldaat te strijden en te sterven, dan te vlochten en mij als een banne ling te verbergen... Voor het oogenblik is mijn kind dus veiliger bij u dan het bij mij zou zijn ik laat het aan u over, op voor waarde dat gij mijne bevelen stipt zult volgen. Gij moogt op mij rekenen. Hebt gij aan een mijner soldaten, die u dezen nacht ondervraagd heeft, niet verklaard dat gij naar Nantes reisdet? Jat Welnu, zoodra gij in deze stad zult aangekomen zijn, zult gij u van mijnentwege hg eeneu mijner vrienden begeven die op de Place Graslin woonthet is een handelaar en hij heet M. Le Bihan. Gij zult hem vertellen in welke omstandigheden gij mij ontmoet hebt en gij zult hem Madeleine toevertrouwen. Hij wijzeressen en onderwijzers, den jubilaris in kernachtige woorden huldigde als een aangenaam collega, een uitstekend on derwijzer, een primus inter pares en als bewijs der hoogachting werd den heer Van der Heijden een prachtig cadeau aangeboden. Nog verschenen ter receptie tal van autoriteiten, o a. de eerw. gees telijkheid en tal van ingezetenen. De bewijzen van waardeering en hoog achting van alle standen, arm en rijk, oud en jong, ingezetenen en vreemde lingen, die zich uitten in cadeaux, tele grammen, kaartjes, felicitaties enz. waren overvloedig en vergeten we vooral niet mede te deelen, dat de arrondissements schoolopziener Mr. F. van Lanschot, die zijn voornemen te kennen gegeven had persoonlijk over te komen, plotse ling verhinderd zijnde, in een zeer uit voerig telegram zijne beste wenschen den jubilaris aanbood. Werkelijk, deze dag zal den heer Van der Heijden een voldoening hebben geschonken voor zijn veelzijdig werken in onze gemeente en wij sluiten met den vroeger reeds geuiten wensch, dat hij daarmede nog lang in goede ge zondheid, met denzelfden ijver, lust en ambitie zal blijven voortgaan tot vor ming der jeugd, tot opbloeing van muziek en kunst in onze gemeente, tot steun van zoovelen, tot wier hulp hij steeds bereid is. St. Pttulusverceniging. Zondagavond ten 6 uur hield de St- Paulusvereeniging eene algemeene ver gadering in het lokaal der vereeniging. Ongeveer kwart over 6 uur werd door den Voorzitter de vergadering met den Christelijken groet geopend en de leden allen een hartelijk welkom toegeroepen. Alsnu werd mededeeling gedaan van de uitslag der gehouden stemming Uit gebracht waren 64 geldige stemmen. Hiervan hadden verkregen de candidaten van het bestuur de heeren J. van Riel Janssen 5 5, Dr. Sweens 54, A v. Liempt 54, C. de Jong-Landsman 51 en G. Coppens 50 stemmen. Vcorts verwierven nog stemmen op zich de heeren Fr. Passier, B. Vesters, Schoemai's, C. Fransen en G. vau Huiten. Bij monde van den Eerw. Adviseur werd mededeeling gedaan, dat door het hoofdbestuur besloten is, in de dorpen van de Langstraat, waar nog geen drank bestrijdersvereeniging is opgericht, pro paganda op groote schaal te maken. Verder werden door den Ew. Adviseur, wegens het overlijden van den ijverigen Secretaris, de notulen voorgelezen en ongewijzigd goedgekeurd en vastgesteld Door den Voorzitter werden daarna eenige woorden van waardeering gespro ken ten opzichte van den te vroeg ont slapen secretaris, den heer C A. Verwiel. Verder deelt hij mede, dat sinds de laatste vergadering zich ongeveer 40 personen hebben aangesloten wat hoofd zakelijk is te danken aan de lezing van pater Ildefondus gehouden bij de groote openlucht-meeting uitgeschreven door de R K. vakvereeniging. Spreker wees er op, dat de drank bestrijding voor de vakvereeniging en vooral ook voor het ziekenfonds van zeer groot belang is en nauw aan hare vereeniging moet zijn verbonden. Alsnu werd door den WelEd- heer G. Bruna, redacteur van het Centrum een rede gehouden. Was door den Voorzitter der vereeni ging de heer Bruna voorgesteld als een der knapste en meest populaire sprekers, weldra bleek, dat deze mededeeling niet ijdel was geweest. zal haar voortaan bewaken fin bewaren totdat God mii toelaat haar zelf bij hem te gaan wedervinden. M. L. Le Bihan, Place Graslin, goed 1 dit adres schriji ik op in het boek van mijn geheugen maar bet za! mij niet gemakkelijk zijn te zeggen wie mij gezonden heeft. 't Is waar, gij weet niet Eu zachtjes voegde hij er bij. Ik ben de markies do Moutbazon- Da markies do Montbazon riep Paljas, terwijl hij ziel: ontdekte. Hij zalf, die nooit den overgrooten dienst vergeten zal, welken gij hem bewezen i ebt... Da man tot wien gij u van mijnentwege te Nautes znlt wenden zal u in mijnen naam, twee duizend kronen in klinkend geld aftellen. Neem dit toch vast op afkorting aan..,. En de edelman haalde eenige goudstukken uit zijuon geldbeugel, het overschot van de som welke hij uit Eogcland had meegenomen. Heer markie* zij de goochelaar de gift weigerende, ik herhaal u dat wij uit goede inborst en niet uit winstbpjag gehandeld hebben Het is ons genoeg te denken dat wij arme lieden, vau dienst kunnen geweest zijn aan een rijken heer, zooals gij. Do markies droDg aan en drukte de geld stukkon in de hand van Paljas. Neem aan, zeide hij. het is geene gift, het is slechts een klein deel van hetgeen ik u schuldig ben voor du goede zorgen die gij gedurende vier jaar aan miju dochtertje gewijd hebt. Ik hoop dat welhaast de tijd zal aan breken dat ik u meer Daar waarde zal kuunen beloouen Hij sprak niet verder, maar oen schot knalde door de luchthij zakte neer in volle borst door eenen kogel getroffen Ach! fluisterde hij.... de straf.,. Ik heb de wapens tegen mijn vaderland opgenomen 1... tegen naijue moeder. en God Btraft mij op het oogenblik dat ik mijn kind wederzie. Paljas was vooruitgesprongen om den edelman in zijne arme op te vangen, maar een tweede kogel strekte hem neveDS den markies ten gronde. (Wordt vervolgd.) De heer Bruna sprak zóó gemakkelijk, zoo zonder overdrijving, zóó, dat ieder toehoorder, ook al is hij reeds lang niet meer onder den invloed van sprekers schoone rede, zegt ja dat was waar, dat was mannentaal. Waar spreker het over had Een on derwerp, dat niet te veel is afgezaagd, aldus spreker, is zeer moeilijk te denken, want onlangs, zou ook iemand vooreen drankbestnjders-vereeniging spreken en niet meer wetende waarover te spreken sprak hij over lijkverbranding. De heer Bruna had daarom geen be paald onderwerp gekozen, maar sprak over alles, hield een repetitie. Even bleef spreker stilstaan over het pas verschenen boek »De nieuwe Kruistocht» van Dr. Brom en had daarbij gelegenheid om er op te wijzen dat de drankbestrij ding niet gebaat is bij de onbekookte voortvarendheid van enkele geheelont houders Men moet terug naar de oude Christelijke matigheid. Daar moet het heen en daaraan moet eenieder mede werken omdat ook eenieder daarbij be lang heeft. Ineens tot de geheel-onthouders over gaan, acht spreker meestal niet gewenscht Beter acht hij het dat zulks trapsgewijze gaat. Een langdurig applaus bewees hoezeer sprekers rede ia den geest der aanwezi gen was gevallen. Jammer is het, dat nog zoo weinigen zich de moeite getroosten naar een spreker te gaan luisteren. De Voorzitter dankten den spreker en sprak den wensch uit hem hier spoedig weer te zien. Door de tooneelclub der vereeniging werd het blijspel in één bedrijfEen half uurtje bij den Kapper*, op onberis pelijke wijze opgevoerd en deed de aan wezigen aanhoudend in lachbui uitproes ten. W. G. V. Naar ons bleek uit de programma's ter drukkerij aanwezig zal de Waalwijk- sche gymnastiekvereniging een uitvoe ring geven op Dinsdag 23 November, dus 2 dagen na de uitvoering onzer Liedertafel. Ondanks de uitbreiding der voetbalsport blijft deze vereeniging zich verheugen in een flink ledental en er wordt met lust en toewijding geturnd. Bij deze gelegenheid meencn wij in her- inneriug te mogen brengen de overwin ningen, die de W. G. V. in Venlo heeft behaald. Honoraire leden en liefhebbers van het turnen staat dus naar alle waar schijnlijkheid een genoeglijke avond te wachten. We wenschen de vereeniging van harte een druk bezoek en een suc cesvollen avond. Waalwijk Vooruit. Zondag j.l. was een dag van enorm succes voor bovengenoemde vereeniging. Het le elftal klopte n.l. met 62 het 2e elftal der >Wiilem II* te Tilburg, terwijl het W. V. II de aspiranten der B. V. V. ïWilhelmina1 met 50 naar huis stuurde. Zou voor het le elftal in Tilburg de victorie begonnen zijn Antoon Wegkiimj's Bioscope. Antoon Wegkamp's Bioscope, die ge durende een drietal avonden uitvoerin gen in Musis Sacrum heeft gegeven, mocht zich niet in een zeer druk bezoek verheugen, wat wel jammer genoemd mag worden, daar eiken avond een ge heel nieuw programma werd gegeven. Wat we te zien kregen waren mooie nieuwe filmes, waarbij vooral de gekleurde uitmuntten. De beelden waren duidelijk en werden goed gegeven, en de voor stellingen troffen, nu door de leuke scènes, dan weer door de ernstige zijde des levens die werd te zien gegeven. Wanneer ooit dan hadden de thuis blijvers hier ongelijk. Groote schadepost. Toen de looiersknecht M. v. B. dezer dagen 's morgens aan zijn varkenskooi kwam, ontwaarde hij tot zijn schrik dat het varken, wat hij 's avonds te voren om 8 uren nog gevoederd had en goed gezond was, dood lag. Het vleesch is door den Rijksveearts afgekeurd en onder politie-toezlcht be graven. Het dier had een gewicht van niet minder dan 270 halve kilo's en is dit voor zekervoor zoo'n behoeftig gezin een groot verlies, want hij had het varken onge lukkig genoeg niet verzekerd. Electriscke centrule voor de Provincie Noord-Brabant. Naar wij vernemen, is Vrijdag, door den HoogEdelGestr. heer Commissaris der Koningin in Noord-Brabant de commissie geïnstalleerd, welke naar aan leiding van het Statenbesluit van 22 Juli 1909 door Gedeputeerde Staten is be noemd tot het instellen eener enquete naar de wijze, waarop eene electrische centrale voor deze provincie zou kunnen tot stand komen en naar de voorwaar den, waaronder eventueel concessie voor een dergelijke centrale zou kunnen wor den verleend. Die commissie is samengesteld uit de heeren Mr- A. E. Baron Van Voorts tot Voorts Commissaris der Koningin in Noord- Brabant, Voorzitter H. van Schevichaven, hoofd ingenieur,

Echo van het Zuiden | 1909 | | pagina 5