Derde Blad. Provinciaal Nieuws. NIÏÏÏWS UIT HEUSDEH. BINNENLAND. «IEUWS UIT KAATSHEUVEL Handelsberichten. Nummer 31. Zondag 17 April 1910. 33e Jaargang. Oud-Presideat Roosevelt. De oud-president Roosevelt is in de laatste dagen uit Weenen, waar hij thans nog ver toeft, over zijn aanstaand bezoek hier le lande in briefwisseling geweest met den ge zant der Amerikaansche Staten te 's-Gra- venhage, den heer Beaupré, een zijner vrienden. Roosevelt heeft zijn reisplan aldus inge richt, dat hij den 29sten dezer te 's-Gra- venhage hoopt aan te komen met zijne echt genoot c, dochter en zoon. Hij denkt tot Maandag 2 Mei in de residentie te blijven. Wegens de talrijkheid van het reisgezel schap zal de familie intrek nemen in een der hotels van deze stad, zoodat van het aanbod om ten huize van den gezant te logeeren, geen gebruik wordt gemaakt. De heer Roosevelt stelt er zeer veel prijs op aan H. M. de Koningin te worden voor gesteld, en hy zal vermoedelijk Maandag 2 Mei op het Loo worden ontvangen. Bij gelegenheid van Roosevelt's verblijf stelt de Amerikaansche gezant zich voor verschillende feesten ter eere van zijn land genoot te geven, o. a. een gastmaal en eene receptie ten eiude velen in de gelegenheid te stellen met den bezoeker kennis te maken. Onze internationale positie. Men weet, dat er voor Nederland kans is, dat het tnsschen twee vuren geraakt in geval van oorlog tusschea Engeland en Daitschland. Van Franschen kant is onlangs betoogd, dat wij reeds nu partij hebben te kiezen. Nu begint men van Engelsche zijde In een Engelrch tijdschrift wordt aange drongen op een militair verbond tueschen Nederland en België. Naar welke vermaning wij eerbiedig luis teren, zonder ze nochtans op te volgen. In de handhaving onzer neutraliteit moeten wij onze kracht blijven zoeken. Maar die handhaving dient dan ook verzekerd te zijn. Is zij dat Tot heden niet, zeggen de deskundigen. De Zwarte Bead Er bestaat in Europa een ^zwarte bende" (Gent schijnt een van haar hoofdkwartieren te zijn), die op allerlei brutale en behen ige manieren de nijverheid oplicht met z.g. tentoonstellingen en brevetten van eere- prijzen enz. Een dier flesschentrekkers wordt gezegd met die iudustrie een inkomen van f40,000 'sjaar te maken. De vinding rijkheid dier heeren is groot; met allerlei middelen, die aan de justitie geen vat geven werken zij mei namen van personen van aanzien, laten aan hun z.g. diploma's een officieel chachet geven doorhandteekenin- gen te laten legaliseeren en meer dergelijke practyken. Waalwijk, 16 April 1910. Benoeming. Bij Koninklijk besluit van den 2 April 1910, No. 28, is de heer Dingeman Timmermans, lid van den Gemeenteraad te Raamsdonk, opnieuw benoemd tot correspondent van de Directie van den Landbouw, Nijverheid en Handel, even eens voor den tijd van 2 April 1910 tot 31 December 1912. Benoemd tot hoofdcommies der telegrafie de heer J. P. A. Hcndrikx, thans te Amsterdam. Kon. Goedgekeurd. De staatsert. No. 86 bevat de statu ten van de Liedertafel >Oefening en Vermaak" te Waalwijk. Landbouwtentoonstelling. Alsnog hebben het eerelidmaatschap der Landbouwtentoonstelling aanvaard de heer Denis Swagemakers, Voorzitter der V. P. N. afd. Noord-brabant te Til burg en Baron de Senarclens de Grancy te Vucht. Ingekomen zijn alsnog de volgende medailles C. de Roon Mz Capelle Groote Zilveren Medaille Mr J Loeff, 's Hage Gouden Medaille Ph. Timmermans Waalwijk J. W. de Graaff Meeuwen gr. Zilv. C. G. H Meijer, Sprang, Verg.ziiv. Denis Swagemakers, Tilburg, Zilv. Voorts stelt de V. P. N. afd Noord- Brabant f25 beschikbaar voor 't comité en looft het Hoofdbestuur der V- P. N. uit voor de afdeeling pluimvee en ko nijnen tien zilveren en tien bronzen medailles. Vakvereeniging. Jl. Zondag hield onze afdeeling hare gewone maandelijksche vergadering, welke zeer goed bezocht was Na den welkomstgroet van den Voorzitter wer den de notulen door den Secretaris voor gelezen en onveranderd goedgekeurd. Hierna werden 14 nieuwe leden geïn stalleerd. Medegedeeld werd dat Joh. Ehlert tot penningmeester was gekozen en C. Pen- nings tot penningmeester van het werke- loozenfonds. Daarna werd door den Voorzitter de kwestie bij de firma Janssen lederfabri kant breedvoerig behandeld. Door den Eerw. Adviseur werden de werkzaamheden van de vakvereeniging gedurende haar bestaan op een accurate wijze uiteengezet. Het ledental is in de laatste 2 jaren ontzettend toegenomen 't is spreker onbegrijpelijk waarom alle werklieden nog niet in den bond zijn aangesloten, en daarom kom ik heden avond van u allen eens propagandisten maken. Wij moeten hebben een leger van stoere mannen, die vormen een propagandaclub hun taak zal zijn zich degelijk ontwikkelen in de sociale kwestie, bij staking of werkloosheid steun inza melen voor de slachtoffers, en vooral moeten zij gaan bij ongeorganiseerden op huisbezoek. Voorts toonde spreker de groote voordeelen welke aan de vakvereeniging waren verbonden. Voor eerst het ziekenfonds welke den werk man in tijden van ziekte voor armoede vrijwaart, daarbij de steenkolen en brood coöperatie welk een bron van inkom sten werpt die niet af, welk vooral ten goede komt in het betalen der contribute een werkman zelf had zich daarmede het laatste jaar meer dan f25 bevoor deeld- Vooral drukte spreker op de soli dariteit onder de leden, het gevoel van een zijn met anderen moet uitblinken bij een organisatieman, alsook getrouwe plichtsbetrachting. Verder deelde hij me de dat hij een volgende keer zou spre ken over >het loon van den werkman*, waarna hij onder toejuiching zijn opge wekte toespraak sloot. Het lid Adr. Leijten bracht dank aan het Bestuur, alsmede ook aan den Eerw. Adviseui en den vrijgestelde beambte C Roestenberg voor hun tactisch op treden bij het geschil van de firma Janssen, en in het bijzonder een woord van dank aan den persoon welke zich vrijwillig voor hen had opgeofferd. De Voorzitter deelde nog mede dat er 3 slachtoffers tengevolge der act waren gevallen, en dat de geldelijke steun door de leden dankbaar zou wor den aanvaard, waarna de vergadering op de gebruikelijke wijze werd gesloten. Ongeval. Zondag kwam de heer S. uit Waa wijk in botsing met een fietser te Nieuw- kuijk. Hoewel hij kwam te vallen, be' merkte hij daarvan geene nadeelige ge volgen, doch des nachts kreeg hij ontzettende pijn en werd de hulp van Dr. van Gils ingeroepen, wien bleek dat een sleutelbeen gebroken was. Een aankomende jongen, welke met een bal aan het werpen was, forceerde zich te veel, waardoor hij het beneden- armbeen brak. De Kwikstaarten. Daar het voetbalseizoen teneinde loopt hebben eenige leden der »Waalwijksche Voetbalvereeniging* >W. V besloten om gedurende de zomermaanden eenige wedstrijden te spelen. De voetbalenthou siasten van Waalwijk, zullen dus niet d^n geheelen zomer verschoond moeten blij ven van de edele voetbalsport. Tegelij kertijd is het een zeer goede oefening voor de spelers zelf, om het volgende seizoen met meer succes uit de compe titie-wedstrijden te komen. Het elftal zal uitkomen onder den naam yDe Kuikstaarten*- en is als volgt samen gesteld D. v. Draanen (doel)J. Spijkerman en H. v. Deltt (achter); Hm. v- Delft, A. Meulkens, J- Kleijberg (midden)P. Botermans, H. Verschuren, V. van Laar hoven, J. Knepfle, J. de Folter (voor). D. v. d. Zaken, invaller. P. v. Poppel, grensrechter. Dus zeker een elftal waar heel wat goeds van te verwachten is. Tentoonstelling Brussel. Hedenmorgen werden de vitrines ver zonden, waarin enze voornaamste schoen fabrikanten hunne collectie's te Prussel zullen exposeeren. De smaakvol ontwor pen kasten, schoon, eenvoudig van con structie en zonder opsmuk, maken zoo door vorm als kleur, een aangenamen indruk en passen volkomen bij den in houd, die onder alle opzichten voortref felijk mag heeten. Ren mooie étalage. De heer H. Kolsteren-Lagarde sigaren magazijn, adverteert in ons blad met zijn merk »de Moriaantjes*, en tegelijk heeft hij in zijne vitrine een hoogst interessante leuke etalage, die niet nalaat veel belang stelling te trekken. Wij zien daar een geheel Moorsch dorp, met huizen, voer- tuigen, steenen Moriaantjes*, alles als 't ware in 't tabaksbedrijf bezig. Het idee is verbazend aardig, goed gevonden en mooi getrouw nagebootst. Wij raden eenieder aan eens een kijkje te gaan nemen, en wij gelooven dat deze keurige reclame hare goede uitwerking niet zal missen, om dit merk sigaren meer en meer bekend te maken en ingang te doen vinden, wat wij den heer Kolsteren gaarne toewenschen. Bondstoeht A. N. W. B. Men deelt ons mede, dat de bonds toeht georganiseerd door den A. N. W. B. naar Breda, thans bepaald is op 19 en 20 Juni a. s. Postduivenvereniging „Zeppelin". De postduivenvereeniging tZeppelin* alhier is deze week reeds met hare proef vluchten begonnen vanaf 's-Bosch. Ver volgens zullen dat jaar vluchten gehouden worden van uit Oss, Arnhem, Zwolle, Assen, Roodeschool en Harwich. Reeds eenige prijzen zijn der vereeniging toe gezegd. BAARDWIJK. Treurig. De laudbon- wer J. v. H. alhier die Dinsdag jl. zich reeds vroeg voor zijn werkzaamheden in de polder had begeven werd daar eonsklaps door toeval getroffen. Naar huis getransporteerd zijnde overleed hij eenige oogenblikken daarna. Nog in de volle kracht van ziju leven is het zeker voor vrouw en kinderen een smartelijk verlies. Dit is bier het derde plotselinge sterfgeval binnen 14 dagen. DRUNEN. Uit het deze week verschenen verslag der Ziekenfonds *St. Josephsveieeni- giDg te Druneu' ontleenen wij het volgende ONTVANGSTEN. f 888,15 f 98,75 f 14,50 f 7,50 t 2,70 Contributie der leden Ontvangen van Eere-leden Buitengewone giften Rente Boete Totaal UITGAVEN. Uitkeeringen aan leden Ophaalloon aan de boden Aan H. Missen (voor leden en Eere leden) Drukloon en diversen f 506,60 f265,926 f 29,G26 f 7,50 f 18,55 t 316,60 f 190,— f 781,29» Batig saldo 19091910 0 vorige jaren Totaal I 971,29» BELEGGING DER GELDEN. Schuldbr. Gem Oud-Heusden Nr. 20 f 200,- Boerenleenbank Drunen Spaarbank boekje No. 28 f701,12 In Kas t 70 17» Totaal t 971,29» De Vereeniging telt 100 leden. Het bestuur brengt hartelijken dank aan Eere leden en Weldoeners voor den steun de ver. in het afgeloopen jaar geschonken. Dringend blijven zij tevens de vereeniging in Gods bescherming en aan allerlei wel willende offervaardigheid aanbevelen. Op de Algemeene jaarvergadering zal op Zondag 17 April ten half 12 uur v.m. in de zaal der Jongens-Congregatie gehouden worden. Deze vergadering is toor de leden verplichtend op boete van 10 ct. Trouwe opkomst wordt dringend verzocht. Tot zoover het verslag. Moge deze hoogst nuttige vereeniging groeien en bloeien en nog vele werklieden, tot nu toe geen lid zich aansluiten, om bij voorkomende ongevallen de vruchten er van te plukken. De toestand van den heer Fr. van Drunen gemeente-ontvanger en kassier van de Boerenleenbank alhier, is tot nu toe uit stekend. Deze week is hij naar 's Bosch vertrokken om aldaar eene geduchte operatie te ondergaan. Blijft dj beterschap aan houden, dan hoopt hij na een 4-tal weken weer thuis te zijn. DRUNEN. Met genoegen kunnen we mededeeleu dat onze dorpsgenoot, den heer Hendrik van Delft uit Wolfshoek, is ge slaagd bij het examen le gedeelte gem en- te-secretaris gehouden op 12 Ap il te Arnhem. De heer van Delft genoot zijne opleiding van de heeren Roeffen en Gerritsen adjunct- commiezen ter Provinoiale griffie van Noord-Brabant. Aan den geslaagden onze welgemeende felicitatie. NIEUWKUIK. Nu de zomer aankomt, zijn daarmede weer heidebranden aan de orde van den dag. Zoo ontstond er ook gisteren middag weer een begin van heide brand aan de grens der mastbosschen dezer gemeente. Gelukkig waren er enkele ar beiders in de buurt werkzaam, die bet vuur al spoedig meester werden en zoodoende eene groote schade voor de gemeente voor kwamen. Tot bfëedigd-schatter voor het ver gunningsrecht dezer gemeente is henoemd de Heer J. M. van Sas volontair ter secre tarie dezer gemeente. VLIJMEN. De inwoners onzer gemeen te, worden er opmerkzaam op genaakt dat de verordening ter bestrijding van den Ame- rikaanschen kruisbessenmeeldauw in de ge meente Vlijmen door den raad in zijne openbare vergadering van 24 Maart 11. vast gesteld op 20 April a s. in werking treedt. Dinsdagavond hield de Veeverzekering eene vergadering hij den heer H. Daeluians. De besprekingen liepen hoofdzakelijk over maatregelen te nemen naar aanleiding der vele uitkeeringen in den laatslen tijd ge daan. Er werd o.m. voorgesteld de uitkeering voor brandschade te doen vervallen. Daar de vergadering op een laat our was begon nen en de besprekingen veel tijd in beslag namen, weid op deze vergadering geen be sluit genomen en zal d zaak haar beslag krijgen op een volgende vergadering, die bijde schatting in net laatste dezer maand zal wor den aangezegd. HERPT. Met genoegen vermelden we, dat onze dorpsgenoot A. Smits slaagde voor examen commies bij 's Rijksbelastingen. Een paar buurvrouwen alhier kregen twist. De eene wond zich zoo op, dat zij haar tegenpartij een steen naar het hoofd slingerde, deze miste zijn doel eu vloog door de ruiten. De marechaussee stelt een onder zoek in. De landarbeid is in vollen gang. Van wege de hardheid van den bodem schieten de werkzaamheden vooral met spitten maar slecht op. Er komen thans handen tekort om alles op tijd in de groud te krijgen. De malsche regen heeft veel nut gedaan. BESOIJEN. A.s. Zondag gaat de B.V.C. alhier naar Tilburg, om deel te nemen aan den medaille-wedstrijd uitgeschreven door fOlympia". Daar zij zich in de laatst ge speelde wedstrijden zoo kranig gedragen hebben, zullen zij ook in Tilburg de eer hunner vereeniging weten hoog te honden. Veel succes zij hun toegeweuscht. SPRANG. Ds. P. van Toorn, pred. der Ned. Herv. Gemeente alhier, die een beroep ontving naar Ooltgensplaats is thans weer beroepen te Dubbeldam en te Oud-Beijerland. VRIJH.-CAPPEL. Deze week hebben eenige personen het hek staande voor de woning van dhr. v. d. Waals alhier, zoo goed als geheel vernield. Door de politie wordt streng onderzoek gedaan naar de da ders, wat naar we wenschen van goed ge volg mag wezeD, Op a.s. Vrijdag des nm. 4 uur zal in de O. L. School alhier gelegenheid zijn tot het koepokinenten CAPELLE. Door overkokeu van een ketel kokend water werd gister het 4-jarig zoontje van H. M. zoodanig gewond, dat geneeskundi ge hulp moest worden ingeroepen. Bij het spelen (voetballen op straat) liep gister een der wilde brassen tegen ecu kind aan, zoo, dat het kind ernstige verwondingen bekwam. Dr. Kölher verleende geneeskundige hulp. WASPIK. Dezer dageu toog een boer met een wagen hout naar zijn weiland om een bleek af te palen. Hij sloeg de palen in den grond en timmerde er lusiig op los, zoodat na een uur werkens een stevige hei ning het weiland in tweeën deelde, 't Ge reedschap en 't overgebleven hout werd op den wagen geladen en onze timmerman zou naar huis rijden. Daar bemerkt hij echter dat zijn wagen in het afgepaalde gedeelte stond. Een draaibaar hek was er niet, zoo dat er niets anders o erbleef, dan het hek weer af te breken, den wagen een einti terug te zetten en opnieuw te beginnen. Zoo blijft het werk in 'l land. RAAMSDONK(Dorp), 14 April. Proficiat De heer A. van Iersel, volontair ter secre tarie alhier, slaagde beden voor 't monde ling examen canditaat-gemeente-secretaris. Gisteren geraakte de 5-jarige A. Oomeu Czu, in de zg spoorsloot achter de ouder lijke woning, Door ziju tante werd het reeds half verdronken knaapje gered. Ge lukkig konden de levensgeesten nog worden opgewekt. Deze week behaalde de heer J. van Onzenoort Pzu. het diploma ^hoefsmid" Den heer v. O. onzen gelukwensch. RAAMSDONKSVEER. Arm gebroken Tengevolge van het uitglijden viel de vrouw van C. van Dongen alhier zoodanig tegen den grond, dat zij haar rechterarm brak welke door Dr. A. Q. alhier is moeten ge zet worden. Electriciteits Mij, Dat de Electiici- teits Mij. alh, steeds meer en meer vooruit gaat, hetwelk op den duur niet anders dan ten goede der stroomverbruikers kaD komen kan blijken uit het feit, dat op hetoogen- blik reeds ongeveer 200 personen hun licht van de centrale betrekken. Het vorige jaar April bedroeg dit getal plm. 100. Zoodat in een jaar eene vermeerdering van 100 pCt valt te constateeren. DUSSEN, 15 April. Gisterenavond ten oDgeveer half 6 geraakte een schelft met riet van d^n heer J. van Engelen in brand welke bij eene bergplaats »an steenkolen van genoemde Van Engelen stond, welke ook reeds aan 't branden was. Men wist het vuur echter nog bijtijds te blusschen Vermoedelijk is de brand ontstaan door het spelen van kindei en met lucifers. Als eene zeldzaamheid kan worden gemeld, dat door den laudbouwer A. v. d P. alhier, gisteren eene stier van nog geen 2 jaren oud verkocht werd, welke het ko lossale gewicht had *an 850 KG. voor de som van f S25. Bij de gisteren gehouden verpachting van weilanden in 't hotel Heessels alhier, werd rniui een derde per blok minder be steed dan verleden jaar. De opbrengst was ongeveer f 1000 minder dan 't vorig jaar. DONGEN. Dezer dagen werd door de firma Van Boxel Co. aan bekwame stikstera als dagloon geboden f 1.15, "el een bewijs dat bekwame werkkrachten steeds duurder worden gezocht, daar het hoogste dagloon voor stik- sters tot heden siechts f 1.- bedroeg. Katholieke Sociale Actie. Propagan- ds-vergadering der K. S. A. op Zondag 17 April a.s des nm, om half 6, in de zaal van 0Musis Sacrum. Volgens onderstaand programma 1. Openingswoord. 2. Ontwikkeling naar roomsche beginse len, door den weled. zeergel. heer R. H. A. van Dortmond. 3. Katholiek leven, door den weleerw. heer C. A. Soffers. Daarna pauze met vervolg 4. Onze lectuor, door den heer J. J. van den Berg. 5. De katholieke sociale actie, door deu H.Ed.Gestr. heer W. A. Bogaardt, lid van de 2e Kamer der Staten-Generaal. 6. Slotwoord. De vergadering is toegankelijk voor alle r.k. mannen. MEEUWEN, 13 April Bij I. H., her bergier aan den Hill, werden een dezer avonden 't was al meer gebeurd weer twee ruiten ingeworpen. Bij G. V., aldaar werden de houten ballen op de poort, welke toegang verleent tot zijn erf, afgeslagen, terwijl men bij een fietsrijder 'u stuk hout tusschen de spaken trachtte te werpen. Mede werden enkele hekken aan de wei opengezet zoodat ds beesten uit liet land liepen. De politie is ijverig in de weer om de dader van die buitensporigheden in handen te krijgen. Moge het haar gelukken EINDHOVEN, 14 April. Naar aanleiding van het incident in da jongste gemeente raadszitting heeft de gemeentesecretaris, de heer van Vorst, hij B. en W. in deze zaak een nader onderzoek gevraagd, hetgeen is toegestaan. B. en W. zullen dit onderzoek uitbreiden over nog verschillende andere punten, die met deze aangelegenheid in nauw verband staan. IIEUSDEN, 16 April 1910. Geslaagd De Heer M. v. Hooft', oud-ambtenaar ut gemeente-secretarie alhier, slaagde deze week voor het mondeling gedeelte van Est exa men candidaat gem. secretaris. Bergsehe Maas Achteraf blijkt, dat de snelle stroom, die weken aaneen door de rivier {.ing, den bodem hier en daar zoo diep he;ft uitgeecbuurd, dat de toestand voorziening eischt. Ter hoogte van de splitsing even buitsn de stad iu de natigheid van den wal moeten diepten on dekt zijn van meer dan vijftien meter, waar. door oeververschuiving op den duur niet buitengesloten. Naar we vernemen wordt met bekwamen spoed dooi middel van zink stukken de bodem weer genormaliseerd. KAATSHEUVEL, 16 April 1910. Bemiddeling. Het bestuur der R. K. Vakorganisatie ti Loonopzand heeft de bemiddeling ingeroepen van den Alg, Voorzitter van dtn Lederbe werkersband, de heer C. Roestenberg, alhier iu zake enkele misstanden te dier plaatse. Volgaarne zal genoemde heer aan dit ver zoek voldoen. In het begin der volgende week zullen nogmaals eukele fabrieksvergaderingen plaat; hebben. Doel: atschaffiug winkel. Ongeluk. Toen gisteren morgen de werkman K. J. bezig was met zijn werk, geraakte hij met de haud tusschen de machine. Drie vingers werden hem letterlijk afgesneden. LOON-OP-ZAND. A. s. Maandag 18 dezer geeft de fSophia's-vereenigingondei bescherming van den H.W.Geb. heer Jhr. A. Verheijen, een groot concert in de zaal van den heer G. Wijtvliet. De gevierde humorist uit Dongeu, de heer De Bont, zal zijne medewerking verleenen. Het program ma geeft een 5-tal stukkeu voor de fanfare, waaronder de ouverture wMignonetti", de fantaisie *La piincesse Juliana" eu yAir varié" voor trombone. De heer de Bont zal voordragen la Slu dent Boemel in deu Hemelb. Nou lekkei niet; 2a. Kees de landlooperb. Weet je wat het ergste is; Sa. Huiselijk gelak b, Dat moet je niet uitvlakken 4a. Terüp van de Geheelonthoudersvergaderingb. Aan d'anderen kant. Een mooie uitvoering staat den leden dus te wachten we twijfelen er uiet aan of zij zal succes hebben. Aanhoudende stijging der ïnlandsche huiden en vellen is het kenmerk van der loop der zaken op alle Kuropeesche markten. Zoowel voor eigen behoefte als voor Amerikaansche rekening wordt in ons land, in Duitschland, Frankrijk enz. weer druk gekocht aan opgaande prijzen. Thans gaat alles hooger, du: ook paardenhuiden en pinkenvellen artikelen die sedert eenigen tijd veron achtzaamd waren, trokken de aandacht O. I. runder- en buffelhuiden zijn mede in betere stemming. Men verkeert ir gunstige verwachting omtrent de ir schrijvingen deze maand te Rotterdam en Amsterdam te houden. Voor La Plata huiden bestaat voort durend goede vraag, meer bijzonder ii de prima zware soorten. Op de hoofdmarkten Havre, Hamburg Antwerpen etc. is de handel ferm, maai De Echo tui het Zuiden. Ongeluk, WAALWIJK, 15 April 1910. Beesten veel handel. Aanvoer 225 stuks. Kalfkoeien f 180 f 230. Vaarzen f 140 200. Weikoeien f 110 f 170. Pinken f 50 f100. Varkeus 100 stuks f 8. - - i 13.50 Boter aangevoerd 585 KG. Boter prijzen t 1,19 tot f 1,30. Eieren 3 A 31/» cent.

Echo van het Zuiden | 1910 | | pagina 9