Derde Blad. Firma Mandos-Vinken ""binnenland. Provinciaal Nieuws. Heeren- Stroohoeden en Panama's Nummer 39. Zondag 15 Mei 1910. 33e Jaargang. iofleverancier ?an WAALWIJK. De nieuwste modellen THE PANAMA HAT Co Ltd. tot in de fijnste qualiteiten. Kamer van Koophandel Baamsdonk De Echo van het Zuiden. Burgemeester van Delft. Een der medewerkers van de Maas bode schrijft Naar wij uit zeer goede bron verne men, is binnenkort de benoeming te verwachten van den heer A. C. A. van Vuuren, het bekende Katholieke lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal, tot burgemeester van Delft als opvolger ven wijlen den heer F. M. de Vries van Heyst. Ncderlandseh Belgische Commissie. De leden der Nederlandsch-Belgische commissie hebben een oproeping ont vangen ter voltallige vergadering op Dinsdag 17 Mei a. s. des voormiddags ten 10 uur in den Senaat te Brussel. Het onderwerp der bespreking zal zijn o. a. verlaging telefoon- en telegraafdienst tusschen Holland en België. De leden der Holl. commissie zullen over dit on derwerp eerst nog eene nota ontvangen terwijl bij de Btlgische commissie het ontwerp reeds een zeer gunstig onthaal genoot. Na het officieele dejeuner zal de com missie deelnemen aan de plechtige ope ning van het Nederlandsche palviljoen op de tentoonstelling. Propaganda vergadering. Thans is definitief vastgesteld dat de propaganda-vergadering voor een rijks regeling der pensioneering van gemeente ambtenaren en van hunne weduwen en wezen zal plaats hebben op Zaterdag 28 Mei a-s. des namiddags ten U/s ure in het gebouw Diligentia Voorhout 5, te 's Gravenhage. De nieuwe minister van justitie. Het Correspondentiebureau in den Haag bericht ons De benoeming van het lid der Tweede Kamer voor Helmond, mr. Regout, tot minister van justitie is, nu hij zich voor dit ambt beschikbaar heeft gesteld, met ingang van 7 Juni te verwachten, - niet eerder, in verband met de werkzaamhe den, die de heer Regout nog als com missaris-generaal ter Brusselsche tentoon stelling heeft te vervullen. Mr. Edmond Robert Hubert Regout werd geboren te Maastricht den 4den Juni 1863 en is een broeder van den minister van waterstaat. Den 31sten Mei 1886 promoveerde hij tot doctor in de rechtswetenschap op een dissertatie over het faillisement en werd in Juni 1888 benoemd tot ambtenaar van het open baar ministerie bij de kantongerechten te Roermond. In November 1893 werd hij substituut-officier van justitie bij de Rechtbank te Amsterdam, welke be trekking hij vervulde tot December 1903, toen hij benoemd werd tot officier van justitie te Roermond. Om zich geheel aan het Kamerlidmaatschap te kunnen wijden, vroeg h in} 1905 ontslag uit zijn betrekking en vestigde hij zich met terwoon te 's Gravenhage. Mr. Regout is voorzitter van het rijks- woningcollege van art. 35 der Woning wet; lid van het algemeen college van toezicht, bijstand en advies voor 's rijks tucht- en opvoedingswezen lid der on langs ingestelde staatscommissie voor de herziening der strafvordering en hij is lid geweest van de staatscommissie voor bedelarij en landlooperij. Waalwijk 14 Mei 1910. Vakschool. Naar wij vernemen kan spoedig de benoeming der commissie van toezicht voor de Vakschool voor het Leerlooiers- en Schoenmakersbedrijf worden tegemoet gezien. Zijn wij goed ingelicht dan zijn de volgende heeren aangezocht Als voorzitter, Mr. van Lanschot oud griffier der Staten te 's Bosch en als leden Th- L. D. de Surmont de Bas Smeele, burgemeester van Waalwijk en secretaris der vakschoolcommissie alhier, E. W. KlijbergPernot, voorzitter van den Alg. Ned. Bond van Schoenfabri kanten te Waalwijk K. Frielinck, voor zitter van den Ned. Bond van schoen- makerspatroonsvereenigingen te Am sterdam D- C. Lans, voorzitter van den Bond van Ned Lederfabrikanten te Delft en C. L Bressers, voorzitter v. d. Dongen sche Looiersvereeniging te Dongen. Met de plannen der vakschool is men druk bezig en mag de aanbestedingnog in den loop van dit jaar worden tege moet gezien. Vakvereenlglngcn Zondag 22 Mei a.s, zal op de boven zaal van den heer Jos van de Werff, alhier eene groote propaganda-vergade- ring gehouden worden van de R. K Bouwvakkenvereeniging van Waalwijk en Besoijen des namiddags ten 4 uur voor alle werklieden werkzaam in de bouwvakken, vooral uit omliggende ge meenten. Als sprekers zullen optreden de heeren C. A. van Zeeland, secretaris van de Ned. R. K Timmerliedenbond te Utrecht en C. van van der Ven, propagandist van de Ned. R. K. Kalk- en Steenbe werkers te Amsterdam. Onderwijzersvergadering. Vergadering van het Onderwijzersge zelschap in het arrondissement Waalwijk te houden op Dinsdag 24 Mei 1910, des namiddags te 3 uur precies te Waal wijk in Musis Sacrum.4 AGENDA 1. Opening en notulen. 2. Mededeeling bedoeld in art. 18Regl. 3. Verkiezing van een reis commissie. 4. Opgave van de te behandelen on derwerpen voor de 3e vergadering in 1910. 5 Solidariteit Inleidet de Heer M. H. v. d. Horst. PAUZE 6 Heraldiek. Inleider: de Heer F. Ouwerling. 7. Rondvraag en sluiting. Na afloop van bovenstaande ver gadering biedt de Heer Arrondissements schoolopziener, een afscheidsdiner aan al de heeren en dames onderwijzers aan de openbare en bijzondere scholen in het Arrondissement. Bij die gelegenheid zal den geachten heer Mr. F. J. Van Lanschot, eeu blijk van waardeeriug aangeboden worden. Tentoonstelling. Met genoegen kunnen we mededeelen dat door het comité der Provinciale Landbouwtentoonstelling eene overeen komst is getroffen met de stafmuziek van het 6e Reg. Inf. te Breda, waardoor deze aan de expositie verbonden wordt gedurende alle vijf de dagen De stafmuziek kan dus beschouwd worden als tentoonstellingskapel en zal drie concerten per dag ge/en. „Waalwijk Vooruit". Het is aan het ijverige W.V.bestuur mogen gelukken, de Waalwijksche voet balenthousiasten met de Pinksterdagen niet van voetbal verstoken te laten. Op 2en Pinksterdag, zullen nl. een tweetal wedstrijden plaats hebben. De onlangs opgerichte W.V -combina tie zich noemende »De Kwikstaarten4, zullen een vriendschappelijken wedstrijd spelen tegen de Gorcumsche Vereeni- ging >Prinses Juliana4- Deze club is voor ons nog een onbekende grootheid, doch laten we hopen, dat de Kwikstaar ten genoodzaak zullen zijn. goed op hun qui vivete zijn, om zich niet in de Gor cumsche netten te laten vangen. Deze wedstrijd zal ten 2 uur aanvangen Na afloop van dezen match, zal de onlangs wegens het niet aanwezig zijn van een bondsscheidsrechter ongel dig verklaarde wedstrijd voor het Zil veren Kruis, tusschen W.V. I en II wor den overgespeeld. Moge het publiek blijk geven, de moeite die W-V. zich getroost om al hier wedstrijden te organiseeren, te waar deeren, door in grooten getale rip het terrein aanwezig te zijn. \j Rioleering. M Onder leiding van onzen gemeente opzichter heeft men weer over een 200 tal Meter in de Groote Straat eene nieu we rioleering van cement-buizen gelegd Er is flink en spoedig werk gemaakt in een week tijd is de geheele zaak weer opgeknapt, bestraat enz. Een woord van lof hiervoor aan den aannemer, den heer H. J Oomen, te Raamsdonksveer en aan onzen bouwkundige. Bedankt. Voor het beroep te Hedel, heeft be dankt ds. P. van Toorn te Sprang (Ned Herv. Kerk). Voor het beroep te 's Gra venmoer (Ger. Kerk) heeft bedankt ds G- P. Oberman te Arnhem. Veel ziektegevallen Te Wapeningen hebben drie Werk- liedenvereenigingen een adres gezonden aan den Inspecteur van den Arbeid, met verzoek een onderzoek te willen instellen naar de zeer talrijke ziektegevallen onder de leerlooiersknechts. De kassen der vereenigingen zijn op den duur tegen zoo groote ziekteuitkeeringen niet be stand Men wil onderzocht zien, of de ziektegevallen het gevolg zijn van het bedrijf en zoo dit het het geval is, of er op eenige wijze verandering zou aan te brengen zijn. Sehoeneninvoer te Smyrna. Blijkens een consulaire mededeeling werden in 1909 te Smyrna 8.624 kilo gram schoenen ingevoerd. De werkstaking in Graulhet geëindigd. De weikstaking der looiersgezellen te Graulhet (Zuid-Frankrijk), waar zooveel van het bekende Fransche leer bereid wordt, is eindelijk geëindigd. De arbeid is in alle fabrieken hervat. De staking begon op 6 December en heeft dus 5 maanden geduurd. Wanneer we de balans opmaken van deze werkstaking, dan kan geconsta teerd worden, dat de arbeiders toege geven hebben, en onder dezelfde voor waarden als vroeger werken. Maar de fabrikanten te Graulhet hebben geduren de de staking veel klanten verloren, die elders verbindingen hebben aangeknoopt. Indirect zijn er dan ook miflioenen ver loren gegaan te Graulhet. Bovendien hebben de fabrikanten aldaar nieuwe machines opgesteld, zoodat vele werk lieden zonder arbeid blijven. V. v. d. S. IQ. 142. GROOTE STRAAT B Ontvangen van Vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de gemeente Raamsdonk op Donderdag 12 Mei 1910 des n. m. ten 6y2ure de oude O. L. School te Raamsdonksveer. Tegenwoordig de heeren W. F. Simonis, voorz. D. v. d. Waals, C. W. de Jong, W. A. Martens, ledenen A. van Iersel, Secretaris. Een vacature De Voorzitter opent de vergadering, waarna lezing iB geschied van de Notulen der vorige vergadering, welke onveranderd worden goed gekeurd. De Voorzitter doet mededeeling, dat zijn ingekomen de volgende drukwerken. a Afleveringen in aanvullingsbladen van het Bulletin International des Douanes, zending van 4 April 1910 no. 3407. b De nummers 6 tot en met 9 van het Bul letin Commercial du Bureau d'Informations sur l'Agricnlture, de lTndustrie, le Commerce et le Trafic en Espagne. c Staten van de in- uit en doorgevoerde voornaamste handelsartikelen over Februari en Maart 1910. d 6e Jaarverslag der vereening «Bureau voor Handelsinrichtingen over 1909. e Rapport omtrent het onderzoek naar de hoedanigheid van de hier ten lande gebruikt wordende menie, ingesteld door het Rijksbureau tot onderzoek van handelswaren. f Ontwerp wet op de winkelsluiting, aange boden aan H. M. de Koningin door de Staats commissie voor den handeldrijvenden en industrieelen middenstand. g „Middenstands-organisatie en coöperatie in Oostenrijk-Hongarije". Rapport aan H. M de Koningin betreffende een studiereis vanwege de Staatscommissie voor den middenstand, gemaakt door hare leden J. S. Meuwseu en Dr. J. Nouwens. I h Rapport omtront een onderzoek naar de working van de wet op de ouderdomszorg in Denemarken. i 22e Jaarverslag van de voreeniging „Het Buitenland". j Jaarverslagen der Kamers van Koophandel en Fabrieken te Gorinchem, Gouda, Kampen, Middelburg, Arnhem en Deventer. Deze drukwerken zullen in 'f archief worden gedeponeerd. Verder zijn ingekomen. No. 48/6. Schrijven van de K. vanK. en F. te Dongen d.d. 21 Maart 1910 houdende me dedeeling, zulks in antwoord op ons schrijven d.d. 26 Febr. 1910 nv. 48/2, dat op verzoek van den Voorzitter der Kamer te Waalwijk bij den Minister van Waterstaat krachtig is aangedrongen op het verkrijgen der gewenschte avondtreinen. No. 52. Schrijven van den Com. der Kon. in Noordbrabant dd. 8 April 1910, houdende toezending afschrift van de bekendmaking van den Min. van Waterst. betreffende de strem ming der scheepvaart op het in de provincie Limburg gelegen gedeelte der Zuid-Willemsv. No. 55. Schrijven van den Min. van Waterst. dd. 25 April 1910, houdende toezending afschr. der beschikking in zake benoeming voor het tijdvak 1 Mei 1910 30 April 1911 van den Voorzitter, de Leden, de plv. leden en den Sesretaris der Commissie van advies over spoorwegdienstregelingen No. 54/3 Schrijven van B. en W. Raamsdonk dd 30 April 19i0, houdende mededeeling dat adhaeBie is betuigd aan het adres door de Kamer gericht aan de Directie der Mij. tot Exploitatie van SS. ten einde te verkrijgen wijziging van den stationsnaam „Geertruiden- berg" in „GeertruidenbergRaamsdonksveer". No. 52/2. Schrijven van den Com. der Kon. in N. B. dd. 7 Mei 1910 houdende toezending van de bekendmaking van den Minister van Waterstaat, betreffende de stremming van de scheepvaart op de Zuid-W illemsvaart en ver nieuwing stortbedden Schutkolk Sluis 14 der Zuid Willemsvaart. No. 56. Circulaire der Nederlandsche Ver. tegen Water, Bodem, en Luchtverontreiniging, houdende teveDS uitnoodiging om als lid of begunstiger toe te treden. No. 54/4. Schrijven van den lnsp. der b S te '8 Bosch, houdende mededeeling dat het schrijven der Kamer van 25 April 1910 no. 54 betreffende verzoek wijziging Stationsnaam „Geertruidenberg" door ZEd. in orde is ontvan gen. Vorenstaande stukken worden voor kennisg aangenomen. No. 40/4. Schrijven van den Directeur van het Post en Telegraafkantoor te Raamsdonk dd. 4 April 1910, houdende mededeeling dat de minister van Waterstaat heeft b-paald dat voortaan in het verkeer tusschen Raamsdonk en Geertruidenberg het locaal port telegram tarief zal gelden, terwijl de minister geen aanleiding heeft gevonden om het verlaagde port toe te passen tusschen Raamsdonk en Raamsdonk(Dorp). Na eenige bespreking wordt besloten voor noemden Directeur te berichten, dat van wege de Kamer geen verzoek is ingediend om het verlaagde port ook tusschen Raamsdonk en Ranmsdonk(Dorp) toe te passen. No 22/8. Schrijven van alsvoor dd. 28 April 1910 houdende mededeeling, dat met ingang van 1 Mei 1910 de stempel „Raamsdonk" zal worden gewijzigd in „Raamsdonksveer", terwijl de stempel „Raamsdonk(Dorp)" onveranderd bl\jft. De heer Martens zegt, dat z. i. de nieuwe stempel wel een eigeuaardigen vorm heeft. De voorzitter zegt dat hij bereids namens de Kamer een request heeft verzonden nan den Inspecteur der Posteryon en Telegrafie te 's Bosch, waarin duidelijk wordt getoond, dat de stempel „Raamsdonksveer" vergeleken bij andere stempels als b.v. Geertruidenberg en 's Bosch een gek figuur maakt en deze verzocht wordt te willen bewerkstelligen, dat spoedig een einde worde gemaakt aan dezen verwarring brengenden toestand, hetgeen tevens een uni cum is op post8tempelgebied. Het desbetreffend verzonden schrijven wordt voorgelezen en algemeene instemming daarmede betnigd. No 53. Schrijven van Com. der Koningin in N. B. dd. 14 April 1910, houdende verzoek om toezending van de jaarlijkeche tabbelarische opgaaf omtrent de samenstelling der Kamer, benevens een exempl. van het verslag over 1909. aan het verzoek van de heer Commissaris is bereids voldaan. No 57. Schrijven van het bureel voor de gecombineerde vergadering der Limb. eB N.B. Kamers dd. 6 Mei 1910, houdende verzoek ora mededeeling of de Kamer eventueel punten op de agenda der eerstvolgende gecombineerde vergadering wenscht geplaatst te zien. Wordt besloten te berichten, dat geen plaat sing van punten op de agenda van wege Raamsdonk wordt verlangd. Niets meer aan de orde zijnde, Blnit de Voorzitter de vergadering. DRUNExV. De uitvoeringen op de con gregatie zijn weer goed afgeloopeu. Klouk h«t misschien wat vreemd dat Maandagavond de Zeergel. heer professor Dobbelsteen een lezing zou houden over den Volkszang, de kermisvreugde is er niet door gestoord ge- wordeD. Het was een aaugenaam en tevens nuttig uurtje dat zijn Eerw. ons bezorgde. De eerw. spreker ging in 't kort de ge schiedenis na van het lied van de oudste tijden tot nu toe en spoorde zijne talrijke toehoorders aan om hun liederen in over eenstemming te brengen met hun godsdien stige overtuiging. Verbetetering, aldus de Eerw. spreker, moeten wij krijgen door samenwerking dan zal in ons diocees binnen korten tijd alom gehoord worden het opwek kende, vroolijke christelijke lied. Verbetering moet worden verkregen, door vereeniging dan hebben wij steun van elkan der. De vereeniging kan meer praesteeren dan 't individu. Met klem van redenen spoorde spreker alle aanwezige aan om lid te worden van de Vereeniging tot veredeling van den Volkszang. Na zijne rede werden door zijn Eerw. een paar liedjes gezongen uit //Ons lied*. Ook de liederlafel zong cr een paar, die al dadelijk door heel de zaal werden mee ge zongen. De zangnummers de Muziek eu Voor drachten waren dien avond ook goed. Vooral de solo voor bas door den Heer van Haldei was prachtig. Dinsdagavond kregen wij na muziek en zang het komisch duet Kobus en Wannes. En met het kluchtspel „Hij is Zeuuwachtig*, hebben wij gelachen van het begin tot het einde. Een woord van lof en dank aan het b»stuur dat ons ook dit jaar weer de kermisavonden zoo recht genoeglijk heeft laten doorkomen. NIEUWKÜ1JK. Ten gerieve van het publiek zij medegedeeld, dat de zitdagen van den Ontvanger der directe belastingen zijn gesteld op den derden Zaterdag van elke maand, met dien verstande, dat in de maan den Januari, Februari, Juli en Augustus geen zitdag wordt gehoudm. Me oogst der asperges is tot heden treurig. Het koude weer van den laatste» tijd bevordert haar loop allerwinst, zoodat zij nog steeds schaars en haar prijzen onge woon hoog blijven. In de afgeloopen maand werden alhier 21 telegrammen behandeld. Op 31 Mei a.s. ten 10 u. v. ui. zal in het raadhuis dezer gemeente eene ver gadering worden gehouden van stemgerech tigde ingelanden van het waterschap „de polder van Nieuwkuijk en Onsenoort*. Te behandelen onde'werpenIngek. stukken, Rekening 1908, Begrooting 1910, verkiezing Voorzitter en 2 leden. VLIJMEN. Buigemeester en Wethouders der Gemeente Vlijmen maken bekend, dat de op den 22sten Maart 1.1. vastgestelde kiezerslijst voor het jaar 19101911 zooals deze thans luidt, van heden tot den 15en Mei van het volgend jaar van kracht blijft, behoudens wijzigingen ten gevolge van rech terlijke uitspraak en aanteekeningen omtrent schorsing. De genoemde lijst blijft voor een ieder op de Secretarie der gemeente ter inzage nedergelegd en in afschrift, of afdruk, tegen betaling der kosten verkrijgbaar. De Burgemeester van Vlijmen maakt bekend, dat voor jongelieden van 16- 24 jarigen leeftijd, indien althans een vol doend aantal hunner zich aanmeldt in den aanstaanden winter een cursHS zal wordeu gehouden tot het ontvangen van voorbereidend militair onderricht. De aanmeldiug tot deel neming »an het onderricht moet geschieden vóór 1 Juni eerstkomende, ten raadhuize dezer gemeente op de weikdagen, des voor middags van 9 tot 11 uur, alwaar verdere inlichtingen kunnen worden verkregen en de volledige regeling dezer aangelegenheid voor belanghebbenden ter inzage ligt. Onze fruitveiling, van welker kwijnend bestaan wij in een vroeger bericht gewaagden, heeft opgehouden te leven. Zondag 1.1. is de vereeniging ontbonden en de inboedel ver kocht. Waar in andere tuinbonwstieken van ons land dergelijke iustellingen bloeien en vaak in dare kapitale gebouwen thuis zijn, daar schijnt het in onze gemeente een hope loos werk iets van dien aard tot stand te brengen en zeker om het in stand le houden. HERPT. Naar wij vernemen, is er 9prake van onder onder onze gemeente een con- servenfabriek op te richten. Wij hopen in de gelegenheid te zijn hier omtrent weldra nadere mededeeliugen te kunnen doen. VRIJH.-CAPPEL. Heden Zaterdagavond heeft de Zang vereeniging „Hallelujah* haar laatste repetitie. Na een ijverige studie van eukele weken zal ze ten strijden gaan, om mede te dingen naar den palm der over winning. Hoewei voor de ver. do overgaug van de 3e op de 2e afdeeling groot, en zeer veelei8chend is bopeD we toch dat „Halle lujah* haar ijver en »mb tie, wilskracht eu durf vermogen beloond mag zien worden. Het beste succes zij haar te Ammerstol toegewenscht. CAPELLE. Gisteren is bij enkelvoudige candidaatstelling tot lid van den gemeenteraad benoemd de heer A. v. d. Hoeten. De benoeming is een gevolg van het over lijden van den Heer M, J. Rijken Jz. Heden doen 38 kinderen van de school in de Nieuwstraat onder geleide van twee onderwijzers en een onderwijzeres een reisje naar Rotterdam. De kiuderen hebben daarvoor ruim een jaar lang elke week een cent of twee, drie gespaard, waarbij de minder bedeelde gesteund werden door een kindervriend of vriendin- Het hoofddoel vau de reis is de diergaard Als bewijs van sympathie heeft een damn, die onbekend wil blijven, 6 gulden onge vraagd geschonken om de feestvreugde van de reizigers en reizigsters te verhoogen door een blijvend aandenken. Onze dorpsgenoot, de heer v. d. Scheer brievengaarder alhier, is in gelijke betrek king benoemd te Denekamp. WASPIK. Naar wij vernemen is de heer H. Hoger klerk der posterijen alhier, met ingang van 1 Jnni a.«. verplaatst auar Amsterdam. De heer H. heeft zich de echting en sympathie der bevolking door zijne beleefd heid en hulpvaardigheid weten te verwerven, reden waarom velen hem noode zien ver trekken. Dat het den heer H. wel moge gaan in den vteem le, is voorzeker de wensch van allen, die hem kennen. Door de voetbalvereniging „Nooit Gedacht* alhier is uitgeschreven een groote Medaillewedstrijd te honden cp Maandag 16 Mei a.s. (2en Pinksterdag.) Deelnemende vereenigingen 1. Willem II 2e. Tilburg. 2. Volharding le. (oud B. V. V.) Breda. 3. Hollandia le. 's Bosch. 3. Cileritas le. Breda, le. prijs Vergald zilveren medaile. 2e. Groot "zilveren medaile. 3c. Zilveren Medaille (aangeboden door deu heer L. Sehroot). 4e. Zilveren Medaille. Aanvang Half Twee. De wedstrijden uilen opgeluisterd worden door de Harmonie V. N. A. van Waspik. RAAMSDONKfDorp.) In het jaar 1885 traden alhier een 20-tal paartje» in het huwelijk, die dit jaar allen het genoegen zullen smaken hun zilveren bruilofsfeest te vieren. Aan alle gelukkigen onze beste wen sell en Ook in het beneden deel der Langstmat begint zich de schoenindustrie krachtiger te ontwikkelen. Tn de nog kort opgerichte electrische schoenenfabriek van J. v. d. Westen eu zn. te Raamsdonk(Dorp) moet reeds door het personeel worden nagewerkt om eenigzins op tijd gereed te kunne» komen met de verzendingen. Wel een bewijs dat de gefabriceerde artikelen ook reeds daar aau de tegenwoordig hoog gestelde eivchen voldoet. Tengevolge de vernieuwing van een gedeelte van den weg aan de Schans is de, wpg, loopende van af den Nieuweweg voorbij het raadhuis tot aan de Schans voor het verkeer afgesloten, tengevolge waarvan voer tuigen komende van Raamsdonksveer richting Waspik, of omgekeerd genoodzaakt zijn langs de Bergen te rijden. RAAMSDONKSVEER. O n g ev a 1. Bij het plaatsen van een cementen ring kreeg een arbeider van den Heer P. H. Komuiers J. K. alhier deze zoodanig op zijn voet, dat hij dit lichaamsdeel zeer ernstig wondde en hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. DUS8EN. Gisteren geraakte de win kelier P. S. door het achteruitloopen van het paard, met paard en wagen te water. Door toegeschoten hulp wist men hem echter spoedig weer op den droge te brengeD. De inhoud ging echter verloren en be draagt de schaile voor genoemden S ruim f 75. Maandag 9 Mei ging de landbouwer P. K. alhier, naar de Gorcumsche markt om jonge varken» te koopeD. Omdat vier oogen meer zien dan twee nam hij zijn broeder mede ter markt. Aldaar gekomen, vonden de koopers al spoedig hun gading en weiden 3 varkentjes

Echo van het Zuiden | 1910 | | pagina 9