Notaris RAIN en Huisfaad, en Verloren. Een Gouden Trouwring ONS KERKKLOKJE De Geesten van den Storm, BEKENDMAKING. r. Mr Antoon Krc Bericht van Inze Notaris DE VOcJ Grasverpachting Advertentiën Vuehterstraat H 11 'S-HERTOGENBOSCH. Amerika. Frankrijk. Reclame. Duiteehland. BUITENLAND. België. publiek verkoopen Winkel-inventaris, Kopersl agersgereedscha Kleine Advertentiën. openbaar verpachten De Vrouw van Pilatus Timmermans. Over hoeveel meter zal bestraat worden. Voorzitter. Over 175 Meter. Wordt goedgekeurd. 6. Voorstel van B. en W. tot verkoop van oude schoolbanken alsmede van bouwmaterialen bestaande in eene partij houtwaren. Voorzitter. B. en W. stellen voor tot verkoop daarvan over te gaan. Van Dongen. Waar zijn die van af komstig. Voorzitter. Hier uit deze school en nog eenige afgekeurde. Voorts afbraak van het voormalig postkantoor als steeaen, plavuizen enz. Alles wat voor de ge meente geen waarde heeft. Wordt goedgekeurd. 7. Schrijven van B. en W. houdende toezending van een door hen ontworpen wijziging van den legger van de open bare wegen en voetpaden in deze ge meente. Voorzitter. Over het pad Voorlangs hebben B. en W. zitting gehouden, doch er is geen enkel bezwaar bij ben inge komen- Indien de raad nu ook geen bezwaren heeft stel ik voor de legger zoo vast te stellen. Van Dongen. Die pad vervalt dus. Voorzitter. Dat wil zeggen, 't moet nu eerst nog naar Ged. Staten worden gezonden en dan kan men daar gedu rende 30 dagen nog bezwaren daartegen indienen. Wordt goedgekeurd. 8 Schrijven van den Directeur der N. V. Electriciteit, »Raamsdonk« te Raamsdonksveer inzake verhuring van het bovenhuis van het voormalige post kantoor. Adressant wenscht een contract te maken om het huis voor 2 jaar te huren en dan voorts van jaar tot jaar met 't recht echter om, indien hij wordt over geplaatst of door verandering, het mag verlaten of verhuren. De huur kan ingaan 1 Mei a s. doch moet vooruit worden bepaald. Voorzitter. Zooals de heeren weten is het benedengedeelte verhuurd voor f 300 en nu verzoekt de heer Blankers de huur van het bovenhuis te bepalen. De heer van Dongen acht het 't best te laten betalen naar de kosten van verbouwing. Voorzitter. Dat zal moeilijk gaan, hij wil boven op zolder eenige slaapkamers hebben gemaakt. Ik heb hem gezegd dat wij dat wel willen maken, doch dat hij van die kosten 4 plus 2 pCt. moet betalen. Wij moeten het wel in bewoon bare toestand brengen. Van Dongen. Juist omdat 'tin bewoon baren toestand moet gebracht worden. Mr. Heere. Dat geldt alleen voor wat boven is. niet voor wat men op zolder nog wil hebben. Van Dongen. Ik zou zeggennaar gelangje verbouwd wil hebben, betaal je Mr. Heere. 't Geldt hier heel wat an ders. De geheele verbouwing is voor ons maar wat hij nog afzonderlijk wil hebben, dat moet hij zelf betalen. Voorzitter. Hij sprak ook nog over dakvensters. Ik heb hem gezegd dat het aanbrengen vaD deze zaken voor zijn rekening is. Timmermans. Het moet wel in be woonbaren toestand gebracht worden, dat wil zeggen van alle gemakken te voor zien, doch tot een zekere grens. De heer Simonis zou de huur in vergelijking met het huis van mr. van Alphen, willen vast stellen op f175. Van Dongen. Dat is ruim genoeg Hoeveel was gezegd dat het geheele gebouw zou moeten opbrengen. Voorzitter, f 500. Mr. Heere. Wij komen nu dan op f 475 Simonis. Ik zeg maar in verhouding met andere dergelijke woningen. Van Dongen, 't Is nu toevallig dat men iemand aantreft, anders woont men liever beneden. Timmermans. Ik zou het op f 175 laten. Met algemeene stemmen wordt aldus besloten. Voorzitter. Dan kan ik mededeelen dat de woning is verhuurd. 9 Adres van J. H. Schoenmakers om vrijstelling van het bepaalde bij art. 7 2e lid der bouwverordening. Voorzitter. De heer Schoenmakers laat op de Keizersdijk twee huizen bou wen, en nu schrijft de verordening voor dat indien de huizen niet aaneen wor den gebouw, er dan een tusschenruimte moet zijn van 50 cM. Adressant ver zoekt met een tusschenruimte van 40 cM. te mogen bouwen. Wordt toegestaan. 10. Vaststelling primitief kohier der be lasting op de honden. Het kohier wordt vastgesteld op een bedrag van f 240 wat iets minder is dan een vorig jaar. Besloten wordt dat voortaan het bedrag in één termijn moet worden betaald en wel thans op 1 Aug. 1910. 11. Ontwerp besluit tot wijziging der gemeentebegrooting dienst 1909. Timmermans. Was het niet goed indien u dit toelicht. Voorzitter. In 1908 had aan het hoofd der school op het Veer f 125 moeten worden betaald volgens de wet van 1907. In 1908 wenschte de heer Smeyers dat bedrag niet te ontvangen en nu, nu de rekening gesloten is, wel, zoodat wij Top 1909 moeten brengen. Timmermans. Hoewel het mij als commissielid wel bekend was, vondt ik het goed dat alle leden hiervan op de hoogte werden gebracht. 12. Ontwerp besluit tot het verleenen van toestemming van af-en overschrijving uit den post voor onvoorziene uitgaven der begrooting dienst 1909. Voorzitter. B. en W. stellen voor om de marechausseekazerne telefonisch te verbinden. Meermalen is de noodzake lijkheid daarvan gebleken b. v. bij dief stallen als anderzins wanneer spoedig gehandeld moet worden. Van Dongen. Gebeurt dat niet van Rijkswege. Voorzitter. Neen. Mr. Heere. Indertijd is door mij daar voor wel gewerkt. Maar 't ministerie van oorlog zond mij toen naar 't ministerie van justitie en de justitie verwees mij weer naar oorlog. Van Dongen. Is Waalwijk ook aan gesloten. Mr Heere. 't Is kinderachtig want 't is een nuttig iets. U mag eerst echter wel vergunning daartoe vragen want men zou denken zijn best te doen en later zou men er onaangenaamheden mee krijgen. Wordt besloten de af- en overschrij ving voor een bedrag van f 54.18 goed te keuren. 13. Adres van de N. V, Electriciteits- maatschappij »Raamsdonk« te Raams donksveer houdende verzoek de aan haar voorloopig toegestane gelden ad f35000 op le hypotheek te vervangen door het nemen van aandeelen tot een bedrag van f25000. Door den secretaris wordt het adres voorgelezen. Hieruit blijkt dat de Mij. er op wijst dat de rendabiliteit van de fabriek on wrikbaar vaststaat. Er is een groote toe komst voor de fabriek weggelegd. Door de gestadige toeneming van aansluitin gen is gebleken dat het kapitaal moet worden uitgebreid. Voorzitter. B. en W. stellen voor af wijzend op het adres te beschikken en de Mij. te verzoeken ons te willen -.be richten of zij de voorloopig toegestane gelden ad f35000 op le hypotheek nog wenscht te aanvaarden. Timmermans. Dat adres dateert vanaf 1908. Als lid der lichtcommissie is mij de reden dat dit zoolang aanhangig is geweest, wel bekend. Zou het, om alle misverstand te voorkomen, niet goed zijn dat u zulks even toelicht. Voorzitter. Toen dat adres is ingekomen was ik pas hier g;komen, dus in 't ge heel nog niet op de hoogte. In hoofd zaak is het echter, doordat B. en W. in combinatie met de lichtcommissie be sloten hadden het adres niet eerder in den raad ter behandeling te brengen, vooraleer de maatschappij aan hare laat ste verplichtingen tegenover de gemeente had voldaan. Dit is in hoofdzaak het motief geweest om het niet eerder in behandeling te nemen. Timmermans. Zou het niet wensche- lijk zijn deze aangelegenheid even in geheime vergadering nog te bespre ken. Niet dat ik zulks wenschelijk acht, doch de heer Zijlmans, met wien ik van de week over deze zaak sprak, gat mij zulks te kennen. Zijlmans Door de toelichting van den Voorzitter is mij alles duidelijk en acht ik het niet meer noodig hierover in ge heime vergadering over te gaan. Timmermans. Bij punt 5 van de agenda is het mij ontgaan U te vragen of het plan van bestrating in het Dorp zoo blijft vastgesteld- nl. bij de woning van Boon te beginnen tot over 200 meter. Wanneer zal daar een aanvang mee worden gemaakt. Voorzitter. 15 April wordt de aanbe steding gehouden. Hierna gaat de raad over in geheim comité ter behandeling van 14 Reclames tegen aanslag H. O. kleinste barst ontstaat. Wij lezen in het Hbld. v. Anlw. De Werker heft een jammerklacht aan en zegt, dat er nu, zes weken vóór de verkiezing, geen zaad in 't baksken meer is. Om den bliksem, zoo gaat het niet jammert onze roode konfraterkunnen wij niet meer dan, wat er moet gedaan worden, dan worden wij onder de voeten geloopen. Voelt men de naderende nederlaag in de roode partij ook al aan komen. In de liberale pers is het één weekla gen over de onverschilligheid van par- tijgenooten, die het voorbeeld dienen te geven van strijdlust. De troef zit er niet in, omdat zij den slag op voorhand verloren achten, alle pogingen om ietwat leven onder de aan hangers te brengen, ellendig uitbran- dend. Besluitzelfs de socialisten en de liberalen zien de noodzakelijkheid niet in het bewind omver te werpen. Wat diende bewezen te worden. De jongste statistieken geven, volgens bericht uit New-York, eenige aardige gegevens ter ihustreering vanhet vraag stuk der verhooging van de vleesch- prijzen. De bevolking van de Ver. Staten is sedert 1901 van 77 millioen tot 89 millioen toegenomen, terwijl runderen, schapen en zwgnen in aantal van 179 op 174 millioen zijn gedaald. Terwijl dus de bevolking met 10 pCt. toenam, is het materiaal, dat haar behoefte aan vleesch dekt, met 3 pCt. afgenomen. De waarde van deze dieren bedraagt niettegenstaande den achteruitgang van het aantal totaal 2368 millioen dollar tegen 1943 millioen in het jaar 190J, dus is toegenomen met 22 pCt. De reeders hebben ditmaal gezegevierd de staking te Marseille word als geëin digd beschouwd. Dank zij het krachtig optreden der regeering is de macht ge handhaafd en hebben de zeelieden moe ten inzien, dat zij niet vrij zijn het recht met den arbeid op te houden uaDoeer zij dat verkiezen toe te passen. Men meent dat zij in het vervolg langer zul len overwegen eer zij een staking be ginnen. Voorts verwacht men dat de regeering, tengevolge van deze laatste staking de wetgeving voor de ingeschre ven zeelieden nog eens zal onderwerpen aan een nauwkeurig onderzoek. Onge twijfeld zal zij daarbij niet vergeten de kwestie, we'ke ditmaal aanleiding gaf tot de moeielijkheden, nl. het in dienst nemen van kleurlingen op Fransche schepen De poging om een algemeene staking uit te roepen teneinde de zeelieden bij te springen, hebben gefaald. Wel hebben in sommige fabrieken en werkplaatsen, voornamelijk in kopersmederijen, een aan tal werklieden den arbeid neergelegd, doch de staking omvat nauwelijks een Vijfde van het aantal leden van vakver enigingen en nog geen 5 pCt. van het totaal aantal werklieden. Vooral de bootwerkers schenen er niets van te wil len weten. In de fabrieken van Cockerill worden op het oogenblik 250 gepantserde draai ende torens gemaakt, die moeten dienen voor de bewapening der forten van Ant werpen. Elke toren, die vijf ton weegt, bevat drie verdiepingen. In de bovenste af deeling worden 2 kanonnen van 15 centimeters kaliber en 7 m. 50 lengte geplaatst, die met een aanvankelijke snelheid van 480 meters een kogel van 29 kilogram, *400 meters ver kunnen werpen. In de middenafdeeling zit het mekaciek, dat met behulp van electrici teit of met de hand als de stroom ont breekt, in beweging wordt gebracht. In de laagste afdeeling zijn de metalen schijven waarop de toren draait. De projectielen worden automatisch geladen, en met behulp van electriciteit tot bij de kanonopeningen gebracht. Het pantser van de torens is van zoo- danigen bouw, dat een kogel van 40 kilogram, die met een snelheid van 500 meters voortsnort, afgeschoten is op een afstand van 50 meters, er enkel een deuk in zou maken, zonder dat ook maar de De opgaven van het aantal deelnemers op Zondag aan de kiesrechtbetoogingen in Berlijn varieert nogal. De politie zegt dat er in het Treptower park 80 000 menschen waren, doch de socialisten noemen een getal van 180.000. In den Friedrichshain wisselt de schatting af van 15 tot 25.000, in den Humboldthain wordt het aantal betoogers op 50.000 of meer begroot. In ieder geval is de deelname enorm groot geweest en hebben de socialistische commissarissen van orde voorbeeldig voor het handhaven der orde gezorgd- Nergens is een wanklank vernomen. Bij de groote manoeuvres, die dit najaar gehouden zullen worden, zal Duitschland een millioen manschappen onder de wapenen hebben. Het aantal opgeroepen reservisten toch bedraagt ditmaal 370.000 of 100.030 meer dan anders, en het legerefiectief bedraagt 600.000 man. Bij de manoeuvres zullen ook de eerste proeven plaats hebben met de grijs-groene uniform, een uitvin ding des keizers. Eenig denkbeeld van de reusach tige uitsluiting in de bouwvakken welke op 15 April dreigt in te gaan, krijgt men door een artikel in de Frank f Ztg. waar aan wij het volgende ontleenen De >Frankf. Ztg.< zet uiteen, wat dit besluit, een economische ramp beteekent. Honderdduizenden, die direct in de bouw vakken werkzaam zijn, worden van arbeid verstoken, dus prijs gegeven aan de el lende zij kunnen niet werken, dus ook niet verdienen, en allen die voor hen werken worden daarvoor in den ramp meegesleept. De uitsluiting beteekent, dat er niet meer zal worden gebouwd dus worden ook getroffen allen die in direct bij de bouwvakken betrakken zijn de groot-industrieelen in ijzer, in hout, en glas, de fabrikanten van venster- en deurklinken, de tallooze anderen, die door de bouwvakken leven. Ook zij zullen genoodzaakt worden hunne werklieden te ontslaan, hunne fabrieken en werk plaatsen te sluiten. Direct worden getroffen de kapitalis ten, die krediet verleenen aan de bouw ondernemers: indirect alle overige kringen die belang hebben bij de koopkracht, de consumptie en het krediet. Zoo wordt de uitsluiting in de bouw vakken een nationaal ongeluk voor het geheele volk, en moet ieder medewerken, om daaraan een einde te maken. Maar dat zal wel mislukken. Een Ber- lijnsch orgaan der werkgevers organisatie zegt: Tegenover de 400 000 werklieden staan 22-000 ondernemers22 duizend menschen eten minder dan 400 duizend. Dus kunnen de 22 duizend het langer uithouden en zullen zij de overwinning behalen.* De glimlach op de lippen. Het lichaam gefolterd. De vrouwen die werken, zijn in het bijzonder onderhevig aan erge pijnen tenge volge van inwendige storingen. Vooral wor den zij aangetast die verplicht zijn van den morgen tot den avond staande te blijven in fabrieken, werkplaatsen en winkels, ook zij die met de naaimachine werken. De werk ster is dikwerf de broodwinster van het ge zin. Of zij gezond of ziek is, of het regent of waait, zij moet aan haar werk zijn, zij moet een glimlach op de lippen hebben en zich a*ngeD*am voordoeu, terwijl de pijnen haar lichaam folteren. De Pink Pillen bewijzen groote diensten aan de vrouwen van alle standen. Zij zijn een machtige hersteller van het bloed, een volmaakte versterker vau het zenuwstelsel. Zij regelen de functies en voorkomen bij de vrouwen die storingen welke voor sommigen iedere maand weerkeereu en zoo verslappend zijn. De vrouwen en de jonge meisjes wier bloed door vermoeiend den arbeid verzwakt is, zij die zich afmat- ten ia weikplaatsm waar de lucht onvol doende is, zullen een werkelijken steun vin den (joor »au de Pink Pillen gebruik te maken. Het adres van Antoon Rrfl thaDs in Gare of Cornelius van de West de Pere Wisconsin AMERIC te Waalwijk, maakt bekend dat de door hem ge onroerende goederen oDder Waspik m verhoogingen in bod staan als volgt; Koop I op 1650 Koop II op 11 Koop III op f 1000; Koop IV op fü Koop V op f3325; Koop VI op f li Koop VII op f2400; Koop VIII op ff De toeslag blijft bepaald op 14 A 1910, in de Harmoniezaal van P. DONGEN te Waspjfc des avonds te Dagelijks kan ten kantore van noemden notaris worden gehoogd. Verkrijgbaar bij Generaal depót der Pink Pdlen 22 van Eegbenlaan te Amsterdam. Voor '8BobcIi en omstreken bij de firma v. d. Dries, Vïscbmarkt, Apotheek 's Bosch Drogisterij «Excelsior", Koningiuuelaan, Herman J. A. Zeegers, firma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwijk en verder bij verschiller.de apot hekers en goede drogisten. Prijs f 1 75 de doos, fp9.per 6 doozen. te Waalwijk, zal om contant geld, lo. Op Dinsdag 19 April 1910 's middags 10 uur t-n verzoeke en ten wi huize van A. J. HARTMAN te Spran als Secretaire, linnenkast, huisorgel, spie^ bedden, klok, kleermakers- en stikmach; enz. 2o- °P Woensdag 20 April 19 s vooimiddags 10 our ten verzoeke en woonhuize van Mej. de Wed. C. Marki Baardwijk. als kasten, schrijfbureau, tafels, stoelen, kl ken, bedden, enz. bestaande in gasbenoodigdheden, rijw onderdeelen, nieuw emaille keukengerief, g en petroleum stellen, enz. en voorraad koper, lood, zink, tin, plaat bandijzer, enz. Ziet de biljetten BURGEMEESTER WETHODDE. van Waa1 wijk zullen op Vrijdag 15 Apt 1910, des voormiddags 10 uur, ten Ras huize aldaar, in hef het grasgewas en de Kloostersteeg, Putste en Parallelweg. Zegt het voorl. Er kunnen 2 nette kostgangers wor den geplaatst. Kostgeld 1 4.50 per week met vrije bewassching. Brieven onder letter C. bureau van dit blad. Gevraagd een aankomend jongmensch ter opleiding voor kanloorwerkzaamheden. Brieven onder mottorK»atoor" bureau dezer courant. Markt. MACHINAAL BREIWERK. Beleefd aanbevelend, Wed. TH. VAN DELFT, Waalwijk. Een meisje, 17 jaar, biedt zich lan als Dienstmeisje. Zij is gewoon met kin deren om te gaan. Brieven onder letter A. aan het bureau van dit blad. GETROUWD ALPHONS BOGAERS EN ANNA WITLOX. De Heer en Mevrouw ALPHONS BO- GAERS-Witlox betuigen, ook namens wederzijdscbe familie, bun oprechten dank voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Waalwijk, 12 April 1910. waar binnenin de letters J. E. A. F. voorkomen. Tegen belooning terug te bezorgen aan het bureau van dit blad. Abonneert U op Weekblad voor KATHOLIEK HUISGEZINNEN. Wekelijksche inhoud: Kerkelijk nieuw Epistel en EvangelieKalender, Ge loof's- Zedenleer, Godsdienstige verhalen enz. enz. Prijs per jaargang franco per post slecht fl. 1.50. De nieuwe jaargang is geopend met eal boeiend feuilleton getiteld eene aangrijpende geschiedenis, waarin dl echtgenoote van den Romeinschen Stede houder en Salome de hoofdpersonen zijn. Daarna volgt door Domproost Karl Landsteiner, een pakkend geschreven roman uit den tegen woordig tijd. Alle nieuwe inteekenaren ontvangen de reed verschenen nummers van dezen jaargang. DIT AFKNIPPEN en onder enveloppe, gefrankeerd met 5 cenli postzegel te zenden aan den Uitgever M. WATERREUS, Roermond De ondergeteekende wenscht zich te abon neer en op „ONS KERKKLOKJE",prijs pa jaargang franco per post fi. 1,50. Naam Woonplaats Bij besluit van de algemeene vergadering van aandeelhouders der N, V. Machinale Schoenfabriek Luctor et Emergo te Waalwijk is van af den elfden April 1910 deze vennootschap ontbonden. De commissarissen. Interc. Telefoon 176. Fabriek van kunstledematen, breukbanden, buikgordels, rechthouders enz. Dagelyksch hierover te spreken. '•Zondagsvan 10 tot 12 uur.

Echo van het Zuiden | 1910 | | pagina 2