J.v. d. Sanden-v. Rooij Laatste Berichten Gemengd Nieuws. Eerste kwaliteit Bunds- ea Varkraavlseich NIEUWS UIT KAATSHEUVEL Kerknieuws. Handelsberichten Vleeschhouwerij. - Spekslagerij. STATIONSTRAAT C 1, WAALWIJK. Levert uitsluitend aan de bekende lage prijzen. Engelen het ongeluk bij het bok-springen te vallen en daarbij den rechter onderarm te breken. Voor de jeugd, die zich tegen woordig met voorliefde aan de sport wijdt eene waarschuwing niet tc roekeloos bij dit spelletje te zijn. In de gisteravoud gehouden vergadering van de afdeeling van den N. C. B. welke vergadering gehouden werd in de school der Eejw. Zusters, kwaraon o. m. de beide vol gende voorstellen ter tafel1. de benoeming van eene aankoopcommissie van 3 leden en 2 het vestigen van een hypothecair verband op het bondsmagazijn. Naar aanleiding dezer beide voorstellen ontspon zich eene zeer geanimeerde discussie, die evenwel tot k geen eenstemmigheid leidde. Daar geen der beide voorstellen is aangenomen blijft de toestand als hij was. De heer J. van Sas sedert eenige maanden als voloutair ter gemeente-secretarie alhier werkzaam heeft heden dezen werkkring alhier verlaten om zich verder ter gemeente secretarie te Nieuwkuik in de gemeente administratie te bekwamen. NIEU WK UI JK. Door de Eerw. Paters Ci8tercieuciers alhier zijn aan G. v. Stokkum te Vlijmen voor f 22074 opgedragen de werken tot uitbreiden van het klooster in verband met de oprichting ter opleiding van jongelieden voor den kloosterlijken priester- staat. HERPT. Voor het eerst is alhier door eenigo landbouwers groentetelers met de couserveu en jamfabriek te Priuscnhage een contract gesloten tot het verbouwen van kuolselderie en prei. Wij vernemen dat reeds in Herpt, Heusdeo en Oad-Heusden pl.rn. 85 hont land met genoemde groente worden verbouwd. CAPELLE. Bij het 1.1. Zaterdag ge houden examen voor de voorbereideude klasse der Rijksnormaallessen te Waalwijk slaagden uit onze gemeente Jacob van Tilborgh, Bertha Timmermans en Adriana T. M. Verheijden. De twee eerstgenoemden genoten hunne opleiding aan de O. L. S. in de Nieuwstraatlaatstgenoemde in wde Kom* Zaterdag slaagde voor het theoretisch- tandheelkundig examen te Utrecht ones vroegere dorpsgenoot, de beer J de Jong. Den geslaagde en zijne familie onze ge- lukwenscbeo. Zondag morgen ontstond een schoor steenbrand bij den heer C. d. R op de Nieuwevaart, Het geval had ernstige ge volgen kunnen hebben, aangezien de dochter des huizes alleen thuis was. Door een voorbijganger werd spoedig en afdoende hulp verleend. Naar we vernemen bestaat het plan de Meisjeszangvereeniging *het Rozekuopje* alhier uit te noodigen, hare medewerking te verleeoen bij de uitvoering in de Gerefor meerde kerk alhier, te geven door het ge mengd koor ^Hallelujah* te Vrijh.-Capp.-l op 2en Paatchdag. WASPIK, 't Verslag der lezing van Pater van den Elzen wordt opgenomen in 't nummer van a.s. Zaterdag. L 1. Zondag werd in de parochiekerk alhier het f est der Eerste H. Communie plechtig gevierd. Het hoogaltaar en 'i priesterkoor was prachtig versierd, doch het grootste sieraad was de stoet van blijde kinderen, wien een glans van boog geluk op 't gezicht lag. De plechtigheid werd door een groote schare van geloovigen bij gewoond en allen voelden zich getroffen door de ontroering, welke van dit groote feest uitgaat. De voetbalvereeuigiug ,Nooit Gedacht* alhier speelde Zoudag 1.1. eene match tegen Sparta te Geertruidenberg. Wel haddeu we nooit gedacht, dat N. G. de overwinning zou behalen, maar dat ze zich met 62 zou laten slaan haddeu we toch ook niet verwacht. RAAMSDONKSVEER. Een Veen- htiizer. Dezer dagen vervoegde zich bij den Brigade-Commandant alhier een landlooper welke opgaf te Zwolle van een uitstalling 60 stuks zeemlappen te hebben gestolen. Uit een door den commandant ingesteld onderzoek bleek, de man werkelijk aan den diefstal schuldig te zijn. Miltvuur. Heden is bij den land bouwer W. Zijlmans alhier een koe ge storven, waarvan de vermoedelijke doods oorzaak miltvuur is. Roode Karei. Ook dit Heer heeft onze gemeente met een bezoek vereerd Uit zijn handeliugen en optreden op te maken kunnen wij aan geen ernstige weddenschap denken doch komt het ons voor, dat hij met zijn rolblok op een makkelijke wijze aan de kost denkt te komen. Koninklijke gift. Door H. M. de Koningin is aan een ongelukkigen zoon van G. van Strien alhier, overeenkomstig diens verzoek een bedrag toegekend van f 20, als tegemoetkoming in de kos ten van aanschaffing van een groeuten- waeen, waarmede deze zal trachten in zijn levensonderhoud te voorzien. Bijtia verdronken. Dezer dagen viel bij het scheppen van water de doof stomme C. de Jong voorover in de ha ven. Daar hij door roepen, de aandacht van voorbijgangers niet op zich kon vestigen, had hij reeds geruimen tijd in de haven rondgedreven voor v. Erk, welke aan de overkant een schip aan 't lossen was, hem bemerkte. Deze kon den drenkeling nog juist bijtijds redden, Geneeskundige hulp moest echter wor den ingeroepen. EETHEN. De heer G. J. W. Brander horst alhier behaalde op de Paaschten- toonstelling te Rotterdam den derden prijs in de afdeeling Hengsten (geboren 1909, warmbloed) en den tweeden prijs in de afdeeling merrien (geboren 1909). Den Heer D. van Campen te Dron- gelen 2en prijs afd. Merriën (geboren in 1908). DONGEN, 14 Maart. Heden middag arriveerde in het hotel »Musis Sacrum" een heer, die een flink diner bestelde en vroeg een kamer te huren voor enkele weken daarna informeerde hij bij den hotelhouder naar een rijwielhandelaar De heer v. d. Assum vertrouwde sinjeur niet erg en toen deze vertrokken was, opende hij het achtergelaten valies en vond er tot zijn verbazing inbrekers werktuigen in. Spoedig waarschuwde de heer v. d. Assum de politie en deze stelde oogenblikkelijk een onderzoek in tot heden zonder resultaat. Bij den rij wielhandelaar Verhoeven heeft de dief een fiets meegenomen Bij den opgerichten bakkersbond is tot president gekozen de heer G. Ver meer, tot secretaris de heer A. Vekemans. Heden morgen had in de schoen fabriek van den heer G. L. Smits alhier een droevig ongeluk plaats. De 17 jarige C Roovers kwam met zijn kiel in aan raking met het kamrad der machine en werd daardoor gegrepen, zoodat zijn geheele arm tot den schouder verbrijzeld werd. Spoedig werden twee doctoren per telefoon ontboden en verklaarden dat de geheele arm geamputeerd zal moeten worden. De jongen is in het R. K. gasthuis ter verpleging opgenomen. Tot onderwijzeres aan de bijzon dere school alhier is benoemd, mej. C E M. Daemen Gisterenavond is alhier gevochten door zekere V- en Jos R welke beiden dronken waren, in het café van C. L waar de hecle boel werd stuk geslagen. Beiden zijn reeds ontslagen van hun werk. Moge het voor hen en ook voor anderen een goede leer zijn om geen misbruik te maken van sterken drank VERGADERING van de Kamer van Koophanael en Fabrieken voor de gemeente Raamsdonk op Vrijdag ii Maart iqio des n.m. ten 6 ure. Tegeuwaordig de heeren W. F. Simonis, Voorzitter. I) v. d. Waals. 0 W. de Jong, leden; en A. van Ierse], Secretaris. Afwezig de heer W. A Martens. Een vacature. De Voorzitter opent de vergadering en wijdt een woord van hulde eu waardeeriDg aan de uagedachtenis van het op 18 Febr. jl. over leden lid der Kamer J. H. P. Zijlraans Op voorstel van den voorzitter wordt be sloten aan de weduwe van den te vroeg ont slapene een adres van rouwbeklag te zenden en nan B en W. van het overlijden kennis te geven. Alsdan worden de notulen der vorige ver gadering voorgelezen en onveranderd vast gesteld De Voorzitter d et mededeeling dat zijn iugekomen de verslageu over 1910 van de Kamers van Koophandel te Hariingen en te Dordrecht; de Staten van de in, uit endoor- gevoerde handelsartikelen over December 1909 en Jauuari 1910, uitgegeven door het De partement van Financiën de afleveringen en aanvullingsbladen van het Bulletin international des Douanes (zending van 8 Maart 1910 no 2658); de afleveringen 1 tot en met 5 van het weekblad «Bulletin Commercial du Bureau d'Informations sur l'Acrilcullura, de l'Industrie de la Comraerc et le Trafic en Espagne, welk blad voor het eerst is verschenen il.d. 7 Febr. 1910 eu zich ten doel stelt den handel met SpaDje te bevorderen. Deze stukken zullen iu het archief worden gedeponeerd. De Voorzitter deelt aan di vergadering mede, dat door B en W. van Raamsdonk ter kenni8cemirg zlin toegezonden de ontworpen der zomerdienstregelinp 1910 van do S S de N. C. S. M. de H. IJ. S. M eu do N. B. D. S Daar op het ontwerp dor S S. nog geen avoudtrein op de lijn 's Bosch—Lage Zwaluwo voorkwam hoewel van batrouwbare zijde was vernomen, dat er veel kans bestond dat aan de wenschen der Kamer in deze ten minste gedeeltelijk zoude zijn tegemoetkomen, is aan den Minister van Waterstaat een adres gericht met verzoek de ontwerp zomerdienstregelicg 1910 der S S niet goed te keuren, en verder eenige wenschen de Kamer aangaande de 8poorwegdienstregeling op de lyn 's Bosch Lage Zwaluwe te kennen gevende Van dit adres zijn afschriften gezondeu aan Heeren B en W. van Raamsdonk, Geer truidenberg, Made e.a. en Waspik, aan de K v. K en F, te Dongon en Waalwijk, aan den heer G. van Lanschot Gzn lid van de Com missie van advies iezake spoorwegdienst regelingen te 's Bosch en aan den heer In specteur der S- S to 's Bosch. Tevens is aan B. en W. van Raamsdonk, Geertruidenberg, Made e.a. en Waspik eu aan de K. v- K. en F. te Dongen verz acht om udhaesie te betuigen. Verder is een afschrift van het adres ver zonden san den beor A C. A. vaD Vunren. vertegenwoordiger van 't district Zevenb-rgen in de 2e Kamer der Staten Goneraal. met vei zoek om den minister tot inwilliging van de wenschen der Kamer te bewegen Van de K v K en F te Waalwijk is een afschriftt ontvangen, van een door baar aan den minister van Waterstaat, mede betreffende de zomer— dienstregeling 1910 der S. S., gericht adres met verzoek om adhaesaie. Daar een zelfstandig adres is verzonden, wordt dit Bink voor kennis geving aangen men. Schrijven van B. en W. van Raamsdonk, dd. 21 Februari 1910, houdende medeeling, dat in de raadsvergadering van 19 Februari 1910 is besloten de rekening der Kamer over 1909 goed te keuren en in verband daarmede de toelage over 1909 met f 19,94 te verhoogen. Wordt voor kennisgeving aangenomen. Schrijven van de K v K en F te Maastricht dd. 20 Februari 1910, houdende toezending van 6 exemplaren van het reglement voor de gecombineerde vergaderingen van Limburgsche en Noordbrabantsche Kamers, beueveas even veel exemplaren van het verslag der op 31 Juli 1909 te Tilburg gehouden gecombineerde ver gadering dier Kamers en beleefde herinnering aan de voldoening der jaarlij ksche bijdrage (zijnde f 1.— per lid Wordt besloten ten spoedigste een bedrag van f 5, aan de Kamer te Maastricht over te maken. Schrijven van de Staatscommissie over de werkeloosheid, d.d. Januari 1910, houdende toezending ter invulling van vragenlijsten, betreffende de werkeloosheid. Wordt besloten aan genoemde Commissie te berichten, dat de Kamer niet over voldoende gegevens en middelen beschikt, om de gevraagde inlichtingen te kunnen verstrekken. De Voorzitter doet mededeeling dat in verband met een dd. 2 October 1909 door de Kamer aan de Zuider Stoomtramweg-Maat schappiji gericht adres, houdende verzoek om te Raamsdonksveer een wissel aan te brengen, hy een bezoek heeft ontvangeu vau den heer Lover, directeur der Z S. M. te Breda, die zich wel genegen toonde Raamsdonksveer van een wissel te voorzien. Verder zegt de Voorzitter te hebben ver nomen, dat er verschillende praatjes circu Ieeren, als zoude hij wegens het private belang, dat hij in deze zaak heeft do plaatsing van een wissel te Raamsdonksveer tegenwerken. Spreker verklaart zich alleszins voorstander van een wis iel der Z. S M. te Raamsdonksveer doch meent dat niemand van hem kan vergen, dat hij als Voorzitter dor Kamer zoude trachtte den wissel te doen aanbrengen op het Krnispad, daar toch moet worden aangenomen, dat in de tegenwoordige omstandigheden, de plaatsing van een wissel aldaar, hem als privaat porsoou belangrijke schade zoude berokkenen. Op voorstel vau den Voorzitter wordt daarna besloten aan de Z S. M. nogmaals een schrijven om aanbrenging van een wissel te Raams donksveer te zenden, en daarbij teveDS mede te deelen, dat, indien de Directeur van ge noemde maatschappij persoonlijk een onderzoek naar de plaats van de wissel wil instellen en bijstand van Pen lid van het B'.Btnur der Kamer verlangt, deze zich tot den heer v. d. Waals, onder-voorzitter, kan wenden, zulks wijl de persoonlijke belangen van den oor zitter hem niet toelaten in deze van advies te dienen. Niets meer aan da orde zijnde wordt de vergadering gesloten. IIEUSDEN, 15 Maart 1910. Exmnen. Bij het Zaterdag gehouden examen voor toelating tot de eerste klasse der Rijksnor maallessen slaagden de volgende mannelijke candidaien J. Postuma (Zuilieh?m), G. v. d. Maden en A v. d. Pol (Wijk), J. Leestma- ker (Hoofddorp), C. van Herpen (Audel) en J. van Ballegooijen (Veen) en de navolgende vrouwelijke, A. v. Beek (Dussen), M. Boll (Genderen) en W, Bonman (Wijk). Voor de voorbereidende klasse slaagdenG. Gouda (Meeuwen), G v. Stigt en J. Kuijpers (Neder-Heraert), D. v. Gent (Doeveren) en J. Vo« (Veen) alleu mannelijke aspiranten, terwijl twee die wegens ziekte verhinderd waren, later in de gelegenheid zullen worden gesteld. Schip van stapel. Maandagmiddag werd op de scheepstim merwerf alhier wederom een groote, ijzeren motorboot te water gelalen, die bij den doop den naam ontving vau Holandia II. Tot lof voor de werf dient dat de persoon, voor wiens rekening het schip gebouwd werd, uit tevredenheid des avonds het geheele perso- nee' op loyale wijze eenige gezellige uurtjes verschafte. KAATSHEUVEL, 15 Maart. 1910. Eerste H. Communiefeest. Dit feest bij uitnemendheid heeft in onze parochieën een heerlijk verloop gehad. Was het weer des morgens niet al te gewenscht, tegen den middag klaarde het op en bracht zonneschijn heel den dag. Onder de H. Mis van 7 uur werden de kindeien tot de H Tafel toegelaten, en ontvingen voor de eerste maal het H. Lichaam des Heeren iu hunne reine en welvoorbereide harten. In de par. Kaatsheuvel waren het 50 jongeus en 80 meisjes in de Par. Berkdijk 15 jongens en 13 meisjes en in de Par. St. Joachinimoer 3 jongens en 4 meisjes. Onder het plechtig Lof 'e nam. had de vernieuwing der Doopbeloften plaats eu de toewijding aan Maria. Uit aller naam werd de vernieuwing uitgesproken door het zoor- tje van Jan v. d. Heven en de toewijding door het dochtertje van A. Soeterboek. In de par. Berkdijk door het zoontje van den Heer M. v. Genuip en de toewijding door het dochtertje van Pieter Netten. Smorgens en snam. werden door de kinderen toepas selijke liedjes gezongen. Met een jubelend *Te Deum Laudamus* eu de Zegen van het Allerheiligste werden deze iudrukwek- kende plechtigheden gesloten Dronkemanstooneel. Verled-n Maandag moesten wij getuigen j zijn van een echt dronkemanstooneel. Zekere P. N. en yDrik den Dup* zwierden door de straat en werden ingerekend. Dat zat zijn boort zoo bij de gebeurtenis die had plaats gegrepen. De eerstgenoemde N. had zich ten itadhuize aangemeld om te willen trouwen, en als wegwijzer ging yden Dup* mee. Die wist immers precies hoe of het moest. Hij toch is vader van 9 kinderen. Toch waren ze op den verkeerden weg, en deed de politie wijs, door deze twee sujetten te arresteeren en te deponeeren in de Marechausseekazerne, 't Is treurig. LOONOPZAND, 11 Maart. Het gebouw voor de Stoomachoeneciabriek vau de heeren Gebr. Schoenmakers is zoo goed als klaar, de motor is ook al de vorige week geplaatst, monteurs zijn met het iuwerkiug stellen be last, zoodat de fabriek spoedig betrokken zal worden. Moge zij oloeien tot heil en welvaart van onze plaats. De oade fanfare, de ^Sophia's Vereeni- ging* is overgegaan naar den heer G. Wijt- vliet, nog moet ze zich behelpen, doch er zal door bijbouwing een flinke zaal voor het gezelschap ingericht worden. Moge nieuw bloed het verloren vervangen, dan zal on getwijfeld de vereeniging haar ouden bloei herkrijgen onder den nooit genoeg te waar- deeren steun van haar beschermheer, Jhr. A. Verheijen. t Pater Van der Heijden. Op 33 jarigen leeftijd overleed in MiddenMongolië de weleerw. pater Adrianus Van der Heijden, missionaris vau de Congregatie van Scheut bij Brussel. Pater Van der Heijden werd te Waalwijk geboren, voltooide zijne studiën aan de seminaries te St Michiels Gestel en te Haaren en werd te 's Bosch priester ge wijd. Zijn ideaal was missionaris te worden en den heidenen het Evangelie te ver kondigen. Toen zijn heerneef pater An dreas Zijlmans den 22en Aug. 1900, tijdens de beruchte Chineesche Christen vervolging, als een der gezellen van Mgr. F. Hamer den glorievollen martel dood was gestorven, was het pater Van der Heijdens ideaal deze standplaats in te nemen. Hij werd dan ook diens op volger en redde vele herinneringen aan den kloeken pater Zijlmans. In 1906 was hij te K'ak'eutl en schreef vandaar >Veel misère en weinig troost,* In December van dat jaar meldde hij »ik ben tegenwoordig goed gezond, doch in 't begin van 't jaar heb ik drie weken ziek gelegen aan typhus Sindsdien werd hij naar een andere streek van Midden Mongolië overgeplaatst en ook daar werkte hij met groote op gewektheid, zij het vaak onder zwakte en ziekte. God heeft den kloeken strijder op jeugdigen leeftijd tot zich geroepen om het loon van hen, die alles voor Christus verlaten hebben, te ontvangen. Moge de goede God zijn bejaarde moeder bij dit groot verlies troost en opbeuring schen ken. Z. D. H. Mgr. W. van de Ven, Bisschop van 's Bosch heeft benoemd tot Pastoor te Geffen, den Weleerw. heer L C. A. van Dun, tot Kapelaan te Woensel (par. H. Petrus-Stoel) den Wel eerw. Hter H J. M. Donders, tot Kap. te Boxtel (par. H. Hart) den Eerw Heer J L. J. Nuyens en tot Kapelaan te Val- kenswaard den Eerw. Heer L J. W. I. Hasselbach, de beide laatste Priesters van het Seminarie. (PER TELEFOON.) I>e „Prins Willem U" vergaan. De directie der Kon. West. Indische Mail heeft door den minister van buiten landsche zaken het bericht ontvangen van den Vice consul der Nederlanden te Lorient, dat bij 't eiland Beller, West kust van Frankrijk, in zee is opgevischt een reddingsboei met opschrift»Prins Willem II, Amsterdam», benevens een sloepriem gemerkt: >Piins Willem II», terwijl op een eilandje is aangedreven een zwart bord, waarop witte letters geschilderd staan, welk bord afkomstig is van een der schepen der W.-I.-Mail. Een en ander brengt 't bewijs dat de >Prins Willem II» is vergaan. Doodgestoketi. Te Schildwolde is de 18-jarige varensgezel V. bij een twist doodgestoken. Het lijk is naar Groningen vervoerd de dader is gearresteerd. Een lijk in een baal. Aan het spoor wegstation Maitre Ecole nabij Angers waren werklieden bezig balen hennep uit een wagon te lossen, toen zij een onaangenamen lucht waarnamen, die uit een der balen kwam. Men sneed de baal open en vond daarin het in staat van ontbinding verkeerend lijk van een man. De balen waren per schip uit Italië ver zonden, te Marseille aangekomen en van daar per spoor verzonden Naar de kleeding van het lijk te oordeelen, ver onderstelt men, dat het lijk van een Marseillaanschen bootwerker is. Liefdesgeschiedenis. Een romantische liefdesgeschiedenis met tragischen afloop heeft zich in de stad Roestsjoek aan de Donau afgespeeld. Een Turksch meisje vau 16 jaar had zich op een jongen Bulgaar verliefd Daar echter haar ouders tegen de ver bintenis waren, vluchtte het meisje naar oud Bulgaarsch gebruik naar de ouders van den man. De ouders van het meisje wisten voor het gerecht te bewerken, dat hun dochter hun teruggegeven zou worden, Zondag zou dit gebeuren. Voorzichtigheidshalve was de jonge Turksche uit 't huis van haar verloofde naar een bureau van politie gebracht. Zondag, bij aan het aanbreken van den dag, werd dit bestormd door den ver loofde en zijn aanhang. Het meisje werd geschaakt. De te hulp geroepen troepen haalden de schakers op de groote markt in, omsingelden hen en verlangden de uitlevering van het meisje. De menigte wierp daarop met steenen en, naar het heet, werden er ook revolverschoten gelost. Vier soldaten en de divisie-com mandant generaal Radko Dimitrief wer den gewond. De troepen schoten eerst met los kruit en toen de menigte zich bleef verzetten, een salvo met scherpe patronen. De uitwerking was verschrik kelijk- 15 menschen bleven op de plaats dood, 30 werden gewond. Automobiel ongelukken. Er zijn Zater dag in Beieren en in Saksen twee ern stige automobiel-ongelukken gebeurd in de buurt van Munchen is een auto met 4 menschen erin zoo heftig tegen een dwars ©ver den weg liggenden boom opgei eden, dat het voertuig kantelde en de inzittenden eruit geslingerd werden. Een hunner, de Argentijnsche consul Gejger, was op slag dood. Zijn vrouw, de Paraguayaansche consul Korte en de bestuurder werden zwaar gewond. Te Dresden is een auto, die keeren moest, in de uitstalling van een kunst- kooper gereden De ruit brak en de uitgestalde kunstvoorwerpen werden ver nield of zwaar beschadigd. Een heer en een dame, die voor het raam stonden te kijken werden er doorheen geduwd en deerlijk gekwetst. BESOIJEN, 14 Maart. De piijs der boter was heden op de markt Hoogste prijs f 1.55. Laagste prijs f 1,43. De prijs der eieren was 3:/a ct GORINCHEM, 14 Maart. De aanvoer van granen was heden gering me1 gewonen handel. Ristarwe 18.25 a 9.— roode dito I 8,—a 8 50 witte dito I 7.75 a 8.75 inl. rogge !ö,25 a 5,75 Buitenl dito 6.25 4 6.75 gerst 4,60 a 6 haver 3,25 4 4.— 'uivenboonen 10,— a 0 blauwe erwten 0.a 0,alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 266 runderen 11 nuchtere kalveren, 18 vette varkens 441 biggeu. Ie qual. KalfkoeieD 220 a 280 Kalfva&rzen 1160 a 210 Guiste vaarzen f 80 4 J. 20 Melkkoeien 1 170 4 230 l'/j jarige essen f 4 Pinken f 4 Graskalveren 40 4 70 Nuchtere ka]v. f 8 1 12 Aangevoerd 18 vette vaikens van 25'/j a 26 ct per half kilo, biggen van 18 *15 per stuk. Aangevoerd 0 schapen en 0 lammeren; scha- en f a en lammeren f0 4 f0 ner stuk. Kippen f 0.90 ii f 1.per stuk. Eierea 10.95 4 1.per 26 stuks. Boter 70 4 75 ct. per l/s kilo. ROTTERDAM 14 Maart. Tarwe f7 50 a 9.75 per 100 K.G. Rogge zondei vraag. Gerst. Winter per 100 kilo f9.— 10.—. Zomer per 100 kilo 0.a 10.en Chevalier per 100 kilo f0.-~ 0. Haver per 100 k. f 6.50 a 7.25 Bruine boonen van 9f 13.— Blanwe Erwten naar kook kwaliteit erkocht van 8.tot 11.en vertrouwdekook daarboven Koolzaad f 1 ROTTERDAM 15 Maart. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 41 paarden L veulen, 0 ezel, 1158 magere en 697 vette runderen 262 vette 1258 nuchtere en graskalveren 4 schapen of lammeren 6 varkens 139 biggen, 6 bokken of geiten. Koeien en ossen 30 tot 36 a - ct., stieren 23 4 30 ct., kalveren 45 tot 60 ct., vette export- kalveren ct.. alles per '/s kilo. Melkkoeien f 130 f 250, kalfkoeien f 145 a 265, stieren f 95 a 180 pinken 40 a 60 graskal veren a vaarzen f 60 a 120 alles mager vee; biggen flo-— a 17.— paarden f 6J a 150. Nuchtere kalveren fok- 13.— 4 18— slacht.- 5.— 4 10.— Biggen f 1.50 a 1.70 per week. Op de botermarkt werden aangevoerd 40/8 en 31/16 vn. en 204 stnkken a >/i kilo. Prijs le qual 65, 2e qual f 62 3e qual. f58 Per kilo 80 i 85 ct. Bestellingen buiten de gemeeute worden zonder prijs verhooging direct nil gevoerd. Geliefd door iedereen is de alieeu echte STOKPAARDJES- LELIEN MELK-ZEEP van BERGMANN Go., Radebeen want deze geeft een zacht rein gelaat, bloeiend jeugdig uiterlijk, blanlk fluweel-zachte huid en schitterend mooie teint. 50 ets. per stuk bijANTOON TIELEN.

Echo van het Zuiden | 1910 | | pagina 6