b de Elanden HOTEL li, C, M OE WERFF R. D, A, d. Woude, Zwartsluis Gemengd Nieuws, BEKENDMAKING. ïïitspraksa Kaatcrag; rssht Burgerlijke Stand. Advertentiën. TEHIT XTJE& Overijselsche Beddenfabriek. „DÏÏINDIGT" 3 cenT'Sgaar. S. FICK, Sigarenfabrikant. OOSTERHOUT. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL li Handelsberichten. Rechtszaken, ook in perceelen. Voor slechts f32.- VEERENBED 1, ;i I; ONDER WAALWIJK. Vanaf heden 12 Februari tot en met Zondag 13 Maart- 4 prachtige prijzen ter waarde van 50 gulden. DAGELIJ KS TE BEZICHTIGEN. Inleggeld 5 Cent per 10 stooten. Het oudste eu meeat bekende adres is ongetwijfeld word! franco, naastbijgelegen station, vrij zicht toegezonden, een degelijk en solied 2 persoons Meer dan 1500O stuks verkocht. Kussensloopen met Overslag, 2-persoons Beddelakens Rijke keuze in KIM en K1MIERSTIM. Kerkstraat 137-140. Interc. Telefoon No. 4. Overijselsche Beddenfabriek. ROOKERS, neemt proef met bovenstaand merk. - I ti vaartmaatschappij, voor ambtenaar bij de Kon, Ned. Maatschappij tot exploitatie van petro— lenmbronnen in Ned. Indië, voor adspirant opzichter bij den dienBt van weg ou werken bij de Staatsspoorwegen, voor leerling klerk bij de H IJ S M, en meer andere. Groote plaatsen hebbsn op 't gebied van onderwijs veel voor op klrine plnatsen, daar toch is ieder in de gelegenheid zijn kinderen mut betrekkelijk weinig koBten eeneopleiding te doen geven aan eene H B S of Gymnasium Kleine plaatsen staan hierin veel ten achter. Om zijne kinderen toch naar eene naburige stad te zenden naar H B S of Gymoasium. brengt voor velen onoverkoraelyko finautiëele bezwaren met zich. Dit is ook zeer zeker hot geval in Henaden. men moet hier óf naar Gorinchem óf naar 's Bosch. Spreker brengt dan ook hulde aan degenen die het initiatief genomen hebben om in Heus den eene school voor M U L O tot stand te brengen. Zij hebban daarmee getoond Heusden vooruit te willen brengen. Ook de omliggende plaatsen zullen er zeer door gebaat zijn. De Burgemeester is het er volkomen mee eens. dat er niet te veel voor 't onderwijs gedaan kan worden on dat dit eene eerste plaats moet innemen in datgene wuarvoor de gemeente heeft te zorgen zooals h terecht in de nota heeft opgemerkt. Met de in de nota van B. en W. vervatte beweringen is spreker het in zoo verre eens dst eene 9 klassige school voer MULO zooals in hetnu aan -angige wetsontwerp wordt voorgesteld, voor Heusden eene onmogelijk heid is. Men kan eene gewone lagere school niet vervormen tot eene voor MULO zooals in dat wersontwerp is bedoeld. Dat kan niet, wat de vakken betreft want voor Ned. taal b. v. worden aan hen die vreemde talen moeten leeren andere eischen gestsld, dan aan hen, die alleen het onderwijs aan de lagere school volgen. Verder zou het gevaar bestaan dat de hoogste klassen zeer weinig leerlingen zouden houden een euvel dat zelfs in Rotter dam tot moeilijkheden aaulciding geeft. Da lagere school leidt op voor 't gewone leven, de school voor MULO meer vooi e9n be paalde betrekking. Het onderwijs is daar dan ook heel anders ingericht. Bij de kwestie van de oprichting van eene school voor MULO bestaat hier nog eene andere, u.l. de slechte toestand, waarin hot schoolgebouw der lagere school verkeert. Deze school, die reeds ruitn 30 jaren geledeu werd afgekeurd, wat naderhand weer werd inge trokken, staat op het uogenblik weer zeer zwak. Men ziet aankomen, dat men óf eene nieuwe school moet bouwen, óf de bestaande verbouwen. De reuzuusom van f 40.000 ge noemd in de nota van B. en W. is zeer overdreven. Volgeus spreker is verbouwing, wat natuurlijk veel minder kost, zeer wel mogelijk. Als men b.v. liet verbouwen voor f 8000, zou dat de gemeente, na aftrek der Rijkssubsidie f 6000 kosten. Dat zou op de gemeeutebegrooting een post van f 300 per jaar brengen terwijl na 35 jaren alles zon zijn nfgelost. Hiermede zou dan de kwestie van 't bouwen van eene nieuwe lagere school zijn afgehandeld Door de nieuwe bepaling, die thans in het aanhangige wetsontwerp is vervat, wordt het voor kleine plaatsan zeer gemakkelijk in de behoefte van MULO te voorzien. Voor scholen van 1 tot 90 leerlingen en minder, waarin ten minste in drie talen en wiskuode onderwijs wordt gegeven krijgt men voor 't hoofd en één onderwijzer de minimum- jaarwedde van het Rijk En nn 't plan voor Heusden. Stellen we een hootd der school aan op f 500 boven het minimum plm. f 200 voor huishuur en een onderwijzer f 300 boven 't minimum met f 75 tegemoetkoming in de huishuur en bouwt meu dau eene afzonderlijke school voor M U L O met 3 lokalen volgens een architect te Breda berekend op f 6400 dan komt daarvan na aftiek der Rijkssubsidie f 480() ten laste der gemeente Laent, men dit geld tegen 4 püt. wordt dan jaarlijks f 257 rente. Het tracte ment van 't hoofd f 1450 en f 200 huishuur de onderwijzer f 1075; wekelijksche schoon maak f30; jaarlijksche schoonmaak f50; brandstoffen f 40 boeken enz. f 80, geeft te samen eene jaarlijksche uitgaaf vuu f 3132 Aau inkomsten ontvangt men van het Rijk voor 't Hoofd f 950, voor de ouderwijzer (gehuwd) f 725 samen f 1675. Schoolgeld per kind f 30, minvermogenden f 15, onvermogen- deu niets Voor onvermogenden toch moet de tegenwoordig procent van den «Hoofdelijken Omslug is 1,355, bouwt men nu acne M U L O school zooals is aangegeven, dan zon dat procent worden 1,762 en gaat men de lagere school dan bovendien nog verbouwen, dan wordt het procent 1,897. Een krachtig applaus beloond de spreker voor zijne woorden. Van de gelegenheid tot gednchtenwisseliDg werd gebruik gemaakt door den Heer Districts Schoolopziener, die alleen opgeleid wilde zien voor de le klasse HBS met 't oog op de verplaatsing van ambtenaren, wier kinderen van het MULO gebruik maken men kan verder MULO zoo laten, verder zon hij vaarne de klasseindeeling der MULO School kennen en hij achtte varder de kosten berekening van den spreker wel wat laag doch die van B en W veel te hoog. Ds. RuySch van Dugteren, was het geheel met spreker eens en stelde zich voor, dat het samen brengen van Katholieken en Protestanten in eene school voor M.C.L.O. van heilzamen invloed zal zijn op de onderlinge verstandhouding te dezer plaatse. De Heer Van der Maaden ait Wijk stelde zich voor, dat de bnitengemeen'en (Wijk zeker) volgaarne profiteeren zullen van de gelegenheid voor M.U.L.O. als hun die te Heusden gegeven wordt Nu moeten zijne kinderen en vele andere naar Gorinchem dan zollen zt allen naar Heusden komen. Ook eene gelegenheid voor land en tuiü- bouwonderwijs zou hij zeer toejuichen, daar toch het Land van Heusden en Altena in geheel Ne derland bekend is, als 't achterlijkst, op 't gebied van land en tuinbouw. De spreker beantwoordde den Districtsschool opziener en zei dat bij zich de school voorstelt met vier klassen zoolang er twee onderwijzers zijn, komt er een onderwijzer bij dan 6 klassen. De kinderen zouden dan op 10 a 11-jarigen leeftijd van de lngore school op de M.Ü.L.O School komen. 't Opleiden b. v. voor de 3de klasse HBS. achtte hij ook geen groot bezwaar, daar op de meeste plaatseo M U L.O. gegeven wordt, en men hierdoor ook 't voordeel heeft, dat de kinderen dan langer thuis kunnen blijven. De Heer De Roon dankte hierna de Heer Borreu en de andere sprekers sprak daarbij den wensch uit, dat Heus den weldra in 't bezit van eene M.U.L O. School moge zijn ,en twijlelen er niet aan, of door onderlinge sausen werking, zou men hierin zeer zeker slagen. P. N. school openstaan. Rekent mon (lat 20 leerlingen gemiddeld f 30 betalen dau geeft dat aun schoolgeld f 600 per jaar. Dan komt er voor do school dus jaarlijks ten laste der gemeente f 3182—f 2275 of f 907 en daarvoor zal men hebban eene school met drie lokalen met ééa Hoofd en één onderwijzer dus 2 leerkrachten, wel is drie beter en vier nóg beter, doch gaat de school goed en dit kan uitstekend, dan zal het aantal leerlingen wol zoodanig toenemen, dat woldra zonder meerdere kosten een derde onderwijzer aangesteld zal kunnen worden. Deze school kon dan voorbereiden voor Gymnasium en eerste, tweede ot derde klasse HBS. Zij, die niet naar de H B S gaan kunnen op de M U L O school blijven en een diploma ontvangen, dat voor vele examens vrijstelling verleent. Door den Heer van Everdingen is bij de behandeling der motie in den Raad gezegd, dat deze zaak genie zaak van algemeen belang zon zijn, dat de Katholieken er niet van profiteeren zullen nn toch mee moeten betalen. Niets is echter minder waar. 't Zijn juist de Katholieken die bij monde van den Heer van Wijnbergen in samenwerking met partijen van alle richtingen het wetsontwerp van het MULO hebban verdedigd. Ook is nog steeds van kracht het Bisschoppelijk maudement waarbij het aun de Katholieken geoorloofd is hun kinderen te zenden naar eene school als er van hun eigen partij geene school, waar 't zelfde onderwijs gegeven wordt, bestaat. De Katholieken zenden toch ook hunne kinderen wel naar universiteit en HBS. Eene Bchool voor MULO zou juiet eena goede gelegenheid ziju tot samen werking. Aan de leerlingen der buitengemeenten heeft men volgens den Burgemeester niets en bij zou 't dwaas vinden daar voor eene school MULO te stichten. Men heeft van de leer lingen der bnitengemeenten echter niets dan voordeel zij, betalen natuurlijk 't volle school geld en zullen 't door hun aantal mogelijk maken, dat geheel kosteloos eene derde leer kracht aangesteld zal kunnen worden. Verder zouden aan deze Bchool verbonden knnnen worden een landbouwcursus en een handels— cnrsns, wat niets kost, daar 't Rijk hiervoor alles betaalt. E6n aldus ingerichte school zal ook zeer zeker van invloed zijn op de vestiging van personen in deze gemeente. De Hoofdelijk omslag zal natuurlijk eeu weinig verhoogd moeten worden, doch biet zoo buitensporig als in de nota van B. en W. is aangegeven. Het KAATSHEUVEL, 11 Febr. 1910. Onderzoek. De heer Staalman is hier wederom ge arriveerd om zijn onderzoek naar de ge dwongen winkelnering voort te zetten. Van hier gaat hij naar Dongen en Oisterwijk. Machinaal. D-i heer L Vloemans zal eerdaags zijne schoenfabriek machinaal inrichten. Het beste succes Vordaöht. Voor den bekenden konijnen-diefstal der vorige week is zekere A. gevankelijk naar 's Bosch overgebracht Hij ontkent nog steeds zijn schuld. De volgende week zal het stil verhoor aaDgaande die zaak beginnen. Flink zoo Kon net er anders met de Vastenavonddagen nog al eens spannen, dit jaar is een zeer loffe lijke uitzondaring geweest. Hoegenaamd niets heeft men gehoord. Laat dit zoo blijven' Iluis ter Heide. Wie sedert een jaar of wat., niet in de na bijheid dezer buitenplaats onder de par. St. Joachimsmoer is geweest, zal verbaasd staau, over de verandering die deszelfs onislreken h-bben ondergaan. Waar vroeger enkel dorre heide was, daar Biet men flinke groenende weilanden, met breede slooten omgeven, waar zomers het vee rustig graast. Eu nog is men bezig met meerdere ontginning, dinr uitgestrekte heidevelden Naar wij vernemen heet de eigenaar van dit verblijf de Heer van Geluk uii Breda, het plan wanneer nog een flinke strook grond is geeffend en heuvelen en kuilen zijn gelijk gemaakt, om in het voorjaar, de stoomploeg, aau te wenden, om een groote oppervlakte los te scheuren, en zoo verder te doen aanmaken. Deze werk- zullen alsdan een kijkje over- tot weiland zaamheden waard zijn. Werkverschaffing. Deze onderneming van onze R. K. Vak ver. schijnt uitstekend te marcheeren. Op het oogenblik zijn er 23 arbeiders schoen makers en sliksters werkzaam. Moge zij door onderliugen steun, in staat gesteld worden om waar zulks noodig mocht zijn, hulp te verschaffen aan de werkelooze arbeiders onzer vak ver. Voorzeker een heil zame en nuttige instelling. De diefstal te Dongen, 't Was, zooals door U gemeld, in den nacht van 21 op 22 Januari, dat deze inbraak heeft plaats gehad. Op 21 Jan. werd tot het plaatsen van een ventilator met stofaf- voerbuis aan de achterzijde van de fabriek een gat in den muur gemaakt van ca. 50 X 50 c M.wegens het vergevorderde uur werd het wederom dichtmetselen uitgesteld tot den volgenden dag en er werden een paar planken voor deze opening gespijkerd. Toen nu des anderen daags 's ochtends om 6 uur het pe-soneel in de fabriek kwam, viel het direct op, dat de planken verwijderd waren en bleek alras wat er gebeurd was. Dank zij de goede werk- regeling, kon al zeer spoedig vastgesteld worden, wat er juist ontvreemd was. Dit bleken te zijn 41 paren heeren schoenen van bruin en zwart box calf en zwart chroomleer (rijg- en derby-rijg- bottines) van de beste qualiteit, allen voorzien van leeren kapjes en stroppen gemerktThe Brockton Boot4 Waren de dieven bekend in het schoen vak, omdat zij juist dit merk meenamen Was het louter toeval dat zij juist dezen nacht voor hun operatie uitgekozen hadden (Het gat in den muur viel onmogelijk van de straat waar te nemen.) Deze vragen drongen zich telkens op en gezien deze omstandigheden, maakte het voorval een pijnlijken indruk op het personeel, ofschoon de patroons geen oogenblik aan de mogelijkheid dachten, dat hieronder een schuldige kon zijn. Onmiddelijk na de ontdekking werd iemand per fiets naar de marechaussee kazerne te Rijen ter aangifte gezonden kort daarop verscheen de wachtmeester, die den recherchedienst persoonlijk op zich nam en het is aan zijn vlug en zaakkundig optreden te danken, dat dienzelfden morgen te half elf reeds beslag gelegd werd op de gestolen waar en dat de vermoedelijke daders werden gearresteerd en wel te Rotterdam, waar zij de schoenei ventende waren. Het naar verschillende plaatsep over geseinde merk >T he Brockton Boot4 hief bij aanhouding allen twijfel omtrent de herkomst op. Behoudens een tiental paren was al het ontvreemde in hun bezit. De aangehoudene, v. L., 28 jaar en Kr., 19 jaar, wonende in een beruchte buurt te Breda, verklaarden de schoenen in Oosterhout van een onbekende ge kocht te hebben en voorts mee naar het station te Waspik te zijn gegaan en van daar uit per trein naar Rotterdam, Scheepsramp. Het transatlantische stoomschip Genéral Chanzy, van Mar seille, is op de noordkust met man en muis vergaan- Slechts een passagier is gered. Bijzonderheden ontbreken. (De Generaal Chauzy is groot bruto 2257 ton, netto 967 ton- Het schip in 1891 te St: Nazaire op de Chant, et Atel de Penhouet gebouwd en behoort toe aan de Cie. générale transatlantique te Parijs) MARSEILLE, 11 Februari De Général Chanzy had 87 passagiers, een beman ning van 47 koppen aan boord. Het schip was Woensdag van Marseille naar Algiers vertrokken Tengevolge van een zwaren storm, die vannacht woedde, heeft de General Chanzy den doorgang tusschen Majorca en Minorca gemist en is in volle vaart op de rotsen geloopen De geredde passagier is Marcel Rodel, douane-beambte- Een later telegram spreekt van 200 slachtoffers. ALGIERS, 11 Februari. Het aantal pas sagiers van de Général Chanzy was 87, de bemanning was 47 man sterk. Voor het meerendeel waren de reizi gers ambtenaren, officieren en kolonisten MARSEILLE, 11 Februari, De Géné ral Chanzy had 222 postzakken met aan- geteekende brieven en pospakketten aan boord. Het bericht van de ramp heeft een diepe ontroering veroorzaakt. Waanmisdaad. Te Grace, in het Fran- sche departement Finistère, heeft een marine-ofticier, in een aanval van waan zin, zijn zoon doodgeschoten, omdat hij zeeman wilde worden- Achtvoudige moord. De russische deser teur Michael Roscziski, die te Bogusla- wice in Polen het uit acht personenbe staande van boer Stanislaus Wasielewki uitmoordde, is te Bendziu in Rusland gearresteerd en heeft zijnmisdaad bekend. Droevig verstoord. Te Lissebon is Dinsdag avond de vastenavond—pret droevig verstoord. In een optocht reed een groote door vijf paarden getrokken praalwagen mede, geheel met witte wat ten en papier versierd om sneeuw en ijs na te bootsen Plotseling, tot groote ont zetting der menigte stond het gevaarte in brand. De dertien mesjes, die op den wagen zaten, konden slechts met moeite gered worden alle dertien werden min of meer ernstig gekwest, daar het vuur in de licht brandbare stoffen met angst- werkende snelheid rond zich greep. Drie meisjes kregen hevige brandwonden in het aangezichthun hoofdhaar verbrande geheel. Men zegt, dat een jongmensch, die vergeefs naar de gunst van een der meisjes dong het vuur aangestoken heeft. WAALWIJK, 11 Febr. 1910. Beesten weinig aanvoer weinig handel. Kalfkoeien f 180 f 250. Vaarzen f 130 f190. Varkens 50 stuks f 8 1 13 'Boter aangevoerd 20 KG. Boter prijzen f 1,45 tot f 1,57. Eieren 4'/j 51/» cent. Het verloop der veilingen van Inland- sche huiden zoowel in 't buitenland als in de Hollandsche centra is in Februari weer gunstig voor verkoopers. Er zijn wel enkele artikelen iets lager verkocht dan in Januari, maar voor 't meerendeel zijn de prijzen zeer vast. Nog meer animo bestaat er voor eerste soort gezouten La Plata ossenhuiden, zooals in een vorig bericht uitvoerig is beschreven- Thans schijoen ook Fray Bentos koehuiden hunne beurt te krijgen. Immers gisteren werden aan de markt gebracht te Antwerpen de eerste 9000 stuks Fray Bentos Saladeros koeien op levering, slachting tot einde Januari 11. De lichte huiden 1420 K, zijn onmid delijk a fr, 97 per 50 kilogram verkocht, terwijl de zware soorten getaxeerd wor den, 20—25 en 25—28 K. op fr. 104 en fr. 108. Dit zijn weer zeer, zeer hooge prijzen die naar evenredigheid ver boven de tegenwoordige leermarkt staan. Ver kocht van 2 tot 9 dezer 16873 stuks, voorraad 85,000. Te Amsterdam en Rotterdam schijnen importeurs geen concessie toe te staan. O. I. runder en buffelhuiden worden in de goede soorten tegen hooge prijzen grif verkocht, vooral zware buffelhuiden zijn gevraagd. Voor Duitsche en Amerikaansche rekening wordt veel gekocht terwijl de Ned. looierij tegen deze hooge prijzen slechts voor onmiddelijke behoefte aan de markt komt- t In 't buitenland schijnt men de vaste overtuiging te zijn toegedaan, dat de leermarkt in den loop van 1910 nog veel zal stijgen. In aanmerking nemende de enorm hooge prijzen waaraan bijna alle soorten huiden thans geregeld koo- pers vinden, zijn leerfabrikanten en leerlooiers wel verplicht hunne waar op te zetten. Ook hier en elders in ons Vaderland streven leer- en schoenfabri kanten naar billijke prijsverhooging en naar men vertrouwt niet zonder succes. KAATSHEUVEL, 11 Febr. Heden was de prijs der boter: Hoogste prijs f 1.57 Middelprijs f 1,55. Laagste prijs 1,46 WASPIK 11 Febr. De prijs der boter is hier thans gesteld op 1,58 per Kilo. DUSSEN, 10 Febr Boterprijs per K.G. f 1.48 a 1.57 Middelprijs f 1.54. Aanvoer 99 K.G. Eieren t 1,00 per 26 stuks. Door den Minister van Oorlog is bepaald ge worden daf in het jaar 1910 bij wijze ven proef bij de Infanterie bij de Vesting Arteilarie en bij de Genietroepen tan de verlofgangers van de militie, voor zoover deze voor de derde (laatste) maal voor herhalingsoeieningen onder de wape nen zullen komen, alsmede aan de milicien seigeanten der lichting 1909, voor zoover zij zulks verlaDgen. zal kunnen worden vergHnd, om bui ten do kazarne te overnachten, mits hunne woning (vaste of tijdelijke) in ot nabij de garnizoens plaats gelegeu is en de vergunning ge< n aanlei ding geeft tnt het «.fleggen van zoodanige af standen, dat daardoor invloed wordt uitgeoefend op den goeden gang van den dienst en van de oefeningen, tengevolge van buiteD deze opgedane vermoeienis. De onmiddelijke chef (compagnies-commandant of de als zoodanig optredende offic er) zal, voor elk geval afzonderlijk, in verband met den af— stand, waarop de betrokken persoon van de kazerne woont, bepalen, wie voor de hicrbedoelde gunst in aanmerking komt. De verleende gunst stelt niemand van eenigen dienst vrij, terwijl de vergunning, waüneer dit den betrokken chef gewenscht voorkomt, kan worden ingetrokken. Zij die voor de genoemde gunst in aanmerking wvnschen te komen, moeten daarvan, uiterlijk twee maanden vóór den dag van opkomst schrif telijk kennis geven aan hun onmiddellijken chef (zie hierboven). Opgemerkt zij le. dat aan den millicien, die eenmaal gevraagd heeft buiten de kazerne te overnachten, daarin geen logies meer wordt verstrekt, dan in gevallen waarin de betrokken chefs dit als straf of om aBdere redenen noodig mochten achten; 2e. dat niet dan bij hoege uitzondering ter beoordeeling van den commandeerenden officier de gunst kan worden verleend aan hen, die zich na het hiervoren aangegeven tijdstip (2 maanden voor de opkomst) daarvoor aanmelden. Waalwijk, 11 Februari 1910. De Burgemeester van Waalwijk, Th. de Surmont de Bas Smeele. WAALWIJK. Op 3 Februari 1910. B. v. E. te Vlijmen jachldelict 2 m. f 10, of 2 m. 4 d. H. IJ te Kaatsheuvel overtr. alav. 2 m. f20 of 2 m 6 d.A. K. te alsvoor, overtr. alsvoor f 20 of 6 d. A. S. en J. R. v. H. beiden te Tilburg, overtr, alsvoor ieder f20 of ld. 11. M. te Baardwijk, J. W. Cz. te Sprang J. C. v. d. A. te Kaatsheuvel allen overtr. gem. verord. ieder f 1 oi 1 d. M. v. d. B. te Waalwijk overtr. spoorw. regl. f i of 1. J. v. U., A. v. V. beiden te Sprang, overtr. veldpol. ieder fl of 1 d. M. W. en W. H) beiden te Vrijboeve- Cappel overtr. olsvoor ieder f2 of 1 I. H. v. Z. te Sprang, overtr. alsvoor vrij. D. v. D. te Sprang en L. B. te Waalwijk, overtr. prov. regl. ieder fl of 1 d. J. J. J. L. te Besoijen in dronkenschap de orde verstoren f6 of 3 d. J. C. V. te Waalwijk, dronkenschap f3 ol 2 d. H. Th. C. M. te alsvoor, bureengerucht f 5 of 3 d. Eth, S. en J. H. v. d. H. te Waspik, overtr. ijkwet ieder fl of 1 d. M. K. te Vlijmen en G A T te Kaatsheuvel, overtr. motor- en rijwiel regl. ieder f 1 of 1 d. J. v. D. te Capelle en J. P. F. S. te Kaatshéuvelf overtr. pol. verord. ieder fl of 1 d. M v P te Waspik, drankwet overtr. fl of 1 d. H J d G; P A d B; en P v B allen te Waalwijk, burengerucht, ieder f2 of 2 d. M W v R te alsvoor, overtr. alsvoor f2 of 1 week tuchtschool. G M V te Uden- hout, strooperij 1 maand tuchtschool D P A v D te Waspik dronkenschap f2 of 2 d. L V te Drunen overtr. alsv. (hern.) 3 d. h. Dezelfde burengerucht f5 of 3 d. Ma. Ca. v. U. Wed. A K. te Kaatsheuvel, overtr. Leerplichtwet fl of 1 d. Pa D te Vlijmen overtr. alsvoor vrij. J B te KaalsheHve' overtr. alsvoor f5 of 3 d. P A C te alsvoor overtr. alsvoor f2 of ld. A v d ZMa LCa N en Ca M allen te Kaatsheuvel, burengerucht, ieder fl of 1 d. Arrondisscments Rechtbank te 's flertogenboseh. H. IJ. te Kaatsheuvel, loopen over eens anders grond, niet ontvankelijk verklaard in zijn appèlH. IJ. te Kaatsheuvel, jachtdelict, vonnis waarvan appèl ver nietigd f5 of 1 d- h.H. IJ., alsvoor, vonnis waarvan appèl vernietigd, ver oordeeld als in prima T. C. H. en H. H. te Waalwijk, mishandeling, de le 10 of 20 d. h. en de 2e f 15 of 30 d. h.W. v d. P. te Dussen, alsvoor, f 5 of 10 d. h.W. J. B- te Loon-op-Zand, jacht delict, vonnis waarvan appèl vernietigd en vrijgesproken. WAALWIJK. GEBORENPhilomena Antonetta Jo- sepha Maria, dv. J. J. M. van Riel en A L. W M. Janssen.Johannes Petrus, zv. P. C. M. Bioumels en A. J. C. Kuijpers. OVERLIJDENMozes Hartog, echtg. van K. Goudsmit, 72 jaren. Maria van Loon, 2 jaren. Wilhelmina van Loon, 3 mnd. NIEUWKUIK. Maand Januari. OVERLEDEN PT v. Wijk, 61 j. Ha. Krol, 50 j. P. v. Baaien 71 j. GEHUWDM. Samuels, 30 j. en G. Perkelmans 25 j. L. v. d. Lee, 24 j. en A. Siegers, 19 j. J. v. Loon, 45 j en E. Pullens, 40 j. Te bevragen bij den waardsman UIJT- HOVEN te Drimmelen ei te 's-BOSCH, Hinthamerstraat 55. Peluw en 2 kussens, linnen bewaste tijk en prima gezuiverde nieuwe Veeren, 1 Wo» n, l Watten, 1 Molton Deken, Bed- en Pel ,v- overtrek met de nieuwste sluiting en 2 Matrassen. Een veel betere kwaliteit voor f 39.— Beslist iets extra voor f 49.— Daar ons fabrikaat overal in den lande ingang vond, onthouden wij ons van elke opgesmukte reclame. Met de reclame moet de solideit der goe deren samengaan. Zij, die met ons fabrikaat onbekend zijn, raden we in hun eigen belang aan hiermee kennis te maken, daar men verbaasd zal staan over de degelijkheid onzer Bedden. Kapokbedstellcn, 2 persoons met dezeifde toebehooren f 26 f 32.en f 36. Prima dubbel Guttaper^halinnen f2.de vierkante M. Windkussens f5.—, f6.—, 16.75,1 7.50. In 't gebruik in vele gestichten. Beslist erkend best fabrikaat. 6 stuks f 2,70 en prima ^8.80, dito met overslag en feston f3.— en f3.50. prima Graslinnen f 1 45 per stuk. IJzeren en Houten LedikantenClosets Bidets, Matrassen, Vouw- en Ruststoelen Luiermandsartikelen enz. Vraagt GéHl. Prijscourant..

Echo van het Zuiden | 1910 | | pagina 10