Provinciaal Nieuws. NÏSUWS UIT HEUSDEH. Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. BUITENLAND. België. Duitsehand. BINNENLAND. aiEUWS UIT KAATSHEUVEL Ingezonden Stukken. Handelsberichten. Keizer Wilhelm naar Brussel. Ter gelegenheid van zijn bezoek bij keizer Wilhelm, dat de volgende week Slaats heeft, zal koDing Albert persoonlijk en Dniteohen keizer uitnoodigennaar men meldt zijn de voorbereidende bespre kingen hieromtrent reeds zoover gevorderd om te knnnen zeggen, dat de keizer de nitnoodiging van zijn koninklijken Belgischen neef zal aannemen. Keizer Wilhelm en den wereldvrede. Reuter seint nit Berlijn De buitenlandsche pers bespreekt een bericht in den Matin, volgens hetwelk de keizer gedurende zijn onderhoud met den vertegenwoordiger der Fransche regeering bij de begrafenisplechtigheid te Londen de heer PichoD, gesproken zou hebben over de stichting van een Europeeschen Stateoboni Juist is, dat de Keizer tegenover minis- ter Fichon zijn vertrouwen heelt uitgespro ken in de handhaving van den Europeeschen vrede en zijn vasten wil heeft te kennen gegeven, alles te doen, wat daartoe zijner zijds kan medewerken en bijdragen. Het denkbeeld een Europeesche staten bond te vormen is niet het onderwerp van het gesprek geweest en ligt ook niet in 's Keizers plannen. let eonfllet te Eindhoven. De bnrgemeester van Eindhoven heeft een schrijven gericht tot de firms Philips en Co. waarin hij ten behoeve van den Commissaris der Koningin in Noord-Brabant verzoekt te worden ingelicht omtrent de oorzaken en den omvang van de uitsluiting aan de gloei lampenfabriek der firma. De gebroeders Philips hebben, volgens de jV. R. C. den schrijver van dien brief ge antwoord, dat zij niet bereid waren ter in lichting van den Commissaris der Koningin gebruik te maken *an de bemiddeling van den burgemeester van Eindhoven, daar zij hem, die tevens deel uitmaakt van het steun-comité der uitgestotenen, niet kunnen beschouwen als een onpartijdig voorliebter in deze zaak. Het Leidingscomité ontving van de firma Philips antwoord, dat zij geen nut ziet in eene conferentie, doch zij, al verwacht zij geen resultaat, wellicht in een tot haar gericht verzoek zal bewilligen om haren goeden wil te toonen. Het Leidingscomité heeft hierop aan de firma bericht, dat het wel het nut van eer. conferentie inziet, omdat o. a. door de firma aan de betrokken R. K. Vakorganisatie nog niet ia madegedeeld, welke de redenen zijn die haar geleid hebben tot uitsluiting der R. K. georganiseerde. Het verzoekt daarom om een conferentie te willen toestaan, aan de firma overlatende datnm, nar en plaats te bepalen. De Kealngin In Amsterdam. Nog nooit zijn zooveel menschen in Am- sterdam bijeen geweest als Donderdag bij de aankomst van H. M. de Koningin, Z. K, H. Prins Hendrik en Prinses Jnliana. Te 5.15 uur kwam H. M. de Koningin met Z. K. H. de Prins uit Haarlem, terwijl 8 minuten later Prinses Juliana met haar Hofdame, verpleegster, kinderjuffrouw en een Kamerheer aankwam. De kleine Prinses huilde bij al die drukte en de vreemde om- geviig, die het zwarte perron aanbood. In de gonden koets, getrokken door 6 prachtvolle paarden, werd nu tusschen een dichte haag van menschen langs het Damrak waar de Chr. vereenigingen van werklieden opgesteld stonden, naar den Dam gereden. Hier was een geweldige menschenmassa, die reeds een paar malen de afzetting had ver broken. Verschillende personen waren flanw gevallen en moesten door de goed georga niseerde Eerste Hulp bij ongelukken worden bijgebracht. Het gedrang op den Dam was zoo groot, dat de politie niet dan met inspanning aller krachten de orde kon handhaven, en toen de Koningin op 't balkon verscheen, was er geen houden meer aan. Het publiek drong door de afzettingen, tusschen de huzaren door, .tot vlak voor het Paleis. Het gejaich was overweldigend, toen de Koningin met Prinsea Juliana opschoot, er was door een lakei een atoel voor H.M. neergezet op het balkon zat terwijl de Prins er naast stond. Een aangrypnnd oogenblik was dit. ^>at gejuich van het volk, die liefde voor het kleine kind van Oranje was waarlijk aan doenlijk. Toen de Kon. familie zich terugtrok, brak als een overatrooming de menschen menigte over den Dam los. De versiering van den Dam is prachtig. De colonnades met bloemen, groen en vlaggen zijn fraai uitgevoerd. Een Juliana-fontein klatert helder in de zonnestralen, fraai schit terend water hoog op. Gisterenmorgen had een kinder-zanghnlde van circa 9000 kinderen nit de hoogste klasse der openbare en bijzondere scholen plaats. 's Middags gaf H. M. een cour, terwijl gisterenuamiddag de eerste rijtoer plaats bad. De verlichting, overal aangebracht ia schit terend en de feestvreugde algemeen. Waalwijk 28 Mei 1910. Verllcktiag. Het is ons opgevallen, dat reeds een paar avonden, omstreeks 11 uur alle lantaarns in onze gemeente worden uit gedaan. Wij vestigen met deze hierop even de aandacht der bevoegde autori teit, daar dit zeker op eene vergissing moet berusten, daar het toch een zeer af te keuren maatregel zou zijn. Proeessie Brielle. Maandag 6 Juni vertrekt van hier per stoomboot Thor de jaarlijksche processie van Waalwijk, Baardwijk, Besoijen en Kaatsheuvel naar den Briel. l)it jaar zullen er een 8-tal muzikanten van Kaatsheuvel de reis medemaken, tot opluistering en ter begeleiding hunner gezangen. Moge de pelgrims dien dag goed weer en een voorspoedige reis hebben. Bondstocht. Moest deze tocht, uitgeschreven door den A. N. W. B het vorige jaar wor den uitgesteld met het oog op het toen heerschen der cholera, thans is bepaald dat hij zal gehouden worden op 19 en 20 Juni a- s. Alsdan zal op Zondag 19 Juni afgereden worden van het stations plein te 's-Bosch, via OisterwijkTilburg Breda. Maandag 20 Juni 9 uur afrit van Breda naar Ginneken, Ulvenhoutsche bosch, St. Annabosch, Ulvenhout. Hier wordt rust gehouden in het jachthuis van den heer Roth daarna wordt ge reden via Scheelebrug door het Mast- bosch naar Prlncenhage, Liesbosch, Et- ten en Leur, Breda. In verband hiermede stelt de heer Corn. Witlox-Mastboom, Consul van den A. N. W. B. alhier, zich voor. op 19 Juni a. s. een tocht te organlseeren om aan te sluiten te Tilburg. Vertrek alhier (Hoekelnde) des na middags half één. De bondsleden die hieraan wenschen deel te nemen, worden verzocht den Consul hiervan kennis te geven. Zie verder programma in de laatste Kampioen en blijkt het daaruit wel, dat iet niet aan gezelligheid zal ontbreken. Aanbesteding. Bij de op Zaterdag 21 Mei 1.1. ge- ïouden aanbesteding voor het bouwen van een dubbel woonhuis voor rekening van den heer J. Timmermans|Wzn. werd ngeschreven als volgt Wed. Aarts en Zonen Waalwijk f 7888 J. v. Dun en Vaassen Vucht f 7850 H C. v. d. Meijs Besoijen f7780 C. Michael, Capelle f 7573 W. G. Schoep Baardwijk f 7457 Postduirenrereenlging Zeppelin. De Postduivenvereniging Zeppelin hield Zondag 8 Mei een Wedvlucht van uit Zwolle De prijzen werden behaild als volgt Onderling 1 2 3 4 5 6 Kasprijzen 1 2 3 r 4 5 15 Mei van H. Hensen. J. Schalke. H. Hensen. Jos. v. Bokhoven. H. Hensen. J. Schalke. Jos. v- Bokhoven. Jos. Sleenhoff- Jan v. Bokhoven. Roodeschool. Uitslag als volgt Onderling Kasprijzen J. Schalke. J. Sleenhoff. Jos. v. Bokhoven. H. Hensen. G. Koolmans. Jan Schalke. Jos. Sleenhoff. Jos. v. Bokhoven. H. Hensen. G. Kooimans, H. Disseldorf. C. Moorees. De duiven bereikten eene snelheid van 1600 Meter per minuut. DRUNEN. Maandag 30 Juni a.a. viert onzen H.E.H, Deken J. H. Selten zija Zil veren Priesterfeest. Op dien dag zal door deu Jubilaris een plechtige H Mis van dankzegging worden opgedragen. Na de H, Mis zingt het Zangkoor in de kerk eene feest-cantate. Verder vernemen wij nog dat receptie gehouden wordt van 12 tot 1 uur. De kinderen van de bijzoudere school zullen om 1 uur in de zaal der Meisjes congregatie bijeen komen om zijn H.E.W. een geschenk aan te bieden. De Liedertafel en Harmonie der Jongens- Congregatie geven om half 5 een concert in den tuin van de pastorie. Nog slechts korte jaren als Herder ender ons heeft hij zich aller liefde eB hoogachting waardig gemaakt en door zijn zacht en edel karakter en door zyn onvermoeid werken aan het geestelijk en tijdelijk belang zijner parochianen. Aan vele bewijzen van belangstelling zal het den Jubilaris dien dag niet ontbreken. Dinsdag had alhier de jaarlijksche vergadering plaats van de leden der paar- denverzekering Onderling Belang*. Op die verg. bracht de heer M. v. Halder, als secretaris, een beknopt maar degelijk verslag uit, waaruit bleek dat de zaken goed mar- cheeren. In de 7 jaren van het bestaan werd uitgekeerd de som van f 1207,50. Het reservefonds bedraagt f 1365,54. De leden betalen aan premie voor een gewoon werkpaard slechts 1% (voor paar den van voerlui een weinig meer). In het afgeloopen jaar had de verzekering op de 147 paarden slechts 1 uitkeering te doen. Dat er nog altijd landbouwers zijn die van deze nuttige en voordeelige inste'liug geen gebruik maken, is onbegrijpelijk. NIEUWKUIJK, 27 Mei. Heden be reikte ons geheel onverwacht te tijding dat de W.Eerw. Heer J. J. Robben door Z.D. H. Mgr. v. d. Ven benoemd is tot Rector van het gesticht *De Goede Herder*. Wij wenschen Rector Robben het beste sncces in zijn nieuwen werkkring. Heden is een begin gemaakt met de verzending van kruisbessen. Er wardt ge middeld 12 cent per KG. besteed. Tenge volge van de nachtvorsten in het begin van het seizoen is de oogst zeer slecht te noemen. VLIJMEN, 27 Mei. De jonge St. Cat- harina-schuts hield Woensdagmiddag op het marktveld e,en wedstrijd osder hare leden iu het vogelschieten, waarvoor een 4t*l prijzen waren aangekocht. Tevens zou door deze kamp beslist worden, wie koning van het gezelschap zou zijn. Allen deden hun best om een prijs te bemachtigen en aan de schutters M. v. Palier, A. Heesbeep, G. v. Son en Leon, de Rooij gelukte het de meeste treffers te maken, respectievelijk 5, 4, 3 en 2 in de 6 schoten. Eerstge noemde had zich met den len prijs ook de koninklijke waardigheid veroverd, 's Avonds werden onder een potje bier in het café van M. de Laat de in den kamp behaalde overwinningen gevierd en de over winnaars gehuldigd. In de laatstgehouden bestuursverga dering van de afdeeling Vlijmen van den N. C. Boerenbond hebben de leden de functie's onderling verdeeld. Het Bestuur is nu als volgt samengesteld M. H. Boom, VoorzitterC. Nooten, Oader-Voorz.G. v. Engelen Hzn. Secretaris en H. M. Boom Azn. en W. v. Sarman leden. Tevens is in die verg. besloten, dat voortaan elke w-ek door den Voorz, kennis zal genomen worden van alle inkoopeu en verkoopen door den Secretaris geboekt, zulks om de verantwoordelijkheid van dezen te vermin deren; Woensdag 11. is onze dorpsgenoot, de heer G. v. d. Water naar het koffieland Brazilië vertrokken, om daar een paar maanden voor zijn patroon, den W.Ed. hr. Reinders uit ;s Bosch werkzaam te zijn, In de maand October van dit jaar denkt de heer van de Water weder hier terug te zijn. Wij hopen, dat hij even frisch en gezond moge terugkeeren als bij eergisteren ver trokken is en het spreekwoord niet zal be schamen „hij, die verre reizen doet, die weet wat te verbalen*. VRIJH.-CAPPEL. In de vergadering van stemgerechtigde iugelaDden van het Water schap *de Binnenpolder van Vrijh -Cappel*, dd. 24 Mei jl. werd de heer A. P. d. Bruijn als lid van het Dag. Bestunr van dat wa terschap herkozen. Het onderzoek van de verlofgangers der militie te lande zal voor,deze gemeente plaats hebben te Kaatsheuvel op Vrijdag 24 Juni a.s. des v.m. te 8 uren. CAPELLE, Naar we uit zeer betrouw bare bron vernemen bestaat bij den heer C. Vos alhier het plan zijn Schoenmakerij biD- nen korten tijd machinaal te beginnen. Juichen we het eenerzijds toe, te betreuren is het alweer, dat hierdoor verscheidene werkkrachten zullen kunnen gemist worden. WASPIK, 27 Mei. Op H. Sacraments dag vierden we hier het 60jarig priesterfeest van den H.E. Heer Wijnen. Door de groote bescheidenheid van den hoogen jubilaris bleef het feest bijna uitsluitend tot kerke lijke plechtigheid beperkt. Het priesterkoor was zeer mooi versierd en prijkte met het nieuwe tapijt, het geschenk der parochianen. 's Morgens om 7 uur droeg Z.II.Eerw. eene H. Mis op aan 't hoogaltaar. Wel is er toen door de geloovigen recht hartelijk gebeden voor den grijzen herder, die reeds zoo'n lange reeks van jaren arbeidt in de wijngaard des Heeren en zich steeds liet leiden door strikte lechtvaardigheid. Van ue gelegenheid om Z.H.E. geluk te wenschen werd door alle autoriteiten, de besturen van verschillende vereenigingen en vele particulieren gebruik gemaakt. Een mooi oogenblik nog was het zingen der cantate door een groot aantal kinderen onder begeleiding der harmonie. Als com ponist dezer cantate, zoowel als dirigent dezer uitvoering komt den Z.Eerw. Heer Lamers een woord van welverdiende lof toe. Door het uitsteken der vlaggen hadden zoowel katholieken als andersdenkenden be wezen den hoogen jubilaris hoog te schatten, Onze beide voetbalvereenigingen hiel den Donderdag 11. eene onderlinge match, welke door *Nooit Gedacht* op ^Kleine Hulp met Kracht* gewonnen werd met 2 0. - Donderdag 9 Juni a.s. zullen hier de pelgrims met de bedevaart san Geertruideu- berg en Omstreken optrekken naar Brielle, naar de graven der H. Martelaars van Gor- kum. Met deze processie zullen ook de leden van 't knapenkoor meegaan. RAAM8DONSVEER, 26 Mei. Begun stigd door prachtig weder maakte de leden der Naaikrans, die onder leiding van Zuster Hieber werkt voor de armen der Ned. Herv. Gemeente, een uitstapje naar het ^Mast- bosch*. Gestreeld door een blij vooruit zicht gingen zij met een tweetal //brikken* er heen en meer dan voldaan over al het heerlijke, het grootsche, dat„ ze gezien en genoten hadden, keerden zij tegen der. avond terug, dankbaar gestemd jegens de Zuster, die haar dit genoegen bereidde. Concert. Onder begunstiging van prachtig lenteweder gaf onze Haimonie *de Eendracht* Donderdagavond het eerste Zo- merconcert hetwelk als gewoonlijk zeer veel menschen trok. Aan de vriendelijke nit noodiging van het bestuur om tijdens de verschillende nummers zooree] mogelijk te blijven stil staan werd goed gevolg gegeven, 't Was echter te betreuren, dat een dronke man, die nogal kabaal maakte door de ma rechaussee moest worden gearresteerd en in verzekerde bewaring worden gebracht. Woensdagmorgen overleed alhier op 71jarigen leettijd de heer D. P. v. Suijle- kom, stichter van de groote ijzeren scheeps timmerwerf der firma D. P. van Suijlekom en Zn. alhier. Begonnen als bouwmeester van kleine bouteu aakjes, wist genoemde heer door zijn energie en onvermoriden ar beid zijn zaak, welke thaDB aan zeer veel gezinnen een goed bestaan oplevert, tot grooten bloei te brerigen, terwijl hij zeer veel heeft bijgedragen tot bloei der Ge meente Raamodouk inzonder van Raams- donksveer. Hedenmorgen werd zijn stoffelyk omhulsel aau de schoot de.r aarde toever trouwd. Hij ruste in vrede. DU88EN, 27 Mei. Toen Woensdag het 4jarig zoontje van den landbouwer W. B. naar zijn vader wilde gaan, welke op het veld aan den arbeid was, viel hij van de plank in een vrij diepen sloot. De vader bemerkte het niet en zou het jongetje zeker verdronken zijn, waren niet juist enkele personen voorbij gekomen die het kind bewusteloos uit het water haalden. De toestand is tbana vrijwel. Gisteren geraakte alhier een kind van W. L. en een kiud van K. J. al spelende te water. Beide kinderen wist men echter spoedig weer op den droge te brengen, en kwamen zij met een nat pak en den schrik ™j- KAATSHEUVEL, 27 Mei 1910. H. Sacraments processie. Begunstigd door prachtig weer werd ver leden Donderdagnam. in onze beide parochie kerken een luisterrijke processie met het Allerheiligste buiten de kerk gehouden. In Kaatsheuvel werd door beide Haimonieën hieraan deelgenomen. Op het kerkhof bij het rastakaar werd door hen gezamelijk het ffPanis Angelicus* uitgevoerd hetgeen een plechtigtn indruk maakte. Daarna werd de zegen met het Allerheiligste gegeven, over de ontzaggelijke neergeknielde menigte, onder het geroffel der trommen. Zulke oogenbhkken treffen het geloovig gemoed tot in het diepste der ziel. En toen in stille orde weer naar de kerk terug. Voor de Pastorie werden de Harmonieën, na afloop der plechtigheden, toegesproken door den Z.Eerw. heer Pastoor, die hen dankte voor de eer, die zij door hunne tegenwoordigheid in de processie, den ver borgen God onzer AltareD hadden aangedaan. De beste wenschen voor deze beide flinke gezelschappen de trotsch van Kaatsheuvel wer den door Z Eerw, geuit. Ook in de par. Ber'cdijk was de toeloop groot. Alle deelnemers aan de processie, genoten van den prachtigen tuin van de pastorie. De prachtige kapel op h«t kerkhof gebouwd op het graf van Pastoor Sweens was keurig netjes versierd en een rustaltaar opgericht. Door al het volk werd het indrukwekkende lied gezongen *0 Groote God wat zijn Uw tabernaak'len* hetgeen ver in den omtrek weergalmd#. Ook daar werd met den zegen van het Allerheiligste de plechtigheid ge sloten. Deze plechtigheden zijn waarlijk hartverheffend. C#ae«urs. Op heden Zaterdagnam. om half 2 ver trekt onze Liedertafel naar Nijmegen, om daar deel te nemen aan het concours van zanggezelschappen, uitgeschreven door *Nij- meegs Mannenkoor* bij gelegenheid van haar 50-jarig bestaan. Het concours be gint 's avonds om half 8. Onze Lieder tafel zingt volgens loting No. 1 van de 11 deelnemende gezelschappen. Zondagavond keert zij met de laatste gelegenheid huis waarts. Moge zij met eere uit het strijd perk treden. Het beste succes zij haar toegewenscht. St. Prise#. In de gisteren gehouden vergadering van de R. K. Meisjes-Vak ver. f8t. Prisca* is besloten een Werkeloozen-kas op te richten. Brand. Door liet omvallen eener petroleumlamp outstond brand in het Café van den heer A. 8. Hoewel heel wat verbrand is, kon men door spoedige hulp erger voorkomeo. Het had een ontzettenden brand kunnen worden. Verzekering dekt de schade. 11EUSDEN, 27 Mei 1910. Scheepstimmerwerf. Werden er in de laatste weken aan de weif tengevolge van werkecbaarste arbeiders bedankt, thans vernemen we, dat aan de Mij. ffRijn en Maas* wederom de bouw van een flink schip is opgedragen, zoodat vooreerst gelukkig gevaar voor werkeloosheid voor velen is afgewend. Benoeming. De W.Ed.Gestr. Heer W. C. A. J. Pe perkamp, kantonrechter alhier, is bij besluit van 24 Mei jl. benoemd tot rechter in de Rechtbank te Maastricht. Een baltenkansje voor velen. In de laatste jaren werden personen, die met den heDgel in de stadsgracht vischten bekeurd en veroordeeld. Zijn we goed in gelicht, dan kanmen in T vervolg aldaar vis- schen met den hengel, mits men verlof heeft van den eigenaar, op wiens land men staat, aangezien de heer D., die 27 Mei wegens overtreding voor het Kantongerecht verscheen, na een pleidooi met beroep op Art. 2 der visscherijwet, onmiddelijk werd vrijgesproken. De ambtenaar had ditmaal eveneens vrijspraak geeischt. Dubbele moord. Een ontzettende mis daad is In Dudley, een plaats in de nabijheid van Bradford ontdekt. Daar woonde een arbeider Coulson genaamd met zijn vrouw en een kindje van vijf jaar. Donderdag kwam de man als naar gewoonte op zijn werk en vertelde la chend, dat hij zijn vrouw en zijn kind vermoord had De andere arbeiders vatten het als scherts op, maar Coulson bleef er bij, dat hij de misdaad had gepleegd, bovendien vroeg hij aan ver schillende personen naar de diepte van een vijver daar in den omtrek. Inmiddels was het den buren opgevallen, dat zij niets van de vrouw zagen en ook het kind niet zooals gewoonlijk voor de deur kwam spelen. Zij stelden een on derzoek in en vonden de beide lijken met doorgesneden halzen. Later vond men nog het Zondagsche pak van den man geheel doornat in de kamer liggen, waaruit men opmaakte, dat deze gepoogd heeft zich na 't volvoeren van z'd daad te verdrinken. De aanleiding tot de daad is onbekend, het gezin leefde in goede omstandigheden. Voor eenige dagen had Coulson nog 6000 gulden geërfd. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur. Vergun mij over het verslag van de K. v. K. een opmerking te maken. Op Pag. 14 staat het volgende Zeker de grondstoffen zijn duurder dan ooit, doch de groote fabri kanten zijn er ook gedurende het verloopen najaar in geslaagd een prijsverhooging van 10 tot 20 procent op huo schoeisel te be halen. Deze mededeeling is geheel in strijd met de werkelijkheid. Mogelijk berust het op een vergissing, maar dao is het z\ak dat de K. v. K. zoo spoedig mogelijk deze verkeerde mededeeling rectificeert. De waarheid is dat niet in het afgeloopen najaar maar eerst na Januari met zeer veel moeite een prijsverhooging van 3 h 5 #/0 is verkregen, dat nog zeer vele ia voorraad gemaakte goederen aan onden prijs zelfs niet weinige beneden den kostprij# moesten opgeruimd worden, dit, als gevolg van het met volle kracht doorwerken in slappe maanden en de aanhoudende wisseling in modellen. Als voorzitter van den Alg. Ned. Bond van Schoenfabrikanten meen ik verplicht te zijn deze opmerking te maken, opdat de toestand worde geschetst zooals die werkelijk is en geeue verkeerde gevolgtrekkingen zouden gemaakt worden. Ik wenscb daaraan nog toe te voegen dat de schoenfabrikanten genoegzaam overtuigd zijn dat een opslag van 3 u 5°/0 niet voldoende is, maar dat trots alle mogelijke samenwerking (een der grootste moeilijkheden vooral op dat punt) een prijsverhooging van b.v. 10°/o niet was door te voeren. Dankend voorde plaatsruimte. Hoogachtend E. W. KLIJBERG- Peenot. Voorzitter Alg. Ned. Bond van Schoen fabrikanten. WAALWIJK. GEBOORTEN s Aart z. r. J. Blom en D. H. Duister. Cornelia Johannei Henricus z. v. H. van Daalen en M. v, d. Wiel. Martina Adriana d. v. H. Hensen en M. Riel. OVERLIJDENJohanna Maria Cetharina Trim- bach 13 dagen. Wilhelmus van Helvoirt 30 jaren. WAALWIJK, 27 Mei 1910. Veel aanroer, reel handel. Kalfkoeien f 170 f 240. Vaarzen f 140 200. Weikoeien 1120 f 180. Pinken ff Lammeren 50 stuks ran f 4 tot f 7.50 Varkens 100 stuks f 9. -- 1 15. Boter aangeroerd 560 KG. Boter prijzen f 1,18 tot f 1,34. Eieren 3l/s 4Va cent- De Inlandsche huidenmarkt geeft weinig aan leiding tot bespreking, de heoge prijzen blijrea zoo ongereer gehandhaafd maar de kooplust is niet zoo fel als enkele weken geleden.

Echo van het Zuiden | 1910 | | pagina 6