mr MORRA-VAN BUEL, is BAKOVENS mum ÏÏIT HBÏÏSDBN. Burgerlijke Stand. ïïitspraksa laatoagarseht. Laatste Berichten. Advertentiën. AGENT Ameublementen WAALWIJK SPECERIJEN. Veevoeder potten, o Stroosnijders, Wortelsnijders, WanmolensAardappelkwetsers m Varkensbakken g en alle verdere Landbouwgereedschappen is Bierlaagh'V. d. Heijden VERPLAATSBARE RIJWIELEN, Prima Zweedsche Carbid (bus) 1 K.G. 21 ct. M YlMIN L. J. XLIJN. mEUWS UIT KAATSHEUVEL Handelsberichten. Tramkade 12 's- Bosch, Het meest vertrouwde en goedkoopste adres voor Repareeren en Verhuren, spoedig en billijk. Wordt gevraagd voor WAAL WIJK en Langstraat een dege lijk persoon, die genegen is voor een oude en soliede Maatschappij van Levens- en Volksverzekering als op te treden. Tegen nader over een te komen csnditiën. voor particulieren worden door mij in elke gewenschte afmeting geleverd. Dagelijks te bezichtigen. Reeds circa zeventig in gebruik. Vraagt prijzen en conditiën, welke op aanvraag franco worden toegezonden. Banden en alle soorten enderdeelen van verschillende merken aan concureerrende prijzen. Beleefd aanbevelend, DRUNEN (Wolfshoek) ELSHOUT (Hoek) inwoners 1 Januari 1910 was de bevolking gestegen tot 3684- zieleu. Er werden in het afgeloopen jaar 29 huwelijken gesloten. Ter kennis van de ingezetenen onzer gemeente wordt gebracht, dat a. s. Zondag van 14 uur 's namiddag» voor een ieder de gelegenheid wordt opengesteld de nieuwe boterfabriek te bezichtigen. Een kijkje daar binnen zal ieder oveituigen dat onze fabriek heel aardig geinstalleerd is. In de Peperstraat alhier beeft zich bij een 7-jarig meisje in het gezin v. H. Kievits een geval van roodvonk voorgedaau. De tooneelvereeniging >Les Amis Unit" geeft met medewerking van de Harmonie „Concordia" in de zaal van den heer A. de Vaan op Dinsdag 11 Januari 1910 eene groote winteruitvoering, welke precies 6 uur zal aanvangen en toegankelijk is tegen betaliug van 30 cent le Rang en 15 cent 2e Rang. Opgcoerd worden jWolfang de Zigeuner* Drama in 3 bedrijven en „Zoo gewonnen zoo geronnen" oorspronkelijk blij spel in 2 bedrijven. Zonder twijfel zal deze uitvoering wel veel volk trekken. BESOIJEN. Rijkspostspaarbank. Ver slag over het jaar 1909. Aantal inlagen 721 tot een bedrag van f21085,52. Aantal terugbetaalden 257 tot een be drag van f H613,36. Meer ingelegd dan terugbetaald f6472,16 Aantal ontvangen bileven, briefkaarten en dienstbrieven 45311. Aantal geregistreerde stukken 10312. Omzet in geld en geldswaardige pa pieren totaal f206977,66. Bevolking der gemeente Besoijen op jl December 1909. De bevolking der gemeente Besoijeu bedroeg op l Jan. 19091698 zielen, waarvan 879 mannen en 819 vrouwen. Zij vermeerderde in 1909 met 66 geboorten en 234 personen die zich in de gemeente vestigden, daar entegen hadden 41 sterfgevallen plaats, terwijl 244 personen de gemeente ver lieten, zoodat de bevolking op 31 Dec 1909 bedroeg 1711 zielen, waarvan 872 mannen en 839 vrouwen. Er werd 1 kind als levenloos geboren aangegeven en 11 huwelijken werden voltrokken. -• Donderdag, Driekoningen, was het R. K. Kerkgebouw evenals me!: Kerst mis, wederom tot in alle hoeken gevuld met een aandachtig luisterend publiek Het Kerstoratorium van Deken Muller, dat reeds meermalen ten gehoore werd gebracht, werd zeer verdienstelijk ge zongen. De solisten waren ditmaal in betere conditie dan met Kerstmis, waar aan het dan ook zeer zeker is te danken dat het geheel beter uitkwam SPRANG. Thans, nu de Chr. Zang- vereeuiging, >De Harpe Zions* van ver schillende zijde steun en medewerking voor hare uitvoering voor de armen der gemeente zijn weggelegd, zal de uitvoe ring doorgaan en hoopt waarschijnlijk gegeven te worden op Maandag 6 Februari a.s. VRIJHOEVENCAPPEL 8 Jan 1910. Vanwege de maatschappij der Staats spoorwegen, is alhier op het perron aan het station Kaatsheuvel-Capelle een pomp geplaatst, om het reizend publiek van drinkwater te voorzien. Bij de Zangver. Hallelujah* bestaan de plannen ook dit jaar wederom deel te nemen aai een Zang-wedstrijd. DUSSEN 7 Jan. '10.Aanbesteding. Bij de Woensdag ten raadhuize gehouden aanbesteding voor het bouwen van een school met onderwijzerswoning in wijk C. werd ingeschreven als volgt C. Bakker Werkendam f35239 D. de Graaf Woudrichem 35000 P. Verdoorn Woudrichem 33670 L. Kooiman Almkerk 32645 A. Pellekaan Dussen 32655 Kolf Almkerk 32584 Michael Almkerk 32100 Michael Almkerk 32870 J. van Dun Almkerk 31700 Reiniers Almkerk 31700 T. H. v. d- Pluijm Dussen 31192 Van Meer Oosterhout 31053 J. Rovers Raamsdonk 30967 Van Gestel Raamsdonk 30900 A. A. v. d. Pluijm Dussen 30770 J. H. v. Loon Werkendam 30696 Ant. de Later Nieuwendijk 30660 J. de Kroon Sliedrecht 30420 Kleinoog Genóeren 30330 Van Hark Genderen 29998 A. Visscher Genderen 29840 B. de Koning Sliedrecht 29680 Breedveld Sliedrecht 28870 Van Dordt Sliedrecht 28455 D. G. Maris Andel 28400 J. van Wijk te Wijk 27974 De gunning is nog niet geschied. Openbare Vergadering van den Raad der gemeente op Zaterdag den 8sten Januari 1910 des voormiddags te negen uur. Te behandelen 1 Benoeming van een lid van het Bur gerlijk Armbestuur. 2 Benoeming van leden voor de com missie tot wering van schoolverzuim. 3 Benoeming van een onderwijzeres voor de openbare lagere school in wijk C. 4 Regeling van de jaarwedden voor de openbare onderwijzers 5 Ingekomen stukken. 6 Reclames schoolgeld en Hoofdelijken omslag. Tot onderwijzeres is benoemd Mej. Herrijgers te Ossenisse. Volgend nummer uitvoerig verslag. 's GRAVENMOER, 5 Jan. Vanwege het Rijk zal aan het Gemeentebestuur eene som van 2600 gulden worden uit betaald om voorzieningen te maken tegen de overstroomingen van de havenlosplaats behoorende nog tot de werken van den Maasmond. De werken om eene kade te maken aan het Noordelijk deel der havenkaai zijn reeds aangevangen. Het voorste deel van den weg zal geheel worden opge broken, verhoogd en verlegd worden. DONGEN 7 Jan. '10. Van 't paard gevallen. Heden middag viel een der marechaussees van Rijen door het uit schuiven van zijn paard op de straat- steenen en het paard boven op hem. Ernstig bezeerd heeft hij zich nog een eindweegs voort begeven, totdat hij niet meer kon en bij den Dominéé werd binnengebracht. Nadat de ontboden geneesheer de eerste geneeskundige hulp had verleend is hij na den middag per rijtuig naar huis vervoerd. KAATSHEUVEL, 8 Jan. 1910. Examen. Op 12 Jan. a.s. zal voor de jongelingen dezer Gemeente, die hebben deel genomen aau het voorbereidend militair onderricht, gelegenheid gegeven worden om van hunne bekwaamheden blijk te geven, om het be paalde getuigschrift te ontvangen. Zij moeten zich op genoemd n datum des voorm. om 10.15 te 's Bosch in de citadelkazerne aan meld m. Nieuwe President. Door de beno miug van den Heei C. Roes- .teHberg tot vrijgestelde Propagandist van den Ned. R. K. Leerbewcrkers-arbeidei^bond, was de functie vau President onzer R. K. Vakrerecniging vacant. Tot zijn opvolger is deze week door den leden gekozen de Heer Fr. Vloemaus-Kemmcien. Moge hij een wiardig opvolger zijn can zijn voorganger, en door ijver en nauwe plichtsbetrachting de belangen onzer bloeiende. Vakvereenigiu^ behartigen. Den nieuw gekozeue bij deze onzen gelakweusch. Diefstal. Naar wij vernemen zijn in de afgeloopen nachten op twee plaatsen ingebroken. Bij Mej. A. Sprangcrs zijn de ruiten uitgesneden eu een paar pakken chroomledtr ontvreemd en een pak zwarte paille. Bij Ant. Scbalken-Schrauwers sigarenhan- del hebben de dieven ook een ruit uitge sneden en een kistje sigaren gekaapt. Men zij dus gewaarschuwd en op zijn hoede. Armencouecrt. Voor een slampvolle zaal gaf de Konink lijke Harmonie Euphonia op Driekoningen avond haar jaarlijictsch Armencoucert. Het program bevatte een elftal nummers, waar van vijf voor Haimonie. Hiervan viel No. G het meest in den smiak „Potpourri de L'Opera Le Carrillonueur de Bruches" van Clement. Dit nummer vooral eu L'Aurore Grande Valse van Kesaels werd kranig uit gevoerd. De Liedertafel zong *()ssiau" en „Hot Morgenrood der Vrijheid", waarvan het eerste vooral kranig gezongen werd. Het tweede kwam niet zoo tot zijn recht omdat de bezetting voor zulk flink stuk wel wat zwak wa?. Over het algemeen genomen mogen deze beide nummers gehoord worden. Olymphia gaf een viertal comische voor drachten. Het is te bejammeren dat op zulk een concert niet een flink tooneelstuk wordt opgevoerd. Doch men moet roeien met de riemen die men heeft. Laten wij hopen op beter. A.s. Zondagavond word hetzelfde concert gegeven voor heeren honoraire leden. Gouden Bruiloft. Met groote opgewektheid is j.l. Woensdag in de par. Berkdijk het Gouden Huwelijks feest gevierd door het echtpaar Jac. Dioge- mausLaros. In kleurigeu optocht van ruiters en fietsers eu wagen met bruidjes werden de jubilarissen van uit het twesde Straatje kerkwaarts gereden om tegenwoordig te ziju bij de H. Mis van dankzegging op gedragen door Pastoor Eras. Onder jubelend klokkengelui trok men de kerk binnen en en stroomden van links en rechts belangstel lenden toe. N% de H. Mis werd door het gouden paar op de Pastorie de koffie gebruikt en toen in optocht weer huiswaarts alwaar de dag verder gezellig en vroolijk werd doorgebracht Een drietal eerebogen met toepasselijke ge dichten, waren om en bij de woning der feestelingen aangebracht. Bij het bezoek dat den ZeerEerw. Heer Pastoor eu Kapelaan aan de feestvierenden bracht, weid door laatstgenoemde een viertal kiekjes genomen van verschillende fecst- groepen en het gouden paar, die natuurlijk trotsch waren met deze onderscheiding. Zon der eenigen wankl ink liep de dag teneinde en zullen allen nog laug met vreugde deze gebeurtenis gedenken. Winkelnering. Verleden Donderdag arriveerde alhier de Heer Staalman, door onze Regeering belast met het onderzoek der gedwongen winkel nering. Hij verblijft in het Hotel v. d. Assem, om in deze plaats verschillende toe standen in deze zaak persoonlijk grondig te bestudeeren. """f IEUSDEN, 8 ]an. 1909. Verstandig. Vri werd de ongelukkige W. W. die sedert haar ,u>:d niet wel bij 't hoofd wua en in deo -en lijd min of meer gevaa:- lij - l,_:ondol geleide van haar moeder, eu een ais burger gekleed politie dien-ar per as vervoerd naar het krankzinnigenge sticht te Vucht. We begrijpen, dat de ouders noode hun eenig kind zagen heengaan, en wenschen hun dan ook van harte toe, dat zij zich zullen weten te troosten. Hoog water. Htt water, dat sinds een paar weken een hier bijua ongekende hoogte had bereikt met betrekking tot de laatste jaren, begint thans goed te vallen, zoodat de goederen loodsen, als het zoo doorgaat, binnen een paar dagen weer geheel watervrij zijn en in gebruik kunnen worden genomen. Kerstoratorium. De herhaling van het Kerstoratorium, uit maal in zijn geheel, heeft op Driekoningen dag na het Lof van vijf uur plaats gehad en evenals den vorigen keer wordt de zang zeer geprezen, zoodat zangeressen, zangers en de verderen, die tot welslagen hebben bijgedragen, met voldoening op hun werk kunnen terugzien. Nog een geschenk. Ook de kapel der Eerw. Zusters is door deu onlangs overleden Monseigneur Mallin- gré bedacht en kwam tengevolge daarvan in t bezit van een Miskelk. WAALWIJK. GEBOORTEN Paulus Martinus zv. S. J. van der Pennen en M. de Bont Johanna Odilia dv. A. A. van Meeuwen en C. M. van deD Meijdenberg. OVERLEDEN Antonie Johannes Dielissen. goed teeken voor de naaste toekomst te mogen beschouwen. De Londensche markt is zeer va.'t. Op de overige stapelplaatsen heerscht voor alle soorten, niet het minst voor prima La Plata huiden, eene optimis tische beweging, zeldzaam bij den over gang van een nieuw tijdperk, te meer, omdat in de geschiedboeken der looierij, zulke hooge prijzen als er nu besteed moeten worden, ongekend zijn. Tot noemenswaardige afdoeningen kwam het echter nergens in de laatste dagen der vorige maand en ook r-u evenmin. Melding verdient echter de verkoop te Antwerpen van 1406 Colon Liebig ossen, en bloc, winterhuiden aan frs 105 per 50 KG. Men vraagt zich af hoe hoog nu wel de zomerhuiden zullen loopen, waar van de slachting in gang is. Het zijn prijzen zooals men ze nooit betaald heeft Voor droge Columbia huiden zijn de houders wel zoo gemakkelijk. De voor raad in diverse soorten huiden bedroeg op 5 dezer in totaal te Antwerpen 103 700 stuks. Looistoffen zijn kalm, doch prijs houdend. De schoenfabrikanten wer ken druk vooral voor export. De leer- markt is zeer vast gestemd, alle soorten zool- en overleder zijn gevraagd en de prijzen neigen omhoog. KAATSHEUVEL, 7 Jan. Hoden wa9 de prijs der boter: Hoogste prijs f 1.44 Middelprijs f 1,40. Laagste prijs f 1,36 WASPIK 7 Jan. De prijs der boter is hier thans gesteld op f 1,44 per Kilo. DUSSEN, 7 Jan. Boterprijs per K.G. f 1.22 a 1.37 Middelprijs f 1.32. Aanvoer 88 K G. Eieren 1 1,30 per 26 stuks. WAALWIJK. Op 31 December 1909. J. A. M. v. d. V. le Nieuwkuik overtr. motor en rijw. regl. f 1 of 1 d. A. V. te SpraDg, A. M. M. te Waalwijk, A. d. R. te Baardwijk over tr, en boete al6v. Chra. v. d. B. te Drunen en P. A. S. te Vrijh.-Cappel overtr. alsv. ieder f0 50 of 1 w. tuchtschool. Th. M.S. te Sprang overtr. veldpol. f 5 of 3 d. A. J. S. te Drunen jachtdelict. vonnis waartegen verzet bevestigd. A. V. te a'8v. overtr. alsv. vrij. J. V.teGin- neken overtr. veldpol. f 1 of 1 d. A. L.R. te Breda overtr. pol. verord. en opgave valschen naam resp. f 1 of 1 a en f 10 of 5 d. J. P. W. te Sprang burengerucht f 3 ol 2 d. W. A. D. te Kaatsheuvel, J. J. B. zwervende, Dezelfde, J. L. te Kaatsheuvel en C. v. V. te Tilburg, allen openbare dronkenschap ieder f 2 of 2 d. VI H. V. zwervende overir. alsv. 2 m., f 3 of 2 m. 2 d. J. J. W. L. tc Kaatsheuvel, A. O., Ph. 11. beiden te Sprang, A. B. te Udenhout. 'J. M. K. te Cupelle eu A. v. G. te Baardwijk, allen overtr. pror. regl. ieder f 1 of 1 d. G. K. te Vlijmen ovortr. ijkwet 1 0.50 of 1 d. Pa. Ma. en Ca. Ma. v. d. B. beiden te Tilburg, strooperij, ieder f 3 oi 2 d. A. S. en J. R. v. H. beiden te alsv. overtr. veldpol. ieder f,5 of 3 d. B. d. R. te Besoijen en J. H. te Baardwijk overtr. pol. regl. ieder f 1 of 1 d. J. M. V.teCapelle oveitr. alg. Veiligh. wei f 3 of 2 d. G. H. te Baardwijk, strooperij, f 2 of 2 d. J. M. eu A A. v. d. B. beiden te Sprang overtr. pol. verord. ieder f 0.50 of 1 d. Tha. K. h./vr. H. v. O. te Vlijmen, strooperij f 0.50 of 1 d. Ma. H. te alsv. overtr. alg. veiligh. wet f 2 of 2 d, A J. S. te Drunen, jachtdelict. f 10 of 4 d. J. d. L. te Lood op Zand, strooperij f 0 50 of 1 week tuchtschool. De overige zaken uitgesteld. 'rVMUtVOiVl MOORD. Men «eiut ons uit Leeuwarden. Gisteruamiddag is te Reetgummermolen. D/a uur van Leeuwarden, de 30-jarige Adrenga, door een 19-jarigen bakkersknecht van der Sterk vermoord. Het meisje woonde bij haar moeder, een weduwe in. De moeder was afwezig toen de knecht brood kwam brengen. De buren boorden hem met het meisje stoeien. Toen de moeder thuis kwam vond zij haar dochter met afgesneden hals in 't gangetje voor de kamerdeur liggen. De justitie ib vertrokken, de dader is op zijn werk gear resteerd en heeft bekend. WAALWIJK, 7 Jan. 1909. Beesten weinig aanvoer weinig handel. Kalt'koeien f 140 f 200. Vaarzen f 120 f190. Varkeus '0 stuks f7 f 12. Boter aangevoerd 520 KG. Boter prijzen f 1,15 tot f 1,28. Eieren 4 a 5 cent. De markttoestand der inlandsche hui den en vellen is in 't nieuwjaar nog weinig veranderd. De veilingen in 't buitenland, vooral de toonaangevende te Parijs, d.d. 31 December 11- was niet zeer levendig. In de eerste plaats niet voor zware en middelwichten ossenhui den, en hoewel hier te lande weinig ossen geslacht worden, zal deze omstan digheid toch wel min of meer influencee- ren op de a.s. veilingen of inschrijvingen te Rotterdam en Amsterdam. Intusschen blijven stierhuiden en lichte kalfsvellen in ons land gevraagd en men verwacht in den loop dezer maand voor het inlandsche artikel levendigen handel, dit met het oog op de groote behoeften in de looierijen en leerfabrieken- De leatste dagen der afgeloopen maand ging er nogal wat om in O. I. ruoder- en buffelhuiden en soortgelijke, aan de open markt te Amsterdam en Rotterdam Ook deze omstandigheid meent men als een Brieven onder letter J aan het bureau van dit blad LEVERT GEHEELE Massief eiken met trijp, naar kenze1 Overkleede Canapé, 2 dito Crapauds en 6 stoelen, vanaf f 85 Imitatie Een Canapé, twee fauteuils en 6 stoelen met leer f 55. Springmatrassen een persoons, vanaf f 10.50, twee persoons vanaf f 12.20. Kapok vanaf f 0.60 per pond. Eiken Buffets vanaf f 37.50, eikfin tafels vanaf f 16.50, eiken schuiftafels vanaf f 12. Slaapkamerameublementen Pitch pine vaDaf f 80Verders gordijnen, drapp., Linoleum-tapijlen enz. Reparaties worden eigenhandig bolied aan den ci.ucurreerendsteu prijs gemaakt Prima referenties vaa solied werk staan ten dienste. Vraagt teekeningen met prijzen. per ons 25 20 15, 10 ets Nootmuscaat. Gemalen Gemalen kaneel Pijpkaneel Ceylon Foelie Nagelen (Heele) (Gemalen) Vanille Pd per (Zwarte) Peper (Witte Anijszaad Saffraan 8 ets 10 ets 25, 20 Cts 30 cts 12 cts 12 cts 10 cts 10 cts 16 cts 8 cts 50 cts per stokje per ons V 1 Heeren Landbouwers WAALWIJK, naast de R. K. Kerk. KLIJN's fabrikaat.

Echo van het Zuiden | 1910 | | pagina 10