Burgers van Waalwijk en Omstreken sluit u allee aan Een prachtige sorteering BE#- en JOÜIGENSCOSTUUMS Draagt de Halleyhoed, zeer licht, goedkoop Louis v. Adel berg. Behangselpapieren. J V erzamelt gebruikte Postzegels bureau Betlehem Vaals (Limburg,) H. IJ. M. MOMM MN BtlEL, Wat is Sacwattie? Goedkoope Winkel, Veevoeder onder Rijkscontróle. Beitels' Lijnkoeken en Meelfabriek „de Hinde" Amsterdam. /I A Slaapkamer-A meublementen. A. C. van der Meuten Zonen HIBUWS UIT HEITSDBN. Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. SPORT en UNIFORMPETTEN f 225 Spotprys. f 2.25. Advertentiën, Staalboeken voor B ehangselpapler en Jos. Dielmann, A meubl© menten: OjB-V^OTsIIDELT NIEUW1910. Prijs per flacon 15 cent. Grootste inrichting d. aard ia Hederland. BEDDEN MATRASSEN DEKENS IJZEREN LEDIKANTEN enz NIEUWS UIT KAATSHEUVEL Handelsberichten. Kinderpakjes in alle modellen en kleuren. Tramkade 12 's-Bosch, Hoofdkantoor Brownstreet, LON DON. Monsterdozijnen op aanvrage a f 1.20 Geregeld voorhanden Pensmarkt 32 en 33 's-BOSBL Poth. album en prijscourant op aanvrage franco. gekocht. Thuis gekomen wilde het eene beestje niet eten. De bek werd onderzocht, en nu bleek dat de bek met een heel fijn touwtje waa dichtgebonden. Bij| het losmaken viel de onderkaak er geheel af, daar deze gebroken was en men dat dee' maar er aan had gebondeD. KAATSHEUVEL, 13 Mei 1910. Ongeluk. Gisteren sloeg het paard van den landbouwer De G. op hol. De dienst meid raakte onder de kar, die over haar borst ging. Inwendig zwaar gekneusd werd zij opgenomen. Dokter de Both verleende geneeskundige hulp. Prepaguuda. Het Bestuur onzer plaatselijke Vak- afdeeling beeft besloten in de verschil lende gedeelten onzer plaats een propa ganda vergadering te houden, zoo mogelijk in de openlucht. Toegelateu. Toegelaten als tljdelijk-kantoorbediende (locale kracht) ten postkantore alhier, A. Haverhals te Sprang. Inspeetio Verlofgangers. Door B. en W. is bepaald, dat de inspectie over de verlofgangers voor deze Gemeente zal plaats hebben op Vrijdag 24 Juni a.s. „Columbia." Bij de wedvlucht welke de bij den Heer G. Bergmans gevestigde dui- venclub «Columbia4 van uit Quevi (Belgie) gehouden heeft zijn de prijzen als volgt behaald1ste prijs Bergmans 2e prijs Corstanje, 3e prijs Bergmans, 4e prijs Corstanje, 5e en 6e prijs van Balkom De duiven waren om 8 uur los gelaten en kwamen omstreeks half elf aan Door 84 duiven werd aan de wed vlucht deelgenomen en slechts 2 bleven achterwege. IIEUSDEN, 14 Mei 1910. Vacature. Aangezien MejuiF. Vogelaar, hoofd der Bewaarschool der Herv. Gemeente tegen 1 Juli a.s. benoemd is in gelijke betrekking te IJselmonde (West), komt tegeD genoemden datum deze plaats hier open. Eervol ontslag. Bij Koniukl. Besluit is deu Heer H. J. H. Hulsman, Directeur van het Post en Telegraafkantoor tegen 15 Juni a,s. op ver zoek eervol ontslag verleend wegens vol brachten diensttijd met recht op pensioen. Benoemd. Mej. P. Bos, die tot 4 Mei leerlinge was R. Noro. Lessen alhier is met ingang van 15 Mei reeds benoemd tot onderwijzeres te Drongelen. Plezierboot. Den tweeden Pinksterdag is er een extra gelegenheid tot het maken van een uit stapje naar Rotterdam. Alsdan vaart des morgens tot dat doel van hier de.stoomboot Stad Heusden. Daar de prijs laag en het uur van vertrek uit R'dam gesteld is op 6 uur n.m. zullen zeer zeker velen van de gelegenheid profiteeieu. Vertrek. Deze week verliet onze oud-stadgenoot, Abr. H. Kramer onze gemeente, om zich te Genua in te schepen op de ^Koning Willem II" opreis naar O. Indië. ten einde aldaar geplaatst te worden als onderwijzer door den Gouv. Generaal, te wiens beschikking hij is gesteld. Examen. De jongeheer J. v. Berg is na exameD alsnog toegelaten als leerling tot de lessen der Rijks-normaalschool voor onderwijzer. Bloemen. De onlangs opgerichte vereeniging Floralia heeft de gelegenheid geopend om tegen be taling van slechts een dubbeltje in het bezit te komen van vier potjes bloemstekkeu. Ook niet-leden kunnen zich opgeven. Naar we hooreu, moet het aantal dergenen, die zich aaumeldden reeds een hondertal bedragen. Het schijnt in de bedoeling te liggen in het najaar van de uitgereikte plantjes een ten toonstelling te bonden met daaraan verbonden bekroningen voor de iuzendera der prachtigste exemplaren. Openluekt bijeenkomst. Iu den namiddag van deu tweeden Piuk- sterdag zal er iu het bosch op het tegenover onze stad gelegen Eiland met toestemming van de Hoogwelgeb, Barones v. N. een vergadering plaats hebben van verschilleude Christelijke jongclingsvereenigiugen, waarbij meerdere sprekers znllen optreden. Muziek- en zang gezelschappen komen ter opluistering, terwijl het bezoek door extrabooten van elders wordt vergemakkelijkt. Moge het weer tot welslagen meewerken. Een ploeg arbeiders bedolvenEen ernstig ongeluk heeft p.aats gehad te Vomero bij Napels, waar arbeiders reeds sedert een maand bezig zijn een spoor wegtunnel in een berg te boren. Door een instorting, veroorzaakt door de stort regens, werd de geheele ploeg arbeiders bedolven. Het reddingswerk werd onmid delijk aangevangen en de brandweer mocht er in slagen alle levend begraveneu te bevrijden. Twee hunner waren echter reeds overleden en en alle overigen vrij ernstig gewond. Moord op een Hollander in België. Aan de Brusselsche „Matin'" wordt uit Eeckeren Belgie, gemeld In den nacht van Zondag op Maandag heeft zich hier een verschrikkelijk dra ma afgespeeld. In een aantal houten hutten, bij de nieuwe waterbassins, wonen Hollandsche arbei ders, die aan het uitgraven dezer bassins werken. Naar aanleiding van een geschil over een jong meisje ontstond er een twist, in den loop waarvan een der Hol landers een messteek in de keel ontving, die hem op slag doodde. Zijn twee broeders werden eveneens gewond. Het lijk van den verslagent is naar het lijkenhuis overgebracht, terwijl het parket gewaarschuwd is. De mooi d der rue Botzaris. Den 28sten Februari van dit jaar vond een politie agent op een open veld aan de eenzame Parijsche straat Botzaris gelegen, het verminkte hoofd van een vrouw. Nauw keurige nasporingen brachten aan het licht, dat het het hoofd was van een in dit stadskwartier bekende vrouw, Elise Vandamme genaamd. De misdaad, die in de rue Botzaris gepleegd scheen te zijn, trok sterk de aandacht der Fransche justitie, vooral omdat juist in diezelfde straat, op de zelfde plaats eenige jaren geleden het hoofd gevonden was van een jongen man, van wien men zelfs de identiteit nooit had kunnen vaststellen. Het had den schija, dat deze nieuwe moord evenmin ooit opgehelderd zou worden. Dit vermoeden is echter niet bewaarheid geworden Na twee maanden van ruste loos speuren heeft de Parijsche recherche den dader gearresteerd en tot bekente nis gedwongen. Bij het onderzoek der hotels in den omtrek der rue Botzaris gelegen, vernam de Parijsche recherche, dat in een perceel in de rue des Marais in den nacht van den eersten Maait noodkreten waren ge hoord Onmiddelijk viel de verdenking op een jongen man, die in alle bijzon derheden beantwoorde aan het signale ment van den persoon, wiens gezelschap Elise Vandamme het laatst gezien was Gearresteerd, verklaarde deze Antoine Vinceninl te heeten en Gorsicaan van geboorte te zijn. Weldra bleek echter dat hij een valschen naam had opge geven, en dat hij zekere Charles Ferdi nand was, vroeger veroordeeld tot vijf jaar deportatie naar Cayenne. Deze st'af had hij niet ten volle geboet. Een huiszoeking in zijn woning ingesteld bracht aan het licht dat hij den huissleu tel van Elise Vandamme in zijn bezit had. loen de justitie dit bewijs in handen had, twijfelde zij niet langer. Ferdinand werd nogmaals en thans scherper in verhoor genomen en bekende volledig. Ongelukken. Te Decazeville zijn drie mijnwerkers door het breken van den kabel met den ophaalbak in de diepte gestort. Twee werden op slag gedood en de derde erg gekwetst. Uit Cherbourg wordt gemeld. De rijwielhandelaar Guillot ondernam met drie personen aan de kust een uitstapje met een zeilbootje- Door een rukwind sloeg het bootje om en alle vier de opvarenden verdronken. WAALWIJK. SPRANG Arrondissements-Rechtbank te 's Hertogenbosch. en koopt eenparig bij LOUIS VAN ADELBERG want daar is beslist net beste adres, ONTVANGEN': nieuwste dessins van de goedkoopste tot de fijnste kwaliteiten, Nieuwste Heerenhoedent Petten. Alle Dames en Kindermodelhoeden in zwartgekleurd. HEDEN ONTVANGEN Een gi-oote partij CEINTUURS, welke kolossaal goedkoop zijn. worden binnen zeer korten tijd geleverd. Aanbevelend, Markt WAALWIJK. Vischmarkt HEUSDEN. Branderstraat GEERTRUIDENBERG ONTVANGEN een prachtige collectie als Fantasie, Velours, Naturels, Ingrain, Lincrusta, prachtige TJni en Cuir. Exelsior en Viserta Papieren enz. enz. Buitengewoon prachtige keuze en zeer concurreerende prijzen. Staalboeken op aanvrage te bezorgen, P.S. Al deze papieren zijn giftvrij van kleur. Aanbevelend, SCHILDER en BEHANGER. (-) Bij de constructie der „CERES" artikelen voor rijwielen, rijwielondeideelen en landbouwwerk tuigen wordt voor alles gelet op kwaliteit, en daarna de prijs zoo billijk mogelijk gesteld. (-) Dit heeft tengevolge dat de gebruikers derzelve, bij aanschaffing niet altijd goedkoop, doch ten alle tijde eene goede koop sluiten Uitsluitend verkrijgbaar bij C. G. NIEUWKOOP te Drongelen (N. Br Hoewel nog steeds in vaste stemming verkeerende meent men, dat de hoogste prijzen voor Inlandsche huiden en vellen voor de naaste toekomst althans, bereikt zijn. Van welingelichte zijde vernemen wij zelfs, dat eene prijsverlaging van som mige artikelen zeer waarschijnlijk is. O. I. buffel- en runderhuiden zijn ge zocht, althans de goede soorten zware en lichte huiden, getuigen de berichten van de hoofdmarkten Amsterdam en Rotterdam voor deze soorten. Overigens neemt de voorraad in de Europeesche centra toe, zoowel wat inlandsche als exotische huiden betreft. Zware gezouten La Plata's blijven gezocht, middenwich ten en afwijkende lichte huiden min of meer flauw gestemd, terwijl prima gez. koe vooral in de wichten van 20/25 en 25/28 bij vluggen verkoop, hooge prijzen kunnen bedingen. Te Antwerpen werden verkocht van 4 tot 11 Mei ongeveer 12,000 huiden, de voorraad vermeerderde van 148,000 tot 153,600 stuks, waai onder ongeveer 49000 droge en diverse. Stemming onveranderd. De leermarkt is willig voor zwaar en prima licht zooileder. Overleder Inlandsch fabricaat zonder verandering. Eikenschors in afwachting van de nieuwe campagne, zonder handel, Vreemde looimiddelen stationnair. van alle Landen zelis de meest gewone, ten gunste der opleiding van minvermogende jongelieden tot priester missionaris. Als aan denken ontvangt men religieuse voorwerpen. Voor verdere inlichtingen en toezending van Postegels wende men zich tot het LEVERT GEHEELE Massief eiken met trijp, naar kenze1 Overkleed© Canapé, Z dito Crapauds en 6 stoelen, vanaf f 85.Imitatie Een Canapé, twee fauteuils en 6 stoelen met leer f 55.-—. Springmatrassen een persoons, vanaf f 10.50, twee persoons vauaf f 12.20. Kapok vanaf f 0.60 per pond. Eiken Buffets vanaf f 37.50, eiken tafels vanaf f 16.50, eiken schuiftafels vanaf f 12. Slaapkamerameublementen Pitch pine vanaf f 80.Verders gordijnen, drapp., Linoleum-tapijten enz. Reparaties worden eigenhandig solied aan den emeurreerendsten prijs gemaakt Prima referenties vaa solied werk staan ten dienste. Vraagt teekeningen met prijzen. Elke huismoeder moet voorzien zijn van een flacon Sacwattie. Sacwattie is samengesteld uit verschillende vloeistoffen. Sacwattie vrijwaart elk meubelstuk voor worm. Sacwattie geeft aan elk meubelstuk, nog zoo oud of verkleurd, zijn nieuwen "lans weder terug. Sacwattie wordt gebruikt met een sponsje of wollen lapje, men wrijft daarmede gelijkmatig in, en staat verbaasd over den fraaien glans. Sacwattie droogt snel. Sacwattie is een Engelach fabrikaat. Verkrijgbaar bij eiken grooten winkelier in Nederland. Engios verkrijgbaar bij S. JACOBS WAALWIJK. Waarom blijft gij nog zoo ten achteren en voedert nog niet Bertels Lijnzaad- koekjes met suiker? Het is toch bekend, dat de koeien iu de weide de gewone murwe Lijnkoeken niet of ongaarne eten en daardoor veel vermorsen, en dat de smakelijkheid van een voeder de opbrengst zeer verhoogt I Het is gebleken, dat Bertels Lijnzaadkoekjes met suiker met meer graagte worden gebruikt ook in de weide, en dat de koeien hiervan meer melk geven. In de weide zijn per dag eu per koe 1 h 2 Kilo BERTELS LIJNZAADKOEKJES met SUIKER bijgevoederd eu is vastgesteld, dat voor één kilo Koekjes 5 Liter Melk meer verkregen werd, en doordien onze koekjes iu zijn geheel gevoederd en niet eerst gebroken behoeven te worden, niets verloren gaat. Stieren, Mestruoderen en Kalveren, hiermede gevoederd ontvingen lste prijzen en werden duur verkocht. Ieder veehouder wordt in zijn eigen belang aangeraden hiermede proef te nemen. De prijs is billijk en de voedingswaarde groot. Vraagt prijs en attesten bij uwen voederhar delaar of bij o wowmmm KAATSHEUVEL, 13 Mei. Heden was de prijs der boter: Hoogste prijs 11.25 Middelprijs t 1,20. Laagste prijs f 1,14. Eieren 3 i 31/» cent. WASPIK 13 Mei. De prijs der boter is hier thans gesteld op 1,32 per Kilo. DUSSEN, 13 Mai. Boterprijs per K.G. f 1.02 a 1.22 Middelprijs f 1.16. Aanvoer 366 K.G. Eieren t 0,75 per 26 stok». TILBURG, 13 Mei. De prijs dar boter was heden hier fl,25 en f 1,40. Éieren3 a 4 ct. per stak. GEBOORTENAnna Cornelia Henrica, dv. C. H. ▼an Heijst en A. H. v. Ginneken. Ca thariua Gijsberdina, dv. G. C. Hamer» en J. Missot. Eduarda, dv. Ph. H. van Eeteu en G. de Hart. Johanna Maria Catharina, dv. J. C. Trimbach an M. C. C. Marks.— Hnibert Antonie, zv. J. Ph. Schoondermark en C. Groanvald. Johannes, zv. L. Her mans en J. van dar Aa. OVERLIJDEN: Henricns Johannes Bergmans, 1 mnd. Laurentius Pulles, 5 mod. HUWELIJKENNicolaas Franciscus Cornelia Smulders, 22 j. en Hendrina Sophia den Boer, 23 j. Cornelis Theodorus Joseph van den Bergh, 29 j. en Johanna Helena Maria van Gil», 26 j. van 1 April 7 Mei. GEBORENCornelia Johanna, dv. Cornells Kruijf en Anna Koenen, Johanna Maria, dv. Nicolaas Stam en Dingena Cornelia van Ham. Pieter Antonie, zv. Johannes de Jong en Antonia Johanna van Vuuren. Lucia Antonia, dv. Denis Vos en Lucia Antonia van Beek. Willemina Josina, dv. Martinus de Rooij en Hniberdina Nieu- wenhuizen. Cornelia Johanna, dv. Pieter Huijsman en Josijna Maijers. Cornelia Bernardina, dv. Roelof Johan Timmermans en Anna Maria Qnirijns, Adriaan Fre- derik, z. van Karei Versteeg en Alida Cornelia van Zeist. Adrianua, zv. Jo hannes van Baardwijk en Maria Kruijf. GEHUWD: Geene. OVERLEDEN: Lucia Antonia Vos, 7 dagen. Jan Zwart, wed. van Maria Closina Both, 66 jr. Pie'er Abraham Maat, 17. jr. Hendrika Johanna van der Schans, 2jr. Bertha van der Velden, 17 mnd. Zitting van Donderdag 12 Mei 1910. Uitspraak in zake het O. M. tegen: H. d. V. en Th. d. V. te Vlijmen, in staat vbd dronken schap de orde verstoren, beiden vrijgesproken, met vernietiging der vonnissen van het kanton gerecht te Heusden. c WAALWIJK, 13 Mei 1910. Beesten weinig aanvoer en weiBig handel. Kalfkoeien f 160 f 220. Vaarzen f 130 180. Weikoeien fl 0 f180. Pinken f50 f 100. Lammeren 60 sinks van f 4 tot f 7. Varkens 100 stuks f 8. -- 1 13. Boter aangevoerd 520 KG. Boter prijzen f 1,16 tot f 1,28. Eieren 37s 4 cent. Sacwattte.

Echo van het Zuiden | 1910 | | pagina 10