0, M. VAI AftLST-ROOVERS, Wöalwijksche Stoomdiukkerij NI1ÏÏWS ÏÏIT HEUSSSV. Burgerlijke Stand. Gemengd Nieuws, ï- NIEUWS UIT KAATSHEUVEL Rij kspostspaarbank. II andeis berichten De Echo van het Zuiden" Antoon Tielen, Hlemsvaart, voor zoover die niet den Bosch betreft, zijn gebaatin de tweede plaats zou, waar de scheepvaart op bet bestaande kanaal vóór den Bosch zou ver minderen, de passage van voetgangers, rijtuigen en trams over de drie over dat gedeelte liggende bruggen minder worden belemmerd, waar die bruggen niet zóó vaak zouden moeten worden geopenden in de derde plaats zou het door het aan te leggen kanaaltje van de genoemde polders afge- sueden gedeelte kunnen worden opgehoogd en met woonhuizen worden bebouwd ter uitbreiding der stand aan de oostzijde. SPRANG. Vergadering van den Raad der gemeente, gehouden den 28 Januari 1910. Tegenwoordig alle leden. Voorzitter. Burgemeester C. G H. H. Meijer. De Voorzitter opent des nam. ruim 7 uur de vergadering. De notulen der vorige vergadering worden gelezen, goedgekeurd en geteekend. Aan de orde van behandeling worden ge steld de volgende punten. 1. Benoeming van een onderwijzer met verplichte hoofdakte (vacature van Rijswijk). Met algemeene stemmen wordt benoemd de Heer W. van Suijlekom te 's Gravemoer met ingang van 1 April e. k. 2. Concessie-aanvraag van den Hr. Wil leken?, werktuig kundig ingenieur te Tilburg voor den tijd van 4 maanden, voor het uitsluitend recht vsn het leggen van onder- of bovengrondsche leidingen tot overbrenging van gas ten behoeve der verlichting voor gemeente en ingezetenen. Deze voorloopige concessie wordt aange vraagd om te kunnen komen tot oprichting eeuer steenkolen gasfabriek te Kaatsheuvel. Daar de Raad van Loonopzand niet genegeii is een voorloopige concessie aan den Heer Willekens te geven, wordt besloten het adres aan te houden, omdat een concessie van Sprang zonder Loonopzand voor den aan vrager van geen nut is. 3. Benoeming Stembureau. Het stembureau voor verkiezing II Kamer Prov. Staten en gemeenteraad wordt samen gesteld als volgtleden Maijers en Ver hoeven, plaatsvervangers de Jong en Vos Stembureau voor verkiezing kamer van arbeid Voorzitter, de burgemeeter Meijers leden Vos en de Jong. plaatsvervangers Maijers, Verhoeven en Haverhals. 4. Af- en overschrijving op de begrooting voor 1910 tot een bedrag van fO.13. Aangenomen. Hierna wordt deze vergadering gesloten. CAPELLE, 81 Jan, K. V. een jongen van omtrent 11 jaar, waagde zich heden middag op het ijs op ondergeloopen land. Geen wonder, dat de knaap er doorzakte. Gelukkig stond het water niet heel hoog zoodat hij slechts tot den buik nat was. 't Kostte echter moeite, hem aan wal te halen. WASPIK. Zondagnamiddag 1.1, bracht de harmonie alhier eene serenade aan haar nieuw bestuurslid, den heer H. Langerwerf. Zeer veel belangstellenden waren hierbij aanwezig om van dit buitenkansje te genie ten. Enkele heel aardige nummers wtrdeu uitgevoerd, natuurlijk ook het traditionele ffLang zal hij leven*. De heer Laugerwerf dankte met enkele goed gekozen woorden voor deze eer en uorgde er tevens voer, dat den leden der harmonip ook in andertu vorm zijn dank bereikte. Onder het spelen van een lustige marsch keerde daarop de harmonie naar de zaal terug. DONGEN. Voorbereiding voor het feest. Ondanks 't slechte weer zijn de eerste toe bereidselen reeds gemaakt tot het groote feest dat wij a. s. Doaderdag gaan vieren. Ruwe getimmerten rijzen op uit den witten bodem. Op de Heuvelbrug en in de Kruidenierstraat san den Hoogenham op 2 onderscheiden plaatsen, in den Lagenham en Achter de Bergen, zelfs op het eindelooze Eind hoort men het vroolijk gesjouw en gehamer der nijvere wijkbewoners die in edelen wedijver ontstoken, hunne triomfbogen oprichten. pv« ramiddon hemelwaarts stuwen en dennen en coniferen planten ter versiering. Itappe meisjeshanden vlechten groen en loover tot schoone guirlandes en rozen zonder tal die sierlijk en blij zullen doen tnsschen al dat groen, overhuifd door het nationaal, dundoek, dat wapperend in eindeloozen jubel van wijk tot wijk den vreemdeling zal kond doen dat Dongen te feest gaat voor de in huldiging van zijn nienwen burgemeester, den Edelachtb. heer J. L. Switzar. Met milde hand hebben ue gemeentenareu de koorden d;r beurs ontknoopt en meer dan duizend gulden bracht de inzameling op alleen ter versiering van de onderschei dene wijken. De Raad der gemeente voteerde verder nog ag der beëediging, maar op Vrijdag 4 lebruari plaats hebben. Op het programma dat nader nog zal worden uitgewerkt, komt hoogstwaarschijnlijk 's morgens inhalen van den nieuwen burgemeester en installatie ten raadhuize, middags optocht door de ge meente en receptie en 's avonds volksconcert in de openbare school. Het ligt in de be doeling der commissie om een paar eerepoor ten op te richten en het nieuwe raadhuis en de school te versieren. HEUSDEN, 31 jan- 1910. Zaterdag was het de laatste keer, dat ons carillon bespeeld werd door den bekwamen musicus, den Heer A., die met 1 Febr. u.s. onze gemeente metterwoon verlaat, om zich in Bols*ard te vestigen. Jammer, dat in de vacature nog niet is voorzien, zoodat we nog wel een tijdje van de vroolijke toonen van het carillon verstoken zullen blijven. Concert. Het concert aan de leden der Fanfare der H. Familie door deze laatste vereeuiging aangeboden in samenwerking met *St Cecilia* (Zang) en Kunst en Vermaak* (voordrachten) was, zooals men dat gewoon iser valt niets dan goeds van te melden en 't zou geen gemakkelijke taak zijn uit te maken, welke afdeeling zich het verdienstelijkst van baar taak kweet. Van harte hopen we dat de verschillende medewerkers op den inge slagen weg blijven voortgaan, om in 'l komende seizoen nog meer dergelijke genot volle avonden te organiseereu. gevaarlijk. In de 18e eeuw hebben de staarten van verschillende kometen tegen den dampkring der aarde gestreken. De geschiedschrijvers melden ons, dat de wereld zeer beangst was voor den schok, doch het is op niets uitgeloopen. Den 19en Juli 1886 heeft een komeet bijna de oppervlakte van Jupiter aangeraakt. Maar deze planeet schijnt daardoor niet in het minst te zijn gedeerd. De observatie van de voorbijkomende komeet van Halley zal echter uiterst belangwekkend zijn voor de wetenschap Sedert de laatste maal dat dit is ge schied, toen Arago ze heeft geobser veerd in 1835, zijn de instrumenten der sterrenkundigen enorm verbeterd. Men zal trachten, zich rekenschap te geven van de electrische en magnetische wij- zigingen, die onze dampkring ongetwij feld zal ondergaan. Men zal zeer waar schijnlijk een regen van vallende sterren zien in de hoogste sferen van onzen hemel. Het schijnt dat de staart van sommigt kometen zich losmaakt en denzelfden weg volgt als de komeet die voorbijkomt. Wat nu betreft het onwaarschijnlijke geval, dat werkelijk de gassen van de staartster onzen dampkring zouden bin nenkomen, dan zou, volgens de schei kundigen, de werking van hetcynagogeen dat met onze lucht vermengd zou worden ongetwijfeld doodelijk zijn. Maar indien daarop kans bestaat... dan vloek achteruit. Nog een keer Het ik doorschieten, waarbij nog sneller gere tireerd werd en hij voegde zich bij de inmiddels erbij komende bende. Wij lieten ze mopperen en vloeken en gin gen verder. Dame en heer gaf ik den raad zich snel voor ons uit te verwij deren, terwijl ik met mijn vrouw de achterhoede vormde. Bij het stille ge deelte van het entrepot gekomen, scheen de bende raad te hebben gehouden, met dien verstande, dat ik uit de uitin gen bemerkte, dat ze besloten hadden mij af te rossen. De aanvaller van straks, gevolgd door de anderen, kwa men in slagorde opzetten. Weldra was hij vooruitkomende, mij op zijde, waarbij hij onder veel kabaal vroeg, met welk recht of ik mij met hunne zaken be moeide. Ik antwoordde met welk recht vallen jullie midden in den nacht met overmacht een dame en heer lastig, en dat als hij niet direct rechtsomkeert maakte, aan den lijve het nuttig effect van den politiehond zou leeren kennen. Toen zijn houding, steunende op zijne volgelingen, in een dreiging overging, en hij dichter als voor besliste veiligheid noodig is, op drong, waarbij Max een niet miskenbare neiging vertoonde de even te voren gesloten vriendschapbe trekkingen te bestendigen, gaf ik een ruk aan de gewone band en Max deed dank baar voor zooveel toegeeflijkheid van zijn baas aan zijne verlangens, een ver steden gestremd zou worden. Te Lubeck heerschte ook groote stoornis in het verkeer. Op de lijn Dassow-Lubeck liep geen enkele trein. Andere treinen kwamen met uren ver traging of bleven steken. In den Dollart is het stoomschip Emma gezonken. De bemanning werd gered. Afgesneden. De Berlijnsche politie heeft gisteren een Hongaar opgepakt die een meisje de haarvlecht halverwege had afgesneden. In zijn zak Vond men een door en door vlijmscherp open mes. Afschuwelijke zelfmoord. In een eethuis te Bochum heeft een 35-jarig mijnwerker op afschuwelijke wijze een eind aan zijn leven gemaakt. Hij stak een dynamiet- patroon in den mond en liet die ontploffen Het hoofd werd hem van den romp ge rukt en de muren werden met bloed bespat. Afgeivorpen Uit Charlottesville (Vir ginia) wordt gese nd, dat jhr- Edward van Storm van 's-Gravezande, aldaar se dert 10 jaar woonachtig, van zijn paard geworpen is en kort daarop overleden is. KAATSHEUVEL, 31 Ja». 1910. Onderzoek. Doordat de heer Staalman onmiddelijk een onderzoek moest instellen onder de arbeiders, werkzaam aan 't kanaal, is het onderzoek omtrent do gedwongen wiukel- nering voor enkele dagen in onze gemeente gestaakt. De heer C. Kroot, schoenfabrikant alhier heeft zijn winkel aan kant gedaan. Bravo Hersteld. M. R. die met Kerstmis op zoo'n gevoelige manier met de maréchansséc kennis maakte, dat hij in 't gasthuis moest worden opge nomen, is, wonder genoeg, zoover hersteld, dat hij weer naar Tilburg kan worder over gebracht. 't !s te hopen, dat hij nu wijzer geworden is. Het kind van B. had het ongeluk zoo danig te vallen, dat het een arm brak. Direct werd geneeskundige hulp verleend. Eergisteren had de 63-jarige vrouw van Corn. S. het ong> ïuk van den zoldertrap te vallen en bezeerde zich zoodanig, dat ge neeskundige hulp moest worden ingeroepen. De vrouw van P. H. verbrandde met kokend water haar roet dermate, dat zij ge noodzaakt is rust te nemen en niet in staat, om haar gewone bezigheden te verrichten. moeten de gezamenlijke sterrenkundigen woeden aanval, Doch nu ging ik door zich al erg vergissen. Vijf kinderen verbrand. Een onbetee- kenend brandje in Londen, heeft al een zeer noodlottigen afloop gehad. Io een huisje aau den City Road woonde een echtpaar met drie kinderen en een ouden vader twee kinderen van eeu ander echtpaar waren daar op bezoek. De man was aan zijn bezig heden, de ir oeder ging omstreeks het mid. daguur bondschappen doen en liet de kleiuen, de oudste der vijf was vier jaar, de jongste acht maanden, achter onder toezicht van den grootvader. De kinderen bevonden zich op de bovenverdieping de oude man was be neden in het huisje en duchtte geen kwaad, totdat eenige voorbijgangers hem kwamen waarschuwen, dat er boven braud was. Ze poogden nog de kinderen te bereiken, maar de rook en de vlammsn dreveu hen terug, loen de brandweer kwam, waren drie kin deren dood en hadden de twee anderen zulke hevige brandwonden bekomen, dat ze wel niet in het le/eu zullen blijven. De komeet. De komeet is bij heldere lucht steeds met het bloote oog waar te nemen in het westen, even rechts boven Venus, welke planeet natuurlijk door iedereen der eerste verdieping het huilen 100 gulden voor het Centraal comité dat zich met de receptie, den optocht, den licht8toet enz. belast. Zoo gaat Dongen a.s. Donderdag een schoon feest tegemoet en zal het op waardige wijze de blijde inkomste vieren van den man dien het H. M, de Koningin behaagd heelt tot hoofd dezer gemeente te benoemen en waarvan de goede faam reeds allerwege is doorgedrongen, 's GRAVEMOER, Installatie Burgemeester In eene gisterenavond gehouden vergadering van ingezetenen der gemeente is besloten om aan de installatie van den nieuwen bur gemeester, den heer D Smits, eenige festi viteiten te veibinden. Bereids is eene com missie gekozen bestaande uii de heeren C. Bosman, voorz. W. van Suilekom, secretaris W. Kielen, peoningm. J. A. Tavenier en G. Snels. De installatie zal dan niet op den De komeet van Haley. Nog onzichtbaar voor het bloote oog, ijlt de komeet van Halley, na een af wezigheid van 75 jaar, met een snelheid 156 000 kilometers per uur op zon en aarde toe- Haar komst in de nabijheid van de aarde, de mogelijkheid eener ontmoeting van de aarde en den staart van de komeet, die gevormd is uit ver dunde, maar zeer waarschijnlijk nog zeer gevaarlijke, verstikkende en bedwelmen de gassen, maken natuurlijk de mensch- heid in het algemeen toch wel eenigszins ongerust. Maar de geleerden, sterrenkundigen en physici schijnen zich niet zoo erg te verontrusten De sterrenkundige Bigour- dan zegtDen twintigsten April zal de komeet naar de berekeningen van Co- well en Crommelin de zon het dichtst genaderd zijn. Dan zullen slechts 90 millioen kilometers de zon en de staart ster scheiden. De komeet zal dan haar kringloop vervolgen en zich op den 18 Mei tusschen de zonneschijf en de aarde bevinden. De kop zal dan ongeveer 26 millioen kilometers van onze planeet af zijn. De staart, altijd naar de zon toe gewend, zal zich als een waaier in onze richting ontplooien. Dan zal misschien de gashoudende atmosfeer van de ko meet langs onzen eigen dampkring strij ken of dien aanraken. Wij zullen er niet meer door gestoord worden dan in 1819 en 1861, bij het passeeren van andere komeetcn. De directeur van het Parijsche obser vatorium, Bailland, drukt zich nog po sitiever uit. Wij zullen er nauwelijks iets van bemerken, zegt hij. De gassen, die den staart van een komeet vormen, zijn zoo dun, zij zijn verdeeld over zulke enorme ruimten, van 30, 40 of 50 mil lioen kilometers, dat waarschijnlijk bij een schok tusschen een zoo weinig aaneengesloten gaslichaam en den damp kring der aarde het eerste er alleen onder lijden zou. Ook de direc teur van het observatorium voor phy- sische sterrenkunde te Meudon de heer Deslandres, acht een ontmoeting der atmosferen, indien zij al mogelijk is, niet dadelijk te vinden is De kern der nieuwe komeet neemt af in helderheid; maar de nu over de aanzienlijke lengte ontplooide staart blijft een merk waardig object. Politiehonden. In >De Politiehond* lezen we over »preventieve kracht van den politiehond*. Toen ik na het concours Nijmegen met vrouw en 2 honden, Bob en Max, den terugtocht naar ons eiland aanvaard de, had ik een avontuur dat de preven tieve kracht van den politiehond duide lijk in het licht stelde en dat ik daarom aan onze leden wil mededeelen. Met den trein van kwart over twaalf 's nachts in Rotterdam aankomende, waarin bijna geen reizigers zaten, zag ik in grooten haast eene dame alleen het perron afsnellen. Daar wij toch moesten loopen en mede in verband met ons gevolg, haastten wij ons niet en kwamen het laatst het perron uit, om ons den stillen eenzamen weg langs het entrepot in te begeven. Even buiten het perron hoorden wij vele verwarde stemmen en zagen wij genoemde dame aan den arm van den heer, die blijkbaar gesard werd door een troep mannen en vrouwen on der den zichtbaren invloed en opwin ding van drankmisbruik. Weldra sche nen ze besloten tot een kloppartij. De dame dit bemerkende, begon luidkeels te jammeren. Hier was hulp, om erger gevolgen te voorkomen dringend nood zakelijk. Ik gaf Bob aangelijnd aan mijn vrouw en voegde mij met Max aan de dubbele lijn bij het paar, hun gerust stellende. De dubbele lijn gebruik ik voor afzetten van terreinen en terug dringen van volk, waarbij de hoofdbe doeling is daadwerkelijk machtsvertoon. Het eene eind van de doorloopende riem is bevestigd aan een vasten band. het andere eind een stropper of dwaug- band. Voelt de hond in zulk een ge val de gewone band, zoo valt hij oogen- blikkelijk scherp aan, voelt hij den strop per zoo stopt hijhierdoor kan ik mijn aandacht enkel op den persoon of per sonen ve.'tigen en weet de hond op de seconde af wat er verlangd wordt, wat bij geregeld opdringen van volk een groot gemak geeft, terwijl ik het geheel in mijn macht heb of er gebeten zal worden of niet Weldra sprong een der kerels vooruit en wilde zich op mijn be schermeling werpen. Ik riep hem toe dit te laten, maar toen hij tot den aan val overging gaf ik op hetzelfde oogen- blik een onzichtbaren ruk aan de lijn en met opengesperde muil, waarin de dubbele rij ontzaggelijke tanden weinig goeds voorspelden, nam Max de leiding op den aanvaller. Deze sprong onder het uiten van een den hond evenwel het vastpakken be lettende. De kerel wist zich niet te ber gen, schreeuwde als een varken en ging in overhaaste vlucht over, ik dreef hem voor mii uit tot aan het Haringvliet. Zoo dra ik mij in de richting van de volgende bende begaf, stonden ze besluiteloos stil ik vroeg of er nog liefhebbers waren, niemand solliciteerde. Ik voegde mij bij mijn vrouw, die Bob niet kon regeeren en we vervolgden zonder verder last van dit volkje, onzen nachtelijken tocht. Mo raal, zonder dat een druppel bloed vloei de, hield ik een overmacht in bedwang, beschermde twee niets kwaads willende burgers met één hond, terwijl ik anders zeer weinig had kuonen helpen en wie weet wat zou nog het gevolg hebben kunnen worden. Levend verbrand. Woensdag voormid dag circa half twaalf had in het pand Eikelstraat no. 3, te Maastricht een treu rig ongeval plaats De heer L. van Ermingen, wonende Cabergerweg, die ter controle van de Volkstelling toevallig in de woning was, hoorde op een kamer van een kind. Hij snelde naar boven toen hij de deur had geopend, kwam hem een dikke rook tegen. Op den grond lagen smeulende en brandende dekens en kussens, waartusschen een brandend kindje, kermend van pijn. Onmiddelijk riep de heer van Ermin gen de hulp van een medebewoner in inmiddels werd het vuur gedoofd, terwijl het arme wichtje, geboren 18 October 1905 in dekens gewikkeld naar Calvari- enberg werd gebracht. Na hevig lijden is het meisje nog denzelfden dag overleden. Het geheele lichaam, behalve het hoofd, was verbrand. In den hoek van de kamer, werd nog een 2-jarig jongetje aangetroffen het ventje was reeds bewusteloos de levens geesten konden echter nog worden opgewekt. De oorzaak van het ongeluk is onbekend. Een gruwelijke moordEen gruwelijke moord is in Galicië gepleegd door den doodgraver van de gemeente Zastawna. Na een huiselijken twist sloeg hij zijn vrouw met een lederen zweep zoolang tot zij bewusteloos neerviel en vervolgens bracht hij haar met een gloeiend ijzer verscheidene brandwonden toe. Een buurman, die den woesteling door het venster bezig zag, maakte alarm, waarop verscheidene buren toesnelden, die het huis bestormden. De misdadiger was echter reeds door een venster aan de achterzijde gevlucht. Toen men de deur had opengebroken, vond men de vrouw dood. Politie, geholpen door de veront waardigde dorpelingen, zoeken den geheelen omtrek at naar den moordenaar, maar tot dusverre zonder gevolg. Vermist Sedert 10 dezer waren, gelijk gemeld is, twee Duitsche bergbe klimmers, een ingenieur uit Leipzig en een jonge student uit Weisswasser, in Saksen, vermist, die de a Claridenstock als doel hadden gekozen. Verscheidene reddingskolonnes zijn dagen lang bezig geweest, om hen te zoeken en hun hulp te brengen Maar men heeft hen in geen enkele schuilhut kunnen ontdekken In de Hiiti-hut vond men een aanteekening van hen, waaruit bleek, dat zij op 22 dezer reeds drie dagen niets te eten hadden gehad. Bij een poging, om van die hut uit de be woonde wereld te bereiken, moeten de twee toeristen in een sneeuwstorm om gekomen zijn. Er is geen sprake van, dat men hunne lijken vooreerst zal kun nen vinden. Sneeuwstormen. Uit het Noorden van Duitschland komen berichten van nieu we sneeuwstormen. Men was gisterenmiddag te Kiel bang, dat het spoorwegverkeer met de omliggende Bij deze deelen wij Let geachte publiek van RAAMSDONKSVEER mede, dat het Agentschap van voor RAAMSDONKSVEER is gevestigd bij den Heer Heereplein Raamsdonksveer, alwaar abonnementen en advertenties kan nen worden opgegeven. Tevens is aan bovenstaand adres geves tigd het Agentschap der BOEKBINDERIJ. - BOEKHANDEL. Alle soorten DRUKWERKEN worden in groote verscheidenheid van uitvoering en prijzen, spoedig en billijk geleverd. Hem in de gunst aanbevelend, Achtend, Waalwijksche Stoomdrukkerij. ■UI Vertrek. Flink zoo Ongelukken. TT ILl 1*1 I*" w V V k*0 j 11 V-l V» V/ J.' V. V. 11 IV GEBOREN: hoven SPRANG. Over Januari 1910. Hendrik i. van Johannes van Uijt- en Johanna Antonia van Zeist Lena Adriana d. van Hendrikus Marinas Zwsrt en Wilhelmina Bernardina Chrietol- lelina de Jong. Christiaan Gerardus z. van Drik van Dongen en Leena Adriana I'rings Johannes z. van Adriaan Johan Schiedon en Maria Ralten Maria d. van Adriaan van Wijlen en Johanna Maria Verhoeven Gilia üniberdina d. v. Wil lem Braspenning en Maria de Haan Geertruij Adriana d. van Antonie Johannes de Bruijn en Dirkje Maria Ockers Jo hannes Gijsbertus z. van Gijsbert Nicolaas Wouter van Caem en Elisabeth Johanna Maijers Jacobus Sebrechtus z. van Jo hannes Sebrechtus Kuijsten en Adriana Allegonda Maijers Johannes Antonie z. van Wouter Johannes Goedhart en Woute- terina van der Schans Joost Wouter i. van Laurens Hendrik de Roon en YVille- mina Ros. OVERLEDEN: Margaretha van Vuuren echtg. van Johannes de Roon 31 j. PieternelJa van Esch 6 i. Aan het postkantoor Waalwijk en de daaron der reseorteerende, hulpkantoren werd gedurende de maand Jan. 1910 ingelegd f10238,49, terug betaald 1 15666,31s. Het laattte, doordat kantoor uitgegeven boekje draagt bet nummer 5437. Aan het postkantoor Vlijmen en de daaronder reseorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maaDd Jan. 1910 ingelegd f 4490,48. Terug betaald f 30332 005. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekjo draagt het nummer 3152. BESOIJEN, 1 Feb. De piij8 der boter was hedeD op de markt Hoogste prijs f 1,60. Laagste prijs f 1,46. De prijs der eieren was 4>/s a 5 ct GOR1NCHEM, 31 Jan. De aanvoer van granen was heden gering met gewonen handel. Ristarwe l 9. - a 9.50 roode dito f 8,50 a 9,— witte dito I 8.75 a 9.25 inl. rogge 5,40 a 5,90 Buitenl dito 6.40 6 6.85 gerst 4,80 a 6 kaver 3,50 a 4..luivenboonen 10,0.— blauwe erwten 0.a 0,alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 302 runderen 4 nuchtere kalveren, 20 rotte varkens 198 biggen. ie qual. Kailkoeien Kalfvaarzen Guiste vaarzen Melkkoeien l'/i jarige ossen Pinken Graskalveren Nuchtere kalv. Aangevoerd 2u vette vaikens van per half kilo, biggen van I 8, stuk. Aangevoerd 0 6chapen en 0 lammeren; scha- en f a en lammeren f 0 A f 0 ner «tuk. Kippen f 0.75 a f 0.90 per stuk. Eierea 11.10 A 1.20 per 26 stuks. Boter 75 A 80 ct. per 1/a kilo. ROTTERDAM 31 Jan. Tarwe f7.50 a 10.— per 100 K.G. Kogge zondei vraag. Gerst. Winter per 100 kilo f 0.— 10.—. Zomer per 100 kilo 0.a 10.— en Chevalier per 100 kilo f0.— A 0. Haver per 100 k. 1 5.50 a 7. Bruine boonen van 10.f 15. Blauwe Erwten naar kook kwaliteit .erkocht van 10.totl4en vertronwdekook daarboven Koolzaad f 11.A 1 ll.1/» f230 A 290 t17C a 210 f A 1160 A 210 f A 1 a f A f 6 A 14 25 A 251/, ct a 15 per

Echo van het Zuiden | 1910 | | pagina 6